Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

93916 / 2013-03-08 - / Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu (Wrocław)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-02-15 pod pozycją 64864. Zobacz ogłoszenie 64864 / 2013-02-15 - Inny: jednostka budżetowa samorzÄ…du terytorialnego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 93916

Data publikacji: 2013-03-08

Nazwa:
Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu

Ulica: al. J. Matejki 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-333

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3226681 do 83

Numer faxu: 071 3227929

Adres strony internetowej: www.rzmiuw.wroc.pl

Regon: 93296478800000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 64864

Data wydania biuletynu: 2013-02-15

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: IV.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Strony mogą zmienić istotne postanowienia zawartej umowy. Zmiany te mogą dotyczyć:, I. terminu realizacji umowy a) w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację robót w terminie umownym. Za okoliczności takie uważa się wstrzymanie robót przez Zamawiającego, wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, w tym wynikających z tzw. siły wyższej (np. powodzie, huragany, gwałtowne burze) uniemożliwiających realizację robót. Wstrzymanie robót z tego powodu musi być potwierdzone w dzienniku budowy i zaakceptowane przez inspektora nadzoru. Wstrzymanie robót budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne typowe (właściwe) dla danej pory roku i miesiąca, lub zła organizacja robót nie uzasadniają zmiany terminu umowy; b) nieprzekazania przez Zamawiającego prawa do terenu budowy w terminie określonym w Umowie; c) opóźnień Zamawiającego w przekazaniu Wykonawcy dokumentów, uzgodnień i zatwierdzeń wymaganych przepisami lub postanowieniami niniejszej umowy, do których przekazania Zamawiający był zobowiązany; d) opóźnień Zamawiającego w dokonaniu czynności wymaganych przepisami lub postanowieniami niniejszej umowy, do których dokonania Zamawiający był zobowiązany; e) opóźnień po stronie organów administracji publicznej i/lub sądów; f) wstrzymania przez Zamawiającego wykonywania robot z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,. II. kwoty wynagrodzenia - w przypadku zmiany stawki podatku VAT. III. Za przyczyny uzasadniające dokonanie zmiany postanowień umowy Strony uznają również w szczególności opóźnienia spowodowane bezczynnością organów administracji publicznej, a także powstałe w związku z działaniami uczestników postępowań administracyjnych, sądowo administracyjnych, sądowych lub egzekucyjnych. 2. Do zmiany umowy dochodzi wskutek wniosku jednej ze stron umowy zawierającego opis zmiany, jej uzasadnienie, ewentualny wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia oraz jej wpływ na termin wykonania umowy. 3. Wystąpienie wskazanych powyżej przesłanek stanowi podstawę dla dokonania w tym zakresie przez Strony stosownej zmiany postanowień umowy w tym przedłużenia terminu do wykonania przedmiotu umowy. 4. Wszelkie zmiany bądź uzupełnienia umowy oraz stanowiących jej część dokumentów wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Po wprowadzeniu zmiany:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Strony mogą zmienić istotne postanowienia zawartej umowy. Zmiany te mogą dotyczyć:, I. terminu realizacji umowy a) w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację robót w terminie umownym. Za okoliczności takie uważa się wstrzymanie robót przez Zamawiającego, wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, w tym wynikających z tzw. siły wyższej (np. powodzie, huragany, gwałtowne burze) uniemożliwiających realizację robót. Wstrzymanie robót z tego powodu musi być potwierdzone w dzienniku budowy i zaakceptowane przez inspektora nadzoru. Wstrzymanie robót budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne typowe (właściwe) dla danej pory roku i miesiąca, lub zła organizacja robót nie uzasadniają zmiany terminu umowy; b) nieprzekazania przez Zamawiającego prawa do terenu budowy w terminie określonym w Umowie; c) opóźnień Zamawiającego w przekazaniu Wykonawcy dokumentów, uzgodnień i zatwierdzeń wymaganych przepisami lub postanowieniami niniejszej umowy, do których przekazania Zamawiający był zobowiązany; d) opóźnień Zamawiającego w dokonaniu czynności wymaganych przepisami lub postanowieniami niniejszej umowy, do których dokonania Zamawiający był zobowiązany; e) opóźnień po stronie organów administracji publicznej i/lub sądów; f) wstrzymania przez Zamawiającego wykonywania robot z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, g) wyrażenia zgody przez Instytucję Zarządzającą (RPO WD) na przesunięcie terminu zakończenia Zadania Inwestycyjnego w związku z utrudnieniami w realizacji robót mogących powstać z powodu ograniczenia okresów wykonywania prac wynikających z decyzji środowiskowych. II. kwoty wynagrodzenia - w przypadku zmiany stawki podatku VAT. III. Za przyczyny uzasadniające dokonanie zmiany postanowień umowy Strony uznają również w szczególności opóźnienia spowodowane bezczynnością organów administracji publicznej, a także powstałe w związku z działaniami uczestników postępowań administracyjnych, sądowo administracyjnych, sądowych lub egzekucyjnych. 2. Do zmiany umowy dochodzi wskutek wniosku jednej ze stron umowy zawierającego opis zmiany, jej uzasadnienie, ewentualny wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia oraz jej wpływ na termin wykonania umowy. 3. Wystąpienie wskazanych powyżej przesłanek stanowi podstawę dla dokonania w tym zakresie przez Strony stosownej zmiany postanowień umowy w tym przedłużenia terminu do wykonania przedmiotu umowy. 4. Wszelkie zmiany bądź uzupełnienia umowy oraz stanowiących jej część dokumentów wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Podobne przetargi