Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

101572 / 2015-04-30 - Administracja samorządowa / Powiat Zawierciański Starostwo Powiatowe (Zawiercie)

Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu wraz z budową kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wzrostu produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu wraz z budową kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wzrostu produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Projekt realizowany jest w ramach Programu PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót i obowiązków Wykonawcy określają: dokumentacja projektowa wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami robót, stanowiącymi załączniki do SIWZ.
W związku z występowaniem siedlisk ptaków chronionych na budynku Szpitala Powiatowego w Zawierciu Wykonawca w swojej ofercie cenowej winien skalkulować zamontowanie budek lęgowych, zgodnie z załączoną Decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach nr WPN.6401.19.2015.DC oraz zgodnie z Opinią Ornitologiczno - Chiropterologiczną dla budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu ul. Miodowa 14, stanowiącymi Załączniki do niniejszej SIWZ.
Zamawiający informuje, iż spełniony został warunek z pkt. 1 Decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach nr WPN.6401.19.2015.DC.
Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia. Wykonawca winien określić w formularzu ofertowym okres gwarancji, który stanowić będzie jedno z kryteriów oceny ofert (podać pełną liczbę miesięcy w zakresie: 60 miesięcy - 120 miesięcy.
Oferta Wykonawcy, który zaproponuje więcej niż 120 miesięcy i mniej niż 60 miesięcy gwarancji zostanie odrzucona.
Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów Ustawy o odpadach z 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 21) w tym:
a)przejmuje odpowiedzialność za powstałe w trakcie realizacji zamówienia odpady, ich segregację, transport i składowanie
b)ponosi koszty z tytułu jw.
c)na wniosek Zamawiającego wskaże miejsce składowania lub utylizacji oraz przedstawi stosowne dokumenty, że powstałe odpady zostały zagospodarowane (wywiezione na składowisko, poddane utylizacji) zgodnie z w/w ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, wskazywały by w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie lub wskazanie norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesień, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp - Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów, urządzeń lub rozwiązań równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem -minimalne parametry jakościowe cechy użytkowe zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego, w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wykazanie równoważności zaoferowanego rozwiązania lub rozwiązań równoważnych spoczywa na Wykonawcy.
Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu przy ul. Miodowej 14 w celu uzyskania niezbędnych danych do przygotowania rzetelnej oferty. Na wniosek zainteresowanych wykonawców Zamawiający wyznaczy termin przeprowadzenia wizji lokalnej, a o wyznaczonym terminie poinformuje niezwłocznie zainteresowanych wykonawców oraz zamieści stosowaną informację na stronie internetowej. W przypadku zgłoszenia wniosku wykonawcy po wyznaczonym już terminie wizji lokalnej - Zamawiający może wyznaczyć dodatkowy termin.
Budynki A, B, C są całkowicie podpiwniczone, o czterech kondygnacjach nadziemnych, kryte stropodachem prefabrykowanym z płyt żelbetowych opartych na prefabrykowanych belkach żelbetowych. W/w budynek jest o pow. zab. 3466,40 m2, pow. użyt. 18022,30 m2 i o wys. całk. 20,15 m (do górnej warstwy stropu nad ostatnią kondygnacją) zaklasyfikowany do grupy średniowysokich. Na budynku B stropodach wyższy z doświetleniem oknami, wykorzystany na cele techniczne (wentylatorownie). Budynek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) jest połączony z budynkiem C i nie obejmuje wykonania termomodernizacji.
Budynek D jest trzykondygnacyjny, o pow. zab. 1014,70 m2, pow. użyt. 3143,60 m2 o wys. całkowitej 10,55 m (do górnej warstwy stropu nad ostatnią kondygnacją) zaklasyfikowany do grupy niskich, składa się z części niskiej niepodpiwniczonej, mieszczącej w sobie poradnię chorób zakaźnych oraz budynku głównego całkowicie podpiwniczonego o trzech kondygnacjach nadziemnych krytego stropodachem z prefabrykowanych płyt żelbetowych opartych na prefabrykowanej wsporczej konstrukcji żelbetowej (belki).
Do zakresu obowiązków Wykonawcy robót budowlanych należy w szczególności:
1.Wykonawca ma obowiązek wykonywania przedmiotu Umowy z należytą starannością zgodnie z Umową, Ofertą i dokumentacją projektową, STWiORB, nienaruszającymi Umowy poleceniami Inspektora nadzoru inwestorskiego, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
2.Wykonawca ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych za szkody związane z realizacją Umowy, w szczególności za utratę dóbr materialnych, uszkodzenie ciała lub śmierć osób oraz ponosi odpowiedzialność za wybrane metody działań i bezpieczeństwo na terenie budowy.
3.Wykonawca ponosi odpowiedzialność wobec osób trzecich za szkody i inne zdarzenia powstałe w związku z wykonywaniem robót budowlanych będących przedmiotem Umowy, chyba że odpowiedzialnym za powstałe szkody jest Zamawiający lub osoba trzecia, za którą Zamawiający ponosi odpowiedzialność.
4.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z:
1)montażem i demontażem obiektów zaplecza tymczasowego,
2)niezbędnym do wykonania zamówienia wyposażeniem zaplecza tymczasowego i urządzenia placu budowy,
3)zużyciem wody, energii elektrycznej, ciepła itp. do celów robót budowlanych,
4)opłatami za zajęcie chodników, pasów drogowych oraz innych terenów na cele budowy oraz koszty tymczasowej organizacji ruchu,
5)wywozem i utylizacją materiałów z rozbiórki nie nadających się do powtórnego użycia zgodnie z ustawą o odpadach,
6)wszystkie inne, nie wymienione wyżej koszty ogólne budowy, które mogą wystąpić w związku z wykonywaniem zamówienia zgodnie z warunkami umowy oraz przepisami prawa.
5.Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na zgłoszone szkody.
6.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót budowlanych oraz za jakość zastosowanych do robót materiałów.
7.Wykonawca jest zobowiązany do uczestnictwa w naradach koordynacyjnych.
8.Wykonawca jest zobowiązany do następujących czynności w szczególności:
a)prowadzenia dokumentacji budowy oraz do wykonania dokumentacji powykonawczej budowy,
b)opracowania i przekazania dokumentacji odbiorowej przedmiotu umowy zgodnie z Ustawą Prawo Budowane, nie później niż w dniu zgłoszenia przez Kierownika Budowy, o zakończeniu robót budowlanych objętych przedmiotem umowy.
c)zapewnienia kompleksowej obsługi geodezyjnej oraz obsługi laboratoryjnej geotechnicznej.
d)wskazania Kierownika budowy (wymaga się, aby Kierownik Budowy był stale obecny na placu budowy w trakcie trwania robót budowlanych, osoby będące w zastępstwie za Kierownika Budowy, w czasie jego urlopu lub choroby, muszą legitymować się uprawnienia budowlanymi wskazanymi w SIWZ w odpowiedniej branży dla funkcji Kierownika Budowy)
e)wskazania Kierownika robót z branży instalacji sanitarnych wymaga się, aby Kierownik Robót był stałe obecny na placu budowy w trakcie trwania robót branżowych
f)wskazania Kierownika robót z branży instalacji elektrycznych wymaga się, aby Kierownik Robót był stałe obecny na placu budowy w trakcie trwania robót branżowych
g)przekazywania Inspektorom nadzoru inwestorskiego informacji dotyczących realizacji Umowy oraz umożliwienia mu przeprowadzenia kontroli ich wykonywania,
h)wykonywania robót budowlanych oraz innych czynności objętych przedmiotem Umowy zgodnie z właściwymi przepisami prawa, w tym z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi przy wykonywaniu robót budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
i)stosowania materiałów, technik wykonawczych, sprzętu, metod diagnozowania i kontroli spełniających wymagania techniczne postawione w Dokumentacji projektowej i STWiORB,
j)umożliwienia wstępu na Teren budowy wyłącznie osobom upoważnionym przez Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru,
k)zgłaszania gotowości do odbioru robót (za pomocą poczty elektronicznej, faxu) i brania udziału w wyznaczonych terminach w odbiorach robót
l)terminowego usuwania wad, ujawnionych w czasie wykonywania robót lub ujawnionych w czasie odbiorów, oraz w czasie obowiązywania gwarancji i rękojmi,
m)utrzymywania porządku na terenie budowy,
n)stosowania się do poleceń Inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnych z przepisami prawa i postanowieniami Umowy,
o)angażowania odpowiedniej liczby osób, posiadających niezbędne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie do wykonywania powierzonych im robót i innych czynności w ramach wykonania Umowy,
p)stosowania materiałów i urządzeń zgodnych z SST,
q)zapłaty wynagrodzenia należnego Podwykonawcom, jeżeli Wykonawca dopuszcza Podwykonawców do udziału w realizacji Umowy.
r)sporządzenia na żądanie Inspektora nadzoru inwestorskiego planów organizacji robót budowlanych służących realizacji przedmiotu Umowy i metod, które zamierza w tym celu przyjąć
9.Wykonawca Robót winien opracować szczegółową dokumentację (inwentaryzację fotograficzną) obiektu przed rozpoczęciem robót na danym obiekcie. Dokumentacja (inwentaryzacja fotograficzna) musi zawierać:
a)zdjęcia elewacji, stropodachów budynku złączone w charakterystyczne całości według stron świata lub zgodnie z układem budynków wraz detalami konstrukcyjnymi obiektu,
b)zdjęcia pomieszczeń wewnętrznych, korytarzy, klatek, piwnic itp. w formie kilku ujęć pojedynczych przedstawiające wnętrze z kilku kierunków (od strony wejścia, od wewnątrz, po przekątnych) obejmujące wszystkie ściany, podłogi i sufity.
c)zdjęcia pomieszczeń - panorama obejmująca 360°
d)zdjęcia zagospodarowania terenu w bezpośredniej bliskości obiektu wraz z drogami wewnętrznymi, drogą dojazdową, terenami utwardzonymi typu opaski, chodnikami, terenami zielonymi, krzewami, drzewami oraz infrastrukturą techniczną nadziemną.
e)Opis zdjęć - indeks zdjęć z numeracją pomieszczeń w danymi pawilonie, w których zostały wykonane, zapisany w formie dokumentacji elektronicznej PDF z automatycznymi odnośnikami - łączami do konkretnego obrazu.
f)W nazwie zdjęcia umieszczone zostaną informacje dotyczące: nazwy pawilonu, nazwa kondygnacji, numeru pomieszczenia, Ilości zdjęć z danego pomieszczenia.
g)Wykonawca winien ukryć wizerunek osób na zdjęciach
10.Inwentaryzację fotograficzną należy wykonać w formie albumu w wersji cyfrowej w 2 egzemplarzach oraz w 1 egzemplarzu wersji papierowej. Inwentaryzacja fotograficzna powinna umożliwić rozróżnienie szczegółów wielkości 2-3 mm.
11.Inwentaryzację fotograficzną należy przekazać Zamawiającemu oraz Inspektorowi Nadzoru przed rozpoczęciem robót na danym obiekcie.
12.Przed rozpoczęciem robót Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uwzględniającego specyfikę robót przy realizacji obiektu budowlanego, warunków realizacji robót budowlanych, projektu organizacji robót i zagospodarowania placu budowy, uzgodnień dotyczących zapewnienia mediów dla potrzeb budowy, szczegółowego harmonogramu prac; programu zapewnienia jakości prac; jak i wykonania pozostałych spraw formalno-prawnych ujętych w zakresie prac.
13.Wykonawca jest zobowiązany powiadomić Inspektora nadzoru inwestorskiego o gotowości do odbioru robót zanikających lub ulegających zakryciu w terminie 3 dni roboczych po ich zakończeniu oraz umożliwić Inspektorowi nadzoru inwestorskiego sprawdzenie każdej roboty zanikającej lub ulegającej zakryciu. Zgłoszenia należy dokonać wpisem do Dziennika Budowy z jednoczesnym przesłaniem informacji o terminie zgłoszenia, zakresie zgłoszonych robót dostaw na adres mailowy Inspektora Nadzoru wraz z niezbędną dokumentacją umożliwiającą odbiór robót- dostaw.
14.W przypadku powierzenia wykonania części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca będzie pełnił funkcję koordynatora Podwykonawców podczas wykonywania robót i usuwania ewentualnych wad. Wykonawca odpowiada za działania lub uchybienia każdego Podwykonawcy.
15.Od daty Odbioru końcowego do wystawienia Protokołu odbioru ostatecznego, Wykonawcę obciążają koszty usunięcia wad i naprawienia każdej szkody rzeczywistej powstałej w obiekcie, którego dotyczy przedmiot Umowy, i za którą ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych a spowodowanej:
a)wadą, która wynikła z wykonanych w ramach Umowy robót i tkwiła w obiekcie, którego dotyczy przedmiot Umowy na dzień zakończenia robót budowlanych służących realizacji przedmiotu Umowy;
b)wypadkiem zaistniałym przed dniem odbioru końcowego, który nie był objęty ryzykiem Zamawiającego lub;
c)czynnościami Wykonawcy na terenie budowy po dniu odbioru końcowego.
16.Wykonawca przygotuje dokumentację powykonawczą oraz inwentaryzację geodezyjną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odzwierciedlając i dokumentując stan faktyczny wykonania robót.
17.Skompletowana dokumentacja powykonawcza, sprawdzona przez nadzór inwestorski zostanie przekazana Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej w 2 egzemplarzach, nie później niż w dniu zgłoszenia zakończenia robót,.
18.Wykonawca zobowiązuje się przestrzegać bieżących instrukcji i wskazówek Zamawiającego i działającego w imieniu Zamawiającego inspektora nadzoru inwestorskiego, informować go o wszystkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na realizację umowy oraz dostrzeżonych uchybieniach w realizacji inwestycji.
19.Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przed podpisaniem umowy (zgodnie z Rozdziałem XI pkt. 41 ppkt. 3c) dokument ubezpieczenia przedmiotowej inwestycji i robót (terenu budowy wraz z obiektami) na kwotę nie mniejszą niż wysokość kwoty brutto złożonej oferty wraz z potwierdzeniem jej opłacenia. Dokument ubezpieczenia musi obejmować okres realizacji przedmiotu zamówienia.
20.Wykonawca będzie realizował zamówienie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w szczególności zawartymi w Prawie budowlanym, zgodnie ze złożoną ofertą, warunkami przetargu, dokumentami programowymi Programu PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014. oraz ustaleniami z Zamawiającym.
21.Wykonawca w terminie do 5 dni roboczych po podpisaniu umowy sporządzi szczegółowy harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji robót i uzgodni go z Zamawiającym; w przypadku powierzenia części prac podwykonawcy należy określić również zakres oraz wartość robót przez niego wykonywanych.
Wykonawca będzie wykonywał roboty budowlane w czynnym obiekcie. Szpital na czas prowadzenia przez Wykonawcę robót budowlanych nie zostanie zamknięty i będzie funkcjonował w normalnym trybie. Wykonawca Robót musi tak zaplanować i zorganizować roboty, aby zmieścić się w terminie umownym wykonania robót. W cenie realizacji robót należy również uwzględnić zabezpieczenie, przeprowadzenie lub przeniesienie urządzeń lub sprzętu stanowiącego wyposażenie szpitala przy ścisłej współpracy personelu medycznego oraz Zarządzających budynkiem szpitala.
Wszelkie prace powinny zostać wykonane zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
Wykonawca Robót w cenie umowy musi uwzględnić codzienne, każdorazowe sprzątanie pomieszczeń po wykonanych robotach budowlanych oraz bieżące usuwania zanieczyszczeń, odpadów z tych pomieszczeń poza obiekt na którym realizowano prace. W przypadku zaniechania w/w obowiązku Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatrudnienia firmy sprzątającej zewnętrznej na koszt Wykonawcy.
Kolejność wykonywania prac zostanie ustalona z Użytkownikiem (Szpital Powiatowy w Zawierciu) oraz Inspektorem nadzoru.
Wykonawca musi wziąć pod uwagę konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym w obiektach w trakcie ich codziennej działalności.
W trakcie prowadzenia robót należy przestrzegać zasad BHP, oznakować i zabezpieczyć teren prowadzenia robót. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe oznakowanie oraz zabezpieczenie miejsca prowadzenia robót.
Wykonawca jest zobowiązany do urządzenia placu budowy i zaplecza oraz do ich zabezpieczenia na własny koszt. Po zakończeniu robót należy uporządkować teren. Po realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest teren inwestycji doprowadzić do stanu nie gorszego niż pierwotny.
W czasie wykonywania robót Wykonawca (w uzgodnieniu z Użytkownikiem) zapewni stały dojazd do obiektów położonych przy realizowanej inwestycji. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na zapewnienie ciągłego dojazdu do budynków szpitalnych,a także zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania przy zachowaniu ciągłości pracy obiektów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 101572

Data publikacji: 2015-04-30

Nazwa: Powiat Zawierciański Starostwo Powiatowe

Ulica: ul. Sienkiewicza 34

Numer domu: 34

Miejscowość: Zawiercie

Kod pocztowy: 42-400

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 6710710-2 w. 551

Numer faxu: 32 6721971

Adres strony internetowej: www.zawiercie.powiat.pl

Regon: 27625525200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu wraz z budową kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wzrostu produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu wraz z budową kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wzrostu produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Projekt realizowany jest w ramach Programu PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót i obowiązków Wykonawcy określają: dokumentacja projektowa wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami robót, stanowiącymi załączniki do SIWZ.
W związku z występowaniem siedlisk ptaków chronionych na budynku Szpitala Powiatowego w Zawierciu Wykonawca w swojej ofercie cenowej winien skalkulować zamontowanie budek lęgowych, zgodnie z załączoną Decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach nr WPN.6401.19.2015.DC oraz zgodnie z Opinią Ornitologiczno - Chiropterologiczną dla budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu ul. Miodowa 14, stanowiącymi Załączniki do niniejszej SIWZ.
Zamawiający informuje, iż spełniony został warunek z pkt. 1 Decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach nr WPN.6401.19.2015.DC.
Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia. Wykonawca winien określić w formularzu ofertowym okres gwarancji, który stanowić będzie jedno z kryteriów oceny ofert (podać pełną liczbę miesięcy w zakresie: 60 miesięcy - 120 miesięcy.
Oferta Wykonawcy, który zaproponuje więcej niż 120 miesięcy i mniej niż 60 miesięcy gwarancji zostanie odrzucona.
Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów Ustawy o odpadach z 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 21) w tym:
a)przejmuje odpowiedzialność za powstałe w trakcie realizacji zamówienia odpady, ich segregację, transport i składowanie
b)ponosi koszty z tytułu jw.
c)na wniosek Zamawiającego wskaże miejsce składowania lub utylizacji oraz przedstawi stosowne dokumenty, że powstałe odpady zostały zagospodarowane (wywiezione na składowisko, poddane utylizacji) zgodnie z w/w ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, wskazywały by w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie lub wskazanie norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesień, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp - Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów, urządzeń lub rozwiązań równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby spełnione zostały wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem -minimalne parametry jakościowe cechy użytkowe zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego, w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wykazanie równoważności zaoferowanego rozwiązania lub rozwiązań równoważnych spoczywa na Wykonawcy.
Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu przy ul. Miodowej 14 w celu uzyskania niezbędnych danych do przygotowania rzetelnej oferty. Na wniosek zainteresowanych wykonawców Zamawiający wyznaczy termin przeprowadzenia wizji lokalnej, a o wyznaczonym terminie poinformuje niezwłocznie zainteresowanych wykonawców oraz zamieści stosowaną informację na stronie internetowej. W przypadku zgłoszenia wniosku wykonawcy po wyznaczonym już terminie wizji lokalnej - Zamawiający może wyznaczyć dodatkowy termin.
Budynki A, B, C są całkowicie podpiwniczone, o czterech kondygnacjach nadziemnych, kryte stropodachem prefabrykowanym z płyt żelbetowych opartych na prefabrykowanych belkach żelbetowych. W/w budynek jest o pow. zab. 3466,40 m2, pow. użyt. 18022,30 m2 i o wys. całk. 20,15 m (do górnej warstwy stropu nad ostatnią kondygnacją) zaklasyfikowany do grupy średniowysokich. Na budynku B stropodach wyższy z doświetleniem oknami, wykorzystany na cele techniczne (wentylatorownie). Budynek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) jest połączony z budynkiem C i nie obejmuje wykonania termomodernizacji.
Budynek D jest trzykondygnacyjny, o pow. zab. 1014,70 m2, pow. użyt. 3143,60 m2 o wys. całkowitej 10,55 m (do górnej warstwy stropu nad ostatnią kondygnacją) zaklasyfikowany do grupy niskich, składa się z części niskiej niepodpiwniczonej, mieszczącej w sobie poradnię chorób zakaźnych oraz budynku głównego całkowicie podpiwniczonego o trzech kondygnacjach nadziemnych krytego stropodachem z prefabrykowanych płyt żelbetowych opartych na prefabrykowanej wsporczej konstrukcji żelbetowej (belki).
Do zakresu obowiązków Wykonawcy robót budowlanych należy w szczególności:
1.Wykonawca ma obowiązek wykonywania przedmiotu Umowy z należytą starannością zgodnie z Umową, Ofertą i dokumentacją projektową, STWiORB, nienaruszającymi Umowy poleceniami Inspektora nadzoru inwestorskiego, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
2.Wykonawca ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych za szkody związane z realizacją Umowy, w szczególności za utratę dóbr materialnych, uszkodzenie ciała lub śmierć osób oraz ponosi odpowiedzialność za wybrane metody działań i bezpieczeństwo na terenie budowy.
3.Wykonawca ponosi odpowiedzialność wobec osób trzecich za szkody i inne zdarzenia powstałe w związku z wykonywaniem robót budowlanych będących przedmiotem Umowy, chyba że odpowiedzialnym za powstałe szkody jest Zamawiający lub osoba trzecia, za którą Zamawiający ponosi odpowiedzialność.
4.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z:
1)montażem i demontażem obiektów zaplecza tymczasowego,
2)niezbędnym do wykonania zamówienia wyposażeniem zaplecza tymczasowego i urządzenia placu budowy,
3)zużyciem wody, energii elektrycznej, ciepła itp. do celów robót budowlanych,
4)opłatami za zajęcie chodników, pasów drogowych oraz innych terenów na cele budowy oraz koszty tymczasowej organizacji ruchu,
5)wywozem i utylizacją materiałów z rozbiórki nie nadających się do powtórnego użycia zgodnie z ustawą o odpadach,
6)wszystkie inne, nie wymienione wyżej koszty ogólne budowy, które mogą wystąpić w związku z wykonywaniem zamówienia zgodnie z warunkami umowy oraz przepisami prawa.
5.Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na zgłoszone szkody.
6.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót budowlanych oraz za jakość zastosowanych do robót materiałów.
7.Wykonawca jest zobowiązany do uczestnictwa w naradach koordynacyjnych.
8.Wykonawca jest zobowiązany do następujących czynności w szczególności:
a)prowadzenia dokumentacji budowy oraz do wykonania dokumentacji powykonawczej budowy,
b)opracowania i przekazania dokumentacji odbiorowej przedmiotu umowy zgodnie z Ustawą Prawo Budowane, nie później niż w dniu zgłoszenia przez Kierownika Budowy, o zakończeniu robót budowlanych objętych przedmiotem umowy.
c)zapewnienia kompleksowej obsługi geodezyjnej oraz obsługi laboratoryjnej geotechnicznej.
d)wskazania Kierownika budowy (wymaga się, aby Kierownik Budowy był stale obecny na placu budowy w trakcie trwania robót budowlanych, osoby będące w zastępstwie za Kierownika Budowy, w czasie jego urlopu lub choroby, muszą legitymować się uprawnienia budowlanymi wskazanymi w SIWZ w odpowiedniej branży dla funkcji Kierownika Budowy)
e)wskazania Kierownika robót z branży instalacji sanitarnych wymaga się, aby Kierownik Robót był stałe obecny na placu budowy w trakcie trwania robót branżowych
f)wskazania Kierownika robót z branży instalacji elektrycznych wymaga się, aby Kierownik Robót był stałe obecny na placu budowy w trakcie trwania robót branżowych
g)przekazywania Inspektorom nadzoru inwestorskiego informacji dotyczących realizacji Umowy oraz umożliwienia mu przeprowadzenia kontroli ich wykonywania,
h)wykonywania robót budowlanych oraz innych czynności objętych przedmiotem Umowy zgodnie z właściwymi przepisami prawa, w tym z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi przy wykonywaniu robót budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej,
i)stosowania materiałów, technik wykonawczych, sprzętu, metod diagnozowania i kontroli spełniających wymagania techniczne postawione w Dokumentacji projektowej i STWiORB,
j)umożliwienia wstępu na Teren budowy wyłącznie osobom upoważnionym przez Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru,
k)zgłaszania gotowości do odbioru robót (za pomocą poczty elektronicznej, faxu) i brania udziału w wyznaczonych terminach w odbiorach robót
l)terminowego usuwania wad, ujawnionych w czasie wykonywania robót lub ujawnionych w czasie odbiorów, oraz w czasie obowiązywania gwarancji i rękojmi,
m)utrzymywania porządku na terenie budowy,
n)stosowania się do poleceń Inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnych z przepisami prawa i postanowieniami Umowy,
o)angażowania odpowiedniej liczby osób, posiadających niezbędne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie do wykonywania powierzonych im robót i innych czynności w ramach wykonania Umowy,
p)stosowania materiałów i urządzeń zgodnych z SST,
q)zapłaty wynagrodzenia należnego Podwykonawcom, jeżeli Wykonawca dopuszcza Podwykonawców do udziału w realizacji Umowy.
r)sporządzenia na żądanie Inspektora nadzoru inwestorskiego planów organizacji robót budowlanych służących realizacji przedmiotu Umowy i metod, które zamierza w tym celu przyjąć
9.Wykonawca Robót winien opracować szczegółową dokumentację (inwentaryzację fotograficzną) obiektu przed rozpoczęciem robót na danym obiekcie. Dokumentacja (inwentaryzacja fotograficzna) musi zawierać:
a)zdjęcia elewacji, stropodachów budynku złączone w charakterystyczne całości według stron świata lub zgodnie z układem budynków wraz detalami konstrukcyjnymi obiektu,
b)zdjęcia pomieszczeń wewnętrznych, korytarzy, klatek, piwnic itp. w formie kilku ujęć pojedynczych przedstawiające wnętrze z kilku kierunków (od strony wejścia, od wewnątrz, po przekątnych) obejmujące wszystkie ściany, podłogi i sufity.
c)zdjęcia pomieszczeń - panorama obejmująca 360°
d)zdjęcia zagospodarowania terenu w bezpośredniej bliskości obiektu wraz z drogami wewnętrznymi, drogą dojazdową, terenami utwardzonymi typu opaski, chodnikami, terenami zielonymi, krzewami, drzewami oraz infrastrukturą techniczną nadziemną.
e)Opis zdjęć - indeks zdjęć z numeracją pomieszczeń w danymi pawilonie, w których zostały wykonane, zapisany w formie dokumentacji elektronicznej PDF z automatycznymi odnośnikami - łączami do konkretnego obrazu.
f)W nazwie zdjęcia umieszczone zostaną informacje dotyczące: nazwy pawilonu, nazwa kondygnacji, numeru pomieszczenia, Ilości zdjęć z danego pomieszczenia.
g)Wykonawca winien ukryć wizerunek osób na zdjęciach
10.Inwentaryzację fotograficzną należy wykonać w formie albumu w wersji cyfrowej w 2 egzemplarzach oraz w 1 egzemplarzu wersji papierowej. Inwentaryzacja fotograficzna powinna umożliwić rozróżnienie szczegółów wielkości 2-3 mm.
11.Inwentaryzację fotograficzną należy przekazać Zamawiającemu oraz Inspektorowi Nadzoru przed rozpoczęciem robót na danym obiekcie.
12.Przed rozpoczęciem robót Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uwzględniającego specyfikę robót przy realizacji obiektu budowlanego, warunków realizacji robót budowlanych, projektu organizacji robót i zagospodarowania placu budowy, uzgodnień dotyczących zapewnienia mediów dla potrzeb budowy, szczegółowego harmonogramu prac; programu zapewnienia jakości prac; jak i wykonania pozostałych spraw formalno-prawnych ujętych w zakresie prac.
13.Wykonawca jest zobowiązany powiadomić Inspektora nadzoru inwestorskiego o gotowości do odbioru robót zanikających lub ulegających zakryciu w terminie 3 dni roboczych po ich zakończeniu oraz umożliwić Inspektorowi nadzoru inwestorskiego sprawdzenie każdej roboty zanikającej lub ulegającej zakryciu. Zgłoszenia należy dokonać wpisem do Dziennika Budowy z jednoczesnym przesłaniem informacji o terminie zgłoszenia, zakresie zgłoszonych robót dostaw na adres mailowy Inspektora Nadzoru wraz z niezbędną dokumentacją umożliwiającą odbiór robót- dostaw.
14.W przypadku powierzenia wykonania części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca będzie pełnił funkcję koordynatora Podwykonawców podczas wykonywania robót i usuwania ewentualnych wad. Wykonawca odpowiada za działania lub uchybienia każdego Podwykonawcy.
15.Od daty Odbioru końcowego do wystawienia Protokołu odbioru ostatecznego, Wykonawcę obciążają koszty usunięcia wad i naprawienia każdej szkody rzeczywistej powstałej w obiekcie, którego dotyczy przedmiot Umowy, i za którą ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych a spowodowanej:
a)wadą, która wynikła z wykonanych w ramach Umowy robót i tkwiła w obiekcie, którego dotyczy przedmiot Umowy na dzień zakończenia robót budowlanych służących realizacji przedmiotu Umowy;
b)wypadkiem zaistniałym przed dniem odbioru końcowego, który nie był objęty ryzykiem Zamawiającego lub;
c)czynnościami Wykonawcy na terenie budowy po dniu odbioru końcowego.
16.Wykonawca przygotuje dokumentację powykonawczą oraz inwentaryzację geodezyjną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odzwierciedlając i dokumentując stan faktyczny wykonania robót.
17.Skompletowana dokumentacja powykonawcza, sprawdzona przez nadzór inwestorski zostanie przekazana Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej w 2 egzemplarzach, nie później niż w dniu zgłoszenia zakończenia robót,.
18.Wykonawca zobowiązuje się przestrzegać bieżących instrukcji i wskazówek Zamawiającego i działającego w imieniu Zamawiającego inspektora nadzoru inwestorskiego, informować go o wszystkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na realizację umowy oraz dostrzeżonych uchybieniach w realizacji inwestycji.
19.Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przed podpisaniem umowy (zgodnie z Rozdziałem XI pkt. 41 ppkt. 3c) dokument ubezpieczenia przedmiotowej inwestycji i robót (terenu budowy wraz z obiektami) na kwotę nie mniejszą niż wysokość kwoty brutto złożonej oferty wraz z potwierdzeniem jej opłacenia. Dokument ubezpieczenia musi obejmować okres realizacji przedmiotu zamówienia.
20.Wykonawca będzie realizował zamówienie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w szczególności zawartymi w Prawie budowlanym, zgodnie ze złożoną ofertą, warunkami przetargu, dokumentami programowymi Programu PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014. oraz ustaleniami z Zamawiającym.
21.Wykonawca w terminie do 5 dni roboczych po podpisaniu umowy sporządzi szczegółowy harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji robót i uzgodni go z Zamawiającym; w przypadku powierzenia części prac podwykonawcy należy określić również zakres oraz wartość robót przez niego wykonywanych.
Wykonawca będzie wykonywał roboty budowlane w czynnym obiekcie. Szpital na czas prowadzenia przez Wykonawcę robót budowlanych nie zostanie zamknięty i będzie funkcjonował w normalnym trybie. Wykonawca Robót musi tak zaplanować i zorganizować roboty, aby zmieścić się w terminie umownym wykonania robót. W cenie realizacji robót należy również uwzględnić zabezpieczenie, przeprowadzenie lub przeniesienie urządzeń lub sprzętu stanowiącego wyposażenie szpitala przy ścisłej współpracy personelu medycznego oraz Zarządzających budynkiem szpitala.
Wszelkie prace powinny zostać wykonane zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
Wykonawca Robót w cenie umowy musi uwzględnić codzienne, każdorazowe sprzątanie pomieszczeń po wykonanych robotach budowlanych oraz bieżące usuwania zanieczyszczeń, odpadów z tych pomieszczeń poza obiekt na którym realizowano prace. W przypadku zaniechania w/w obowiązku Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatrudnienia firmy sprzątającej zewnętrznej na koszt Wykonawcy.
Kolejność wykonywania prac zostanie ustalona z Użytkownikiem (Szpital Powiatowy w Zawierciu) oraz Inspektorem nadzoru.
Wykonawca musi wziąć pod uwagę konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym w obiektach w trakcie ich codziennej działalności.
W trakcie prowadzenia robót należy przestrzegać zasad BHP, oznakować i zabezpieczyć teren prowadzenia robót. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe oznakowanie oraz zabezpieczenie miejsca prowadzenia robót.
Wykonawca jest zobowiązany do urządzenia placu budowy i zaplecza oraz do ich zabezpieczenia na własny koszt. Po zakończeniu robót należy uporządkować teren. Po realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest teren inwestycji doprowadzić do stanu nie gorszego niż pierwotny.
W czasie wykonywania robót Wykonawca (w uzgodnieniu z Użytkownikiem) zapewni stały dojazd do obiektów położonych przy realizowanej inwestycji. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na zapewnienie ciągłego dojazdu do budynków szpitalnych,a także zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania przy zachowaniu ciągłości pracy obiektów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/03/2016

Informacja na temat wadium:
1) Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 300.000,00 zł. (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik nr 2 do SIWZ - ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wykaz należy sporządzić według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji z uwzględnieniem spełnienia warunku, o którym mowa w Rozdziale III pkt. 11.1.II SIWZ tj. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie lub rozbudowie lub modernizacji lub termomodernizacji lub remoncie obiektów kubaturowych o wartości co najmniej 7.000.000,00 zł brutto - ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia

W celu potwierdzenia spełniania powyższych warunków Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz wykonanych robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ wraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone- ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia

Dowodami, o których mowa w powyżej są:
1) poświadczenie
2) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik nr 2 do SIWZ - ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1.Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 6 do SIWZ), z uwzględnieniem spełnienia warunku, o którym mowa w Rozdziale III pkt. 11.1.III SIWZ, tj. Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności:
1) konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane w zakresie zamówienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów- co najmniej jedna (1) osoba (kierownik budowy) posiadającą co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych na stanowisku kierowniczym.
2) Instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów - co najmniej jedna (1) osoba (kierownik robót) posiadająca co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych na stanowisku kierowniczym
3) Instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów - co najmniej jedna (1) osoba (kierownik robót) posiadająca co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych na stanowisku kierowniczym.
Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12 a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. nr 63, poz. 394).

UWAGA : Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymienionych dla poszczególnych funkcji.

W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ oraz oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia (oświadczenie zawarte w Załączniku nr 6 do SIWZ).
2.Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia (w Załączniku Nr 6 do SIWZ). Ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia;

Sytuacja ekonomiczna:
Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia z uwzględnieniem spełnienia warunku o którym mowa w Rozdziale III pkt. 11.1.IV.1) SIWZ, tj. Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę ubezpieczeniową lub inny dokument z którego będzie wynikać, iż jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 3.000.000,00 zł (słownie: trzy miliony zł 00/100) - ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia
2)Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, z uwzględnieniem spełnienia warunku, o którym mowa w Rozdziale III pkt. 11.1.IV.2) SIWZ, tj. Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca potwierdzi wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 3.000.000,00 zł (słownie: trzy miliony zł) - ocena metodą graniczną spełnia-nie spełnia
3) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentu o których mowa w pkt. 1 i 2, może przedstawić inne dokumenty, które w wystarczający sposób potwierdzą spełnianie opisanych przez Zamawiającego warunków.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Inne dokumenty wymagane od Wykonawcy:
1. wypełniony formularz oferty (wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1 do SIWZ )
2. pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą - treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonywania których pełnomocnik jest powołany
3. pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania wykonawców w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i podpisania umowy
4. kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przedmiar robót stanowiący załącznik do SIWZ (przedmiar robót stanowi element pomocniczy przy ustalaniu ceny z uwagi na ryczałtowy charakter ceny)
5. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów zgodnie z art. 26 ust. 2b (jeżeli dotyczy)
6. Dowód wniesienia wadium.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiany postanowień umowy mogą nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności w następujących przypadkach:
1) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, w tym zmiana stawki podatku VAT
2) przekształcenia podmiotowego Wykonawcy w przypadku sukcesji generalnej lub z mocy samego prawa, w wyniku dziedziczenia lub zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części,
3) rezygnacji z części Robót, jeżeli taka rezygnacja będzie niezbędna dla prawidłowej realizacji Umowy;
4) zmiany członków personelu kluczowego Wykonawcy na skutek wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja / ustanie stosunku pracy/choroba lub innych uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z umową lub obowiązującym prawem. W takim jednak przypadku każda nowa osoba musi spełniać warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
5) zmiany osób upoważnionych do kontaktów w związku z realizacją Umowy;
6) zmiany technologii wykonania robót, lub zmiany materiałów i/lub urządzeń, jeżeli nowe rozwiązania będą korzystne dla Zamawiającego, przy zachowaniu niepogorszonych standardów jakościowych (bez dodatkowego wynagrodzenia dla Wykonawcy)
7) zmiana terminów płatności wynikające ze zmian wprowadzonych przez instytucję współfinansującą zadanie
8) zmiana terminu realizacji umowy możliwa jest wyłącznie w przypadku zgody instytucji finansującej
2. Każda zmiana do umowy wymaga formy pisemnej, i musi być dokonana poprzez sporządzenie zmiany do umowy - Aneksu.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zawiercie.powiat.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Samodzielny Referat Zamówień Publicznych
ul. Sienkiewicza 34,42-400 Zawiercie
III piętro, pokój 309

Data składania wniosków, ofert: 15/05/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Samodzielny Referat Zamówień Publicznych
ul. Sienkiewicza 34,42-400 Zawiercie
III piętro, pokój 309

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt realizowany w ramach Programu PL04 Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
na lata 2009-2014

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV: 093311009

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 452100007

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Podobne przetargi

342652 / 2013-08-26 - Uczelnia publiczna

Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Dostawa stanowiska dydaktycznego z kolektorem słonecznym do demonstracji przygotowania ciepłej wody użytkowej do celów domowych dla Instytutu Maszyn Cieplnych Politechniki Częstochowskiej

91000 / 2010-03-31 - Inny: 100% udziału gminy Spółka z o.o.

Czeladzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Czeladź (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Dostawa i montaż instalacji solarnej dla budynku mieszkalnego zabytkowego przy ulicy Kościuszki 18 w Czeladzi

38152 / 2014-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kalety - Kalety (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zakup i montaż układu solarnego dla budynku K.S. Unia Kalety przy ul. Fabrycznej 35 w Kaletach oraz montaż lamp solarnych.

157912 / 2011-06-14 - Inny: Sektor Wodny

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. - Katowice (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Montaż instalacji solarnej w 27 obiektach GPW S.A. na terenie Województwa Śląskiego systemem projektuj i buduj

228288 / 2009-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Żywiec - Żywiec (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Dostawa oraz montaż instalacji solarnej do Przedszkoli nr9 i nr11 oraz Gimnazjum nr1 w Żywcu w ramach zadania p.n.:Przebudowa, remont i wyposażenie Przedszkola nr9 w Żywcu-solary-dostawa z montażem instalacji solarnej złożonej z 9 kolekt. słon. o łącznej pow. absorpcji 19,17 m2,Przedszkole nr11 w Żywcu -solary-dostawa z montażem instalacji solarnej złożonej z 12 kolekt. słon. o łącznej pow. absorpcji 25,56 m2,Budowa i wyposażenie przyszkolnego obiektu sportowego Gimnazjum nr1 w Żywcu -dostawa z montażem instalacji solarnej złożonej z 24 kolekt. słon. o łącznej pow. absorbcji 51,12 m2

367744 / 2013-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa kolektorów słonecznych i stelaży na potrzeby realizacji projektu pn. Edukacja bez granic

244679 / 2014-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Woźniki - Woźniki (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zaprojektowanie, zakup i montaż kompletnych instalacji solarnych w ramach realizacji zadania pn. Poprawa jakości powietrza w gminie Woźniki poprzez instalację kolektorów słonecznych

248834 / 2015-09-23 - Inny: spółka prawa handlowego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych na budynku przy ul. Piernikarczyka 4 w Rudzie Śląskiej

51349 / 2010-03-08 - Inny: 100% udziału gminy

Czeladzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Czeladź (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Dostawa i montaż instalacji solarnej dla budynku mieszkalnego zabytkowego przy ulicy kościuszki 18 w Czeladzi

437024 / 2011-12-23 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony - Częstochowa (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Termomodernizacja oraz montaż kolektorów słonecznych w obiektach Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie

196294 / 2015-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żarki - Żarki (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych na terenie posesji prywatnych w gminie Żarki

310120 / 2011-09-28 - Inny: sektor wodny

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. - Katowice (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Montaż instalacji solarnej w 27 obiektach GPW S.A. na terenie Województwa Śląskiego systemem projektuj i buduj

307751 / 2008-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Jasienica - Jasienica (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Wykorzystanie energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynku Urzędu Gminy Jasienica i budynku Ośrodka Zdrowia w Jasienicy poprzez zastosowanie kolektorów słonecznych

89801 / 2015-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Woźniki - Woźniki (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zaprojektowanie, zakup i montaż kompletnych instalacji solarnych w ramach realizacji zadania pn. Poprawa jakości powietrza w gminie Woźniki poprzez instalację kolektorów słonecznych - zamówienie uzupełniające

104197 / 2015-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Koziegłowy - Koziegłowy (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Koziegłowy poprzez budowę instalacji solarnych

162668 / 2015-07-02 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych na budynku 1. Jankowskiego 6 w Rudzie Śląskiej 2. Jankowskiego 8 w Rudzie Śląskiej

193710 / 2015-07-30 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych na budynku 1. Jankowskiego 6 w Rudzie Śląskiej 2. Jankowskiego 8 w Rudzie Śląskiej

213322 / 2015-08-19 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych na budynku Piernikarczyka 4 w Rudzie Śląskiej

141409 / 2013-07-12 - Uczelnia publiczna

Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Dostawa stanowiska dydaktycznego z kolektorem słonecznym do demonstracji przygotowania ciepłej wody użytkowej do celów domowych dla Instytutu Maszyn Cieplnych Politechniki Częstochowskiej

83663 / 2015-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Zawierciański Starostwo Powiatowe - Zawiercie (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu wraz z budową kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wzrostu produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

215863 / 2012-10-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Roboty dodatkowe do wykonania instalacji solarnej na budynku pogotowia ratunkowego w Zawierciu

203119 / 2014-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Woźniki - Woźniki (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zaprojektowanie, zakup i montaż kompletnych instalacji solarnych w ramach realizacji zadania pn. Poprawa jakości powietrza w gminie Woźniki poprzez instalację kolektorów słonecznych

180617 / 2014-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Woźniki - Woźniki (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zaprojektowanie, zakup i montaż kompletnych instalacji solarnych w ramach realizacji zadania pn. Poprawa jakości powietrza w gminie Woźniki poprzez instalację kolektorów słonecznych

61102 / 2012-02-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony - Częstochowa (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Termomodernizacja oraz montaż kolektorów słonecznych w obiektach Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie

250905 / 2008-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Jasienica - Jasienica (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Wykorzystanie energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynku Urzędu Gminy Jasienica i budynku Ośrodka Zdrowia w Jasienicy poprzez zastosowanie kolektorów słonecznych

119817 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Woźniki - Woźniki (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zaprojektowanie, zakup i montaż kompletnych instalacji solarnych w ramach realizacji zadania pn. Poprawa jakości powietrza w gminie Woźniki poprzez instalację kolektorów słonecznych

512898 / 2013-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kalety - Kalety (śląskie)
CPV: 093311009 ()
Zakup i montaż układu solarnego dla budynku K.S. Unia Kalety przy ul. Fabrycznej 35 w Kaletach oraz montaż lamp solarnych