Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

177499 / 2010-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Oborniki, UrzÄ…d Miejski w Obornikach (Oborniki)

Termomodernizacja sali sportowej z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Rożnowie

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. termomodernizacja sali sportowej z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Rożnowie.
2.Opis budynku:
2.1 Ogólna charakterystyka i położenie:
Projekt obejmuje swoim zakresem termomodernizację budynku Sali Sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Rożnowie. Sala stanowi część większego kompleksu szkolnego i jest bezpośrednio połączona z budynkiem szkoły.
2.2 Układ i uzbrojenie budynku:
Obiekt jest budynkiem rekreacyjno-sportowym. W obrębie budynku Sali Sportowej można wyróżnić dwukondygnacyjną część zaplecza sanitarnego oraz wysoką salę sportową. Obiekt nie jest podpiwniczony jednak posiada wysoki cokół. Drugim z obiektów, który podlega poniższemu opracowaniu, jest budynek łącznika. Niski, parterowy budynek pełniący funkcje komunikacyjną łączy salę sportową z budynkiem głównym szkoły.
2.3 Projektowanie zmiany zabudowy:
Dla uporządkowania elewacji, zarówno ulicznych jak i podwórzowych, zakłada się likwidację zbędnych
instalacji i urządzeń na nich zamontowanych oraz ujednolicenie ich. Ze względów użytkowych oraz estetycznych, przewidziano likwidacje luksferów, stanowiących doświetlenie klatki schodowej budynku sali sportowej. W ich miejscu projektuje się montaż okien.
2.4 Opis budynku - stan istniejący:
Budynek został wykonany w konstrukcji tradycyjnej - murowanej. Całą konstrukcję przykryto dachem dwuspadowym: w części wentylowanym, w części niewentylowanym.
3.Ocena ciepłochronności przegród budynku:
Żadna z zewnętrznych przegród budynku nie spełnia obecnie obowiązujących norm w zakresie ochrony cieplnej.
4.Działania sanacyjne
W celu doprowadzenia budynku do zgodności z obowiązującymi wymaganiami w zakresie ochrony cieplej budynków niezbędne jest docieplenie wszystkich przegród zewnętrznych. Projektuje się w zakresie:
4.1. Ściany zewnętrzne:
a) poniżej linii istniejącego cokołu, do gł. 30 cm poniżej linii gruntu:
- wykonanie docieplenia w systemie lekkim na bazie styropianu EPS-100 gr. 14 cm,
b) powyżej linii cokołu:
- wykonanie docieplenia w systemie lekkim na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm,
4.2. Stropodach wentylowany:
- wykonanie docieplenia na bazie Ekofibru o ostatecznej gr. 12 cm (przed osiadaniem należy ułożyć
warstwę Ekofibru gr. 15 cm.),
4.3. Stropodach niewentylowany:
- wykonanie docieplenia na bazie płyt laminowanych papą PW11 gr. 15 cm.
5. Prace przygotowawcze:
Przed przystąpieniem do robót dociepleniowych należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian i dokonać oceny stanu technicznego podłoża. Warstwy podłoża o słabej przyczepności należy usunąć. Podłoże chłonne zagruntować preparatem gruntującym. W celu oczyszczenia podłoża z kurzu, brudu oraz słabo trzymających się powłok, zaleca się zmycie podłoża rozproszonym strumieniem wody. Powłoki słabo związane z podłożem np. odparzone tynki i słabe warstwy podłoża trzeba usunąć, a następnie uzupełnić wszelkie ubytki gotową zaprawą tynkarską na obrzutce z zaprawy cementowej. Należy zdemontować rury spustowe, instalację odgromową, i wszystkie elementy przytwierdzone do ścian zewnętrznych (kable, instalację odgromową itp.). Istniejące okablowanie biegnące na ścianach zabezpieczyć poprzez przełożenie ich do rurek winidurowych lub PCW. Istniejące puszki, tablice i inny osprzęt wysunąć od ściany na grubość projektowanej warstwy styropianu.
6. Docieplenie ścian zewnętrznych.
Docieplenie ścian zewnętrznych powyżej linii cokołu, wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm. Ściany w pasie poniżej linii cokołu, do głębokości około 30 cm poniżej linii gruntu, wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-100 gr. 14 cm, zazbrojoną podwójnie wywiniętą siatką z włókna szklanego. Miejsce styku izolacji termicznej wykonać w metodzie na zakładkę. Przed wykonaniem docieplenia usunąć wszystkie luźne i łatwo odspajające się fragmenty tynku. Powstałe ubytki uzupełnić gotową zaprawą tynkarską na obrzutce z zaprawy cementowej. Projekt zakłada wykonanie pionowej izolacji przeciwwilgociowej na bazie masy dyspersyjnej wolnej od rozpuszczalników. Hydroizolację należy wykonać w pasie na ścianach zewnętrznych przyziemia od wysokości 50 cm powyżej linii gruntu do linii fundamentów. Następnie po wykonaniu ocieplenia, ułożyć opaskę antybryzgową z płyt chodnikowych lub kostki brukowej z wyprofilowanym spadkiem w stronę od budynku. Płyty styropianowe należy kleić do ścian klejem punktowo (w narożnikach również obwiedniowo) i dodatkowo zamocować kołkami plastikowymi. Wszystkie płaszczyzny ścian zazbroić tkaniną zbrojącą z włókna szklanego i zaszpachlować klejem szpachlowym. Na wyszpachlowanej ścianie ułożyć tynk cienkowarstwowy krzemianowy, średnioziarnisty 2 mm w kolorystyce określonej na rysunkach elewacji. Wszystkie ściany w fakturze baranka. Ościeża wykleić styropianem gr. 2 cm. Wszystkie narożniki wykonać na bazie kątowników aluminiowych z siatką z włókna szklanego. Roboty tynkarskie wykonywać w przedziałach temperatur powietrza od 5 do 25 st. Celsjusza z zabezpieczeniem ścian przed opadami atmosferycznymi w okresie 48 godzin od nałożenia tynku. Parapety zewnętrzne, montowane po ociepleniu budynku - wymienić na nowe, wykonane z blachy tytan-cynk (opcjonalnie stalowe, ocynkowane i obustronnie pokryte tworzywem sztucznym w kolorzebiałym). Odpowiednio wydłużone o grubość warstwy ocieplenia. Rury spustowe wymienić na nowe, wykonane z blachy tytan-cynk w kolorze naturalny, wyposażone w czyszczaki.
7. Docieplenie stropodachu wentylowanego.
Projektuje się wykonanie dodatkowej warstwy izolacji cieplnej z granulatu Ekofiber gr. 15 cm (ostateczna grubość warstwy izolacji, pod wpływem osiadania, ma osiągnąć gr. 12 cm). Należy sprawdzić stan zawilgocenia istniejącej izolacji stropodachów. Jeśli izolacja będzie wilgotna należy ją usunąć i wymienić na nową zgodną pod względem ilościowym i jakościowym, przed przystąpieniem do układania projektowanej warstwy Ekofibru. Roboty dociepleniowe wykonać w następującej kolejności:
a) oznaczyć miejsca otworów technologicznych,
b) wykonać otwory technologiczne nad przestrzenią stropodachu ok. 50 x 50 cm,
c) zamknąć otwory technologiczne płytą stalową nierdzewną zakotwioną kołkami rozporowymi w płycie dachowej z ułożeniem 2x papa termozgrzewalna,
d) uzupełnić warstwę pokrycia.
Należy zapewnić drożność istniejącej wentylacji stropodachu.
8. Docieplenie stropodachu niewentylowanego:
Po usunięciu istniejących obróbek blacharskich istniejące pokrycie oczyścić mechanicznie szczotkami z usunięciem wszystkich nierówności i odklejających się fragmentów pokrycia. Zachować istniejącą wentylację stropodachu. Izolację termiczną wykonać z płyt styropianowych (typu PW11) jednostronnie laminowanych papą o gr. 15 cm i wytrzymałości mechanicznej na ściskanie jak styropian EPS-100 . Zastosowany materiał musi posiadać odporność ogniową min. EI 30. Płyty montować zgodnie z wytycznymi producenta. Ostatnią warstwę wykonać na bazie papy zgrzewalnej wierzchniego krycia. Papa asfaltowa tradycyjna na welonie z włókien szklanych może być zastosowana jako kolejna warstwa na płycie, ale nie jako pierwsza warstwa.
9. Likwidacja doświetleń w postaci luksferów:
Projekt zakłada likwidację doświetlenia klatki schodowej. Należy zdemontować istniejące luksfery, a w ich miejscu, po uprzednim dopasowaniu wysokości osadzenia, zamocować nowe okna PCW w kolorze białym z nawietrzakami higrosterowanymi. Montaż okien należy skorelować z oknami istniejącymi już na elewacji. Powstałe przy montażu prześwity wymurować bloczkami z gazobetonu, lub wypełnić warstwą izolacji termicznej osłoniętej od strony zewnętrznej i wewnętrznej płytami OSB gr. 2 cm. Stosowanie płyt OSB jako materiału osłaniającego dopuszcza się tylko w prześwitach znajdujących się powyżej montowanego okna. Zamurowania należy od strony zewnętrznej wykończyć zgodnie z kolejnością projektowanych zewnętrznych warstw systemu docieplenia. Od strony wewnętrznej należy wykonać warstwę wyrównawczą i warstwę wykończeniową w kolorystyce sąsiednich ścian.
10. Kolorystyka.
Kolorystykę elewacji należy dopasować do istniejących kolorów elewacji budynku szkoły zzachowaniem wyodrębnionych stref cokołu i ścian zewnętrznych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 177499

Data publikacji: 2010-07-06

Nazwa: Gmina Oborniki, Urząd Miejski w Obornikach

Ulica: ul. Piłsudskiego 76

Numer domu: 76

Miejscowość: Oborniki

Kod pocztowy: 64-600

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 6559100; 6559133

Numer faxu: 061 6559101

Adres strony internetowej: www.oborniki.pl

Regon: 00052576000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Termomodernizacja sali sportowej z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Rożnowie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. termomodernizacja sali sportowej z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Rożnowie.
2.Opis budynku:
2.1 Ogólna charakterystyka i położenie:
Projekt obejmuje swoim zakresem termomodernizację budynku Sali Sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Rożnowie. Sala stanowi część większego kompleksu szkolnego i jest bezpośrednio połączona z budynkiem szkoły.
2.2 Układ i uzbrojenie budynku:
Obiekt jest budynkiem rekreacyjno-sportowym. W obrębie budynku Sali Sportowej można wyróżnić dwukondygnacyjną część zaplecza sanitarnego oraz wysoką salę sportową. Obiekt nie jest podpiwniczony jednak posiada wysoki cokół. Drugim z obiektów, który podlega poniższemu opracowaniu, jest budynek łącznika. Niski, parterowy budynek pełniący funkcje komunikacyjną łączy salę sportową z budynkiem głównym szkoły.
2.3 Projektowanie zmiany zabudowy:
Dla uporządkowania elewacji, zarówno ulicznych jak i podwórzowych, zakłada się likwidację zbędnych
instalacji i urządzeń na nich zamontowanych oraz ujednolicenie ich. Ze względów użytkowych oraz estetycznych, przewidziano likwidacje luksferów, stanowiących doświetlenie klatki schodowej budynku sali sportowej. W ich miejscu projektuje się montaż okien.
2.4 Opis budynku - stan istniejący:
Budynek został wykonany w konstrukcji tradycyjnej - murowanej. Całą konstrukcję przykryto dachem dwuspadowym: w części wentylowanym, w części niewentylowanym.
3.Ocena ciepłochronności przegród budynku:
Żadna z zewnętrznych przegród budynku nie spełnia obecnie obowiązujących norm w zakresie ochrony cieplnej.
4.Działania sanacyjne
W celu doprowadzenia budynku do zgodności z obowiązującymi wymaganiami w zakresie ochrony cieplej budynków niezbędne jest docieplenie wszystkich przegród zewnętrznych. Projektuje się w zakresie:
4.1. Ściany zewnętrzne:
a) poniżej linii istniejącego cokołu, do gł. 30 cm poniżej linii gruntu:
- wykonanie docieplenia w systemie lekkim na bazie styropianu EPS-100 gr. 14 cm,
b) powyżej linii cokołu:
- wykonanie docieplenia w systemie lekkim na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm,
4.2. Stropodach wentylowany:
- wykonanie docieplenia na bazie Ekofibru o ostatecznej gr. 12 cm (przed osiadaniem należy ułożyć
warstwę Ekofibru gr. 15 cm.),
4.3. Stropodach niewentylowany:
- wykonanie docieplenia na bazie płyt laminowanych papą PW11 gr. 15 cm.
5. Prace przygotowawcze:
Przed przystąpieniem do robót dociepleniowych należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian i dokonać oceny stanu technicznego podłoża. Warstwy podłoża o słabej przyczepności należy usunąć. Podłoże chłonne zagruntować preparatem gruntującym. W celu oczyszczenia podłoża z kurzu, brudu oraz słabo trzymających się powłok, zaleca się zmycie podłoża rozproszonym strumieniem wody. Powłoki słabo związane z podłożem np. odparzone tynki i słabe warstwy podłoża trzeba usunąć, a następnie uzupełnić wszelkie ubytki gotową zaprawą tynkarską na obrzutce z zaprawy cementowej. Należy zdemontować rury spustowe, instalację odgromową, i wszystkie elementy przytwierdzone do ścian zewnętrznych (kable, instalację odgromową itp.). Istniejące okablowanie biegnące na ścianach zabezpieczyć poprzez przełożenie ich do rurek winidurowych lub PCW. Istniejące puszki, tablice i inny osprzęt wysunąć od ściany na grubość projektowanej warstwy styropianu.
6. Docieplenie ścian zewnętrznych.
Docieplenie ścian zewnętrznych powyżej linii cokołu, wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-70 gr. 14 cm. Ściany w pasie poniżej linii cokołu, do głębokości około 30 cm poniżej linii gruntu, wykonać w systemie ociepleniowym na bazie styropianu EPS-100 gr. 14 cm, zazbrojoną podwójnie wywiniętą siatką z włókna szklanego. Miejsce styku izolacji termicznej wykonać w metodzie na zakładkę. Przed wykonaniem docieplenia usunąć wszystkie luźne i łatwo odspajające się fragmenty tynku. Powstałe ubytki uzupełnić gotową zaprawą tynkarską na obrzutce z zaprawy cementowej. Projekt zakłada wykonanie pionowej izolacji przeciwwilgociowej na bazie masy dyspersyjnej wolnej od rozpuszczalników. Hydroizolację należy wykonać w pasie na ścianach zewnętrznych przyziemia od wysokości 50 cm powyżej linii gruntu do linii fundamentów. Następnie po wykonaniu ocieplenia, ułożyć opaskę antybryzgową z płyt chodnikowych lub kostki brukowej z wyprofilowanym spadkiem w stronę od budynku. Płyty styropianowe należy kleić do ścian klejem punktowo (w narożnikach również obwiedniowo) i dodatkowo zamocować kołkami plastikowymi. Wszystkie płaszczyzny ścian zazbroić tkaniną zbrojącą z włókna szklanego i zaszpachlować klejem szpachlowym. Na wyszpachlowanej ścianie ułożyć tynk cienkowarstwowy krzemianowy, średnioziarnisty 2 mm w kolorystyce określonej na rysunkach elewacji. Wszystkie ściany w fakturze baranka. Ościeża wykleić styropianem gr. 2 cm. Wszystkie narożniki wykonać na bazie kątowników aluminiowych z siatką z włókna szklanego. Roboty tynkarskie wykonywać w przedziałach temperatur powietrza od 5 do 25 st. Celsjusza z zabezpieczeniem ścian przed opadami atmosferycznymi w okresie 48 godzin od nałożenia tynku. Parapety zewnętrzne, montowane po ociepleniu budynku - wymienić na nowe, wykonane z blachy tytan-cynk (opcjonalnie stalowe, ocynkowane i obustronnie pokryte tworzywem sztucznym w kolorzebiałym). Odpowiednio wydłużone o grubość warstwy ocieplenia. Rury spustowe wymienić na nowe, wykonane z blachy tytan-cynk w kolorze naturalny, wyposażone w czyszczaki.
7. Docieplenie stropodachu wentylowanego.
Projektuje się wykonanie dodatkowej warstwy izolacji cieplnej z granulatu Ekofiber gr. 15 cm (ostateczna grubość warstwy izolacji, pod wpływem osiadania, ma osiągnąć gr. 12 cm). Należy sprawdzić stan zawilgocenia istniejącej izolacji stropodachów. Jeśli izolacja będzie wilgotna należy ją usunąć i wymienić na nową zgodną pod względem ilościowym i jakościowym, przed przystąpieniem do układania projektowanej warstwy Ekofibru. Roboty dociepleniowe wykonać w następującej kolejności:
a) oznaczyć miejsca otworów technologicznych,
b) wykonać otwory technologiczne nad przestrzenią stropodachu ok. 50 x 50 cm,
c) zamknąć otwory technologiczne płytą stalową nierdzewną zakotwioną kołkami rozporowymi w płycie dachowej z ułożeniem 2x papa termozgrzewalna,
d) uzupełnić warstwę pokrycia.
Należy zapewnić drożność istniejącej wentylacji stropodachu.
8. Docieplenie stropodachu niewentylowanego:
Po usunięciu istniejących obróbek blacharskich istniejące pokrycie oczyścić mechanicznie szczotkami z usunięciem wszystkich nierówności i odklejających się fragmentów pokrycia. Zachować istniejącą wentylację stropodachu. Izolację termiczną wykonać z płyt styropianowych (typu PW11) jednostronnie laminowanych papą o gr. 15 cm i wytrzymałości mechanicznej na ściskanie jak styropian EPS-100 . Zastosowany materiał musi posiadać odporność ogniową min. EI 30. Płyty montować zgodnie z wytycznymi producenta. Ostatnią warstwę wykonać na bazie papy zgrzewalnej wierzchniego krycia. Papa asfaltowa tradycyjna na welonie z włókien szklanych może być zastosowana jako kolejna warstwa na płycie, ale nie jako pierwsza warstwa.
9. Likwidacja doświetleń w postaci luksferów:
Projekt zakłada likwidację doświetlenia klatki schodowej. Należy zdemontować istniejące luksfery, a w ich miejscu, po uprzednim dopasowaniu wysokości osadzenia, zamocować nowe okna PCW w kolorze białym z nawietrzakami higrosterowanymi. Montaż okien należy skorelować z oknami istniejącymi już na elewacji. Powstałe przy montażu prześwity wymurować bloczkami z gazobetonu, lub wypełnić warstwą izolacji termicznej osłoniętej od strony zewnętrznej i wewnętrznej płytami OSB gr. 2 cm. Stosowanie płyt OSB jako materiału osłaniającego dopuszcza się tylko w prześwitach znajdujących się powyżej montowanego okna. Zamurowania należy od strony zewnętrznej wykończyć zgodnie z kolejnością projektowanych zewnętrznych warstw systemu docieplenia. Od strony wewnętrznej należy wykonać warstwę wyrównawczą i warstwę wykończeniową w kolorystyce sąsiednich ścian.
10. Kolorystyka.
Kolorystykę elewacji należy dopasować do istniejących kolorów elewacji budynku szkoły zzachowaniem wyodrębnionych stref cokołu i ścian zewnętrznych.

Kody CPV:
452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą mogły zostać udzielone jeżeli:
1)polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe,
2)zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
3)wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 15 % wartości zamówienia podstawowego,
4)zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 20/08/2010

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
Spełnia warunek dotyczący wiedzy i doświadczenia tj. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum dwa zamówienia, których przedmiotem była termomodernizacja budynku o wartości każdej z robót co najmniej 450.000,00 zł netto

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnia warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
a)Kierownik Budowy - osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej,
b)pozostałe osoby (operatorzy maszyn budowlanych, pracownicy wykwalifikowani, pracownicy niewykwalifikowani, kierowcy itp.) - min. 10 osób posiadających odpowiednie uprawnienia oraz przeszkolenie w zakresie bhp.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia (pełnienia) funkcji, o których mowa w niniejszym punkcie przez jedną osobę.
Zamawiający określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Wszystkie wymienione powyżej (w punkcie 4 a) osoby winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza zmianę tego wymogu wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia, tłumacz ten winien być biegły w bezbłędnym i jednoznacznym tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej tj: posiada ważne i opłacone ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 PLN

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca ponadto przedkłada:
1)Formularz ofertowy (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 SIWZ).
2)Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy umocowanie takie nie wynika ze złożonego odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego.
2.Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3.Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4.Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć:
1)zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych,
2)aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny,
3)zmiany producenta urządzeń lub wyposażenia,
4)zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych,
5)zmiany terminów wykonania robót budowlanych,
6)rezygnacji z wykonania części robót budowlanych, dostaw i usług,
7)zmiany osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo Budowlane lub innych ustawach,
8)zmiany podwykonawców, których udział w realizacji przedmiotu umowy zaakceptował Zamawiający.
5.Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 4 wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny (zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany - jeżeli wymagają tego przepisy prawa budowlanego) zawierający opis proponowanych zmian, przedmiar i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
6.Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 4 jest złożenie pisemnego wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego:
1)opis propozycji zmiany,
2)uzasadnienie zmiany,
3)obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami określonymi w umowie, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie wykonawcy,
4)opis wpływu zmiany na terminy wykonania robót budowlanych.
7.Zmiany, o których mowa w ust. 4 mogą zostać dokonane, jeżeli zachodzą i są ich uzasadnieniem niżej wymienione okoliczności:
1)obniżenie kosztu wykonania robót (wynagrodzenia Wykonawcy) lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu,
2)poprawy wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych,
3)zmiany obowiązujących przepisów,
4)podniesienie wydajności urządzeń,
5)podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
6)usprawnienia lub podniesienie walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa w trakcie użytkowania obiektu,
7)opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego; lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
8)zaistnienie nieprzewidzialnych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach,
9)udzielenie robót dodatkowych koniecznych do wykonania podstawowego zakresu zamówienia,
10)siła wyższa.
8.Podstawę obliczenia kosztów zmiany, o której mowa w ust. 6 pkt 3 w przypadku, gdy zmiany będą wynikać ze zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania odbioru robót stanowi:
1)kosztorys opracowany na podstawie cen jednostkowych oraz danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych przez Wykonawcę do sporządzenia pierwotnego kosztorysu przedłożonego przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy, ale nie większych niż ostatnie aktualne średnie ceny publikowane w SEKOCENBUD,
2)projekt zamienny.
9.Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca.
10.Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-6 wymaga podpisania aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.oborniki.pl (bip.oborniki.pl)

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Obornikach ul. Marsz. J. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki, Widział Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Funduszy pokój nr 219, II piętro

Data składania wniosków, ofert: 21/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania: siedziba Zamawiającego - sekretariat, I piętro

On: D

Termin związania ofertą, data do: 19/08/2010

Informacje dodatkowe:
Projekt został przedstawiony do dofinansowania w ramach działania 3.2. Infrastruktura Energetyczna Przyjazna Środowisku WRPO. Przewidywany termin konkursu - wrzesień/październik 2010r.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

283417 / 2010-10-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Roboty uzupełniające do zamówienia PN-83/09 Budowa Domu Studenckiego z usługami sportu na parterze przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu - stan wykończeniowy

81141 / 2009-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koło - Koło (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
BUDOWA INFRASTRUKTURY NA OBSZARZE NATURA 2000 - DOLINA ŚRODKOWEJ WARTY WRAZ Z WYPOSAŻENIEM CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W MIEJSCOWOŚCI OCHLE G. KOŁO - ETAP I.

295796 / 2010-09-17 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Wykonanie remontu Domu Studenta BULIONIK Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej 149.

287060 / 2010-09-10 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Roboty uzupełniące do zamówienia PN-83/09 Budowa Domu Studenckiego z usługami sportu na parterze przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu - stan wykończeniowy

67569 / 2010-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Wykonanie modernizacji budynku Internatu przy Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie wraz z przystosowaniem dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych

121169 / 2010-05-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Roboty uzupełniające polegające na: a. Montaż dodatkowych wodomierzy dla części sportowej. b. Przebudowa kanalizacji teletechnicznej - zmiana przebiegu trasy c. Przystosowanie instalacji elektrycznych w pokojach w związku z przyjęciem zasady przygotowania pokojów na dwuosobowe bez wyposażenia RTV. d. Zmiana lokalizacji rozdzielnic. e. Węzeł cieplny wraz z przyłączami f. Wyposażenie meblowe I etap - do zamówienia PN-83/09 Budowa Domu Studenckiego z usługami sportu na parterze przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu - stan wykończeniowy

179708 / 2011-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Poniec - Poniec (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Przebudowa budynku szkoły filialnej na przedszkole z adaptacja budynku gospodarczego na kotłownię w Łęce Wielkiej Gmina Poniec

256582 / 2010-08-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Roboty uzupełniające do zamówienia PN-83/09 Budowa Domu Studenckiego z usługami sportu na parterze przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu - stan wykończeniowy

127861 / 2009-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Wykonanie modernizacji budynku Internatu przy Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie wraz z przystosowaniem dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych

144916 / 2009-05-12 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452140000 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami)
Przetarg nieograniczony na przygotowanie terenu pod budowę Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej