285312 / 2015-10-26 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy (Warszawa)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-09-22 pod pozycją 247384. Zobacz ogłoszenie 247384 / 2015-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 285312
Data publikacji: 2015-10-26
Nazwa:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Ulica: ul. Irysowa 19
Numer domu: 19
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 02-660
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 022 5493727, 5493737
Numer faxu: 022 5493737
Adres strony internetowej: www.zgnmokotow.waw.pl
Regon: 01085840700000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 247384
Data wydania biuletynu: 2015-09-22
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak
Rok ogłoszenia: 2015
Pozycja ogłoszenia: 247384
Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej na wykonanie remontu lub wykonanie nowego muru oporowego przy budynku Piaseczyńska 57 w Warszawie
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej na wykonanie remontu lub wykonania nowego muru oporowego przy budynku Piaseczyńska 57 w Warszawie, usytuowanego w ostrej granicy z nieruchomością przy ul. Dolnej 5 oraz z nieruchomością przy ul. Dolnej 5a zgodnie z założeniami projektowymi i kosztorysowymi, przedstawionymi w pkt 3.1.1. siwz, stanowiącymi również załącznik nr 3 do Rozdziału III siwz - Istotne postanowienia umowy.
1.1.Opis przedmiotu zamówienia wg założeń projektowych i kosztorysowych:
Założenia do projektu budowlanego:
1) Projekt należy opracować zgodnie z rozporządzeniami Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. Nr 462 z 2012 r. z późn. zm.), Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania
i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn.
Dz. U. Nr 1129 z 2013 r.), oraz Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz posiadać wszelkie niezbędne uzgodnienia w tym ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków.
2) Dokumentację projektową należy wykonać w oparciu o własną ekspertyzę stanu technicznego muru oporowego oraz analizę ekonomiczną projektowanych rozwiązań technicznych. Przyjęte rozwiązania powinny zapewnić poprawność techniczną
i racjonalność ekonomiczną. Zamysł koncepcji projektowej i organizacji robót należy uzgodnić z Zamawiającym, powyższe opracowania przedstawić Zamawiającemu w celu podjęcia decyzji czy mur będzie remontowany czy odbudowywany.
3) Projekt należy opracować w 5 egzemplarzach trwale oprawionych oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD) w formacie z rozszerzeniem PDF.
4) Rysunki należy wykonać w skalach pozwalających na jednoznaczne odczytanie przyjętych rozwiązań projektowych, a oznaczenia graficzne na rysunkach powinny być zgodne z aktualnymi polskimi normami. Rysunki wykonawcze opracować w skali 1:50 i 1: 20, a szczegóły w skali 1:10 i 1:5.
5) Każdy egzemplarz projektu powinien zawierać obliczenia statyczne oraz opinię geotechniczną dotyczącą rozpoznania warunków gruntowo-wodnych.
6) Projekt powinien zawierać ponadto rozwiązania dotyczące odwodnienia obniżonego terenu przyległego do muru oporowego, a także naprawę murowanych schodów terenowych i nawierzchni obniżonego terenu oraz wjazdu do garażu.
7) W projekcie należy zawrzeć informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia przy wykonywaniu robót budowlanych, a także ustalenia w zakresie planu BIOZ.
8) Projekt powinien zawierać specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz chronologię ich wykonywania, a także zestawienie podstawowych materiałów.
9) Plan zagospodarowania terenu powinien być opracowany na mapie do celów projektowych, z inwentaryzacją geodezyjną uzbrojenia terenu w rejonie oddziaływania projektowanych robót.
10) Załącznikiem do projektu powinien być plan organizacji robót uzgodniony
z Zamawiającym oraz projekt ewentualnych robót rozbiórkowych.
11) Projekt powinien posiadać opinie i uzgodnienia z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, w przypadku zaprojektowania odprowadzania wód powierzchniowych do sieci kanalizacji miejskiej, oraz gestorami innych sieci,
w przypadku ich lokalizacji w strefie oddziaływania robót.
12) Rozwiązania projektowe wymagające zajęcia terenu poza granicami nieruchomości
ul. Piaseczyńska 57, powinny być uzgodnione z Zamawiającym.
Wytyczne projektowe.
1) Przyjęte w projekcie rozwiązania powinny wynikać z analizy ekonomicznej sporządzonej w oparciu o wnioski ekspertyzy stanu technicznego muru oporowego. Wnioski powinny także ocenić wpływ wód opadowych na stan techniczny istniejącego muru.
2) Ekspertyzę należy poprzedzić odkrywkami konstrukcji muru, w tym również ław fundamentowych. Odkrywki konstrukcji wykonać w trzech miejscach na długości odcinka muru B-C i D-E oraz po dwie na jego wysokości. Z odkrywek wykonać dokumentację fotograficzną. Usytuowanie odkrywek pokazano w załączniku nr 1 (szkic sytuacyjny).
3) Na potrzeby opinii geotechnicznej należy wykonać po dwa otwory badawcze na odcinku B-C i D-E od strony budynku, przy murze oporowym. Głębokość otworów powinna wynosić 3,0 m poniżej poziomu nawierzchni betonowej terenu zagłębionego.
4) Wykonać pomiary wysokościowe zagłębionego terenu pomiędzy murem, a budynkiem, oraz ustalić stopień zagęszczenia podłoża gruntowego pod nawierzchnią istniejącą nawierzchnią.
5) W przypadku podjęcia decyzji co do sposobu przywrócenia sprawności technicznej muru, projektowane rozwiązania powinny uwzględniać fakt, że mur usytuowany jest w ostrej granicy działki. Stąd też wszystkie roboty powinny być prowadzone tylko z terenu nieruchomości ul. Piaseczyńska 57. W przypadku konieczności wyjścia z robotami poza teren nieruchomości, zamysł ten powinien mięć akceptację Zamawiającego.
6) W obliczeniach statycznych do projektu należy przyjąć następujące obciążenie naziomu dla odcinka muru B-C równe 5,0 kN/m², natomiast dla odcinka C-D-E równe 15,0 kN/m².
7) Projektowaną konstrukcję muru oporowego należy sprawdzić na nośność, osiadanie, obrót i przemieszczenie. Obliczenia statyczne wykonać zgodnie z normą PN-83/B-03010.
8) Konstrukcja muru powinna być ekonomiczna i zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Projektowane rozwiązania konstrukcyjne powinny być zgodne z zapisem punktu 5 normy PN-83/B-03010.
9) W projekcie należy rozwiązać problem odprowadzania wód gruntowych z terenu sąsiedniego, przyległego do muru, a także wód opadowych z terenu obniżonego.
10) Nowy mur oporowy należy wykonać z betonu klasy B25, zbrojonego prętami ze stali klasy A-III 34GS. Beton należy zaprojektować jako wodoszczelny, a jego zewnętrzna powierzchnia powinna być gładka.
11) W przypadku podjęcia decyzji o remoncie muru należy:
- rozebrać odspojone poziomo fragmenty muru, a powierzchnię muru pokryć emulsją szczepną;
- dobetonować rozebrane fragmenty muru betonem klasy B15, po uprzednim zamocowaniu w murze łączących prętów zbrojeniowych;
- fragmenty muru z zarysowaniami pionowymi wzmocnić prętami zbrojeniowymi,
a szczeliny wypełnić zaprawą cementową pod ciśnieniem;
- zaprojektować przerwy dylatacyjne w murze zgodnie z tablicą nr 13 normy PN-83/B-03010;
- zaprojektować stalową konstrukcję usztywniającą mur oraz zabezpieczającą go przed obrotem i przemieszczeniem;
- zaprojektować wykonanie na koronie muru czapki z betonu B15 z dodatkiem środka uszczelniającego. Beton zazbroić konstrukcyjnie siatką z prętów o 6 ze stali A-0 St0S. Przy koronie muru zaprojektować opaskę z płyt chodnikowych;
- zaprojektować wykonanie na murze tynku cementowego na siatce Rabitza, po uprzednim skuciu tynku starego, lub inną warstwę osłonową. Sposób rozwiązania uzgodnić w trybie roboczym z Zamawiającym. Na murze A-B (patrz załącznik nr 1) wykonać reperacje i uzupełnienie tynku.
12) Zaprojektować balustradę zamocowaną do czapki korony muru kotwami mechanicznymi. Balustrada z rur stalowych bez szwu pomalowanych farbą antykorozyjną i dwukrotnie farbą nawierzchniową w kolorze uzgodnionym
z Zamawiającym. W przypadku przyjęcia koncepcji remontu muru, celowość wykonania balustrady należy uzgodnić z Zamawiającym.
13) Sposób odprowadzania wód opadowych z zagłębionego terenu nieruchomości, naprawy lub wykonania nowej nawierzchni terenu zagłębionego oraz doprowadzenia do spraw- ności technicznej schodów terenowych, omówić z Zamawiającym w trybie kontaktów roboczych.
Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych musi być wykonana zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn. Dz. U. z 2013, nr 1129) w 2-ch egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD), preferowany jest zapis w formacie z rozszerzeniem doc.
- W przedmiotowej specyfikacji między innymi z uwagi na obiekt czynny należy zamieścić informację na temat zabezpieczeń interesów osób trzecich.
- W omawianej specyfikacji należy między innymi z uwagi na obiekt czynny przedstawić opis sposobu rozliczenia robót tymczasowych i prac towarzyszących.
Założenia do dokumentacji kosztorysowej.
Kosztorys inwestorski .
1) Kosztorys inwestorski należy opracować zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 mają 2004 roku, w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr130 poz.1389 z 2004 r.).
2) Kosztorys inwestorski należy opracować w 2 egzemplarzach trwale oprawionych oraz w wersji elektronicznej. Zaleca się opracowanie kosztorysu za pomocą programu komputerowego NORMA i zapisanie go w formacie z rozszerzeniem ATH na nośniku elektronicznym (płyta CD,DVD).
3) Kosztorys inwestorski należy opracować metodą szczegółową, w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych określone w katalogach KNR wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa oraz normy zakładowe ZGN. Jeśli powyższe materiały nie zawierają odpowiednich danych odnośnie nakładów rzeczowych, wówczas należy zastosować katalogi KNR-W, wydane przez WACETOB. W przypadku braku odpowiednich pozycji również w tych katalogach, bądź braku możliwości zastosowania analogii do nich, można wykorzystać inne dostępne na rynku katalogi norm albo wykonać kalkulację indywidualną, za zgodą Zamawiającego.
4) W kalkulacji szczegółowej cen jednostkowych należy przyjąć następujące ceny czynników produkcji oraz wskaźniki narzutów:
- stawkę robocizny kosztorysowej R - jako średnią dla m.st. Warszawy stawkę za jedną roboczogodzinę w danej branży, publikowaną w wydawnictwie SEKOCENBUD- Biuletyn Cen Regionalnych BCR, wydanie aktualne dla daty sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
- ceny jednostkowe materiałów M - jako średnie ceny materiałów wraz z kosztami zakupu publikowane w wydawnictwie SEKOCENBUD. Informacja o cenach czynników produkcji RMS (IMI,IME,IMB), wydanie aktualne dla daty sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
- ceny jednostkowe pracy sprzętu S - jako średnie dla m.st. Warszawy ceny pracy sprzętu publikowane w wydawnictwie SEKOCENBUD Informacja o cenach czynników produkcji RMS lub IRS, wydanie aktualne dla daty sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
- wskaźnik narzutów kosztów pośrednich Wkp - jako średni dla m.st. Warszawy wskaźnik w danej branży publikowany w wydawnictwie SEKOCENBUD BCR wydanie aktualne dla daty sporządzania dokumentacji projektowo- kosztorysowej. Koszty pośrednie Kp należy liczyć od (R+S);
- wskaźnik narzutu zysku Wz - jako średni dla m.st. Warszawy wskaźnik w danej branży, publikowany w wydawnictwie SEKOCENBUD BCR, wydanie aktualne dla daty sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zysk Z należy liczyć od (R+S+Kp).
5) Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć zbiorcze zestawienie wartości cen materiałów wraz z kosztami zakupu, zestawienie wartości cen pracy sprzętu bez narzutów oraz zestawienie wartości robocizny bez narzutów.
Przedmiar robót na potrzeby sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
Przedmiar robót na potrzeby sporządzenia kosztorysu inwestorskiego należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 mają 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz.1389 z 2004 r.). Przedmiar ten należy opracować w 2 egzemplarzach trwale oprawionych oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), w formacie z rozszerzeniem ATH za pomocą programu komputerowego NORMA.
Przedmiar robót dla wykonawcy.
Przedmiar robót dla wykonawcy należy wykonać zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku, w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn. Dz. U. Nr 1129 z 2013 r.), oraz Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002.r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Przedmiar ten należy wykonać w 2 egzemplarzach trwale oprawionych oraz w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), w formacie z rozszerzeniem ATH za pomocą programu komputerowego NORMA. Przedmiar robót powinien być opatrzony uwagą: dla pozycji przedmiarowych obowiązuje wyszczególnienie robót zawarte w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
2. Przy opracowaniu projektu należy dążyć do minimalizacji kosztów robót
wykonanych na podstawie projektu.
3. Jednostka projektowa zobowiązana jest do pełnienia bezpłatnie nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa w czasie wykonywania robót na podstawie tej dokumentacji.
4. Wykonawca jest zobowiązany do przeniesienia praw autorskich na Zamawiającego.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z:
5.1. warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i Prawa Budowlanego,
5.2. wymogami wynikającymi z Polskich Norm, w sposób czytelny i jednoznaczny z podaniem legendy indywidualnych oznaczeń graficznych,
5.3. zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną,
5.4. założeniami projektowymi i kosztorysowymi do wykonania dokumentacji
projektowo - kosztorysowej, stanowiącymi załącznik nr 3 do III Rozdziału
specyfikacji istotnych warunków zamówienia - istotnych postanowień umowy,
5.5. warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
5.6. postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Kosztorys oraz przedmiar robót powinien obejmować pełen zakres robót
niezbędny do realizacji zamówienia.
7. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono
w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie
do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty
zawiadomienia.
8. Wykonawca, przy realizacji zamówienia, zobowiązany jest do uzyskania dostępu
do pomieszczeń we własnym zakresie.
9. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.).
10. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 1 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III do specyfikacji.
10.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień
umowy o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi
okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza
możliwość zmiany umowy w szczególności w następujących przypadkach:
a) zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia
umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
b) ograniczenia środków budżetowych na realizację Przedmiotu umowy;
c) zmiany zakresu rzeczowego i finansowego;
d) zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu umowy;
e) powierzenia Podwykonawcy wykonania części lub całości przedmiotu
zamówienia lub zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których
nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy z Podwykonawcą,
koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się
przez Wykonawcę nowym Podwykonawcą, który będzie realizował część lub
cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom. Jeżeli zmiana
albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby
Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b
Ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w
postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp, Wykonawca jest
obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny Podwykonawca
lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż
wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia będącego
przedmiotem zamówienia;
f)zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy w następstwie
wydłużających/wykraczających poza ustawowe terminy procedur
administracyjnych oraz innych terminów spraw urzędowych, mających
wpływ na termin realizacji przedmiotu umowy.
10.2. Zmiana umowy wymaga sporządzenia aneksu w formie pisemnej pod
rygorem nieważności.
10.3. Wynagrodzenie ostateczne - ryczałt - za wykonany pełen zakres prac -
będzie obejmować łącznie wynagrodzenie podstawowe, podatek VAT oraz
uzyskane przez Wykonawcę własnym kosztem i staraniem wszelkie
niezbędne materiały, uzgodnienia.
11. Wymagania dotyczące gwarancji :
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonaną dokumentację
projektową i kosztorysową do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności Wykonawcy
robót z tytułu gwarancji i rękojmi na roboty wykonane na podstawie opracowanej
dokumentacji. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy
stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania
zamówienia.
13. Klasyfikacja wg CPV:
Kod CPV : 71320000-7 - usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
14. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających
stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których
mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy zamówień z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo
zamówień publicznych.
Kod trybu postepowania: PN
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie
Nazwa wykonawcy: ALMAG Wojciech Panek
Adres pocztowy wykonawcy: Sucharskiego 1 lok. 20
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 01-390
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Data udzielenie zamówienia: 20/10/2015
Liczba ofert: 3
Liczba odrzuconych ofert: 1
Szacunkowa wartość zamówienia: 19670,00
Cena wybranej oferty: 23985,00
Cena minimalna: 23985,00
Cena maksymalna: 31365,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Podobne przetargi
62678 / 2015-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Brwinów - Brwinów (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projektowanie i budowa sieci wodociągowej w gminie Brwinów.
Projektowanie i budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz
z odgałęzieniami do granic nieruchomości oraz projektowanie przyłączy w gminie Brwinów.
Zaprojektowanie i budowa sieci wodociÄ…gowej w Brwinowie.
Projektowanie i budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz
z odgałęzieniami do granic nieruchomości oraz projektowanie przyłączy w Brwinowie.
89222 / 2013-03-05 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Józefów k/Otwocka (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu technicznego poligonu fizycznego do szkolenia ratowników krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego
46333 / 2013-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy oświetlenia ulicznego dróg gminnych na terenie gm. Nieporęt.
214376 / 2015-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Józefów - Józefów (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji technicznej pn. Przebudowa pasa drogowego ulic w Józefowie (2)
54885 / 2016-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z STWiOR i projektami stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy na zadania:
1. Projekt i budowa ciÄ…gu pieszo rowerowego w ul. Armii Krajowej (na odc. od ul. Filipowicza do ul. Narutowicza), 2. Projekt budowy ul. Czerskiej z kostki bet.
416748 / 2014-12-22 - Inny: Instytucja Gospodarki Budżetowej
Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynków hal sportowych Szermierka, Ciężary, Judo w COS-OPO we Władysławowie, w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego System zielonych inwestycji (GIS - Greek Investment Schame). Część 5) Zarządzanie energią w budynkach wybranych podmiotów sektora finansów publicznych II konkurs - Termomodernizacja obiektów sportowych Centralnego Ośrodka Sportu
400508 / 2013-10-02 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
158391 / 2015-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej remontu budynku mieszkalnego (3 budynki - 3 części). Oznaczenie sprawy: DNZP/3411/75/15
184643 / 2009-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Raszyn - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu przedszkola 8-oddziałowego przy ul. Poniatowskiego w Raszynie
141722 / 2009-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ul. Sterniczej na odcinku od ul. Drzeworytników do ul. Okrętowej na terenie Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
342798 / 2010-10-22 - Podmiot prawa publicznego
WodociÄ…gi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o. - Radom (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE PRAC PROJEKTOWYCH I WYKONAWCZYCH NA ODPROWADZENIE WÓD DESZCZOWYCH KANALIZACJI CIŚNIENIOWEJ CENTRUM PRZETWARZANIA DANYCH MINISTERSTWA FINANSÓW W RADOMIU-TP/39/2010
202952 / 2012-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Borowie - Borowie (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wybudowanie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Brzuskowoli i Iwowem w ramach Rządowego Programu - Radosna Szkoła
218878 / 2012-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Przysuski - Przysucha (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci bezprzewodowej w ramach projektu: /eInclusion - zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Przysuskim/
74791 / 2012-04-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji zabytkowego ogrodzenia terenu Szpitala SP ZOZ Siedlce przy ul. Starowiejskiej 15
151940 / 2015-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektów, aktualizacji dokumentacji projektowej oraz budowa - wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej, montaż instalacji i cyrkulacji c.w.u. w budynku przy ul. Kobielskiej 86 w Warszawie.
161961 / 2013-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Izabelin - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA POTRZEB BUDOWY SIECI WODOCIÄ„GOWO - KANALIZACYJNEJ W GMINIE IZABELIN
48071 / 2016-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z STWiOR i projektami stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy na n/w zadania:
1.Projekt i budowa ciągu pieszorowerowego oraz remont chodników w ul. Przewoskiej
2.Projekt ul. Wrocławskiej z płyt betonowych wraz z wypełnieniem z kostki betonowej EKO oraz poboczami z kostki betonowej EKO ( łączna szerokość nawierzchni 5m ) wraz z gumowymi bądź plastikowymi progami zwalniającymi
3.Projekt i budowa ul. Otwockiej z kostki betonowej.
274002 / 2014-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Baranowo - Baranowo (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Sieć kanalizacji sanitarnej dla 14 miejscowości północnej części gminy Baranowo. wykonywanego w ramach inwestycji Budowa oczyszczalni ścieków wraz z siecią kanalizacji sanitarnej dla 14 miejscowości północnej części gminy Baranowo
230123 / 2008-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wołomin - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ DLA POTRZEB REMONTU BUDYNKU URZĘDU MIEJSKIEGO W WOÅMINIE
213438 / 2010-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Przasnysz - Przasnysz (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ I WYKONAWCZEJ PRZEBUDOWY DRÓG W GMINIE PRZASNYSZ
45551 / 2010-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ochota - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul.Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
222603 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa przyłącza światłowodowego wraz z infrastrukturą teleinformatyczną pomiędzy siedzibami Urzędu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy (numer sprawy: 65/ZP/12)
461600 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy skrzyżowań o ruchu okrężnym: drogi powiatowej Nr 1526 W - ul. 3 Maja z drogą gminną 150959 W - ul. Teligi oraz drogi powiatowej Nr 1526 W - ul.3 Maja z drogą gminną Nr 150874 W - ul. Orzeszkowej w Grodzisku Mazowieckim
318082 / 2013-08-07 - Podmiot prawa publicznego
Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
ZRB Jarosław: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej docieplenia magazynu wielofunkcyjnego nr 508 na terenie JW. 3711 w m. Nowa Dęba
415644 / 2010-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Repki - Repki (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WODOCIÄ„GOWANIE GMINY REPKI
43390 / 2016-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych przebudowy dróg w zakresie oświetlenia al. Wyścigowej, ul. Granitowej i ul. Pallutha w Warszawie wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych w/w dokumentacjami, w ramach zadań inwestycyjnych: Przebudowa oświetlenia al. Wyścigowej, Przebudowa oświetlenia ul. Granitowej, Przebudowa oświetlenia ul. Pallutha
44024 / 2010-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg - Płock (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowÄ™ ulicy Traugutta w PÅ‚ocku
193084 / 2011-07-11 - Inny: Podmiot państwowy jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowÄ™ infrastruktury teleinformatycznej na potrzeby CWT SP w Warszawie
140292 / 2014-04-25 - Podmiot prawa publicznego
Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
ZSE Jarosław: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej docieplenia wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej budynków nr 2 i 9 położonych na terenie kompleksu wojskowego w Warszawie ul. Gdańska 6
11771 / 2010-01-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg - Płock (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowÄ™ ulicy Traugutta w PÅ‚ocku