Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

15281 / 2015-02-04 - Inny: Zamawiający sektorowy- Produkcja, transport oraz dystrybucja gazu i energii cieplnej / Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. (Elbląg)

Modernizacja układów odpylania kotłów WR 5 nr 1, WR 10 nr 2 i WR 10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja układów odpylania kotłów WR 5 nr 1, WR 10 nr 2 i WR 10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj. Powyższa modernizacja realizowana będzie w celu uzyskania stężenia pyłu poniżej 100 mg na Nm3 w gazie odlotowym, w warunkach umownych przeliczone na zawartość tlenu 6 procent.
Wyżej wymieniony parametr winien być określony zgodnie z metodyką zapisaną w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 22 kwietnia 2011 r. w sprawie standardów emisyjnych z instalacji Dz. U. z 2011 roku nr 95 poz. 558 oraz w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 4 listopada 2008 r. w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji oraz pomiarów ilości pobieranej wody Dz. U. z 2008 roku nr 206 poz. 1291, w każdych warunkach pracy źródła dla każdej kombinacji pracy kotłów. Zamawiający przewiduje rozwiązanie technologiczne polegające na montażu nowych układów odpylających, indywidualnych dla poszczególnych jednostek kotłowych z wykorzystaniem jak największej ilości istniejących urządzeń, osiągając po modernizacji zakładane wskaźniki stężenia pyłów.
2.Zakres zamówienia obejmuje
2.1.Wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej instalacji odpylania w zakresie wymaganym do uzyskania niezbędnych pozwoleń, realizacji budowy oraz prawidłowej eksploatacji i remontów.
2.2.Realizację prac budowlano montażowych wraz z wykonaniem demontażu zbędnych urządzeń i instalacji oraz przygotowaniem placu budowy.
2.3.Dostawę i montaż elementów instalacji i kanałów spalinowych.
2.4.Dostawę i montaż układów automatyki obsługującej niezależnie każdą z instalacji odpylania spalin.
2.5.Przeprowadzenie ruchu próbnego instalacji z badaniem emisji z instalacji w celu potwierdzenia osiągnięcia parametrów gwarantowanych przez akredytowaną jednostkę, we wszystkich stanach obciążeń mocy nominalnej kotłów.
2.6.Przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie eksploatacji, obsługi i konserwacji, remontu urządzeń i instalacji.
2.7.Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, w tym szczegółowych instrukcji eksploatacji.
2.8.Dodatkowe wymogi dla dokumentacji technicznej
2.8.1.Wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej instalacji odpylania budowlanej, montażowej, powykonawczej, eksploatacyjnej łącznie z oprzyrządowaniem i urządzeniami towarzyszącymi, instalacją elektryczną i automatyką. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej Dz. U. z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 z późn. zm..
2.8.2.Zamawiający wymaga uzgodnienia dokumentacji technicznej na etapie opracowywania koncepcji.
2.8.3.Wszystkie części projektu muszą być opracowane w języku polskim.
2.8.4.Projekt musi zawierać wszystkie wymagane przepisami dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, o ile wystąpi taka konieczność.
2.8.5.Projekt techniczny musi być uzgodniony z Zamawiającym pod względem zastosowanych rozwiązań projektowych i materiałowych.
2.8.6.Wykonawca na własny koszt opracuje dokumentację z zakresu ochrony środowiska określającą warunki i wielkości emitowanych zanieczyszczeń jeśli zaistnieje taka konieczność.
2.8.7.Zamawiający wymaga wydania kompletnej dokumentacji technicznej po trzy egzemplarze w formie papierowej i wersji elektronicznej na trwałym nośniku danych.
3.Gospodarka odpadami. Wykonawca zobowiązuje się do
3.1.Przestrzegania obowiązujących przepisów prawa dotyczących gospodarki odpadami zgodnie z Ustawą z dnia 27.04. 2001 roku o odpadach Dz. U. 62 poz. 628 z późn. zmianami.
3.2.Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania powstałych odpadów w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia we własnym zakresie i na własny koszt.
3.3.Składowania odpadów, w szczególności odpadów niebezpiecznych, powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zaleceniami Starszego inspektora ds. BHP i ppoż. Zamawiającego.
3.4.Zabezpieczenia miejsc składowania odpadów, w szczególności odpadów niebezpiecznych, uniemożliwiając skażenie gleby, powietrza, wód powierzchniowych i podziemnych.
3.5.Zabezpieczenia miejsc składowania odpadów niebezpiecznych przed dostępem osób trzecich.
3.6.Oznakowania miejsc składowania odpadów.
3.7.Oznakowania pojemników z odpadami.
3.8.Przekazywania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne wyspecjalizowanym podmiotom posiadającym pozwolenie w zakresie zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów.
4.W realizacji Przedmiotu Zamówienia należy uwzględnić istniejące wyposażenie kotłowni i instalacje opisane w Wymaganiach funkcjonalno użytkowych ZAŁĄCZNIK nr 6 do SWIZ oraz wymagania Zamawiającego, zamieszczone w projekcie umowy ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ.
5.Zamawiający dopuszcza wykorzystanie istniejących urządzeń i instalacji do oczyszczania spalin, o ile Wykonawca uzna to za możliwe i uzasadnione. Odpowiedzialność za prawidłowe działanie wykorzystanych urządzeń ponosi Wykonawca.
6.Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne instalacji powinny zapewnić jej rozbudowę, tak aby w przyszłości spełnić ewentualne zaostrzone rygory emisji pyłów.
7.Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej przed przystąpieniem do sporządzenia oferty.
8.Wbudowane urządzenia i materiały muszą być nowe, oryginalne, pierwszego gatunku, pochodzić z bieżącej produkcji, muszą posiadać stosowne certyfikaty, aprobaty techniczne, dokumentację techniczno ruchową.
9.Zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. Dz. U. z 2013 poz. 1409 wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały o właściwościach użytkowych umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo budowlane, można zastosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
10.Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej harmonogramu realizacji robót, z podaniem terminów rozpoczęcia i zakończenia prac, wykonania poszczególnych etapów z wyszczególnieniem charakteru wykonywanych robót. tj. opracowanie dokumentacji technicznej, roboty demontażowe, roboty montażowe, ruch próbny, szkolenie i pomiary gwarantowane, w terminie czterech dni roboczych po uzyskaniu informacji o dokonanym wyborze. Po otrzymaniu harmonogramu Zamawiający jest uprawniony do wniesienia zastrzeżeń wraz z uzasadnieniem do harmonogramu przedłożonego przez Wykonawcę. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia wszystkich zastrzeżeń zgłoszonych przez Zamawiającego w terminie dwóch dni roboczych. Niedotrzymanie przez Wykonawcę terminów określonych w niniejszym punkcie SIWZ będzie podstawą odmowy podpisania umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
11.Harmonogram realizacji robót musi być zatwierdzony przez Zamawiającego przed podpisaniem umowy. Brak zatwierdzenia jest podstawą odmowy podpisania umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
12.Zamawiający wyznaczy inspektorów nadzoru do bezpośredniego monitorowania i nadzorowania realizacji robót. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wyznaczonych terminów i wykonywania poleceń inspektorów nadzoru, związanych z nadzorem nad realizacją robót zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami i procedurami, warunkami umownymi.
13.W przypadku opóźnień w postępie robót
a.powyżej 10 procent w stosunku do ilości dni określonych w harmonogramie, o którym mowa w pkt III ppkt 10 SIWZ, określonych w pkt III ppkt 1 SIWZ, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu program naprawy opóźnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku przekroczenia wskazanego terminu, Zamawiający ma prawo do naliczenia kar zgodnie z paragrafem 10 projektu Umowy ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ,
b.powyżej 20 procent w stosunku do ilości dni określonych w harmonogramie, o którym mowa w pkt III ppkt 10 SIWZ, określonych w pkt III ppkt 1 SIWZ, Wykonawca jest zobowiązany uaktualnić harmonogram z niezmienionym terminem umownego zakończenia robót w terminie wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku przekroczenia wskazanego terminu, Zamawiający ma prawo naliczyć kary zgodnie z paragrafem 10 projektu Umowy ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ.
14.Do składanej oferty Wykonawca musi załączyć również
a.opis proponowanych rozwiązań do przedmiotu zamówienia, typ zastosowanych urządzeń, sterowników, automatyki wraz ze schematami blokowymi proponowanych układów odpylania ze wskazaniem urządzeń istniejących i nowych. Wykonawca sam określa wzór dokumentu,
b.kosztorys ofertowy, opracowany metodą kalkulacji szczegółowej, w celach informacyjnych,
c.stawki roboczogodzin, narzuty procentowe, które zostały przyjęte do wyceny robót, w celach informacyjnych,
d.zestawienia M materiałów i S sprzętu wraz z ich cenami jednostkowymi, w celach informacyjnych.
Uwaga. Ponieważ obowiązującym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorys ofertowy oraz informacje, o których mowa w ppkt. b i c będą jedynie wykorzystywane jako dokumenty pomocnicze do obliczenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku udzielenia zamówienia uzupełniającego, odstąpienia od Umowy, wypowiedzenia lub rozwiązania Umowy.
15.Wykonawca musi we własnym zakresie i na własny koszt
przygotować teren pod budowę wraz z jego oznakowaniem,
zabezpieczyć teren budowy przed dostępem osób trzecich,
rozwiązać kwestię poboru wody i energii elektrycznej,
uporządkować teren po zakończeniu budowy,
wywieźć materiały rozbiórkowe wraz z utylizacją odpadów.
16.Wykonawca przedstawi przed dniem podpisania umowy dokument potwierdzający opłacone ubezpieczenie na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł słownie złotych, pięćset tysięcy, lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tego dokumentu, potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu skutków prowadzonej działalności. Obowiązek ten obejmuje również zachowanie ciągłości ubezpieczenia przez cały okres wykonania zamówienia. W przypadku, gdy okres ważności ubezpieczenia zakończy się w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentu potwierdzającego zachowanie ciągłości ubezpieczenia w terminie 7. dni od daty wygaśnięcia poprzedniego ubezpieczenia pod rygorem odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
w ciągu 14. dni od daty zawarcia Umowy ubezpieczenie kontraktu na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł słownie złotych, jeden milion złotych, lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tego dokumentu. Zakres ubezpieczenia został szczegółowo określony w pkt. XVI SIWZ UBEZPIECZENIE KONTRAKTU. Umowa ubezpieczenia kontraktu musi obejmować okres od dnia zawarcia ubezpieczenia do dnia 18.12.2015r.
17.Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane roboty budowlane, na okres co najmniej 24. miesięcy, licząc od daty końcowego odbioru robót.
18.Zamawiający nie wskazuje w SIWZ żadnej części zamówienia, która nie może być powierzona Podwykonawcom.
18.1.Zamawiający dopuszcza możliwość udziału Podwykonawców przy realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w załączniku nr 1 do SIWZ Podwykonawców oraz rodzaju prac i ich zakresu, przekazanych do wykonania Podwykonawcom. Warunkiem podpisania umowy z Podwykonawcą, który nie został wskazany na etapie złożenia oferty w załączniku nr 1, jest uzyskanie zgody Zamawiającego.
18.2.Do zawarcia przez Podwykonawcę umowy z dalszym Podwykonawcą jest wymagana zgoda Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Warunki zawarte w pozostałych podpunktach pkt. 18, stosuje się odpowiednio.
18.3.Wykonawca zobowiązany będzie zgodnie z ppkt. 18.4. do przedstawienia projektów umów z Podwykonawcami wskazanymi w ofercie oraz zgodnie z zakresem rzeczowym robót określonym w ofercie przyjętej przez Zamawiającego. Umowa pomiędzy Wykonawcą, a Podwykonawcą wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Terminy płatności w umowie podwykonawstwa, za zakres prac wykonywany przez Podwykonawcę, nie mogą być dłuższe niż 30 dni. Wykonawca przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
18.4.Jeżeli Zamawiający, w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez Wykonawcę projektu umowy lub umowy z Podwykonawcą, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w projekcie lub umowie, nie zgłosi na piśmie zastrzeżeń do projektu umowy lub sprzeciwu do kopii zawartej umowy, uważa się, że akceptuje projekt umowy lub akceptuje zawartą umowę.
18.5.Zamawiający zastrzega możliwość sprawdzenia realizacji wzajemnych płatności między Wykonawcą a Podwykonawcami, jak również Podwykonawców z dalszymi Podwykonawcami. W przypadku powstania zaległości płatniczych Wykonawcy w stosunku do Podwykonawców lub Podwykonawców z dalszymi Podwykonawcami, Zamawiający ma prawo wstrzymać się z zapłatą Wykonawcy wynagrodzenia w wysokości powstałej zaległości.
18.6.W przypadku wykonywania robót przez Podwykonawcę, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do wystawionej przez siebie faktury, co najmniej na 5 dni roboczych przed terminem płatności, co warunkuje wypłatę wynagrodzenia
a.kserokopię faktury Podwykonawcy, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
b.serokopię protokołu odbioru robót potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
c.dowód zapłaty zobowiązań wobec Podwykonawcy, w przypadku kopii, potwierdzony za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
d.oświadczenie Podwykonawcy, o treści
Wszelkie roszczenia Podwykonawcy o wynagrodzenia z umowy o roboty budowlane nr......z dnia...... realizowane dla EPEC Sp. z o.o. w Elblągu, wymagalne do dnia złożenia niniejszego oświadczenia zostały zaspokojone w całości przez Wykonawcę w pełnej wysokości. Między Podwykonawcą a Wykonawcą nie istnieje żaden spór, który skutkuje lub może skutkować powstaniem lub zmianą roszczeń Podwykonawcy wobec Wykonawcy o zapłatę wynagrodzenia za wykonane roboty budowlane, z datą nie wcześniejszą niż data wystawienia faktury przez Wykonawcę.
18.7.W przypadku niezłożenia dokumentów, o których mowa w pkt. 18.6 i uchylania się od obowiązku zapłaty przez Wykonawcę Podwykonawcy lub przez Podwykonawcę dalszemu Podwykonawcy, Zamawiający może dokonać bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo.
18.8.Wynagrodzenie, o którym mowa w pkt. 18.7, dotyczy wyłącznie należności powstałych po zaakceptowaniu przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo.
18.9.Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie, bez odsetek,należnych Podwykonawcy.
18.10.Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający jest obowiązany umożliwić Wykonawcy zgłoszenie pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, o której mowa w pkt. 18.7. Zamawiający informuje o terminie zgłaszania uwag, nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia tej informacji.
18.11.W przypadku zgłoszenia uwag, o których mowa w pkt. 18.10, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może
a.nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty, albo
b.złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości Zamawiającego, co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy, albo
c.dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty.
18.12.W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty Podwykonawcy, o której mowa w pkt. 18.7., Zamawiający potrąca kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego Wykonawcy,
18.13.W razie wytoczenia powództwa przez Podwykonawcę przeciwko Zamawiającemu, Wykonawca, na żądanie Zamawiającego, zobowiązuje się do wzięcia udziału na swój koszt w postępowaniu w zakresie niezbędnym do ochrony Zamawiającego przed odpowiedzialnością wobec Podwykonawcy.
18.14.W przypadku wytoczenia przez Podwykonawcę powództwa Zamawiającemu, o zapłatę w trybie art. 647 prim paragrafu 5 Kodeksu cywilnego, Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu poniesionych przez Zamawiającego kosztów sądowych.
18.15.Zmawiający dopuszcza możliwość zmiany podwykonawców, zgodnie z postanowieniami art. 647 prim Kodeksu cywilnego.
18.16.Zamawiający wyklucza możliwość cesji wierzytelności wynikającej z umowy na rzecz podmiotów trzecich, chyba że Wykonawca uzyska od Zamawiającego pisemną zgodę na wykonanie tej czynności.
18.17.Zamawiający wyklucza możliwość cesji wierzytelności wynikającej z umowy zawartej między Wykonawcą, a Podwykonawcą na rzecz podmiotów trzecich, chyba że Wykonawca uzyska od Zamawiającego pisemną zgodę na wykonanie tej czynności, co powinno mieć odzwierciedlenie w zawartej między Wykonawcą, a Podwykonawcą umowie. Powyższe stosuje się odpowiednio w umowach między Podwykonawcą Podwykonawcy.
18.18.Termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy przewidzianych w umowie nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia Wykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconych Podwykonawcy robót.
19.Zamawiający nie przewiduje płatności za częściowe wykonanie zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 15281

Data publikacji: 2015-02-04

Nazwa:
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.

Ulica: ul. Fabryczna 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Elbląg

Kod pocztowy: 82-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 055 6113200

Numer faxu: 055 611395

Adres strony internetowej: www.epec.pl

Regon: 17007045400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Zamawiający sektorowy- Produkcja, transport oraz dystrybucja gazu i energii cieplnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Zamawiający sektorowy- Produkcja, transport oraz dystrybucja gazu i energii cieplnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja układów odpylania kotłów WR 5 nr 1, WR 10 nr 2 i WR 10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja układów odpylania kotłów WR 5 nr 1, WR 10 nr 2 i WR 10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj. Powyższa modernizacja realizowana będzie w celu uzyskania stężenia pyłu poniżej 100 mg na Nm3 w gazie odlotowym, w warunkach umownych przeliczone na zawartość tlenu 6 procent.
Wyżej wymieniony parametr winien być określony zgodnie z metodyką zapisaną w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 22 kwietnia 2011 r. w sprawie standardów emisyjnych z instalacji Dz. U. z 2011 roku nr 95 poz. 558 oraz w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 4 listopada 2008 r. w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji oraz pomiarów ilości pobieranej wody Dz. U. z 2008 roku nr 206 poz. 1291, w każdych warunkach pracy źródła dla każdej kombinacji pracy kotłów. Zamawiający przewiduje rozwiązanie technologiczne polegające na montażu nowych układów odpylających, indywidualnych dla poszczególnych jednostek kotłowych z wykorzystaniem jak największej ilości istniejących urządzeń, osiągając po modernizacji zakładane wskaźniki stężenia pyłów.
2.Zakres zamówienia obejmuje
2.1.Wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej instalacji odpylania w zakresie wymaganym do uzyskania niezbędnych pozwoleń, realizacji budowy oraz prawidłowej eksploatacji i remontów.
2.2.Realizację prac budowlano montażowych wraz z wykonaniem demontażu zbędnych urządzeń i instalacji oraz przygotowaniem placu budowy.
2.3.Dostawę i montaż elementów instalacji i kanałów spalinowych.
2.4.Dostawę i montaż układów automatyki obsługującej niezależnie każdą z instalacji odpylania spalin.
2.5.Przeprowadzenie ruchu próbnego instalacji z badaniem emisji z instalacji w celu potwierdzenia osiągnięcia parametrów gwarantowanych przez akredytowaną jednostkę, we wszystkich stanach obciążeń mocy nominalnej kotłów.
2.6.Przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie eksploatacji, obsługi i konserwacji, remontu urządzeń i instalacji.
2.7.Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, w tym szczegółowych instrukcji eksploatacji.
2.8.Dodatkowe wymogi dla dokumentacji technicznej
2.8.1.Wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej instalacji odpylania budowlanej, montażowej, powykonawczej, eksploatacyjnej łącznie z oprzyrządowaniem i urządzeniami towarzyszącymi, instalacją elektryczną i automatyką. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej Dz. U. z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 z późn. zm..
2.8.2.Zamawiający wymaga uzgodnienia dokumentacji technicznej na etapie opracowywania koncepcji.
2.8.3.Wszystkie części projektu muszą być opracowane w języku polskim.
2.8.4.Projekt musi zawierać wszystkie wymagane przepisami dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, o ile wystąpi taka konieczność.
2.8.5.Projekt techniczny musi być uzgodniony z Zamawiającym pod względem zastosowanych rozwiązań projektowych i materiałowych.
2.8.6.Wykonawca na własny koszt opracuje dokumentację z zakresu ochrony środowiska określającą warunki i wielkości emitowanych zanieczyszczeń jeśli zaistnieje taka konieczność.
2.8.7.Zamawiający wymaga wydania kompletnej dokumentacji technicznej po trzy egzemplarze w formie papierowej i wersji elektronicznej na trwałym nośniku danych.
3.Gospodarka odpadami. Wykonawca zobowiązuje się do
3.1.Przestrzegania obowiązujących przepisów prawa dotyczących gospodarki odpadami zgodnie z Ustawą z dnia 27.04. 2001 roku o odpadach Dz. U. 62 poz. 628 z późn. zmianami.
3.2.Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania powstałych odpadów w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia we własnym zakresie i na własny koszt.
3.3.Składowania odpadów, w szczególności odpadów niebezpiecznych, powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zaleceniami Starszego inspektora ds. BHP i ppoż. Zamawiającego.
3.4.Zabezpieczenia miejsc składowania odpadów, w szczególności odpadów niebezpiecznych, uniemożliwiając skażenie gleby, powietrza, wód powierzchniowych i podziemnych.
3.5.Zabezpieczenia miejsc składowania odpadów niebezpiecznych przed dostępem osób trzecich.
3.6.Oznakowania miejsc składowania odpadów.
3.7.Oznakowania pojemników z odpadami.
3.8.Przekazywania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne wyspecjalizowanym podmiotom posiadającym pozwolenie w zakresie zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów.
4.W realizacji Przedmiotu Zamówienia należy uwzględnić istniejące wyposażenie kotłowni i instalacje opisane w Wymaganiach funkcjonalno użytkowych ZAŁĄCZNIK nr 6 do SWIZ oraz wymagania Zamawiającego, zamieszczone w projekcie umowy ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ.
5.Zamawiający dopuszcza wykorzystanie istniejących urządzeń i instalacji do oczyszczania spalin, o ile Wykonawca uzna to za możliwe i uzasadnione. Odpowiedzialność za prawidłowe działanie wykorzystanych urządzeń ponosi Wykonawca.
6.Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne instalacji powinny zapewnić jej rozbudowę, tak aby w przyszłości spełnić ewentualne zaostrzone rygory emisji pyłów.
7.Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej przed przystąpieniem do sporządzenia oferty.
8.Wbudowane urządzenia i materiały muszą być nowe, oryginalne, pierwszego gatunku, pochodzić z bieżącej produkcji, muszą posiadać stosowne certyfikaty, aprobaty techniczne, dokumentację techniczno ruchową.
9.Zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. Dz. U. z 2013 poz. 1409 wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały o właściwościach użytkowych umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo budowlane, można zastosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
10.Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej harmonogramu realizacji robót, z podaniem terminów rozpoczęcia i zakończenia prac, wykonania poszczególnych etapów z wyszczególnieniem charakteru wykonywanych robót. tj. opracowanie dokumentacji technicznej, roboty demontażowe, roboty montażowe, ruch próbny, szkolenie i pomiary gwarantowane, w terminie czterech dni roboczych po uzyskaniu informacji o dokonanym wyborze. Po otrzymaniu harmonogramu Zamawiający jest uprawniony do wniesienia zastrzeżeń wraz z uzasadnieniem do harmonogramu przedłożonego przez Wykonawcę. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia wszystkich zastrzeżeń zgłoszonych przez Zamawiającego w terminie dwóch dni roboczych. Niedotrzymanie przez Wykonawcę terminów określonych w niniejszym punkcie SIWZ będzie podstawą odmowy podpisania umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
11.Harmonogram realizacji robót musi być zatwierdzony przez Zamawiającego przed podpisaniem umowy. Brak zatwierdzenia jest podstawą odmowy podpisania umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
12.Zamawiający wyznaczy inspektorów nadzoru do bezpośredniego monitorowania i nadzorowania realizacji robót. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wyznaczonych terminów i wykonywania poleceń inspektorów nadzoru, związanych z nadzorem nad realizacją robót zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami i procedurami, warunkami umownymi.
13.W przypadku opóźnień w postępie robót
a.powyżej 10 procent w stosunku do ilości dni określonych w harmonogramie, o którym mowa w pkt III ppkt 10 SIWZ, określonych w pkt III ppkt 1 SIWZ, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu program naprawy opóźnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku przekroczenia wskazanego terminu, Zamawiający ma prawo do naliczenia kar zgodnie z paragrafem 10 projektu Umowy ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ,
b.powyżej 20 procent w stosunku do ilości dni określonych w harmonogramie, o którym mowa w pkt III ppkt 10 SIWZ, określonych w pkt III ppkt 1 SIWZ, Wykonawca jest zobowiązany uaktualnić harmonogram z niezmienionym terminem umownego zakończenia robót w terminie wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku przekroczenia wskazanego terminu, Zamawiający ma prawo naliczyć kary zgodnie z paragrafem 10 projektu Umowy ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ.
14.Do składanej oferty Wykonawca musi załączyć również
a.opis proponowanych rozwiązań do przedmiotu zamówienia, typ zastosowanych urządzeń, sterowników, automatyki wraz ze schematami blokowymi proponowanych układów odpylania ze wskazaniem urządzeń istniejących i nowych. Wykonawca sam określa wzór dokumentu,
b.kosztorys ofertowy, opracowany metodą kalkulacji szczegółowej, w celach informacyjnych,
c.stawki roboczogodzin, narzuty procentowe, które zostały przyjęte do wyceny robót, w celach informacyjnych,
d.zestawienia M materiałów i S sprzętu wraz z ich cenami jednostkowymi, w celach informacyjnych.
Uwaga. Ponieważ obowiązującym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorys ofertowy oraz informacje, o których mowa w ppkt. b i c będą jedynie wykorzystywane jako dokumenty pomocnicze do obliczenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku udzielenia zamówienia uzupełniającego, odstąpienia od Umowy, wypowiedzenia lub rozwiązania Umowy.
15.Wykonawca musi we własnym zakresie i na własny koszt
przygotować teren pod budowę wraz z jego oznakowaniem,
zabezpieczyć teren budowy przed dostępem osób trzecich,
rozwiązać kwestię poboru wody i energii elektrycznej,
uporządkować teren po zakończeniu budowy,
wywieźć materiały rozbiórkowe wraz z utylizacją odpadów.
16.Wykonawca przedstawi przed dniem podpisania umowy dokument potwierdzający opłacone ubezpieczenie na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł słownie złotych, pięćset tysięcy, lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tego dokumentu, potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu skutków prowadzonej działalności. Obowiązek ten obejmuje również zachowanie ciągłości ubezpieczenia przez cały okres wykonania zamówienia. W przypadku, gdy okres ważności ubezpieczenia zakończy się w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia dokumentu potwierdzającego zachowanie ciągłości ubezpieczenia w terminie 7. dni od daty wygaśnięcia poprzedniego ubezpieczenia pod rygorem odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
w ciągu 14. dni od daty zawarcia Umowy ubezpieczenie kontraktu na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł słownie złotych, jeden milion złotych, lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tego dokumentu. Zakres ubezpieczenia został szczegółowo określony w pkt. XVI SIWZ UBEZPIECZENIE KONTRAKTU. Umowa ubezpieczenia kontraktu musi obejmować okres od dnia zawarcia ubezpieczenia do dnia 18.12.2015r.
17.Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane roboty budowlane, na okres co najmniej 24. miesięcy, licząc od daty końcowego odbioru robót.
18.Zamawiający nie wskazuje w SIWZ żadnej części zamówienia, która nie może być powierzona Podwykonawcom.
18.1.Zamawiający dopuszcza możliwość udziału Podwykonawców przy realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w załączniku nr 1 do SIWZ Podwykonawców oraz rodzaju prac i ich zakresu, przekazanych do wykonania Podwykonawcom. Warunkiem podpisania umowy z Podwykonawcą, który nie został wskazany na etapie złożenia oferty w załączniku nr 1, jest uzyskanie zgody Zamawiającego.
18.2.Do zawarcia przez Podwykonawcę umowy z dalszym Podwykonawcą jest wymagana zgoda Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Warunki zawarte w pozostałych podpunktach pkt. 18, stosuje się odpowiednio.
18.3.Wykonawca zobowiązany będzie zgodnie z ppkt. 18.4. do przedstawienia projektów umów z Podwykonawcami wskazanymi w ofercie oraz zgodnie z zakresem rzeczowym robót określonym w ofercie przyjętej przez Zamawiającego. Umowa pomiędzy Wykonawcą, a Podwykonawcą wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Terminy płatności w umowie podwykonawstwa, za zakres prac wykonywany przez Podwykonawcę, nie mogą być dłuższe niż 30 dni. Wykonawca przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
18.4.Jeżeli Zamawiający, w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez Wykonawcę projektu umowy lub umowy z Podwykonawcą, wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w projekcie lub umowie, nie zgłosi na piśmie zastrzeżeń do projektu umowy lub sprzeciwu do kopii zawartej umowy, uważa się, że akceptuje projekt umowy lub akceptuje zawartą umowę.
18.5.Zamawiający zastrzega możliwość sprawdzenia realizacji wzajemnych płatności między Wykonawcą a Podwykonawcami, jak również Podwykonawców z dalszymi Podwykonawcami. W przypadku powstania zaległości płatniczych Wykonawcy w stosunku do Podwykonawców lub Podwykonawców z dalszymi Podwykonawcami, Zamawiający ma prawo wstrzymać się z zapłatą Wykonawcy wynagrodzenia w wysokości powstałej zaległości.
18.6.W przypadku wykonywania robót przez Podwykonawcę, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do wystawionej przez siebie faktury, co najmniej na 5 dni roboczych przed terminem płatności, co warunkuje wypłatę wynagrodzenia
a.kserokopię faktury Podwykonawcy, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
b.serokopię protokołu odbioru robót potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
c.dowód zapłaty zobowiązań wobec Podwykonawcy, w przypadku kopii, potwierdzony za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
d.oświadczenie Podwykonawcy, o treści
Wszelkie roszczenia Podwykonawcy o wynagrodzenia z umowy o roboty budowlane nr......z dnia...... realizowane dla EPEC Sp. z o.o. w Elblągu, wymagalne do dnia złożenia niniejszego oświadczenia zostały zaspokojone w całości przez Wykonawcę w pełnej wysokości. Między Podwykonawcą a Wykonawcą nie istnieje żaden spór, który skutkuje lub może skutkować powstaniem lub zmianą roszczeń Podwykonawcy wobec Wykonawcy o zapłatę wynagrodzenia za wykonane roboty budowlane, z datą nie wcześniejszą niż data wystawienia faktury przez Wykonawcę.
18.7.W przypadku niezłożenia dokumentów, o których mowa w pkt. 18.6 i uchylania się od obowiązku zapłaty przez Wykonawcę Podwykonawcy lub przez Podwykonawcę dalszemu Podwykonawcy, Zamawiający może dokonać bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo.
18.8.Wynagrodzenie, o którym mowa w pkt. 18.7, dotyczy wyłącznie należności powstałych po zaakceptowaniu przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo.
18.9.Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie, bez odsetek,należnych Podwykonawcy.
18.10.Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający jest obowiązany umożliwić Wykonawcy zgłoszenie pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, o której mowa w pkt. 18.7. Zamawiający informuje o terminie zgłaszania uwag, nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia tej informacji.
18.11.W przypadku zgłoszenia uwag, o których mowa w pkt. 18.10, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może
a.nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty, albo
b.złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości Zamawiającego, co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy, albo
c.dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty.
18.12.W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty Podwykonawcy, o której mowa w pkt. 18.7., Zamawiający potrąca kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego Wykonawcy,
18.13.W razie wytoczenia powództwa przez Podwykonawcę przeciwko Zamawiającemu, Wykonawca, na żądanie Zamawiającego, zobowiązuje się do wzięcia udziału na swój koszt w postępowaniu w zakresie niezbędnym do ochrony Zamawiającego przed odpowiedzialnością wobec Podwykonawcy.
18.14.W przypadku wytoczenia przez Podwykonawcę powództwa Zamawiającemu, o zapłatę w trybie art. 647 prim paragrafu 5 Kodeksu cywilnego, Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu poniesionych przez Zamawiającego kosztów sądowych.
18.15.Zmawiający dopuszcza możliwość zmiany podwykonawców, zgodnie z postanowieniami art. 647 prim Kodeksu cywilnego.
18.16.Zamawiający wyklucza możliwość cesji wierzytelności wynikającej z umowy na rzecz podmiotów trzecich, chyba że Wykonawca uzyska od Zamawiającego pisemną zgodę na wykonanie tej czynności.
18.17.Zamawiający wyklucza możliwość cesji wierzytelności wynikającej z umowy zawartej między Wykonawcą, a Podwykonawcą na rzecz podmiotów trzecich, chyba że Wykonawca uzyska od Zamawiającego pisemną zgodę na wykonanie tej czynności, co powinno mieć odzwierciedlenie w zawartej między Wykonawcą, a Podwykonawcą umowie. Powyższe stosuje się odpowiednio w umowach między Podwykonawcą Podwykonawcy.
18.18.Termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy przewidzianych w umowie nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia Wykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconych Podwykonawcy robót.
19.Zamawiający nie przewiduje płatności za częściowe wykonanie zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 18/12/2015

Informacja na temat wadium:
1.Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości:
30.000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści tysięcy).
2.Wadium można wnieść w jednej lub kilku następujących formach:
pieniężnej,
gwarancji bankowej,
gwarancji ubezpieczeniowej,
poręczenia bankowego, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późniejszymi zmianami).
3.Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
4.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy, na konto:
PKO Bank Polski S.A. 62 1440 1039 0000 0000 0158 8222
z dopiskiem:
Wadium do przetargu nieograniczonego nr 9 ZP EPEC 2014 na: Modernizację układów odpylania kotłów WR-5 nr 1, WR-10 nr 2 i WR-10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj.
W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, za termin jego wniesienia zostanie przyjęty termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego (tj. datę i godzinę wpływu środków pieniężnych na konto Zamawiającego).
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający zwróci na rachunek bankowy, wskazany przez Wykonawcę.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca, wykaże, że roboty zostały wykonanie w sposób należyty zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone w okresie ostatnich 5. lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie:
Co najmniej trzy należycie wykonane instalacje odpylania spalin dla kotłów w przedziale mocy od 5 do 15 MW w standardzie, o którym mowa w pkt. III ppkt 1 i 2 SIWZ zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWIZ.
Minimalna wartość każdego z wykonanych i potwierdzonych zamówień nie powinna być mniejsza niż 200 000,00 (dwieście tysięcy) złotych brutto.
Spełnienie tych warunków udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) nastąpi poprzez złożenie wspólnego wykazu.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń, metodą spełnia nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunku udziału.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
projektant posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz min. 4 lata doświadczenia na stanowisku projektanta,
kierownik budowy posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno budowlanej oraz min. 4 lata doświadczenia na stanowisku kierownika budowy lub inspektora nadzoru,
kierownik robót - posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych i min. 4 lata doświadczenia na stanowisku kierownika robót lub inspektora nadzoru.
Spełnienie tych warunków udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) nastąpi poprzez złożenie wspólnego wykazu.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń, metodą spełnia nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a.osiągnął średni przychód netto ze sprzedaży za okres ostatnich 3. lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności, jest krótszy - za ten okres (na podstawie Rachunku zysków i strat poz. przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów, materiałów lub przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, a w przypadku Wykonawcy niezobowiązanego do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających przychody) w kwocie co najmniej 800.000,00 zł (słownie złotych: osiemset tysięcy) w każdym roku obrotowym,;
b. posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 600.000,00 zł (słownie złotych: sześćset tysięcy).
Przy ocenie spełnienia tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnieniu warunku będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wartości potwierdzające spełnienie warunku podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu, podając datę i kurs.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń, metodą spełnia nie spełnia.

Sprawozdanie finansowe w całości: Nie

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 3

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 11: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy:
zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi z zastrzeżeniem, iż nie dotyczą sytuacji dla której występujące warunki atmosferyczne są normą o danej porze roku w naszej szerokości geograficznej lub zaistnieniem siły wyższej, które uniemożliwiły prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego,
w szczególności:
a.wstrzymanie robót decyzją Zamawiającego;
b.konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji technicznej;
zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
a.niedotrzymanie określonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp.;
b.odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji technicznej,
c.wystąpienia konieczności wykonania prac wynikających ze zleceń organów administracji architektoniczno-budowlanej, np. nadzoru budowlanego, wydanych stosownie do ich właściwości;
działania Siły Wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności; nie uważa się za czynnik zakłócający wpływ czynników atmosferycznych w czasie realizacji robót, który przy składaniu ofert musi być brany pod uwagę (wyjątek stanowią przeszkody atmosferyczne o charakterze katastrof);
w innych okolicznościach, w których Wykonawca nie mógł wykonywać zobowiązania umownego z przyczyn nie leżących po jego stronie.
2.Zmiana sposobu realizacji przedmiotu zamówienia:
zmiany technologiczne, w szczególności:
a. konieczność wykonania świadczenia umownego przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa. Zmiany wskazane w punkcie (a) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian może ponieść Zamawiający wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom;
zmiany osobowe, zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot Umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, a także SIWZ.
3. Pozostałe zmiany
w przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku VAT Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w zakresie ceny o kwotę wynikającą ze zmienionej wysokości stawki tego podatku, bez wpływu na zmianę ceny netto,
wystąpienie nieprzewidzianej zmiany Podwykonawców,
zmiana danych dotyczących Wykonawcy, w tym zmiana numeru konta bankowego, zmiana lokalizacji siedziby Wykonawcy. Niedopuszczalna jest zmiana podmiotu realizującego przedmiotowe zamówienie,
zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
wystąpienia okoliczności, powodujących konieczność zrezygnowania przez Zamawiającego z realizacji całości lub części przedmiotu zamówienia,
wystąpienia przyczyn technicznych lub gospodarczych, które wymagają oddzielenia zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego z powodu poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów lub w przypadku, gdy wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego.
4.Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią one jednak zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
5.Każda zmiana Umowy wymaga aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: udzielony okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.epec.pl - w zakładce informacje

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.,
ul. Fabryczna 3,
82-300 Elbląg

Data składania wniosków, ofert: 20/02/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.,
ul. Fabryczna 3,
82-300 Elbląg,
sekretariat pokój 301

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452512003 (Roboty budowlane w zakresie ciepłowni)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453510002 (Mechaniczne instalacje inżynieryjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452231007 (Montaż konstrukcji metalowych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
425140002 (Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania gazów)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Podobne przetargi

86023 / 2014-04-18 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. - Prostki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452512003 (Roboty budowlane w zakresie ciepłowni)
Wykonawca w systemie zaprojektuj i wybuduj dla projektu Przebudowa i rozbudowa systemu zaopatrzenia w ciepło wraz z sieciami cieplnymi z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w miejscowości Prostki.

25335 / 2015-02-25 - Inny: ZamawiajÄ…cy sektorowy- Produkcja, transport oraz dystrybucja gazu i energii cieplnej

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452512003 (Roboty budowlane w zakresie ciepłowni)
Modernizacja układów odpylania kotłów WR 5 nr 1, WR 10 nr 2 i WR 10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj.

82036 / 2014-03-11 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. - Prostki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452512003 (Roboty budowlane w zakresie ciepłowni)
Wykonawca w systemie zaprojektuj i wybuduj dla projektu Przebudowa i rozbudowa systemu zaopatrzenia w ciepło wraz z sieciami cieplnymi z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w miejscowości Prostki.

64012 / 2015-03-23 - Inny: ZamawiajÄ…cy sektorowy- Produkcja, transport oraz dystrybucja gazu i energii cieplnej

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452512003 (Roboty budowlane w zakresie ciepłowni)
Modernizacja układów odpylania kotłów WR-5 nr 1, WR-10 nr 2 i WR-10 nr 3 w kotłowni przy ul. Dojazdowej 14 w Elblągu w systemie zaprojektuj i wykonaj