Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

169823 / 2014-08-06 - Administracja samorządowa / Gmina Nakło nad Notecią (Nakło nad Notecią)

Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Wieszki

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi gminnej nr 090330C Droga nr 246 - Wieszki, na działkach o nr ewidencyjnych 122/2, 121, 120/2 obręb Wieszki, od km 0+015.80 do km 0+915.20 i obejmująca: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, roboty zabezpieczające, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni jezdni, roboty wykończeniowe, wykonanie elementów organizacja ruchu, wykonie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.


3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia, w skład którego wchodzą projekt budowlany, przedmiary robót oraz dodatkowo Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych ( dalej STWiORB), kosztorys ofertowy oraz projekt stałej organizacji ruchu są załącznikami do niniejszej specyfikacji.

Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane
w dokumentacji projektowej i STWiORB. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekt budowlany, przedmiary robót oraz STWiORB ) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4. Rozwiązania równoważne.
1) Użyte w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia nazwy materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów służą jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji technicznej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania.
2) Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej.
3) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie /wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
4) Dopuszcza się zamienne rozwiązania (w oparciu o produkty innych producentów) pod warunkiem:
- spełnienia co najmniej takich samych lub lepszych właściwości technicznych,
- przedstawienia zamiennych rozwiązań na piśmie (dane techniczne, atesty, dopuszczenie do stosowania).

5. Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady
1) Zamawiający wymaga od Wykonawcy, że odpowiedzialność za wady przedmiotu zamówienia zostanie rozszerzona poprzez udzielenie pisemnej gwarancji;
2) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia
i wbudowane materiały przez okres 36 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego;
3) Wykonawca przekaże Zamawiającemu wypełnioną kartę gwarancyjną w dniu końcowego odbioru robót;
4) Uprawnienia Zamawiającego z tytułu gwarancji i rękojmi za wady wygasają po upływie
36 miesięcy licząc od dnia dokonania odbioru końcowego;
5) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach gwarancji i rękojmi, bez dodatkowego wynagrodzenia w całym okresie gwarancji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację wybudowanych obiektów.
7) Wykonawca zapewni w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym czas reakcji serwisowej - maksymalnie 24 godziny od pisemnego lub nadanego faksem albo e- meil zgłoszenia.
8) W okresie gwarancyjnym koszty związane z naprawami, ponosić będzie Wykonawca (w 100%).
9) Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji i rękojmi także po okresie określonym w pkt. 2) i 4) , jeżeli zgłosił wadę przed upływem tego okresu.
10) Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za cały przedmiot zamówienia, w tym także za części realizowane przez podwykonawców.
11) W przypadku wystąpienia (ujawnienia) wady w okresie gwarancji Zamawiający zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić pisemnie o tym fakcie Wykonawcę.
12) Istnienie wad stwierdza się protokolarnie. W protokole stwierdzenia wad, Zamawiający wyznaczy termin na usunięcie wad. Wykonawca usunie wady bezpłatnie w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
13) W przypadku wystąpienia wad, Zamawiający może żądać ich usunięcia wyznaczając w tym celu Wykonawcy odpowiedni termin. Jeżeli jednak stwierdzone wady uniemożliwiałyby użytkowanie obiektu, a także gdy ujawniona wada może skutkować zagrożeniem dla życia lub zdrowia ludzi, zanieczyszczeniem środowiska, wystąpieniem niepowetowanej szkody dla Zamawiającego, Wykonawca obowiązany jest przystąpić do usunięcia wady niezwłocznie, ale nie później niż w terminie do 24 godzin od powiadomienia i usunięcia jej w najwcześniej możliwym terminie.
14) Usunięcie wad powinno być stwierdzone protokolarnie.
15) Po bezskutecznym upływie wyznaczonego przez Zamawiającego terminu, Zamawiający może zlecić usunięcie wad i szkód spowodowanych przez wady na koszt Wykonawcy innemu podmiotowi (pokrywając powstałą należność w pierwszej kolejności z kwoty Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy). Niezależnie od tego Zamawiający może żądać od Wykonawcy (Gwaranta) naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki w przystąpieniu do usuwania wad.
16) Gwarancja i rękojmia obejmuje uszkodzenia wskutek wadliwego wykonawstwa (niezgodnego
z dokumentacją opisującą przedmiot zamówienia lub z zasadami sztuki budowlanej) bądź nieprzestrzegania warunków SIWZ albo ukrytej wady materiałowej.
17) Wykonawca jest odpowiedzialny za wszelkie szkody, które spowodował usuwaniem wad.
18) Okres gwarancji biegnie od nowa w przypadku wymiany elementu na nowy, wolny od wad,
a także w przypadku dokonania istotnych napraw elementu.
19) Z każdego przeglądu gwarancyjnego sporządzany będzie protokół przeglądu gwarancyjnego,
w dwóch egzemplarzach, po jednym dla Zamawiającego i Wykonawcy.

6. Wykonanie przedmiotu zamówienia.
1) Roboty budowlane (przedmiot Zamówienia) należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową w skład, której wchodzi podstawowy projekt budowlany, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB), przedmiary robót oraz decyzje wymienione w Rozdziale IV SIWZ, ust. 2. Opis przedmiotu Zamówienia, wytycznymi
i opiniami określonymi w SIWZ, z należytą starannością oraz z wiedzą i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Nadzoru Autorskiego.
2) Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez wad istotnych, obiekt będzie spełniał wymagania projektowe.
3) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
4) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących Norm oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
5) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały - do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez Inspektora Nadzoru.
6) Wykonawca po zakończeniu robót zwróci Zamawiającemu oryginalną otrzymaną dokumentację projektową oraz przygotuje i złoży w formie papierowej trwale spiętej oraz na nośniku cyfrowym operat kolaudacyjny w skład którego wchodzić będą :
a) dziennik budowy,
b) oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót i gotowości do odbioru, zgodnie
z postanowieniami art. 57 ust. 1 ustawy Prawo budowlane,
c) atesty, certyfikaty CE lub deklaracje zgodności na wbudowane materiały,
d) dokumentacja powykonawcza z naniesionymi zmianami powykonawczymi przez kierownika budowy,
e) powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna,
f) dokumenty gwarancyjne,
g) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
h) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji,
i) kosztorys powykonawczy opracowany na podstawie geodezyjnych pomiarów powykonawczych i księgi obmiarów - sprawdzony i zaakceptowany przez inspektora nadzoru,
j) księga obmiarów - z potwierdzeniem wykonanej ilości robót przez inspektora nadzoru,
k) zestawienie ilości wybudowanych sieci sporządzone przez uprawnionego geodetę, który wykona geodezyjną dokumentację powykonawczą,
l) zestawienie powykonawcze kosztów budowy w układzie jak w formularzu cenowym.
Wykonawca wykona dwa komplety (kopia i oryginał) wymienionego operatu. Dokumentacja powykonawcza podlega akceptacji przez Zamawiającego.

7) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym
w obowiązujących przepisach :
a. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014, poz.883) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym,
w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
b. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.) cyt.:
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym
i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
8) Wykonawca dokona odbudowy dróg w miejscach wykonywania robót objętych zamówieniem do stanu sprzed wejścia na budowę z zachowaniem technologii drogi odtwarzanej, odtworzenia uszkodzonych w trakcie budowy ogrodzeń prywatnych posesji i innych uszkodzonych urządzeń terenowych.
9) Wykonywanie tyczenia robót i kontrolę ich wykonania w czasie robót prowadzić należy pod stałym nadzorem uprawnionego geodety.
10) Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy upewnić się czy na terenie inwestycji nie występują urządzenia podziemne (kable, rurociągi itp.) mogące ulec uszkodzeniu w czasie robót.
11) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
12) Po stronie Wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów (o ile zostały pominięte
w dokumentacji projektowej a ich poniesienie będzie niezbędne do należytego wykonania umowy - uwzględnić należy w kosztach ogólnych budowy):
a) opracowanie projektu organizacji ruchu drogowego na czas budowy,
b) uregulowanie opłat i kosztów nadzoru budowy i odbioru elementów przedmiotu Zamówienia prowadzonego przez służby utrzymania sieci (wod.-kan., telekomunikacyjne, drogowe, elektroenergetyczne, sanepidu i ochrony środowiska),
c) czasowe zajęcie gruntów nie należących do Zamawiającego i koszty, opłaty
i odszkodowania z tym związane,
d) poniesienie kosztów odszkodowań za szkody wyrządzone podczas prowadzenia robót budowlanych.
13) Wytyczenie, bieżąca obsługa geodezyjna budowy, inwentaryzowanie na bieżąco budowanych w ramach niniejszego Zamówienia obiektów; wykonanie ich geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej - z naniesieniem w państwowych zasobach map archiwalnych (Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią).
14) Usunięcie po zakończeniu robót wszystkich niezbędnych elementów tymczasowej organizacji ruchu wraz z oznakowaniem, barierami, oświetleniem, sygnalizacją świetlną i objazdami tymczasowymi.
15) Zaplecze Wykonawcy: urządzenie i utrzymanie zaplecza Wykonawcy, likwidacja zaplecza Wykonawcy.

7. Podwykonawcy.

Wykonawca może powierzyć wykonywanie części robót budowlanych Podwykonawcom,
z uwzględnieniem następujących postanowień :
1. Zawarcie umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, może nastąpić wyłącznie po akceptacji jej projektu przez Zamawiającego. Również przystąpienie do realizacji robót budowlanych przez Podwykonawcę może nastąpić wyłącznie po akceptacji umowy
o podwykonawstwo przez Zamawiającego.
2. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu, za pośrednictwem Inspektora Nadzoru, projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, wraz
z zestawieniem ilości robót i ich wyceną zgodną z cenami jednostkowymi przedstawionymi
w Ofercie Wykonawcy i wraz z częścią dokumentacji dotyczącej wykonania robót, które mają być realizowane na podstawie umowy o podwykonawstwo lub ze wskazaniem tej części dokumentacji, nie później niż 14 dni przed jej zawarciem.
3. Projekt umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, będzie uważany za zaakceptowany przez Zamawiającego, jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od dnia przedłożenia mu projektu nie zgłosi na piśmie zastrzeżeń. Za dzień przedłożenia projektu przez Wykonawcę uznaje się dzień przedłożenia projektu Inspektorowi Nadzoru na zasadach określonych w ust. 2.
4. Zamawiający zgłosi w terminie określonym w ust. 2 pisemne zastrzeżenia do projektu umowy
o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w szczególności w następujących przypadkach:
1) niespełniania przez projekt wymagań dotyczących umowy o podwykonawstwo, określonych
w SIWZ, w szczególności w zakresie oznaczenia stron tej umowy, wartości wynagrodzenia
z tytułu wykonania robót,
2) niezałączenia do projektu zestawień, dokumentów lub informacji, o których mowa w ust. 2,
3) niespełniania przez Podwykonawcę warunków określonych w SIWZ dla Podwykonawców,
4) określenia terminu zapłaty wynagrodzenia dłuższego niż 30 dni od doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku za wykonane roboty budowlane,
5) gdy wynagrodzenie za wykonanie robót budowlanych powierzanych do wykonania Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy przekroczy wartość wycenioną za te roboty
w ofercie Wykonawcy,
6) zamieszczenia w projekcie postanowień uzależniających uzyskanie przez Podwykonawcę płatności od Wykonawcy od zapłaty Wykonawcy przez Zamawiającego wynagrodzenia obejmującego zakres robót wykonanych przez Podwykonawcę,
7) gdy projekt zawiera postanowienia uzależniające zwrot przez Wykonawcę kwot zabezpieczenia Podwykonawcy od zwrotu Wykonawcy Zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Zamawiającego,
8) gdy termin realizacji robót budowlanych określonych projektem jest dłuższy niż przewidywany umową dla tych robót,
9) gdy projekt zawiera postanowienia dotyczące sposobu rozliczeń za wykonane roboty uniemożliwiającego rozliczenie tych robót pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą na podstawie umowy.
5. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego zastrzeżeń do projektu umowy o podwykonawstwo w terminie określonym w ust. 2 Wykonawca musi przedłożyć zmieniony projekt umowy
o podwykonawstwo, uwzględniający w całości zastrzeżenia Zamawiającego.
6. Po akceptacji projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub po upływie terminu na zgłoszenie przez Zamawiającego zastrzeżeń do tego projektu, Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przedłoży Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy o podwykonawstwo w terminie 7 dni od dnia zawarcia tej umowy, jednakże nie później niż na 7 dni przed dniem skierowania Podwykonawcy do realizacji robót budowlanych.
7. Zamawiający zgłosi pisemny sprzeciw do przedłożonej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od jej przedłożenia w przypadkach określonych w ust. 4.
8. Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, będzie uważana za zaakceptowaną przez Zamawiającego, jeżeli Zamawiający w terminie 7 dni od dnia przedłożenia kopii tej umowy nie zgłosi do niej na piśmie sprzeciwu.
9. Umowa z Podwykonawcą powinna stanowić w szczególności, iż:
1) termin zapłaty wynagrodzenia nie może być dłuższy niż 30 dni,
2) w przypadku uchylania się przez Wykonawcę od obowiązku zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, który zawarł:
a) zaakceptowaną przez Zamawiającego Umowę o Podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane
lub
b) przedłożoną Zamawiającemu umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi,
Zamawiający zapłaci bezpośrednio Podwykonawcy kwotę należnego wynagrodzenia bez odsetek należnych Podwykonawcy, zgodnie z treścią umowy o podwykonawstwo.
10. Wykonawca poinformuje Zamawiającego na piśmie w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy
o nazwach firm Podwykonawców, którym zamierza powierzyć realizację robót wraz ze wskazaniem części robót powierzanych poszczególnym Podwykonawcom.
11. Wykonawca jest odpowiedzialny za działania lub zaniechania Podwykonawcy, jego przedstawicieli lub pracowników, jak za własne działania lub zaniechania.
12. Wykonawca, Podwykonawca, lub dalszy Podwykonawca zamówienia na roboty budowlane, przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy
o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5 % wartości umowy oraz umów o podwykonawstwo, których przedmiot został wskazany w SIWZ jako niepodlegający temu obowiązkowi, przy czym wyłączenie nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000 zł .
13. Wykonawca ma obowiązek doprowadzenia do zmiany umowy o podwykonawstwo w przypadku określonym w ust. 7 oraz na wezwanie Zamawiającego w przypadku przedłożenia Umowy
o podwykonawstwo, o której mowa w ust. 12, zawierającej termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia faktury lub rachunku. Wykonawca nie może polecić Podwykonawcy realizacji przedmiotu umowy o podwykonawstwo w przypadku braku jej akceptacji przez Zamawiającego.
14. Wykonawca przedłoży, wraz z kopią umowy o podwykonawstwo, o której mowa w ust. 12, odpis
z Krajowego Rejestru Sądowego Podwykonawcy lub inny dokument właściwy z uwagi na status prawny Podwykonawcy, potwierdzający uprawnienia do reprezentacji osób zawierających umowę w imieniu Podwykonawcy.
15. Powierzenie realizacji zadań innemu Podwykonawcy niż ten, z którym została zawarta
i zaakceptowana przez Zamawiającego umowa o podwykonawstwo, lub zmiana zakresu zadań określonych tą umową wymaga ponownej akceptacji Zamawiającego w trybie określonym w ust. 6 - 14.
16. W przypadku zawarcia umowy o podwykonawstwo Wykonawca jest zobowiązany do dokonania zapłaty we własnym zakresie wynagrodzenia należnego Podwykonawcy z zachowaniem terminów określonych tą umową.
17. Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć wraz z okresowym rozliczeniem należnego mu wynagrodzenia oświadczenia Podwykonawców lub dowody dotyczące zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcom, których termin upłynął w danym okresie rozliczeniowym. Oświadczenia, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania składających je Podwykonawców lub inne dowody na potwierdzenie dokonanej zapłaty wynagrodzenia powinny potwierdzać brak zaległości Wykonawcy w uregulowaniu wszystkich wymagalnych w tym okresie wynagrodzeń Podwykonawców wynikających z umów o podwykonawstwo.
18. Jeżeli w terminie określonym w zaakceptowanej przez Zamawiającego umowie
o podwykonawstwo, Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca nie zapłaci wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, Podwykonawca może zwrócić się z żądaniem zapłaty należnego wynagrodzenia bezpośrednio do Zamawiającego.
19. Przed dokonaniem zapłaty na żądanie, o którym mowa w ust. 18, Zamawiający wezwie Wykonawcę do zgłoszenia pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia żądania Podwykonawcy.
20. W przypadku zgłoszenia przez Wykonawcę uwag, o których mowa w ust. 19, podważających zasadność bezpośredniej zapłaty, Zamawiający może:
1) nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty lub
2) złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy
w przypadku zaistnienia zasadniczej wątpliwości co do wysokości kwoty należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy,
21. Inspektor Nadzoru może żądać od Wykonawcy zmiany albo odsunięcia Podwykonawcy, jeżeli sprzęt techniczny, osoby i ich kwalifikacje, którymi dysponuje Podwykonawca, nie spełniają warunków lub wymagań dotyczących podwykonawstwa, określonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, nie dają rękojmi należytego wykonania powierzonych Podwykonawcy robót budowlanych lub dotrzymania terminów realizacji tych robót.

8. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia
1) wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną kosztorysową za wykonanie przedmiotu zamówienia określonego w ust. 2. Opis przedmiotu Zamówienia niniejszego rozdziału (IV);
2) podstawą ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną na podstawie przedmiaru i dokumentacji projektowej wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej SIWZ, STWiORB;
3) Zamawiający przewiduje rozliczenia za wykonane części robót, określone w protokole odbioru częściowego potwierdzonym przez inspektora nadzoru.
4) Zapłata wynagrodzenia w ramach niniejszego zamówienia nastąpi na podstawie faktur częściowych (do 70% wartości Zamówienia określonego w ofercie Wykonawcy) i faktury końcowej płatnej w 30 dni od zakończenia czynności odbiorowych - odbioru końcowego.
5) Podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury końcowej będzie protokół odbioru końcowego spisany przez Strony umowy. Wartość faktury końcowej nie może być mniejsza niż 30% całkowitej wartości ceny ofertowej.
6) Płatności będą dokonywane przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze VAT, w ciągu 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury sprawdzonej i zatwierdzonej przez Inspektora Nadzoru.
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
8) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody Zamawiającego, przenieść zobowiązań na osobę trzecią. Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody Zamawiającego, scedować na osobę trzecią swoich wierzytelności.
9) Zamawiający nie przewiduje faktury pro-forma.

9. Dostępność dokumentacji projektowej oraz dokumentacji wspomagającej opis przedmiotu zamówienia:
1) Dokumentacja projektowa dostępna jest dla zainteresowanych Wykonawców za pośrednictwem poczty na płycie CD.
2) Płyta CD ze SIWZ oraz dokumentacją projektową, przedmiarami robót, STWiORB zostanie nieodpłatnie przesłana do zainteresowanego Wykonawcy niezwłocznie po złożeniu wniosku faksem lub e-mailem.
3) Kompletna dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest dostępna u p. Lotara Ziomek
w siedzibie Zamawiającego w dniach roboczych w godzinach służbowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 169823

Data publikacji: 2014-08-06

Nazwa: Gmina Nakło nad Notecią

Ulica: ul. Ks. P. Skargi 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 386 79 01

Numer faxu: 52 386 79 02

Adres strony internetowej: www.naklo.pl

Regon: 00052622200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Wieszki

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi gminnej nr 090330C Droga nr 246 - Wieszki, na działkach o nr ewidencyjnych 122/2, 121, 120/2 obręb Wieszki, od km 0+015.80 do km 0+915.20 i obejmująca: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, roboty zabezpieczające, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni jezdni, roboty wykończeniowe, wykonanie elementów organizacja ruchu, wykonie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.


3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia, w skład którego wchodzą projekt budowlany, przedmiary robót oraz dodatkowo Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych ( dalej STWiORB), kosztorys ofertowy oraz projekt stałej organizacji ruchu są załącznikami do niniejszej specyfikacji.

Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane
w dokumentacji projektowej i STWiORB. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekt budowlany, przedmiary robót oraz STWiORB ) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4. Rozwiązania równoważne.
1) Użyte w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia nazwy materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów służą jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji technicznej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania.
2) Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej.
3) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie /wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
4) Dopuszcza się zamienne rozwiązania (w oparciu o produkty innych producentów) pod warunkiem:
- spełnienia co najmniej takich samych lub lepszych właściwości technicznych,
- przedstawienia zamiennych rozwiązań na piśmie (dane techniczne, atesty, dopuszczenie do stosowania).

5. Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady
1) Zamawiający wymaga od Wykonawcy, że odpowiedzialność za wady przedmiotu zamówienia zostanie rozszerzona poprzez udzielenie pisemnej gwarancji;
2) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia
i wbudowane materiały przez okres 36 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego;
3) Wykonawca przekaże Zamawiającemu wypełnioną kartę gwarancyjną w dniu końcowego odbioru robót;
4) Uprawnienia Zamawiającego z tytułu gwarancji i rękojmi za wady wygasają po upływie
36 miesięcy licząc od dnia dokonania odbioru końcowego;
5) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach gwarancji i rękojmi, bez dodatkowego wynagrodzenia w całym okresie gwarancji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację wybudowanych obiektów.
7) Wykonawca zapewni w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym czas reakcji serwisowej - maksymalnie 24 godziny od pisemnego lub nadanego faksem albo e- meil zgłoszenia.
8) W okresie gwarancyjnym koszty związane z naprawami, ponosić będzie Wykonawca (w 100%).
9) Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji i rękojmi także po okresie określonym w pkt. 2) i 4) , jeżeli zgłosił wadę przed upływem tego okresu.
10) Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za cały przedmiot zamówienia, w tym także za części realizowane przez podwykonawców.
11) W przypadku wystąpienia (ujawnienia) wady w okresie gwarancji Zamawiający zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić pisemnie o tym fakcie Wykonawcę.
12) Istnienie wad stwierdza się protokolarnie. W protokole stwierdzenia wad, Zamawiający wyznaczy termin na usunięcie wad. Wykonawca usunie wady bezpłatnie w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
13) W przypadku wystąpienia wad, Zamawiający może żądać ich usunięcia wyznaczając w tym celu Wykonawcy odpowiedni termin. Jeżeli jednak stwierdzone wady uniemożliwiałyby użytkowanie obiektu, a także gdy ujawniona wada może skutkować zagrożeniem dla życia lub zdrowia ludzi, zanieczyszczeniem środowiska, wystąpieniem niepowetowanej szkody dla Zamawiającego, Wykonawca obowiązany jest przystąpić do usunięcia wady niezwłocznie, ale nie później niż w terminie do 24 godzin od powiadomienia i usunięcia jej w najwcześniej możliwym terminie.
14) Usunięcie wad powinno być stwierdzone protokolarnie.
15) Po bezskutecznym upływie wyznaczonego przez Zamawiającego terminu, Zamawiający może zlecić usunięcie wad i szkód spowodowanych przez wady na koszt Wykonawcy innemu podmiotowi (pokrywając powstałą należność w pierwszej kolejności z kwoty Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy). Niezależnie od tego Zamawiający może żądać od Wykonawcy (Gwaranta) naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki w przystąpieniu do usuwania wad.
16) Gwarancja i rękojmia obejmuje uszkodzenia wskutek wadliwego wykonawstwa (niezgodnego
z dokumentacją opisującą przedmiot zamówienia lub z zasadami sztuki budowlanej) bądź nieprzestrzegania warunków SIWZ albo ukrytej wady materiałowej.
17) Wykonawca jest odpowiedzialny za wszelkie szkody, które spowodował usuwaniem wad.
18) Okres gwarancji biegnie od nowa w przypadku wymiany elementu na nowy, wolny od wad,
a także w przypadku dokonania istotnych napraw elementu.
19) Z każdego przeglądu gwarancyjnego sporządzany będzie protokół przeglądu gwarancyjnego,
w dwóch egzemplarzach, po jednym dla Zamawiającego i Wykonawcy.

6. Wykonanie przedmiotu zamówienia.
1) Roboty budowlane (przedmiot Zamówienia) należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową w skład, której wchodzi podstawowy projekt budowlany, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB), przedmiary robót oraz decyzje wymienione w Rozdziale IV SIWZ, ust. 2. Opis przedmiotu Zamówienia, wytycznymi
i opiniami określonymi w SIWZ, z należytą starannością oraz z wiedzą i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Nadzoru Autorskiego.
2) Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez wad istotnych, obiekt będzie spełniał wymagania projektowe.
3) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
4) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących Norm oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
5) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały - do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez Inspektora Nadzoru.
6) Wykonawca po zakończeniu robót zwróci Zamawiającemu oryginalną otrzymaną dokumentację projektową oraz przygotuje i złoży w formie papierowej trwale spiętej oraz na nośniku cyfrowym operat kolaudacyjny w skład którego wchodzić będą :
a) dziennik budowy,
b) oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót i gotowości do odbioru, zgodnie
z postanowieniami art. 57 ust. 1 ustawy Prawo budowlane,
c) atesty, certyfikaty CE lub deklaracje zgodności na wbudowane materiały,
d) dokumentacja powykonawcza z naniesionymi zmianami powykonawczymi przez kierownika budowy,
e) powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna,
f) dokumenty gwarancyjne,
g) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
h) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji,
i) kosztorys powykonawczy opracowany na podstawie geodezyjnych pomiarów powykonawczych i księgi obmiarów - sprawdzony i zaakceptowany przez inspektora nadzoru,
j) księga obmiarów - z potwierdzeniem wykonanej ilości robót przez inspektora nadzoru,
k) zestawienie ilości wybudowanych sieci sporządzone przez uprawnionego geodetę, który wykona geodezyjną dokumentację powykonawczą,
l) zestawienie powykonawcze kosztów budowy w układzie jak w formularzu cenowym.
Wykonawca wykona dwa komplety (kopia i oryginał) wymienionego operatu. Dokumentacja powykonawcza podlega akceptacji przez Zamawiającego.

7) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym
w obowiązujących przepisach :
a. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014, poz.883) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym,
w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
b. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.) cyt.:
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym
i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
8) Wykonawca dokona odbudowy dróg w miejscach wykonywania robót objętych zamówieniem do stanu sprzed wejścia na budowę z zachowaniem technologii drogi odtwarzanej, odtworzenia uszkodzonych w trakcie budowy ogrodzeń prywatnych posesji i innych uszkodzonych urządzeń terenowych.
9) Wykonywanie tyczenia robót i kontrolę ich wykonania w czasie robót prowadzić należy pod stałym nadzorem uprawnionego geodety.
10) Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy upewnić się czy na terenie inwestycji nie występują urządzenia podziemne (kable, rurociągi itp.) mogące ulec uszkodzeniu w czasie robót.
11) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
12) Po stronie Wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów (o ile zostały pominięte
w dokumentacji projektowej a ich poniesienie będzie niezbędne do należytego wykonania umowy - uwzględnić należy w kosztach ogólnych budowy):
a) opracowanie projektu organizacji ruchu drogowego na czas budowy,
b) uregulowanie opłat i kosztów nadzoru budowy i odbioru elementów przedmiotu Zamówienia prowadzonego przez służby utrzymania sieci (wod.-kan., telekomunikacyjne, drogowe, elektroenergetyczne, sanepidu i ochrony środowiska),
c) czasowe zajęcie gruntów nie należących do Zamawiającego i koszty, opłaty
i odszkodowania z tym związane,
d) poniesienie kosztów odszkodowań za szkody wyrządzone podczas prowadzenia robót budowlanych.
13) Wytyczenie, bieżąca obsługa geodezyjna budowy, inwentaryzowanie na bieżąco budowanych w ramach niniejszego Zamówienia obiektów; wykonanie ich geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej - z naniesieniem w państwowych zasobach map archiwalnych (Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią).
14) Usunięcie po zakończeniu robót wszystkich niezbędnych elementów tymczasowej organizacji ruchu wraz z oznakowaniem, barierami, oświetleniem, sygnalizacją świetlną i objazdami tymczasowymi.
15) Zaplecze Wykonawcy: urządzenie i utrzymanie zaplecza Wykonawcy, likwidacja zaplecza Wykonawcy.

7. Podwykonawcy.

Wykonawca może powierzyć wykonywanie części robót budowlanych Podwykonawcom,
z uwzględnieniem następujących postanowień :
1. Zawarcie umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, może nastąpić wyłącznie po akceptacji jej projektu przez Zamawiającego. Również przystąpienie do realizacji robót budowlanych przez Podwykonawcę może nastąpić wyłącznie po akceptacji umowy
o podwykonawstwo przez Zamawiającego.
2. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu, za pośrednictwem Inspektora Nadzoru, projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, wraz
z zestawieniem ilości robót i ich wyceną zgodną z cenami jednostkowymi przedstawionymi
w Ofercie Wykonawcy i wraz z częścią dokumentacji dotyczącej wykonania robót, które mają być realizowane na podstawie umowy o podwykonawstwo lub ze wskazaniem tej części dokumentacji, nie później niż 14 dni przed jej zawarciem.
3. Projekt umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, będzie uważany za zaakceptowany przez Zamawiającego, jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od dnia przedłożenia mu projektu nie zgłosi na piśmie zastrzeżeń. Za dzień przedłożenia projektu przez Wykonawcę uznaje się dzień przedłożenia projektu Inspektorowi Nadzoru na zasadach określonych w ust. 2.
4. Zamawiający zgłosi w terminie określonym w ust. 2 pisemne zastrzeżenia do projektu umowy
o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w szczególności w następujących przypadkach:
1) niespełniania przez projekt wymagań dotyczących umowy o podwykonawstwo, określonych
w SIWZ, w szczególności w zakresie oznaczenia stron tej umowy, wartości wynagrodzenia
z tytułu wykonania robót,
2) niezałączenia do projektu zestawień, dokumentów lub informacji, o których mowa w ust. 2,
3) niespełniania przez Podwykonawcę warunków określonych w SIWZ dla Podwykonawców,
4) określenia terminu zapłaty wynagrodzenia dłuższego niż 30 dni od doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku za wykonane roboty budowlane,
5) gdy wynagrodzenie za wykonanie robót budowlanych powierzanych do wykonania Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy przekroczy wartość wycenioną za te roboty
w ofercie Wykonawcy,
6) zamieszczenia w projekcie postanowień uzależniających uzyskanie przez Podwykonawcę płatności od Wykonawcy od zapłaty Wykonawcy przez Zamawiającego wynagrodzenia obejmującego zakres robót wykonanych przez Podwykonawcę,
7) gdy projekt zawiera postanowienia uzależniające zwrot przez Wykonawcę kwot zabezpieczenia Podwykonawcy od zwrotu Wykonawcy Zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Zamawiającego,
8) gdy termin realizacji robót budowlanych określonych projektem jest dłuższy niż przewidywany umową dla tych robót,
9) gdy projekt zawiera postanowienia dotyczące sposobu rozliczeń za wykonane roboty uniemożliwiającego rozliczenie tych robót pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą na podstawie umowy.
5. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego zastrzeżeń do projektu umowy o podwykonawstwo w terminie określonym w ust. 2 Wykonawca musi przedłożyć zmieniony projekt umowy
o podwykonawstwo, uwzględniający w całości zastrzeżenia Zamawiającego.
6. Po akceptacji projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub po upływie terminu na zgłoszenie przez Zamawiającego zastrzeżeń do tego projektu, Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przedłoży Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy o podwykonawstwo w terminie 7 dni od dnia zawarcia tej umowy, jednakże nie później niż na 7 dni przed dniem skierowania Podwykonawcy do realizacji robót budowlanych.
7. Zamawiający zgłosi pisemny sprzeciw do przedłożonej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od jej przedłożenia w przypadkach określonych w ust. 4.
8. Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, będzie uważana za zaakceptowaną przez Zamawiającego, jeżeli Zamawiający w terminie 7 dni od dnia przedłożenia kopii tej umowy nie zgłosi do niej na piśmie sprzeciwu.
9. Umowa z Podwykonawcą powinna stanowić w szczególności, iż:
1) termin zapłaty wynagrodzenia nie może być dłuższy niż 30 dni,
2) w przypadku uchylania się przez Wykonawcę od obowiązku zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, który zawarł:
a) zaakceptowaną przez Zamawiającego Umowę o Podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane
lub
b) przedłożoną Zamawiającemu umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi,
Zamawiający zapłaci bezpośrednio Podwykonawcy kwotę należnego wynagrodzenia bez odsetek należnych Podwykonawcy, zgodnie z treścią umowy o podwykonawstwo.
10. Wykonawca poinformuje Zamawiającego na piśmie w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy
o nazwach firm Podwykonawców, którym zamierza powierzyć realizację robót wraz ze wskazaniem części robót powierzanych poszczególnym Podwykonawcom.
11. Wykonawca jest odpowiedzialny za działania lub zaniechania Podwykonawcy, jego przedstawicieli lub pracowników, jak za własne działania lub zaniechania.
12. Wykonawca, Podwykonawca, lub dalszy Podwykonawca zamówienia na roboty budowlane, przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy
o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5 % wartości umowy oraz umów o podwykonawstwo, których przedmiot został wskazany w SIWZ jako niepodlegający temu obowiązkowi, przy czym wyłączenie nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000 zł .
13. Wykonawca ma obowiązek doprowadzenia do zmiany umowy o podwykonawstwo w przypadku określonym w ust. 7 oraz na wezwanie Zamawiającego w przypadku przedłożenia Umowy
o podwykonawstwo, o której mowa w ust. 12, zawierającej termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia faktury lub rachunku. Wykonawca nie może polecić Podwykonawcy realizacji przedmiotu umowy o podwykonawstwo w przypadku braku jej akceptacji przez Zamawiającego.
14. Wykonawca przedłoży, wraz z kopią umowy o podwykonawstwo, o której mowa w ust. 12, odpis
z Krajowego Rejestru Sądowego Podwykonawcy lub inny dokument właściwy z uwagi na status prawny Podwykonawcy, potwierdzający uprawnienia do reprezentacji osób zawierających umowę w imieniu Podwykonawcy.
15. Powierzenie realizacji zadań innemu Podwykonawcy niż ten, z którym została zawarta
i zaakceptowana przez Zamawiającego umowa o podwykonawstwo, lub zmiana zakresu zadań określonych tą umową wymaga ponownej akceptacji Zamawiającego w trybie określonym w ust. 6 - 14.
16. W przypadku zawarcia umowy o podwykonawstwo Wykonawca jest zobowiązany do dokonania zapłaty we własnym zakresie wynagrodzenia należnego Podwykonawcy z zachowaniem terminów określonych tą umową.
17. Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć wraz z okresowym rozliczeniem należnego mu wynagrodzenia oświadczenia Podwykonawców lub dowody dotyczące zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcom, których termin upłynął w danym okresie rozliczeniowym. Oświadczenia, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania składających je Podwykonawców lub inne dowody na potwierdzenie dokonanej zapłaty wynagrodzenia powinny potwierdzać brak zaległości Wykonawcy w uregulowaniu wszystkich wymagalnych w tym okresie wynagrodzeń Podwykonawców wynikających z umów o podwykonawstwo.
18. Jeżeli w terminie określonym w zaakceptowanej przez Zamawiającego umowie
o podwykonawstwo, Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca nie zapłaci wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, Podwykonawca może zwrócić się z żądaniem zapłaty należnego wynagrodzenia bezpośrednio do Zamawiającego.
19. Przed dokonaniem zapłaty na żądanie, o którym mowa w ust. 18, Zamawiający wezwie Wykonawcę do zgłoszenia pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia żądania Podwykonawcy.
20. W przypadku zgłoszenia przez Wykonawcę uwag, o których mowa w ust. 19, podważających zasadność bezpośredniej zapłaty, Zamawiający może:
1) nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty lub
2) złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy
w przypadku zaistnienia zasadniczej wątpliwości co do wysokości kwoty należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy,
21. Inspektor Nadzoru może żądać od Wykonawcy zmiany albo odsunięcia Podwykonawcy, jeżeli sprzęt techniczny, osoby i ich kwalifikacje, którymi dysponuje Podwykonawca, nie spełniają warunków lub wymagań dotyczących podwykonawstwa, określonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, nie dają rękojmi należytego wykonania powierzonych Podwykonawcy robót budowlanych lub dotrzymania terminów realizacji tych robót.

8. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia
1) wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną kosztorysową za wykonanie przedmiotu zamówienia określonego w ust. 2. Opis przedmiotu Zamówienia niniejszego rozdziału (IV);
2) podstawą ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną na podstawie przedmiaru i dokumentacji projektowej wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej SIWZ, STWiORB;
3) Zamawiający przewiduje rozliczenia za wykonane części robót, określone w protokole odbioru częściowego potwierdzonym przez inspektora nadzoru.
4) Zapłata wynagrodzenia w ramach niniejszego zamówienia nastąpi na podstawie faktur częściowych (do 70% wartości Zamówienia określonego w ofercie Wykonawcy) i faktury końcowej płatnej w 30 dni od zakończenia czynności odbiorowych - odbioru końcowego.
5) Podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury końcowej będzie protokół odbioru końcowego spisany przez Strony umowy. Wartość faktury końcowej nie może być mniejsza niż 30% całkowitej wartości ceny ofertowej.
6) Płatności będą dokonywane przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze VAT, w ciągu 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury sprawdzonej i zatwierdzonej przez Inspektora Nadzoru.
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
8) Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody Zamawiającego, przenieść zobowiązań na osobę trzecią. Wykonawca nie może, bez pisemnej zgody Zamawiającego, scedować na osobę trzecią swoich wierzytelności.
9) Zamawiający nie przewiduje faktury pro-forma.

9. Dostępność dokumentacji projektowej oraz dokumentacji wspomagającej opis przedmiotu zamówienia:
1) Dokumentacja projektowa dostępna jest dla zainteresowanych Wykonawców za pośrednictwem poczty na płycie CD.
2) Płyta CD ze SIWZ oraz dokumentacją projektową, przedmiarami robót, STWiORB zostanie nieodpłatnie przesłana do zainteresowanego Wykonawcy niezwłocznie po złożeniu wniosku faksem lub e-mailem.
3) Kompletna dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest dostępna u p. Lotara Ziomek
w siedzibie Zamawiającego w dniach roboczych w godzinach służbowych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających w trybie zamówienia
z wolnej ręki, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, wyłonionemu w drodze przetargu nieograniczonego Wykonawcy robót budowlanych, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień (podstawa prawna art. 67 ust. 1 pkt. 6, z zastrzeżeniem ust. 2 ustawy Pzp).
Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie podstawowe, zobowiązany będzie do zastosowania w zamówieniach uzupełniających cen jednostkowych i czynników kalkulacyjnych (koszty pośrednie, koszty zaopatrzenia, zysk, stawka robocizny, ceny materiałów rynku lokalnego) nie wyższych niż czynniki kalkulacyjne zastosowane w zamówieniu podstawowym.
Jeżeli konieczne będzie wykonanie zamówienia uzupełniającego, powinno być ono wykonane przy zastosowaniu odmiennych od przewidzianych w umowie rozwiązań technicznych/ technologicznych, w przypadku wystąpienia w szczególności następujących okoliczności:
a) niedostępnością na rynku materiałów lub/i urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, wynikającą
z zaprzestania produkcji lub/i wycofania z rynku tych materiałów lub/i urządzeń;
b) pojawieniem się na rynku materiałów lub/i urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
c) pojawieniem się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót, pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji oraz kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
d) koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy. W takich wypadkach konieczne będzie zastosowanie cen jednostkowych. Strony dokonają w ramach negocjacji określenia cen jednostkowych w oparciu o:
-powszechnie dostępne w tym zakresie nakłady rzeczowe,
-składniki cenotwórcze określone w ofercie (koszty zakupu, koszty ogólne, zysk, cena robocizny)
-ceny materiałów i sprzętu na podstawie ogólnodostępnych publikacji cenników materiałów (BISTYP, SECOCENBUD itp.)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: - nie dotyczy.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -
w tym okresie, wykonali minimum jedno zadanie polegające na wykonaniu zamówienia (remont, przebudowa, budowa drogi ) o długość minimum 900 mb. Wykonawca musi załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej
i prawidłowo ukończone.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych robót budowlanych i dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie
z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że przekazanie potencjału przez inny podmiot będzie miało charakter rzeczywisty, faktyczny, pozwalający na realne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia w toku realizacji zamówienia. Dysponowanie zasobami musi zostać udowodnione Zamawiającemu przez Wykonawcę
w sposób nie budzący wątpliwości co do tego, czy podmiot udostępniający swoje zasoby
z zakresu wiedzy i doświadczenia posiada je i rzeczywiście udostępnia. Doświadczenie nie stanowi dobra, które może być przedmiotem samodzielnego obrotu. Doświadczenie stanowi składnik przedsiębiorstwa w znaczeniu przedmiotowym i dzieli byt prawny przedsiębiorstwa
( art. 551 i art. 552 Kodeksu cywilnego ). Nie jest zatem możliwe udostępnienie doświadczenia bez jednoczesnego udostępnienia przedsiębiorstwa, z którym to doświadczenie jest związane.
Z tych też względów dla potwierdzenia rzeczywistego udostępnienia zasobu doświadczenia, konieczny jest osobisty udział tego podmiotu w wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w pkt. 2, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający,
w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
kierownikiem budowy (1 osobą) posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności branży drogowej bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika budowy dla budowy będącej przedmiotem zamówienia, posiadającym co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe, jako kierownik budowy lub kierownik robót.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje; na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Dowodami tymi są poświadczenia lub inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w pkt. 2, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Dowodami, o których mowa w pkt 1.2 ppkt. 2) są:
a) poświadczenie,
b) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o których mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz
w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
Dowodami, o których mowa w pkt 1.2 ppkt. 2) są:
c) poświadczenie,
d) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.

Dokumenty składające się na ofertę:
1) Wypełniony załącznik nr 1 - formularz OFERTA .
2) Kosztorys ofertowy według załączonego druku.
3) Wskazane w SIWZ dokumenty na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.

Inne dokumenty :
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Umowa zostanie zawarta według wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2. Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy.
3. Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć wraz z okresowym rozliczeniem należnego mu wynagrodzenia oświadczenia Podwykonawców lub dowody dotyczące zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcom, których termin upłynął w danym okresie rozliczeniowym. Oświadczenia, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania składających je Podwykonawców lub inne dowody na potwierdzenie dokonanej zapłaty wynagrodzenia powinny potwierdzać brak zaległości Wykonawcy w uregulowaniu wszystkich wymagalnych w tym okresie wynagrodzeń Podwykonawców wynikających z umów o podwykonawstwo.
4. Wszelkie należności - suma kar umownych w wykonaniu przedmiotu zamówienia zostanie o ile możliwe potrącona Wykonawcy z faktury rozliczeniowej.
5. Dopuszczalne jest dokonywanie zmian umowy o charakterze nieistotnym, przez co należy rozumieć zmiany nieodnoszące się do kwestii, które podlegały ocenie podczas wyboru Wykonawcy i takich, które gdyby były znane w momencie wszczęcia procedury mającej na celu dokonanie wyboru oferty najkorzystniejszej i zawarcie umowy nie miałyby wpływu na udział większej ilości podmiotów zainteresowanych tą procedurą. W powyższym kontekście nie stanowi zmiany umowy
w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przykładowo: zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, zmiana osób wskazanych do kontaktów między Stronami, zmiana osób pełniących funkcję kierownicze w ramach realizacji robót.
6. Przewiduje się możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej
z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia:
1) przedłużenie czasu na ukończenie jest możliwe jedynie w przypadku zaistnienia okoliczności, których wystąpienie nie wynika z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę lub Zamawiającego oraz których charakter uniemożliwia dochowanie ustalonego terminu - tj. w szczególności:
a) wystąpienia kolizji budowanych obiektów z elementami istniejącej infrastruktury, wystąpienia nieprzewidzianych w dokumentacji opisującej przedmiot niniejszej umowy warunków archeologicznych lub terenowych - w szczególności: niewypały i niewybuchy; wykopaliska archeologiczne,
b) wystąpienia klęsk żywiołowych czy anomalnych (wyjątkowo niesprzyjających) warunków pogodowych, siły wyższej.
c) nieterminowego (przewlekłego) wywiązywania się ze swoich obowiązków przez podmioty trzecie ( z wyłączeniem podwykonawców i podmiotów, na zasobach których Wykonawca się opiera), od działania których uzależniona jest możliwość kontynuowania prac objętych umową,
2) zmiany zakresu rzeczowego zamówienia, które są następstwem:
a) dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy,
b) dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. b) ustawy Prawo budowlane uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych
w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
c) zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane lub dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane,
d) przypadku zaistnienia kolizji planowanych do wybudowania obiektów z elementami istniejącej infrastruktury.
3) Zmiana wysokości wynagrodzenia może nastąpić na skutek zmiany przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności w zakresie stawek podatku od towarów
i usług.
4) W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wprowadzanie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej za zgodą Zamawiającego. Na wniosek Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego, w trakcie prowadzenia inwestycji, mogą być dokonywane zmiany technologii wykonania elementów robót. Dopuszcza się je tylko w przypadku, gdy proponowane przez Wykonawcę rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od tego, jakie przewiduje projekt. W tym przypadku Wykonawca przedstawi projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami i uzasadnieniem. Projekt taki wymagać będzie akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
5) Zmiana lub wprowadzenie Podwykonawcy - na pisemny wniosek Wykonawcy, dopuszcza się zmianę lub wprowadzenie Podwykonawcy lub rezygnację z udziału Podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia. Zamiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia Podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia oraz o braku roszczeń wobec Wykonawcy z tytułu realizacji robót. Jeżeli zmiana dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dopuści zmianę lub wprowadzenie nowego Podwykonawcy pod warunkiem, że nowy Podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania
o udzielenie zamówienia przez dotychczasowego Podwykonawcę.
Zmiana lub wprowadzenie Podwykonawcy winny być zgodne z postanowieniami zawartymi Rozdziale IV ust.7 SIWZ i z § 14 umowy
6) Zamawiający dopuszcza zmianę osoby inspektora nadzoru, kierownika budowy, specjalistów pod warunkiem, że nowa osoba posiada takie same uprawnienia lub kwalifikacje i spełnia wymogi SIWZ.
7) Warunkiem wprowadzenia zmian do Umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności
w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół konieczności wykonania wraz
z uzasadnieniem a gdy zmiana dotyczy robót budowlanych - z wyliczeniem różnicy kosztów) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną, w składzie której będą m.in. Inspektor nadzoru oraz Kierownik budowy a w razie potrzeby - autor projektu budowlanego.
8) Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
9) Nie stanowią natomiast zmiany istotnej umowy w rozumieniu art 144 ustawy PZP zmiany związane z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy ( np. zmiana rachunku bankowego lub zmiana danych teleadresowych)

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.naklo.pl- zakładka bip. zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można odebrać w siedzibie Zamawiającego lub pobrać ze strony internetowej

Data składania wniosków, ofert: 21/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Biuro Obsługi Mieszkańców (parter), w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Ks. P. Skargi 7, 89-100 Nakło nad Notecią.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Podobne przetargi

221829 / 2010-08-17 - Inny: jednostka organizacyjna powiatu

Powiatowy Zarząd Dróg - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1379C Węgrowo-Marusza metodą powierzchniowego utrwalania na odcinku o długości 980 m w miejscowości Węgrowo

42218 / 2009-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Topólka - Topólka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Przebudowa drogi gminnej nr 180808 C Paniewo - Żydowo na odcinku km 0+000,00 -0+700,00 k w miejscowości Paniewek gm. Topólka

152702 / 2015-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Wykonanie nakładek bitumicznych na drogach powiatowych w powiecie bydgoskim - roboty uzupełniające

213196 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Boniewo - Boniewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Przebudowa i remont drogi gminnej stanowiącej dojazd do gruntów rolnych na odcinkach Osiecz Wielki-Sarnowo i Bierzyn-Osiecz Wielki

142095 / 2010-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Odnowa nawierzchni dróg. Droga nr 541 Sierpc - Dobrzyń w m. Tłuchowo od km 107+166 do km 108+120 etap II

132564 / 2016-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy WÄ…pielsk - WÄ…pielsk (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Budowa (modernizacja) drogi gminnej nr 120130C Łapinóż - Łapinóżek, od km 0+000 do km 1+137, w miejscowości Łapinóżek gmina Wąpielsk.

139937 / 2012-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kowalewo Pomorskie - Kowalewo Pomorskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie geodezyjnym Borówno, dz. nr 88/1, gmina Kowalewo Pomorskie

167468 / 2011-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych na terenie powiatu bydgoskiego - roboty uzupełniające

219925 / 2010-08-13 - Inny: PGL LP Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Przebudowa drogi pożarowej nr 2 w Leśnictwie Kukawy w przebiegu od drogi krajowej nr 1 - Czarny Borek odcinek od km 13+400 do km 15+000 na działkach nr 588,553,513,526,538,512,537,556,554,524 w obrębie Dębniaki , Gmina Kowal

169969 / 2014-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Chełmża - Chełmża (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Budowę dróg publicznych ulic z chodnikami na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. 3 Maja w Chełmży- etap II, budowa ulic: Poniatowskiego, Łokietka, Królowej Jadwigi, Krzywoustego, Batorego, Kazimierza Wielkiego, Mieszka I, Bema, Jagiełły, Sobieskiego wraz z łącznikami.

83797 / 2015-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nakło nad Notecią - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Modernizacja drogi gminnej na działce o nr ew. 634/1 obręb Trzeciewnica gmina Nakło nad Notecią

251714 / 2015-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mrocza - Mrocza (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Remont nawierzchni bitumicznej drogi gminnej nr 090117C relacji Kolonia Wyrzańska-Dębowo polegający na ułożeniu na istniejącą nawierzchnię nowej warstwy betonu asfaltowego oraz utwardzeniu poboczy wraz z udrożnieniem i oczyszczeniem rowów przydrożnych