Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

320150 / 2011-10-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju (Jastrzębie-Zdrój)

Świadczenie usługi wykonania dokumentacji projektowej remontu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz drogi dojazdowej
w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.DZP/38/382-48/11

Opis zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia dotyczy wykonania dokumentacji projektowej remontu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz drogi dojazdowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie Rzeczypospolitej Polski, w szczególności:- Ustawą z dnia 3.07.2002 r. - Prawo Lotnicze -Dz. U. Nr 100, poz.696;
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25.06.2003 w sprawie sposobu zgłaszania i oznakowania przeszkód lotniczych - Dz. U. Nr 130, poz.1193 z póź.zm. ;
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno-użytkowego - Dz. U. Nr 202, poz.2072; - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20.07.2004 w sprawie wymagań dla lądowisk -Dz. U. Nr 170, poz.1791 z póź. zm. ; Prawem Budowlanym- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.(Dz. U. nr 156, poz.1118 ze zm.);Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25.06. 2003 r. w sprawie warunków jakie powinny spełniać obiekty budowlane oraz naturalne w otoczeniu lotniska - Dz.U. Nr 130, poz.1192 z póź.zm.
Akty prawne, które należy uwzględnić przy sporządzaniu dokumentacji projektowej:
Ustawa z dnia 3.07.2002 r. - Prawo Lotnicze -Dz. U. Nr 100, poz.696;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25.06.2003 w sprawie sposobu zgłaszania i oznakowania przeszkód lotniczych - Dz. U. Nr 130, poz.1193 z póź.zm. ;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno-użytkowego - Dz. U. Nr 202, poz.2072;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20.07.2004 w sprawie wymagań dla lądowisk - Dz. U. Nr 170, poz.1791 z póź. zm. ; Prawo Budowlane- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.(Dz. U. nr 156, poz.1118 ze zm.);Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25.06. 2003 r. w sprawie warunków jakie powinny spełniać obiekty budowlane oraz naturalne w otoczeniu lotniska - Dz.U. Nr 130, poz.1192 z póź.zm.
OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO LĄDOWISKA
((Wyciąg z założeń techniczno-ekonomicznych budowy lotniska śmigłowcowego na terenie Szpitala w Jastrzębiu, marzec 1974):
- Klasa i rodzaj lotniska
Zakłada się, że lotnisko śmigłowcowe przy Szpitalu w Jastrzębiu - Zdroju będzie lotniskiem wyłącznie sanitarnym (tylko dla służby zdrowia). Jego wyposażenie i warunki ruchowe odpowiadać będą II klasie technicznej wg normatywu projektowania lotnisk /Dziennik Budownictwa Nr 5 z 1966 r./. Przeznaczone ono będzie do eksploatacji śmigłowców typu Mi-2 w dowolnej porze doby i warunkach atmosferycznych pozwalających na wykonywanie lotów śmigłowcem.
-Lotnisko wyposażone zostanie w drogę startową o wymiarach 40 x 40 m. Wzdłuż czterech krawędzi drogi startowej przewiduje się wykonanie tzw. zabezpieczeń bocznych i czołowych szerokości 8m (7m - nawierzchnia sztuczna + 1m nawierzchnia naturalna - trawa). Zabezpieczenia boczne ukształtowane zostaną wg wymagań normatywnych w powiązaniu z nawierzchnią drogi startowej.
-Przy lotnisku nie przewiduje się wykonania stanowiska postojowego z uwagi na ograniczone możliwości terenowe (bliskość płaszczyzn postoju samochodów, dróg kołowych, lasu oraz dużych spadków terenu).
Droga startowa połączona zostanie z siecią dróg wewnętrznych na terenie Szpitala drogą łączącą długości około 30 m, szerokości 6 m o nawierzchni identycznej jak pozostałe drogi samochodowe.Ukształtowanie pionowe nawierzchni drogi startowej, zabezpieczeń bocznych i czołowych mieści się w granicach 2- 3%. Droga startowa posiadać będzie nawierzchnię bitumiczną typu betonowego grubości 4 + 4 cm na podbudowie z kamienia łamanego 16 - 20 cm i podsypce piaskowej grubości 20 cm. Zabezpieczenie boczne i czołowe na szerokości 7,0 m posiadać będzie nawierzchnię bitumiczną grub. 3 cm typu betonowego na podbudowie z pospółki grubości 15 cm.
-Kierunek drogi startowej przyjęty został z uwagi na swobodę prowadzenia operacji lotniczych (podejścia do lotniska) i jest jedynym możliwym kierunkiem drogi startowej nie wymagającym nadmiernego wycinania otaczającego lasu.
-Lądowisko dla śmigłowców zlokalizowano w południowej części terenu szpitala jak na rys. 1. Oś podejścia lądowiska zbliżona jest do kierunku północ - południe i ma azymut 134°. Kierunek ten różni się od kierunku optymalnego (azymut 75°) wyznaczonego na podstawie statystyki kierunku, prędkości i czasu trwania wiatrów w tym rejonie. Jednak konfiguracja terenu, a szczególnie otoczenie lasami od wchodu i zachodu kanalizuje wiatry w kierunku północ - południe.
Drogę startową śmigłowiska zaprojektowano w postaci kwadratu o boku 40 m. Centralny Zarząd Lotnictwa Cywilnego jako instytucja nadzorująca eksploatację lądowisk nie zgłosił zastrzeżeń co do przyjęcia takich wymiarów lądowiska (pismo MK CZIC).
-Przyjęcie normatywnych wymiarów drogi startowej 50 x 70 m (Dz B nr 5/66) i jednocześnie normatywnych pochyleń płaszczyzn podejścia (PN-65/L-49001) nie jest tu możliwe z dwóch powodów:
1.W pobliżu projektowanego lądowiska znajdują się dwie przeszkody wysokościowe. Na wschód od osi podejścia stoją budynki szpitala, z których jeden ma wysokość ok. 45 m (blok łóżkowy). Na zachodzie zaprojektowano budowę komina kotłowni o wys. 60 m. Wymienione dwie przeszkody wysokościowe wchodząc w strefę podejścia uniemożliwiają przyjęcie normatywnych wymiarów lądowiska.
2.Przeznaczony pod śmigłowisko teren otoczony jest od zachodu, zachodniej północy oraz od wschodu starym lasem o drzewach dochodzących w wielu miejscach do wysokości 25 - 30 m. Wybudowanie lądowiska o wymiarach 50 x 70 m wiązałoby się z koniecznością wycięcia bardzo dużego obszaru lasu na północ i na zachód od lądowiska (łącznie około 75 arów).
-Zaprojektowane wymiary drogi startowej (40 x 40 m) zgodne są z praktyką stosowaną w tej dziedzinie w wielu krajach (Aerodrome Manual, Part 6, 1971). Przyjęcie takich wymiarów śmigłowiska oddala strefę podejścia od wspomnianych w punkcie 1 przeszkód wysokościowych. Zaprojektowanie kwadratowego kształtu lądowiska stwarza dodatkową możliwość podejścia do startów i lądowań od wschodu.
-Projektowana lokalizacja śmigłowiska o wymiarach 40 x 40 m będzie wymagać wycięcia niektórych wysokich drzew na obszarze lasu wynoszącym około 19 a (15,5 a na zachód oraz 3,5 a na wschód od lądowiska). Jest to obszar znacznie mniejszy niż przy wymiarach 50 x 70 m. Obszar 19 a lasu podzielono na 5 segmentów określających wysokości drzew, jakie należało będzie wyciąć.
-Łączną liczbę drzew przeznaczonych do wycięcia szacuje się na 25 (15 na zachód oraz 10 na wschód od lądowiska).
Jeszcze większą możliwość oszczędzenia lasu stworzyłoby przyjęcie innych kierunków stref podejścia: północno - wschodniego i wschodnio - południowego o osiach przecinających się pod kątem 110°. Przy zaprojektowaniu takich stref podejścia najbardziej funkcjonalne byłoby lądowisko w kształcie koła. Takie rozwiązanie zgodne jest z praktyką światową (Aerodrome Manual, Part 6, 1971). Rozwiązanie to zaproponowane zostało początkowo, jednak po przeprowadzeniu wizji lokalnej przy udziale kierownika Zespołu Lotnictwa Sanitarnego w Katowicach inż. J. Kozłowskiego uznano tę koncepcję za wątpliwą w tym terenie z powodu zmniejszania stopnia bezpieczeństwa lotów oraz dużych ograniczeń w eksploatacji ( pismo CZIC oraz notatka służbowa z dnia 29.01.74 r. ).
W związku z powyższym zdecydowano się na zaprojektowanie drogi startowej śmigłowiska w kształcie kwadratu o boku 40 m. Jest to wymiar zapewniający bezpieczne starty i lądowania śmigłowca Mi - 2 (średnica wirnika Mi - 2 wynosi 14,5 m).Połączenie lotniska z siecią drogową
Droga startowa lotniska połączona będzie z siecią dróg wewnętrznych szpitala drogą o długości około 60 m, szerokości 6,0 m i o nawierzchni z asfaltobetonu 4 + 4 cm na podbudowie z kamienia łamanego 16 - 20 cm i podsypce piaskowej 20 cm.
Aktualnie lądowisko ma status miejsca do lądowania. Stan techniczny jest bardzo zły. Zniszczona nawierzchnia lądowiska i drogi dojazdowej. Zniszczona instalacja elektryczna zasilania i oświetlenia. Nieczynny kabel sterowniczy. Nie działający wskaźnik wiatru. Brak latarni lotniskowej. Droga dojazdowa to droga wewnętrzna szpitalna o długości ok. 670 mb łącząca lądowisko z droga publiczną również w bardzo złym stanie technicznym.
II ZAKRES DOKUMENTACJ PROJEKTOWEJ DO WYKONANIA
Remont lądowiska i drogi dojazdowej będzie realizowany w trybie zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających decyzji pozwolenia na budowę. Remont drogi wewnętrznej nie obejmuje zjazdu do drogi publicznej.
Zamawiający wymaga aby dokumentacja projektowa remontu lądowiska oraz drogi dojazdowej składała się z :
1. Projektu wykonawczego w poszczególnych branżach - 4 egzemplarze ,
a. Branża drogowo-lotniskowa:
- określenie wymiarów lądowiska, opracowanie zagospodarowania lądowiska wraz z rozmieszczeniem oświetlenia nawigacyjnego TLOF i wzrokowego wskaźnika ścieżki podejścia HAPI oraz innych ewentualnych urządzeń nawigacyjnych,
- konstrukcja podbudowy nawierzchni lądowiska i wewnętrznej drogi dojazdowej o długości ok. 670 m łączącej lądowisko z drogą publiczną,
- odwodnienie powierzchniowe płyty lądowiska poza jego obszar,
- oznakowanie poziome,
- analiza przeszkód lotniczych, wskazanie drzew do wycinki. W dokumentacji projektowo-kosztorysowej uwzględnić rozbiórkę nieczynnego komina o konstrukcji żelbetowej i wysokości 60m,
- ogrodzenie lądowiska,
- zabezpieczenie p.poż- zaprojektowanie hydrantu p. poż i jego przyłącza (ok. 100 m) do wewnętrznej sieci wodociągowej szpitala,

b. Branża elektryczna:
- demontaż istniejącego oświetlenia lądowiska i drogi dojazdowej, wskaźnika kierunku wiatru,
- wykonanie oświetlenia drogi dojazdowej i terenu lądowiska wraz z zasilaniem, oświetlenia nawigacyjnego i wzrokowych pomocy nawigacyjnych, punktów uziemienia technologicznego śmigłowców, zasilania i sterowania oświetleniem nawigacyjnym, latarni lotniskowej, wymiana rozdzielnicy elektrycznej. Należy przewidzieć sterowanie oświetleniem nawigacyjnym z dyżurki Izby Przyjęć oraz dodatkowo system radiowego załączenia i regulacji oświetlenia nawigacyjnego przez pilota śmigłowca. Zasilanie, oświetlenie, sterowanie wzrokowym wskaźnikiem podejścia HAPI, latarnią lotniskową, wskaźnikiem kierunku wiatru,
- zaprojektowanie systemu monitoringu lądowiska (kamery dzień/noc, rejestrator, monitor do stałego podglądu umiejscowiony w budynku szpitala).
2. Przedmiarów robót- 4 egzemplarze dla poszczególnych branż,
3. Kosztorysów inwestorskich- 4 egzemplarze dla poszczególnych branż,
4. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż- 4 egzemplarze.
Pozycje wymienione w punktach 1 do 4 powinny być również w wersji elektronicznej na płytce CD.
Wykonawca zobowiązuje się w ramach ceny zamówienia do aktualizacji kosztorysów inwestorskich w przypadku, jeżeli remont będzie wykonywany w terminie powyżej 3 miesięcy od daty sporządzenia kosztorysów.
5. Pozwoleń, uzgodnień, opinii wymaganych przepisami. Dokumentację projektową należy uzgodnić z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
6. Planu ratowniczego lądowiska.
Zamawiający informuje, że, najbliższe Jastrzębia - Zdroju jest lądowisko LPR- Filia Gliwice. Na lądowisku obsługiwane będą śmigłowce Eurocopter EC 135.
Wskazane jest, aby Wykonawca przed złożeniem oferty zapoznał się szczegółowo z obiektem objęciem przedmiotem opracowania. Rezygnacja z powyższego jest wyborem i ryzykiem Wykonawcy, jeżeli niewłaściwie oceni zakres opracowań.
Przed podpisaniem umowy z wybranym wykonawcą ?Mapę do celów projektowych dostarczy Wykonawcy Zamawiający.

I. Wymagania do Wykonawcy:
Wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie co najmniej 2 dokumentacje projektowe lądowisk dla śmigłowców o zbliżonym zakresie lub nawierzchni lotniskowych z czego przynajmniej jedno zostało zarejestrowane w ewidencji lądowisk- rejestrze lotnisk.
II.Wykonawca powinien wykazać możliwość dysponowania wykwalifikowanym personelem w tym:
1.Projektantem nr 1 posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej, posiadającym co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta w w/w specjalności i wykonał w tym czasie przynajmniej jeden projekt lądowiska lub nawierzchni lotniskowych,
2. Projektant nr 2 posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności elektrycznej, posiadającym co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta w w/w specjalności i wykonał w tym czasie przynajmniej jeden projekt oświetlenia nawigacyjnego lądowiska.
III. Zaleca się oferentowi dokonanie wizji lokalnej lądowiska .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 320150

Data publikacji: 2011-10-05

Nazwa:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju

Ulica: al. Jana Pawła II 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Kod pocztowy: 44-335

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 47 84 200

Numer faxu: 32 47 84 506

Adres strony internetowej: www.wss2.pl

Regon: 27279082400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi wykonania dokumentacji projektowej remontu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz drogi dojazdowej
w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.DZP/38/382-48/11

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia dotyczy wykonania dokumentacji projektowej remontu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz drogi dojazdowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie Rzeczypospolitej Polski, w szczególności:- Ustawą z dnia 3.07.2002 r. - Prawo Lotnicze -Dz. U. Nr 100, poz.696;
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25.06.2003 w sprawie sposobu zgłaszania i oznakowania przeszkód lotniczych - Dz. U. Nr 130, poz.1193 z póź.zm. ;
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno-użytkowego - Dz. U. Nr 202, poz.2072; - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20.07.2004 w sprawie wymagań dla lądowisk -Dz. U. Nr 170, poz.1791 z póź. zm. ; Prawem Budowlanym- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.(Dz. U. nr 156, poz.1118 ze zm.);Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25.06. 2003 r. w sprawie warunków jakie powinny spełniać obiekty budowlane oraz naturalne w otoczeniu lotniska - Dz.U. Nr 130, poz.1192 z póź.zm.
Akty prawne, które należy uwzględnić przy sporządzaniu dokumentacji projektowej:
Ustawa z dnia 3.07.2002 r. - Prawo Lotnicze -Dz. U. Nr 100, poz.696;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25.06.2003 w sprawie sposobu zgłaszania i oznakowania przeszkód lotniczych - Dz. U. Nr 130, poz.1193 z póź.zm. ;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno-użytkowego - Dz. U. Nr 202, poz.2072;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20.07.2004 w sprawie wymagań dla lądowisk - Dz. U. Nr 170, poz.1791 z póź. zm. ; Prawo Budowlane- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.(Dz. U. nr 156, poz.1118 ze zm.);Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25.06. 2003 r. w sprawie warunków jakie powinny spełniać obiekty budowlane oraz naturalne w otoczeniu lotniska - Dz.U. Nr 130, poz.1192 z póź.zm.
OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO LĄDOWISKA
((Wyciąg z założeń techniczno-ekonomicznych budowy lotniska śmigłowcowego na terenie Szpitala w Jastrzębiu, marzec 1974):
- Klasa i rodzaj lotniska
Zakłada się, że lotnisko śmigłowcowe przy Szpitalu w Jastrzębiu - Zdroju będzie lotniskiem wyłącznie sanitarnym (tylko dla służby zdrowia). Jego wyposażenie i warunki ruchowe odpowiadać będą II klasie technicznej wg normatywu projektowania lotnisk /Dziennik Budownictwa Nr 5 z 1966 r./. Przeznaczone ono będzie do eksploatacji śmigłowców typu Mi-2 w dowolnej porze doby i warunkach atmosferycznych pozwalających na wykonywanie lotów śmigłowcem.
-Lotnisko wyposażone zostanie w drogę startową o wymiarach 40 x 40 m. Wzdłuż czterech krawędzi drogi startowej przewiduje się wykonanie tzw. zabezpieczeń bocznych i czołowych szerokości 8m (7m - nawierzchnia sztuczna + 1m nawierzchnia naturalna - trawa). Zabezpieczenia boczne ukształtowane zostaną wg wymagań normatywnych w powiązaniu z nawierzchnią drogi startowej.
-Przy lotnisku nie przewiduje się wykonania stanowiska postojowego z uwagi na ograniczone możliwości terenowe (bliskość płaszczyzn postoju samochodów, dróg kołowych, lasu oraz dużych spadków terenu).
Droga startowa połączona zostanie z siecią dróg wewnętrznych na terenie Szpitala drogą łączącą długości około 30 m, szerokości 6 m o nawierzchni identycznej jak pozostałe drogi samochodowe.Ukształtowanie pionowe nawierzchni drogi startowej, zabezpieczeń bocznych i czołowych mieści się w granicach 2- 3%. Droga startowa posiadać będzie nawierzchnię bitumiczną typu betonowego grubości 4 + 4 cm na podbudowie z kamienia łamanego 16 - 20 cm i podsypce piaskowej grubości 20 cm. Zabezpieczenie boczne i czołowe na szerokości 7,0 m posiadać będzie nawierzchnię bitumiczną grub. 3 cm typu betonowego na podbudowie z pospółki grubości 15 cm.
-Kierunek drogi startowej przyjęty został z uwagi na swobodę prowadzenia operacji lotniczych (podejścia do lotniska) i jest jedynym możliwym kierunkiem drogi startowej nie wymagającym nadmiernego wycinania otaczającego lasu.
-Lądowisko dla śmigłowców zlokalizowano w południowej części terenu szpitala jak na rys. 1. Oś podejścia lądowiska zbliżona jest do kierunku północ - południe i ma azymut 134°. Kierunek ten różni się od kierunku optymalnego (azymut 75°) wyznaczonego na podstawie statystyki kierunku, prędkości i czasu trwania wiatrów w tym rejonie. Jednak konfiguracja terenu, a szczególnie otoczenie lasami od wchodu i zachodu kanalizuje wiatry w kierunku północ - południe.
Drogę startową śmigłowiska zaprojektowano w postaci kwadratu o boku 40 m. Centralny Zarząd Lotnictwa Cywilnego jako instytucja nadzorująca eksploatację lądowisk nie zgłosił zastrzeżeń co do przyjęcia takich wymiarów lądowiska (pismo MK CZIC).
-Przyjęcie normatywnych wymiarów drogi startowej 50 x 70 m (Dz B nr 5/66) i jednocześnie normatywnych pochyleń płaszczyzn podejścia (PN-65/L-49001) nie jest tu możliwe z dwóch powodów:
1.W pobliżu projektowanego lądowiska znajdują się dwie przeszkody wysokościowe. Na wschód od osi podejścia stoją budynki szpitala, z których jeden ma wysokość ok. 45 m (blok łóżkowy). Na zachodzie zaprojektowano budowę komina kotłowni o wys. 60 m. Wymienione dwie przeszkody wysokościowe wchodząc w strefę podejścia uniemożliwiają przyjęcie normatywnych wymiarów lądowiska.
2.Przeznaczony pod śmigłowisko teren otoczony jest od zachodu, zachodniej północy oraz od wschodu starym lasem o drzewach dochodzących w wielu miejscach do wysokości 25 - 30 m. Wybudowanie lądowiska o wymiarach 50 x 70 m wiązałoby się z koniecznością wycięcia bardzo dużego obszaru lasu na północ i na zachód od lądowiska (łącznie około 75 arów).
-Zaprojektowane wymiary drogi startowej (40 x 40 m) zgodne są z praktyką stosowaną w tej dziedzinie w wielu krajach (Aerodrome Manual, Part 6, 1971). Przyjęcie takich wymiarów śmigłowiska oddala strefę podejścia od wspomnianych w punkcie 1 przeszkód wysokościowych. Zaprojektowanie kwadratowego kształtu lądowiska stwarza dodatkową możliwość podejścia do startów i lądowań od wschodu.
-Projektowana lokalizacja śmigłowiska o wymiarach 40 x 40 m będzie wymagać wycięcia niektórych wysokich drzew na obszarze lasu wynoszącym około 19 a (15,5 a na zachód oraz 3,5 a na wschód od lądowiska). Jest to obszar znacznie mniejszy niż przy wymiarach 50 x 70 m. Obszar 19 a lasu podzielono na 5 segmentów określających wysokości drzew, jakie należało będzie wyciąć.
-Łączną liczbę drzew przeznaczonych do wycięcia szacuje się na 25 (15 na zachód oraz 10 na wschód od lądowiska).
Jeszcze większą możliwość oszczędzenia lasu stworzyłoby przyjęcie innych kierunków stref podejścia: północno - wschodniego i wschodnio - południowego o osiach przecinających się pod kątem 110°. Przy zaprojektowaniu takich stref podejścia najbardziej funkcjonalne byłoby lądowisko w kształcie koła. Takie rozwiązanie zgodne jest z praktyką światową (Aerodrome Manual, Part 6, 1971). Rozwiązanie to zaproponowane zostało początkowo, jednak po przeprowadzeniu wizji lokalnej przy udziale kierownika Zespołu Lotnictwa Sanitarnego w Katowicach inż. J. Kozłowskiego uznano tę koncepcję za wątpliwą w tym terenie z powodu zmniejszania stopnia bezpieczeństwa lotów oraz dużych ograniczeń w eksploatacji ( pismo CZIC oraz notatka służbowa z dnia 29.01.74 r. ).
W związku z powyższym zdecydowano się na zaprojektowanie drogi startowej śmigłowiska w kształcie kwadratu o boku 40 m. Jest to wymiar zapewniający bezpieczne starty i lądowania śmigłowca Mi - 2 (średnica wirnika Mi - 2 wynosi 14,5 m).Połączenie lotniska z siecią drogową
Droga startowa lotniska połączona będzie z siecią dróg wewnętrznych szpitala drogą o długości około 60 m, szerokości 6,0 m i o nawierzchni z asfaltobetonu 4 + 4 cm na podbudowie z kamienia łamanego 16 - 20 cm i podsypce piaskowej 20 cm.
Aktualnie lądowisko ma status miejsca do lądowania. Stan techniczny jest bardzo zły. Zniszczona nawierzchnia lądowiska i drogi dojazdowej. Zniszczona instalacja elektryczna zasilania i oświetlenia. Nieczynny kabel sterowniczy. Nie działający wskaźnik wiatru. Brak latarni lotniskowej. Droga dojazdowa to droga wewnętrzna szpitalna o długości ok. 670 mb łącząca lądowisko z droga publiczną również w bardzo złym stanie technicznym.
II ZAKRES DOKUMENTACJ PROJEKTOWEJ DO WYKONANIA
Remont lądowiska i drogi dojazdowej będzie realizowany w trybie zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających decyzji pozwolenia na budowę. Remont drogi wewnętrznej nie obejmuje zjazdu do drogi publicznej.
Zamawiający wymaga aby dokumentacja projektowa remontu lądowiska oraz drogi dojazdowej składała się z :
1. Projektu wykonawczego w poszczególnych branżach - 4 egzemplarze ,
a. Branża drogowo-lotniskowa:
- określenie wymiarów lądowiska, opracowanie zagospodarowania lądowiska wraz z rozmieszczeniem oświetlenia nawigacyjnego TLOF i wzrokowego wskaźnika ścieżki podejścia HAPI oraz innych ewentualnych urządzeń nawigacyjnych,
- konstrukcja podbudowy nawierzchni lądowiska i wewnętrznej drogi dojazdowej o długości ok. 670 m łączącej lądowisko z drogą publiczną,
- odwodnienie powierzchniowe płyty lądowiska poza jego obszar,
- oznakowanie poziome,
- analiza przeszkód lotniczych, wskazanie drzew do wycinki. W dokumentacji projektowo-kosztorysowej uwzględnić rozbiórkę nieczynnego komina o konstrukcji żelbetowej i wysokości 60m,
- ogrodzenie lądowiska,
- zabezpieczenie p.poż- zaprojektowanie hydrantu p. poż i jego przyłącza (ok. 100 m) do wewnętrznej sieci wodociągowej szpitala,

b. Branża elektryczna:
- demontaż istniejącego oświetlenia lądowiska i drogi dojazdowej, wskaźnika kierunku wiatru,
- wykonanie oświetlenia drogi dojazdowej i terenu lądowiska wraz z zasilaniem, oświetlenia nawigacyjnego i wzrokowych pomocy nawigacyjnych, punktów uziemienia technologicznego śmigłowców, zasilania i sterowania oświetleniem nawigacyjnym, latarni lotniskowej, wymiana rozdzielnicy elektrycznej. Należy przewidzieć sterowanie oświetleniem nawigacyjnym z dyżurki Izby Przyjęć oraz dodatkowo system radiowego załączenia i regulacji oświetlenia nawigacyjnego przez pilota śmigłowca. Zasilanie, oświetlenie, sterowanie wzrokowym wskaźnikiem podejścia HAPI, latarnią lotniskową, wskaźnikiem kierunku wiatru,
- zaprojektowanie systemu monitoringu lądowiska (kamery dzień/noc, rejestrator, monitor do stałego podglądu umiejscowiony w budynku szpitala).
2. Przedmiarów robót- 4 egzemplarze dla poszczególnych branż,
3. Kosztorysów inwestorskich- 4 egzemplarze dla poszczególnych branż,
4. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż- 4 egzemplarze.
Pozycje wymienione w punktach 1 do 4 powinny być również w wersji elektronicznej na płytce CD.
Wykonawca zobowiązuje się w ramach ceny zamówienia do aktualizacji kosztorysów inwestorskich w przypadku, jeżeli remont będzie wykonywany w terminie powyżej 3 miesięcy od daty sporządzenia kosztorysów.
5. Pozwoleń, uzgodnień, opinii wymaganych przepisami. Dokumentację projektową należy uzgodnić z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
6. Planu ratowniczego lądowiska.
Zamawiający informuje, że, najbliższe Jastrzębia - Zdroju jest lądowisko LPR- Filia Gliwice. Na lądowisku obsługiwane będą śmigłowce Eurocopter EC 135.
Wskazane jest, aby Wykonawca przed złożeniem oferty zapoznał się szczegółowo z obiektem objęciem przedmiotem opracowania. Rezygnacja z powyższego jest wyborem i ryzykiem Wykonawcy, jeżeli niewłaściwie oceni zakres opracowań.
Przed podpisaniem umowy z wybranym wykonawcą ?Mapę do celów projektowych dostarczy Wykonawcy Zamawiający.

I. Wymagania do Wykonawcy:
Wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie co najmniej 2 dokumentacje projektowe lądowisk dla śmigłowców o zbliżonym zakresie lub nawierzchni lotniskowych z czego przynajmniej jedno zostało zarejestrowane w ewidencji lądowisk- rejestrze lotnisk.
II.Wykonawca powinien wykazać możliwość dysponowania wykwalifikowanym personelem w tym:
1.Projektantem nr 1 posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej, posiadającym co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta w w/w specjalności i wykonał w tym czasie przynajmniej jeden projekt lądowiska lub nawierzchni lotniskowych,
2. Projektant nr 2 posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności elektrycznej, posiadającym co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta w w/w specjalności i wykonał w tym czasie przynajmniej jeden projekt oświetlenia nawigacyjnego lądowiska.
III. Zaleca się oferentowi dokonanie wizji lokalnej lądowiska .

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 85

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca posiada ważną koncesję /zezwolenie/prawa do wykonywania zawodu projektanta;

Wiedza i doświadczenie:
posiadania wiedzy i doświadczenia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże wykonane usługi a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług dokumentacji projektowej remontu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz drogi dojazdowej w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał minimum 2 usługi na dokumentacje projektowe lądowisk dla śmigłowców o zbliżonym zakresie lub nawierzchni lotniskowych z czego przynajmniej jedno zostało zarejestrowane w ewidencji lądowisk-rejestrze lotnisk o wartości nie mniejszej niż 70 000,00 zł. brutto każda, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, zał. Nr 6 do SIWZ. Do wykazu należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - Zamawiający uzna warunek za spełniony - wykonawca powinien wykazać wykwalifikowany personel: projektant nr 1 posiadający uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej, posiadającym co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta w w/w specjalności i wykonał w tym czasie przynajmniej jeden projekt lądowiska lub nawierzchni lotniskowych,, projektant nr 2 posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności elektrycznej, posiadającym co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta w w/w specjalności i wykonał w tym czasie przynajmniej jeden projekt oświetlenia nawigacyjnego lądowiska., zał. Nr 7 Do wykazu należy dołączyć dokumenty potwierdzające uprawnienia budowlane w wymienionym zakresie oraz potwierdzenie wykonania projektu, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;

Sytuacja ekonomiczna:
sytuacji ekonomicznej i finansowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca przedstawi opłacona polisę OC, a przypadku jej braku innego dokumentu
potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę min. 60 000,00 zł., ważną na cały okres trwania zamówienia. W przypadku polisy zawartej na okres krótszy, Zamawiający wymaga by była ona ważna co najmniej przez 6 miesięcy od daty złożenia oferty.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wss2.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie Zamawiającego, Sekretariat WSzS Nr 2, I piętro, pokój A1, Al.Jana Pawła II 7, 44-330 Jastrzębie-Zdrój lub na stronie internetowej www.wss2.pl

Data składania wniosków, ofert: 13/10/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Sekretariat WSzS Nr 2, I piętro, pokój A1, Al.Jana Pawła II 7, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

329722 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Radlin - Radlin (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji pn. Budowa drogi łączącej ul. Wypadów z ul. Młyńską w Radlinie.

87025 / 2015-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa obwodowej trasy rowerowej w Rudzie Śląskiej - opracowanie dokumentacji i wykonanie ścieżki rowerowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania - 2 zadania: 1) Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Joanny, na odcinku od ul. Solskiego do ul. Fabrycznej, 2) Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Kochłowickiej, na odcinku od ul. Sosnowej do ul. Poniatowskiego.

112034 / 2012-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zabrze - Zabrze (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Modernizacja budynku przy pl. Romualda Traugutta 2. Część pierwsza zamówienia dot. opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na rozbudowę budynku przy pl. Romualda Traugutta 2 w Zabrzu w zakresie zabudowy windy dla osób niepełnosprawnych.

431766 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mykanów - Mykanów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania :Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Wierzchowisko ul. Brata Alberta i ul. Szkolna

159329 / 2012-07-20 - Podmiot prawa publicznego

Teatr Rozrywki - Chorzów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Modernizacja Sceny Dużej Teatru Rozrywki w Chorzowie - wykonanie dokumentacji projektowej

52024 / 2014-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania pn.: Zadanie nr 1 - Budowa miejsc postojowych przy drodze dojazdowej do budynków 1 Maja 318 - 326, Zadanie nr 2 - Przebudowa nawierzchni istniejącego parkingu przy drodze dojazdowej do budynków 1 Maja 318 - 326

53415 / 2010-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie usług projektowych dla zadania inwestycyjnego pn.: Zespół Szkół Plastycznych przy ul. Ułańskiej 7 w Katowicach

72462 / 2016-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego dla : przebudowy ulicy bocznej od ulicy Mickiewicza wraz z odwodnieniem w ramach zadania pn. : Przebudowa ulicy bocznej od ulicy Mickiewicza w Zawierciu.

145765 / 2011-05-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych na wymianę sieci zewnętrznych (magistralnych) c.w.u., cyrkulacji, wody zimnej i hydrantowej oraz na montaż systemu chłodzenia w pomieszczeniach boksów na odpady medyczne dla SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku (zamówienie: TT-105-pPN/13-2011)

286796 / 2010-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego obejmującego budowę nawierzchni ulicy Brzozowej w Jaworznie na długości ~ 75m (od skrzyżowania z ul. Szczotki do skrzyżowania z ul. Findera) w zakresie jezdni i wjazdów do posesji, wraz z odwodnieniem

271858 / 2015-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Radlin - Radlin (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ WRAZ Z NADZOREM AUTORSKIM ZADANIA: Odbudowa koryta rowu na odcinku ul. Rymera, boczna 47- Kovona

60153 / 2014-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na remont pomieszczeń budynku TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach

305336 / 2013-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej zadania pn. Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej 4426S Landek - Ligota - Mazańcowice - Stare Bielsko w Mazańcowicach.

320788 / 2011-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Aktualizacja dokumentacji porojektowej dla zadania - budowa odcinka trasy N-S od ulicy 1 Maja do ulicy Bukowej w Rudzie Śląskiej wraz z węzłem dwupoziomowym i budową odcinka drogi od ulicy Bukowej do ulicy ks. Niedzieli - ulica Nowobukowa - wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania.

192504 / 2009-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gierałtowice - Gierałtowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi ul.Stawowej w Przyszowicach wraz z budowÄ… kanalizacji deszczowej i wymianÄ… wodociÄ…gu.

47275 / 2009-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Łaziska Górne - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego dróg wewnętrznych z kostki betonowej w rejonie dzielnicy Brada w Łaziskach Górnych wraz z częściowym uzbrojeniem przyległego terenu w kanalizację deszczową.

190224 / 2015-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach Programu INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 dla projektu pn.: Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Powiatu Żywieckiego łączących Transeuropejską Sieć Transportową (TEN-T) z siecią drogową Słowacji - zadanie pn.: Rozbiórka istniejącego i budowa nowego obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1439 S w km 8+407 w miejscowości Rajcza w Gminie Rajcza