Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

228186 / 2013-06-13 - Administracja samorządowa / Gmina Nowa Wieś Lęborska (Nowa Wieś Lęborska)

Budowa studni ujęcia wód w Małoszycach i Darżewie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa studni ujęcia wód w Małoszycach i Darżewie, Gmina Nowa Wieś Lęborska. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, która składa się z:
- Projektu robót geologicznych wykonania otworu Awaryjnego nr 2 na wiejskim ujęciu wód Podziemnych z utworów neogenu w Małoszycach, gmina Nowa Wieś Lęborska
- Operatu wodnoprawnego na wykonanie urządzeń do poboru wody otworem nr 2 na terenie wiejskiego ujęcia wody w miejscowości Małoszyce
- Projektu robót geologicznych wykonania otworu awaryjnego nr 4 na terenie wiejskiego ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowo - mioceńskich w Darżewie, gmina Nowa Wieś Lęborska
- Operatu wodnoprawnego na wykonanie urządzeń do poboru wody otworem nr 4 na terenie wiejskiego ujęcia wody w miejscowości Darżewo
- przedmiarów robót,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
(Załącznik Nr 6 do SIWZ) stanowiące integralną część specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Budowa studni ujęcia wód w Małoszycach obejmuje:
2.1. Wykonanie otworu eksploatacyjnego Nr 2 do głębokości ok. 140 m poniżej terenu. Otwór zostanie odwiercony metodą udarową.
2.2. Otwór zostanie odwiercony metodą udarową w rurach pomocniczych do głębokości 40m, kolumną pośrednią do głębokości 85 m i końcową do głębokości 140 m. Po zakończeniu wiercenia ostateczną konstrukcję otworu i dobór granulacji obsypki żwirowej ustali nadzór hydrogeologiczny.
2.3. Na podstawie sporządzonego projektu nafiltrowania do otworu zostanie opuszczona centralnie kolumna filtrowa.
2.4. Rury wiertnicze zostaną podciągnięte w trakcie filtrowania i pozostaną jako eksploatacyjne.
2.5. Przestrzeń międzyrurowa w obrębie filtra będzie wypełniona obsypką żwirową.
2.6. Po zakończeniu procesu fltrowania do otworu należy opuścić agregat pompowy a następnie zachlorować przy użyciu ok. 4 kg roztworu chloraminy w czasie 24 godz. Wydajność agregatu i średnica rurociągu winna być dostosowana do wydajności jaką zakłada projekt robót geologicznych.
2.7. Pompowanie oczyszczające należy przeprowadzić z wydajnością zwiększaną w miarę oczyszczania się wody z zawiesin mechanicznych aż do uzyskania pełnej klarowności wody przy wydajności 120 % Qmax teoret. Po zakończeniu pompowania oczyszczającego i stabilizacji lustra wody w otworze zostanie wykonane pompowanie pomiarowe otworu.
2.8. W trakcie pompowana pomiarowego należy prowadzić obserwacje wydajności i poziomu położenia zwierciadła wody. Po zakończeniu pompowania pomiarowego należy dokonać pomiarów stabilizacji zwierciadła wody w otworze pompowanym
2.9. Prace związane z wykonaniem otworu Nr 2 zostaną zakończone po usunięciu rur pomocniczych i wypełnieniu przestrzeni między kolumną rur eksploatacyjnych mleczkiem bentonitowym, uszczelniającym i zabezpieczającym przed zanieczyszczeniami.
2.10. Zrealizowany zakres prac umożliwi montaż urządzeń wodnych i włącznie studni do eksploatacji.
2.11. Prace związane z przygotowaniem otworu nr 2 do eksploatacji obejmą wykonanie obudowy, instalacji odpowiedniej pompy głębinowej oraz armatury wodociągowej.
2.12. Projektuje się wykonanie obudowy podziemnej z kręgów betonowych. Obudowa studni winna zostać wyniesiona około 0,2 m nad teren. Wewnątrz obudowy do rur eksploatacyjnych zostanie zainstalowana głowica studzienna.
2.13. Pompa głębinowa zostanie opuszczona do otworu na rurociągu tłocznym 80 mm.
2.14. Wzdłuż każdego z odcinków rurociągu zainstalowana zostanie rurka piezometryczna w sposób zapewniający przelot i pomiar zwierciadła wody.
2.15. Ostatnim elementem rurociągu tłocznego będzie głowica stanowiąca jednocześnie zamknięcie i zabezpieczenie otworu studziennego. Wszystkie otwory technologiczne w głowicy winny być zabezpieczone (korkami, uszczelkami) przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza studni.
2.16. Wewnątrz obudowy zostanie zainstalowana armatura wodociągowa umożliwiająca prawidłową eksploatację ujęcia i kontrolę ilości produkowanej wody.
2.17. Należy zwrócić uwagę na poprawność i kolejność montażu poszczególnych urządzeń.
2.18. Wokół obudowy będzie wykonana opaska z kostki brukowej o szerokości 1,0 m; z 2 % spadkiem.
2.19. Inspektor nadzoru hydrogeologicznego jest upoważniony do korygowania projektu
w zakresie:
- konstrukcji otworu w tym długości filtra w dostosowaniu do napotkanych warunków hydrogeologicznych
- głębokości końcowej otworu w granicach 30 %
- czasu pompowań w zależności od potrzeb wynikających z uzyskanych wyników
Ewentualne zmiany należy uwzględnić w cenie ryczałtowej oferty.

3. Budowa studni ujęcia wód w Darżewie obejmuje:
3.1. Wykonanie otworu wiertniczego Nr 4 do głębokości 70 m. W otworze projektuje się zabudowę rury podfiltrowej PVC, filtra siatkowego na rurze PVC, oraz rury nadfiltrowej PVC wyprowadzoną do powierzchni terenu. Rury pomocnicze zostaną usunięte z otworu.
3.2. Po zakończeniu prac wiertniczych otwór należy zachlorować przy użyciu ok. 4 kg roztworu chloraminy w czasie 24 godz. Pompowanie oczyszczające otworu należy prowadzić przy użyciu agregatu pompowego z wydajnością zwiększaną w miarę oczyszczania się wody z zawiesin mechanicznych aż do uzyskania pełnej klarowności wody przy wydajności 120 % Qmax teoret.
3.3. Po zakończeniu pompowania oczyszczającego należy przeprowadzić stabilizację lustra wody w otworze. Należy przeprowadzić pompowanie pomiarowe otworu.W trakcie pompowana pomiarowego należy prowadzić obserwacje poziomu zwierciadła wody w projektowanym otworze nr 4. Projektuje się prowadzenie równocześnie obserwacji położenia zwierciadła wody w otworze nr 2/72 zlokalizowanym na terenie omawianego ujęcia wody.
3.4. Po zakończeniu pompowania pomiarowego należy dokonać pomiarów stabilizacji zwierciadła wody w otworze pompowanym i obserwowanym.
3.5. Prace związane z przygotowaniem otworu nr 4 do eksploatacji obejmą wykonanie obudowy z instalacją odpowiedniej pompy głębinowej. Projektuje się wykonanie obudowy podziemnej z kręgów betonowych. Obudowa studni winna zostać wyniesiona nad teren.
3.6. Pompa głębinowa zostanie opuszczona do otworu na rurociągu tłocznym 80 mm.
3.7. Wzdłuż każdego z odcinków rurociągu należy zainstalować rurkę piezometryczna w sposób zapewniający przelot i pomiar zwierciadła wody.
3.8. Ostatnim elementem rurociągu tłocznego będzie głowica stanowiąca jednocześnie zamknięcie i zabezpieczenie otworu studziennego. Wszystkie otwory technologiczne w głowicy winny być zabezpieczone (korkami, uszczelkami) przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza studni.
3.9. Wewnątrz obudowy zostanie zainstalowana armatura wodociągowa umożliwiająca prawidłową eksploatację ujęcia i kontrolę ilości produkowanej wody. Należy zwrócić uwagę na poprawność i kolejność montażu poszczególnych urządzeń.
3.10. Wokół obudowy będzie wykonana opaska z kostki brukowej szerokości 1,0 m; z 2 % spadkiem
3.11. Inspektor nadzoru hydrogeologicznego jest upoważniony do korygowania projektu
w zakresie:
- konstrukcji otworu w tym długości filtra w dostosowaniu do napotkanych warunków hydrogeologicznych
- głębokości końcowej otworu w granicach 30 %
- czasu pompowań w zależności od potrzeb wynikających z uzyskanych wyników
Ewentualne zmiany należy uwzględnić w cenie ryczałtowej oferty.
3.12. Należy przestawić istniejące ogrodzenia oraz je uzupełnić w celu zachowania strefy ochrony 8 - 10 m. Elementy znajdującego się placu zabaw zostaną przestawione w zakresie Zamawiającego.

4. Do przedmiotu zamówienia należą również wszystkie czynności pomocnicze związane z realizacją przedsięwzięcia budowlanego.
5. Wykonawca jest zobowiązany również do:
5.1. Zapewnienia dozoru mienia na terenie robót na własny koszt,
5.2. Ponoszenia pełnej odpowiedzialności za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę p.poż i dozór mienia na terenie robót, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie trwania robót na terenie przyjętym od Zamawiającego lub mającego związek z prowadzonymi robotami,
5.3. Pokrycia szkód powstałych w trakcie realizacji zamówienia również wobec osób trzecich.
5.4. Koszt wykonania niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych;
5.5. Właściwego oznakowania robót i zabezpieczenia terenu budowy, geodezyjnego wytyczenia obiektów w terenie, właściwej organizacji robót (bariery, przejścia tymczasowe, pomosty) , uprzątnięcia terenu robót.
5.6. Zapewnienia na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich składowania, dalszego oczyszczenia lub utylizacji łącznie z kosztami ich oczyszczenia lub utylizacji. Jako wytwarzający odpady jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawnych wynikających z ustawy Prawo Ochrony Środowiska (Dz.U.z 2001r. Nr 62, poz. 627 z późn.zm. oraz Ustawy o odpadach (Dz.U. z 2001r. Nr 62,poz. 628 z późn.zm.)
5.7. W sprawach nieuregulowanych w dokumentach należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych, norm branżowych, przepisów prawa budowlanego, dozoru technicznego oraz sztuki inżynierskiej.
5.8. Usuwania wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu sie z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją,
5.9. Podjęcia pełnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
5.10. Pełnej obsługi geodezyjnej wraz z operatem geodezyjnym w 2 egzemplarzach z naniesionymi numerami działek.
5.11. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ponadto materiały winny spełniać wymagania Polskiej Normy PN, przenoszących normy europejskie PN-EN, lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
5.12. Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu dróg, nawierzchni lub instalacji,
5.13. Sporządzenia planu ruchu zakładu górniczego dla budowy studni ujęcia wód w Małoszycach. Ruch zakładu górniczego budowy studni ujęcia wód w Darżewie na głębokości do 100 m poza obszarem górniczym prowadzi się na podstawie warunków określonych w decyzji zatwierdzającej projekt robót geologicznych.
5.14. Sporządzenia dokumentacji powykonawczej: 2 egz.
5.15. Sporządzenia kosztorysu powykonawczego: 2 egz.
5.16. Prowadzenia dokumentacji fotograficznej realizacji inwestycji w formie elektronicznej - 2 egz. na płycie CD.
5.17. Zapewnienia zaplecza budowy we własnym zakresie.
5.18. Pokrycia kosztów zasilenia budowy w niezbędne media.
5.19. W przypadku zniszczenia punktów osnowy geodezyjnej Wykonawca jest zobowiązany odtworzyć je na swój koszt.
6. Zaleca się wykonawcom przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia celem uzyskania wszystkich koniecznych informacji do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia oraz niedoszacowanie ceny ryczałtowej oferty.
7. W przypadku, gdy w opisie zamówienia, w jakiejkolwiek części dokumentacji lub innej części SIWZ, zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować, jako propozycje projektanta.
8. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i estetycznych. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny:
- winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć i spełniać minimalne wymogi określone w projekcie
- nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają minimalne wymagania określone przez Zamawiającego.
9. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi 12 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
10. Wymagany okres rękojmi za wady wynosi 12 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych oraz uznaniu je za należycie wykonane.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 228186

Data publikacji: 2013-06-13

Nazwa: Gmina Nowa Wieś Lęborska

Ulica: ul. Grunwaldzka 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Nowa Wieś Lęborska

Kod pocztowy: 84-351

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8612428 w. 34

Numer faxu: 059 8612164

Regon: 77097976600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa studni ujęcia wód w Małoszycach i Darżewie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa studni ujęcia wód w Małoszycach i Darżewie, Gmina Nowa Wieś Lęborska. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, która składa się z:
- Projektu robót geologicznych wykonania otworu Awaryjnego nr 2 na wiejskim ujęciu wód Podziemnych z utworów neogenu w Małoszycach, gmina Nowa Wieś Lęborska
- Operatu wodnoprawnego na wykonanie urządzeń do poboru wody otworem nr 2 na terenie wiejskiego ujęcia wody w miejscowości Małoszyce
- Projektu robót geologicznych wykonania otworu awaryjnego nr 4 na terenie wiejskiego ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowo - mioceńskich w Darżewie, gmina Nowa Wieś Lęborska
- Operatu wodnoprawnego na wykonanie urządzeń do poboru wody otworem nr 4 na terenie wiejskiego ujęcia wody w miejscowości Darżewo
- przedmiarów robót,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
(Załącznik Nr 6 do SIWZ) stanowiące integralną część specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Budowa studni ujęcia wód w Małoszycach obejmuje:
2.1. Wykonanie otworu eksploatacyjnego Nr 2 do głębokości ok. 140 m poniżej terenu. Otwór zostanie odwiercony metodą udarową.
2.2. Otwór zostanie odwiercony metodą udarową w rurach pomocniczych do głębokości 40m, kolumną pośrednią do głębokości 85 m i końcową do głębokości 140 m. Po zakończeniu wiercenia ostateczną konstrukcję otworu i dobór granulacji obsypki żwirowej ustali nadzór hydrogeologiczny.
2.3. Na podstawie sporządzonego projektu nafiltrowania do otworu zostanie opuszczona centralnie kolumna filtrowa.
2.4. Rury wiertnicze zostaną podciągnięte w trakcie filtrowania i pozostaną jako eksploatacyjne.
2.5. Przestrzeń międzyrurowa w obrębie filtra będzie wypełniona obsypką żwirową.
2.6. Po zakończeniu procesu fltrowania do otworu należy opuścić agregat pompowy a następnie zachlorować przy użyciu ok. 4 kg roztworu chloraminy w czasie 24 godz. Wydajność agregatu i średnica rurociągu winna być dostosowana do wydajności jaką zakłada projekt robót geologicznych.
2.7. Pompowanie oczyszczające należy przeprowadzić z wydajnością zwiększaną w miarę oczyszczania się wody z zawiesin mechanicznych aż do uzyskania pełnej klarowności wody przy wydajności 120 % Qmax teoret. Po zakończeniu pompowania oczyszczającego i stabilizacji lustra wody w otworze zostanie wykonane pompowanie pomiarowe otworu.
2.8. W trakcie pompowana pomiarowego należy prowadzić obserwacje wydajności i poziomu położenia zwierciadła wody. Po zakończeniu pompowania pomiarowego należy dokonać pomiarów stabilizacji zwierciadła wody w otworze pompowanym
2.9. Prace związane z wykonaniem otworu Nr 2 zostaną zakończone po usunięciu rur pomocniczych i wypełnieniu przestrzeni między kolumną rur eksploatacyjnych mleczkiem bentonitowym, uszczelniającym i zabezpieczającym przed zanieczyszczeniami.
2.10. Zrealizowany zakres prac umożliwi montaż urządzeń wodnych i włącznie studni do eksploatacji.
2.11. Prace związane z przygotowaniem otworu nr 2 do eksploatacji obejmą wykonanie obudowy, instalacji odpowiedniej pompy głębinowej oraz armatury wodociągowej.
2.12. Projektuje się wykonanie obudowy podziemnej z kręgów betonowych. Obudowa studni winna zostać wyniesiona około 0,2 m nad teren. Wewnątrz obudowy do rur eksploatacyjnych zostanie zainstalowana głowica studzienna.
2.13. Pompa głębinowa zostanie opuszczona do otworu na rurociągu tłocznym 80 mm.
2.14. Wzdłuż każdego z odcinków rurociągu zainstalowana zostanie rurka piezometryczna w sposób zapewniający przelot i pomiar zwierciadła wody.
2.15. Ostatnim elementem rurociągu tłocznego będzie głowica stanowiąca jednocześnie zamknięcie i zabezpieczenie otworu studziennego. Wszystkie otwory technologiczne w głowicy winny być zabezpieczone (korkami, uszczelkami) przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza studni.
2.16. Wewnątrz obudowy zostanie zainstalowana armatura wodociągowa umożliwiająca prawidłową eksploatację ujęcia i kontrolę ilości produkowanej wody.
2.17. Należy zwrócić uwagę na poprawność i kolejność montażu poszczególnych urządzeń.
2.18. Wokół obudowy będzie wykonana opaska z kostki brukowej o szerokości 1,0 m; z 2 % spadkiem.
2.19. Inspektor nadzoru hydrogeologicznego jest upoważniony do korygowania projektu
w zakresie:
- konstrukcji otworu w tym długości filtra w dostosowaniu do napotkanych warunków hydrogeologicznych
- głębokości końcowej otworu w granicach 30 %
- czasu pompowań w zależności od potrzeb wynikających z uzyskanych wyników
Ewentualne zmiany należy uwzględnić w cenie ryczałtowej oferty.

3. Budowa studni ujęcia wód w Darżewie obejmuje:
3.1. Wykonanie otworu wiertniczego Nr 4 do głębokości 70 m. W otworze projektuje się zabudowę rury podfiltrowej PVC, filtra siatkowego na rurze PVC, oraz rury nadfiltrowej PVC wyprowadzoną do powierzchni terenu. Rury pomocnicze zostaną usunięte z otworu.
3.2. Po zakończeniu prac wiertniczych otwór należy zachlorować przy użyciu ok. 4 kg roztworu chloraminy w czasie 24 godz. Pompowanie oczyszczające otworu należy prowadzić przy użyciu agregatu pompowego z wydajnością zwiększaną w miarę oczyszczania się wody z zawiesin mechanicznych aż do uzyskania pełnej klarowności wody przy wydajności 120 % Qmax teoret.
3.3. Po zakończeniu pompowania oczyszczającego należy przeprowadzić stabilizację lustra wody w otworze. Należy przeprowadzić pompowanie pomiarowe otworu.W trakcie pompowana pomiarowego należy prowadzić obserwacje poziomu zwierciadła wody w projektowanym otworze nr 4. Projektuje się prowadzenie równocześnie obserwacji położenia zwierciadła wody w otworze nr 2/72 zlokalizowanym na terenie omawianego ujęcia wody.
3.4. Po zakończeniu pompowania pomiarowego należy dokonać pomiarów stabilizacji zwierciadła wody w otworze pompowanym i obserwowanym.
3.5. Prace związane z przygotowaniem otworu nr 4 do eksploatacji obejmą wykonanie obudowy z instalacją odpowiedniej pompy głębinowej. Projektuje się wykonanie obudowy podziemnej z kręgów betonowych. Obudowa studni winna zostać wyniesiona nad teren.
3.6. Pompa głębinowa zostanie opuszczona do otworu na rurociągu tłocznym 80 mm.
3.7. Wzdłuż każdego z odcinków rurociągu należy zainstalować rurkę piezometryczna w sposób zapewniający przelot i pomiar zwierciadła wody.
3.8. Ostatnim elementem rurociągu tłocznego będzie głowica stanowiąca jednocześnie zamknięcie i zabezpieczenie otworu studziennego. Wszystkie otwory technologiczne w głowicy winny być zabezpieczone (korkami, uszczelkami) przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza studni.
3.9. Wewnątrz obudowy zostanie zainstalowana armatura wodociągowa umożliwiająca prawidłową eksploatację ujęcia i kontrolę ilości produkowanej wody. Należy zwrócić uwagę na poprawność i kolejność montażu poszczególnych urządzeń.
3.10. Wokół obudowy będzie wykonana opaska z kostki brukowej szerokości 1,0 m; z 2 % spadkiem
3.11. Inspektor nadzoru hydrogeologicznego jest upoważniony do korygowania projektu
w zakresie:
- konstrukcji otworu w tym długości filtra w dostosowaniu do napotkanych warunków hydrogeologicznych
- głębokości końcowej otworu w granicach 30 %
- czasu pompowań w zależności od potrzeb wynikających z uzyskanych wyników
Ewentualne zmiany należy uwzględnić w cenie ryczałtowej oferty.
3.12. Należy przestawić istniejące ogrodzenia oraz je uzupełnić w celu zachowania strefy ochrony 8 - 10 m. Elementy znajdującego się placu zabaw zostaną przestawione w zakresie Zamawiającego.

4. Do przedmiotu zamówienia należą również wszystkie czynności pomocnicze związane z realizacją przedsięwzięcia budowlanego.
5. Wykonawca jest zobowiązany również do:
5.1. Zapewnienia dozoru mienia na terenie robót na własny koszt,
5.2. Ponoszenia pełnej odpowiedzialności za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę p.poż i dozór mienia na terenie robót, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie trwania robót na terenie przyjętym od Zamawiającego lub mającego związek z prowadzonymi robotami,
5.3. Pokrycia szkód powstałych w trakcie realizacji zamówienia również wobec osób trzecich.
5.4. Koszt wykonania niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych;
5.5. Właściwego oznakowania robót i zabezpieczenia terenu budowy, geodezyjnego wytyczenia obiektów w terenie, właściwej organizacji robót (bariery, przejścia tymczasowe, pomosty) , uprzątnięcia terenu robót.
5.6. Zapewnienia na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich składowania, dalszego oczyszczenia lub utylizacji łącznie z kosztami ich oczyszczenia lub utylizacji. Jako wytwarzający odpady jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawnych wynikających z ustawy Prawo Ochrony Środowiska (Dz.U.z 2001r. Nr 62, poz. 627 z późn.zm. oraz Ustawy o odpadach (Dz.U. z 2001r. Nr 62,poz. 628 z późn.zm.)
5.7. W sprawach nieuregulowanych w dokumentach należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych, norm branżowych, przepisów prawa budowlanego, dozoru technicznego oraz sztuki inżynierskiej.
5.8. Usuwania wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu sie z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją,
5.9. Podjęcia pełnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
5.10. Pełnej obsługi geodezyjnej wraz z operatem geodezyjnym w 2 egzemplarzach z naniesionymi numerami działek.
5.11. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ponadto materiały winny spełniać wymagania Polskiej Normy PN, przenoszących normy europejskie PN-EN, lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
5.12. Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu dróg, nawierzchni lub instalacji,
5.13. Sporządzenia planu ruchu zakładu górniczego dla budowy studni ujęcia wód w Małoszycach. Ruch zakładu górniczego budowy studni ujęcia wód w Darżewie na głębokości do 100 m poza obszarem górniczym prowadzi się na podstawie warunków określonych w decyzji zatwierdzającej projekt robót geologicznych.
5.14. Sporządzenia dokumentacji powykonawczej: 2 egz.
5.15. Sporządzenia kosztorysu powykonawczego: 2 egz.
5.16. Prowadzenia dokumentacji fotograficznej realizacji inwestycji w formie elektronicznej - 2 egz. na płycie CD.
5.17. Zapewnienia zaplecza budowy we własnym zakresie.
5.18. Pokrycia kosztów zasilenia budowy w niezbędne media.
5.19. W przypadku zniszczenia punktów osnowy geodezyjnej Wykonawca jest zobowiązany odtworzyć je na swój koszt.
6. Zaleca się wykonawcom przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia celem uzyskania wszystkich koniecznych informacji do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia oraz niedoszacowanie ceny ryczałtowej oferty.
7. W przypadku, gdy w opisie zamówienia, w jakiejkolwiek części dokumentacji lub innej części SIWZ, zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować, jako propozycje projektanta.
8. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i estetycznych. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny:
- winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć i spełniać minimalne wymogi określone w projekcie
- nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają minimalne wymagania określone przez Zamawiającego.
9. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi 12 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
10. Wymagany okres rękojmi za wady wynosi 12 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych oraz uznaniu je za należycie wykonane.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452622209 (Wiercenie studni wodnych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/09/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie posiadania doświadczenia w wykonaniu minimum 1 roboty tego typu co przedmiot zamówienia tj. wykonanie otworu wiertniczego o głębokości ponad 100 m, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie treści złożonego oświadczenia opisanego w rozdziale XI ust 1 pkt. 1.1. w powiązaniu z pkt. 1.2. oraz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik Nr 2 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie dysponowania osobą, która posiada kwalifikacje:
4.1. do pełnienia funkcji kierownika ruchu zakładu górniczego w zakładach wykonujących roboty geologiczne metodą otworową gdy projektowana głębokość wyrobiska przekracza 100 m
4.2. do pełnienia funkcji kierowania robót budowlanych w zakresie robót geologicznych gdy projektowana głębokość wyrobiska nie przekracza 100 m
Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie treści złożonych oświadczeń opisanych w rozdziale XI ust. 1 pkt 1.3. oraz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik Nr 2 do SIWZ.

UWAGA!
Zamawiający, określając wymogi dla osoby sprawującą funkcję kierownika robót oraz kierownika ruchu zakładu górniczego w zakresie posiadanych kwalifikacji, dopuszcza odpowiadające im kwalifikacje, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im kwalifikacje wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (tekst jednolity Dz. U. z dnia 5 sierpnia 2011 r. z póź. zm.) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2008 r. nr 63, poz. 394 z późn. zm.).

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę min. 200 000,00 zł oraz na podstawie złożonego oświadczenia - Załącznika Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
wykonanie otworu wiertniczego o głębokości ponad 100 m

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wypełniony Załącznik Nr 2 do SIWZ.
4.2. Pełnomocnictwo do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy - jeżeli umocowanie do reprezentowania i składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy nie wynika z innych dokumentów załączonych do oferty.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zaleca się Wykonawcom przeprowadzenia szczegółowej wizji w terenie celem uzyskania wszystkich koniecznych informacji do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozeznania warunków realizacji zamówienia.
2. Nie dopuszcza się jakichkolwiek zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z zastrzeżeniem postanowień pkt. 3 niniejszego rozdziału.
3. W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) zmiany terminu zakończenia robót.
b) zmiany podwykonawcy, w przypadku kiedy wykonawca powierzył wykonanie części zamówienia podwykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.nwl.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Nowa Wieś Lęborska, 84-351 Nowa Wieś Lęborska, ul. Grunwaldzka 24

Data składania wniosków, ofert: 28/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gmina Nowa Wieś Lęborska, 84-351 Nowa Wieś Lęborska, ul. Grunwaldzka 24 w pokoju nr 15 lub listownie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

104340 / 2010-04-14 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty dodatkowe do Kontraktu nr 8.2 część I - Budowa kanalizacji sanitarnej dla dzielnicy Św. Wojciech, Lipce i rejonów przyległych oraz w rejonie ul. Trakt Św. Wojciecha w Gdańsku - zadanie II, III, V i VA, polegające na zwiększeniu średnicy istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej z DN250 do DN500 na odcinku od studni S1a do SVI (kanał KV-S16) oraz wykonaniu dodatkowej studni DN 1500 w związku z kolizją z istniejącym kanałem deszczowym

201315 / 2013-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobylnica - Kobylnica (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w dz. nr 96/2, 643, 142/1, 143/1 (ul. Drogowców) w Kobylnicy wraz z wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej

93158 / 2010-04-02 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty uzupełniające do Kontraktu nr 2 - Rozbudowa Oczyszczalni Ścieków Gdańsk - Wschód etap III. Przyłączenie zlewni Oczyszczalni Zaspa - zad.2 - Budowa kolektora Ołowianka II, polegające na wykonaniu technologii komory połączeniowej K4 oraz obiektów na kolektorze Motława

18677 / 2014-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobylnica - Kobylnica (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociÄ…gowej i kanalizacji sanitarnej w Sycewicach i Kuleszewie na terenie Gminy Kobylnica wraz z wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (Zadania Nr 1 - 2)

129833 / 2012-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krokowa - Krokowa (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty budowlane realizowane w oparciu o Krótką Formę Umowy FIDIC w ramach projektu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w pozostałych miejscowościach gminy Krokowa

89717 / 2015-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Dzierzgonia - Dzierzgoń (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przy ulicy Pogodnej i na Osiedlu Krasickiego w Dzierzgoniu oraz sieci kanalizacyjnej przy miejscowości Nowiny, obręb Nowiec, gmina Dzierzgoń, w ramach rozszerzenia zakresu projektu pn. Budowa studni i stacji uzdatniania wody w Dzierzgoniu.

416086 / 2009-12-03 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty uzupełniające do Umowy nr GIWK/2009/UM/476/TU - Wymiana 52 szt. ołowianych przyłączy wodociągowych w ulicach Gdańska - cześć 4 (ulice: Beniowskiego, Czyżewskiego, Krzemienieckiej, Lelewela, Polanki, Prusa, Sobieskiego, Zakopiańska), polegające na wymianie 5 sztuk ołowianych przyłączy wodociągowych w ulicach Gdańska (ul. Niemcewicza i ul. Sobieskiego)

272840 / 2012-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i przyłączy kanalizacyjnych w ramach uzbrojenia terenów pod inwestycje gospodarcze na terenie SSSE Redzikowo - Wieszyno (etap II) w Gminie Słupsk

190679 / 2009-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacyjnej wraz z przepompowniami ścieków w miejscowości Łąg - zamówienie uzupełniające.

297112 / 2011-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Morzeszczyn - Morzeszczyn (pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
BUDOWA KANALIZACJI GRAWITACYJNO-TŁOCZNEJ WRAZ Z PRZEPOMPOWNIĄ ODPROWADZAJĄCEJ ŚCIEKI OCZYSZCZONE Z OCZYSZCZALNI MAJEWO WRAZ Z WODAMI OPADOWYMI Z TERENU OSIEDLA WE WSI MAJEWO