Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

63008 / 2014-02-24 - Inny: szkoła ponadgimnazjalna / Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego (Braniewo)

Przetarg na przeprowadzenie kursu kelner-barman dla 20 uczniów Zespołu Zawodowych w Braniewie. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ZSZ-kuźnia dobrych praktyk Nr WND-POKL.09.02.00-28-00913 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursu kelner-barman dla 20 uczniów Zespołu Zawodowych w Braniewie. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ZSZ-kuźnia dobrych praktyk Nr WND-POKL.09.02.00-28-00913 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2. Po przeprowadzeniu kursu Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi egzamin wewnętrzny, sprawdzający wiedzę uczestników z zakresu objętego tematyką kursu.
3. Zajęcia (w tym egzamin) odbędą się w systemie weekendowym (piątek - 4 godziny, sobota - 8 godzin, niedziela - 8 godzin) w terminach: grupa A I zjazd 21-23 marca 2014, II zjazd 28-30 marca 2014, grupa B: I zjazd 4-6 kwietnia 2014, II zjazd 11-13 kwietnia 2014.
4. Maksymalna liczba uczestników kursu wynosi 20 osób.
5. Utworzone zostaną 2 grupy, po 10 osób, składające się z uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie, ul. Gdańska 19. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajmu sali. ZSZ dysponuje wyposażoną pracownią gastronomiczną. Rodzaj wyposażenia i zasady jego udostępniania skonsultować można z Panią Wicedyrektor ZSZ Moniką Bejnarowicz, tel. 552432606.
6. Kurs obejmuje łącznie 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych na każdą grupę (1 godzina zajęć = 45 min), piątki po 4 godziny, soboty i niedziele po 8 godzin (na ostatnim zjeździe 2 godziny egzamin wewnętrzny).
7. Tematyka zajęć musi obejmować w szczególności:
barman:
2. wprowadzenie i terminologia - barman jako zawód - charakterystyka pracy barmana (organizacja pracy w barze, predyspozycje do wykonywania zawodu),
3. bar jako miejsce pracy - wyposażenie baru i prezentacja przyrządów barmana - podział na typy barów - umeblowanie, wyposażenie barów w sprzęt i produkty, aranżacja,
4. towaroznawstwo napojów alkoholowych, bezalkoholowych mieszanych - podział alkoholi na podstawowe grupy: wódki białe i gatunkowe, whisky, wermuty, brendy, koniaki, likiery, aperitif, digestif - wpływ alkoholu na organizm człowieka,
5. zasady komponowania napojów mieszanych,
6. elementy obsługi kelnerskiej: organizacja pracy restauracji, zasady estetyki, nakrywanie stołu, przenoszenie napojów na tacy,
7. podstawy miksologii - charakterystyka napojów (cocktaile, rodzaje drinków: long, short i inne) - techniki miksowania i mieszania napojów - zastosowanie receptur,
8. proces produkcji, podział oraz temperatura podawania rumów, ginów, tequli, whisky szkockiej, amerykańskiej i irlandzkiej - degustacja,
9. kawa w barze - nauka sporządzania drinków na bazie kawy - ekspres do kawy ciśnieniowy zasady parzenia i serwowania kawy.
10. Tematy teoretyczne powinny być podparte odpowiednimi zajęciami praktycznymi:
11. zasady praktyczne z obsługi ekspresu ciśnieniowego,
12. zasady komponowania napojów mieszanych,
13. zajęcia praktyczne z obsługi trudnego klienta,
14. zajęcia z aktywnej sprzedaży, inscenizowanie nietypowych sytuacji,
15. zajęcia praktyczne połączone z degustacją drinków własnoręcznie sporządzonych przez kursantów (w oparciu o nowo poznane alkohole).
kelner:
16. jak być dobrym kelnerem - wprowadzenie do zawodu kelnera, ubiór i wizerunek kelnera i kelnerki
17. prezentacja zastawy stołowej:
1. prezentacja najważniejszych elementów zastawy stołowej i sztućców (sztuka układania sztućców);
2. dekoracja stołów w zależności od rodzaju imprezy,
18. zasady obsługi konsumenta: powitanie, serwis, podziękowanie i pożegnanie, podawanie rachunku, metody serwowania, kolejność podawania potraw i napojów, prezentacja i podawanie napojów alkoholowych;
19. zasady przygotowania deserów w obecności konsumenta - flambrowanie,
20. zarys organizacji bankietów.
Tematy teoretyczne powinny być podparte odpowiednimi zajęciami praktycznymi m.in.:
nakrywanie stołów - układ podstawowy i elegancki - (sposoby składnia
i rozkładania obrusów, zmiana obrusów w obecności konsumenta),
sztuka układania serwetek (sposoby układania serwetek - na leżąco i stojąco
w zależności od rodzaju serwowanych dań).
ćwiczenia z noszenia zastawy stołowej, szkła oraz tac, zasady zbierania zastawy stołowej po konsumpcji,
ćwiczenia z zakresu serwowania.
8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wszelki sprzęt i wyposażenie niezbędne do należytego przeprowadzenia tego rodzaju kursu oraz materiałów dydaktycznych, surowców i niezbędnych produktów do prawidłowej realizacji programu.
9. Wykonawca przeprowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę harmonogramem zajęć (daty i godziny zajęć, tematyka zajęć), który zostanie ustalony wspólnie z Zamawiającym w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy. Harmonogram będzie oznakowany logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzony informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wzór harmonogramu stanowi Załącznik nr 3 do umowy. Przy ustalaniu harmonogramu w pierwszej kolejności brane będą pod uwagę preferencje uczestników kursu.
10. Wszelkie zmiany harmonogramu zajęć Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu w formie pisemnej na co najmniej 3 dni przed planowanym terminem realizacji zajęć. Po akceptacji zmian przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania uczestników o dokonanych zmianach w harmonogramie.
11. W przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o tym fakcie najpóźniej w dniu, w którym miały odbyć się odwołane zajęcia. Wykonawca zobowiązany jest, w najkrótszym możliwym terminie, przedstawić do akceptacji Zamawiającego pisemną propozycję zmian w harmonogramie kursu uwzględniającą zajęcia, które się nie odbyły.
12. Wykonawca opracuje Program kursu z podziałem na liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przypisanych do poszczególnych zagadnień, o których mowa w § 2 ust. 5. Przydział godzin do poszczególnych zagadnień określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, tak, aby godziny zajęć przypadające na jednego uczestnika zostały wykorzystane w sposób najbardziej racjonalny. Program kursu Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy.
13. Wykonawca opracuje materiały szkoleniowe na zajęcia teoretyczne (skrypt, prezentacja, itp.) oraz i przedłoży Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić materiały szkoleniowe po 1 egzemplarzu dla każdego uczestnika kursu oraz 1 egzemplarz do dokumentacji prowadzonej przez Zamawiającego.
14. Wszystkie materiały opracowane przez Wykonawcę (wskazane w pkt 12 oraz 13) winny zostać oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
15. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą być prowadzone przez osobęy posiadającąe:
a) odpowiednie kwalifikacje, zasób wiedzy, doświadczenie zawodowe,
b) przygotowanie pedagogiczne.
Kopie dokumentów potwierdzające kwalifikacje wykładowców (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę) zostaną dostarczone Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
16. Kurs ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym z zakresu przeprowadzonego kursu, składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół z przebiegu egzaminu.
17. Wykonawca zobowiązany jest wydać każdemu uczestnikowi kursu, który uczestniczył w 80% zajęć zaświadczenie sporządzone wg wzoru przekazanego Wykonawcy po podpisaniu umowy, natomiast uczestnikom, którzy zdali egzamin - odpowiedni certyfikat. Certyfikaty należy przygotować w 2 wersjach językowych: w polskiej i angielskiej. Dokumenty winny być oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dokumenty ponadt będą zawierać następujące informacje: nazwę kursu, ilość godzin, zakres tematyczny, termin realizacji kursu, a w przypadku zaświadczenia również informację o pozytywnym wyniku egzaminu. Wzór zaświadczenia i certyfikatu z logotypami Zamawiający prześle do Wykonawcy w formie elektronicznej.
18. Wykonawca zapewni realizację kursu w sposób rzetelny, tak aby jak największa liczba uczestników zdała egzamin z pozytywnym rezultatem.
19. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia kursu z należytą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami.
20. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników.
21. Za uczestnika przeszkolonego uważa się uczestnika, któremu wydano zaświadczenie potwierdzające udział w kursie.
22. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu, na którą składają się:
a) listy obecności - oznaczone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,
b) dziennik zajęć zawierający: listę uczestników, wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych.
23. Wykonawca zobowiązany będzie udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w kursie - frekwencji na zajęciach).
24. Po zakończeniu kursu Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu
dokumentów, w skład których wchodzą:
a) dziennik zajęć - oryginał,
b) listy obecności - oryginał,
c) rozliczenie godzin zrealizowanych w trakcie kursu, uwzględniające dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
d) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych - oryginał,
e) potwierdzenie odbioru zaświadczeń - oryginał,
f) potwierdzenie odbioru certyfikatów - oryginał,
g) ksero zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w kursie, potwierdzone za zgodność z oryginałem,
h) ksero certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem,
i) protokół z przebiegu egzaminu - oryginał,
j) dokumentacja fotograficzna z zajęć praktycznych (min. 10 zdjęć) - w formie elektronicznej (na płycie CD),
k) kopie dokumentów potwierdzających upoważnienie do przetwarzania danych osobowych. Dane zawarte w powyższej dokumentacji powinny być ze sobą spójne.
25. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej na zakończenie zajęć.
26. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przez członków zespołu projektowego ZSZ - kuźnia dobrych praktyk prawidłowego wykonania umowy przez Wykonawcę. Ewentualne nieprawidłowości Zamawiający wskaże Wykonawcy w formie pisemnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 63008

Data publikacji: 2014-02-24

Nazwa: Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego

Ulica: ul. Gdańska 19

Numer domu: 19

Miejscowość: Braniewo

Kod pocztowy: 14-500

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 0-55 243 26 06

Numer faxu: 0-55 243 26 06

Adres strony internetowej: zszbraniewo@o2.pl

Regon: 00017970800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: szkoła ponadgimnazjalna

Inny rodzaj zamawiającego: szkoła ponadgimnazjalna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przetarg na przeprowadzenie kursu kelner-barman dla 20 uczniów Zespołu Zawodowych w Braniewie. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ZSZ-kuźnia dobrych praktyk Nr WND-POKL.09.02.00-28-00913 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursu kelner-barman dla 20 uczniów Zespołu Zawodowych w Braniewie. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ZSZ-kuźnia dobrych praktyk Nr WND-POKL.09.02.00-28-00913 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
2. Po przeprowadzeniu kursu Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi egzamin wewnętrzny, sprawdzający wiedzę uczestników z zakresu objętego tematyką kursu.
3. Zajęcia (w tym egzamin) odbędą się w systemie weekendowym (piątek - 4 godziny, sobota - 8 godzin, niedziela - 8 godzin) w terminach: grupa A I zjazd 21-23 marca 2014, II zjazd 28-30 marca 2014, grupa B: I zjazd 4-6 kwietnia 2014, II zjazd 11-13 kwietnia 2014.
4. Maksymalna liczba uczestników kursu wynosi 20 osób.
5. Utworzone zostaną 2 grupy, po 10 osób, składające się z uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie, ul. Gdańska 19. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajmu sali. ZSZ dysponuje wyposażoną pracownią gastronomiczną. Rodzaj wyposażenia i zasady jego udostępniania skonsultować można z Panią Wicedyrektor ZSZ Moniką Bejnarowicz, tel. 552432606.
6. Kurs obejmuje łącznie 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych na każdą grupę (1 godzina zajęć = 45 min), piątki po 4 godziny, soboty i niedziele po 8 godzin (na ostatnim zjeździe 2 godziny egzamin wewnętrzny).
7. Tematyka zajęć musi obejmować w szczególności:
barman:
2. wprowadzenie i terminologia - barman jako zawód - charakterystyka pracy barmana (organizacja pracy w barze, predyspozycje do wykonywania zawodu),
3. bar jako miejsce pracy - wyposażenie baru i prezentacja przyrządów barmana - podział na typy barów - umeblowanie, wyposażenie barów w sprzęt i produkty, aranżacja,
4. towaroznawstwo napojów alkoholowych, bezalkoholowych mieszanych - podział alkoholi na podstawowe grupy: wódki białe i gatunkowe, whisky, wermuty, brendy, koniaki, likiery, aperitif, digestif - wpływ alkoholu na organizm człowieka,
5. zasady komponowania napojów mieszanych,
6. elementy obsługi kelnerskiej: organizacja pracy restauracji, zasady estetyki, nakrywanie stołu, przenoszenie napojów na tacy,
7. podstawy miksologii - charakterystyka napojów (cocktaile, rodzaje drinków: long, short i inne) - techniki miksowania i mieszania napojów - zastosowanie receptur,
8. proces produkcji, podział oraz temperatura podawania rumów, ginów, tequli, whisky szkockiej, amerykańskiej i irlandzkiej - degustacja,
9. kawa w barze - nauka sporządzania drinków na bazie kawy - ekspres do kawy ciśnieniowy zasady parzenia i serwowania kawy.
10. Tematy teoretyczne powinny być podparte odpowiednimi zajęciami praktycznymi:
11. zasady praktyczne z obsługi ekspresu ciśnieniowego,
12. zasady komponowania napojów mieszanych,
13. zajęcia praktyczne z obsługi trudnego klienta,
14. zajęcia z aktywnej sprzedaży, inscenizowanie nietypowych sytuacji,
15. zajęcia praktyczne połączone z degustacją drinków własnoręcznie sporządzonych przez kursantów (w oparciu o nowo poznane alkohole).
kelner:
16. jak być dobrym kelnerem - wprowadzenie do zawodu kelnera, ubiór i wizerunek kelnera i kelnerki
17. prezentacja zastawy stołowej:
1. prezentacja najważniejszych elementów zastawy stołowej i sztućców (sztuka układania sztućców);
2. dekoracja stołów w zależności od rodzaju imprezy,
18. zasady obsługi konsumenta: powitanie, serwis, podziękowanie i pożegnanie, podawanie rachunku, metody serwowania, kolejność podawania potraw i napojów, prezentacja i podawanie napojów alkoholowych;
19. zasady przygotowania deserów w obecności konsumenta - flambrowanie,
20. zarys organizacji bankietów.
Tematy teoretyczne powinny być podparte odpowiednimi zajęciami praktycznymi m.in.:
nakrywanie stołów - układ podstawowy i elegancki - (sposoby składnia
i rozkładania obrusów, zmiana obrusów w obecności konsumenta),
sztuka układania serwetek (sposoby układania serwetek - na leżąco i stojąco
w zależności od rodzaju serwowanych dań).
ćwiczenia z noszenia zastawy stołowej, szkła oraz tac, zasady zbierania zastawy stołowej po konsumpcji,
ćwiczenia z zakresu serwowania.
8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wszelki sprzęt i wyposażenie niezbędne do należytego przeprowadzenia tego rodzaju kursu oraz materiałów dydaktycznych, surowców i niezbędnych produktów do prawidłowej realizacji programu.
9. Wykonawca przeprowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę harmonogramem zajęć (daty i godziny zajęć, tematyka zajęć), który zostanie ustalony wspólnie z Zamawiającym w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy. Harmonogram będzie oznakowany logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzony informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wzór harmonogramu stanowi Załącznik nr 3 do umowy. Przy ustalaniu harmonogramu w pierwszej kolejności brane będą pod uwagę preferencje uczestników kursu.
10. Wszelkie zmiany harmonogramu zajęć Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu w formie pisemnej na co najmniej 3 dni przed planowanym terminem realizacji zajęć. Po akceptacji zmian przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania uczestników o dokonanych zmianach w harmonogramie.
11. W przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o tym fakcie najpóźniej w dniu, w którym miały odbyć się odwołane zajęcia. Wykonawca zobowiązany jest, w najkrótszym możliwym terminie, przedstawić do akceptacji Zamawiającego pisemną propozycję zmian w harmonogramie kursu uwzględniającą zajęcia, które się nie odbyły.
12. Wykonawca opracuje Program kursu z podziałem na liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przypisanych do poszczególnych zagadnień, o których mowa w § 2 ust. 5. Przydział godzin do poszczególnych zagadnień określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, tak, aby godziny zajęć przypadające na jednego uczestnika zostały wykorzystane w sposób najbardziej racjonalny. Program kursu Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy.
13. Wykonawca opracuje materiały szkoleniowe na zajęcia teoretyczne (skrypt, prezentacja, itp.) oraz i przedłoży Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić materiały szkoleniowe po 1 egzemplarzu dla każdego uczestnika kursu oraz 1 egzemplarz do dokumentacji prowadzonej przez Zamawiającego.
14. Wszystkie materiały opracowane przez Wykonawcę (wskazane w pkt 12 oraz 13) winny zostać oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
15. Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą być prowadzone przez osobęy posiadającąe:
a) odpowiednie kwalifikacje, zasób wiedzy, doświadczenie zawodowe,
b) przygotowanie pedagogiczne.
Kopie dokumentów potwierdzające kwalifikacje wykładowców (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę) zostaną dostarczone Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
16. Kurs ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym z zakresu przeprowadzonego kursu, składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół z przebiegu egzaminu.
17. Wykonawca zobowiązany jest wydać każdemu uczestnikowi kursu, który uczestniczył w 80% zajęć zaświadczenie sporządzone wg wzoru przekazanego Wykonawcy po podpisaniu umowy, natomiast uczestnikom, którzy zdali egzamin - odpowiedni certyfikat. Certyfikaty należy przygotować w 2 wersjach językowych: w polskiej i angielskiej. Dokumenty winny być oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dokumenty ponadt będą zawierać następujące informacje: nazwę kursu, ilość godzin, zakres tematyczny, termin realizacji kursu, a w przypadku zaświadczenia również informację o pozytywnym wyniku egzaminu. Wzór zaświadczenia i certyfikatu z logotypami Zamawiający prześle do Wykonawcy w formie elektronicznej.
18. Wykonawca zapewni realizację kursu w sposób rzetelny, tak aby jak największa liczba uczestników zdała egzamin z pozytywnym rezultatem.
19. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia kursu z należytą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami.
20. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników.
21. Za uczestnika przeszkolonego uważa się uczestnika, któremu wydano zaświadczenie potwierdzające udział w kursie.
22. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu, na którą składają się:
a) listy obecności - oznaczone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,
b) dziennik zajęć zawierający: listę uczestników, wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych.
23. Wykonawca zobowiązany będzie udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w kursie - frekwencji na zajęciach).
24. Po zakończeniu kursu Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu
dokumentów, w skład których wchodzą:
a) dziennik zajęć - oryginał,
b) listy obecności - oryginał,
c) rozliczenie godzin zrealizowanych w trakcie kursu, uwzględniające dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
d) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych - oryginał,
e) potwierdzenie odbioru zaświadczeń - oryginał,
f) potwierdzenie odbioru certyfikatów - oryginał,
g) ksero zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w kursie, potwierdzone za zgodność z oryginałem,
h) ksero certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem,
i) protokół z przebiegu egzaminu - oryginał,
j) dokumentacja fotograficzna z zajęć praktycznych (min. 10 zdjęć) - w formie elektronicznej (na płycie CD),
k) kopie dokumentów potwierdzających upoważnienie do przetwarzania danych osobowych. Dane zawarte w powyższej dokumentacji powinny być ze sobą spójne.
25. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej na zakończenie zajęć.
26. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przez członków zespołu projektowego ZSZ - kuźnia dobrych praktyk prawidłowego wykonania umowy przez Wykonawcę. Ewentualne nieprawidłowości Zamawiający wskaże Wykonawcy w formie pisemnej.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 ustawy PZP

Wiedza i doświadczenie:
Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 ustawy PZP

Potencjał techniczny:
Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 ustawy PZP

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 ustawy PZP

Sytuacja ekonomiczna:
Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 ustawy PZP

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: formularz oferty

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zszbraniewo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zespół Szkół Zawodowych, ul. Gdańska 19, 14-500 Brniewo

Data składania wniosków, ofert: 04/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zespół Szkół Zawodowych, ul. Gdańska 19, 14-500 Brniewo, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie: 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Tytuł: ZSZ - kuźnia dobrych praktyk

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

174155 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Technolog robót wykończeniowych w budownictwie w ramach projektu Od dziś - do pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

20094 / 2010-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz zamawiającego usługi szkoleniowej przeznaczonej dla osób bezrobotnych

267158 / 2015-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą Obsługa urządzeń biurowych

20148 / 2010-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Urząd Pracy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz zamawiającego usługi szkoleniowej przeznaczonej dla osób bezrobotnych

397788 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Na zadanie pn.: Zorganizowanie kursów zawodowych, dla beneficjentów projektu systemowego Jutro idę do pracy ! współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

321660 / 2009-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz zamawiającego usługi szkoleniowej przeznaczonej dla osób bezrobotnych

320072 / 2013-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy - Nidzica (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla prawa jazdy kat. D DPI.5521-3/EFS/6.1.1/WM/2013

403432 / 2013-10-04 - Podmiot prawa publicznego

Areszt Śledczy - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie: część I kursu hydraulika, część II kursu kucharza

400410 / 2010-12-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Barczewie - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja 2 kursów w specjalności Posadzkarz- glazurnik dla dwóch grup 12- osobowych oraz 2 cyklów zajęć aktywizacji zawodowej z obsługą komputera dla osób pozbawionych wolności w Zakładzie Karnym w Barczewie, w ramach Projektu pt.:Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanego przez CZSW. Projekt jest realizowany w ramach POKL, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

249895 / 2012-11-26 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie zajęć specjalistycznych dla Masażysty z odnowy biologicznej w sporcie, w tym: Balance Taping i Masaż głęboki w urazach sportowych..

321020 / 2009-09-17 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Barczewie - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Realizacja 3 kursów przygotowania do zawodu w zakresie readaptacji społecznej i edukacji skazanych w ramach Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej: kurs przygotowania do zawodu Brukarz, kurs przygotowania do zawodu Brukarz, kurs przygotowania do zawodu Glazurnik - posadzkarz.

109377 / 2012-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Posadzkarz - glazurnik z elementami technik wykończenia wnętrz; realizowanego w ramach projektu Od dziś - do pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

12551 / 2014-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Umowa szkoleniowa |Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodÄ… MAG (135) oraz TIG (141)|

289608 / 2012-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców Gminy Kętrzyn 2012. Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013. Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

315509 / 2011-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy - Nidzica (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych z wykorzystaniem programu NORMA PRO dla 1 osoby bezrobotnej NR DPI.5520-16/SF/11

285138 / 2011-09-13 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Barczewie - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja 1 kursu w specjalności technolog robót wykończeniowych oraz 1 cyklu zajęć aktywizacji zawodowej z obsługą komputera dla 12 osób pozbawionych wolności w Zakładzie Karnym w Barczewie

366412 / 2014-11-05 - Inny: jednostka budżetowa - ośrodek pomocy społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Iława (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizację usługi szkoleń zawodowych i kursów dla uczestników i uczestniczek projektu pn. Masz Okazję - Pomóż Sobie w roku 2014 współfinansowanego przez UE w ramach EFS II etap

204145 / 2010-07-30 - Podmiot prawa publicznego

Areszt Śledczy - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową

330552 / 2011-10-12 - Inny: Jednostka samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Nowoczesny sprzedawca dla 4 osób w ramach realizacji projektu Zmienić siebie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

349744 / 2011-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Iłowo-Osada (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych, szkolenia w zakresie obsługi komputera oraz wykorzystania Internetu w poszukiwaniu zatrudnienia, warsztatów rzemieślniczych oraz zajęć reintegracji zawodowej u pracodawcy w ramach realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie-Osadzie projektów Uwierz w siebie - aktywizacja społeczno-zawodowa podopiecznych jednostek pomocy społecznej oraz Uwierz w siebie PLUS - reintegracja społeczno-zawodowa na bazie Klubu Integracji Społecznej w Gminie Iłowo-Osada