Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

33378 / 2013-01-24 - Administracja samorządowa / Gmina Żabia Wola (Żabia Wola)

Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola

Opis zamówienia

Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola

Zamówienie zostało podzielone na 2 części: rejon obejmujący Cześć A i Cześć B

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ NA 1 CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA

I. CZĘŚĆ A dla dróg gruntowych na terenie miejscowości: Józefina, Osowiec, Wycinki Osowskie, Musuły, Zalesie, Władysławów, Siestrzeń, Przeszkoda, Jastrzębnik, Żabia Wola, Huta Żabiowolska, Żelechów, Kaleń, Kaleń Tow., Ojrzanów, Ojrzanów Tow., Zaręby, Lisówek, Pieńki Zarębski
1) Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiot zamówienia

Opis: za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu norm europejskich, Polskich Norm, a w odniesieniu do robót budowlanych dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót

Wypełnienie wybojów w nawierzchniach gruntowych i tłuczniowych:
- Tłuczniem betonowym z zagęszczeniem mechanicznym w ilości 300 m3
- Mieszanką kruszywa łamanego z zagęszczeniem mechanicznym 0-63 w ilości 700 m3
- Mieszanką kruszywa naturalnego kl. I w ilości 200m3
Wypełnienie tłuczniem betonowym w ilości 300 m3 wybojów, zadoleń i kolein.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia betonowego przeznaczonego do uzupełniania wybojów, zadoleń i kolein w drogach: tłuczeń betonowy o frakcji 0-63 mm bez zanieczyszczeń obcych (drut, metal, szkło, śmieci, gazobeton), - dowóz zakupionego tłucznia betonowego na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola - rozładunek tłucznia betonowego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechaniczne, ręczne i zagęszczenie. Dopuszcza się tylko tłuczeń betonowy z odsiewu kruszarki. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych na wbudowany materiał
Mieszanką kruszywa łamanego 0-63 mm w ilości 700 m3 oraz mieszanką kruszywa naturalnego w ilości 200m3 polegające na uzupełnieniu ubytków.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 . Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm, lub mieszanki kruszywa naturalnego - dowóz zakupionego kruszywa na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola, rozładunek tłucznia lub mieszanki kruszywa naturalnego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechanicznie i ręcznie oraz zagęszczenie .Dopuszcza się Kamień łamany bez domieszki gliny. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży atesty/certyfikaty na wbudowany materiał.
Do każdej partii materiału należy dołączyć deklarację zgodności wg. PN-EN 13043:2004.
A. Profilowanie dróg gruntowych i poboczy
Jednostką obmiarową jest 1 km zakres to 20 km o szerokości zmiennej od 3 m - 7 m. Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: Wyrównania wybojów, kolein i zapewnienia lepszego odwodnienia dróg na całej szerokości drogi uzyskując profil poprzeczny ze spadkiem dwustronnym dla odprowadzenia wód deszczowych. Profilowanie dróg należy prowadzić przy pomocy równiarek.
Profilowanie należy wykonać po średnim deszczu, gdy grunt jest nawilgocony, co ułatwia ścięcie gruntu na wygórowaniach, jak i jego zagęszczenie.
W czasie profilowania równiarka powinna:
- wyrównać wyboje ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań, powstałych z materiału wyniesionego z wybojów przez koła pojazdów,
- odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi z jednoczesnym wyrównaniem kolein.
- uporządkować i wyrównać pobocze mechanicznie i ręcznie
Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Drogi w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach: wodociągowych, gazowych i telefonicznych (zasuwy hydranty). Przed przystąpieniem do robót wykonawca powinien powiadomić właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. W przypadku konieczności podniesienia zasuw wykonawca winien je podnieść w porozumieniu z właścicielem urządzenia infrastruktury technicznej. Profilowaną drogę należy zagęścić.
B. Oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu - 4000 m
Jednostką obmiarową jest 1m. zakres robót obejmuje wycięcie zakrzaczeń oraz wykopanie rowu trapezowego 50x50. Koszt jednostkowy pozycji w kosztorysie ofertowym obejmuje wszystkie czynności niezbędne do wykonania robót łącznie z załadunkiem i wywozem urobku, zakrzaczeń.
Wbudowanie przepustów z PCV
Przepust- 65 mb - obiekt wbudowany w formie zamkniętej obudowy konstrukcyjnej, służący do przeprowadzania wody małych cieków wodnych pod nasypami drogowymi
1. Rury przed ich bezpośrednim użyciem do montażu lub układania należy wewnątrz i na stykach starannie oczyścić; rur pękniętych lub w inny sposób uszkodzonych nie wolno używać.
2. Wykonanie koparką przekopu w istniejącym ciągu drogi z odłożeniem urobku do dalszego zasypania przepustów i wyplantowanie naddatku nad ciągiem rur
3. Rury należy układać w wykopie bezpośrednio na przygotowanym gruncie rodzimym z jednostronnym spadkiem zgodnym ze spadkiem terenu.
4. Ułożone rury należy za spoinować i przykryć zgromadzonym gruntem rodzimym i warstwami kruszywa drogowego. Grubość nadkładu nad ułożonymi rurami min. 40 cm
Cena 1 szt. przepustu obejmuje :
- prace pomiarowe i oznakowanie robót,
- usunięcie uszkodzonych istniejących przepustów ich wywóz
- materiały dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania,
- ułożenie rur w wykonanym wykopie
- zasypanie rur gruntem rodzimym i rozścielenie pospółki 0-63mm warstwami zagęszczeniem powierzchni nad przepustem, wykonanie nawierzchni
- uporządkowanie terenu robót
- przywrócenie do stanu pierwotnego terenu drogi i gruntów przyległych
2) Sposób prowadzenia robót.
1. Przed przystąpieniem do robót na drogach w danej wsi Wykonawca powiadomi Sołtysa danej wsi i Zamawiającego o terminie prowadzonych prac. Sołtys danej wsi zobowiązany jest do kontrolowania ilości wbudowanego materiału.
2. Wykonawca w ciągu 5 dni od dnia wykonania prac polegających na równaniu dróg zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu w celu odbioru. Zamawiający ma obowiązek odbioru prac w ciągu 7 dni.
3. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasuw i podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
4. Do zgłoszenia odbioru należy złożyć dokumenty potwierdzające wyrównanie drogi i ilość wbudowanego materiału potwierdzone przez Sołtysa danej wsi.
5. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości wykorzystanego materiału będącego w przedmiocie zamówienia. Materiał zostanie rozliczony wg cen jednostkowych. Wartość zamówienia nie może przekroczyć wartości określonej w umowie.
6. Do dokumentów odbiorowych należy dołączyć protokół odbioru podpisany przez właścicieli urządzeń infrastruktury (energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej)
7. Jeżeli podczas odbioru lub kontroli przez Zamawiającego w gruzie zostaną odkryte jakiekolwiek elementy drutu, metalu, szkła, śmieci, gazobetonu, wówczas za te partie materiału zastosowane do wbudowania w pas drogowy Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy.
8. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wykonanie niektórych prac ręcznie, w celu zapewnienia ich estetycznego wyglądu oraz zapewnić taką ilość niezbędnego sprzętu i personelu wykonawczego, aby jednocześnie prowadzić roboty w 2 rejonach Gminy tj. w jednym równanie, w innym uzupełnienie zadoleń i wybojów.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
10. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
11. Roboty nieuwzględnione w tabeli kosztowej, a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.

3) Wykonanie i odbiór robót
1. Roboty należy wykonać zgodnie wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
2. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone jeżeli odbiór nastąpi bez usterek
3. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości) i dołączyć je do zgłoszenia robót
4. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone SIWZ.
5. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Zamawiającego.
6. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
7. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.

II. CZĘŚĆ B dla dróg gruntowych na terenie miejscowości: Bieniewiec, Grzymek, Stara Bukówka, Nowa Bukówka, Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Słubica Wieś, Pieńki Słubickie, Oddział, Rumianka, Grzmiąca, Ciepłe, Ciepłe Pierwsze, Bolesławek, Skuły, Bartoszówka, Grzegorzewice, Piotrkowice, Redlanka, Lasek, Petrykozy,
1) Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiot zamówienia

Opis: za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu norm europejskich, Polskich Norm, a w odniesieniu do robót budowlanych dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
Wypełnienie wybojów w nawierzchniach gruntowych i tłuczniowych:
- Tłuczniem betonowym z zagęszczeniem mechanicznym w ilości 300 m3
- Mieszanką kruszywa łamanego z zagęszczeniem mechanicznym 0-63 w ilości 700m3
- Mieszanką kruszywa naturalnego kl. I w ilości 200m3
Wypełnienie tłuczniem betonowym w ilości 300 m3 wybojów, zadoleń i kolein.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia betonowego przeznaczonego do uzupełniania wybojów, zadoleń i kolein w drogach: tłuczeń betonowy o frakcji 0-63 mm bez zanieczyszczeń obcych (drut, metal, szkło, śmieci, gazobeton), - dowóz zakupionego tłucznia betonowego na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola - rozładunek tłucznia betonowego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechaniczne, ręczne i zagęszczenie. Dopuszcza się tylko tłuczeń betonowy z odsiewu kruszarki. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych na wbudowany materiał
Mieszanką kruszywa łamanego 0-63 mm w ilości 700 m3 oraz mieszanką kruszywa naturalnego w ilości 200m3 polegające na uzupełnieniu ubytków.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 . Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm lub mieszanki kruszywa naturalnego, - dowóz zakupionego kruszywa na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola, rozładunek tłucznia lub mieszanki kruszywa naturalnego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechanicznie i ręcznie oraz zagęszczenie .Dopuszcza się Kamień łamany bez domieszki gliny. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży atesty certyfikaty na wbudowany materiał.
Do każdej partii materiału należy dołączyć deklarację zgodności wg. PN-EN 13043:2004.
C. Profilowanie dróg gruntowych i poboczy
Jednostką obmiarową jest 1 km zakres to 20 km o szerokości zmiennej od 3 m - 7 m. Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: Wyrównania wybojów, kolein i zapewnienia lepszego odwodnienia dróg na całej szerokości drogi uzyskując profil poprzeczny ze spadkiem dwustronnym dla odprowadzenia wód deszczowych. Profilowanie dróg należy prowadzić przy pomocy równiarek.
Profilowanie należy wykonać po średnim deszczu, gdy grunt jest nawilgocony, co ułatwia ścięcie gruntu na wygórowaniach, jak i jego zagęszczenie.
W czasie profilowania równiarka powinna:
- wyrównać wyboje ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań, powstałych z materiału wyniesionego z wybojów przez koła pojazdów,
- odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi z jednoczesnym wyrównaniem kolein.
- uporządkować i wyrównać pobocze mechanicznie i ręcznie
Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Drogi w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach: wodociągowych, gazowych i telefonicznych (zasuwy hydranty). Przed przystąpieniem do robót wykonawca powinien powiadomić właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. W przypadku konieczności podniesienia zasuw wykonawca winien je podnieść w porozumieniu z właścicielem urządzenia infrastruktury technicznej. Profilowaną drogę należy zagęścić.
D. Oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu - 4000m
Jednostką obmiarową jest 1m. zakres robót obejmuje wycięcie zakrzaczeń oraz wykopanie rowu trapezowego 50x50. Koszt jednostkowy pozycji w kosztorysie ofertowym obejmuje wszystkie czynności niezbędne do wykonania robót łącznie z załadunkiem i wywozem urobku, zakrzaczeń.
Wbudowanie przepustów z PCV
Przepust- 65 mb - obiekt wbudowany w formie zamkniętej obudowy konstrukcyjnej, służący do przeprowadzania wody małych cieków wodnych pod nasypami drogowymi
5. Rury przed ich bezpośrednim użyciem do montażu lub układania należy wewnątrz i na stykach starannie oczyścić; rur pękniętych lub w inny sposób uszkodzonych nie wolno używać.
6. Wykonanie koparką przekopu w istniejącym ciągu drogi z odłożeniem urobku do dalszego zasypania przepustów i wyplantowanie naddatku nad ciągiem rur
7. Rury należy układać w wykopie bezpośrednio na przygotowanym gruncie rodzimym z jednostronnym spadkiem zgodnym ze spadkiem terenu.
8. Ułożone rury należy za spoinować i przykryć zgromadzonym gruntem rodzimym i warstwami kruszywa drogowego. Grubość nadkładu nad ułożonymi rurami min. 40 cm
Cena 1 szt. przepustu obejmuje :
- prace pomiarowe i oznakowanie robót,
- usunięcie uszkodzonych istniejących przepustów ich wywóz
- materiały dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania,
- ułożenie rur w wykonanym wykopie
- zasypanie rur gruntem rodzimym i rozścielenie pospółki 0-63mm warstwami zagęszczeniem powierzchni nad przepustem, wykonanie nawierzchni
- uporządkowanie terenu robót
- przywrócenie do stanu pierwotnego terenu drogi i gruntów przyległych

2) Sposób prowadzenia robót.
1. Przed przystąpieniem do robót na drogach w danej wsi Wykonawca powiadomi Sołtysa danej wsi i Zamawiającego o terminie prowadzonych prac. Sołtys danej wsi zobowiązany jest do kontrolowania ilości wbudowanego materiału.
2. Wykonawca w ciągu 5 dni od dnia wykonania prac polegających na równaniu dróg zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu w celu odbioru. Zamawiający ma obowiązek odbioru prac w ciągu 7 dni.
3. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasuw i podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
4. Do zgłoszenia odbioru należy złożyć dokumenty potwierdzające wyrównanie drogi i ilość wbudowanego materiału potwierdzone przez Sołtysa danej wsi.
5. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości wykorzystanego materiału będącego w przedmiocie zamówienia. Materiał zostanie rozliczony wg cen jednostkowych. Wartość zamówienia nie może przekroczyć wartości określonej w umowie.
6. Do dokumentów odbiorowych należy dołączyć protokół odbioru podpisany przez właścicieli urządzeń infrastruktury (energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej)
7. Jeżeli podczas odbioru lub kontroli przez Zamawiającego w gruzie zostaną odkryte jakiekolwiek elementy drutu, metalu, szkła, śmieci, gazobetonu, wówczas za te partie materiału zastosowane do wbudowania w pas drogowy Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy.
8. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wykonanie niektórych prac ręcznie, w celu zapewnienia ich estetycznego wyglądu oraz zapewnić taką ilość niezbędnego sprzętu i personelu wykonawczego, aby jednocześnie prowadzić roboty w 2 rejonach Gminy tj. w jednym równanie, w innym uzupełnienie zadoleń i wybojów.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
10. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
11. Roboty nieuwzględnione w tabeli kosztowej, a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.
3) Wykonanie i odbiór robót
1. Roboty należy wykonać zgodnie wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
2. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone jeżeli odbiór nastąpi bez usterek
3. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości) i dołączyć je do zgłoszenia robót
4. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone SIWZ.
5. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Zamawiającego.
6. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
7. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.
UWAGA
JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTE NA 1 CZEŚĆ ZAMÓWIENIA

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 33378

Data publikacji: 2013-01-24

Nazwa: Gmina Żabia Wola

Ulica: ul. Główna 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Żabia Wola

Kod pocztowy: 96-321

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 046 8578182, 8578224

Numer faxu: 046 8578181

Adres strony internetowej: www.zabiawola.pl

Regon: 75014857800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola

Zamówienie zostało podzielone na 2 części: rejon obejmujący Cześć A i Cześć B

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ NA 1 CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA

I. CZĘŚĆ A dla dróg gruntowych na terenie miejscowości: Józefina, Osowiec, Wycinki Osowskie, Musuły, Zalesie, Władysławów, Siestrzeń, Przeszkoda, Jastrzębnik, Żabia Wola, Huta Żabiowolska, Żelechów, Kaleń, Kaleń Tow., Ojrzanów, Ojrzanów Tow., Zaręby, Lisówek, Pieńki Zarębski
1) Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiot zamówienia

Opis: za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu norm europejskich, Polskich Norm, a w odniesieniu do robót budowlanych dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót

Wypełnienie wybojów w nawierzchniach gruntowych i tłuczniowych:
- Tłuczniem betonowym z zagęszczeniem mechanicznym w ilości 300 m3
- Mieszanką kruszywa łamanego z zagęszczeniem mechanicznym 0-63 w ilości 700 m3
- Mieszanką kruszywa naturalnego kl. I w ilości 200m3
Wypełnienie tłuczniem betonowym w ilości 300 m3 wybojów, zadoleń i kolein.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia betonowego przeznaczonego do uzupełniania wybojów, zadoleń i kolein w drogach: tłuczeń betonowy o frakcji 0-63 mm bez zanieczyszczeń obcych (drut, metal, szkło, śmieci, gazobeton), - dowóz zakupionego tłucznia betonowego na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola - rozładunek tłucznia betonowego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechaniczne, ręczne i zagęszczenie. Dopuszcza się tylko tłuczeń betonowy z odsiewu kruszarki. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych na wbudowany materiał
Mieszanką kruszywa łamanego 0-63 mm w ilości 700 m3 oraz mieszanką kruszywa naturalnego w ilości 200m3 polegające na uzupełnieniu ubytków.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 . Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm, lub mieszanki kruszywa naturalnego - dowóz zakupionego kruszywa na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola, rozładunek tłucznia lub mieszanki kruszywa naturalnego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechanicznie i ręcznie oraz zagęszczenie .Dopuszcza się Kamień łamany bez domieszki gliny. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży atesty/certyfikaty na wbudowany materiał.
Do każdej partii materiału należy dołączyć deklarację zgodności wg. PN-EN 13043:2004.
A. Profilowanie dróg gruntowych i poboczy
Jednostką obmiarową jest 1 km zakres to 20 km o szerokości zmiennej od 3 m - 7 m. Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: Wyrównania wybojów, kolein i zapewnienia lepszego odwodnienia dróg na całej szerokości drogi uzyskując profil poprzeczny ze spadkiem dwustronnym dla odprowadzenia wód deszczowych. Profilowanie dróg należy prowadzić przy pomocy równiarek.
Profilowanie należy wykonać po średnim deszczu, gdy grunt jest nawilgocony, co ułatwia ścięcie gruntu na wygórowaniach, jak i jego zagęszczenie.
W czasie profilowania równiarka powinna:
- wyrównać wyboje ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań, powstałych z materiału wyniesionego z wybojów przez koła pojazdów,
- odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi z jednoczesnym wyrównaniem kolein.
- uporządkować i wyrównać pobocze mechanicznie i ręcznie
Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Drogi w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach: wodociągowych, gazowych i telefonicznych (zasuwy hydranty). Przed przystąpieniem do robót wykonawca powinien powiadomić właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. W przypadku konieczności podniesienia zasuw wykonawca winien je podnieść w porozumieniu z właścicielem urządzenia infrastruktury technicznej. Profilowaną drogę należy zagęścić.
B. Oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu - 4000 m
Jednostką obmiarową jest 1m. zakres robót obejmuje wycięcie zakrzaczeń oraz wykopanie rowu trapezowego 50x50. Koszt jednostkowy pozycji w kosztorysie ofertowym obejmuje wszystkie czynności niezbędne do wykonania robót łącznie z załadunkiem i wywozem urobku, zakrzaczeń.
Wbudowanie przepustów z PCV
Przepust- 65 mb - obiekt wbudowany w formie zamkniętej obudowy konstrukcyjnej, służący do przeprowadzania wody małych cieków wodnych pod nasypami drogowymi
1. Rury przed ich bezpośrednim użyciem do montażu lub układania należy wewnątrz i na stykach starannie oczyścić; rur pękniętych lub w inny sposób uszkodzonych nie wolno używać.
2. Wykonanie koparką przekopu w istniejącym ciągu drogi z odłożeniem urobku do dalszego zasypania przepustów i wyplantowanie naddatku nad ciągiem rur
3. Rury należy układać w wykopie bezpośrednio na przygotowanym gruncie rodzimym z jednostronnym spadkiem zgodnym ze spadkiem terenu.
4. Ułożone rury należy za spoinować i przykryć zgromadzonym gruntem rodzimym i warstwami kruszywa drogowego. Grubość nadkładu nad ułożonymi rurami min. 40 cm
Cena 1 szt. przepustu obejmuje :
- prace pomiarowe i oznakowanie robót,
- usunięcie uszkodzonych istniejących przepustów ich wywóz
- materiały dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania,
- ułożenie rur w wykonanym wykopie
- zasypanie rur gruntem rodzimym i rozścielenie pospółki 0-63mm warstwami zagęszczeniem powierzchni nad przepustem, wykonanie nawierzchni
- uporządkowanie terenu robót
- przywrócenie do stanu pierwotnego terenu drogi i gruntów przyległych
2) Sposób prowadzenia robót.
1. Przed przystąpieniem do robót na drogach w danej wsi Wykonawca powiadomi Sołtysa danej wsi i Zamawiającego o terminie prowadzonych prac. Sołtys danej wsi zobowiązany jest do kontrolowania ilości wbudowanego materiału.
2. Wykonawca w ciągu 5 dni od dnia wykonania prac polegających na równaniu dróg zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu w celu odbioru. Zamawiający ma obowiązek odbioru prac w ciągu 7 dni.
3. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasuw i podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
4. Do zgłoszenia odbioru należy złożyć dokumenty potwierdzające wyrównanie drogi i ilość wbudowanego materiału potwierdzone przez Sołtysa danej wsi.
5. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości wykorzystanego materiału będącego w przedmiocie zamówienia. Materiał zostanie rozliczony wg cen jednostkowych. Wartość zamówienia nie może przekroczyć wartości określonej w umowie.
6. Do dokumentów odbiorowych należy dołączyć protokół odbioru podpisany przez właścicieli urządzeń infrastruktury (energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej)
7. Jeżeli podczas odbioru lub kontroli przez Zamawiającego w gruzie zostaną odkryte jakiekolwiek elementy drutu, metalu, szkła, śmieci, gazobetonu, wówczas za te partie materiału zastosowane do wbudowania w pas drogowy Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy.
8. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wykonanie niektórych prac ręcznie, w celu zapewnienia ich estetycznego wyglądu oraz zapewnić taką ilość niezbędnego sprzętu i personelu wykonawczego, aby jednocześnie prowadzić roboty w 2 rejonach Gminy tj. w jednym równanie, w innym uzupełnienie zadoleń i wybojów.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
10. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
11. Roboty nieuwzględnione w tabeli kosztowej, a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.

3) Wykonanie i odbiór robót
1. Roboty należy wykonać zgodnie wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
2. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone jeżeli odbiór nastąpi bez usterek
3. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości) i dołączyć je do zgłoszenia robót
4. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone SIWZ.
5. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Zamawiającego.
6. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
7. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.

II. CZĘŚĆ B dla dróg gruntowych na terenie miejscowości: Bieniewiec, Grzymek, Stara Bukówka, Nowa Bukówka, Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Słubica Wieś, Pieńki Słubickie, Oddział, Rumianka, Grzmiąca, Ciepłe, Ciepłe Pierwsze, Bolesławek, Skuły, Bartoszówka, Grzegorzewice, Piotrkowice, Redlanka, Lasek, Petrykozy,
1) Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiot zamówienia

Opis: za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu norm europejskich, Polskich Norm, a w odniesieniu do robót budowlanych dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
Wypełnienie wybojów w nawierzchniach gruntowych i tłuczniowych:
- Tłuczniem betonowym z zagęszczeniem mechanicznym w ilości 300 m3
- Mieszanką kruszywa łamanego z zagęszczeniem mechanicznym 0-63 w ilości 700m3
- Mieszanką kruszywa naturalnego kl. I w ilości 200m3
Wypełnienie tłuczniem betonowym w ilości 300 m3 wybojów, zadoleń i kolein.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia betonowego przeznaczonego do uzupełniania wybojów, zadoleń i kolein w drogach: tłuczeń betonowy o frakcji 0-63 mm bez zanieczyszczeń obcych (drut, metal, szkło, śmieci, gazobeton), - dowóz zakupionego tłucznia betonowego na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola - rozładunek tłucznia betonowego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechaniczne, ręczne i zagęszczenie. Dopuszcza się tylko tłuczeń betonowy z odsiewu kruszarki. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych na wbudowany materiał
Mieszanką kruszywa łamanego 0-63 mm w ilości 700 m3 oraz mieszanką kruszywa naturalnego w ilości 200m3 polegające na uzupełnieniu ubytków.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 . Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm lub mieszanki kruszywa naturalnego, - dowóz zakupionego kruszywa na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola, rozładunek tłucznia lub mieszanki kruszywa naturalnego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechanicznie i ręcznie oraz zagęszczenie .Dopuszcza się Kamień łamany bez domieszki gliny. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży atesty certyfikaty na wbudowany materiał.
Do każdej partii materiału należy dołączyć deklarację zgodności wg. PN-EN 13043:2004.
C. Profilowanie dróg gruntowych i poboczy
Jednostką obmiarową jest 1 km zakres to 20 km o szerokości zmiennej od 3 m - 7 m. Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: Wyrównania wybojów, kolein i zapewnienia lepszego odwodnienia dróg na całej szerokości drogi uzyskując profil poprzeczny ze spadkiem dwustronnym dla odprowadzenia wód deszczowych. Profilowanie dróg należy prowadzić przy pomocy równiarek.
Profilowanie należy wykonać po średnim deszczu, gdy grunt jest nawilgocony, co ułatwia ścięcie gruntu na wygórowaniach, jak i jego zagęszczenie.
W czasie profilowania równiarka powinna:
- wyrównać wyboje ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań, powstałych z materiału wyniesionego z wybojów przez koła pojazdów,
- odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi z jednoczesnym wyrównaniem kolein.
- uporządkować i wyrównać pobocze mechanicznie i ręcznie
Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Drogi w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach: wodociągowych, gazowych i telefonicznych (zasuwy hydranty). Przed przystąpieniem do robót wykonawca powinien powiadomić właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. W przypadku konieczności podniesienia zasuw wykonawca winien je podnieść w porozumieniu z właścicielem urządzenia infrastruktury technicznej. Profilowaną drogę należy zagęścić.
D. Oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu - 4000m
Jednostką obmiarową jest 1m. zakres robót obejmuje wycięcie zakrzaczeń oraz wykopanie rowu trapezowego 50x50. Koszt jednostkowy pozycji w kosztorysie ofertowym obejmuje wszystkie czynności niezbędne do wykonania robót łącznie z załadunkiem i wywozem urobku, zakrzaczeń.
Wbudowanie przepustów z PCV
Przepust- 65 mb - obiekt wbudowany w formie zamkniętej obudowy konstrukcyjnej, służący do przeprowadzania wody małych cieków wodnych pod nasypami drogowymi
5. Rury przed ich bezpośrednim użyciem do montażu lub układania należy wewnątrz i na stykach starannie oczyścić; rur pękniętych lub w inny sposób uszkodzonych nie wolno używać.
6. Wykonanie koparką przekopu w istniejącym ciągu drogi z odłożeniem urobku do dalszego zasypania przepustów i wyplantowanie naddatku nad ciągiem rur
7. Rury należy układać w wykopie bezpośrednio na przygotowanym gruncie rodzimym z jednostronnym spadkiem zgodnym ze spadkiem terenu.
8. Ułożone rury należy za spoinować i przykryć zgromadzonym gruntem rodzimym i warstwami kruszywa drogowego. Grubość nadkładu nad ułożonymi rurami min. 40 cm
Cena 1 szt. przepustu obejmuje :
- prace pomiarowe i oznakowanie robót,
- usunięcie uszkodzonych istniejących przepustów ich wywóz
- materiały dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania,
- ułożenie rur w wykonanym wykopie
- zasypanie rur gruntem rodzimym i rozścielenie pospółki 0-63mm warstwami zagęszczeniem powierzchni nad przepustem, wykonanie nawierzchni
- uporządkowanie terenu robót
- przywrócenie do stanu pierwotnego terenu drogi i gruntów przyległych

2) Sposób prowadzenia robót.
1. Przed przystąpieniem do robót na drogach w danej wsi Wykonawca powiadomi Sołtysa danej wsi i Zamawiającego o terminie prowadzonych prac. Sołtys danej wsi zobowiązany jest do kontrolowania ilości wbudowanego materiału.
2. Wykonawca w ciągu 5 dni od dnia wykonania prac polegających na równaniu dróg zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu w celu odbioru. Zamawiający ma obowiązek odbioru prac w ciągu 7 dni.
3. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasuw i podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
4. Do zgłoszenia odbioru należy złożyć dokumenty potwierdzające wyrównanie drogi i ilość wbudowanego materiału potwierdzone przez Sołtysa danej wsi.
5. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości wykorzystanego materiału będącego w przedmiocie zamówienia. Materiał zostanie rozliczony wg cen jednostkowych. Wartość zamówienia nie może przekroczyć wartości określonej w umowie.
6. Do dokumentów odbiorowych należy dołączyć protokół odbioru podpisany przez właścicieli urządzeń infrastruktury (energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej)
7. Jeżeli podczas odbioru lub kontroli przez Zamawiającego w gruzie zostaną odkryte jakiekolwiek elementy drutu, metalu, szkła, śmieci, gazobetonu, wówczas za te partie materiału zastosowane do wbudowania w pas drogowy Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy.
8. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wykonanie niektórych prac ręcznie, w celu zapewnienia ich estetycznego wyglądu oraz zapewnić taką ilość niezbędnego sprzętu i personelu wykonawczego, aby jednocześnie prowadzić roboty w 2 rejonach Gminy tj. w jednym równanie, w innym uzupełnienie zadoleń i wybojów.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
10. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
11. Roboty nieuwzględnione w tabeli kosztowej, a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.
3) Wykonanie i odbiór robót
1. Roboty należy wykonać zgodnie wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
2. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone jeżeli odbiór nastąpi bez usterek
3. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości) i dołączyć je do zgłoszenia robót
4. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone SIWZ.
5. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Zamawiającego.
6. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
7. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.
UWAGA
JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTE NA 1 CZEŚĆ ZAMÓWIENIA

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy P.z.p.

Czas: D

Data zakończenia: 09/12/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku - nie dotyczy.

Wiedza i doświadczenie:
1. Wykonawca wykaże i udokumentuje (protokołami odbioru końcowego bez usterek ), iż w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności wykonał roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie min. 5 km drogi w zakresie naprawy dróg gruntowych

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych robót budowlanych i dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
Dysponują lub będą dysponować sprzętem i narzędziami, niezbędnymi do realizacji zamówienia;
a. tj. min. 2 ciągniki z przyczepą lub samochodami ciężarowymi o ładowności do 8 t , 2 równiarki drogowe, 2 walce drogowe, 2 koparko-spycharki.

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. W tym względzie dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: tj. 2 kierowców obsługujących, 2 jednostki sprzętu pracujące jednocześnie na terenie gminy

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących sytuacjach:
1) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
a) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b) wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót,
c) szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
d) siły wyższej, klęski żywiołowej
e) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
f) niewypałów i niewybuchów,
g) wykopalisk archeologicznych nieprzewidywanych w siwz,
2) Jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego , w szczególności :
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
3) Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) .
4) Gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia - zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy, w szczególności terminu realizacji zamówienia.
5) Dopuszcza się zmianę umowy z uwagi na pojawienie się podwykonawców.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.zabiawola. akcessnet.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96-321 Żabia Wola

Data składania wniosków, ofert: 08/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96-321 Żabia Wola pok nr 6 Kancelaria Urzędu

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola część A.

Opis:
I. CZĘŚĆ A dla dróg gruntowych na terenie miejscowości: Józefina, Osowiec, Wycinki Osowskie, Musuły, Zalesie, Władysławów, Siestrzeń, Przeszkoda, Jastrzębnik, Żabia Wola, Huta Żabiowolska, Żelechów, Kaleń, Kaleń Tow., Ojrzanów, Ojrzanów Tow., Zaręby, Lisówek, Pieńki Zarębski
1) Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiot zamówienia

Opis: za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu norm europejskich, Polskich Norm, a w odniesieniu do robót budowlanych dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót

Wypełnienie wybojów w nawierzchniach gruntowych i tłuczniowych:
- Tłuczniem betonowym z zagęszczeniem mechanicznym w ilości 300 m3
- Mieszanką kruszywa łamanego z zagęszczeniem mechanicznym 0-63 w ilości 700 m3
- Mieszanką kruszywa naturalnego kl. I w ilości 200m3
Wypełnienie tłuczniem betonowym w ilości 300 m3 wybojów, zadoleń i kolein.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia betonowego przeznaczonego do uzupełniania wybojów, zadoleń i kolein w drogach: tłuczeń betonowy o frakcji 0-63 mm bez zanieczyszczeń obcych (drut, metal, szkło, śmieci, gazobeton), - dowóz zakupionego tłucznia betonowego na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola - rozładunek tłucznia betonowego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechaniczne, ręczne i zagęszczenie. Dopuszcza się tylko tłuczeń betonowy z odsiewu kruszarki. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych na wbudowany materiał
Mieszanką kruszywa łamanego 0-63 mm w ilości 700 m3 oraz mieszanką kruszywa naturalnego w ilości 200m3 polegające na uzupełnieniu ubytków.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 . Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm, lub mieszanki kruszywa naturalnego - dowóz zakupionego kruszywa na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola, rozładunek tłucznia lub mieszanki kruszywa naturalnego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechanicznie i ręcznie oraz zagęszczenie .Dopuszcza się Kamień łamany bez domieszki gliny. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży atesty/certyfikaty na wbudowany materiał.
Do każdej partii materiału należy dołączyć deklarację zgodności wg. PN-EN 13043:2004.
A. Profilowanie dróg gruntowych i poboczy
Jednostką obmiarową jest 1 km zakres to 20 km o szerokości zmiennej od 3 m - 7 m. Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: Wyrównania wybojów, kolein i zapewnienia lepszego odwodnienia dróg na całej szerokości drogi uzyskując profil poprzeczny ze spadkiem dwustronnym dla odprowadzenia wód deszczowych. Profilowanie dróg należy prowadzić przy pomocy równiarek.
Profilowanie należy wykonać po średnim deszczu, gdy grunt jest nawilgocony, co ułatwia ścięcie gruntu na wygórowaniach, jak i jego zagęszczenie.
W czasie profilowania równiarka powinna:
- wyrównać wyboje ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań, powstałych z materiału wyniesionego z wybojów przez koła pojazdów,
- odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi z jednoczesnym wyrównaniem kolein.
- uporządkować i wyrównać pobocze mechanicznie i ręcznie
Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Drogi w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach: wodociągowych, gazowych i telefonicznych (zasuwy hydranty). Przed przystąpieniem do robót wykonawca powinien powiadomić właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. W przypadku konieczności podniesienia zasuw wykonawca winien je podnieść w porozumieniu z właścicielem urządzenia infrastruktury technicznej. Profilowaną drogę należy zagęścić.
B. Oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu - 4000 m
Jednostką obmiarową jest 1m. zakres robót obejmuje wycięcie zakrzaczeń oraz wykopanie rowu trapezowego 50x50. Koszt jednostkowy pozycji w kosztorysie ofertowym obejmuje wszystkie czynności niezbędne do wykonania robót łącznie z załadunkiem i wywozem urobku, zakrzaczeń.
Wbudowanie przepustów z PCV
Przepust- 65 mb - obiekt wbudowany w formie zamkniętej obudowy konstrukcyjnej, służący do przeprowadzania wody małych cieków wodnych pod nasypami drogowymi
1. Rury przed ich bezpośrednim użyciem do montażu lub układania należy wewnątrz i na stykach starannie oczyścić; rur pękniętych lub w inny sposób uszkodzonych nie wolno używać.
2. Wykonanie koparką przekopu w istniejącym ciągu drogi z odłożeniem urobku do dalszego zasypania przepustów i wyplantowanie naddatku nad ciągiem rur
3. Rury należy układać w wykopie bezpośrednio na przygotowanym gruncie rodzimym z jednostronnym spadkiem zgodnym ze spadkiem terenu.
4. Ułożone rury należy za spoinować i przykryć zgromadzonym gruntem rodzimym i warstwami kruszywa drogowego. Grubość nadkładu nad ułożonymi rurami min. 40 cm
Cena 1 szt. przepustu obejmuje :
- prace pomiarowe i oznakowanie robót,
- usunięcie uszkodzonych istniejących przepustów ich wywóz
- materiały dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania,
- ułożenie rur w wykonanym wykopie
- zasypanie rur gruntem rodzimym i rozścielenie pospółki 0-63mm warstwami zagęszczeniem powierzchni nad przepustem, wykonanie nawierzchni
- uporządkowanie terenu robót
- przywrócenie do stanu pierwotnego terenu drogi i gruntów przyległych
2) Sposób prowadzenia robót.
1. Przed przystąpieniem do robót na drogach w danej wsi Wykonawca powiadomi Sołtysa danej wsi i Zamawiającego o terminie prowadzonych prac. Sołtys danej wsi zobowiązany jest do kontrolowania ilości wbudowanego materiału.
2. Wykonawca w ciągu 5 dni od dnia wykonania prac polegających na równaniu dróg zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu w celu odbioru. Zamawiający ma obowiązek odbioru prac w ciągu 7 dni.
3. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasuw i podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
4. Do zgłoszenia odbioru należy złożyć dokumenty potwierdzające wyrównanie drogi i ilość wbudowanego materiału potwierdzone przez Sołtysa danej wsi.
5. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości wykorzystanego materiału będącego w przedmiocie zamówienia. Materiał zostanie rozliczony wg cen jednostkowych. Wartość zamówienia nie może przekroczyć wartości określonej w umowie.
6. Do dokumentów odbiorowych należy dołączyć protokół odbioru podpisany przez właścicieli urządzeń infrastruktury (energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej)
7. Jeżeli podczas odbioru lub kontroli przez Zamawiającego w gruzie zostaną odkryte jakiekolwiek elementy drutu, metalu, szkła, śmieci, gazobetonu, wówczas za te partie materiału zastosowane do wbudowania w pas drogowy Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy.
8. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wykonanie niektórych prac ręcznie, w celu zapewnienia ich estetycznego wyglądu oraz zapewnić taką ilość niezbędnego sprzętu i personelu wykonawczego, aby jednocześnie prowadzić roboty w 2 rejonach Gminy tj. w jednym równanie, w innym uzupełnienie zadoleń i wybojów.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
10. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
11. Roboty nieuwzględnione w tabeli kosztowej, a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.

3) Wykonanie i odbiór robót
1. Roboty należy wykonać zgodnie wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
2. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone jeżeli odbiór nastąpi bez usterek
3. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości) i dołączyć je do zgłoszenia robót
4. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone SIWZ.
5. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Zamawiającego.
6. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
7. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.

Kody CPV:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 09/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola w części B.

Opis:
II. CZĘŚĆ B dla dróg gruntowych na terenie miejscowości: Bieniewiec, Grzymek, Stara Bukówka, Nowa Bukówka, Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Słubica Wieś, Pieńki Słubickie, Oddział, Rumianka, Grzmiąca, Ciepłe, Ciepłe Pierwsze, Bolesławek, Skuły, Bartoszówka, Grzegorzewice, Piotrkowice, Redlanka, Lasek, Petrykozy,
1) Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiot zamówienia

Opis: za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu norm europejskich, Polskich Norm, a w odniesieniu do robót budowlanych dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
Wypełnienie wybojów w nawierzchniach gruntowych i tłuczniowych:
- Tłuczniem betonowym z zagęszczeniem mechanicznym w ilości 300 m3
- Mieszanką kruszywa łamanego z zagęszczeniem mechanicznym 0-63 w ilości 700m3
- Mieszanką kruszywa naturalnego kl. I w ilości 200m3
Wypełnienie tłuczniem betonowym w ilości 300 m3 wybojów, zadoleń i kolein.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia betonowego przeznaczonego do uzupełniania wybojów, zadoleń i kolein w drogach: tłuczeń betonowy o frakcji 0-63 mm bez zanieczyszczeń obcych (drut, metal, szkło, śmieci, gazobeton), - dowóz zakupionego tłucznia betonowego na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola - rozładunek tłucznia betonowego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechaniczne, ręczne i zagęszczenie. Dopuszcza się tylko tłuczeń betonowy z odsiewu kruszarki. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie zgodnie z Ustawą o Wyrobach Budowlanych na wbudowany materiał
Mieszanką kruszywa łamanego 0-63 mm w ilości 700 m3 oraz mieszanką kruszywa naturalnego w ilości 200m3 polegające na uzupełnieniu ubytków.
Jednostką obmiarową jest 1 m3 . Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: - zakup przez Wykonawcę we własnym zakresie tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm lub mieszanki kruszywa naturalnego, - dowóz zakupionego kruszywa na remontowane odcinki dróg na terenie Gminy Żabia Wola, rozładunek tłucznia lub mieszanki kruszywa naturalnego na drogę, - w miejscach wyznaczonych do remontu wyrównanie mechanicznie i ręcznie oraz zagęszczenie .Dopuszcza się Kamień łamany bez domieszki gliny. Ilość wbudowanego materiału uzależniona od bieżących potrzeb. Wykonawca przedłoży atesty/certyfikaty na wbudowany materiał.
Do każdej partii materiału należy dołączyć deklarację zgodności wg. PN-EN 13043:2004.
C. Profilowanie dróg gruntowych i poboczy
Jednostką obmiarową jest 1 km zakres to 20 km o szerokości zmiennej od 3 m - 7 m. Cena jednostki obmiarowej obejmuje następujący zakres prac: Wyrównania wybojów, kolein i zapewnienia lepszego odwodnienia dróg na całej szerokości drogi uzyskując profil poprzeczny ze spadkiem dwustronnym dla odprowadzenia wód deszczowych. Profilowanie dróg należy prowadzić przy pomocy równiarek.
Profilowanie należy wykonać po średnim deszczu, gdy grunt jest nawilgocony, co ułatwia ścięcie gruntu na wygórowaniach, jak i jego zagęszczenie.
W czasie profilowania równiarka powinna:
- wyrównać wyboje ziemią otrzymaną przez ścięcie wygórowań, powstałych z materiału wyniesionego z wybojów przez koła pojazdów,
- odtworzyć profil pierwotny przez ścięcie poboczy i przesunięcie otrzymanej stąd ziemi ku środkowi drogi z jednoczesnym wyrównaniem kolein.
- uporządkować i wyrównać pobocze mechanicznie i ręcznie
Powstający w wyniku równania wałek od strony krawędzi należy zlikwidować, aby na drodze nie gromadziła się woda. Drogi w terenie uzbrojonym należy remontować zachowując ostrożność przy istniejących urządzeniach: wodociągowych, gazowych i telefonicznych (zasuwy hydranty). Przed przystąpieniem do robót wykonawca powinien powiadomić właściciela sieci o zamiarze prowadzenia robót. W przypadku konieczności podniesienia zasuw wykonawca winien je podnieść w porozumieniu z właścicielem urządzenia infrastruktury technicznej. Profilowaną drogę należy zagęścić.
D. Oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu - 4000m
Jednostką obmiarową jest 1m. zakres robót obejmuje wycięcie zakrzaczeń oraz wykopanie rowu trapezowego 50x50. Koszt jednostkowy pozycji w kosztorysie ofertowym obejmuje wszystkie czynności niezbędne do wykonania robót łącznie z załadunkiem i wywozem urobku, zakrzaczeń.
Wbudowanie przepustów z PCV
Przepust- 65 mb - obiekt wbudowany w formie zamkniętej obudowy konstrukcyjnej, służący do przeprowadzania wody małych cieków wodnych pod nasypami drogowymi
5. Rury przed ich bezpośrednim użyciem do montażu lub układania należy wewnątrz i na stykach starannie oczyścić; rur pękniętych lub w inny sposób uszkodzonych nie wolno używać.
6. Wykonanie koparką przekopu w istniejącym ciągu drogi z odłożeniem urobku do dalszego zasypania przepustów i wyplantowanie naddatku nad ciągiem rur
7. Rury należy układać w wykopie bezpośrednio na przygotowanym gruncie rodzimym z jednostronnym spadkiem zgodnym ze spadkiem terenu.
8. Ułożone rury należy za spoinować i przykryć zgromadzonym gruntem rodzimym i warstwami kruszywa drogowego. Grubość nadkładu nad ułożonymi rurami min. 40 cm
Cena 1 szt. przepustu obejmuje :
- prace pomiarowe i oznakowanie robót,
- usunięcie uszkodzonych istniejących przepustów ich wywóz
- materiały dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania,
- ułożenie rur w wykonanym wykopie
- zasypanie rur gruntem rodzimym i rozścielenie pospółki 0-63mm warstwami zagęszczeniem powierzchni nad przepustem, wykonanie nawierzchni
- uporządkowanie terenu robót
- przywrócenie do stanu pierwotnego terenu drogi i gruntów przyległych

2) Sposób prowadzenia robót.
1. Przed przystąpieniem do robót na drogach w danej wsi Wykonawca powiadomi Sołtysa danej wsi i Zamawiającego o terminie prowadzonych prac. Sołtys danej wsi zobowiązany jest do kontrolowania ilości wbudowanego materiału.
2. Wykonawca w ciągu 5 dni od dnia wykonania prac polegających na równaniu dróg zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu w celu odbioru. Zamawiający ma obowiązek odbioru prac w ciągu 7 dni.
3. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest do odnalezienia wszystkich zasuw i podniesienia ich w uzgodnieniu z właścicielem.
4. Do zgłoszenia odbioru należy złożyć dokumenty potwierdzające wyrównanie drogi i ilość wbudowanego materiału potwierdzone przez Sołtysa danej wsi.
5. Zamawiający dopuszcza zamianę ilości wykorzystanego materiału będącego w przedmiocie zamówienia. Materiał zostanie rozliczony wg cen jednostkowych. Wartość zamówienia nie może przekroczyć wartości określonej w umowie.
6. Do dokumentów odbiorowych należy dołączyć protokół odbioru podpisany przez właścicieli urządzeń infrastruktury (energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej)
7. Jeżeli podczas odbioru lub kontroli przez Zamawiającego w gruzie zostaną odkryte jakiekolwiek elementy drutu, metalu, szkła, śmieci, gazobetonu, wówczas za te partie materiału zastosowane do wbudowania w pas drogowy Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy.
8. Wykonawca musi wziąć pod uwagę wykonanie niektórych prac ręcznie, w celu zapewnienia ich estetycznego wyglądu oraz zapewnić taką ilość niezbędnego sprzętu i personelu wykonawczego, aby jednocześnie prowadzić roboty w 2 rejonach Gminy tj. w jednym równanie, w innym uzupełnienie zadoleń i wybojów.
9. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych. W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
10. Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
11. Roboty nieuwzględnione w tabeli kosztowej, a zapisane w przedmiocie zamówienia wykonawca musi uwzględnić w ofercie.
3) Wykonanie i odbiór robót
1. Roboty należy wykonać zgodnie wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami zamawiającego.
2. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone jeżeli odbiór nastąpi bez usterek
3. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości) i dołączyć je do zgłoszenia robót
4. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone SIWZ.
5. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Zamawiającego.
6. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
7. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.

Kody CPV:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 09/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

63603 / 2012-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Pruszkowski - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie remontu poboczy przy drogach powiatowych na terenie Powiatu Pruszkowskiego poprzez ścinanie i uzupełnianie

64538 / 2016-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku Sierpc - Gorzewo w km 54+445 do 56+500 - nr postępowania 012/16

16556 / 2015-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Konstancin-Jeziorna, UrzÄ…d Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna - Konstancin-Jeziorna (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont istniejących podbudów dróg gminnych na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna oraz zabezpieczenie ich nakładkami z mieszanek mineralnoasfaltowych w 2013 roku - III etap. Zadanie nr 1 - remont dróg we wsi Gassy. Zadanie nr 2 - remont dróg we wsi Łęg

231198 / 2012-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski - Sierpc (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Położenie dywanika asfaltowego na ul. Staszica (od ul. Piastowskiej do ul. Krasickiego)

173918 / 2012-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont chodników przy ulicach: Racławickiej, Czarnomorskiej, Bełskiej, Braci Pillatich, Dominikańskiej i Olesińskiej na terenie Dzielnicy Mokotów w Warszawie

417456 / 2014-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Warka - Warka (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont cząstkowy nawierzchni dróg gminnych na terenie gminy Warka

29674 / 2013-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Marki - Marki (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Interwencyjne usługi w zakresie dróg gruntowych na terenie miasta Marki

395426 / 2012-10-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie remontów nawierzchni asfaltowych na drogach krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Warszawie Rejon w Ostrowi Mazowieckiej

219810 / 2013-06-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie remontów nawierzchni asfaltowych na drogach krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Warszawie Rejon w Mińsku Mazowieckim.

72990 / 2010-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łomianki - Łomianki (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie remontu dróg żużlowych zarządzanych przez Gminę Łomianki

110744 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Karniewo - Karniewo (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie Gminy Karniewo

15396 / 2016-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowodworski - Nowy Dwór Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
PRACE Z ZAKRESU BIEŻĄCEGO UTRZYMANIA DRÓG - WYKONANIE REMONTÓW CZĄSTKOWYCH DRÓG BITUMICZNYCH NA TERENIE POWIATU NOWODWORSKIEGO W 2016r.

329854 / 2013-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Likwidacja przełomu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 627 relacji Ostrołęka - Sokołów Podlaski w m. Telaki na odcinku od km 79+625 do km 79+925 długości 300 m strona lewa, na terenie gminy Kosów Lacki, pow. Sokołów Podlaski - nr postępowania 085/13