Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

169334 / 2012-05-23 - Administracja samorządowa / Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych (Kraków)

Prowadzenie Domu Krakowskiego w Norymberdze w latach 2013-2015

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi przedstawienie koncepcji programu kulturalnego i promocyjnego wraz z planem organizacyjno - finansowym Domu Krakowskiego w Norymberdze oraz jej realizacja w latach 2013-2015

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 169334

Data publikacji: 2012-05-23

Nazwa:
Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych

Ulica: pl. Wszystkich Świętych 3-4

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-004

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 6161230

Numer faxu: 12 6161217

Adres strony internetowej: www.krakow.pl

Regon: 35155435300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Prowadzenie Domu Krakowskiego w Norymberdze w latach 2013-2015

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia stanowi przedstawienie koncepcji programu kulturalnego i promocyjnego wraz z planem organizacyjno - finansowym Domu Krakowskiego w Norymberdze oraz jej realizacja w latach 2013-2015

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają wymogi określone w art. 22 ust. 1 ustawy, w tym w szczególności posiadają wiedzę i doświadczenie tj.: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie zorganizowali (jako zarządzający projektem), co najmniej dziewięć imprez kulturalnych, (tj. koncertów, spektakli, wystaw, festiwali) w tym:
a) minimum 8 imprez o łącznym budżecie minimum 5 000 PLN brutto każda impreza,
b) minimum 1 imprezę o łącznym budżecie minimum 30 000 PLN brutto każda impreza.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie dokumentów złożonych wraz z wnioskiem. Przy ocenie spełniania warunków pod uwagę będą brane tylko te pozycje wykazu, które zostaną potwierdzone stosownymi dokumentami (np. referencje, protokoły odbioru). Wykonawca na potwierdzenie spełniania powyższego warunku składa wykaz wraz z informacjami: Przedmiot zamówienia, data wykonania - dzień/miesiąc/rok, wartość usługi brutto oraz informacja dot. odbiorców - nazwa oraz adres.
Wzór wykazu usług (zał. nr 2 do ogłoszenia) oraz oświadczenia (zał. nr 1A i 1B do ogłoszenia) o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, (o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy) zostały zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego (www.bip.krakow.pl). W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają wymogi określone w art. 22 ust. 1 ustawy, w tym w szczególności dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
I. co najmniej jedną osobą która będzie sprawowała nadzór nad Domem Krakowskim w Norymberdze i:
A. biegle włada językiem polskim i niemieckim tzn.:
- w przypadku osoby, dla której ojczystym językiem jest język polski osoba ta musi posiadać:
a) ukończone studia wyższe na kierunku filologia lub lingwistyka stosowana w zakresie języka niemieckiego
lub
b) posiadać ukończone studia wyższe oraz biegłą znajomość języka niemieckiego potwierdzoną certyfikatem: Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS) lub Zertifikat Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) lub równoważnym
lub
c) ukończone studia wyższe w kraju, w którym językiem urzędowym jest język niemiecki,
- w przypadku osoby, dla której ojczystym językiem jest język niemiecki osoba ta musi posiadać:
a) ukończone studia wyższe na kierunku filologia lub lingwistyka stosowana w zakresie języka polskiego
lub
b) posiadać wykształcenie wyższe oraz biegłą znajomość języka polskiego potwierdzoną certyfikatem Komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego na poziomie zaawansowanym
lub
c) ukończone studia wyższe w Polsce.
B. posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku w prowadzeniu placówki zajmującej się organizacją działalności kulturalnej w tym administrowaniem tą placówką,
II. co najmniej jedną osobą, która brała udział w organizacji (zarządzaniu) co najmniej dziewięciu imprez kulturalnych (tj. koncertów, spektakli, wystaw, festiwali) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz spełnia wymogi określone w pkt. I.A.
Zamawiający dopuszcza wykazanie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa powyżej poprzez wskazanie tej samej osoby, którą wskazano na potwierdzenie spelniania warunku nr I., w przypadku, gdy osoba ta spełnia wymogi obydwu warunków udziału w postępowaniu.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie dokumentów złożonych wraz z wnioskiem. Wykonawca na potwierdzenie spełniania powyższego warunku składa wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia zawierający imię i nazwisko, zakres wykonywanych czynności, język ojczysty, wykształcenie, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i informację o podstawie do dysponowania wskazanymi osobami. Wzór wykazu osób (zał. nr 3 do ogłoszenia) oraz oświadczenia (zał. nr 1A i 1B do ogłoszenia) o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, (o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy), zostały zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego (www.bip.krakow.pl). W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu.
2. Dowód dysponowania zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy, w szczególności pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia wraz z wykazaniem, że zobowiązanie to zostało podpisane przez osoby uprawnione (np. dokumenty rejestrowe, pełnomocnictwa) - jeżeli dotyczy.
3. Pełnomocnictwo - do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: DK

Liczba wykonawców: 3

Warunki wyboru wykonawców:
Ocena spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie treści wymaganych oświadczeń i dokumentów. Zamawiający zaprosi do dialogu 3 Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie większa niż 3, do dialogu konkurencyjnego zostaną zaproszeni Wykonawcy, którzy otrzymają kolejno najwyższą ocenę spełniania warunku posiadanego doświadczenia opisanego w sekcji III.3.2) ogłoszenia, w wyniku czego powstanie lista rankingowa Wykonawców. Ocena spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu będzie dokonywana w następujący sposób: a) W pierwszej kolejności dokonana zostanie ocena spełniania przez Wykonawców, opisanego w ogłoszeniu warunku udziału w postępowaniu, według zasady: spełnia/nie spełnia, b) Następnie ustalona zostanie lista rankingowa wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, która zostanie ustalona w następujący sposób: doświadczenie Wykonawcy - waga 100%. Oceniana będzie liczba wskazanych w wykazie usług, których należyte wykonanie zostało potwierdzone dołączonymi do wniosku dokumentami, (o których mowa w sekcji III.3.2) i III.4.1) ogłoszenia. c) Wykonawca za każdą wykazaną usługę organizacji imprez (jako zarządzający projektem), o łącznym budżecie od 5 000 PLN do 29 999,99 PLN brutto otrzyma 1 pkt, natomiast za każdą wykazaną usługę organizacji imprez (jako zarządzający projektem), o łącznym budżecie minimum 30 000 PLN brutto otrzyma 2 pkt. d) Lista rankingowa Wykonawców zostanie ustalona na podstawie sumy punktów uzyskanych w ocenie warunku udziału w postępowaniu (im wyższa liczba punktów, tym wyższa lokata Wykonawcy w rankingu). e) W przypadku, gdy na liście rankingowej więcej niż jeden Wykonawca uzyska tę samą liczbę punktów, o wyższej lokacie w rankingu decydować będzie większa liczba usług o łącznym budżecie minimum 30 000 PLN brutto. W przypadku gdy na liście rankingowej więcej niż jeden Wykonawca uzyska tę samą liczbę punktów, oraz wykaże taką samą liczbę usług o łącznym budżecie minimum 30 000 PLN brutto, o wyższej lokacie w rankingu decydować będzie wyższa kwota (brutto) wykonanych usług (ogółem). f) Wykonawcę niezaproszonego do dialogu konkurencyjnego traktuje się jak wykluczonego z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiany umowy zawartej z Wykonawcą dopuszczalne są w sytuacjach, które określone zostaną w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w umowie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 45

Nazwa kryterium 2:
Koncepcja programu kulturalnego i promocyjnego wraz z planem organizacyjno-finansowym

Znaczenie kryterium 2: 55

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.bip.krakow.pl udostępnia wyłącznie wzory dokumentów

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: ---

Opis potrzeb dla DK:
Dom Krakowski w Norymberdze to wyjątkowa placówka Miasta Krakowa poza granicami Polski. Jest on przyczółkiem polskości we Frankonii oraz miejscem spotkań polskich i niemieckich przyjaciół Krakowa. Kraków od 1979 roku związany jest z Norymbergą. Współpraca obu miast ma charakter bardzo wszechstronny i dotyczy wymiany doświadczeń w takich dziedzinach jak gospodarka komunalna, transport miejski, kultura, sztuka, sport, gospodarka i promocja. Dom Krakowski mieści się w Norymberdze przy Hintere Insel Schütt 34 w średniowiecznej baszcie, która była niegdyś częścią murów obronnych i położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Starego Miasta. Budynek ten jest wpisany na listę ochrony zabytków Miasta Norymbergi. Na mocy umowy dzierżawy z 1994 r. Urząd Miasta Norymberga wydzierżawił nieodpłatnie na okres 40 lat Miastu Kraków tą nieruchomość z przeznaczeniem na Dom Krakowski. Zgodnie z zapisami umowy dzierżawy Gmina Miejska Kraków zobowiązana jest do pokrycia całości kosztów związanych z utrzymaniem i funkcjonowaniem obiektu, przy czym może poddzierżawiać osobom trzecim pomieszczenia w Domu Krakowskim czerpiąc z tego tytułu pożytki. Uzyskane w ten sposób środki wpływają na subkonto Miasta Norymbergi z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z użytkowaniem obiektu dzierżawy, w szczególności opłaty za media, sprzątanie, ubezpieczenie budynku, itp. Jeśli koszty związane z utrzymaniem obiektu dzierżawy przewyższają pożytki uzyskane z tytułu poddzierżaw, Gmina Miejska Kraków zobowiązana jest do pokrycia różnicy. Płatności za faktury, rachunki związane z utrzymaniem Domu dokonywane są przez UM Norymbergi, a Miasto Kraków otrzymuje wyciąg z subkonta wraz z kopiami wszystkich rachunków i faktur. W Domu Krakowskim znalazły miejsce instytucje reprezentujące i promujące Kraków, jego kulturę i wartości turystyczne. Na parterze wieży ma swoją siedzibę Centrum Informacji Turystycznej o Krakowie, prowadzone przez Biuro Podróży Polenreisen. Zajmuje ono lokal o powierzchni 10 m2. Na pierwszym piętrze swoją siedzibę ma Towarzystwo Polsko-Niemieckie we Frankonii oraz Stowarzyszenie Wieża Krakowska, które zajmują lokal o powierzchni 11,47 m2. Na parterze oraz na pierwszym piętrze baszty prowadzi swoją działalność restauracja. Ogólna powierzchnia pomieszczeń wynajmowanych przez restaurację wraz z zapleczem to 160,20 m2 oraz ogród piwny o powierzchni ok. 320 m2. Na ostatnim piętrze wieży znajduje się Sala Klutentretera (mieszcząca do 100 osób), w której odbywają się imprezy kulturalne. Powyżej Sali Klutentretera - na poddaszu - znajduje się pomieszczenie, gdzie odbywają się wystawy oraz wernisaże prac artystów.
Gmina Miejska Kraków podpisała umowy najmu z wyżej wymienionymi instytucjami na wynajem pomieszczeń Domu Krakowskiego tj. do 2034 roku. Umowy te zawierają zapisy dot. wysokości i terminu wpłat za wynajmowane pomieszczenia. Sala Klutentretera może być wynajmowana odpłatnie przez Wykonawcę innym podmiotom. Środki finansowe uzyskane w ten sposób wpływają na subkonto Miasta Norymbergii.
Więcej o Domu Krakowskim i jego dotychczasowej działalności na stronach:
www.krakow.pl/otwarty_na_swiat
www.bip.krakow.pl w zakładce Polityki - Współpraca międzynarodowa
www.krakauer-haus.de
Niniejsze zamówienie obejmuje: 1. Przygotowanie propozycji programu kulturalnego Domu Krakowskiego oraz sposób jego realizacji w latach 2013-2015, z uwzględnieniem środków przeznaczanych przez Gminę Miejską Kraków na ten cel, tj.: 80 tys. PLN rocznie oraz środków finansowych pozyskiwanych przez wykonawcę z dotacji, od partnerów, sponsorów itp. Dom Krakowski ma służyć jako miejsce spotkań przedstawicieli życia kulturalnego i gospodarczego obu miast.
2. Przygotowanie wstępnej propozycji organizacji pracy wykonawcy w zakresie: a) działalności kulturalnej w tym: współpracy z Gminą Miejską Kraków, współpracy z Miastem Norymberga, instytucjami wynajmującymi pomieszczenia Domu Krakowskiego, innymi instytucjami, artystami, organizacjami prowadzącymi działalność o podobnym charakterze kulturalno-promocyjnym itp. b) działań związanych z administracją budynku, w tym ścisła współpraca z Miastem Norymberga i Gminą Miejską Kraków w zakresie rozliczania środków znajdujących się na subkoncie (opisanym powyżej) Miasta Norymberga, współpraca z instytucjami wynajmującymi pomieszczenia Domu Krakowskiego, odpłatne wynajmowanie Sali Klutentretera i inne czynności administracyjno-organizacyjne.
3. Przedstawienie propozycji promocji Domu Krakowskiego oraz promocji poszczególnych wydarzeń kulturalnych.
4. Przedstawienie programu organizacyjno - finansowego i propozycji gospodarowania środkami finansowymi Domu na lata 2013-2015 w oparciu o środki finansowe przekazywane przez Gminę Miejską Kraków na działalność kulturalną Domu, uzyskane z wynajmu pomieszczeń i Sali Klutentretera oraz pozyskiwane przez wykonawcę na działalność kulturalną od sponsorów partnerów, fundacji, instytucji itp. Rozeznanie oraz przedstawienie propozycji pozyskiwania dotacji/dofinansowania na działalność Domu Krakowskiego

Informacja o wysokości nagród dla DK:
Zamawiający nie przewiduje przyznawania wykonawcom nagród określonych w art. 60c ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

Data składania wniosków, ofert: 25/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4, Kancelaria Magistratu (parter), stanowisko nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego (np. członkowie konsorcjum) są zobowiązani ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia umowy. W takim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego są zobowiązani do złożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Pełnomocnictwa ustanawiającego Pełnomocnika. Pełnomocnictwo zawierać powinno umocowanie do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. UWAGA Pełnomocnictwa składane w przedmiotowym postępowaniu mogą być przedłożone wyłącznie w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego składają: a) każdy z osobna - dokumenty wymienione w sekcji III.4.2) tired 2 ogłoszenia. b) Oświadczenie Pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy (część I) oraz o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy (część II) zgodnie z treścią oświadczenia (zał. nr 1A i 1B do ogłoszenia) zamieszczoną na stronie www.bip.krakow.pl. c) pozostałe dokumenty, o których mowa w sekcji III.4.1) i III.6) (dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie) odpowiednio podpisane lub potwierdzone za zgodność z oryginałem zgodnie z § 6 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane. 2) Sposób przygotowania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2.1. Wniosek powinien zawierać w szczególności: oświadczenie woli udziału w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia, zarejestrowaną nazwę Wykonawcy, zarejestrowany adres Wykonawcy z numerem kodu pocztowego, telefon, fax, adres strony internetowej i poczty elektronicznej. W przypadku złożenia wniosku przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podane powyżej informacje winny być wskazane dla każdego z tych Wykonawców WRAZ ZE WSKAZANIEM LIDERA KONSORCJUM. 2.2. Wykonawca może złożyć tylko jeden wniosek, sporządzony na piśmie w języku polskim w sposób czytelny i trwały, podpisany przez osobę osoby upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. 2.3. Część wniosku, która zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a Wykonawca zastrzega ich poufność, należy umieścić w odrębnej kopercie z opisem: Zastrzeżona część wniosku. Zamawiający nie odpowiada za ujawnienie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa przekazanych mu przez Wykonawcę wbrew postanowieniom niniejszego podpunktu. 2.4. Wszystkie dokumenty załączone do wniosku winny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy na każdej zapisanej stronie poświadczanego dokumentu. Pełnomocnictwo oraz pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów, o którym mowa w sekcji III.6. pkt 3 ogłoszenia muszą być przedłożone wyłącznie w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza. 2.5. Dokumenty sporządzone w języku obcym winny być składane wraz z tłumaczeniem na język polski podpisanym przez Wykonawcę. 2.6. Wniosek należy złożyć w nieprzejrzystej i trwale zamkniętej kopercie lub opakowaniu. Na kopercie lub opakowaniu należy umieścić następujące informacje: Nazwa i adres Wykonawcy (ewentualnie pieczęć), Znak sprawy: OR-10.271.57.2012, Tytuł zamówienia: Prowadzenie Domu Krakowskiego w Norynberdze w latach 2013-2015. 3) W przypadku konieczności udzielenia wyjaśnień dotyczących treści niniejszego ogłoszenia, Zamawiający niezwłocznie udzieli tych wyjaśnień na stronie internetowej www.bip.krakow.pl w zakładce dotyczącej niniejszego ogłoszenia. 4) Termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2015 r. 5) W przypadku, jeżeli w załączonym do wniosku dokumencie potwierdzającym spełnianie warunku udziału w postępowaniu podane zostaną wartości w innej walucie niż PLN, będą one przeliczane na PLN według kursu średniego NBP danej waluty z daty wystawienia dokumentu.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
925000006 (Usługi świadczone przez biblioteki, archiwa, muzea i inne usługi kulturalne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
703300003 (Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy)

Podobne przetargi

257558 / 2010-08-19 - Inny: Jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 925000006 (Usługi świadczone przez biblioteki, archiwa, muzea i inne usługi kulturalne)
Organizacja zwiedzania kopalni soli z przewodnikiem połączonego z kolacją w dniu 4 listopada 2010 r. dla uczestników konferencji pt: Techniczno-analityczne aspekty współczesnych paliw organizowanej w Krakowie przez Instytut Nafty i Gazu w 3- 5 listopada 2010 r.