Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

24117 / 2016-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna (Muszyna)

Wykonanie projektu remontu i rozbudowy ruin zamku w Muszynie wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia zamku

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest projekt remontu i rozbudowy ruin zamku w Muszynie wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia zamku.
2.Określenie przedmiotu oraz zakresu zamówienia:
Opis stanu istniejącego.
Na terenie inwestycyjnym znajdują się zabytkowe, objęte ochroną konserwatorską ruiny Zamku z XIV w. oraz ścieżki spacerowe. Zamek jest wpisany do rejestru zabytków woj. Małopolskiego pod Nr rej. Kś A - 286-80 , Decyzja 86-80 z 28.01.1980 r. Ruiny zamku wznoszą się na dz. ewid. nr 145-9, południowym krańcu Koziejówki, 60 m powyżej doliny Popradu i jej dopływów Szczawniczka i Muszynki. Kilkakrotnie w ruiny muszyńskiego zamku wkraczali archeolodzy (1963, 1974-1975, 1992, 1996-1998, 2007-2010, 2013r.) przede wszystkim w celu odsłonięcia murów niemal całkowicie znajdujących się pod ziemią. Dzięki nim na powierzchni widoczne są znaczne odcinki obwodu obronnego i częściowo zabudowa wnętrza. W trakcie prac archeologicznych pozyskano ułamki kafli i naczyń ceramicznych (w tym dekoracyjna ceramika z Czech i Węgier) oraz przedmioty metalowe ( groty bełtów kusz, fragmenty luf hakownic, ostróg strzemion, podkowy, wędzidła).
W 2010 r. dokonano rekonstrukcji baszty w konstrukcji mieszanej kamienno - drewnianej wraz z punktem widokowym. Podstawę wieży stanowiły istniejące mury. Odtworzono również mury drugiej kondygnacji baszty wschodniej.
Zagospodarowanie i cel opracowania
Realizowana inwestycja ma być wyjątkowa, a jej wyjątkowość ma przyczynić się do wyróżnienia Muszyny oraz osiągnięcia przez miasto przewagi konkurencyjnej na tle oferty innych gmin i miejscowości uzdrowiskowych. Kuracjusze i goście Muszyny powinni zapamiętywać wizytę na wzgórzu Baszta jako wyjątkową. Wzgórze w trakcie trwania sezonu jak i poza sezonem turystycznym powinien służyć mieszkańcom miasta i gminy. Zrewitalizowany zamek ma być uzupełnieniem kompleksu dworskiego w skład którego wchodzą trzy obiekty: dawny zajazd odbudowany współcześnie - obecnie muzeum, odrestaurowany Dwór Starostów, Kordegarda.
Celem projektu jest nadanie zamkowi nowych funkcji użytkowych, które pozytywnie wpłyną na proces edukacji zwiedzających, zwiększą atrakcyjność zamku oraz zachowają autentyczność elementów obiektu. Przy projektowaniu należy kierować się obowiązującą doktryną konserwatorską wg. której nadrzędną wartością jest autentyczność tkanki historycznej a prace uzupełniające muszą wywodzić się z kompozycji architektonicznej i nosić znamię czasów współczesnych, odróżniające się od partii autentycznych elementy uzupełnień powinny harmonijnie łączyć się z całością.
W ramach opracowania przewiduje się do wprowadzenia następujące sale i pomieszczenia:
- kawiarnię
- zaplecze sanitarne
- sale wystawiennicze i ekspozycyjne
- sale tematyczne z wykorzystaniem postaci i legend o Muszynie ( czarownice, studnice, diabeł Boruta, harnicy): sala tortur, sala rycerska, sala dworska .
Istotnym podkreśleniem charakteru obiektu jako warowni byłby z pewnością zwodzony most i sucha fosa oddzielająca zamek od reszty góry, a na murach zamkowych repliki armat z tego okresu.
Całość należy uzupełnić o projekty branżowe w zakresie doprowadzenia mediów. W ramach zagospodarowania należy uwzględnić studnie wierconą wraz z jej projektem wykończenia jako nawiązanie do legend a być może także jako doprowadzenie wody do zamku.
Prace projektowe należy prowadzić w oparciu o Koncepcję architektonicznej budowy pomieszczeń kubaturowych na terenie ruin zamku w Muszynie wraz z koncepcją zagospodarowania terenu ruiny i jej bezpośredniego otoczenia, opracowaną przez zespół w składzie mgr inż. arch. Paweł Filipowicz , mgr inż. arch. Maciej Filipowicz z roku 2014. Zgodnie ze stanowiskiem Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków przy Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków z dnia 18.10.2014r. koncepcja może stanowić podstawę do wypracowania poprawnego ze stanowiska konserwatorskiego projektu zagospodarowania wzgórza zamkowego.
Tereny przyległe do zamku należy zagospodarować wykorzystując historię tego miejsca np. średniowieczny szlak handlowy prowadzący z Polski na Węgry, którym sprowadzano węgierskie wina do muszyńskich piwnic, jako park miniatur zamkowych pogranicza - makiety zamków i warowni umieszczone w otwartej przestrzeni, na spadzistych stokach oraz urwistych skalnych ścianach, odtworzone zgodnie z prawdą historyczną zarówno z terenów gmin przyległych i sąsiadujących z Muszyną jak i z terenów po drugiej stronie granicy (Słowacja, Czechy).
Nawiązując do licznych najazdów na zamek park miniatur można uzupełnić także o repliki machin oblężniczych np. balistę, katapultę, trebusz itp. , a także militaria takie jak: groty bełtów kusz, haki do naciągania cięciwy, hakownice, kule kamienne.
W bliskim otoczeniu zamku
Zamawiający oczekuje również propozycji autorów projektu.
Założenia:
1.Szczegółowy zakres opracowania projektowo-kosztorysowego obejmuje:
a)sporządzenie koncepcji zagospodarowania terenów,
b)sporządzenie projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę, opracowanych zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniających wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Projekty budowlane należy wykonać w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
c)sporządzenie projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowlane w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty te muszą zezwalać na realizację wszystkich robót budowlano-instalacyjnych bez dodatkowych opracowań. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072, z późn. zm.) - w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
d)sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 3 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
e)sporządzenie przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format edytowalny np. DOC lub XLS, pliki o max. objętości do 10 MB);
f)sporządzenie kosztorysów inwestorskich opracowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB).
g)sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
h)tabelę elementów scalonych - w ilości 2 egzemplarzy.
i)uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym , pozwoleniu na budowę lub dokonanie ewentualnego zgłoszenia wykonania robót budowlanych
j)uzyskanie zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane należy do Zamawiającego.
2.Opracowana dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
3.Dokumentacja winna być zaopatrzona w oświadczenie o jej kompletności.
4.Dokumentacja powinna spełniać wszystkie wymogi konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę.
5.Przyjęte w trakcie projektowania rozwiązania technologiczne i materiały należy konsultować z Zamawiającym oraz uzyskać jego akceptację.
6.Dokumentacja posłuży Zamawiającemu jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane.
7.Dokumentacja w swojej treści powinna określać parametry techniczne zastosowanych materiałów, urządzeń i wyposażenia oraz technologię robót w taki sposób, aby nie utrudniać uczciwej konkurencji. Projektant jest zobowiązany do opisywania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw, znaków wskazujących na producenta.
8.Warunkiem przystąpienia do wykonywania prac przewidzianych w ramach prac projektowych jest koncepcja w całości i bez uwag zaakceptowana przez Zamawiającego.
9.Koszt inwestycji nie może przekroczyć 5.000.000 PLN brutto.
10.Dokumentacja musi zostać opracowana zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 29
stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2013r., poz.907) zwłaszcza zgodnie z: art. 7 ust.1
1. Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców
art. 29 ust. 2
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać
uczciwą konkurencję art. 29 ust 3
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 24117

Data publikacji: 2016-03-08

Nazwa: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna

Ulica: Rynek 31

Numer domu: 31

Miejscowość: Muszyna

Kod pocztowy: 33-370

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 18 4714009

Numer faxu: 18 4777921

Adres strony internetowej: www.muszyna.pl

Regon: 49189306100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie projektu remontu i rozbudowy ruin zamku w Muszynie wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia zamku

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest projekt remontu i rozbudowy ruin zamku w Muszynie wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia zamku.
2.Określenie przedmiotu oraz zakresu zamówienia:
Opis stanu istniejącego.
Na terenie inwestycyjnym znajdują się zabytkowe, objęte ochroną konserwatorską ruiny Zamku z XIV w. oraz ścieżki spacerowe. Zamek jest wpisany do rejestru zabytków woj. Małopolskiego pod Nr rej. Kś A - 286-80 , Decyzja 86-80 z 28.01.1980 r. Ruiny zamku wznoszą się na dz. ewid. nr 145-9, południowym krańcu Koziejówki, 60 m powyżej doliny Popradu i jej dopływów Szczawniczka i Muszynki. Kilkakrotnie w ruiny muszyńskiego zamku wkraczali archeolodzy (1963, 1974-1975, 1992, 1996-1998, 2007-2010, 2013r.) przede wszystkim w celu odsłonięcia murów niemal całkowicie znajdujących się pod ziemią. Dzięki nim na powierzchni widoczne są znaczne odcinki obwodu obronnego i częściowo zabudowa wnętrza. W trakcie prac archeologicznych pozyskano ułamki kafli i naczyń ceramicznych (w tym dekoracyjna ceramika z Czech i Węgier) oraz przedmioty metalowe ( groty bełtów kusz, fragmenty luf hakownic, ostróg strzemion, podkowy, wędzidła).
W 2010 r. dokonano rekonstrukcji baszty w konstrukcji mieszanej kamienno - drewnianej wraz z punktem widokowym. Podstawę wieży stanowiły istniejące mury. Odtworzono również mury drugiej kondygnacji baszty wschodniej.
Zagospodarowanie i cel opracowania
Realizowana inwestycja ma być wyjątkowa, a jej wyjątkowość ma przyczynić się do wyróżnienia Muszyny oraz osiągnięcia przez miasto przewagi konkurencyjnej na tle oferty innych gmin i miejscowości uzdrowiskowych. Kuracjusze i goście Muszyny powinni zapamiętywać wizytę na wzgórzu Baszta jako wyjątkową. Wzgórze w trakcie trwania sezonu jak i poza sezonem turystycznym powinien służyć mieszkańcom miasta i gminy. Zrewitalizowany zamek ma być uzupełnieniem kompleksu dworskiego w skład którego wchodzą trzy obiekty: dawny zajazd odbudowany współcześnie - obecnie muzeum, odrestaurowany Dwór Starostów, Kordegarda.
Celem projektu jest nadanie zamkowi nowych funkcji użytkowych, które pozytywnie wpłyną na proces edukacji zwiedzających, zwiększą atrakcyjność zamku oraz zachowają autentyczność elementów obiektu. Przy projektowaniu należy kierować się obowiązującą doktryną konserwatorską wg. której nadrzędną wartością jest autentyczność tkanki historycznej a prace uzupełniające muszą wywodzić się z kompozycji architektonicznej i nosić znamię czasów współczesnych, odróżniające się od partii autentycznych elementy uzupełnień powinny harmonijnie łączyć się z całością.
W ramach opracowania przewiduje się do wprowadzenia następujące sale i pomieszczenia:
- kawiarnię
- zaplecze sanitarne
- sale wystawiennicze i ekspozycyjne
- sale tematyczne z wykorzystaniem postaci i legend o Muszynie ( czarownice, studnice, diabeł Boruta, harnicy): sala tortur, sala rycerska, sala dworska .
Istotnym podkreśleniem charakteru obiektu jako warowni byłby z pewnością zwodzony most i sucha fosa oddzielająca zamek od reszty góry, a na murach zamkowych repliki armat z tego okresu.
Całość należy uzupełnić o projekty branżowe w zakresie doprowadzenia mediów. W ramach zagospodarowania należy uwzględnić studnie wierconą wraz z jej projektem wykończenia jako nawiązanie do legend a być może także jako doprowadzenie wody do zamku.
Prace projektowe należy prowadzić w oparciu o Koncepcję architektonicznej budowy pomieszczeń kubaturowych na terenie ruin zamku w Muszynie wraz z koncepcją zagospodarowania terenu ruiny i jej bezpośredniego otoczenia, opracowaną przez zespół w składzie mgr inż. arch. Paweł Filipowicz , mgr inż. arch. Maciej Filipowicz z roku 2014. Zgodnie ze stanowiskiem Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków przy Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków z dnia 18.10.2014r. koncepcja może stanowić podstawę do wypracowania poprawnego ze stanowiska konserwatorskiego projektu zagospodarowania wzgórza zamkowego.
Tereny przyległe do zamku należy zagospodarować wykorzystując historię tego miejsca np. średniowieczny szlak handlowy prowadzący z Polski na Węgry, którym sprowadzano węgierskie wina do muszyńskich piwnic, jako park miniatur zamkowych pogranicza - makiety zamków i warowni umieszczone w otwartej przestrzeni, na spadzistych stokach oraz urwistych skalnych ścianach, odtworzone zgodnie z prawdą historyczną zarówno z terenów gmin przyległych i sąsiadujących z Muszyną jak i z terenów po drugiej stronie granicy (Słowacja, Czechy).
Nawiązując do licznych najazdów na zamek park miniatur można uzupełnić także o repliki machin oblężniczych np. balistę, katapultę, trebusz itp. , a także militaria takie jak: groty bełtów kusz, haki do naciągania cięciwy, hakownice, kule kamienne.
W bliskim otoczeniu zamku
Zamawiający oczekuje również propozycji autorów projektu.
Założenia:
1.Szczegółowy zakres opracowania projektowo-kosztorysowego obejmuje:
a)sporządzenie koncepcji zagospodarowania terenów,
b)sporządzenie projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę, opracowanych zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniających wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Projekty budowlane należy wykonać w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
c)sporządzenie projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowlane w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty te muszą zezwalać na realizację wszystkich robót budowlano-instalacyjnych bez dodatkowych opracowań. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072, z późn. zm.) - w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
d)sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 3 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
e)sporządzenie przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format edytowalny np. DOC lub XLS, pliki o max. objętości do 10 MB);
f)sporządzenie kosztorysów inwestorskich opracowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB).
g)sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
h)tabelę elementów scalonych - w ilości 2 egzemplarzy.
i)uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym , pozwoleniu na budowę lub dokonanie ewentualnego zgłoszenia wykonania robót budowlanych
j)uzyskanie zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane należy do Zamawiającego.
2.Opracowana dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
3.Dokumentacja winna być zaopatrzona w oświadczenie o jej kompletności.
4.Dokumentacja powinna spełniać wszystkie wymogi konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę.
5.Przyjęte w trakcie projektowania rozwiązania technologiczne i materiały należy konsultować z Zamawiającym oraz uzyskać jego akceptację.
6.Dokumentacja posłuży Zamawiającemu jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane.
7.Dokumentacja w swojej treści powinna określać parametry techniczne zastosowanych materiałów, urządzeń i wyposażenia oraz technologię robót w taki sposób, aby nie utrudniać uczciwej konkurencji. Projektant jest zobowiązany do opisywania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw, znaków wskazujących na producenta.
8.Warunkiem przystąpienia do wykonywania prac przewidzianych w ramach prac projektowych jest koncepcja w całości i bez uwag zaakceptowana przez Zamawiającego.
9.Koszt inwestycji nie może przekroczyć 5.000.000 PLN brutto.
10.Dokumentacja musi zostać opracowana zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 29
stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2013r., poz.907) zwłaszcza zgodnie z: art. 7 ust.1
1. Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców
art. 29 ust. 2
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać
uczciwą konkurencję art. 29 ust 3
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713270006 (Usługi projektowania konstrukcji nośnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713280003 (Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713221002 (Usługi pomiaru ilości w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/08/2016

Informacja na temat wadium:
1.Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości:
3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100)
2.Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, tj.:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4.Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego: 35 8809 0005 2001 0000 0648 0003 z dopiskiem: wadium dla przetargu
Wykonanie projektu remontu i rozbudowy ruin zamku w Muszynie wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego otoczenia zamku
5.W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6.W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy załączyć do oferty.
7.Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 1 pkt 4) - 6) SIWZ składają dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że :
a)nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawione nie wcześniej
niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b)nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społecznie i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w ust. 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem- wystawione odpowiednio nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (dla dokumentu wskazanego w ust. 2 lit. a SIWZ) i nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (dla dokumentu wskazanego w ust. 2 lit. b SIWZ)
3.Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. b SIWZ, a także określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. c SIWZ - polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4.Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. b SIWZ, a także określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. c SIWZ - polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 1 pkt 2)- 5) SIWZ. Postanowienia dotyczące podmiotów, które mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej stosuje się odpowiednio.
5.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w ust. 4 i 5 kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
6.Dokumenty powinny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
7.Wszystkie wymagane dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, na maszynie, komputerze lub odręcznie w sposób zapewniający czytelność tekstu.
8.Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
9.W zakresie nie uregulowanym niniejszą SIWZ mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
10.Zamawiający wymaga także dołączenia do oferty:
1)wypełnionego druku oferty,
2)pełnomocnictwa dla osoby składającej ofertę w przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocnika,
3) listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej o której mowa
w art. 24 ust.2 pkt. 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy
kapitałowej (Załącznik Nr 4),
4) pełnomocnictwa dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
Obowiązujące zasady!
1)Dokumenty muszą być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
2)Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale lub kopi poświadczonej notarialnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w załączniku Nr 5 do SIWZ -Projekt umowy.
2.Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu podpisanego przez dwie strony, sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
4.Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu zakończenia umowy w drodze aneksu do umowy w przypadku zaistnienia okoliczności niżej wyszczególnionych:
1) terminu wykonania przedmiotu umowy, za obopólną zgodą stron, w następujących przypadkach:
a) z uwagi na komplikacje wynikłe w trakcie projektowania, na przykład stwierdzenie uzbrojenia którego istnienia nie można było przewidzieć na etapie aktualizacji mapy lub uzgodnień branżowych;
b) w związku z przedłużającymi się uzgodnieniami branżowymi, które są niezbędne do
zakończenia opracowania dokumentacji projektowej i wystąpienia o wydanie decyzji o
pozwoleniu na budowę,
c) w związku z przedłużającym się postępowaniem o uzyskanie decyzji o środowiskowych
uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia,
d) w wyniku rozszerzenia warunków technicznych koniecznych do uwzględnienia na etapie
projektowania,
e) z uwagi na nieuregulowany stan prawny działek wchodzących w zakres inwestycji oraz ze
względu na przedłużającą się procedurę związaną z zatwierdzeniem projektu podziału tych
działek.
f) wystąpienia zamówień dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwych do przewidzenia i które mają wpływ na termin realizacji zamówienia.
2) zmiany osób występujących po stronie Zamawiającego/Wykonawcy, o których mowa
w §12 umowy,
3) rezygnacji z części prac (tylko z przyczyn niezależnych od Zamawiającego) i w związku
z tym obniżenia wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w §8 ust.1 umowy,
2. Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia konieczności wykonania prac zamiennych
w trakcie realizacji przedmiotu umowy, tj. nakazać:
a) pominięcie jakiegoś opracowania lub jego elementów,
b) wykonanie zamiennego opracowania lub jego elementów;
5.Przyjmuje się zasadę, że zmiana umowy w zakresie terminu musi wynikać z czynników obiektywnych, których wykonawca nie mógł przewidzieć przyjmując ogólnie istnienie niezbędnych, zgodnych ze stanem faktycznym dokumentów i tryb ich obiegu, kompletność
materiałów wyjściowych i czas niezbędny na uzgodnienia z właściwymi instytucjami (wraz z
czynnościami administracyjnymi uprawnionych organów).
6.W ciągu 3 dni od chwili uświadomienia sobie, że może wystąpić zmiana Wykonawca powiadomi Zamawiającego o zamiarze ubiegania się o możliwość zmiany, do czego Wykonawca może uważać się upoważniony i następnie dostarczy Zamawiającemu tak szybko, jak to uzasadnione w danych okolicznościach - wyczerpujące i szczegółowe uzasadnienie swojego wniosku, aby mógł on być przeanalizowany w terminie. Zamawiający przyzna taką możliwość zmiany, jaka może być dopuszczona, albo powiadomi Wykonawcę, że nie przysługuje mu prawo do przedłużenia terminu wykonania umowy.
7.Ewentualne przedłużenie terminu realizacji umowy winno zostać poprzedzone przygotowaniem stosownego protokołu konieczności i udokumentowaniem okoliczności wpływających na zmianę terminu, a następnie podpisaniem przez strony aneksu do umowy w formie pisemnej

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Wysokosć kary umownej

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.muszyna.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna

Data składania wniosków, ofert: 17/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna, Sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1.Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium ceny całkowitej brutto przy realizacji przedmiotu zamówienia obliczone przez wykonawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami określonymi w rozdziale 14 SIWZ i podanej w formularzu ofertowym(załącznik nr 3 do SIWZ) oraz kryterium wysokość kary umownej.
Nr Nazwa kryterium waga
1 Cena oferty (z podatkiem VAT) na którą powinny się
składać wszelkie koszty ponoszone przez wykonawcę 90 pkt
2 Wysokości kary umownej - zwłoki w wykonywaniu pracy w % całej kwoty zadania, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, o której mowa we wzorze umowy § 9 ust 4 pkt. c)
10 pkt
2. Punkty przyznawane za podane w pkt. 1 kryteria będą liczone według następujących wzorów oraz sposobów:
Nr kryterium wzór
1 Liczba punktów = (Cmin/Cof) * 90
Gdzie
Cmin - najniższa cena spośród wszystkich ofert Cof - cena podana w ofercie
2 Sposób oceny:
3.Punktacja końcowa oferty zostanie ustalona jako suma punktów otrzymanych za wszystkie
kryteria obliczona wg wzoru P=C+K P - ostateczna liczba punktów
C- liczba punktów otrzymana za kryterium cena
K- liczba punktów otrzymana za kryterium wysokość kary umownej
4.Oferta złożona przez Wykonawcę może otrzymać łącznie 100 pkt.
5.Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która nie podlega odrzuceniu oraz uzyska największą liczbę punktów przyznanych w ramach ustalonych kryteriów.
6.W toku dokonywania badania i oceny ofert zamawiający może żądać udzielenia przez wykonawcę wyjaśnień treści złożonych przez niego ofert.
7.Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do każdego wyniku do dwóch miejsc po przecinku
1.Zamawiający wymaga wniesienia przez Wykonawcę, zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zadanie, które będzie realizował.
2.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny brutto podanej w ofercie.
3.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy można wnieść w formach wymienionych w art. 148 ust. 1 ustawy Pzp.
4.Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach wymienionych w art. 148 ust. 2 ustawy Pzp.
5.Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy musi być dostarczony do Zamawiającego najpóźniej w dniu podpisania umowy.
6.Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca zobowiązany będzie wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
35 8809 0005 2001 0000 0648 0003 z podaniem tytułu:
zabezpieczenie należytego wykonania umowy, nr sprawy Zp.271.7.2016
7.Zamawiający zwróci kwotę stanowiąca 70% zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
8.Kwotę stanowiącą 30% wysokości zabezpieczenia Zamawiający pozostawi na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady.
9.Kwota, o której mowa w ust. 9 zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
10.W przypadku, gdyby Zabezpieczenie Należytego Wykonania Umowy miało inną formę niż pieniądz, wówczas Wykonawca, przed upływem 30 dni od wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane przedstawi nowy dokument Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy stanowiący 30% wartości dotychczasowego Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy (o ile dotychczasowy dokument nie zawiera automatycznej klauzuli zmniejszającej wartość tego Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy, po przedstawieniu przez Wykonawcę wystawcy Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy, Protokołu Odbioru Końcowego).
Zamawiający nie przewiduje:
1)składania ofert wariantowych oraz częściowych,
2)zawarcia umowy ramowej,
3)ustanowienia dynamicznego systemu zakupów,
4)dialogu technicznego,
5)wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej,
6)rozliczenia w walucie innej niż złoty polski.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

230350 / 2015-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Bukowina Tatrzańska (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska w ramach projektu; Budowa mikroinstalacji prosumenckich -fotowoltaicznych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska

119018 / 2012-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy i Miasta w Proszowicach - Proszowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego - na terenie miasta i gminy Proszowice.

325391 / 2011-12-09 - Inny: Państwowa Straż Pożarna

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie projektu budowlanego przebudowy budynku nr 16 w kompleksie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

360866 / 2014-10-30 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz - Stary Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaków zrywkowych na drogi leśne w Nadleśnictwie Stary Sącz

116284 / 2009-04-22 - Inny: pomoc społeczna

Dom Pomocy Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
opracowanie wielobranż. kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorys. na modernizację obiektów przy ul. Łanowej 43a i 43b poleg. na przebudowie i modernizacji pomieszczeń w zakresie dostosow. do wymogów standaryzacji zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozp. Min. Polityki Społ. z 19. X. 05r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz. U. z 2005r., nr 217, poz. 1837) z uwzględ. likwidacji istniej. w obiektach i ich najbl. otoczeniu barier architekt. oraz modernizacji kuchni i pralni wraz ze wszystkimi niezb. opracow. branżowymi oraz kompl. opinii, uzgodnień i pozwoleń niezb. do realiz. zadania

64835 / 2015-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosądecki, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
ZP.272.13.2015 Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej pod nazwą: Rozbudowa istniejącego budynku oświatowego o salę gimnastyczną z zapleczem oraz przebudowa i nadbudowa przedmiotowego budynku z przeznaczeniem na Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, z budową boiska sportowego wraz z infrastrukturą techniczną na działkach 678, 679/2 położonych w Grybowie

327630 / 2009-09-22 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie audytu projektu budowlanego dla inwestycji pn. Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ - CM Kraków - Prokocim opracowanego przez Biuro Konsultingowe Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia PROMEDICON Sp. z o.o.Kraków, wg standardu BQCP.

6245 / 2014-01-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital im. dr J. Dietla w Krynicy Zdroju - Krynica - Zdrój (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Przetarg nieograniczony na usługę wykonania dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej- Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju

351072 / 2013-08-30 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadajÄ…ca osobowosci prawnej.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz - Stary Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego i dróg leśnych Nadleśnictwa Stary Sącz.

421418 / 2012-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Maków Podhalański - Maków Podhalański (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów obejmujących miejscowość Żarnówka i miejscowość Wieprzec w Gminie Maków Podhalański.

479364 / 2013-11-22 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzesko - Bochnia (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ostatniego odcinka drogi leśnej nr 29 w Leśnictwie Okocim wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi

159342 / 2015-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosądecki, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
ZP.272.15.2015 Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej - projektu budowlanego i wykonawczego pod nazwą: Projekt zmieniony wielobranżowy obejmujący doprojektowanie instalacji solarnej ze zmianą sposobu docieplenia budynku i wymianą stolarki, oraz rozwiązaniami projektowymi w kotłowni dla pawilonu A - B DPS Zbyszyce na działkach ewidencyjnych nr 1/6, 7/24, w obrębie Zbyszyce, gm. Gródek nad Dunajcem, z usługami nadzoru autorskiego

137665 / 2015-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosądecki, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
ZP.272.26.2015 Zamówienie na usługi projektowe opracowanie dokumentacji projektowej - projektu wielobranżowego pod nazwą Przebudowa kotłowni olejowej na gazową w budynku ZSP w Nawojowej nr 348 B oraz opracowanie dokumentacji związanej z termomodernizacją budynków ZSP w Nawojowej nr 348 A i 348 B, zlokalizowanych na działce nr 157/43, obręb Nawojowa, gm. Nawojowa w oparciu o opracowania audytorskie dla przedmiotowych budynków wraz z usługami nadzoru autorskiego

34087 / 2015-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Ciężkowicach - Ciężkowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowania dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami dla uzbrojenia terenu oraz budowy: Parku Zdrojowego, Domu Wody oraz Skalnej Baszty, w ramach projektu: Przygotowanie dokumentacji dla projektu Zagospodarowanie turystyczno-edukacyjne Pogórza Ciężkowickiego z elementami ochrony przyrody

971 / 2012-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy i Miasta w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy oraz decyzji o ustaleniu inwestycji celu publicznego w 2012 roku

114470 / 2009-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. Przebudowa budynku hotelowego położonego w Krakowie przy ul. Kantorowickiej na budynek mieszkalny wielorodzinny

27287 / 2012-02-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy i Miasta w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy oraz decyzji o ustaleniu inwestycji celu publicznego w 2012 roku

101298 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Ciężkowicach - Ciężkowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowania dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami dla uzbrojenia terenu oraz budowy: Parku Zdrojowego, Domu Wody oraz Skalnej Baszty, w ramach projektu: Przygotowanie dokumentacji dla projektu Zagospodarowanie turystyczno-edukacyjne Pogórza Ciężkowickiego z elementami ochrony przyrody

79584 / 2009-03-26 - Inny: pomoc społeczna

Dom Pomocy Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
opracowanie wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na modernizację obiektów przy ul. Łanowej 43a i 43b polegającą na przebudowie i modernizacji pomieszczeń w zakresie dostosowania do wymogów standaryzacji zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporz. Ministra Polityki Społecznej z dn.19.X.05r. w sprawie domów pomocy społecznej z uwzgl. likwidacji istniej. w obiektach i ich najbliższym otoczeniu barier architekt. oraz modernizacji kuchni i pralni wraz z niezbędnymi opracowaniami branżowymi, uzgodnieniami i pozwoleniami

71452 / 2010-03-15 - Inny: spółka prawa handlowego

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o. - Balice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji technicznej dla budowy przystanku kolejowego, powiązanego z projektowanym peronem kolejowym, zlokalizowanego od południowej strony garażu wielopoziomowego.

145869 / 2012-07-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu koncepcyjnego, budowlanego i wykonawczego wielobranżowego modernizacji pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Chorób Wewnętrznych - Budynek Ks.Siemaszki

314250 / 2014-09-22 - Inny: Pańtwowa Straż Pożarna

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na Rozbudowę Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie - nadbudowa i adaptacja budynku magazynowego na budynek magazynowo - administracyjny

346008 / 2009-10-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu koncepcyjnego i wykonawczego wielobranżowego modernizacji pomieszczeń dla potrzeb Centralnej Sterylizatorni i Punktu zbiorczego bielizny czystej i brudnej

87035 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu wykonawczego dla inwestycji pn. Sulin- Muszyna-Żegiestów kładka współpracy i rozwoju pogranicza