Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

74343 / 2012-04-02 - Administracja samorządowa / Gmina Brwinów (Brwinów)

CZĘŚĆ 1: dostęp do platformy e-learningowej z gotowym kursem języka angielskiego,
CZĘŚĆ 2: dostęp do platformy e-learningowej z gotowym kursem informatyki,
CZĘŚĆ 3: dostęp platformy e-learningowej z gotowym kursem matematyki,
w ramach zajęć pozaszkolnych wspierających naukę uczniów z dwóch szkół podstawowych, z dwóch szkół gimnazjalnych w ramach projektu Multimedialni uczniowie - zajęcia pozalekcyjne w systemie blended learningu i tradycyjnym dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest uruchomienie i zapewnienie dostępu do platformy e-learningowej z gotowymi kursami z języka angielskiego, informatyki, matematyki w ramach zajęć pozaszkolnych wspierających naukę uczniów z dwóch szkół podstawowych, z dwóch szkół gimnazjalnych w ramach projektu Multimedialni uczniowie - zajęcia pozalekcyjne w systemie blended learningu i tradycyjnym dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt realizowany w ramach umowy nr UDA-POKL.09.01.02-14-079/10-00.
Kursy szkoleniowe w oparciu o platformy e-learningowe są realizowane w ramach metody blended learningu w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Żwirowej 16 w Brwinowie, Zespole Szkół przy ul. Piaseckiego 2 w Otrębusach od kwietnia 2012 roku do czerwca 2013 roku (13 miesięcy) z wyłączeniem miesięcy lipiec- sierpień 2012 r.- okres ferii letnich.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) CZĘŚĆ 1:Dostęp do: platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - języka angielskiego.
2) CZĘŚĆ 2: Dostęp do: platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu informatyki.
3) CZĘŚĆ 3: Dostęp do: platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu matematyki.
4) Na okres od dnia podpisania umowy dotyczącej platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - języka angielskiego dla 36 uczniów z ZS nr 2 w Brwinowie i 24 uczniów ZS w Otrębusach do 30.06.2013 r. wraz z zasobami i funkcjonalnościami opisanymi poniżej.
5) Na okres od dnia podpisania umowy dotyczącej platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - informatyki dla 12 uczniów z ZS nr 2 w Brwinowie do 30.06.2013 r. wraz z zasobami i funkcjonalnościami opisanymi poniżej.
6) Na okres od dnia podpisania umowy dotyczącej platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - matematyki dla 12 uczniów z ZS w Otrębusach do 30.06.2013 r. wraz z zasobami i funkcjonalnościami opisanymi poniżej.
7) Udostępnienie platform w okresie od dnia podpisania umów dla wszystkich użytkowników przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z wyłączeniem miesięcy lipiec- sierpień 2012 r., okres ferii letnich.
8) Platformy e-learningowe będą pełnić funkcję informacyjno-szkoleniową oraz funkcję diagnozująco - egzaminującą wiedzę uczniów z zakresu przedmiotów objętych e-learningiem.
9) Opłaty za użytkowanie platform firmą wnoszone będą w systemie miesięcznym- przez okres trwania projektu, z wyłączeniem miesięcy lipiec - sierpień 2012 r. - okres ferii letnich.
10) Użytą w niniejszej dokumentacji terminologię należy rozumieć zgodnie z przedstawionymi poniżej definicjami:
a) Platforma e-learningowa - infrastruktura sprzętowa i programowa tworząca spójną platformę systemową, obejmująca oprogramowanie do prowadzenia nauki na odległość.
b) Uczeń, użytkownik - osoba korzystająca z platformy.
c) Nauczyciel, osoba prowadząca zajęcia on-line oraz w niniejszym opracowaniu używane są wymiennie.
d) Administrator - osoba zajmująca się infrastrukturą techniczną oraz wprowadzaniem zmian parametrów systemu.
e) Instrukcja użytkownika - opis czynności i zasad umożliwiających użytkownikom platformy e-learningowej wykorzystywanie wszystkich jej cech funkcjonalnych. Instrukcja winna być sporządzona w języku polskim przy użyciu prostego słownictwa łatwego do przyswojenia a dodatkowo na platformie w witrynie internetowej winna być zamieszczona instrukcja graficzna z elementami zrzutów ekranowych oraz instrukcja video zawierająca zbiór opisów wszystkich czynności możliwych do wykonania przez użytkownika.
f) Kurs języka angielskiego, kurs informatyki, kurs matematyki - realizuje uczeń po zalogowaniu się na platformy e-learningowe w wybranym bloku szkoleniowym, rozumiany jako technika i metoda szkolenia na odległość, wykorzystujący Internet. Kurs e-learningowy umożliwia użytkownikowi samodzielne wybranie preferowanego tempa wiedzy jej przekazywania oraz jej zaliczenia na podstawie przerobionego przez użytkownika materiału dydaktycznego.
g) Jednostka e-learningowa - dział tematyczny z danego przedmiotu. Wskazane jest, aby projekt jednostki e-learningowej uwzględniał podział treści na niewielkie części, możliwe do pokazania w sposób czytelny na monitorze komputera użytkownika. W przypadku prezentacji materiału w formie tekstowej należy umożliwić uczestnikom szkolenia możliwość wydruku materiałów.
Schemat ogólny przykładowej jednostki e-learningowej:
I. Strona tytułowa.
A. Informacje wstępne.
1. Cele (tematu, działu tematycznego, itp.).
B. Treść jednostki (Materiał do przyswojenia).
C. Zadania/ćwiczenia.
D. Quizy sprawdzające wiedzę.
E. Materiały dodatkowe, np. krzyżówki, mapy, itp.
Przedstawiona powyżej struktura jednostki e-learningowej może ulegać modyfikacjom w zależności od rodzaju prezentowanych treści.
11) Poziomy wiedzy w ramach kursów:
a) Kurs języka angielskiego realizowany będzie na dwóch poziomach: szkoły podstawowej (kl. IV-VI), gimnazjum (kl. I-II), korzystać z niego będzie 5 grup 12 osobowych. Uczeń posiadający wykupiony dostęp do platformy powinien mieć możliwość z korzystania z różnych stopni zaawansowania A1, A2, B1, B2, C1 w ramach kontenetu gotowego kursu języka angielskiego.
b) Kurs informatyki realizowany będzie na poziomie klasy IV-VI szkoły podstawowej, korzystać z niego będzie 12 osobowa grupa uczniów.
c) Kurs matematyki realizowany będzie na poziomie I-II klasy gimnazjum, korzystać z niego będzie 12 osobowa grupa uczniów. (zgodnie z programem).
12) Jednostka e-learningowa składa się z 3 części:
a) część dydaktyczna - teoretyczna materiału nauczania, która może przybierać dowolną formę multimedialną, na jaką pozwalają technologie internetowe, w szczególności: tekst, grafika, obrazy, animacja, wideo, audio, pliki do pobrania.
b) część ćwiczeniowa - zadania z rozwiązaniami. Zadanie powinno zawierać komentarz lub podpowiedź do sposobu jego rozwiązania. Po przesłaniu rozwiązania uczeń otrzymuje za pomocą poczty e-mail wewnętrznej informację zwrotną dotyczącą poprawności rozwiązania zadania.
c) część diagnostyczna - quiz sprawdzający poziom opanowania materiału nauczania. Quizy powinny być automatycznie oceniane. Do quizów można podchodzić wielokrotnie. Pytania i odpowiedzi do quizów mogą być wymieszane.
13) Objętości dla kursu języka angielskiego powinny wynosić średnio 40 jednostek e-learningowych, dla kursu informatyki średnio 20 jednostek e-learningowych i dla kursu matematyki średnio 30 jednostek e-learningowych.
a) Kurs języka angielskiego - ilość ekranów przypadająca na jedną jednostkę e-learningową w przedziale 10-20 ekranów, uczeń ma dostęp do każdego poziomu - stopni zaawansowania języka angielskiego,
b) Kurs informatyki - ilość ekranów przypadająca na jedną jednostkę e-learningową w przedziale 5-10 ekranów,
c) Kurs matematyki - ilość ekranów przypadająca na jedną jednostkę e-learningową w przedziale 5-10 ekranów.
Uczniowie na dostęp, realizacje i wykonanie poszczególnych jednostek e-learningowych będą mieli nielimitowany czas.
Uczestnicy będą mogli korzystać z kursów w sposób nieograniczony z wyłączeniem przerw technicznych. Kursy powinny być opracowane, w taki sposób aby uczniowie, mieli możliwość wielokrotnego powtarzania materiału już przerobionego na platformie e-learningowej.
Po konsultacji z osobą prowadzącą zajęcia z dyrektorem szkoły oraz określony zakres merytoryczny kursów. Zakres merytoryczny zostanie dopasowany do możliwości grup.
Jednostki e-learningowe (z danego kursu) zamieszczone na platformach e-learningowych powinny być na nich dostępne odpowiednio dla ZS nr 2 w Brwinowie oraz ZS w Otrębusach do 30.06.2013 r.
14) Wymagania wobec jednostek e-learningowych kursów:
Wykonawcy muszą dysponować zasobem jednostek e-learningowych, spełniając poniższe warunki:
a) każda z jednostek e-learningowych musi być zrealizowana w języku polskim, poza jednostkami z języka angielskiego, w których jednak polecenia do zadań muszą być w języku polskim,
b) jednostki e-learningowe muszą zawierać głos lektora, interakcje, bądź animacje,
c) tematy i treści jednostek e-learningowych powinny być: skonsultowane z osobami prowadzącymi zajęcia, dostosowane do poziomu wiedzy uczestników e-lerningowych kursów oraz zgodne z zagadnieniami z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 15 stycznia 2009 r. Nr 4, poz. 17).
15) Każdy uczestnik kursu języka angielskiego, informatyki i matematyki który ukończony kurs na platformie e-learningowej otrzyma Certyfikat ukończenia kursu e-learningowego.
16) Wykonawca w ramach kursu języka angielskiego założy docelowo około 63 kont na platformie e-learningowej (60 uczniów* pkt.19 i 5 osób prowadzących zajęcia) wraz z jednorazowymi hasłami dostępu. Loginy i hasła dostępowe do kont zostaną udostępnione Zamawiającemu. Korzystając z loginu i jednorazowego hasła dostępu użytkownik podczas pierwszego logowania zostanie poproszony o zmianę hasła.
17) Wykonawca w ramach kursu informatyki założy docelowo około 13 kont na platformie e-learningowej (12 uczniów* pkt.19 i 1 osoba prowadząca zajęcia) wraz z jednorazowymi hasłami dostępu. Loginy i hasła dostępowe do kont zostaną udostępnione Zamawiającemu. Korzystając z loginu i jednorazowego hasła dostępu użytkownik podczas pierwszego logowania zostanie poproszony o zmianę hasła.
18) Wykonawca w ramach kursu matematyki założy docelowo około 13 kont na platformie e-learningowej (12 uczniów* pkt.19 i 1 osoba prowadząca zajęcia) wraz z jednorazowymi hasłami dostępu. Loginy i hasła dostępowe do kont zostaną udostępnione Zamawiającemu. Korzystając z loginu i jednorazowego hasła dostępu użytkownik podczas pierwszego logowania zostanie poproszony o zmianę hasła.
19) Wykonawcy w ramach realizacji zamówienia zapewnią płynne działanie kompleksowej usługi platform e-learningowych przez okres funkcjonowania projektu. Wykonawcy powinni dysponować osobami posiadającymi kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do należytego wykonania tego obowiązku.
20) Wykonawcy wyrażą zgodę na zwiększenie liczby użytkowników w granicach do 10 % w szczególności w przypadku konieczności wprowadzenia nowych użytkowników przed coroczną ich aktualizacją. Zwiększenie liczby uczestników do 10% nie uprawnia Wykonawcy do zwiększonego wynagrodzenia, a ewentualne koszty z tytułu zwiększenia liczby użytkowników winien on uwzględnić w cenie oferty.
21) Wykonawcy zobowiązani są do prowadzenia systematycznej dokumentacji oraz sprawozdawczości miesięcznej i końcowej zgodnej z wymogami projektu. Wykonawcy przekazują miesięczny raport merytoryczny z realizacji zajęć do 10 dnia każdego kolejnego miesiąca. Raport końcowy Wykonawcy przekażą Zamawiającemu najpóźniej do 10.07.2013 r.
22) Raport powinien zawierać:
a) Opis wykonanych zadań w danym okresie sprawozdawczym wraz z harmonogramem
działań.
b) Statystyki dotyczące uczestników w zależności od rodzaju kursu: języka angielskiego, informatyki i matematyki w tym: liczbę podejść do quizów/testów; czas jaki uczeń spędza/spędził na kursie, zestawienie wyników nauczania e-learningowego (liczba uczniów, którzy zaliczyli/nie zaliczyli danego quizu/testu; najwyższy/najniższy wynik danego quizu/testu; średni wynik uzyskany przez uczniów) w danej jednostce e-learningowej.
c) Napotkane problemy w trakcie realizacji zadań wraz z opisem planowanej bądź przeprowadzonej reakcji na problem.
d) Raporty miesięczne należy złożyć w formie elektronicznej na adres mailowy wskazany przez Zamawiającego.
e) Raporty z wykonania poszczególnych etapów realizacji usługi ( etap szkolenia, etap realizacji projektu w ramach dostępu do platformy e-.learningiwej) oraz raport końcowy należy złożyć w formie elektronicznej oraz papierowej w formacie strony A4, czcionka Times New Roman 12, druk jednostronny (w zależności od potrzeb w kolorze), całość zszyta/zbindowana, podpisana przez Wykonawcę.
23) Platformy e-learningowe muszą spełniać następujące funkcjonalności:
a) w ramach zarządzania użytkownikami system musi pozwalać na dodawanie różnych typów użytkowników (uczniów, nauczycieli, administratorów), rejestrację użytkowników, tworzenie i edycję użytkowników, nadawanie użytkownikom loginów i haseł z opcją samodzielnej zmiany hasła przez danego użytkownika;
b) platformy muszą pozwalać na bieżące monitorowanie i uzyskiwanie raportów w zakresie: rejestrowania i archiwizowania w bazie danych czynności wykonywanych przez użytkowników, monitorowania postępów poszczególnych użytkowników w obrębie danego kursu lub zadania, możliwość generowania wykresów i możliwość eksportowania wyników do pliku .xls lub .ods;
c) na platformach powinna być zamieszczona aktualna, szczegółowa instrukcja jej obsługi;
d) na platformach powinien się znajdować dział FAQ dotyczący działania i obsługi platform;
e) działanie aplikacji musi być monitorowane zarówno od strony serwerów jak i od strony Internetu, co najwyżej w interwałach 15-to minutowych (dopuszcza się krótsze czasokresy), przez 24 godziny na dobę, przez wszystkie dni w roku;
f) Wykonawcy zobowiązują się do niezwłocznego likwidowania awarii wpływających na prawidłowe działanie aplikacji i jej dostępność dla użytkowników końcowych;
g) Wykonawcy gwarantują, że czas trwania awarii w czasie roku szkolnego nie będzie dłuższy niż: łączny czas trwania awarii (w godzinach): 72 godziny i maksymalny czas od momentu wykrycia awarii (problemu) do momentu jej usunięcia każdorazowo nie może przekroczyć 12 godzin
h) Wykonawcy poinformuja użytkowników platform o terminach planowanych przerw technicznych w świadczeniu usług z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem; łączny czas trwania przerw technicznych nie może przekraczać 84 godziny w ciągu roku szkolnego, przerwy techniczne mogą być planowane jedynie w godzinach 20.00-8.00;
i) działanie platformy nie może zależeć od awarii pojedynczego dostawcy łącza internetowego; wymagana jest konfiguracja wykorzystująca co najmniej dwóch równoległych dostawców, z automatycznym przełączeniem w razie awarii;
j) platformy muszą spełniać wymogi GIODO - Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych w zakresie ochrony danych osobowych, mowa zarówno o ochronie fizycznej: serwery, Centrum danych, jak i ochronie programowej: systemy firewall, odpowiednie zabezpieczenie aplikacji;
k) *zintegrowana wewnętrzna poczta e-mail, adres e-mail dla każdego użytkownika platformy, klient poczty e-mail nie wymagający konfigurowania zewnętrznych programów pocztowych;
l) Platformy e-learningowe muszą posiadać funkcjonalności zgłoszenia i obsługi uwag technicznych co do jej pracy lub poprawności kontentu.
24) Wsparcie techniczne, hepl desk.
Wykonawcy zapewnia płynność działania usługi wsparcia technicznego dla platform e-learningowych w okresie funkcjonowania projektu za pomocą poczty elektronicznej. Usługa wsparcia technicznego powinna być bezpłatna dla użytkowników i dostępna dla nich w godzinach 8.00 - 20.00 w dni robocze.
Wykonawcy zobowiązani są do zapewnienie oprogramowania wraz z potrzebnymi licencjami i infrastrukturę sprzętową niezbędną do realizacji określonego rodzaju kursu. Za koszty związane z kolokacją/hostingiem, wdrożeniem i utrzymaniem polityki bezpieczeństwa, kontrolą, wydajności, administracją i zarządzaniem, upgradami/updatami sprzętu i oprogramowania, dokumentacją, backupami oraz wszystkimi innymi czynnościami niezbędnymi do poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania wszystkich systemów wchodzących w skład rozwiązania dostarczonego przez Wykonawców w ciągu trwania umowy odpowiedzialni są Wykonawcy. Wykonawcy zobowiązani są do przeszkolenia wszystkich użytkowników platform e-learningowych (uczniów i osób prowadzących zajęcia w ramach blended learningu) z korzystania i logowania się na platformie.

Miejsce wykonania przedmiotu niniejszego postępowania dotyczy:
-Uczniowie i nauczyciele korzystać będą z platform e-learningowych i przygotowanych na nich gotowych kursów z komputerów osobistych - domowych, nie w pracowniach szkolnych.
- W szkołach zostaną wszyscy użytkownicy platform (uczniowie i nauczyciele) przeszkoleni z ich obsługi. Koszt szkolenia leży po stronie Wykonawców.

3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 74343

Data publikacji: 2012-04-02

Nazwa: Gmina Brwinów

Ulica: ul. Grodziska 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Brwinów

Kod pocztowy: 05-840

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 7382567

Numer faxu: 7295940

Adres strony internetowej: www.brwinow.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
CZĘŚĆ 1: dostęp do platformy e-learningowej z gotowym kursem języka angielskiego,
CZĘŚĆ 2: dostęp do platformy e-learningowej z gotowym kursem informatyki,
CZĘŚĆ 3: dostęp platformy e-learningowej z gotowym kursem matematyki,
w ramach zajęć pozaszkolnych wspierających naukę uczniów z dwóch szkół podstawowych, z dwóch szkół gimnazjalnych w ramach projektu Multimedialni uczniowie - zajęcia pozalekcyjne w systemie blended learningu i tradycyjnym dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest uruchomienie i zapewnienie dostępu do platformy e-learningowej z gotowymi kursami z języka angielskiego, informatyki, matematyki w ramach zajęć pozaszkolnych wspierających naukę uczniów z dwóch szkół podstawowych, z dwóch szkół gimnazjalnych w ramach projektu Multimedialni uczniowie - zajęcia pozalekcyjne w systemie blended learningu i tradycyjnym dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt realizowany w ramach umowy nr UDA-POKL.09.01.02-14-079/10-00.
Kursy szkoleniowe w oparciu o platformy e-learningowe są realizowane w ramach metody blended learningu w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Żwirowej 16 w Brwinowie, Zespole Szkół przy ul. Piaseckiego 2 w Otrębusach od kwietnia 2012 roku do czerwca 2013 roku (13 miesięcy) z wyłączeniem miesięcy lipiec- sierpień 2012 r.- okres ferii letnich.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) CZĘŚĆ 1:Dostęp do: platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - języka angielskiego.
2) CZĘŚĆ 2: Dostęp do: platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu informatyki.
3) CZĘŚĆ 3: Dostęp do: platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu matematyki.
4) Na okres od dnia podpisania umowy dotyczącej platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - języka angielskiego dla 36 uczniów z ZS nr 2 w Brwinowie i 24 uczniów ZS w Otrębusach do 30.06.2013 r. wraz z zasobami i funkcjonalnościami opisanymi poniżej.
5) Na okres od dnia podpisania umowy dotyczącej platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - informatyki dla 12 uczniów z ZS nr 2 w Brwinowie do 30.06.2013 r. wraz z zasobami i funkcjonalnościami opisanymi poniżej.
6) Na okres od dnia podpisania umowy dotyczącej platformy e-learningowej gotowego kursu - kontentu - matematyki dla 12 uczniów z ZS w Otrębusach do 30.06.2013 r. wraz z zasobami i funkcjonalnościami opisanymi poniżej.
7) Udostępnienie platform w okresie od dnia podpisania umów dla wszystkich użytkowników przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, z wyłączeniem miesięcy lipiec- sierpień 2012 r., okres ferii letnich.
8) Platformy e-learningowe będą pełnić funkcję informacyjno-szkoleniową oraz funkcję diagnozująco - egzaminującą wiedzę uczniów z zakresu przedmiotów objętych e-learningiem.
9) Opłaty za użytkowanie platform firmą wnoszone będą w systemie miesięcznym- przez okres trwania projektu, z wyłączeniem miesięcy lipiec - sierpień 2012 r. - okres ferii letnich.
10) Użytą w niniejszej dokumentacji terminologię należy rozumieć zgodnie z przedstawionymi poniżej definicjami:
a) Platforma e-learningowa - infrastruktura sprzętowa i programowa tworząca spójną platformę systemową, obejmująca oprogramowanie do prowadzenia nauki na odległość.
b) Uczeń, użytkownik - osoba korzystająca z platformy.
c) Nauczyciel, osoba prowadząca zajęcia on-line oraz w niniejszym opracowaniu używane są wymiennie.
d) Administrator - osoba zajmująca się infrastrukturą techniczną oraz wprowadzaniem zmian parametrów systemu.
e) Instrukcja użytkownika - opis czynności i zasad umożliwiających użytkownikom platformy e-learningowej wykorzystywanie wszystkich jej cech funkcjonalnych. Instrukcja winna być sporządzona w języku polskim przy użyciu prostego słownictwa łatwego do przyswojenia a dodatkowo na platformie w witrynie internetowej winna być zamieszczona instrukcja graficzna z elementami zrzutów ekranowych oraz instrukcja video zawierająca zbiór opisów wszystkich czynności możliwych do wykonania przez użytkownika.
f) Kurs języka angielskiego, kurs informatyki, kurs matematyki - realizuje uczeń po zalogowaniu się na platformy e-learningowe w wybranym bloku szkoleniowym, rozumiany jako technika i metoda szkolenia na odległość, wykorzystujący Internet. Kurs e-learningowy umożliwia użytkownikowi samodzielne wybranie preferowanego tempa wiedzy jej przekazywania oraz jej zaliczenia na podstawie przerobionego przez użytkownika materiału dydaktycznego.
g) Jednostka e-learningowa - dział tematyczny z danego przedmiotu. Wskazane jest, aby projekt jednostki e-learningowej uwzględniał podział treści na niewielkie części, możliwe do pokazania w sposób czytelny na monitorze komputera użytkownika. W przypadku prezentacji materiału w formie tekstowej należy umożliwić uczestnikom szkolenia możliwość wydruku materiałów.
Schemat ogólny przykładowej jednostki e-learningowej:
I. Strona tytułowa.
A. Informacje wstępne.
1. Cele (tematu, działu tematycznego, itp.).
B. Treść jednostki (Materiał do przyswojenia).
C. Zadania/ćwiczenia.
D. Quizy sprawdzające wiedzę.
E. Materiały dodatkowe, np. krzyżówki, mapy, itp.
Przedstawiona powyżej struktura jednostki e-learningowej może ulegać modyfikacjom w zależności od rodzaju prezentowanych treści.
11) Poziomy wiedzy w ramach kursów:
a) Kurs języka angielskiego realizowany będzie na dwóch poziomach: szkoły podstawowej (kl. IV-VI), gimnazjum (kl. I-II), korzystać z niego będzie 5 grup 12 osobowych. Uczeń posiadający wykupiony dostęp do platformy powinien mieć możliwość z korzystania z różnych stopni zaawansowania A1, A2, B1, B2, C1 w ramach kontenetu gotowego kursu języka angielskiego.
b) Kurs informatyki realizowany będzie na poziomie klasy IV-VI szkoły podstawowej, korzystać z niego będzie 12 osobowa grupa uczniów.
c) Kurs matematyki realizowany będzie na poziomie I-II klasy gimnazjum, korzystać z niego będzie 12 osobowa grupa uczniów. (zgodnie z programem).
12) Jednostka e-learningowa składa się z 3 części:
a) część dydaktyczna - teoretyczna materiału nauczania, która może przybierać dowolną formę multimedialną, na jaką pozwalają technologie internetowe, w szczególności: tekst, grafika, obrazy, animacja, wideo, audio, pliki do pobrania.
b) część ćwiczeniowa - zadania z rozwiązaniami. Zadanie powinno zawierać komentarz lub podpowiedź do sposobu jego rozwiązania. Po przesłaniu rozwiązania uczeń otrzymuje za pomocą poczty e-mail wewnętrznej informację zwrotną dotyczącą poprawności rozwiązania zadania.
c) część diagnostyczna - quiz sprawdzający poziom opanowania materiału nauczania. Quizy powinny być automatycznie oceniane. Do quizów można podchodzić wielokrotnie. Pytania i odpowiedzi do quizów mogą być wymieszane.
13) Objętości dla kursu języka angielskiego powinny wynosić średnio 40 jednostek e-learningowych, dla kursu informatyki średnio 20 jednostek e-learningowych i dla kursu matematyki średnio 30 jednostek e-learningowych.
a) Kurs języka angielskiego - ilość ekranów przypadająca na jedną jednostkę e-learningową w przedziale 10-20 ekranów, uczeń ma dostęp do każdego poziomu - stopni zaawansowania języka angielskiego,
b) Kurs informatyki - ilość ekranów przypadająca na jedną jednostkę e-learningową w przedziale 5-10 ekranów,
c) Kurs matematyki - ilość ekranów przypadająca na jedną jednostkę e-learningową w przedziale 5-10 ekranów.
Uczniowie na dostęp, realizacje i wykonanie poszczególnych jednostek e-learningowych będą mieli nielimitowany czas.
Uczestnicy będą mogli korzystać z kursów w sposób nieograniczony z wyłączeniem przerw technicznych. Kursy powinny być opracowane, w taki sposób aby uczniowie, mieli możliwość wielokrotnego powtarzania materiału już przerobionego na platformie e-learningowej.
Po konsultacji z osobą prowadzącą zajęcia z dyrektorem szkoły oraz określony zakres merytoryczny kursów. Zakres merytoryczny zostanie dopasowany do możliwości grup.
Jednostki e-learningowe (z danego kursu) zamieszczone na platformach e-learningowych powinny być na nich dostępne odpowiednio dla ZS nr 2 w Brwinowie oraz ZS w Otrębusach do 30.06.2013 r.
14) Wymagania wobec jednostek e-learningowych kursów:
Wykonawcy muszą dysponować zasobem jednostek e-learningowych, spełniając poniższe warunki:
a) każda z jednostek e-learningowych musi być zrealizowana w języku polskim, poza jednostkami z języka angielskiego, w których jednak polecenia do zadań muszą być w języku polskim,
b) jednostki e-learningowe muszą zawierać głos lektora, interakcje, bądź animacje,
c) tematy i treści jednostek e-learningowych powinny być: skonsultowane z osobami prowadzącymi zajęcia, dostosowane do poziomu wiedzy uczestników e-lerningowych kursów oraz zgodne z zagadnieniami z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 15 stycznia 2009 r. Nr 4, poz. 17).
15) Każdy uczestnik kursu języka angielskiego, informatyki i matematyki który ukończony kurs na platformie e-learningowej otrzyma Certyfikat ukończenia kursu e-learningowego.
16) Wykonawca w ramach kursu języka angielskiego założy docelowo około 63 kont na platformie e-learningowej (60 uczniów* pkt.19 i 5 osób prowadzących zajęcia) wraz z jednorazowymi hasłami dostępu. Loginy i hasła dostępowe do kont zostaną udostępnione Zamawiającemu. Korzystając z loginu i jednorazowego hasła dostępu użytkownik podczas pierwszego logowania zostanie poproszony o zmianę hasła.
17) Wykonawca w ramach kursu informatyki założy docelowo około 13 kont na platformie e-learningowej (12 uczniów* pkt.19 i 1 osoba prowadząca zajęcia) wraz z jednorazowymi hasłami dostępu. Loginy i hasła dostępowe do kont zostaną udostępnione Zamawiającemu. Korzystając z loginu i jednorazowego hasła dostępu użytkownik podczas pierwszego logowania zostanie poproszony o zmianę hasła.
18) Wykonawca w ramach kursu matematyki założy docelowo około 13 kont na platformie e-learningowej (12 uczniów* pkt.19 i 1 osoba prowadząca zajęcia) wraz z jednorazowymi hasłami dostępu. Loginy i hasła dostępowe do kont zostaną udostępnione Zamawiającemu. Korzystając z loginu i jednorazowego hasła dostępu użytkownik podczas pierwszego logowania zostanie poproszony o zmianę hasła.
19) Wykonawcy w ramach realizacji zamówienia zapewnią płynne działanie kompleksowej usługi platform e-learningowych przez okres funkcjonowania projektu. Wykonawcy powinni dysponować osobami posiadającymi kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do należytego wykonania tego obowiązku.
20) Wykonawcy wyrażą zgodę na zwiększenie liczby użytkowników w granicach do 10 % w szczególności w przypadku konieczności wprowadzenia nowych użytkowników przed coroczną ich aktualizacją. Zwiększenie liczby uczestników do 10% nie uprawnia Wykonawcy do zwiększonego wynagrodzenia, a ewentualne koszty z tytułu zwiększenia liczby użytkowników winien on uwzględnić w cenie oferty.
21) Wykonawcy zobowiązani są do prowadzenia systematycznej dokumentacji oraz sprawozdawczości miesięcznej i końcowej zgodnej z wymogami projektu. Wykonawcy przekazują miesięczny raport merytoryczny z realizacji zajęć do 10 dnia każdego kolejnego miesiąca. Raport końcowy Wykonawcy przekażą Zamawiającemu najpóźniej do 10.07.2013 r.
22) Raport powinien zawierać:
a) Opis wykonanych zadań w danym okresie sprawozdawczym wraz z harmonogramem
działań.
b) Statystyki dotyczące uczestników w zależności od rodzaju kursu: języka angielskiego, informatyki i matematyki w tym: liczbę podejść do quizów/testów; czas jaki uczeń spędza/spędził na kursie, zestawienie wyników nauczania e-learningowego (liczba uczniów, którzy zaliczyli/nie zaliczyli danego quizu/testu; najwyższy/najniższy wynik danego quizu/testu; średni wynik uzyskany przez uczniów) w danej jednostce e-learningowej.
c) Napotkane problemy w trakcie realizacji zadań wraz z opisem planowanej bądź przeprowadzonej reakcji na problem.
d) Raporty miesięczne należy złożyć w formie elektronicznej na adres mailowy wskazany przez Zamawiającego.
e) Raporty z wykonania poszczególnych etapów realizacji usługi ( etap szkolenia, etap realizacji projektu w ramach dostępu do platformy e-.learningiwej) oraz raport końcowy należy złożyć w formie elektronicznej oraz papierowej w formacie strony A4, czcionka Times New Roman 12, druk jednostronny (w zależności od potrzeb w kolorze), całość zszyta/zbindowana, podpisana przez Wykonawcę.
23) Platformy e-learningowe muszą spełniać następujące funkcjonalności:
a) w ramach zarządzania użytkownikami system musi pozwalać na dodawanie różnych typów użytkowników (uczniów, nauczycieli, administratorów), rejestrację użytkowników, tworzenie i edycję użytkowników, nadawanie użytkownikom loginów i haseł z opcją samodzielnej zmiany hasła przez danego użytkownika;
b) platformy muszą pozwalać na bieżące monitorowanie i uzyskiwanie raportów w zakresie: rejestrowania i archiwizowania w bazie danych czynności wykonywanych przez użytkowników, monitorowania postępów poszczególnych użytkowników w obrębie danego kursu lub zadania, możliwość generowania wykresów i możliwość eksportowania wyników do pliku .xls lub .ods;
c) na platformach powinna być zamieszczona aktualna, szczegółowa instrukcja jej obsługi;
d) na platformach powinien się znajdować dział FAQ dotyczący działania i obsługi platform;
e) działanie aplikacji musi być monitorowane zarówno od strony serwerów jak i od strony Internetu, co najwyżej w interwałach 15-to minutowych (dopuszcza się krótsze czasokresy), przez 24 godziny na dobę, przez wszystkie dni w roku;
f) Wykonawcy zobowiązują się do niezwłocznego likwidowania awarii wpływających na prawidłowe działanie aplikacji i jej dostępność dla użytkowników końcowych;
g) Wykonawcy gwarantują, że czas trwania awarii w czasie roku szkolnego nie będzie dłuższy niż: łączny czas trwania awarii (w godzinach): 72 godziny i maksymalny czas od momentu wykrycia awarii (problemu) do momentu jej usunięcia każdorazowo nie może przekroczyć 12 godzin
h) Wykonawcy poinformuja użytkowników platform o terminach planowanych przerw technicznych w świadczeniu usług z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem; łączny czas trwania przerw technicznych nie może przekraczać 84 godziny w ciągu roku szkolnego, przerwy techniczne mogą być planowane jedynie w godzinach 20.00-8.00;
i) działanie platformy nie może zależeć od awarii pojedynczego dostawcy łącza internetowego; wymagana jest konfiguracja wykorzystująca co najmniej dwóch równoległych dostawców, z automatycznym przełączeniem w razie awarii;
j) platformy muszą spełniać wymogi GIODO - Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych w zakresie ochrony danych osobowych, mowa zarówno o ochronie fizycznej: serwery, Centrum danych, jak i ochronie programowej: systemy firewall, odpowiednie zabezpieczenie aplikacji;
k) *zintegrowana wewnętrzna poczta e-mail, adres e-mail dla każdego użytkownika platformy, klient poczty e-mail nie wymagający konfigurowania zewnętrznych programów pocztowych;
l) Platformy e-learningowe muszą posiadać funkcjonalności zgłoszenia i obsługi uwag technicznych co do jej pracy lub poprawności kontentu.
24) Wsparcie techniczne, hepl desk.
Wykonawcy zapewnia płynność działania usługi wsparcia technicznego dla platform e-learningowych w okresie funkcjonowania projektu za pomocą poczty elektronicznej. Usługa wsparcia technicznego powinna być bezpłatna dla użytkowników i dostępna dla nich w godzinach 8.00 - 20.00 w dni robocze.
Wykonawcy zobowiązani są do zapewnienie oprogramowania wraz z potrzebnymi licencjami i infrastrukturę sprzętową niezbędną do realizacji określonego rodzaju kursu. Za koszty związane z kolokacją/hostingiem, wdrożeniem i utrzymaniem polityki bezpieczeństwa, kontrolą, wydajności, administracją i zarządzaniem, upgradami/updatami sprzętu i oprogramowania, dokumentacją, backupami oraz wszystkimi innymi czynnościami niezbędnymi do poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania wszystkich systemów wchodzących w skład rozwiązania dostarczonego przez Wykonawców w ciągu trwania umowy odpowiedzialni są Wykonawcy. Wykonawcy zobowiązani są do przeszkolenia wszystkich użytkowników platform e-learningowych (uczniów i osób prowadzących zajęcia w ramach blended learningu) z korzystania i logowania się na platformie.

Miejsce wykonania przedmiotu niniejszego postępowania dotyczy:
-Uczniowie i nauczyciele korzystać będą z platform e-learningowych i przygotowanych na nich gotowych kursów z komputerów osobistych - domowych, nie w pracowniach szkolnych.
- W szkołach zostaną wszyscy użytkownicy platform (uczniowie i nauczyciele) przeszkoleni z ich obsługi. Koszt szkolenia leży po stronie Wykonawców.

3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.

Kody CPV:
804200004 (Usługi e-learning)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2013

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
działalność stanowiąca przedmiot zamówienia nie wymaga posiadania szczególnych uprawnień wynikających z przepisów prawa.

Wiedza i doświadczenie:
- w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali lub wykonują co najmniej 2 usługi polegające na udostępnieniu platformy e-learningowej z kursami szkoleniowymi, potwierdzone dokumentami o należytym wykonaniu;

1. Ocena sposobu dokonywania spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia w oparciu o dostarczone dokumenty. Nie spełnienie w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem z postępowania.
2. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie Wykonawcy mają dostarczyć w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) załącznik nr 2- oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
2) załącznik nr 3 - wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały należycie wykonane;
3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Potencjał techniczny: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.

Sytuacja ekonomiczna: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art.144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnej zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących okolicznościach:
1) zmiany wysokości podatku VAT, jeżeli w okresie obowiązywania umowy nastąpi zmiana przepisów podatkowych,
2) zmiany podmiotu trzeciego (podwykonawcy), na którego zasobach Wykonawca potwierdził spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, a nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca,
3) zmiany podwykonawców lub zakresu usług wykonywanych przez podwykonawców zgłoszonych przez Wykonawcę,
4) w przypadku konieczności zmiany osoby wykonującej obowiązki moderatora forum dyskusyjnego dla każdego ze wskazanych przedmiotów kursu, za zgodą Zamawiającego,
5) zmian w zakresie liczebności poszczególnych grup szkoleniowych,
6) jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu lub SIWZ,
7) zmiana okresu realizacji umowy, o którym mowa w § 2 umowy, jest możliwa wyłącznie za zgodą obu stron umowy;
8) w przypadku wystąpienia siły wyższej możliwa jest zmiana postanowień umowy, wymaga to jednak zgody obu stron umowy;
9) w przypadku wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony, możliwa jest zmiana postanowień umowy, wymaga to jednak zgody obu stron umowy;
10) w przypadku wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy, możliwa jest zmiana postanowień umowy, wymaga to jednak zgody obu stron umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.przetargi.brwinow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD GMINY BRWINÓW, 05-840 BRWINÓW, UL.KOŚCIUSZKI 4A, Zespół ds. Zamówień Publicznych, pokój nr 22

Data składania wniosków, ofert: 12/04/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
URZĄD GMINY BRWINÓW, 05-840 BRWINÓW, UL.GRODZISKA 12, pokój nr 7

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Uruchomienie i zapewnienie dostępu do platformy e-learningowej z gotowymi kursami z języka angielskiego, informatyki, matematyki w ramach zajęć pozaszkolnych wspierających naukę uczniów z dwóch szkół podstawowych, z dwóch szkół gimnazjalnych w ramach projektu Multimedialni uczniowie - zajęcia pozalekcyjne w systemie blended learningu i tradycyjnym dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt realizowany w ramach umowy nr UDA-POKL.09.01.02-14-079/10-00.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

142332 / 2009-05-11 - Inny: zakład budżetowy

Centrum Kształcenia Kadr Skarbowości Ministerstwa Finansów - Białobrzegi (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: 4/2009. Nazwa zadania: Szkolenie CIA (Certified Internal Auditor) realizowane w ramach projektu Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna POPT 2007 - 2013 (POPT 01.02.00-00-069/08 ) dla pracowników kontroli skarbowej

33567 / 2010-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy Piaseczno - Piaseczno (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Promocja zdrowego spędzenia wolnego czasu oraz szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w srodowisku miejskim na terenie Miasta Piaseczno i okolic w wybranych dziedzinach działalniości sportowej.

174392 / 2012-05-28 - Inny: państwowa jednostka budżetowa

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Opracowanie metodyczne, produkcja oraz implementacja na platformie Zamawiającego 8 kursów e-learningowych w ramach projektu Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (nr sprawy 4/2012)

257993 / 2014-12-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komendant Stołeczny Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Udostępnienie platformy webcastowej poprzez zapewnienie kanałów komunikacyjnych mobilnego dostępu do Internetu wraz z urządzeniami końcowymi

48863 / 2011-02-10 - Uczelnia publiczna

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Wykonanie usługi wdrożenia systemu e-learning, edytora treści e-learning oraz opracowania zestawu kursów e-learning

246835 / 2010-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Instalacja, konfiguracja i prace związane z administrowaniem platformy e-learningowej oraz działania związane z przygotowaniem do korzystania z platformy (znak sprawy UD-IX-WZP-3401-70/10)

339964 / 2013-08-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Utrzymanie i rozwój platformy e-learningowej - aktualizacja (upgrade) systemu LMS Moodle oraz kursu e-learningowego pn. Postępowanie administracyjne

218092 / 2014-06-30 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Finansów, Departament Finansów Resortu, FR4 - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Zakup szkoleń e-learningowych z zakresu - Modelu usługowego współpracy Informatyki z Biznesem w resorcie finansów

189844 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Radomia - Radom (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Przetarg nieograniczony na świadczenie usług logopedycznych on-line, w ramach projektu Lepsza edukacja najlepszą inwestycją- zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla uczniów/uczennic radomskich podstawówek w latach 2011-2013

46278 / 2010-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy Piaseczno - Piaseczno (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Promocja zdrowego spędzania wolnego czasu oraz szkolenie sportowe dzieci i młodzieży na terenie Gminy Piaseczno w środowisku wiejskim na terenie sołectw Złotokłos, Szczaki, Wólka Pracka, Henryków- Urocze.

355380 / 2010-11-03 - Inny: zakład budżetowy

Centrum Kształcenia Kadr Skarbowości Ministerstwa Finansów - Białobrzegi (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Szkolenie teoretyczne z zakresu ITIL® v3, dla pracowników Departamentu Informatyki Ministerstwa Finansów

152185 / 2014-07-14 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Zakup usługi przygotowania kursu multimedialnego dot. bezpieczeństwa teleinformatycznego w ramach projektu Platforma usług elektronicznych Uniwersytetu Warszawskiego dla społeczności regionu

245171 / 2012-11-20 - Inny: Państwowa osoba prawna

Polska Organizacja Turystyczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Koordynacja i administrowanie platformy e-learning w ramach transferu wiedzy organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną skierowanego do odbiorców na rynku krajowym (blok krajowy) i do odbiorców na rynkach zagranicznych (blok zagraniczny)

203956 / 2012-06-15 - Inny: Jednostka Wojskowa

3 Batalion Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
usługa szkolenia specjalistycznego w zakresie nadania uprawnień żeglarskich

172378 / 2009-05-28 - Inny: zakład budżetowy

Centrum Kształcenia Kadr Skarbowości Ministerstwa Finansów - Białobrzegi (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: 5/2009. Nazwa zadania: Szkolenie FIDIC (Federation Internationale des Ingenieurs - Conseils)

122843 / 2013-06-24 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Opracowanie założeń i materiałów do prowadzenia spotkań Koła Języka Polskiego, Koła Historii Polski, Koła Współczesnej Polski i Koła Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych on-line oraz realizacja spotkań w ramach Koła Języka Polskiego, Koła Historii Polski, Koła Współczesnej Polski oraz Koła Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych on-line na platformie internetowej dla dzieci i młodzieży polskiej przebywającej za granicą

232269 / 2011-08-31 - Inny: Państwowa osoba prawna

Narodowy Fundusz Ochrony Åšrodowiska i Gospodarki Wodnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 804200004 (Usługi e-learning)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń e-learningowych dla pracowników NFOŚiGW z uwzględnieniem osób nowozatrudnianych