Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

375828 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski (Chojnice)

Roboty budowlane związane z rekultywacją 8 składowisk odpadów komunalnych w ramach projektu pn.: Rekultywację 15 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rekultywacja 8 składowisk odpadów komunalnych w ramach projektu Rekultywacja 15 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Opis przedmiotu zamówienia i obowiązków Wykonawcy zawiera Załącznik nr 8 do SIWZ

Przedmiotem postępowania o zamówienie publiczne jest rekultywacja 8 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, tj. na terenie 6 gmin powiatu chojnickiego i człuchowskiego, w płd.-zach. części województwa pomorskiego, tj.:
w powiecie chojnickim:
Gmina Chojnice - skład. w m. Chojniczki, Ciechocin, Gockowice
Gmina Brusy - skład. w m. Kosobudy
Gmina Konarzyny - skład. w m. Zielona Huta
w powiecie człuchowskim:
Gmina Miejska Człuchów i Gmina Człuchów - skład. w m. Kiełpin,
Gmina Przechlewo - skład. w m. Przechlewo (stare), Sąpolno

W celu realizacji projektu, ww gminy zawiązały partnerstwo, w którym funkcję lidera i koordynatora projektu powierzono Gminie Miejskiej Chojnice. Przedsięwzięcie obejmuje swoim zakresem:
Rekultywację techniczną składowisk o pow. łącznej 5,232 ha, w tym:
1) uformowanie wierzchowiny korpusu składowiska przy pomocy dostarczonych odpadów,
2) przygotowanie korpusu składowiska do pokrycia jego pow. warstwą rekultywacyjną:
a) Chojniczki: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwatery. Część prac rekultywacyjnych zostało już wykonane przy okazji budowy znajdującej się w okolicy drogi. Dlatego, też mając powyższe na uwadze, przyjęto ostatecznie rozwiązanie polegające na ułożeniu na zdeponowanych odpadach 20 cm warstwy gleby urodzajnej. Wierzchnią warstwę rekultywacyjną (glebę urodzajną) należy wykonać z gruntu rodzimego.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10)
b) Ciechocin: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwatery. Dlatego, też mając powyższe na uwadze, przyjęto ostatecznie rozwiązanie polegające na ułożeniu na zdeponowanych odpadach następujących: 40 cm warstwy podglebia (wykonanej z dowolnego gruntu inertnego), 20 cm warstwy gleby urodzajnej.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10)
c) Gockowice: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwater. Dlatego, też mając na uwadze powyższe oraz technologie odgazowania przyjętą z koncepcji, na zdeponowanych odpadach zostaną ułożone następujące warstwy: 40 cm warstwa podglebia, 20 cm warstwa gleby urodzajnej.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10)
d) Kosobudy: Ukształtowanie powierzchni polegać będzie na uzupełnieniu ubytków powstałych w wierzchowinie. Wierzchowina ukształtowana jest ze spadkiem na zewnątrz w kierunku skarp pryzmy. Zapewnienia to swobodny spływ wód deszczowych, przy jednoczesnym zachowaniu prędkości nie rozmywających. Dokumentacja realizuje rozwiązanie projektowe zakładające, iż większa część robót została wykonana. Zgodnie z pismem ZK 7662 1 09 po zamknięciu składowiska zostały dotychczas usypane, następujące warstwy: warstwa o miąższości 20 cm z gruntów znajdujących się nadmiernej ilości na wałach otaczających kwaterę oraz z gruntów nawiezionych z budów, warstwa o miąższości 20 cm z piasku, warstwa o miąższości 20 cm z gliny.
Celem uzupełnienia konstrukcji rekultywacyjnej zaprojektowano jedynie:
warstwę gleby urodzajnej, o miąższości 20 cm.
Zaprojektowana wierzchnia warstwa rekultywacyjna ułożona zostanie na istniejących warstwach. Wierzchnią warstwę rekultywacyjną (urodzajną) należy wykonać z gruntu rodzimego. Ubytki można uzupełnić dowolnym gruntem mineralnym.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10).
e) Zielona Huta: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwatery. Dlatego, też mając na uwadze powyższe oraz technologie odgazowania przyjętą z koncepcji, na zdeponowanych odpadach zostaną ułożone następujące warstwy: 30 cm warstwy podglebia, 20 cm warstwy gleby urodzajnej.
f) Kiełpin: Przyjęto, że rekultywację kwatery składowiska należy rozpocząć od ukształtowania docelowego kopca zdeponowanych odpadów, w tym celu przewidziano: spryzmowanie okolicznie zalegających odpadów, ich przemieszczenie w obrębie składowiska oraz uformowanie regularnego kształtu skarp i wierzchowiny. Przyjęto następujący układ warstw rekultywacyjnych: warstwa wyrównawcza, o grubości 20 cm, warstwa drenażu gazowego, o grubości 20 cm, warstwy uszczelniającej z maty bentonitowej o gramaturze większej lub równej 5300 g na m2 i współczynniku filtracji k mniejsze lub równe 1,5 x 10-11 m na s, warstwa drenażowa wód opadowych, o grubości 20 cm, warstwy glebotwórczej, o grubości 30 cm. Warstwę wyrównawczą należy ułożyć z gruntu mineralnego. Drenaż gazowy należy wykonać z gruntu dobrze przepuszczalnego, tj. ze żwiru o uziarnieniu 8 przez 16 lub 16 przez 32 mm z maksymalną zawartością CaCO3 - 10% lub pospółki. Warstwa uszczelniająca ułożona zostanie z zastosowaniem materiały syntetycznego. Warstwa drenażowa powinna być budowana z materiałów filtracyjnych o współczynniku filtracji 10-1, 10-2 m na s, mogą to być zasypki filtracyjne, żwiry lub piaski gruboziarniste o dobrej przepuszczalności. Wierzchnią warstwę rekultywacyjną (urodzajną) z gruntu rodzimego. Odgazowanie składowiska będzie odbywać się za pomocą istniejących studni. Na etapie rekultywacji studnie zostaną zakończone poprzez wprowadzenie rury PE o średnicy 315 mm, na głębokość min. 0,6 m poniżej stropu warstwy odpadów.
UWAGA!!! Składowisko w miejscowości Kiełpin finansowane będzie w 18% przez Gminę Człuchów oraz w 82% przez Gminę Miejską Człuchów.
g) Przechlewo stare: Na terenie istnieje naturalna bariera geologiczna w postaci warstw glin. Dlatego, też mając powyższe na uwadze, zgodnie z wytycznymi przyjęto ostatecznie rozwiązanie polegające na ułożeniu na zdeponowanych odpadach następujących warstw: warstwa odgazowująca - 20 cm, warstwy rekultywacyjnej uszczelniającej - 30 cm warstwy podglebia z dowolnego gruntu inertnego, warstwy gleby urodzajnej - 20 cm. Drenaż gazowy należy wykonać z gruntu dobrze przepuszczalnego, tj. ze żwiru o uziarnieniu 8 przez 16 lub 16 przez 32 mm z maksymalną zawartością CaCO3 - 10% lub pospółki.
Jako element biernego odgazowania przewiduje się warstwę odgazowującą z kominami wentylacyjnymi. Kominy umiejscawia się na najwyższych punktach rekultywowanego składowiska w odległościach 30 m.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10).
h) Sąpolno: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci nieprzepuszczalnych utworów powierzchniowych w rejonie składowiska. Dlatego, też mając na uwadze powyższe oraz technologie odgazowania przyjętą z koncepcji, na zdeponowanych odpadach zostaną ułożone następujące warstwy: warstwa odgazowująca - 20 cm, warstwy uszczelniającej - 30 cm warstwy podglebia, warstwy gleby urodzajnej - 20 cm. Drenaż gazowy należy wykonać z gruntu dobrze przepuszczalnego, tj. ze żwiru o uziarnieniu 8 przez 16 lub 16 przez 32 mm z maksymalną zawartością CaCO3 - 10% lub pospółki. Jako element biernego odgazowania przewiduje się warstwę odgazowującą z kominami wentylacyjnymi. Kominy umiejscawia się w najwyższych punktach rekultywowanego składowiska w odległościach 30 m.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10).

- Rekultywacja biologiczna składowisk o pow. łącznej 5,232 ha:
Zabudowa roślinna zrekultywowanej powierzchni składowiska ma za zadanie: stabilizację i zabezpieczenie przed erozją wodną warstwy rekultywacyjnej, zwiększenie parowania terenowego wody opadowej, nadanie terenowi składowiska estetycznego wyglądu.
a) Chojniczki: w ramach rekultywacji biologicznej należy odtworzyć lub ukształtować nowe biologiczne wartości użytkowe gleby. Rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa rekultywacyjna musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Dlatego też w miejscach nasadzenia drzew i krzewów grubość warstwy należy przegłębić do ok. 80 cm. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako leśny. Jako pierwszy przewiduje się zabieg darniowania całej powierzchni kwatery, zaś po jego pomyślnym wykonaniu i po ustabilizowaniu się warunków glebowo-biologicznych na wierzchowinie kwatery, przewiduje się ewentualne wprowadzenie zakrzewienia i zadrzewienia terenu, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
b) Ciechocin: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologiczno glebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Dlatego też w miejscach nasadzenia drzew i krzewów grubość tej warstwy należy zwiększyć do ok. 80 cm. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako leśny. Jako pierwszy przewiduje się zabieg darniowania całej powierzchni kwatery, zaś po jego pomyślnym wykonaniu i po ustabilizowaniu się warunków glebowo-biologicznych na wierzchowinie kwatery, przewiduje się ewentualne wprowadzenie zakrzewienia i zadrzewienia terenu, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
c) Gockowice: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa rekultywacyjna musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Dlatego też w miejscach nasadzenia drzew i krzewów grubość warstwy należy zwiększyć do ok. 80 cm, na pozostałym terenie wystarczy grubość między 20 a 40 cm. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako leśny. Jako pierwszy przewiduje się zabieg darniowania całej powierzchni kwatery, zaś po jego pomyślnym wykonaniu i po ustabilizowaniu się warunków glebowo-biologicznych na wierzchowinie kwatery, przewiduje się ewentualne wprowadzenie zakrzewienia i zadrzewienia terenu, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
d) Kosobudy: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
e) Zielona Huta: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
f) Kiełpin: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa rekultywacyjna musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem zabieg darniowania, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
UWAGA!!! Składowisko w miejscowości Kiełpin finansowane będzie w 18% przez Gminę Człuchów oraz w 82% przez Gminę Miejską Człuchów.
g) Przechlewo stare: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
Wycinkę drzew oraz nasadzenia winny zostać wykonane zgodnie z decyzjami na zamknięcie składowiska odpadów komunalnych załączoną do dokumentacji (Załącznik nr 10).
h) Sąpolno: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
Wycinkę drzew oraz nasadzenia winny zostać wykonane zgodnie z decyzjami na zamknięcie składowiska odpadów załączoną do dokumentacji (Załącznik nr 10).

1) zadarnianie powierzchni pokrywy rekultywacyjnej składowiska odpadów mieszanką zadarniająca oraz wysiew mieszanki traw oraz regularne nawożenie,
2) zakrzewianie i zadrzewianie powierzchni zadarnionych gatunkami o płytkim systemie korzeniowym, charakterystycznymi dla okolic,

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 375828

Data publikacji: 2013-09-17

Nazwa: Urząd Miejski

Ulica: ul. Stary Rynek 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Chojnice

Kod pocztowy: 89-600

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 052 3971800

Numer faxu: 052 3972194

Adres strony internetowej: www.miastochojnice.pl

Regon: 00052345900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty budowlane związane z rekultywacją 8 składowisk odpadów komunalnych w ramach projektu pn.: Rekultywację 15 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rekultywacja 8 składowisk odpadów komunalnych w ramach projektu Rekultywacja 15 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Opis przedmiotu zamówienia i obowiązków Wykonawcy zawiera Załącznik nr 8 do SIWZ

Przedmiotem postępowania o zamówienie publiczne jest rekultywacja 8 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, tj. na terenie 6 gmin powiatu chojnickiego i człuchowskiego, w płd.-zach. części województwa pomorskiego, tj.:
w powiecie chojnickim:
Gmina Chojnice - skład. w m. Chojniczki, Ciechocin, Gockowice
Gmina Brusy - skład. w m. Kosobudy
Gmina Konarzyny - skład. w m. Zielona Huta
w powiecie człuchowskim:
Gmina Miejska Człuchów i Gmina Człuchów - skład. w m. Kiełpin,
Gmina Przechlewo - skład. w m. Przechlewo (stare), Sąpolno

W celu realizacji projektu, ww gminy zawiązały partnerstwo, w którym funkcję lidera i koordynatora projektu powierzono Gminie Miejskiej Chojnice. Przedsięwzięcie obejmuje swoim zakresem:
Rekultywację techniczną składowisk o pow. łącznej 5,232 ha, w tym:
1) uformowanie wierzchowiny korpusu składowiska przy pomocy dostarczonych odpadów,
2) przygotowanie korpusu składowiska do pokrycia jego pow. warstwą rekultywacyjną:
a) Chojniczki: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwatery. Część prac rekultywacyjnych zostało już wykonane przy okazji budowy znajdującej się w okolicy drogi. Dlatego, też mając powyższe na uwadze, przyjęto ostatecznie rozwiązanie polegające na ułożeniu na zdeponowanych odpadach 20 cm warstwy gleby urodzajnej. Wierzchnią warstwę rekultywacyjną (glebę urodzajną) należy wykonać z gruntu rodzimego.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10)
b) Ciechocin: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwatery. Dlatego, też mając powyższe na uwadze, przyjęto ostatecznie rozwiązanie polegające na ułożeniu na zdeponowanych odpadach następujących: 40 cm warstwy podglebia (wykonanej z dowolnego gruntu inertnego), 20 cm warstwy gleby urodzajnej.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10)
c) Gockowice: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwater. Dlatego, też mając na uwadze powyższe oraz technologie odgazowania przyjętą z koncepcji, na zdeponowanych odpadach zostaną ułożone następujące warstwy: 40 cm warstwa podglebia, 20 cm warstwa gleby urodzajnej.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10)
d) Kosobudy: Ukształtowanie powierzchni polegać będzie na uzupełnieniu ubytków powstałych w wierzchowinie. Wierzchowina ukształtowana jest ze spadkiem na zewnątrz w kierunku skarp pryzmy. Zapewnienia to swobodny spływ wód deszczowych, przy jednoczesnym zachowaniu prędkości nie rozmywających. Dokumentacja realizuje rozwiązanie projektowe zakładające, iż większa część robót została wykonana. Zgodnie z pismem ZK 7662 1 09 po zamknięciu składowiska zostały dotychczas usypane, następujące warstwy: warstwa o miąższości 20 cm z gruntów znajdujących się nadmiernej ilości na wałach otaczających kwaterę oraz z gruntów nawiezionych z budów, warstwa o miąższości 20 cm z piasku, warstwa o miąższości 20 cm z gliny.
Celem uzupełnienia konstrukcji rekultywacyjnej zaprojektowano jedynie:
warstwę gleby urodzajnej, o miąższości 20 cm.
Zaprojektowana wierzchnia warstwa rekultywacyjna ułożona zostanie na istniejących warstwach. Wierzchnią warstwę rekultywacyjną (urodzajną) należy wykonać z gruntu rodzimego. Ubytki można uzupełnić dowolnym gruntem mineralnym.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10).
e) Zielona Huta: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci uszczelnienia kwatery. Dlatego, też mając na uwadze powyższe oraz technologie odgazowania przyjętą z koncepcji, na zdeponowanych odpadach zostaną ułożone następujące warstwy: 30 cm warstwy podglebia, 20 cm warstwy gleby urodzajnej.
f) Kiełpin: Przyjęto, że rekultywację kwatery składowiska należy rozpocząć od ukształtowania docelowego kopca zdeponowanych odpadów, w tym celu przewidziano: spryzmowanie okolicznie zalegających odpadów, ich przemieszczenie w obrębie składowiska oraz uformowanie regularnego kształtu skarp i wierzchowiny. Przyjęto następujący układ warstw rekultywacyjnych: warstwa wyrównawcza, o grubości 20 cm, warstwa drenażu gazowego, o grubości 20 cm, warstwy uszczelniającej z maty bentonitowej o gramaturze większej lub równej 5300 g na m2 i współczynniku filtracji k mniejsze lub równe 1,5 x 10-11 m na s, warstwa drenażowa wód opadowych, o grubości 20 cm, warstwy glebotwórczej, o grubości 30 cm. Warstwę wyrównawczą należy ułożyć z gruntu mineralnego. Drenaż gazowy należy wykonać z gruntu dobrze przepuszczalnego, tj. ze żwiru o uziarnieniu 8 przez 16 lub 16 przez 32 mm z maksymalną zawartością CaCO3 - 10% lub pospółki. Warstwa uszczelniająca ułożona zostanie z zastosowaniem materiały syntetycznego. Warstwa drenażowa powinna być budowana z materiałów filtracyjnych o współczynniku filtracji 10-1, 10-2 m na s, mogą to być zasypki filtracyjne, żwiry lub piaski gruboziarniste o dobrej przepuszczalności. Wierzchnią warstwę rekultywacyjną (urodzajną) z gruntu rodzimego. Odgazowanie składowiska będzie odbywać się za pomocą istniejących studni. Na etapie rekultywacji studnie zostaną zakończone poprzez wprowadzenie rury PE o średnicy 315 mm, na głębokość min. 0,6 m poniżej stropu warstwy odpadów.
UWAGA!!! Składowisko w miejscowości Kiełpin finansowane będzie w 18% przez Gminę Człuchów oraz w 82% przez Gminę Miejską Człuchów.
g) Przechlewo stare: Na terenie istnieje naturalna bariera geologiczna w postaci warstw glin. Dlatego, też mając powyższe na uwadze, zgodnie z wytycznymi przyjęto ostatecznie rozwiązanie polegające na ułożeniu na zdeponowanych odpadach następujących warstw: warstwa odgazowująca - 20 cm, warstwy rekultywacyjnej uszczelniającej - 30 cm warstwy podglebia z dowolnego gruntu inertnego, warstwy gleby urodzajnej - 20 cm. Drenaż gazowy należy wykonać z gruntu dobrze przepuszczalnego, tj. ze żwiru o uziarnieniu 8 przez 16 lub 16 przez 32 mm z maksymalną zawartością CaCO3 - 10% lub pospółki.
Jako element biernego odgazowania przewiduje się warstwę odgazowującą z kominami wentylacyjnymi. Kominy umiejscawia się na najwyższych punktach rekultywowanego składowiska w odległościach 30 m.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10).
h) Sąpolno: W rekultywowanym obiekcie istnieje bariera geologiczna w postaci nieprzepuszczalnych utworów powierzchniowych w rejonie składowiska. Dlatego, też mając na uwadze powyższe oraz technologie odgazowania przyjętą z koncepcji, na zdeponowanych odpadach zostaną ułożone następujące warstwy: warstwa odgazowująca - 20 cm, warstwy uszczelniającej - 30 cm warstwy podglebia, warstwy gleby urodzajnej - 20 cm. Drenaż gazowy należy wykonać z gruntu dobrze przepuszczalnego, tj. ze żwiru o uziarnieniu 8 przez 16 lub 16 przez 32 mm z maksymalną zawartością CaCO3 - 10% lub pospółki. Jako element biernego odgazowania przewiduje się warstwę odgazowującą z kominami wentylacyjnymi. Kominy umiejscawia się w najwyższych punktach rekultywowanego składowiska w odległościach 30 m.
Należy również wykonać piezometry zgodnie z dokumentacją projektową (załącznik nr 10).

- Rekultywacja biologiczna składowisk o pow. łącznej 5,232 ha:
Zabudowa roślinna zrekultywowanej powierzchni składowiska ma za zadanie: stabilizację i zabezpieczenie przed erozją wodną warstwy rekultywacyjnej, zwiększenie parowania terenowego wody opadowej, nadanie terenowi składowiska estetycznego wyglądu.
a) Chojniczki: w ramach rekultywacji biologicznej należy odtworzyć lub ukształtować nowe biologiczne wartości użytkowe gleby. Rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa rekultywacyjna musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Dlatego też w miejscach nasadzenia drzew i krzewów grubość warstwy należy przegłębić do ok. 80 cm. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako leśny. Jako pierwszy przewiduje się zabieg darniowania całej powierzchni kwatery, zaś po jego pomyślnym wykonaniu i po ustabilizowaniu się warunków glebowo-biologicznych na wierzchowinie kwatery, przewiduje się ewentualne wprowadzenie zakrzewienia i zadrzewienia terenu, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
b) Ciechocin: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologiczno glebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Dlatego też w miejscach nasadzenia drzew i krzewów grubość tej warstwy należy zwiększyć do ok. 80 cm. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako leśny. Jako pierwszy przewiduje się zabieg darniowania całej powierzchni kwatery, zaś po jego pomyślnym wykonaniu i po ustabilizowaniu się warunków glebowo-biologicznych na wierzchowinie kwatery, przewiduje się ewentualne wprowadzenie zakrzewienia i zadrzewienia terenu, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
c) Gockowice: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa rekultywacyjna musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Dlatego też w miejscach nasadzenia drzew i krzewów grubość warstwy należy zwiększyć do ok. 80 cm, na pozostałym terenie wystarczy grubość między 20 a 40 cm. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako leśny. Jako pierwszy przewiduje się zabieg darniowania całej powierzchni kwatery, zaś po jego pomyślnym wykonaniu i po ustabilizowaniu się warunków glebowo-biologicznych na wierzchowinie kwatery, przewiduje się ewentualne wprowadzenie zakrzewienia i zadrzewienia terenu, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
d) Kosobudy: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
e) Zielona Huta: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
f) Kiełpin: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa rekultywacyjna musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem zabieg darniowania, z przyjęciem sukcesji naturalnej roślinności pochodzącej z otoczenia.
UWAGA!!! Składowisko w miejscowości Kiełpin finansowane będzie w 18% przez Gminę Człuchów oraz w 82% przez Gminę Miejską Człuchów.
g) Przechlewo stare: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
Wycinkę drzew oraz nasadzenia winny zostać wykonane zgodnie z decyzjami na zamknięcie składowiska odpadów komunalnych załączoną do dokumentacji (Załącznik nr 10).
h) Sąpolno: rekultywacja winna nawiązywać do istniejących warunków biologicznoglebowych. Projektowana warstwa gleby urodzajnej musi stwarzać dogodne warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Docelowy kierunek rekultywacji założono jako rolny. Przewiduje się zatem przeprowadzenie rekultywacji biologicznej, polegającej na związaniu trwałej warstwy roślinnej i nadaniu podłożu waloru zielonego. Podstawowym celem rekultywacji biologicznej jest doprowadzenie do zadarnienia czaszy składowiska utworzonej w wyniku rekultywacji technicznej mieszanką roślin trawiastych i motylkowatych. Rośliny nasilają parowanie wody pomniejszając spływ wód zarówno powierzchniowy jak i wgłębny.
Wycinkę drzew oraz nasadzenia winny zostać wykonane zgodnie z decyzjami na zamknięcie składowiska odpadów załączoną do dokumentacji (Załącznik nr 10).

1) zadarnianie powierzchni pokrywy rekultywacyjnej składowiska odpadów mieszanką zadarniająca oraz wysiew mieszanki traw oraz regularne nawożenie,
2) zakrzewianie i zadrzewianie powierzchni zadarnionych gatunkami o płytkim systemie korzeniowym, charakterystycznymi dla okolic,

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 8

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości:
- część I -Sąpolno - 1.000 zł
- część II - Kiełpin - 10.000 zł
- część III - Kosobudy - 1.500 zł
- część IV - Zielona Huta - 1.500 zł
- część V - Chojniczki - 2.500 zł
- część VI - Ciechocin - 4.000 zł
- część VII - Gockowice - 2.500 zł
- część VIII - Przechlewo (stare) - 5.500 zł
2. Wadium należy wnieść w formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj.:
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie: warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca załączy do oferty wymagany wykaz zrealizowanych zadań - tzn. wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał przynajmniej jedną robotę budowlaną polegającą na pracach ziemnych o wartości minimum 300.000,00.( załącznik nr 5 do SIWZ)
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj.:
3) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: - warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca załączy do oferty wymagany wykaz osób - tzn. wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
- 1 osobą na stanowisko kierownika budowy - posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności budowlano-konstrukcyjnej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu budową. Powyższą funkcję może pełnić również osoba, a której mowa w art. 12 a ustawy Prawo budowlane lub w odniesieniu do obywateli państw członkowskich, posiadających odpowiednie, równoważne kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające swoim zakresem uprawnieniom budowlanym, o których mowa w ustawie Prawo budowlane;. (Załącznik nr 6 do SIWZ).
- co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia geologiczne do wykonywania, dozorowania i kierowania pracami geologicznymi kategorii V, posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe lub w odniesieniu do obywateli państw członkowskich, posiadających odpowiednie, równoważne kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające swoim zakresem uprawnieniom budowlanym, o których mowa w ustawie Prawo budowlane. (Załącznik nr 6 do SIWZ).
Zamawiający dopuszcza łączenie poszczególnych funkcji wymienionych powyżej, pod warunkiem wykazania się niezbędnymi uprawnieniami i doświadczeniem dla każdej z nich.
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.

Sytuacja ekonomiczna:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj.:
4) Spełniają warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj. posiadają opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 500.000,00 PLN.
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
oświadczenie o udzieleniu 60 miesięcy gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały w postaci podpisania formularza oferty.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
. W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego.
2. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego, Inspektora Nadzoru lub przez Wykonawcę.
3. Zmiany umowy, o których mowa ust. 1 mogą być dokonywane wyłącznie z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Pzp, stanowiącego, że umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w SIWZ.
4. Zmiany, o których mowa w ust.1 dotyczą:
1) zmiany w harmonogramie realizacji robót, jeżeli zmiany powodują przesunięcie terminu realizacji zamówienia;
2) aktualizacji rozwiązań ze względu na postęp technologiczny lub gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu;
3) przedłużenia terminu realizacji zamówienia w przypadku gdy w trakcie realizacji pojawią się roboty, których nie było w dokumentacji projektowej a ich wykonanie jest niezbędne do finalizacji zamówienia będącego przedmiotem umowy, a czas realizacji robót dodatkowych nie pozwala na wykonanie w terminie umownym przedmiotu zamówienia;
4) zmiany zakresu robót, które Wykonawca będzie prowadził sam i przy pomocy podwykonawców;
5) zmiany na etapie realizacji zamówienia innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
6) skrócenia terminu zakończenia realizacji umowy na pisemny wniosek Wykonawcy
7) konieczność wykonania robót zamiennych;
8) zmiany w obowiązujących przepisach, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego;

5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 4 jest złożenie wniosku uzasadniającego konieczność dokonania zmian.
6. Jeżeli Zamawiający uzna, że zaistniałe okoliczności stanowiące podstawę do zmiany w umowie nie są zasadne, Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zadania zgodnie z warunkami zawartymi w umowie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.miastochojnice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Chojnicach
Stary Rynek 1
89-600 Chojnice
pok. 612

Data składania wniosków, ofert: 02/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
BIURO PODAWCZE
Urząd Miejski w Chojnicach
Stary Rynek 1
89-600 Chojnice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt pn.:Rekultywacja 15 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej 5. Środowisko i energetyka przyjazna środowisku, Działania 5.5. Infrastruktura energetyczna i poszanowanie energii współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: rekultywacja składowiska odpadów w m. Sąpolno

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m. Sąpolno, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Rekultywacja sładowiska odpadów w m. Kiełpin

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m. Kiełpin, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: Rekultywacja składowiska odpadów w m. Kosobudy

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m. Kosobudy, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Rekultywacja skłądowiska odpadów w m. Zielona Huta

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m. Zielona Huta, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Rekultywacja składowiska odpadów w m. Chojniczki

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m.Chojniczki, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: Rekultywacja składowiska odpadów w m. Ciechocin

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m. Ciechocin, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: Rekultywacja składowiska odpadów w m. Gockowice

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadów w m. Gockowice, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa:
Rekultywacja składowiska odpadów w m. Przechlewo (stare)

Opis:
Rekultywacja techniczna i biologiczna składowiska odpadó w m. Przechlewo (stare), zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
451123307 (Rekultywacja terenu)

Podobne przetargi

128300 / 2014-04-15 - Inny: spółka komunalna

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie uzupełniających prac rekultywacyjnych na składowisku odpadów w miejscowości Linowiec gm. Starogard Gdański

126566 / 2013-03-29 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami i biofiltrem, w zakresie rekultywacji składowiska w Skarszewach, gm. Skarszewy, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011.

244621 / 2010-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Jaworzno (śląskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja na cele przyrodnicze terenu byłego zakładu górniczego cementowni Szczakowa

290510 / 2014-09-01 - Inny: spółka komunalna

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie uzupełniających prac rekultywacyjnych na składowisku odpadów w miejscowości Linowiec gm. Starogard Gdański

199101 / 2011-07-21 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu

261875 / 2013-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski - Chojnice (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Roboty budowlane związane z rekultywacją 8 składowisk odpadów komunalnych w ramach projektu pn.: Rekultywację 15 składowisk odpadów komunalnych zlokalizowanych na obszarze działania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze.

93183 / 2015-06-24 - Inny: spółka prawa handlowego, usługi komunalne, gospodarowanie odpadami

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Słupsk (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w m. Bierkowo - kwatery A1, A2, A3, pryzmy energetyczne

69616 / 2012-03-07 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu

523426 / 2012-12-21 - Inny: Spółka prawa handlowego z udziałami gmin

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami, w zakresie rekultywacji składowiska w Zblewie, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011.

421240 / 2012-10-26 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie robót dodatkowych w zakresie rekultywacji składowiska w Zblewie, jako zamówienia dodatkowego do zamówienia podstawowego, udzielonego w trybie przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011

421230 / 2012-10-26 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami, w zakresie rekultywacji składowiska w Osowie gm. Karsin, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011

103681 / 2014-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bytowski - Bytów (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
REWITALIZACJA TERENÓW ZIELONYCH PRZY STAROSTWIE POWIATOWYM I ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BYTOWIE

255954 / 2012-07-17 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu izolacji przybudówek schronohangarów oraz robót elektrycznych na czynnej budowie realizowanej w Siemirowicach .

447120 / 2012-11-13 - Inny: spółka prawa handlowego z udziałami gmin

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie robót dodatkowych w zakresie rekultywacji składowiska w Zblewie, jako zamówienia dodatkowego do zamówienia podstawowego, udzielonego w trybie przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011

126576 / 2013-03-29 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami i biofiltrem, w zakresie rekultywacji składowiska w Bietowie gmina Lubichowo, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011.

439902 / 2013-10-29 - Inny: spółka komunalna

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie dodatkowej 1 studni odgazowującej Dn 500 wraz z obudową i filtrem do absorbcji gazów o głębokości 4,0 m, w ramach rekultywacji składowiska odpadów w Liniewskich Górach

359194 / 2013-09-05 - Inny: podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie robót dodatkowych w zakresie rekultywacji składowiska w Bobrowcu, jako zamówienia dodatkowego do zamówienia podstawowego, udzielonego w trybie przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocję projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-00-003-09-00-1-2011

322998 / 2014-09-30 - Inny: spółka komunalna

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie uzupełniających prac rekultywacyjnych na składowisku odpadów w miejscowości Linowiec gm. Starogard Gdański

447218 / 2012-11-13 - Inny: spółka prawa handlowego z udziałami gmin

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami, w zakresie rekultywacji składowiska w Osowie gm. Karsin, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011

498678 / 2013-12-03 - Inny: spółka komunalna

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
wykonanie dodatkowej 1 studni odgazowującej Dn 500 wraz z obudową i filtrem do absorbcji gazów o głębokości 4,0 m, w ramach rekultywacji składowiska odpadów w Liniewskich Górach

172216 / 2013-04-30 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami i biofiltrem, w zakresie rekultywacji składowiska w Bietowie gmina Lubichowo, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-003-09-00-1-2011

186648 / 2015-07-23 - Inny: spółka prawa handlowego, usługi komunalne, gospodarowanie odpadami

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Słupsk (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w m. Bierkowo - kwatery A1, A2, A3, pryzmy energetyczne

158749 / 2013-08-09 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie robót dodatkowych w zakresie rekultywacji składowiska w Bobrowcu, jako zamówienia dodatkowego do zamówienia podstawowego, udzielonego w trybie przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocję projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00-00-003-09-00-1-2011

172382 / 2013-04-30 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Stary Las" Sp. z o. o. - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Wykonanie studni odgazowujących wraz z obudowami i biofiltrem, w zakresie rekultywacji składowiska w Skarszewach, gm. Skarszewy, jako zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego, udzielonego w ramach przetargu nieograniczonego na Wykonanie prac rekultywacyjnych 11 składowisk wraz z opracowaniem projektów na rekultywację składowisk oraz promocją projektu, znak ZP-UDA-RPPM.05.01.00-00- 003-09-00-1-2011

193313 / 2010-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Jaworzno (śląskie)
CPV: 451123307 (Rekultywacja terenu)
Rekultywacja na cele przyrodnicze terenu byłego zakładu górniczego cementowni Szczakowa