Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

190834 / 2011-07-08 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi (Łódź)

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń dla pracowników pomocy społecznej.

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje 5 następujące części :

Część 1 -Przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla pracowników pomocy społecznej pracujących z rodzinami z grupy ryzyka

Ilość osób: 50 pracowników socjalnych pracujących z rodzinami z grupy ryzyka tzn. z rodzinami zagrożonymi umieszeniem dzieci w zastępczych formach opieki.
Program szkolenia - Celem szkolenia jest rozwinięcie umiejętności i kompetencji w zakresie: rozumienia dynamiki rodziny dysfunkcyjnej i jej wpływu na dziecko.
Szkolenie powinno obejmować następujące zagadnienia :
-rozumienie problemów rodziców i stosowanych przez nich strategii obronnych;
-rozwinięcie umiejętności stosowania efektywnych form porozumiewania się, negocjacji i rozwiązywania konfliktów;
-rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej w pracy socjalnej w ramach lokalnego systemu pomocy dziecku i rodzinie.
Organizacja szkolenia:
Szkolenie winno być przeprowadzone na terenie Łodzi w formie warsztatów przez specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji usług o podobnym charakterze. Zajęcia powinny odbywać się w dwóch dwudziestopięcioosobowych grupach. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 39 godzin lekcyjnych dla każdej grupy, termin realizacji szkolenia: wrzesień -listopad 2011 r.

Część 2 - Przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla pracowników pomocy społecznej w zakresie wsparcia i współpracy z rodziną zastępczą:
Ilość osób: 50 pracowników socjalnych pracujących z rodzinami zastępczymi
i pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych typu interwencyjnego.
Program szkolenia - szkolenie ma poszerzyć wiedzę, umiejętności i kompetencje pracowników pracujących z rodziną zastępczą, a w szczególności:
-poszerzenia wiedzy na temat problemów z jakimi borykają się dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych:
-pozyskania praktycznej wiedzy z zakresu przepisów kodeksu rodzinnego
i opiekuńczego niezbędnej przy organizowaniu rodzinnej opieki zastępczej;
-zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi
i sprawiających trudności wychowawcze;
-nabycia umiejętności efektywnych form porozumiewania się , negocjacji
i rozwiązywania konfliktów;
-rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej w ramach lokalnego systemu pomocy dziecku i rodzinie.
Organizacja szkolenia:
Szkolenie winno być przeprowadzone na terenie Łodzi w formie warsztatów przez specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji usług o podobnym charakterze. Zajęcia powinny odbywać się w dwóch dwudziestopięcioosobowych grupach. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 48 godzin lekcyjnych dla każdej grupy, termin realizacji szkolenia: wrzesień -listopad 2011 r.
Część 3 - Przeprowadzenie superwizji dla pracowników pomocy społecznej współpracujących z rodzinami zastępczymi:
Ilość osób: 40 pracowników pomocy społecznej - specjaliści psycholodzy i pedagodzy (10 osób) i pracownicy socjalni pracujący z rodzinami zastępczymi (30 osób)
Program szkolenia- Superwizja jako szczególny, wieloaspektowy ogląd pracy, prowadzić ma do rozwiązania problemów emocjonalnych i merytorycznych związanych
z wykonywaniem pracy a w szczególności służyć ma :
-kontroli i korekcie podejmowanych działań w świetle norm i standardów zawodowych;
-pogłębieniu dotychczasowej wiedzy i umiejętności oraz zmiana zachowań w oparciu
o zdobyte doświadczenie, zakres problemów zawodowych i osobistych;
-omówieniu problemów zawodowych i wspólnej analizy tych problemów;
-doradztwu i uczeniu konkretnych umiejętności i strategii interwencyjnych oraz zmianie zachowań;
-poszerzeniu możliwości odczuwania, myślenia i działania uczestników szkolenia oraz zredukowaniu trudności z tym związanych;
-ocenie skuteczności podejmowanych działań;
-wsparciu emocjonalnemu.
Organizacja szkolenia: Superwizaja winna być prowadzona na terenie Łodzi przez specjalistów posiadających uprawnienia do realizacji usług o podobnej tematyce . Szkolenie przeprowadzone ma być w trzech grupach : jednej dziesięcioosobowej i dwóch piętnastoosobowych. Spotkania odbywać się mają raz w miesiącu dla każdej grupy w terminie od września do 10 grudnia 2011r. Czas jednego dnia szkolenia obejmuje 5 godzin lekcyjnych dla każdej grupy. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 20 godzin lekcyjnych dla każdej grupy. Szkolenia odbywać powinny się raz w miesiącu dla każdej grupy od września do 10 grudnia 2011 r.( 4 spotkania x 3 grupy x 5 godzin lekcyjnych).
Część 4 - Przeprowadzenie szkolenia doskonalącego dla realizatorów metody obejmującej procedury i procesy pracy z rodziną na rzecz jej reintegracji:
Ilość osób: 30 pracowników pomocy społecznej - współpracujących z rodziną na rzecz powrotu dziecka z opieki zastępcze (asystenci rodziny, pracownicy socjalni i pedagodzy domów dziecka )
Warunki realizacji zadania:
Program szkolenia: W ramach zadania organizacja pozarządowa lub podmiot powinien przeprowadzić szkolenia dla 30 pracowników pomocy społecznej współpracujących z rodziną na rzecz powrotu dziecka z opieki zastępczej (asystenci rodziny, pracownicy socjalni i pedagodzy domów dziecka ). Szkolenie powinno doskonalić umiejętności formułowania diagnozy rodziny i jej poszczególnych członków a w szczególności:
-rozwijać umiejętności definiowania przyczyn trudności pojawiających się w pracy z rodziną;
-doskonalić umiejętności stosowania metod zawierania skutecznego kontraktu;
-doskonalić umiejętności stosowania efektywnych form porozumiewania się, negocjacji
i rozwiązywania konfliktów;
-poszerzać umiejętności pracy zespołowej w ramach lokalnego systemu pomocy dziecku i rodzinie.
Organizacja szkolenia : Szkolenie winno być przeprowadzone na terenie Łodzi w formie warsztatów przez specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji usług o podobnej tematyce ( o podobnym charakterze).. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 28 godzin lekcyjnych.
Część 5 - Przeprowadzenie superwizji dla realizatorów metody obejmującej procedury i procesy pracy
z rodziną na rzecz jej reintegracji:
Ilość osób: 30 pracowników pomocy społecznej - współpracujących z rodziną na rzecz powrotu dziecka z opieki zastępcze (asystenci rodziny, pracownicy socjalni i pedagodzy domów dziecka ).
Program szkolenia- Superwizja jako szczególny, wieloaspektowy ogląd pracy, prowadzić ma do rozwiązania problemów emocjonalnych i merytorycznych związanych z wykonywaniem pracy a w szczególności służyć ma :
-kontroli i korekcie podejmowanych działań w świetle norm i standardów zawodowych;
-pogłębieniu dotychczasowej wiedzy i umiejętności oraz zmiana zachowań w oparciu
o zdobyte doświadczenie, zakres problemów zawodowych i osobistych;
-omówieniu problemów zawodowych i wspólnej analizy tych problemów;
-doradztwu i uczeniu konkretnych umiejętności i strategii interwencyjnych oraz zmiana zachowań;
-poszerzeniu możliwości odczuwania, myślenia i działania uczestników szkolenia oraz zredukowaniu trudności z tym związanych;
-ocenie skuteczności podejmowanych działań;
-wsparciu emocjonalnemu.
Organizacja szkolenia : Superwizaja winna być prowadzona na terenie Łodzi przez specjalistów posiadających uprawnienia do realizacji usług o podobnej tematyce . Szkolenie przeprowadzone ma być w dwóch piętnastoosobowych grupach. Spotkania odbywać się mają raz w miesiącu dla każdej grupy w terminie od września do 10 grudnia 2011r. Czas jednego dnia szkolenia obejmuje 6 godzin lekcyjnych dla każdej grupy. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 24 godziny lekcyjne dla każdej grupy. Szkolenia odbywać powinny się raz w miesiącu dla każdej grupy od września do 10 grudnia 2011 r.( 4 spotkania x 2 grupy x 6 godzin lekcyjnych)
2. Dodatkowe wymagania wspólne dla wszystkich części części:

1)przez pojęcie jednej godziny lekcyjnej należy rozumieć okres 45 minut, przerwy na posiłek nie wlicza się do czasu trwania zajęć,
2)szkolenia muszą zostać zrealizowane zgodnie z następującymi zasadami:
a) zajęcia muszą odbywać się od poniedziałku do piątku, nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie,
b) zajęcia nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godz. 8:00, a kończyć później niż o godz. 16:00, Zamawiający nie dopuszcza możliwości organizowania szkolenia w sobotę i w niedzielę,
c) Wykonawca opracuje w terminie 3 dni od podpisania umowy harmonogram szkolenia/kursu zawierający w szczególności rozbicie na poszczególne dni, godziny i bloki tematyczne wraz z podaniem nazwisk osób prowadzących poszczególne zajęcia.
3)Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia bezpłatny catering w postaci:
a) dla części 1, 2, 3 - serwisu kawowego (kawa, śmietanka lub mleko do kawy, herbata, cukier, 3 rodzaje ciastek, woda mineralna gazowana i niegazowana, soki owocowe) gorącego posiłku (zupa, porcja mięsa, surówka, ziemniaki/kasza/ryż, kompot lub napój ) oraz sztućce. Zamawiający wymaga zapewnienia pomieszczenia do spożywania posiłku w higienicznych warunkach, pomieszczenie to powinno być wyposażone w stoliki i krzesła i znajdować się w tym samym budynku co sale szkoleniowe,
b) dla części 3, 5 - serwisu kawowego (kawa, śmietanka lub mleko do kawy, herbata, cukier, 3 rodzaje ciastek, woda mineralna gazowana i niegazowana, soki owocowe)
4) w ramach realizacji szkoleń Wykonawca zapewni uczestnikom:
a) materiały dydaktyczne (w formie drukowanej) zawierające harmonogram szkolenia,
b) warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,
c) zaplecze sanitarne i higieniczne oraz środki czystości,
5) Wykonawca przeprowadzi ankietę ewaluacyjną na zakończenie zajęć. Wzór ankiety musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego,
6) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić sale dydaktyczne adekwatne do wielkości grupy, z odpowiednią liczbą miejsc siedzących i stolików, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, z dostępem do toalety i bieżącej ciepłej wody,
7) Wykonawca jest zobowiązany do wydania uczestnikom szkolenia, którzy je ukończą zaświadczeń, z zastrzeżeniem punktu następnego,
8) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia i przechowywania do dnia
31.12.2016 r. następującej dokumentacji z przebiegu szkolenia:
a) programu nauczania,
b) dzienników zajęć edukacyjnych zawierających listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć,
c) rejestru wydawanych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia,
d) materiałów szkoleniowych.
9) Wykonawca jest zobowiązany do podania w formularzu oferty dokładnego adresu realizacji szkolenia.
10) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli jednostki szkoleniowej w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków lokalowych przed rozstrzygnięciem postępowania.
11) Przedmiot zamówienia obejmuje również ubezpieczenie uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do i z miejsca szkolenia,
12) Zamawiający wymaga aby zajęcia przeprowadzone były w salach na terenie miasta Łodzi z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej oraz nie dopuszcza usytuowania sal szkoleniowych w piwnicach, suterenach.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 190834

Data publikacji: 2011-07-08

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi

Ulica: ul. Piotrkowska 149

Numer domu: 149

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-440

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 0-42 6324034

Numer faxu: 0-42 6324130

Adres strony internetowej: www.mops.lodz.pl

Regon: 00434557500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń dla pracowników pomocy społecznej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje 5 następujące części :

Część 1 -Przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla pracowników pomocy społecznej pracujących z rodzinami z grupy ryzyka

Ilość osób: 50 pracowników socjalnych pracujących z rodzinami z grupy ryzyka tzn. z rodzinami zagrożonymi umieszeniem dzieci w zastępczych formach opieki.
Program szkolenia - Celem szkolenia jest rozwinięcie umiejętności i kompetencji w zakresie: rozumienia dynamiki rodziny dysfunkcyjnej i jej wpływu na dziecko.
Szkolenie powinno obejmować następujące zagadnienia :
-rozumienie problemów rodziców i stosowanych przez nich strategii obronnych;
-rozwinięcie umiejętności stosowania efektywnych form porozumiewania się, negocjacji i rozwiązywania konfliktów;
-rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej w pracy socjalnej w ramach lokalnego systemu pomocy dziecku i rodzinie.
Organizacja szkolenia:
Szkolenie winno być przeprowadzone na terenie Łodzi w formie warsztatów przez specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji usług o podobnym charakterze. Zajęcia powinny odbywać się w dwóch dwudziestopięcioosobowych grupach. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 39 godzin lekcyjnych dla każdej grupy, termin realizacji szkolenia: wrzesień -listopad 2011 r.

Część 2 - Przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla pracowników pomocy społecznej w zakresie wsparcia i współpracy z rodziną zastępczą:
Ilość osób: 50 pracowników socjalnych pracujących z rodzinami zastępczymi
i pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych typu interwencyjnego.
Program szkolenia - szkolenie ma poszerzyć wiedzę, umiejętności i kompetencje pracowników pracujących z rodziną zastępczą, a w szczególności:
-poszerzenia wiedzy na temat problemów z jakimi borykają się dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych:
-pozyskania praktycznej wiedzy z zakresu przepisów kodeksu rodzinnego
i opiekuńczego niezbędnej przy organizowaniu rodzinnej opieki zastępczej;
-zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi
i sprawiających trudności wychowawcze;
-nabycia umiejętności efektywnych form porozumiewania się , negocjacji
i rozwiązywania konfliktów;
-rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej w ramach lokalnego systemu pomocy dziecku i rodzinie.
Organizacja szkolenia:
Szkolenie winno być przeprowadzone na terenie Łodzi w formie warsztatów przez specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji usług o podobnym charakterze. Zajęcia powinny odbywać się w dwóch dwudziestopięcioosobowych grupach. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 48 godzin lekcyjnych dla każdej grupy, termin realizacji szkolenia: wrzesień -listopad 2011 r.
Część 3 - Przeprowadzenie superwizji dla pracowników pomocy społecznej współpracujących z rodzinami zastępczymi:
Ilość osób: 40 pracowników pomocy społecznej - specjaliści psycholodzy i pedagodzy (10 osób) i pracownicy socjalni pracujący z rodzinami zastępczymi (30 osób)
Program szkolenia- Superwizja jako szczególny, wieloaspektowy ogląd pracy, prowadzić ma do rozwiązania problemów emocjonalnych i merytorycznych związanych
z wykonywaniem pracy a w szczególności służyć ma :
-kontroli i korekcie podejmowanych działań w świetle norm i standardów zawodowych;
-pogłębieniu dotychczasowej wiedzy i umiejętności oraz zmiana zachowań w oparciu
o zdobyte doświadczenie, zakres problemów zawodowych i osobistych;
-omówieniu problemów zawodowych i wspólnej analizy tych problemów;
-doradztwu i uczeniu konkretnych umiejętności i strategii interwencyjnych oraz zmianie zachowań;
-poszerzeniu możliwości odczuwania, myślenia i działania uczestników szkolenia oraz zredukowaniu trudności z tym związanych;
-ocenie skuteczności podejmowanych działań;
-wsparciu emocjonalnemu.
Organizacja szkolenia: Superwizaja winna być prowadzona na terenie Łodzi przez specjalistów posiadających uprawnienia do realizacji usług o podobnej tematyce . Szkolenie przeprowadzone ma być w trzech grupach : jednej dziesięcioosobowej i dwóch piętnastoosobowych. Spotkania odbywać się mają raz w miesiącu dla każdej grupy w terminie od września do 10 grudnia 2011r. Czas jednego dnia szkolenia obejmuje 5 godzin lekcyjnych dla każdej grupy. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 20 godzin lekcyjnych dla każdej grupy. Szkolenia odbywać powinny się raz w miesiącu dla każdej grupy od września do 10 grudnia 2011 r.( 4 spotkania x 3 grupy x 5 godzin lekcyjnych).
Część 4 - Przeprowadzenie szkolenia doskonalącego dla realizatorów metody obejmującej procedury i procesy pracy z rodziną na rzecz jej reintegracji:
Ilość osób: 30 pracowników pomocy społecznej - współpracujących z rodziną na rzecz powrotu dziecka z opieki zastępcze (asystenci rodziny, pracownicy socjalni i pedagodzy domów dziecka )
Warunki realizacji zadania:
Program szkolenia: W ramach zadania organizacja pozarządowa lub podmiot powinien przeprowadzić szkolenia dla 30 pracowników pomocy społecznej współpracujących z rodziną na rzecz powrotu dziecka z opieki zastępczej (asystenci rodziny, pracownicy socjalni i pedagodzy domów dziecka ). Szkolenie powinno doskonalić umiejętności formułowania diagnozy rodziny i jej poszczególnych członków a w szczególności:
-rozwijać umiejętności definiowania przyczyn trudności pojawiających się w pracy z rodziną;
-doskonalić umiejętności stosowania metod zawierania skutecznego kontraktu;
-doskonalić umiejętności stosowania efektywnych form porozumiewania się, negocjacji
i rozwiązywania konfliktów;
-poszerzać umiejętności pracy zespołowej w ramach lokalnego systemu pomocy dziecku i rodzinie.
Organizacja szkolenia : Szkolenie winno być przeprowadzone na terenie Łodzi w formie warsztatów przez specjalistów posiadających doświadczenie w realizacji usług o podobnej tematyce ( o podobnym charakterze).. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 28 godzin lekcyjnych.
Część 5 - Przeprowadzenie superwizji dla realizatorów metody obejmującej procedury i procesy pracy
z rodziną na rzecz jej reintegracji:
Ilość osób: 30 pracowników pomocy społecznej - współpracujących z rodziną na rzecz powrotu dziecka z opieki zastępcze (asystenci rodziny, pracownicy socjalni i pedagodzy domów dziecka ).
Program szkolenia- Superwizja jako szczególny, wieloaspektowy ogląd pracy, prowadzić ma do rozwiązania problemów emocjonalnych i merytorycznych związanych z wykonywaniem pracy a w szczególności służyć ma :
-kontroli i korekcie podejmowanych działań w świetle norm i standardów zawodowych;
-pogłębieniu dotychczasowej wiedzy i umiejętności oraz zmiana zachowań w oparciu
o zdobyte doświadczenie, zakres problemów zawodowych i osobistych;
-omówieniu problemów zawodowych i wspólnej analizy tych problemów;
-doradztwu i uczeniu konkretnych umiejętności i strategii interwencyjnych oraz zmiana zachowań;
-poszerzeniu możliwości odczuwania, myślenia i działania uczestników szkolenia oraz zredukowaniu trudności z tym związanych;
-ocenie skuteczności podejmowanych działań;
-wsparciu emocjonalnemu.
Organizacja szkolenia : Superwizaja winna być prowadzona na terenie Łodzi przez specjalistów posiadających uprawnienia do realizacji usług o podobnej tematyce . Szkolenie przeprowadzone ma być w dwóch piętnastoosobowych grupach. Spotkania odbywać się mają raz w miesiącu dla każdej grupy w terminie od września do 10 grudnia 2011r. Czas jednego dnia szkolenia obejmuje 6 godzin lekcyjnych dla każdej grupy. Oferent zapewnia miejsce szkolenia, wyznacza jego terminy, a także jest odpowiedzialny za obsługę cateringową.
Czas realizacji szkolenia: 24 godziny lekcyjne dla każdej grupy. Szkolenia odbywać powinny się raz w miesiącu dla każdej grupy od września do 10 grudnia 2011 r.( 4 spotkania x 2 grupy x 6 godzin lekcyjnych)
2. Dodatkowe wymagania wspólne dla wszystkich części części:

1)przez pojęcie jednej godziny lekcyjnej należy rozumieć okres 45 minut, przerwy na posiłek nie wlicza się do czasu trwania zajęć,
2)szkolenia muszą zostać zrealizowane zgodnie z następującymi zasadami:
a) zajęcia muszą odbywać się od poniedziałku do piątku, nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie,
b) zajęcia nie mogą rozpoczynać się wcześniej niż o godz. 8:00, a kończyć później niż o godz. 16:00, Zamawiający nie dopuszcza możliwości organizowania szkolenia w sobotę i w niedzielę,
c) Wykonawca opracuje w terminie 3 dni od podpisania umowy harmonogram szkolenia/kursu zawierający w szczególności rozbicie na poszczególne dni, godziny i bloki tematyczne wraz z podaniem nazwisk osób prowadzących poszczególne zajęcia.
3)Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia bezpłatny catering w postaci:
a) dla części 1, 2, 3 - serwisu kawowego (kawa, śmietanka lub mleko do kawy, herbata, cukier, 3 rodzaje ciastek, woda mineralna gazowana i niegazowana, soki owocowe) gorącego posiłku (zupa, porcja mięsa, surówka, ziemniaki/kasza/ryż, kompot lub napój ) oraz sztućce. Zamawiający wymaga zapewnienia pomieszczenia do spożywania posiłku w higienicznych warunkach, pomieszczenie to powinno być wyposażone w stoliki i krzesła i znajdować się w tym samym budynku co sale szkoleniowe,
b) dla części 3, 5 - serwisu kawowego (kawa, śmietanka lub mleko do kawy, herbata, cukier, 3 rodzaje ciastek, woda mineralna gazowana i niegazowana, soki owocowe)
4) w ramach realizacji szkoleń Wykonawca zapewni uczestnikom:
a) materiały dydaktyczne (w formie drukowanej) zawierające harmonogram szkolenia,
b) warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,
c) zaplecze sanitarne i higieniczne oraz środki czystości,
5) Wykonawca przeprowadzi ankietę ewaluacyjną na zakończenie zajęć. Wzór ankiety musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego,
6) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić sale dydaktyczne adekwatne do wielkości grupy, z odpowiednią liczbą miejsc siedzących i stolików, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, z dostępem do toalety i bieżącej ciepłej wody,
7) Wykonawca jest zobowiązany do wydania uczestnikom szkolenia, którzy je ukończą zaświadczeń, z zastrzeżeniem punktu następnego,
8) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia i przechowywania do dnia
31.12.2016 r. następującej dokumentacji z przebiegu szkolenia:
a) programu nauczania,
b) dzienników zajęć edukacyjnych zawierających listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć,
c) rejestru wydawanych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia,
d) materiałów szkoleniowych.
9) Wykonawca jest zobowiązany do podania w formularzu oferty dokładnego adresu realizacji szkolenia.
10) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli jednostki szkoleniowej w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków lokalowych przed rozstrzygnięciem postępowania.
11) Przedmiot zamówienia obejmuje również ubezpieczenie uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do i z miejsca szkolenia,
12) Zamawiający wymaga aby zajęcia przeprowadzone były w salach na terenie miasta Łodzi z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej oraz nie dopuszcza usytuowania sal szkoleniowych w piwnicach, suterenach.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 5

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 101

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
posiadania wiedzy i doświadczenia, w szczególności: wykonania w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 usług szkolenia w każdym roku trwania działalności, których przedmiotem były usługi wymienione w pkt 3. Przedmiot zamówienia, i w których uczestniczyło nie mniej niż 30 osób

Potencjał techniczny:
Na potwierdzenie spełniania warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Wykonawcy powinni wykazać dysponowanie co najmniej 1 salą dydaktyczną, z uwzględnieniem i dostosowaniem wyposażenia pomieszczeń do potrzeb realizacji szkolenia (tj. wyposażenie w sprzęt audiowizualny - projektor, ekran; flipchart; stanowisko komputerowe z dostępem do internetu,

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: parafowany wzor umowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 149 90-440 Łódź

Data składania wniosków, ofert: 18/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 149 90-440 Łódź

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

102096 / 2014-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Księgowość podmiotów gospodarczych z obsługą komputerowych programów księgowych - Płatnik i Symfonia oraz prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów

450808 / 2013-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa polegająca na opracowaniu programu i przeprowadzeniu szkolenia pn. Zamówienia publiczne a ekonomia społeczna dla 6 grup liczących jednorazowo nie więcej niż 20 osób.

85426 / 2015-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie - Opoczno (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia p.n. Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i minimum sanitarnym dla osób korzystających z pomocy społecznej - uczestników projektu Praca i edukacja szansą lepszego życia, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków budżetu państwa. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

244823 / 2013-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pabianicach - Pabianice (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie działań w ramach aktywnej integracji dla wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku od 15 do 25 r.ż. tj.: beneficjentów ostatecznych projektu Równe szanse współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - korepetycje z j. angielskiego

404668 / 2010-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą Stosowanie przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych i funduszu alimentacyjnym,

256632 / 2010-08-19 - Inny: Areszt Śledczy w Łodzi

Areszt Śledczy w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu - Monter okien,kod CPV 80500000 - 9 Usługi szkoleniowe, w wymiarze czasowym 80 godz. dla grupy 12 skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Łodzi.

407888 / 2011-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, indywidualnych zajęć aktywnego poszukiwania pracy oraz kursu prawa jazdy dla beneficjentów ostatecznych projektu Moja droga do przyszłości

311394 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa polegająca na opracowaniu programu i przeprowadzeniu szkolenia pn. Praca z rodziną dziecka niepełnosprawnego dla 3 grup liczących jednorazowo nie więcej niż 20 osób.

97628 / 2015-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie trzydniowego seminarium szkoleniowego dla słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku oraz organizacji pozarządowych z województwa łódzkiego dla maksymalnie 30 osób

92933 / 2013-05-28 - Inny: Jednostka Organizacyjna Urzędu Miasta Zgierza

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgierzu - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE WYJAZDÓW DIAGNOSTYCZNYCH ŚRODOWISKA RODZINNEGO DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU JESTEM POTRZEBNY, CHCĘ BYĆ POTRZEBNY

234646 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ozorkowie - Ozorków (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługi szkoleniowe dla 45 osób bezrobotnych, podopiecznych Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej w Ozorkowie w zakresie aktywizacji zawodowej wraz z poradnictwem zawodowym, dotyczącym realizacji projektu systemowego MOPS w Ozorkowie Budzik w ramach Poddziałania 7.1.1 POKL

173612 / 2013-04-30 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna yjna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
świadczenie usług szkoleniowych w ramach Projektu Klub integracji społecznej równe szanse współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

85498 / 2015-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie - Opoczno (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia p.n. Spawacz metodą MAG dla osób korzystających z pomocy społecznej - uczestników projektu Praca i edukacja szansą lepszego życia, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków budżetu państwa. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

216744 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie - Opoczno (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia p.n. Kucharz przewidzianego w ramach projektu Praca i edukacja szansą lepszego życia - współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków budżetu państwa, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VII, Działanie 7.1, poddziałanie 7.1.1

72576 / 2010-03-16 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Garbalinie - Łęczyca (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. elektryk zakładowy. Przygotowanie do egzaminu eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV

246072 / 2012-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych, cateringowych i turystycznych.

330348 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa polegająca na opracowaniu programu i przeprowadzeniu szkolenia pn. Diagnoza potrzeb klientów pomocy społecznej dla 2 grup liczących jednorazowo nie więcej niż 20 osób

324818 / 2014-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa polegająca na opracowaniu programu i przeprowadzeniu szkolenia pn. Praca z usamodzielniającym się wychowankiem pieczy zastępczej dla 4 grup liczących jednorazowo nie więcej niż 17 osób

130767 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: SZKOLENIE OKRESOWE