Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

31388 / 2011-02-28 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Dwukoły (Iłowo-Osada)

Zbiornik do celów gaśniczych - budowa naturalnego zbiornika ziemnego w leśnictwie Głęboka, w oddziale 269k .

Opis zamówienia

Inwestycja jest realizowana w ramach programu PROW na lata 2007-2013 z udziałem Środków Europejskiego Funduszu Rolnego, działanie 226 ,,Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych Schemat II.

Przedmiotem inwestycji jest budowa naturalnego zbiornika ziemnego - zbiornik wodny do celów gaśniczych - w Leśnictwie Głęboka w oddz. 269 k.
Celem zbiornika jest magazynowanie wody i stworzenie warunków do jej poboru przez wozy straży pożarnej w sytuacji zagrożenia pożarowego w kompleksie leśnym. Zbiornik wody do celów gaśniczych znajduje sie na terenie leśnym, a jego budowa jest ściśle związana z użytkowaniem, eksploatacją i zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego terenu leśnego.
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana została w Leśnictwie Głęboka oddz. 269 k na śródleśnej łące przy rowie zasilającym ciek Chraponiankę, po jego lewym brzegu. Teren administracyjnie należy do gminy Lutocin w powiecie Żuromin, woj. mazowieckie.
Do terenu lokalizacji zbiornika dochodzi nieuregulowana, gruntowa droga leśna, która będzie przebudowywana w tym samym czasie co budowa zbiornika.
Ciek ma niewielki przekrój częściowo zarośnięty i prowadzony jest doliną o niewielkim spadku podłużnym, co powoduje, że lewy brzeg, będący na odcinku kilkuset metrów wąską śródleśną łąką, jest często zalany wodą. W okresach między opadowych ciek nie prowadzi wody, a poziom wody gruntowej układa się poniżej jego dna.
W celu stworzenia możliwości magazynowania wody i jej pobierania do celów gaśniczych należy wykonać:
- zbiornik ziemny o powierzchni 260 m2 i pojemności 190 m3,
- plac manewrowy z dojazdem do istniejącej - przebudowywanej drogi,
- przepust z zastawkami piętrzącymi na rowie,
- przelew awaryjny z przepustem rurowym,
- mnich umożliwiający zasilanie zbiornika wodą z rowu,
- przepona ze ścianki szczelnej ograniczająca filtracyjny odpływ wody ze zbiornika przez podłoże gruntowe,
- stanowisko czerpania wody ze studzienką ssawną.
Zbiornik ziemny będzie ogrodzony drewnianą barierką.
Projektowane urządzenia wyposażone będą w dwie łaty wodowskazowe; jedna umieszczona będzie na przyczółku przepustu na rowie a druga łata na studzience czerpania wody w zbiorniku.
Materiały:
Beton: klasa B25(C25/30), wodoszczelność W8, mrozoodporność F100
klasa B15
Stal zbrojeniowa: A-III (34GS)
AI (St3S)
Szczeliwo elastyczne do wypełniania przerw dylatacyjnych
Piasek
Żwir
Rury przepustowe prefabrykowane, żelbetowe fi 800 mm, klasa obciążenia A

Konstrukcja zbiornika.
Zbiornik o konstrukcji ziemnej, z umocnionymi skarpami brzegowymi i dnem, o rzędnej korony 126,20 m n. p. m. Rzędna dna zbiornika 124,60 m n. p. m. Nachylenie ścian zbiornika 1:2,5. Umocnienie ścian i dna zbiornika wykonane będzie poprzez obsiew odpowiednimi gatunkami traw. Poniżej poziomu NPP nie przewiduje sie wzmacniania skarp. Taki sposób zabudowy brzegów zapewnia pełną stabilność skarp, umożliwia filtracyjny napływ wód gruntowych do zbiornika, oraz zapewnia walory estetyczne pożądane w środowisku i otoczeniu leśnym.
Elementy uzbrojenia zbiornika, takie jak punkt czerpalny, przepust wraz z zastawkami piętrzącymi, przelew awaryjny zbiornika czy mnich zasilający wykonane będą w technologii żelbetowej, co ma zapewnić sprawność i długotrwałą eksploatację w zmiennych warunkach eksploatacyjnych.



Konstrukcja punktu czerpalnego.
Zintegrowany ze zbiornikiem punkt czerpalny to konstrukcja żelbetowa monolityczna. Elementy konstrukcyjne wykonane z betonu klasy B25, stal zbrojenia głównego A III 34GS. Zbrojenie dwukierunkowe, obustronne siatka 20 x 20 cm z prętów fi 12mm. Komora czerpalna oddzielona od objętości zbiornika ścianą monolityczną z zastawką ścienną. Dodatkowo na wlocie do komory zainstalowana będzie krata chroniąca przed wpływaniem zanieczyszczeń. Ponadto, przewidziane są wnęki na zamknięcie remontowe. Komora wyposażona będzie w dwa przyłącza czerpne. Pokrywa komory będzie ocieplona płytami poliuretanowymi, co ma stanowić ochronę przeciwmrozową.

Konstrukcja przelewu awaryjnego.
Przelew awaryjny to również zintegrowany ze zbiornikiem element wykonany jako konstrukcja żelbetowa monolityczna. Beton klasy B25, stal klasy A III 34GS.
Zbrojenie dwukierunkowe, obustronne siatką 20 x 20 cm z prętów fi 12mm. Jako że przelew awaryjny będzie funkcjonował tylko w wyjątkowych sytuacjach, nie ma konieczności instalowania zamknięć awaryjnych. Kanał przepustu wykonany z prefabrykowanej rury żelbetowej o średnicy wewnętrznej fi 800 mm, ułożonej na podsypce z zagęszczonej pospółki i podkładzie z betonu B15. Wylot przelewu awaryjnego to także monolit żelbetowy, ze ściankami bocznymi w postaci umocnionych skarp ziemnych o nachyleniu 1:2,5.

Konstrukcja przepustu wraz z zastawkami piętrzącymi.
Sekcja piętrząca to monolit żelbetowy. Beton klasy B25, stal klasy A III 34GS. Zbrojenie dwukierunkowe, obustronne siatką 20 x 20 cm z prętów fi 12mm. W filarkach zamontowane będą zastawki piętrzące o szerokości w świetle 700 mm . Przewidziane są trzy zastawki. Zastawki typowe, prefabrykowane z napędem ręcznym. Z sekcją piętrzącą połączone będą dwa przewody przepustowe z rur żelbetowych, prefabrykowanych o średnicy światła fi 800 mm, ułożone na zagęszczonej podsypce pospółkowej i podkładzie z betonu B15. Spadek przewodów przepustowych wynosi 0,5%. Wylot przepustu to monolityczna ściana żelbetowa,
połączona z betonowym umocnieniem dna. Ściany kanału na odcinkach dopływowym i odpływowym do przepustu (5m) umocnione poprzez obsiew trawą.

Konstrukcja mnicha zasilającego.
Mnich zasilający będzie typową konstrukcją prefabrykowaną żelbetową. Wymiary wewnętrzne leżaka 50 x 50cm. Wymiary wewnętrzne stojaka 50 x 50cm. Dodatkowo mnich wyposażony będzie w zamknięcie remontowe oraz zastawkę umożliwiającą regulacje piętrzenia.

Konstrukcja przepony filtracyjnej.
Przepona filtracyjna o długości 27 m i wysokości 3,5 m wykonana będzie jako ścianka szczelna ze stalowych grodzic typ G62.

Warunki gruntowo - wodne i posadowienie zbiornika.
Pod warstwą humusu znajdują sie piaski drobnoziarniste z rzadkim udziałem substancji organicznych, o miąższości warstwy przekraczającej 2 m. Biorąc pod uwagę charakterystyki materiału gruntowego: wskaźnik uziarnienia U = 1,4 - 1,8; średni stopień zagęszczenia ID=0,4; współczynnik filtracji k = 2,2 x 10-3 - 3,3 x 10-3 cm/s; można stwierdzić, iż podłoże nie budzi zastrzeżeń co do możliwości posadowienia zbiornika. W celu ułatwienia prac konstrukcyjnych w przypadku elementów monolitycznych żelbetowych, należy wykonać warstwę betonu podkładowego o grubości 10 cm . Przy założonym obciążeniu ciężarem wody oraz ciężarem własnym konstrukcji, prognozowane ewentualne osiadania są pomijalnie małe lub nawet nie występują. Swobodne zwierciadło gruntowej utrzymuje sie na poziomie około 50 cm poniżej istniejącego poziomu terenu, którego rzędna na podstawie map hipsometrycznych terenu wynosi średnio 126 m n. p. m.

Zabezpieczenie przeciw wodne i antykorozyjne
Zabezpieczenie przeciw wodne zależy od agresywności wody gruntowej. Dla poszczególnych klas agresywności określonej wg Normy PN-B-03264.
W przypadku projektowanego zbiornika przyjęta została klasa ekspozycji środowiskowej obiektu XC2, zatem przy przyjęciu betonu konstrukcyjnego B25 oraz zapewnieniu odpowiedniej grubości otulenia zbrojenia, nie ma konieczności stosowania zewnętrznych powłok ochronnych dla powierzchni betonowych.

Wyposażenie zbiornika oraz elementów infrastruktury zbiornika.
- Ogrodzenie i bariery wokół korony zbiornika: Wykonane z siatki stalowej powlekanej, na słupkach stalowych. Balustrady przy zastawkach, przepustach, przelewie awaryjnym wykonane z elementów stalowych.
- Łaty wodowskazowe.

Parametry techniczne zbiornika i wodopoju.
Powierzchnia zabudowy : 375m2
Pojemność całkowita : 290 m3
Wymiary w planie: 25,00 x 15,00 m

Kody Wspólnego Słownika Zamówień: 45240000-1

Zamawiający informuje, że w tym samym terminie co budowa zbiornika będzie przebudowywana droga dojazdowa do zbiornika. Przepusty z zastawkami piętrzącymi na rowie oraz przelew awaryjny z przepustem rurowym od zbiornika (umożliwiający odpływ nadmiaru wody) należy wykonać przed przebudową istniejącej drogi (odcinek 1+200,00; 1+300,00)

Zakres rzeczowy robót przedstawiony został w projekcie budowlanym w części dotyczącej budowy zbiornika (projekt budowlany wspólny dla budowy zbiornika do celów gaśniczych oraz przebudowy drogi dojazdowej do zbiornika), specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, pozwoleniu na budowę, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 31388

Data publikacji: 2011-02-28

Nazwa: Nadleśnictwo Dwukoły

Miejscowość: Iłowo-Osada

Kod pocztowy: 13-240

Numer telefonu: 023 6541461

Regon: 13001440600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Inny rodzaj zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zbiornik do celów gaśniczych - budowa naturalnego zbiornika ziemnego w leśnictwie Głęboka, w oddziale 269k .

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Inwestycja jest realizowana w ramach programu PROW na lata 2007-2013 z udziałem Środków Europejskiego Funduszu Rolnego, działanie 226 ,,Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych Schemat II.

Przedmiotem inwestycji jest budowa naturalnego zbiornika ziemnego - zbiornik wodny do celów gaśniczych - w Leśnictwie Głęboka w oddz. 269 k.
Celem zbiornika jest magazynowanie wody i stworzenie warunków do jej poboru przez wozy straży pożarnej w sytuacji zagrożenia pożarowego w kompleksie leśnym. Zbiornik wody do celów gaśniczych znajduje sie na terenie leśnym, a jego budowa jest ściśle związana z użytkowaniem, eksploatacją i zapewnieniem bezpieczeństwa pożarowego terenu leśnego.
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana została w Leśnictwie Głęboka oddz. 269 k na śródleśnej łące przy rowie zasilającym ciek Chraponiankę, po jego lewym brzegu. Teren administracyjnie należy do gminy Lutocin w powiecie Żuromin, woj. mazowieckie.
Do terenu lokalizacji zbiornika dochodzi nieuregulowana, gruntowa droga leśna, która będzie przebudowywana w tym samym czasie co budowa zbiornika.
Ciek ma niewielki przekrój częściowo zarośnięty i prowadzony jest doliną o niewielkim spadku podłużnym, co powoduje, że lewy brzeg, będący na odcinku kilkuset metrów wąską śródleśną łąką, jest często zalany wodą. W okresach między opadowych ciek nie prowadzi wody, a poziom wody gruntowej układa się poniżej jego dna.
W celu stworzenia możliwości magazynowania wody i jej pobierania do celów gaśniczych należy wykonać:
- zbiornik ziemny o powierzchni 260 m2 i pojemności 190 m3,
- plac manewrowy z dojazdem do istniejącej - przebudowywanej drogi,
- przepust z zastawkami piętrzącymi na rowie,
- przelew awaryjny z przepustem rurowym,
- mnich umożliwiający zasilanie zbiornika wodą z rowu,
- przepona ze ścianki szczelnej ograniczająca filtracyjny odpływ wody ze zbiornika przez podłoże gruntowe,
- stanowisko czerpania wody ze studzienką ssawną.
Zbiornik ziemny będzie ogrodzony drewnianą barierką.
Projektowane urządzenia wyposażone będą w dwie łaty wodowskazowe; jedna umieszczona będzie na przyczółku przepustu na rowie a druga łata na studzience czerpania wody w zbiorniku.
Materiały:
Beton: klasa B25(C25/30), wodoszczelność W8, mrozoodporność F100
klasa B15
Stal zbrojeniowa: A-III (34GS)
AI (St3S)
Szczeliwo elastyczne do wypełniania przerw dylatacyjnych
Piasek
Żwir
Rury przepustowe prefabrykowane, żelbetowe fi 800 mm, klasa obciążenia A

Konstrukcja zbiornika.
Zbiornik o konstrukcji ziemnej, z umocnionymi skarpami brzegowymi i dnem, o rzędnej korony 126,20 m n. p. m. Rzędna dna zbiornika 124,60 m n. p. m. Nachylenie ścian zbiornika 1:2,5. Umocnienie ścian i dna zbiornika wykonane będzie poprzez obsiew odpowiednimi gatunkami traw. Poniżej poziomu NPP nie przewiduje sie wzmacniania skarp. Taki sposób zabudowy brzegów zapewnia pełną stabilność skarp, umożliwia filtracyjny napływ wód gruntowych do zbiornika, oraz zapewnia walory estetyczne pożądane w środowisku i otoczeniu leśnym.
Elementy uzbrojenia zbiornika, takie jak punkt czerpalny, przepust wraz z zastawkami piętrzącymi, przelew awaryjny zbiornika czy mnich zasilający wykonane będą w technologii żelbetowej, co ma zapewnić sprawność i długotrwałą eksploatację w zmiennych warunkach eksploatacyjnych.



Konstrukcja punktu czerpalnego.
Zintegrowany ze zbiornikiem punkt czerpalny to konstrukcja żelbetowa monolityczna. Elementy konstrukcyjne wykonane z betonu klasy B25, stal zbrojenia głównego A III 34GS. Zbrojenie dwukierunkowe, obustronne siatka 20 x 20 cm z prętów fi 12mm. Komora czerpalna oddzielona od objętości zbiornika ścianą monolityczną z zastawką ścienną. Dodatkowo na wlocie do komory zainstalowana będzie krata chroniąca przed wpływaniem zanieczyszczeń. Ponadto, przewidziane są wnęki na zamknięcie remontowe. Komora wyposażona będzie w dwa przyłącza czerpne. Pokrywa komory będzie ocieplona płytami poliuretanowymi, co ma stanowić ochronę przeciwmrozową.

Konstrukcja przelewu awaryjnego.
Przelew awaryjny to również zintegrowany ze zbiornikiem element wykonany jako konstrukcja żelbetowa monolityczna. Beton klasy B25, stal klasy A III 34GS.
Zbrojenie dwukierunkowe, obustronne siatką 20 x 20 cm z prętów fi 12mm. Jako że przelew awaryjny będzie funkcjonował tylko w wyjątkowych sytuacjach, nie ma konieczności instalowania zamknięć awaryjnych. Kanał przepustu wykonany z prefabrykowanej rury żelbetowej o średnicy wewnętrznej fi 800 mm, ułożonej na podsypce z zagęszczonej pospółki i podkładzie z betonu B15. Wylot przelewu awaryjnego to także monolit żelbetowy, ze ściankami bocznymi w postaci umocnionych skarp ziemnych o nachyleniu 1:2,5.

Konstrukcja przepustu wraz z zastawkami piętrzącymi.
Sekcja piętrząca to monolit żelbetowy. Beton klasy B25, stal klasy A III 34GS. Zbrojenie dwukierunkowe, obustronne siatką 20 x 20 cm z prętów fi 12mm. W filarkach zamontowane będą zastawki piętrzące o szerokości w świetle 700 mm . Przewidziane są trzy zastawki. Zastawki typowe, prefabrykowane z napędem ręcznym. Z sekcją piętrzącą połączone będą dwa przewody przepustowe z rur żelbetowych, prefabrykowanych o średnicy światła fi 800 mm, ułożone na zagęszczonej podsypce pospółkowej i podkładzie z betonu B15. Spadek przewodów przepustowych wynosi 0,5%. Wylot przepustu to monolityczna ściana żelbetowa,
połączona z betonowym umocnieniem dna. Ściany kanału na odcinkach dopływowym i odpływowym do przepustu (5m) umocnione poprzez obsiew trawą.

Konstrukcja mnicha zasilającego.
Mnich zasilający będzie typową konstrukcją prefabrykowaną żelbetową. Wymiary wewnętrzne leżaka 50 x 50cm. Wymiary wewnętrzne stojaka 50 x 50cm. Dodatkowo mnich wyposażony będzie w zamknięcie remontowe oraz zastawkę umożliwiającą regulacje piętrzenia.

Konstrukcja przepony filtracyjnej.
Przepona filtracyjna o długości 27 m i wysokości 3,5 m wykonana będzie jako ścianka szczelna ze stalowych grodzic typ G62.

Warunki gruntowo - wodne i posadowienie zbiornika.
Pod warstwą humusu znajdują sie piaski drobnoziarniste z rzadkim udziałem substancji organicznych, o miąższości warstwy przekraczającej 2 m. Biorąc pod uwagę charakterystyki materiału gruntowego: wskaźnik uziarnienia U = 1,4 - 1,8; średni stopień zagęszczenia ID=0,4; współczynnik filtracji k = 2,2 x 10-3 - 3,3 x 10-3 cm/s; można stwierdzić, iż podłoże nie budzi zastrzeżeń co do możliwości posadowienia zbiornika. W celu ułatwienia prac konstrukcyjnych w przypadku elementów monolitycznych żelbetowych, należy wykonać warstwę betonu podkładowego o grubości 10 cm . Przy założonym obciążeniu ciężarem wody oraz ciężarem własnym konstrukcji, prognozowane ewentualne osiadania są pomijalnie małe lub nawet nie występują. Swobodne zwierciadło gruntowej utrzymuje sie na poziomie około 50 cm poniżej istniejącego poziomu terenu, którego rzędna na podstawie map hipsometrycznych terenu wynosi średnio 126 m n. p. m.

Zabezpieczenie przeciw wodne i antykorozyjne
Zabezpieczenie przeciw wodne zależy od agresywności wody gruntowej. Dla poszczególnych klas agresywności określonej wg Normy PN-B-03264.
W przypadku projektowanego zbiornika przyjęta została klasa ekspozycji środowiskowej obiektu XC2, zatem przy przyjęciu betonu konstrukcyjnego B25 oraz zapewnieniu odpowiedniej grubości otulenia zbrojenia, nie ma konieczności stosowania zewnętrznych powłok ochronnych dla powierzchni betonowych.

Wyposażenie zbiornika oraz elementów infrastruktury zbiornika.
- Ogrodzenie i bariery wokół korony zbiornika: Wykonane z siatki stalowej powlekanej, na słupkach stalowych. Balustrady przy zastawkach, przepustach, przelewie awaryjnym wykonane z elementów stalowych.
- Łaty wodowskazowe.

Parametry techniczne zbiornika i wodopoju.
Powierzchnia zabudowy : 375m2
Pojemność całkowita : 290 m3
Wymiary w planie: 25,00 x 15,00 m

Kody Wspólnego Słownika Zamówień: 45240000-1

Zamawiający informuje, że w tym samym terminie co budowa zbiornika będzie przebudowywana droga dojazdowa do zbiornika. Przepusty z zastawkami piętrzącymi na rowie oraz przelew awaryjny z przepustem rurowym od zbiornika (umożliwiający odpływ nadmiaru wody) należy wykonać przed przebudową istniejącej drogi (odcinek 1+200,00; 1+300,00)

Zakres rzeczowy robót przedstawiony został w projekcie budowlanym w części dotyczącej budowy zbiornika (projekt budowlany wspólny dla budowy zbiornika do celów gaśniczych oraz przebudowy drogi dojazdowej do zbiornika), specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, pozwoleniu na budowę, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji.

Kody CPV: 452500001

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/08/2011

Informacja na temat wadium:
Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 6 000,00, słownie: sześć tysięcy złotych. 3. Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie, wymienionej poniżej, formie: 1) w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: PKO BP nr 36 1020 1592 0000 2902 0012 0527
z adnotacją - wadium na przetarg - S-2710-2/2011 2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym, 3) w gwarancjach bankowych, 4) w gwarancjach ubezpieczeniowych 5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)
w terminie do 2011-03-15 do godz.9.00,
4. Wadium wniesione w pieniądzu należy złożyć najpóźniej na dzień przed terminem otwarcia ofert, przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku bankowym Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

6. Wadium wniesione w innej formie niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału, razem z ofertą w osobnej kopercie (możliwość łatwego oddzielenia od pozostałych dokumentów); data wygaśnięcia poręczenia lub gwarancji musi obejmować co najmniej 30 dniowy termin związania z ofertą.

7. Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winny zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium zgodnie z warunkami SIWZ następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta - poręczyciela.
Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska).

8. W zakresie wadium obowiązują uregulowania ustawy - Prawo zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46.

9. W przypadku niezabezpieczenia oferty jedną z określonych w niniejszej specyfikacji form wadium wykonawca zostanie wykluczony z udziału w postępowaniu, a jego oferta podlegać będzie odrzuceniu.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

Wiedza i doświadczenie:
W celu potwierdzenia wiedzy i doświadczenia Wykonawcy winni udokumentować zrealizowanie przynajmniej dwóch budowli w zakresie budownictwa hydrotechnicznego, o wartości minimum 200 000 zł brutto każda, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego (opinie, zaświadczenia, referencje itp.), że roboty te (z wykazu) zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Potencjał techniczny:
Na potwierdzenie spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym wykonawca składa oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust 1 Prawa zamówień Publicznych.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie kierownikiem budowy, posiadającym uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji budowle hydrotechniczne.

Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie tego warunku Wykonawca musi przedstawić:
- opłaconą polisę potwierdzającą, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę minimum 150 000,00zł .

- informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości nie niższej niż 150 000,00zł wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez Wykonawcę z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 1 do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Przewiduje się możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następującym zakresie:
1) Terminu realizacji umowy, pod warunkiem:
a) działania siły wyższej np. klęski żywiołowe, mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót,
b) wystąpienia takich warunków atmosferycznych, które ze względów obiektywnych uniemożliwiają wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz normami techniczno - budowlanymi wymienionymi w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych opisujących przedmiot zamówienia - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy musi być potwierdzony przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
c) działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia.
2) Wynagrodzenia, w przypadku urzędowych zmian w podatku VAT.

Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zmiany nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Dwukoły, Dwukoły 2 13-240 Iłowo-Osada, pokój nr 4. Udostępnienie SIWZ jest bezpłatne.

Data składania wniosków, ofert: 15/03/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Dwukoły Dwukoły 2
13-240 Iłowo-Osada
w sekretariacie Nadleśnictwa - pokój nr 1.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Inwestycja jest realizowana w ramach programu PROW na lata 2007-2013 z udziałem Środków Europejskiego Funduszu Rolnego, działanie 226 Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych - Schemat II.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

69574 / 2011-04-07 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Dwukoły - Iłowo-Osada (##wojewodztwo##)
CPV: 452500001 ()
Zbiornik do celów gaśniczych - budowa naturalnego zbiornika ziemnego w leśnictwie Głęboka, w oddziale 269k .