Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

9043 / 2013-01-16 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wrocław)

Dostawa pomiarowego sprzętu geodezyjnego składającego się z precyzyjnego niwelatora kodowego, precyzyjnych łat kodowych oraz statywu dla Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, sprawa numer RAP.272.5.2013

Opis zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 9043

Data publikacji: 2013-01-16

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Ulica: ul. C.K. Norwida 25/27

Numer domu: 25/27

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-375

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3283576, 3205496

Numer faxu: 071 3283576

Adres strony internetowej: www.up.wroc.pl

Regon: 00000186700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów:
Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa pomiarowego sprzętu geodezyjnego składającego się z precyzyjnego niwelatora kodowego, precyzyjnych łat kodowych oraz statywu dla Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, sprawa numer RAP.272.5.2013

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.

Kody CPV:
384240003 (Urządzenia pomiarowe i sterujące)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 28

Informacja na temat wadium:
W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotowego zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Zamawiający nie ustanawia warunków szczegółowych w tym zakresie oraz nie dokonuje opisu sposobu oceny ich spełniania. Wykonawca powinien złożyć oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże wykonanie
w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 dostawy polegającej na sprzętu geodezyjnego o wartości minimum 19.000,00 zł brutto oraz załączy dokument potwierdzający, że dostawa ta została wykonana należycie. Jeżeli załączony wykaz wykonanych dostaw będzie potwierdzać wartość tych dostaw w walucie innej niż PLN, Wykonawca powinien dokonać przeliczenia na PLN według średniego kursu NBP z dnia, w którym ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych. W przypadku gdy w przedstawionym wykazie wskazane zostaną przez Wykonawcę wartości w walucie innej niż PLN, Zamawiający dokona przeliczenia na PLN według kursu średniego NBP z dnia, w którym ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na zasadzie spełnia-nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie ustanawia warunków szczegółowych w tym zakresie oraz nie dokonuje opisu sposobu oceny ich spełniania. Wykonawca powinien złożyc oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie ustanawia warunków szczegółowych w tym zakresie oraz nie dokonuje opisu sposobu oceny ich spełniania. Wykonawca powinien złożyc oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie ustanawia warunków szczegółowych w tym zakresie oraz nie dokonuje opisu sposobu oceny ich spełniania. Wykonawca powinien złożyc oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ, ewentualne pełnomocnictwo, UWAGA:
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając
w tym celu pisemne (w oryginale) zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Dokumenty te Wykonawcy składający ofertę wspólnie składają wspólnie.

Treść zobowiązania podmiotu trzeciego powinna określać: kto jest podmiotem przyjmującym zasoby, zakres zobowiązania podmiotu trzeciego, czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz
w jaki sposób będzie ono wykonane, w tym jakiego okresu dotyczy. A w sytuacji, gdy przedmiotem udzielenia są zasoby nierozerwalnie związane z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do samodzielnego obrotu i dalszego udzielenia ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia, taki dokument powinien zawierać wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia.

W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia powołuje się na doświadczenie podmiotu trzeciego i przedstawia posiadane przez ten podmiot referencje, wymagany jest udział tego podmiotu w realizacji zamówienia. W takim przypadku w ofercie należy przedstawić
(w oryginale) oświadczenie lub inny dokument tego podmiotu z którego wynika, że będzie brał on udział w realizacji zamówienia. Dokumenty te Wykonawcy składający ofertę wspólnie składają wspólnie.

W przypadku, gdy Wykonawca w ofercie powołał się na doświadczenie podmiotu trzeciego przy wykazaniu spełnienia warunku doświadczenia i podmiot ten uczestniczy w realizacji zamówienia, np. jako podwykonawca, niedopuszczalna jest zmiana tego podmiotu na etapie realizacji zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy, Zamawiający dopuszcza wprowadzenie istotnych zmian do umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy oraz określa warunki tych zmian poprzez dopuszczenie możliwości zmian umowy w formie pisemnego aneksu dotyczącego w szczególności:
I) przedłużenia terminu wykonania dostaw:
a) z przyczyn obiektywnych nie leżących po stronie Wykonawcy,
b) z powodu wystąpienia siły wyższej.
II) zmian osób reprezentujących Wykonawcę i Zamawiającego z przyczyn losowych
III) zmian przepisów prawa podatkowego w tym zmiany stawki VAT, zmian dotyczących powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
Ustawowa zmiana stawki podatku VAT. Wynagrodzenie należne Wykonawcy podlega automatycznej waloryzacji odpowiednio o kwotę podatku VAT wynikającą ze stawki tego podatku obowiązującej
w chwili powstania obowiązku podatkowego. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy ustalana jest każdorazowo z uwzględnieniem aktualnej stawki podatku VAT obowiązującej na dzień wystawienia faktury (powstania obowiązku podatkowego). W takiej sytuacji nie jest wymagane sporządzenie aneksu do umowy.
IV) warunki dokonywania zmian:
- inicjowanie zmian na wniosek wykonawcy lub zamawiającego,
- uzasadnienie zmiany prawidłową realizacją przedmiotu umowy,
- forma pisemna pod rygorem nieważności w formie aneksu do umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.
Zmiana umowy dokonana z naruszeniem powyższych zasad podlega unieważnieniu.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.up.wroc.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Biuro Zamówień Publicznych i Umów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25/27, 50-375 Wrocław, pok. 32, parter

Data składania wniosków, ofert: 28/01/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Sekretariat Kanclerza Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25/27, 50-375 Wrocław, pok. 142, I piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Wymagania związane ze złożeniem oferty wspólnej:
W przypadku grupy przedsiębiorców działających w formie spółki cywilnej lub w formie konsorcjum (składających ofertę wspólnie) należy przedstawić w ofercie pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania Wykonawców/wspólników w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być wystawione w formie, o której mowa w rozdziale V pkt. 6.

W złożonej ofercie wspólnej przez kilka podmiotów każdy z nich zobowiązany jest przedstawić dokumenty wystawione na niego wymienione w rozdziale V punkt 9.3 i 9.4. Dokumenty określone
w rozdziale V w punktach 9.1, 9.2, 9.5, 9.6, 9.7, poszczególne podmioty składają wspólnie, tj. warunki w nich określone zostaną spełnione, gdy podmioty składające wspólną ofertę spełnią je łącznie.

Oświadczenie Wykonawcy (zał. nr 2 do SIWZ) musi być podpisane przez wszystkich członków konsorcjum, wspólników spółki cywilnej lub osobę wskazaną w pełnomocnictwie. Formularz ofertowy (zał. nr 1 do SIWZ) musi być wypełniony i podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawców/wspólników.
Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa:
w rozdziale V pkt 9.4 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.

Dokumenty, o których mowa w pkt 11 lit. [a] powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 11 lit. [a] zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument taki powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

Pozostałe dokumenty, o których mowa w rozdziale V pkt 9 Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa w formie i treści w nim określonej.

Dokumenty mają być składane w formie oryginałów lub kopii poświadczonej za zgodność
z oryginałem przez pełnomocnego przedstawiciela Wykonawcy. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich Zamawiający może żądać od Wykonawcy oraz form w jakich dokumenty te mogą być składane.

Wykonawca zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy PZP może zwrócić się do Zamawiającego
o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
Pytanie należy skierować na piśmie na adres: Biuro Zamówień Publicznych i Umów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25/27, 50-375 Wrocław z dopiskiem: Dostawa pomiarowego sprzętu geodezyjnego składającego się z precyzyjnego niwelatora kodowego, precyzyjnych łat kodowych oraz statywu dla Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, RAP.272.5.2013 lub faxem na numer: (071) 320 53 86. Zamawiający przekaże Wykonawcy faxem odpowiedzi na zadane przez niego pytania, nie ujawniając ich źródła oraz zamieści je na stronie internetowej: www.up.wroc.pl (zakładka: przetargi). Wykonawcy mają obowiązek stałego śledzenia ww. strony internetowej Zamawiającego.
W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SIWZ. Dokonana zmiana zostanie umieszczona na stronie internetowej zamawiającego www.up.wroc.pl (zakładka: przetargi) i jest wiążąca dla Wykonawców. BZPiU jest czynne od poniedziałku do piątku od 7:30-15.30.
W przypadku, gdy Wykonawca otrzymał SIWZ w wersji papierowej, odpowiedzi na pytania oraz wszelkie informacje dotyczące zmiany treści SIWZ zostaną mu przesłane faxem i pocztą.
Środki ochrony prawnej:

Wykonawcom i uczestnikom konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes
w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy PZP przysługują środki ochrony prawnej.

Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy PZP.

Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechanie czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

W niniejszym postępowaniu odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego.

Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on się zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy PZP.

Wykonawca lub uczestnik konkursu może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy PZP.

W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności.

Na czynności, o których mowa powyżej nie przysługuje odwołanie z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2. ustawy PZP.
Terminy na wniesienie odwołania zostały określone w art. 182 ustawy PZP.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

29801 / 2013-02-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 384240003 (Urządzenia pomiarowe i sterujące)
Dostawa pomiarowego sprzętu geodezyjnego składającego się z precyzyjnego niwelatora kodowego, precyzyjnych łat kodowych oraz statywu dla Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, sprawa numer RAP.272.5.2013.

414234 / 2011-12-07 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska Wydział Inżynierii Środowiska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 384240003 (Urządzenia pomiarowe i sterujące)
Dostawa układów regulacyjno-pomiarowych dla Instytutu Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Wrocławskiej (W7/I33)

91801 / 2014-04-28 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 384240003 (Urządzenia pomiarowe i sterujące)
Dostawa skanera laserowego krótkiego zasięgu dla Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach projektu pn.: Budowa Centrum Geo-Info-Hydro przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w ramach umowy nr UDA-POIS.13.01-050/08-00 z dnia 06.03.2012r. o dofinansowanie Projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, sprawa numer RAP.272.26.2013.

71901 / 2014-04-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 384240003 (Urządzenia pomiarowe i sterujące)
Dostawa skanera laserowego krótkiego zasięgu dla Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach projektu pn.: Budowa Centrum Geo-Info-Hydro przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w ramach umowy nr UDA-POIS.13.01-050/08-00 z dnia 06.03.2012r. o dofinansowanie Projektu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, sprawa numer RAP.272.26.2013.