Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

190385 / 2014-09-05 - Inny: wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżetowa) / Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Rzeszów)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 190385

Data publikacji: 2014-09-05

Nazwa:
Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Hetmańska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-959

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 8537 440

Numer faxu: 17 8536421

Adres strony internetowej: www.pzmiuw.pl

Typ ogłoszenia: ZP-403

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżetowa)

Inny rodzaj zamawiającego:
wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżetowa)

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie w ramach zadania pn.: Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Borowa Góra, woj. podkarpackie (umowa nr 17/IM/2013, zawarta w dniu 15.05.2013 r.) robót dodatkowych polegających na:
a) Wykonaniu udrożnienia rowu B i rowu B-4,
b) Wykonaniu przepustu na rowie 3-1,
c) Wykonaniu zabezpieczenia skarpy zbiornika przed osuwaniem,
d) Dokonaniu wymiany gruntu w Cieku A w celu wykonania jego przebudowy,
e) Zabezpieczeniu rurociągów doprowadzających wodę do zbiornika z ujęć na cieku A i B.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w ramach zadania pn.: Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Borowa Góra, woj. podkarpackie (umowa nr 17/IM/2013, zawarta w dniu 15.05.2013 r.) robót dodatkowych polegających na:
a) Wykonaniu udrożnienia rowu B i rowu B-4,
b) Wykonaniu przepustu na rowie 3-1,
c) Wykonaniu zabezpieczenia skarpy zbiornika przed osuwaniem,
d) Dokonaniu wymiany gruntu w Cieku A w celu wykonania jego przebudowy,
e) Zabezpieczeniu rurociągów doprowadzających wodę do zbiornika z ujęć na cieku A i B.

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
ESC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Emilian Stawecki

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Legnicka 28

Miejscowość: Kielce

Kod pocztowy: 25-324

ID województwa: 12

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Data udzielenie zamówienia: 04/09/2014

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 103625,58

Cena wybranej oferty: 124622,22

Cena minimalna: 124622,22

Cena maksymalna: 124622,22

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

zal_pprawna_hid: i;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 5

Uzasadnienia wyboru trybu:
Zachodzą przesłanki zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki, określone w art. 67 ust. 1 pkt 5 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. nr poz. 907 z późn. zm.), a mianowicie:

I. Zamówienie dodatkowe nie jest objęte zamówieniem podstawowym:

Zamówienie podstawowe realizowane jest na podstawie zawartej umowy nr 17/IM/2013 z dnia 15.05.2013 r.
Roboty dodatkowe stanowiące przedmiot niniejszego postępowania nie były ujęte w żadnym dokumencie, który precyzuje przedmiot zamówienia podstawowego tj. specyfikacji istotnych warunków zamówienia podstawowego, załączonej do niej dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Roboty dodatkowe nie były również objęte umową zawartą z Wykonawcą w dniu 15.05.2013r.

II. Wartość zamówień dodatkowych nie przekracza łącznie 50 % wartości zamówienia realizowanego:

Wartość zamówienia wynosi 103 625,58 zł (słownie : sto trzy tysiące sześćset dwadzieścia pięć złotych 58/100) netto, co stanowi 13,34 % wartości realizowanego zamówienia podstawowego wynoszącej 776 652,88 zł (słownie: siedemset siedemdziesiąt sześć tysięcy sześćset pięćdziesiąt dwa złote 88/100) netto. Zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania nie przekracza więc ustawowego progu wartości zamówień dodatkowych (50%).
W ramach umowy podstawowej nie były wcześniej udzielane zamówienia dodatkowe.

III. Wykonanie zamówienia dodatkowego stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia:

1) Dotyczy zakresu: Wykonanie udrożnienia rowu B i rowu B-4:

W ramach umowy podstawowej przewidziano wykonanie drugiego doprowadzenia wody do zbiornika retencyjnego. W wyniku spiętrzenia wody poprzez zastosowanie zastawki, woda będzie dostarczana grawitacyjnie do zbiornika retencyjnego rurociągiem PCV o śr. 250 mm. W dniu 04.02.2014 r. oraz w dniu 05.03.2014 r. na terenie realizowanego zadania odbyły się wizje z udziałem przedstawicieli Wykonawcy, inspektora nadzoru oraz Projektanta, podczas których stwierdzono występowanie bardzo płytko zalegających wód gruntowych, mocno nawodniony obszar sąsiadujący z trasą rurociągu oraz zdeformowany odcinek rowu powyżej i poniżej planowanego ujęcia wody w km 1+460, które nie prowadzi wody. Ponadto stwierdzono brak odpływu wody z analizowanego terenu. Powyższe uniemożliwia prowadzenie robót związanych z wykonaniem wykopu pod ułożenie rurociągu. Ponadto stwierdzono występowanie śladów działalności bobrów, co jest główną przyczyną zaistnienia opisywanej sytuacji - zmiany stosunków gruntowo-wodnych w stosunkowo krótkim czasie i na dużym obszarze. Działalność bobrów (powalone i pogryzione drzewa) stwierdzono również na rowie B-4 sąsiadującym z trasą rurociągu doprowadzającego wodę, co przyczyniło się również do niekorzystnego podniesienia poziomu wód gruntowych - zalegających na powierzchni terenu, a w konsekwencji do powstania rozlewiska wody.
Stwierdzone lokalne wypłycenia, przytamowania itp., a w rezultacie zachwianie stosunków gruntowo-wodnych to skutki intensywnej działalności bobrów, która ujawniła się dopiero po rozpoczęciu realizacji przedmiotu umowy. Zatem na etapie projektowania nie można było przewidzieć działań zmierzających do obniżenia poziomu wód gruntowych w wyniku przeprowadzenia udrożnienia.
Potrzeby wykonania robót dodatkowych nie można było również przewidzieć w okresie przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego (postępowanie zostało wszczęte w dniu 19.02.2013 r., otwarcie ofert odbyło się w dniu 25.03.2013 r.), ani w dniu zawarcia umowy podstawowej (15.05.2013 r.).

2) Dotyczy zakresu: Wykonanie przepustu na rowie 3-1:

W ramach umowy podstawowej zgodnie z założeniami Projektu budowlanego zaplanowano m.in. przebudowę urządzeń melioracji szczegółowych w szczególności rowów melioracyjnych - tj. rowu 3-1 (wydłużenie) oraz rowu A-3 (częściowa likwidacja). Na etapie projektowania przyjęto, że dojazd do infrastruktury zbiornika będzie odbywał się m.in. istniejącą drogą gruntową wzdłuż Cieku A poprzez istniejący przepust betonowy zlokalizowany na rowie 3-1.
W trakcie realizacji przedmiotu umowy, w wyniku jego odmulenia i oczyszczenia okazało się jednak, że stan techniczny przepustu na rowie 3-1, ze względu na liczne spękania i ubytki betonu, nie pozwala na bezpieczne i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie. Ponadto stwierdzono, że w jego sąsiedztwie grunt został mocno wypłukany oraz występują przerosty organiczne, co przyczyniło się do osłabienia podłoża.

Powyższe stwierdzono w toku wizji lokalnych przeprowadzonych na terenie budowy w dniach 4.02.2014 r. oraz 5.03.2014 r. z udziałem przedstawicieli Wykonawcy, inspektora nadzoru i projektanta.
W związku z powyższym potrzeby wykonania robót dodatkowych nie można było przewidzieć
ani w okresie przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego (postępowanie zostało wszczęte w dniu 19.02.2013 r., otwarcie ofert odbyło się w dniu 25.03.2013 r.), ani w dniu zawarcia umowy podstawowej (15.05.2013 r.).

3) Dotyczy zakresu: Wykonanie zabezpieczenia skarpy zbiornika przed osuwaniem:

Podczas wizji z udziałem przedstawicieli Wykonawcy, inspektora nadzoru oraz Projektanta w dniach 04.02.2014r. oraz 05.03.2014r. stwierdzono, że po uformowaniu czaszy zbiornika i jego częściowym już napełnieniu wodami gruntowymi, występują liczne wysięki wody na skarpie w obrębie przekrojów P7 i P8. Wg autora projektu budowlanego zakres robót objętych wizją został wykonany w zgodności z zatwierdzoną dokumentacją techniczną i sztuką budowlaną. Występujące wysięki spowodowane zostały w wyniku przerwania nieregularnych tras przepływu wód gruntowych, których nie można było zlokalizować na etapie sporządzania dokumentacji technicznej.

W związku z powyższym potrzeby wykonania robót dodatkowych nie można było przewidzieć
ani w okresie przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego (postępowanie zostało wszczęte w dniu 19.02.2013 r., otwarcie ofert odbyło się w dniu 25.03.2013 r.), ani w dniu zawarcia umowy podstawowej (15.05.2013 r.).

4) Dotyczy zakresu: Dokonanie wymiany gruntu w Cieku A w celu wykonania jego przebudowy:

W ramach umowy podstawowej przewidziano wykonanie m.in. przebudowy Cieku A w km 1+010 - 1+410. Dno koryta Cieku A przewiduje się umocnić w km 1+010 - 1+410 płytami ażurowymi na geowłókninie. Skarpy cieku w km 1+010 - 1+410 przewiduje się umocnić materacami siatkowo-kamiennymi.
Po uformowaniu przekroju Cieku A zgodnie z dokumentacją techniczną i zakładanym obniżeniu niwelety dna oraz uformowaniu skarp nie jest w pełni możliwe wykonanie zaprojektowanych ubezpieczeń. W związku z zaistniałą sytuacją nie jest możliwe prawidłowe ułożenie ubezpieczenia, gdyż na rozluźnionym i nawodnionym gruncie o słabej nośności ulegną one w krótkim czasie deformacji, przez co nie będą pełniły swej funkcji. Do utraty nośności gruntu przyczyniło się przerwanie tras przepływu wód gruntowych, których nie można było zlokalizować na etapie sporządzania dokumentacji technicznej. W celu prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia niezbędna jest wymiana gruntu na mniej przepuszczalny, a tym samym bardziej nośny.

W związku z powyższym Potrzeby wykonania powyższych robót dodatkowych nie można było przewidzieć ani w okresie przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego (postępowanie zostało wszczęte w dniu 19.02.2013 r., otwarcie ofert odbyło się w dniu 25.03.2013 r.), ani w dniu zawarcia umowy podstawowej (15.05.2013 r.).

5) Dotyczy zakresu: Zabezpieczenie rurociągów doprowadzających wodę do zbiornika z ujęć na cieku A i B:

Po wykonaniu doprowadzenia wody do zbiornika oraz w trakcie napełniania go, obserwowane jest zjawisko podmywania końcowego odcinka rurociągu fi 315 doprowadzającego na skarpie zbiornika w którym to miejscu dodatkowo stwierdzono intensywne wysięki wód pod i nad końcem rury. Stwierdzone wyżłobienia w dosyć istotny sposób zagrażają stabilności skarpy w tej części obiektu. Stwierdzono również wypełnienie końcowego odcinka rurociągu zanieczyszczeniami - liście, drobne gałęzie.
Mając na względzie zapewnienie ciągłości przepływu wody i drożności rurociągu fi 315 należy zainstalować stalowe kratki na wlocie i wylocie rurociągu.
Identyczne zabezpieczenia należy zastosować w przypadku planowanego do wykonania drugiego rurociągu (fi 250). Ponadto ze względu wzmożoną działalność zwierzyny na terenie inwestycji (dziki, sarny, bobry) konieczne jest także zabezpieczenie rurociągu fi 250 poprzez nałożenie rury ochronnej na dł. ok. 10 metrów przy przejściu przez ciek A.
Wykonanie robót dodatkowych polegających na wykonaniu zabezpieczenia rurociągów doprowadzających wodę jest konieczne. Na etapie sporządzania dokumentacji technicznej nie stwierdzono negatywnego oddziaływania zwierzyny na terenie planowanej inwestycji. Ruch wody był ciągły i jednostajny, a woda była niezamulona i bez zanieczyszczeń. Również z wykonanego rozpoznania warunków gruntowo-wodnych przed sporządzeniem projektu budowlanego nie wynikała potrzeba podejmowania dodatkowych prac zabezpieczających (zabudowy wylotów i wlotu, kratki stalowe czy rura ochronna). Zatem na etapie projektowania nie zachodziła potrzeba zaplanowania w/w elementów.
W związku z powyższym potrzeby wykonania robót dodatkowych nie można było również przewidzieć ani w okresie przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego (postępowanie zostało wszczęte w dniu 19.02.2013 r., otwarcie ofert odbyło się w dniu 25.03.2013 r.), ani w dniu zawarcia umowy podstawowej (15.05.2013 r.).

IV. Aby prawidłowo wykonać zamówienie podstawowe należy wykonać roboty dodatkowe, a ponadto wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego:

1) Dotyczy zakresu: Wykonanie udrożnienia rowu B i rowu B-4:

Ze względu na niekorzystne warunki gruntowo-wodne, w szczególności powstałe rozlewisko wody, brak jest możliwości kontynuacji robót budowlanych w ramach umowy podstawowej (wykonanie wykopu do zakładanych rzędnych pod ułożenie rurociągu). Wg autora projektu budowlanego w celu niezbędnego obniżenia i ustabilizowania poziomu wód gruntowych w sąsiedztwie trasy rurociągu doprowadzającego wodę niezbędne jest wykonanie robót udrażniających na rowie B-4. Natomiast w celu przywrócenia ciągłości przepływu wody na odcinku powyżej i poniżej ujęcia na cieku B (gwarantującej zasilanie zbiornika retencyjnego) niezbędne jest również wykonanie robót udrażniających.
Zachodzą uzasadnione obawy, że niewykonanie robót o których mowa wyżej, doprowadzi do nieprawidłowej pracy, a nawet do zniszczenia infrastruktury technicznej, co w konsekwencji będzie skutkować brakiem zachowania trwałości zadania, które jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Należy stwierdzić zatem, że wykonanie przedmiotowych robót dodatkowych jest konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania robót dodatkowych.

2) Dotyczy zakresu: Wykonanie przepustu na rowie 3-1:

W związku ze stanem faktycznym opisanym w pkt. III.2 uzasadnienia, zachodzi konieczność wykonania nowego przepustu na rowie 3-1 w miejscu istniejącego. Zaniechanie wykonania przepustu uniemożliwi dojazd do zbiornika wzdłuż cieku A, w celu wykonywania jego konserwacji jak również uniemożliwi dojazd do mnicha spustowego i jego bieżącego utrzymania. Brak podjęcia prac w zakresie wykonania nowego przepustu będzie wpływać w rezultacie na funkcjonalność wykonywanego zbiornika i jego trwałość. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy stany wód w rowie 3-1 i na cieku A będą wysokie.
Należy stwierdzić zatem, że wykonanie przedmiotowych robót dodatkowych jest konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania robót dodatkowych.

3) Dotyczy zakresu: Wykonanie zabezpieczenia skarpy zbiornika przed osuwaniem:

Wg autora projektu budowlanego w celu zminimalizowania nagle pojawiających się wysięków wód na świeżo uformowanej skarpie zbiornika należy wykonać drenaż kamienny. Wykonanie tego elementu ustabilizuje niekontrolowany w tej części zbiornika ruch wody (przechwyci wodę), a tym samym zapewni stabilność skarpy oraz zabezpieczy ją przed niekontrolowanym rozmywaniem.
Zachodzą uzasadnione obawy, że niewykonanie powyższych robót doprowadzi do zniszczenia infrastruktury technicznej, co w konsekwencji będzie skutkować brakiem zachowania trwałości zadania, które jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.
Należy stwierdzić zatem, że wykonanie przedmiotowych robót dodatkowych jest konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania robót dodatkowych.

4) Dotyczy zakresu: Dokonanie wymiany gruntu w Cieku A w celu wykonania jego przebudowy:

W celu prawidłowego wykonania dalszych prac ubezpieczeniowych konieczna jest wymiana gruntu na mniej przepuszczalny, a tym samym bardziej nośny, co skutecznie zmniejszy negatywne skutki występujących na cieku A wysięków ze skarp i dna. Zatem ułożenie ubezpieczenia na gruncie nośnym przyczyni się do prawidłowej jego pracy. Wykonanie wymiany gruntu unormuje niekontrolowany ruch wody oraz zapewni stabilność skarp cieku A oraz zabezpieczy przed rozmywaniem skarp, szczególnie w przypadku spuszczania wody ze zbiornika.
Zachodzą uzasadnione obawy, że niewykonanie powyższych robót doprowadzi do zniszczenia infrastruktury technicznej, co w konsekwencji będzie skutkować brakiem zachowania trwałości zadania, które jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.
Należy stwierdzić zatem, że wykonanie przedmiotowych robót dodatkowych jest konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania robót dodatkowych.

5) Dotyczy zakresu: Zabezpieczenie rurociągów doprowadzających wodę do zbiornika z ujęć na cieku A i B:

Zastosowanie rury ochronnej na rurociągu doprowadzającym wodę z Cieku B przy przejściu przez Ciek A skutecznie zabezpieczy rurociąg doprowadzający przed negatywnym skutkiem nagle pojawiających się przytamowań i wezbrań, co jest spowodowane m.in. wzmożoną działalnością zwierzyny. Rura ochronna zabezpieczy doprowadzalnik wody przed spękaniem czy nawet przemieszczeniem w sytuacji mocnego nawodnienia terenu przyległego.

Wykonanie robót dodatkowych polegających na zabezpieczeniu rurociągów doprowadzających wodę stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia. Wykonanie zabudów wylotów rurociągów doprowadzających wodę fi 315 i fi 250 na skarpie odwodnej zbiornika, skutecznie zabezpieczy końcowe odcinki rur przed niekontrolowanym osiadaniem, a w rezultacie przed zniszczeniem. Dodatkowo uchroni to samą skarpę zbiornika przed rozmywaniem.
Natomiast zainstalowanie stalowych kratek na wlocie i wylocie rurociągów skutecznie zabezpieczy przed dostawaniem się do nich drobnej zwierzyny (stwierdzono podczas budowy dużą ich aktywność), przed niekontrolowanym dostawaniem się zanieczyszczeń podczas wysokich stanów wód na ujęciach.

Wykonanie zabezpieczeń na rurociągach doprowadzających wodę do zbiornika przyczyni się do prawidłowej ich pracy, co jest związane z planowanym dopływem wody do zbiornika zgodnie z udzielonym pozwoleniem wodnoprawnym.

Należy stwierdzić zatem, że wykonanie przedmiotowych robót dodatkowych jest konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania robót dodatkowych.

V. Zamówienie zostaje udzielone dotychczasowemu Wykonawcy:

Umowa podstawowa jest zawarta z Wykonawcą:
ESC Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Emilian Stawecki
ul. Legnicka 28, 25-324Kielce

Wyżej wymienionemu Wykonawcy zostaje również udzielone zamówienie na roboty dodatkowe.

Kody CPV:
452472703 (Budowa zbiorników)

Podobne przetargi

274585 / 2010-10-05 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Kolbuszowa - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa zbiornika retencyjnego Nr 1 w leśnictwie Lipnica w oddziale 88d na obecnych śródleśnych łąkach wraz z obiektami pietrzącymi.

199134 / 2014-06-12 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Rzeczyca Długa, gm. Radomyśl n/Sanem, woj. podkarpackie

222655 / 2010-08-17 - Inny: Jednostka organizacyna nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Kolbuszowa - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa zbiornika retencyjnego Nr 1 w leśnictwie Lipnica w oddziale 88d na obecnych śródleśnych łąkach wraz z obiektami piętrzącymi,

99264 / 2014-03-24 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn.org.nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżetowa)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: Budowa zbiornika retencyjnego w miejscowości Rzeczyca Długa, gm. Radomyśl n/Sanem, woj. podkarpackie

161766 / 2009-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
1. Budowa Zbiornika Małej Retencji w Nisku oś. Podwolina - I etap, 2. Rekultywacja istniejącego składowiska odpadów w Nisku - II etap

63347 / 2010-03-23 - Inny: Spółka z o.o. - 100% udziałów Gminy Miasto Dębica

Wodociągi Dębickie Sp. z o.o. - Dębica (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa nowego zbiornika biogazu (wymiana istniejącego) wraz z przełożeniem istniejącej instalacji w niezbędnym zakresie.

305716 / 2013-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bojanów - Bojanów (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa łowiska wędkarskiego w Parku Podworskim w Stanach.

125270 / 2010-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Roboty uzupełniające przy Budowie Zbiornika Małej Retencji w Nisku os. Podwolina

187094 / 2009-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jarocin - Jarocin (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa zbiornika retencyjnego wraz z kąpieliskiem w miejscowości Jarocin

167883 / 2014-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubaczów - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Modernizacja przestrzeni publicznej centrum wsi Opaka - etap I - budowa zbiornika wodnego wraz zagospodarowaniem jego otoczeni

99474 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jarocin - Jarocin (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa zbiornika retencyjnego wraz z kąpieliskiem w miejscowości Jarocin

224055 / 2011-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa Zbiornika Małej Retencji w Nisku oś. Podwolina - Etap II

240738 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bojanów - Bojanów (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa łowiska wędkarskiego w Parku Podworskim w Stanach

370548 / 2009-10-23 - Podmiot prawa publicznego

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Baranów Sandomierski (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Rozwój usług turystycznych i rekreacyjnych oraz poprawa estetyki miejscowości Wola Baranowska poprzez zagospodarowanie zbiornika małej retencji GAJ - etap I.

189873 / 2014-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubaczów - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Modernizacja przestrzeni publicznej centrum wsi Opaka - etap I - budowa zbiornika wodnego wraz zagospodarowaniem jego otoczenia

54559 / 2009-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
1. Budowa Zbiornika Małej Retencji w Nisku oś. Podwolina - I etap. 2. Rekultywacja istniejącego składowiska odpadów w Nisku - II etap

176787 / 2011-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 452472703 (Budowa zbiorników)
Budowa Zbiornika Małej Retencji w Nisku oś. Podwolina - Etap II