Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

276422 / 2010-09-03 - Uczelnia publiczna / Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (Gdańsk)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-07-27 pod pozycją 226640. Zobacz ogłoszenie 226640 / 2010-07-27 - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 276422

Data publikacji: 2010-09-03

Nazwa:
Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Ulica: ul. Narutowicza 11/12

Numer domu: 11/12

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-233

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: +48 58 347 13 10

Numer faxu: +48 58 347 28 21

Regon: 00000162000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 226640

Data wydania biuletynu: 2010-07-27

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2010

Pozycja ogłoszenia: 226640

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa wykonania ogólnopolskich badań statystycznych (ilościowych
i jakościowych) dla Politechniki Gdańskiej, Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej w ramach projektu e-Doświadczenia w fizyce.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia ogólnopolskich badań statystycznych (ilościowych i jakościowych) dla Politechniki Gdańskiej, Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej w ramach projektu e-Doświadczenia w fizyce.
W trakcie realizacji projektu zostanie wytworzony zestaw e-doświadczeń zwany dalej produktem. Odbiorcami produktu będą uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych. Użytkownikami produktu będą nauczyciele i nauczycielki uczący w szkołach ponadgimnazjalnych.
Badania będą dotyczyły dydaktyki fizyki na IV poziomie edukacyjnym (szkoły ponadgimnazjalne) i zastosowania w niej technologii ICT.
Przeprowadzenie ww. badań będzie miało na celu m. in. sprawdzenie, jakim zainteresowaniem cieszy się wśród odbiorców produktu przedmiot fizyka, jak ilość przeprowadzanych na lekcjach doświadczeń fizycznych wpływa na to zainteresowanie i w jaki sposób wiąże się to z wyborem fizyki jako przedmiotu zdawanego na egzaminie maturalnym, a następie kierunku studiów. Ponadto Wykonawca m. in. zbada czy odbiorcy produktu zetknęli się w trakcie swojej nauki z wirtualnymi pokazami (symulacjami) fizycznymi, a jeżeli tak to jak je postrzegają? Badania te również będą miały na celu m. in. sprawdzenie jak często użytkownicy produktu posiłkują się doświadczeniami rzeczywistymi na lekcjach, czy stosują wirtualne prezentacje (symulacje) fizyczne, jaki jest odbiór lekcji doświadczalnych, czy uczniowie chętnie wykonują eksperymenty fizyczne, jak wypada zrozumienie problemu przedstawionego za pomocą doświadczenia w stosunku do zagadnień czysto teoretycznych oraz które zagadnienia należy przedstawić za pomocą e-doświadczeń?
W trakcie badań Wykonawca zbada także sposób wykorzystywania zasobów internetowych związanych z nauczaniem i uczeniem się fizyki przez przedstawicieli użytkowników i odbiorców produktu. Zbadane ma być m. in. jak często, z jakim skutkiem i gdzie najczęściej szukane są informacje i wiadomości.
Wszystkie informacje zebrane zostaną w dwóch etapach: badania jakościowe i ilościowe.
Aby badania były istotne statystycznie, musi zostać wybrana w odpowiedni sposób grupa reprezentatywna. W przypadku badań użytkowników i odbiorców kryteriami mogą być m. in.: zróżnicowanie geograficzne (rozproszenie po województwach), typ szkoły ponadgimnazjalnej, wielkość miejscowości. W związku z tym grupa badanych musi być odpowiednio duża.
Badaniom jakościowym poddani zostaną zarówno użytkownicy (również na szczeblu decyzyjnym), jak i odbiorcy. Grupa badanych zostanie dobrana w sposób celowy, tak aby stanowić reprezentacyjną część swojej populacji (nie więcej niż 50 użytkowników i 100 odbiorców). Preferowane formy badania to: indywidualne wywiady pogłębione, panele dyskusyjne, zogniskowane wywiady grupowe lub studia przypadku.
W celu ilościowego ujęcia kwestii rozpoznanych w części jakościowej konieczne będzie przeprowadzenie w drugim etapie badań ilościowych użytkowników i odbiorców. Grupa badanych zostanie wybrana w losowy, warstwowy i wielostopniowy sposób odpowiednio dobrany do testowanego problemu (nie więcej niż 200 użytkowników i 2000 odbiorców). Preferowane techniki badawcze to: CAPI (wywiad bezpośredni wspomagany komputerem), CATI (wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo), CAWI (ankieta internetowa) lub PAPI (ankieta papierowa).
Aby skutecznie podjąć działania upowszechniające i włączające w politykę przebadane zostaną również osoby reprezentujące gremia decyzyjne (nie więcej niż 10 osób w badaniach jakościowych i nie więcej niż 200 osób w badaniach ilościowych).

Kody CPV:
793300006 (Usługi statystycne)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Projekt e-Doświadczenia w fizyce jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Pro¬gram Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. projekty innowacyjne.

Nazwa wykonawcy: ASM Centrum Badań i Anali Rynku Sp. z o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Grunwaldzka 5

Miejscowość: Kutno

Kod pocztowy: 99-301

ID województwa: 4

Województwo / kraj: łódzkie

Nazwa:
usługę wykonania ogólnopolskich badań statystycznych (ilościowych i jakościowych) dla Politechniki Gdańskiej, Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej w ramach projektu e-Doświadczenia w fizyce.

Nr częsci: 1

Data udzielenie zamówienia: 26/08/2010

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 122950,81

Cena wybranej oferty: 108000,00

Cena minimalna: 108000,00

Cena maksymalna: 162036,06

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi