Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

123937 / 2013-06-25 - Administracja samorządowa / Powiat Świdwiński (Świdwin)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2008-02-14 pod pozycją 30981. Zobacz ogłoszenie 30981 / 2008-02-14 - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 123937

Data publikacji: 2013-06-25

Nazwa: Powiat Świdwiński

Ulica: ul. Mieszka I 16

Numer domu: 16

Miejscowość: Świdwin

Kod pocztowy: 78-300

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 094 3650301, 3650335

Numer faxu: 094 3650330

Regon: 33092078800000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 30981

Data wydania biuletynu: 2008-02-14

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2008

Pozycja ogłoszenia: 30981

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowa obsługa inwestorska przedsięwzięcia inwestycyjnego pn.: Rozbudowa i remont kapitalny budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie, ul. Kościuszki 28

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Kompleksowa obsługa inwestorska przedsięwzięcia inwestycyjnego pn.: Rozbudowa i remont kapitalny budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie, ul. Kościuszki 28.

Obejmująca następujące zadania inwestycyjne:
1. Rozbudowa budynku szkoły o nowy budynek:
- Powierzchnia zabudowy - 783 m2
- Powierzchnia użytkowa - 2656,11 m2
- Wysokość zabudowy - 14,50 m2
- Ilość kondygnacji - 3
- Ilość sal lekcyjnych - 14

2. Remont kapitalny budynku istniejącego szkoły:
- Powierzchnia zabudowy - 718,72 m2
- Powierzchnia użytkowa - 1914,58 m2
- Wysokość zabudowy - 14,50 m2
- Ilość sal lekcyjnych - 14

3. Wykonanie zewnętrznych i wewnętrznych instalacji sanitarnych, c.o., wodociągowych, elektrycznych, przyłączy sieci cieplnej, węzłów cieplnych i wentylacji.


3. Opis zamówienia.
Zakres kompleksowej obsługi inwestorskiej obejmuje wykonanie przez Wykonawcę następujących czynności:
1. Weryfikacja posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowo-kosztorysowej
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót
- kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót
- Projekty Budowlane i Projekty Wykonawcze
pod kątem zgodności z wymogami:
a) Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655.)
b) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.)
c) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133)
d) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389)
2. Udział w przygotowaniu Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na roboty budowlane.
3. Udział przedstawicieli Wykonawcy w pracach Komisji Przetargowej:
4. W przypadku protestów i odwołań czynny udział w wyjaśnianiu spraw proceduralnych łącznie z reprezentowaniem Zamawiającego przed Urzędem Zamówień Publicznych.
5. Przygotowanie, zgodnie z wymogami Instytucji dofinansowujących projekt i Zamawiającego raportów okresowych i końcowych oraz informacji niezbędnych do sporządzenia wniosków o płatność oraz wszystkich innych dokumentów i informacji związanych z realizacją Projektu, których zażądają instytucje uczestniczące w realizacji projektu w terminie minimum 2 dni przed planowanym terminem przekazania dokumentów. Harmonogram składania raportów i wniosków o płatność oraz innych czynności związanych z realizacją inwestycji, których terminy są możliwe do ustalenia zostanie przekazany Wykonawcy po podpisaniu umowy.
6. Przygotowanie dokumentów do kontroli i udział w kontroli przeprowadzanej przez instytucje uczestniczące w realizacji projektu.
7. Przygotowanie umowy i udział przy zawieraniu umowy z wybranym Wykonawcą robót.
8. Udział w przekazaniu placu budowy Wykonawcy robót:
9. Obecność na placu budowy, nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu oraz na każde żądanie Zamawiającego najpóźniej następnego dnia roboczego i organizowanie nie rzadziej niż raz w miesiącu (przed podpisaniem protokołu zaawansowania robót) spotkań koordynacyjnych z przedstawicielami Wykonawcy robót budowlanych i Inwestora.
10. Nadzór inwestorski nad realizacją robót zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego i innych przepisów wykonawczych tj.:
a) Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
b) Dokonywanie niezbędnych ustaleń i uzgodnień z autorami projektu budowlanego.
c) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych (ich zgodności z wymaganiami STWiOR), a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie,
d) Sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazanie ich do użytkowania,
e) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad
11. Sprawdzanie kalkulacji kosztów za roboty wykonane, kontrola ich zgodności z dokumentacją techniczną i zakresem robót wykonanych.
12. Wykonywanie obmiarów robót za pomocą dalmierza laserowego lub innego profesjonalnego urządzenia zaakceptowanego przez Zamawiającego i sporządzanie księgi obmiaru w formacie arkusza kalkulacyjnego.
13. Kontrola wymagań związanych z promocją projektu wg zasad zawartych w wytycznych instytucji dofinansowujących.
14. Wykonywanie comiesięcznej dokumentacji fotograficznej obiektów (zdjęcia opatrzone datą) ze wskazanych przez Zamawiającego ujęć, opisywanie zdjęć i przesyłanie Zamawiającemu.
15. Sprawdzanie i akceptacja dokumentów finansowych, przekazywanie ich do zapłaty Zamawiającemu.
16. Podejmowanie decyzji dotyczących zagadnień technicznych i ekonomicznych budowy zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego i umową o wykonanie robót budowlanych
17. Informowanie Zamawiającego o konieczności wykonania robót dodatkowych i zamiennych.
18. W razie przerwy w robotach oraz innych wypadkach, gdy zachodzi potrzeba ustalenia ilości, jakości i wartości robót - stwierdzić wspólnie z wykonawcą robót aktualny stan robót w zakresie niezbędnym do rozliczeń z Zamawiającym.
19. Rozstrzyganie w porozumieniu z kierownikiem budowy wątpliwości natury technicznej spraw budowy w toku jej realizacji, zasięgając w razie potrzeby opinii autora projektu.
20. Udział w komisjach technicznych powoływanych do oceny lub rozstrzygania technicznych spraw budowy w toku jej realizacji.
21. Po zakończeniu robót oraz po wykonaniu przewidzianych w przepisach i umowie prób i sprawdzeń potwierdzenie w dzienniku budowy zapis kierownika budowy o gotowości obiektu lub robót do odbioru oraz należyte wykonanie urządzenia i uporządkowania terenu budowy.
22. Sprawdzenie kompletności przedstawionych przez wykonawcę dokumentów i zaświadczeń niezbędnych do przeprowadzenia odbioru.
23. Rozpisanie odbioru, udział w dokonaniu czynności odbioru przedmiotu umowy i przekazaniu Zamawiającemu.
24. Współudział przy rozliczaniu pożyczek z instytucji udzielających pożyczek.
25. Udział w rocznych przeglądach gwarancyjnych i przeglądzie pogwarancyjnym.
26. Przygotowanie protokołu przejęcia środka trwałego na druku PT / OT.
27. Zamawiający wymaga, aby wszystkie dokumenty związane z realizacją umowy dostarczone były Zamawiającemu w formie plików doc., xls, pdf, a w przypadku, gdy dokumenty wymagają podpisu w formie skanu w formacie pdf oraz w formie papierowej. Każdy z dokumentów musi być opisany i oznaczony w schematu ustalonego przez Zamawiającego
28. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał wiedzę w zakresie realizacji inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, .
29. Zamawiający ustala, że obowiązującą i wiążącą obie strony jest korespondencja elektroniczna wysyłana z adresu inwestora i wykonawcy robót budowlanych i inspektora nadzoru oraz wymaga, aby Wykonawca reagował na każdą wiadomość wysłaną przez inwestora lub wykonawcę robót budowlanych nie później niż w ciągu 18 godzin od jej wysłania oraz niezwłocznie potwierdzał jej otrzymanie. Kopię korespondencji elektronicznej z wykonawcą robót budowlanych należy wysyłać Zamawiającemu. (z wyjątkiem przypadku, gdy termin upływa w dzień wolny od pracy, wtedy reakcja musi nastąpić nie później niż do godz. 12.00 następnego dnia roboczego - soboty traktuje się jako dni robocze)

Kody CPV: 722310007

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Nr umowy: UDARPZP.07.01.02-32-012/10-00 Tytuł projektu: Budowa, przebudowa i wyposażenie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie

Nazwa wykonawcy: Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa sp. z o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Piotra Skargi 3

Miejscowość: Szczecinek

Kod pocztowy: 78-400

ID województwa: 15

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Data udzielenie zamówienia: 11/03/2008

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 2

Szacunkowa wartość zamówienia: 122950,00

Cena wybranej oferty: 90646,00

Cena minimalna: 90646,00

Cena maksymalna: 693000,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi