Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

120512 / 2012-04-17 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa / Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin (Błonie)

Wykonanie dokumentacji projektowej wykonawczej wielobranżowej remontu pomieszczeń chłodniczych i technologicznych przechowalni długoterminowej Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych IHAR-PIB w Radzikowie(II postępowanie)

Opis zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu wykonawczego remontu pomieszczeń chłodniczych i technologicznych KCRZG IHAR-PIB w Radzikowie oraz uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień organów bądź osób uprawnionych.

Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych znajduje się na terenie Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin- PIB w Radzikowie, gmina Błonie, powiat warszawski zachodni. Pomieszczenia chłodnicze objęte zakresem przedmiotu umowy są zlokalizowane w piwnicach budynku Laboratorium nr III, natomiast herbarium na pierwszym piętrze. Budynek ten został wybudowany w roku 1987. Pełni funkcję obiektu laboratoryjno-biurowego. Posiada 2 kondygnacje naziemne oraz 1 podziemną, w której zlokalizowane są chłodnie oraz pomieszczenia pomocnicze. Jest wyposażony w pełną infrastrukturę techniczną. Budynek połączony jest łącznikiem z budynkiem Laboratorium nr II.

3.2. Zakres prac
A) Remont komór chłodniczych K1 i K2 o powierzchni 48 m2 i 45 m2
- wymiana podłogi
- remont ścian wewnętrznych i sufitów z izolacją
- wymiana drzwi wejściowych
- wymiana instalacji elektrycznej w komorach
- remont systemu alarmowego -człowiek w chłodni
- remont systemu kontroli dostępu
- remont systemu sygnalizacji pożaru
- podłączenie komór do systemu monitoringu temperatury i wilgotności
- dobór urządzeń i wymiana instalacji mroźniczej dostosowanej do temperatury -20°C
- wymiana regałów magazynowych do składowania próbek,
B) Remont komory chłodniczej K4, K5, K6, K7, K8 o powierzchni 46 m2 - 48 m2
- remont ścian wewnętrznych i sufitów
- wymiana instalacji elektrycznej w komorach
C) Remont herbarium o powierzchni 60 m2
- remont ścian wewnętrznych i sufitów
- wymiana drzwi wejściowych
- wymiana instalacji elektrycznej
- remont systemu alarmowego -człowiek w chłodni
- remont systemu sygnalizacji pożaru
- podłączenie komór do systemu monitoringu temperatury i wilgotności
D) Remont korytarzy technologicznych dla komór chłodniczych K1 i K2 o łącznej powierzchni 80 m2
- remont podłogi, ścian oraz instalacji wewnętrznych
- izolacja rurociągów CO
E) Remont izolacji zewnętrznej ścian piwnic wokół budynku Laboratorium III
- remont izolacji pionowej przeciwwodnej i termicznej ścian piwnic
- wymiana opaski drenażowej
Przyjęte rozwiązania projektowe muszą uwzględniać konieczność prowadzenia robót budowlanych etapowo, w sposób możliwie mało uciążliwy dla pracującego w obiekcie personelu oraz czułych urządzeń laboratoryjnych, jak również muszą zakładać rozwiązania, które powinny być zastosowane w przypadku utrudnień w obszarze roboczym tj. istniejące regały magazynowe.
3.3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia musi przewidywać zastosowanie materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie, posiadających wymagane deklaracje zgodności i certyfikaty.
Wykonawca - autor projektu, zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego przyjętych rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz uszczegółowiania, uzupełniania i aktualizowania dokumentacji projektowej na wezwanie Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację według szczegółowych wytycznych Zamawiającego, które zostaną przekazane Wykonawcy w trakcie oględzin obiektu i konsultacji po rozstrzygnięciu przetargu.
Zamawiający zobowiązuje się zgłosić zastrzeżenia lub akceptować przedstawione rozwiązania projektowe w terminie 3 dni roboczych od otrzymania zapytania z jednostki projektowej. W przypadku szczególnie skomplikowanych zagadnień termin ten może ulec wydłużeniu.
Przedmiot zamówienia musi być określony zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Przedmiot zamówienia musi być opisany bez wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że będzie to uzasadnione specyfiką zamówienia, za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszyć będą wyrazy lub równoważne. Do opisu przedmiotu zamówienia Projektant musi stosować nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV).

Wykonawca - autor projektu, zobowiązany jest do udzielania opinii w postępowaniu przetargowym na robotę budowlaną objętą decyzją o pozwoleniu na budowę jako autor projektu oraz do oceny ofert złożonych w tym postępowaniu. Czynności te wykonywane będą na wezwanie Zamawiającego.
Celem zamówienia jest opracowanie projektu, na podstawie którego będzie można wykonać roboty remontowe dostosowujące pomieszczenia do standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obecnie obowiązujących oraz do przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2006, nr 156, poz. 1118 z późn. Zm.) wraz z przepisami wykonawczymi.
Przedmiot zamówienia musi uwzględniać zakres robót wymieniony w szczegółowym opisie wymagań zamawiającego. Szczegóły dotyczące danych wyjściowych do projektu należy uzgodnić z Zamawiającym.

Wykonawca udzieli gwarancji na sporządzoną dokumentację na okres 24 miesięcy licząc od dnia protokolarnego przekazania dokumentacji.
3.5. Szczegółowe wymagania dotyczące dokumentacji projektowej.
a. Projekty należy przekazać Zamawiającemu w 4 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Projekty wykonawcze winne być sporządzone z dokładnością przewidzianą dla projektów wykonawczych. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD) w formacie z rozszerzeniem .pdf i .dwg.
b. Każdy projekt musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach: Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 z 2003r. poz. 1133) oraz Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202 z 2004r., poz. 2072 z późn. zm.)
c. Każdy egzemplarz projektu powinien być trwale oprawiony.
d. W projektach należy umieścić informację odnośnie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
e. Projekt powinien być opatrzony adnotacją projektanta, że spełnia wymogi projektu wykonawczego.
3.6. Szczegółowe wymagania dotyczące kosztorysów inwestorskich.
a. Kosztorysy inwestorskie należy wykonać w 4-ch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej (zaleca się, aby był wykonany za pomocą programu kosztorysowego NORMA). Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) oraz PDF. Kosztorys inwestorski musi być wykonany, zgodnie z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz. 1389 z 2004 r. poz. 1389),
b. Każdy egzemplarz kosztorysu inwestorskiego powinien być trwale oprawiony wraz z przedmiarem robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
c. Kosztorysy inwestorskie należy wykonać metodą szczegółową w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych, określone w odpowiednich katalogach.
d. Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć: zbiorcze zestawienie wartości cen materiałów wraz z cenami zakupów, zestawienie wartości cen pracy sprzętu, bez narzutów i zestawienie wartości robocizny, bez narzutów.
3.7. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiaru robót.
Przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130 z 2004r. poz. 1389), w 2-ch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH, KST (NORMA). Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony wraz z kosztorysem inwestorskim.
3.8. Szczegółowe wymagania dotyczące specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych należy wykonać zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 2 egz. oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), zapisanie w formacie z rozszerzeniem doc.
3.9. Pozostałe wymagania Zamawiającego:
a. Czynności, o których mowa w pkt. 1.5 - 1.8 niniejszej specyfikacji mają być wykonane zgodnie z:
- warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i prawa budowlanego,
- wymogami wynikającymi z Polskich Norm, w sposób czytelny i jednoznaczny z podaniem legendy indywidualnych oznaczeń graficznych,
- zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną,
- założeniami projektowo - kosztorysowymi zawartymi w niniejszej SIWZ oraz wytycznymi dotyczącymi wymagań Zamawiającego udzielonymi po rozstrzygnięciu przetargu,
- postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych.
b. Kosztorysy oraz przedmiary robót powinny obejmować pełen zakres robót niezbędny do realizacji zamówienia.
c. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty zawiadomienia.
d. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa nie może zawierać żadnych materiałów reklamowych producentów materiałów budowlanych itp. oraz żadnych innych reklam.
e. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156poz. 1118 z późn. zm.).
e. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.
f. Wynagrodzenie ostateczne - ryczałt - za wykonany pełen zakres prac - będzie obejmować łącznie wynagrodzenie podstawowe, podatek VAT oraz uzyskane przez Wykonawcę własnym kosztem i staraniem wszelkie niezbędne materiały, uzgodnienia, itp..

Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
71320000-7 Usługi inżynierskie w zakresie projektowania
71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
§ 4. Termin wykonania zamówienia

Termin złożenia u Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej wynosi 40 dni od daty zawarcia umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 120512

Data publikacji: 2012-04-17

Nazwa: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin

Ulica: Radzików 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Błonie

Kod pocztowy: 05-870

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 7253611

Numer faxu: 22 7254714

Adres strony internetowej: www.ihar.edu.pl

Regon: 00007948000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Inny rodzaj zamawiającego: jednostka badawczo-rozwojowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowej wykonawczej wielobranżowej remontu pomieszczeń chłodniczych i technologicznych przechowalni długoterminowej Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych IHAR-PIB w Radzikowie(II postępowanie)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu wykonawczego remontu pomieszczeń chłodniczych i technologicznych KCRZG IHAR-PIB w Radzikowie oraz uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień organów bądź osób uprawnionych.

Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych znajduje się na terenie Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin- PIB w Radzikowie, gmina Błonie, powiat warszawski zachodni. Pomieszczenia chłodnicze objęte zakresem przedmiotu umowy są zlokalizowane w piwnicach budynku Laboratorium nr III, natomiast herbarium na pierwszym piętrze. Budynek ten został wybudowany w roku 1987. Pełni funkcję obiektu laboratoryjno-biurowego. Posiada 2 kondygnacje naziemne oraz 1 podziemną, w której zlokalizowane są chłodnie oraz pomieszczenia pomocnicze. Jest wyposażony w pełną infrastrukturę techniczną. Budynek połączony jest łącznikiem z budynkiem Laboratorium nr II.

3.2. Zakres prac
A) Remont komór chłodniczych K1 i K2 o powierzchni 48 m2 i 45 m2
- wymiana podłogi
- remont ścian wewnętrznych i sufitów z izolacją
- wymiana drzwi wejściowych
- wymiana instalacji elektrycznej w komorach
- remont systemu alarmowego -człowiek w chłodni
- remont systemu kontroli dostępu
- remont systemu sygnalizacji pożaru
- podłączenie komór do systemu monitoringu temperatury i wilgotności
- dobór urządzeń i wymiana instalacji mroźniczej dostosowanej do temperatury -20°C
- wymiana regałów magazynowych do składowania próbek,
B) Remont komory chłodniczej K4, K5, K6, K7, K8 o powierzchni 46 m2 - 48 m2
- remont ścian wewnętrznych i sufitów
- wymiana instalacji elektrycznej w komorach
C) Remont herbarium o powierzchni 60 m2
- remont ścian wewnętrznych i sufitów
- wymiana drzwi wejściowych
- wymiana instalacji elektrycznej
- remont systemu alarmowego -człowiek w chłodni
- remont systemu sygnalizacji pożaru
- podłączenie komór do systemu monitoringu temperatury i wilgotności
D) Remont korytarzy technologicznych dla komór chłodniczych K1 i K2 o łącznej powierzchni 80 m2
- remont podłogi, ścian oraz instalacji wewnętrznych
- izolacja rurociągów CO
E) Remont izolacji zewnętrznej ścian piwnic wokół budynku Laboratorium III
- remont izolacji pionowej przeciwwodnej i termicznej ścian piwnic
- wymiana opaski drenażowej
Przyjęte rozwiązania projektowe muszą uwzględniać konieczność prowadzenia robót budowlanych etapowo, w sposób możliwie mało uciążliwy dla pracującego w obiekcie personelu oraz czułych urządzeń laboratoryjnych, jak również muszą zakładać rozwiązania, które powinny być zastosowane w przypadku utrudnień w obszarze roboczym tj. istniejące regały magazynowe.
3.3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia musi przewidywać zastosowanie materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie, posiadających wymagane deklaracje zgodności i certyfikaty.
Wykonawca - autor projektu, zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego przyjętych rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz uszczegółowiania, uzupełniania i aktualizowania dokumentacji projektowej na wezwanie Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację według szczegółowych wytycznych Zamawiającego, które zostaną przekazane Wykonawcy w trakcie oględzin obiektu i konsultacji po rozstrzygnięciu przetargu.
Zamawiający zobowiązuje się zgłosić zastrzeżenia lub akceptować przedstawione rozwiązania projektowe w terminie 3 dni roboczych od otrzymania zapytania z jednostki projektowej. W przypadku szczególnie skomplikowanych zagadnień termin ten może ulec wydłużeniu.
Przedmiot zamówienia musi być określony zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Przedmiot zamówienia musi być opisany bez wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że będzie to uzasadnione specyfiką zamówienia, za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszyć będą wyrazy lub równoważne. Do opisu przedmiotu zamówienia Projektant musi stosować nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV).

Wykonawca - autor projektu, zobowiązany jest do udzielania opinii w postępowaniu przetargowym na robotę budowlaną objętą decyzją o pozwoleniu na budowę jako autor projektu oraz do oceny ofert złożonych w tym postępowaniu. Czynności te wykonywane będą na wezwanie Zamawiającego.
Celem zamówienia jest opracowanie projektu, na podstawie którego będzie można wykonać roboty remontowe dostosowujące pomieszczenia do standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obecnie obowiązujących oraz do przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2006, nr 156, poz. 1118 z późn. Zm.) wraz z przepisami wykonawczymi.
Przedmiot zamówienia musi uwzględniać zakres robót wymieniony w szczegółowym opisie wymagań zamawiającego. Szczegóły dotyczące danych wyjściowych do projektu należy uzgodnić z Zamawiającym.

Wykonawca udzieli gwarancji na sporządzoną dokumentację na okres 24 miesięcy licząc od dnia protokolarnego przekazania dokumentacji.
3.5. Szczegółowe wymagania dotyczące dokumentacji projektowej.
a. Projekty należy przekazać Zamawiającemu w 4 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Projekty wykonawcze winne być sporządzone z dokładnością przewidzianą dla projektów wykonawczych. Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD) w formacie z rozszerzeniem .pdf i .dwg.
b. Każdy projekt musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach: Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 z 2003r. poz. 1133) oraz Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202 z 2004r., poz. 2072 z późn. zm.)
c. Każdy egzemplarz projektu powinien być trwale oprawiony.
d. W projektach należy umieścić informację odnośnie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
e. Projekt powinien być opatrzony adnotacją projektanta, że spełnia wymogi projektu wykonawczego.
3.6. Szczegółowe wymagania dotyczące kosztorysów inwestorskich.
a. Kosztorysy inwestorskie należy wykonać w 4-ch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej (zaleca się, aby był wykonany za pomocą programu kosztorysowego NORMA). Wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH lub KST (NORMA) oraz PDF. Kosztorys inwestorski musi być wykonany, zgodnie z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz. 1389 z 2004 r. poz. 1389),
b. Każdy egzemplarz kosztorysu inwestorskiego powinien być trwale oprawiony wraz z przedmiarem robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego.
c. Kosztorysy inwestorskie należy wykonać metodą szczegółową w oparciu o kosztorysowe normy nakładów rzeczowych, określone w odpowiednich katalogach.
d. Do każdego kosztorysu inwestorskiego należy dołączyć: zbiorcze zestawienie wartości cen materiałów wraz z cenami zakupów, zestawienie wartości cen pracy sprzętu, bez narzutów i zestawienie wartości robocizny, bez narzutów.
3.7. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiaru robót.
Przedmiar robót dla potrzeb sporządzenia kosztorysu inwestorskiego wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130 z 2004r. poz. 1389), w 2-ch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), preferujemy zapisanie w formacie z rozszerzeniem ATH, KST (NORMA). Każdy egzemplarz przedmiaru powinien być trwale oprawiony wraz z kosztorysem inwestorskim.
3.8. Szczegółowe wymagania dotyczące specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych należy wykonać zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), w 2 egz. oraz w wersji elektronicznej, wersja elektroniczna powinna być zapisana na nośniku elektronicznym (płyta CD, DVD), zapisanie w formacie z rozszerzeniem doc.
3.9. Pozostałe wymagania Zamawiającego:
a. Czynności, o których mowa w pkt. 1.5 - 1.8 niniejszej specyfikacji mają być wykonane zgodnie z:
- warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i prawa budowlanego,
- wymogami wynikającymi z Polskich Norm, w sposób czytelny i jednoznaczny z podaniem legendy indywidualnych oznaczeń graficznych,
- zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną,
- założeniami projektowo - kosztorysowymi zawartymi w niniejszej SIWZ oraz wytycznymi dotyczącymi wymagań Zamawiającego udzielonymi po rozstrzygnięciu przetargu,
- postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych.
b. Kosztorysy oraz przedmiary robót powinny obejmować pełen zakres robót niezbędny do realizacji zamówienia.
c. W przypadku wystąpienia wad ukrytych w dokumentacji, których nie ujawniono w czasie jej odbioru, Jednostka Projektowa zobowiązana będzie nieodpłatnie do naniesienia poprawek i uzupełnień w terminie 3-ch dni od daty zawiadomienia.
d. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa nie może zawierać żadnych materiałów reklamowych producentów materiałów budowlanych itp. oraz żadnych innych reklam.
e. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156poz. 1118 z późn. zm.).
e. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.
f. Wynagrodzenie ostateczne - ryczałt - za wykonany pełen zakres prac - będzie obejmować łącznie wynagrodzenie podstawowe, podatek VAT oraz uzyskane przez Wykonawcę własnym kosztem i staraniem wszelkie niezbędne materiały, uzgodnienia, itp..

Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
71320000-7 Usługi inżynierskie w zakresie projektowania
71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
§ 4. Termin wykonania zamówienia

Termin złożenia u Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej wynosi 40 dni od daty zawarcia umowy.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 40

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 1000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100)
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:

BGŻ S.A. w Warszawie
47 2030 0045 1110 0000 0094 2390
z dopiskiem Wadium - DAT/13/N/U/2012

5. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego będzie skuteczne wyłącznie z chwilą uznania tego rachunku bankowego przed upływem terminu składania ofert, gdyż dopiero uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego) powoduje, że Zamawiający będzie w posiadaniu wadium. Wykonawca, który złoży ofertę i dokona wpłaty wadium wnoszonego w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, a uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego) nastąpi po upływie terminu składania ofert, podlega wykluczeniu z postępowania w związku z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp, a oferta takiego Wykonawcy zostanie uznana za odrzuconą w związku z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
- Zamawiający nie określił wymagań w tym zakresie. Zamawiający za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia Wykonawcy (zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. Dz.U z 2010 r, Nr 113, poz. 759 z póżn. zmianami) - załącznik nr 2 część A do SIWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali minimum jedną dokumentację projektową i kosztorysową dotyczącą budowy lub remontu obiektu przeznaczonego na chłodnię długoterminową;
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6.

Potencjał techniczny:
- Zamawiający nie określił wymagań w tym zakresie. Zamawiający za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia Wykonawcy (zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. Dz.U z 2010 r, Nr 113, poz. 759 z póżn. zmianami) - załącznik nr 2 część A do SIWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują:
- osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz uprawnienia budowlane do projektowania w nieograniczonym zakresie w branży architektonicznej oraz posiadającą aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa;
- osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz uprawnienia budowlane do projektowania w nieograniczonym zakresie w branży konstrukcyjno-budowlanej oraz posiadającą aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa;
- osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz uprawnienia budowlane do projektowania w nieograniczonym zakresie w branży sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz posiadającą aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa;
- osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz uprawnienia budowlane do projektowania w nieograniczonym zakresie w branży sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz posiadającą aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa;
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6.

Sytuacja ekonomiczna:
- Zamawiający nie określił wymagań w tym zakresie. Zamawiający za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia Wykonawcy (zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. Dz.U z 2010 r, Nr 113, poz. 759 z póżn. zmianami) - załącznik nr 2 część A do SIWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca zobowiązany jest złożyć w terminie składania ofert w formie określonej w niniejszej SIWZ:

1. Podpisany Formularz oferty- wg Załącznika nr 1
2. Wypełniony i podpisany Formularz oświadczenia zgodnego z art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2 P.z.p. stanowiący Załącznik nr 2 do SIWZ, a w przypadku osób fizycznych również Formularz oświadczenia dla osoby fizycznej stanowiący - Załącznik nr 2a do SIWZ
3.Zaświadczenia o posiadanych uprawnieniach budowlanych przez osoby realizujące przedmiot zamówienia i wymienionych w §6 pkt. 3 lit. b;
4.Zaświadczenia o wpisie do właściwej izby inżynierów budownictwa osób realizujących przedmiot zamówienia i wymienionych w §6 pkt. 3 lit. b;

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Istotne postanowienia dla stron zawiera wzór umowy (Załącznik nr 6).
1).Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2). Zmiany, o których mowa w ust. 1 wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3). W przypadku zmian wprowadzonych do zakresu umowy w czasie jej realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, Wykonawca zobowiązuje się wyrazić zgodę na te zmiany i przyjąć je do realizacji, z zastosowaniem stawek zawartych w ofercie, po zawarciu stosownego aneksu do umowy.
4). Wynagrodzenie ostateczne - ryczałt - za wykonany pełen zakres prac - będzie obejmować łącznie wynagrodzenie podstawowe, podatek VAT oraz uzyskane przez Wykonawcę własnym kosztem i staraniem wszelkie niezbędne materiały, uzgodnienia, itp..

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZAMAWIAJĄCY:
Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin
- Państwowy Instytut Badawczy
Radzików, 05-870 Błonie
Budynek Laboratorium II, p. 36

Data składania wniosków, ofert: 27/04/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
IHAR-PIB Radzików, Kancelaria Ogólna, pokój nr 39

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

83272 / 2014-03-12 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa infrastruktury teleinformatycznej oraz podstacji PCŁU na terenie 21 BLT Świdwin - opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych

287128 / 2015-10-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego - Radom (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przebudowa pomieszczeń dla potrzeb Poradni Gastroenterologicznej dla Dorosłych im. dr Janusza Zawadzkiego oraz Pracowni Endoskopowej im. dr Janusza Zawadzkiego wraz z wyposażeniem - etap 1: Opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej realizowanego w ramach zadania Przebudowa i doposażenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

181861 / 2015-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechanów reprezentowana przez Prezydenta Miasta Ciechanów - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowę ulic Bielińskiej, Łukasiewicza, Okopowej, Jaśminowej i Malinowej w Ciechanowie

25957 / 2014-02-10 - Inny: spółka z o.o.

"TK Telekom" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie i dostarczenie map gedezyjnych dla celów projektowych terenu PKP wzdłuż linii kolejowej 402 na odcinku Koszalin - Kołobrzeg. Postępowanie nr LALL2e/212/1/01/P/2014

220086 / 2015-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wybudowanie miejsc parkingowych na terenie Biblioteki Publicznej przy ul. Powstańców Śląskich 17 w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

351299 / 2010-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Piasecznie - Piaseczno (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt budowlany i montaż zbiorników retencyjnych wód deszczowych dla ulicy Cyraneczki na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Julianowskiej

421984 / 2013-10-16 - Uczelnia publiczna

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
wykonanie dokumentacji technicznej dotyczącej wymiany rozdzielni głównej niskiego napięcia w budynku CMKP przy ul. Schroegera 82 w Warszawie (nr sprawy: ZP-1187/13)

136122 / 2012-04-27 - Uczelnia publiczna

Szkoła Główna Handlowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie al. Niepodległości 162

434334 / 2013-10-24 - Inny: Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa serwerowni dla Centrali ZUS przy ul. Szamockiej 3, 5 w Warszawie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją tej inwestycji

413670 / 2012-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe Żuromin - Żuromin (mazowieckie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zarząd Powiatu Żuromińskiego ogłasza przetarg na wykonanie pn:Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę dróg powiatowych nr 4612W Pątki - Płociczno - Mleczówka - Suchy Grunt, 4615W Pątki - Dziwy - Sinogóra i nr 4613W Od drogi nr 541 - Brudnice - Sinogóra - Kipichy.