Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

214119 / 2011-08-08 - Administracja samorządowa / Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego (Kraków)

postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro na usługę szkoleniową pn. Kosmetyka z elementami wizażu znak sprawy: ZP- 271/32/2011

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja oraz przeprowadzenie szkolenia pod nazwą Kosmetyka - z elementami wizażu dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego.
2. Celem szkolenia jest umożliwienie osobom bezrobotnym nabycia umiejętności praktycznych w zakresie kosmetyki i wizażu.
3. Program szkolenia obejmie zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze minimum 130 godzin - 45 minutowych, na które złożą się poniższe zagadnienia:
A. dla zajęć teoretycznych:
a) Wyposażenie stanowiska pracy
b) Urządzenie gabinetu kosmetycznego
c) Metody oraz środki do dezynfekcji
d) Budowa skóry, funkcje skóry
e) Rodzaje cer i ich charakterystyka (cera normalna, sucha, tłusta, mieszana, zniszczona, starcza, atroficzna, naczyniowa, wrażliwa)
f) Pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym(dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery)
g) Podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry)
h) Podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła)
i) Zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności
B. dla zajęć praktycznych:
a) Wywiad z klientką i dobór odpowiedniego zabiegu
b) Demakijaż oczu, twarzy, szyi i dekoltu
c) Diagnoza cery
d) Wykonywanie peelingów (enzymatyczne, drobnoziarniste, gruboziarniste, peelingi dłoni, stóp)
e) Masaż twarzy, szyi i dekoltu - masaż kosmetyczny, klasyczny
f) Mikromasaż ultradźwiękami
g) Wprowadzanie ampułek ultradźwiękami, sonoforeza
h) Nakładanie masek kremowych (nawilżające odżywcze, przeciwzmarszczkowe, liftingujące)
i) Nakładanie masek żelowych
j) Nakładanie masek algowych
k) Henna brwi i rzęs
l) Regulacja brwi
m) Mikromasaż ultradźwiękami okolic oczu
n) Zabieg na okolice oczu (maski kremowe, maski algowe)
o) Wykonywanie depilacji woskiem, poszczególnych partii ciała: wąsik, pachy, bikini, uda, łydki, ręce
p) Manicure biologiczny, klasyczny, spa, frencz
q) Zdobienie i malowanie paznokci lakierami
r) Masaż dłoni
s) Zabiegi na dłonie (wybielające, liftingujące, nawilżające)
t) Kąpiel parafinowa dłoni
u) Kąpiel aromapeutyczna stóp
v) Masaż stóp
w) Zabieg nawilżająco-odżywczy na stopy
x) Kąpiel parafinowa stóp
y) Zabieg pedicure kosmetyczny
z) Praca na frezarce
aa) Zdobienie i malowanie paznokci u stóp
bb) Przekłuwanie uszu
cc) Mikrodermabrazja KORUNDOWA (zabieg złuszczania naskórka wykonywany na twarzy i wybranych partiach ciała)
dd) Elektolecznictwo obsługa urządzeń kosmetycznych i ich wykorzystanie podczas zabiegu: ultradźwięki, mikromasaż , peeling kawitacyjny zabieg złuszczania naskórka
ee) Zabieg oczyszczania skóry twarzy
ff) Zabiegi na ciało: celulit, rozstępy, odchudzanie
gg) Elementy wizażu
C. trening interpersonalny w wymiarze 10 godzin.
Uczestnicy zajęć zrealizują program szkoleniowy opracowany w oparciu o zagadnienia opisane w podpunktach A, B oraz C.
4. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 luty 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. (Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216).
5. Program szkolenia musi zawierać informacje, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia przez usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193, z późn. zm.), a mianowicie:
a. nazwę i zakres szkolenia,
b. czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d. cele szkolenia,
e. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f. opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h. przewidziane sprawdziany i egzaminy
i. podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
6. Tygodniowy wymiar zajęć wyniesie minimum 25 a maksimum 40 godzin. Zajęcia rozpoczną się w miesiącu wrześniu lub październiku.
7. Zagadnienia organizacyjne
A. zajęcia realizowane będą, codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach pomiędzy 08:00 a 18:00. Zamawiający, po wcześniejszych uzgodnieniach z Wykonawcą, przewiduje możliwość przesunięć w zakresie terminów wskazanych w harmonogramie załączonym do oferty dotyczących dat rozpoczęcia zajęć.
B. wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia dostęp do serwisu kawowego, tj. kawy, herbaty, drożdżówek. Ponadto, Wykonawca zapewni kursantom jeden ciepły posiłek dziennie, którego stawka żywieniowa wyniesie od 12,00 do 15,00 złotych brutto. Uczestnicy zajęć każdorazowo potwierdzać będą odbiór ciepłego posiłku na odpowiedniej imiennej liście prowadzonej przez Wykonawcę systematycznie przez cały czas trwania zajęć.
C. na zakończenie szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie kursu pn. Kosmetyka z elementami wizażu, który zostanie oznakowany logo Unii Europejskiej i EFS, projektu 7 życzeń oraz informacją o współfinansowaniu projektu przez UE. Dokument ten zawierał będzie:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia (w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość),
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
Wykonawca załączy do oferty wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia. Prawidłowy wzór logowania dokumentu stanowi załącznik nr 12 do SIWZ i jest dostępny w wersji czarno - białej lub kolorowej - do wyboru Wykonawcy. Nie oznakowanie zaświadczenia załączonego do oferty, zgodnie z wytycznymi stanowić będzie powód do odrzucenia oferty.
D. miejsce realizacji szkolenia znajdować się będzie w mieście Krakowie, w miejscu dogodnym pod względem dojazdu dla osób dojeżdżających z terenu Powiatu Krakowskiego.
E. Na podstawie art. 41 ust.7 i ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. W razie zaistnienia wypadku Wykonawca zobowiązany będzie do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku. Koszt ubezpieczenia NNW należy wyszczególnić w preliminarzu oraz uwzględnić go w całkowitym koszcie szkolenia ujmowanym w formularzu ofertowym. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
F. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdego uczestnika szkolenia w niezbędnie materiały dydaktyczne zgodne z zakresem tematycznym szkolenia, jak również do przekazania jednego kompletu do Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego (jeżeli zachodzi taka konieczność, Wykonawca wlicza w cenę szkolenia koszt przeznaczonego dla UPPK zestawu materiałów dydaktycznych). Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia. Dodatkowo, Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne. Odbiór materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
G. na zakończenie kursu, w ramach wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji szkolenia, Wykonawca wypłaci uczestnikom szkolenia zwrot kosztów przejazdu w wysokości 10,00 PLN (słownie: dziesięć złotych 00/100) za każdy dzień obecności na zajęciach. Na etapie sporządzania oferty i wyliczania całkowitego zwrotu kosztów przejazdu ujmowanych w preliminarzu należy przyjąć założenie o pełnej, tj 100 %, frekwencji uczestników, która - na etapie realizacji umowy - zweryfikowana będzie na podstawie listy obecności uczestników zajęć. Zamawiający pokryje Wykonawcy nakłady poniesione z tytułu zwrotu kosztów przejazdu uczestników zajęć na podstawie list obecności. Kwotę zwrotu kosztów przejazdu należy wliczyć w cenę szkolenia wskazaną w formularzu ofertowym.
H. wykonawca zapewni nadzór wewnętrzny przebiegu szkolenia służący podnoszeniu jakości kształcenia a także wskaże personalnie osobę za nadzór odpowiedzialną. Do oferty należy załączyć informację o sprawowaniu nadzoru z podaniem osoby za niego odpowiedzialnej.
I. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne powinny być wyposażone stosownie do potrzeb co najmniej 12-osobowej grupy słuchaczy. Do oferty należy załączyć informację dotyczącą lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych oraz opisem rodzaju i ilości urządzeń niezbędnych do zrealizowania zajęć praktycznych.
J. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej przebiegu szkolenia, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej - stanowiącej załącznik nr 09 do SIWZ, jak również do przedstawienia jej wyników Zamawiającemu.
K. Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.
8. Źródło finansowania - Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu
7 życzeń POKL Poddziałanie 6.1.3. W związku z powyższym, Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji szkoleniowej informacji o udziale Unii Europejskiej a także oznakowania miejsca realizacji kursu, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację przedmiotowego szkolenia, a w szczególności: programu szkolenia, harmonogramu, dokumentów związanych z kosztami kursu, kosztorys, listy obecności uczestników, do dnia 31 grudnia 2020 roku.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.) przy gromadzeniu oraz przetwarzaniu danych osobowych osób skierowanych na szkolenie.
11. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji przebiegu szkolenia, na którą składać się będą:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, listę obecności zawierającą imię i nazwisko oraz podpis uczestnika szkolenia,
b) arkusz organizacji kształcenia na odległość zawierający sposób kontaktowania się
z konsultantem, terminy konsultacji indywidualnych i zbiorowych, terminy ćwiczeń wykonywanych pod nadzorem konsultanta (w przypadku zajęć prowadzonych w formule kształcenia na odległość),
c) rejestr odbytych konsultacji i zrealizowanych ćwiczeń pod nadzorem konsultanta
(w przypadku zajęć prowadzonych w formule kształcenia na odległość),
d) protokół i kartę ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego (o ile zostały przeprowadzone),
e) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, nazwę szkolenia oraz datę wydania zaświadczenia).
12. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) Nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) Przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) Innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia. i umowy.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) Oryginału ankiet oceniających przeprowadzonych wśród uczestników szkolenia;
b) Oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) Oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) Kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) Kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) Kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) Kserokopii protokołów z egzaminów poświadczonych za zgodność z oryginałem;
h) Oryginału kosztorysu powykonawczego;
i) Kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) Oryginału oświadczeń uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych, ciepłych posiłków;
k) Oryginału imiennej listy, na której uczestnicy potwierdzą otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu;
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
14. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia będzie miał dostęp do niezależnego stanowiska wyposażonego w niezbędne materiały do ćwiczeń.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 214119

Data publikacji: 2011-08-08

Nazwa: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego

Ulica: ul. Mazowiecka 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-019

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 2997425, 12 6237480

Numer faxu: 12 6325215

Adres strony internetowej: www.uppk.pl

Regon: 35711718000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro na usługę szkoleniową pn. Kosmetyka z elementami wizażu znak sprawy: ZP- 271/32/2011

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja oraz przeprowadzenie szkolenia pod nazwą Kosmetyka - z elementami wizażu dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego.
2. Celem szkolenia jest umożliwienie osobom bezrobotnym nabycia umiejętności praktycznych w zakresie kosmetyki i wizażu.
3. Program szkolenia obejmie zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze minimum 130 godzin - 45 minutowych, na które złożą się poniższe zagadnienia:
A. dla zajęć teoretycznych:
a) Wyposażenie stanowiska pracy
b) Urządzenie gabinetu kosmetycznego
c) Metody oraz środki do dezynfekcji
d) Budowa skóry, funkcje skóry
e) Rodzaje cer i ich charakterystyka (cera normalna, sucha, tłusta, mieszana, zniszczona, starcza, atroficzna, naczyniowa, wrażliwa)
f) Pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym(dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery)
g) Podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry)
h) Podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła)
i) Zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności
B. dla zajęć praktycznych:
a) Wywiad z klientką i dobór odpowiedniego zabiegu
b) Demakijaż oczu, twarzy, szyi i dekoltu
c) Diagnoza cery
d) Wykonywanie peelingów (enzymatyczne, drobnoziarniste, gruboziarniste, peelingi dłoni, stóp)
e) Masaż twarzy, szyi i dekoltu - masaż kosmetyczny, klasyczny
f) Mikromasaż ultradźwiękami
g) Wprowadzanie ampułek ultradźwiękami, sonoforeza
h) Nakładanie masek kremowych (nawilżające odżywcze, przeciwzmarszczkowe, liftingujące)
i) Nakładanie masek żelowych
j) Nakładanie masek algowych
k) Henna brwi i rzęs
l) Regulacja brwi
m) Mikromasaż ultradźwiękami okolic oczu
n) Zabieg na okolice oczu (maski kremowe, maski algowe)
o) Wykonywanie depilacji woskiem, poszczególnych partii ciała: wąsik, pachy, bikini, uda, łydki, ręce
p) Manicure biologiczny, klasyczny, spa, frencz
q) Zdobienie i malowanie paznokci lakierami
r) Masaż dłoni
s) Zabiegi na dłonie (wybielające, liftingujące, nawilżające)
t) Kąpiel parafinowa dłoni
u) Kąpiel aromapeutyczna stóp
v) Masaż stóp
w) Zabieg nawilżająco-odżywczy na stopy
x) Kąpiel parafinowa stóp
y) Zabieg pedicure kosmetyczny
z) Praca na frezarce
aa) Zdobienie i malowanie paznokci u stóp
bb) Przekłuwanie uszu
cc) Mikrodermabrazja KORUNDOWA (zabieg złuszczania naskórka wykonywany na twarzy i wybranych partiach ciała)
dd) Elektolecznictwo obsługa urządzeń kosmetycznych i ich wykorzystanie podczas zabiegu: ultradźwięki, mikromasaż , peeling kawitacyjny zabieg złuszczania naskórka
ee) Zabieg oczyszczania skóry twarzy
ff) Zabiegi na ciało: celulit, rozstępy, odchudzanie
gg) Elementy wizażu
C. trening interpersonalny w wymiarze 10 godzin.
Uczestnicy zajęć zrealizują program szkoleniowy opracowany w oparciu o zagadnienia opisane w podpunktach A, B oraz C.
4. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 luty 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. (Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216).
5. Program szkolenia musi zawierać informacje, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia przez usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193, z późn. zm.), a mianowicie:
a. nazwę i zakres szkolenia,
b. czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d. cele szkolenia,
e. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f. opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h. przewidziane sprawdziany i egzaminy
i. podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
6. Tygodniowy wymiar zajęć wyniesie minimum 25 a maksimum 40 godzin. Zajęcia rozpoczną się w miesiącu wrześniu lub październiku.
7. Zagadnienia organizacyjne
A. zajęcia realizowane będą, codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach pomiędzy 08:00 a 18:00. Zamawiający, po wcześniejszych uzgodnieniach z Wykonawcą, przewiduje możliwość przesunięć w zakresie terminów wskazanych w harmonogramie załączonym do oferty dotyczących dat rozpoczęcia zajęć.
B. wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia dostęp do serwisu kawowego, tj. kawy, herbaty, drożdżówek. Ponadto, Wykonawca zapewni kursantom jeden ciepły posiłek dziennie, którego stawka żywieniowa wyniesie od 12,00 do 15,00 złotych brutto. Uczestnicy zajęć każdorazowo potwierdzać będą odbiór ciepłego posiłku na odpowiedniej imiennej liście prowadzonej przez Wykonawcę systematycznie przez cały czas trwania zajęć.
C. na zakończenie szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie kursu pn. Kosmetyka z elementami wizażu, który zostanie oznakowany logo Unii Europejskiej i EFS, projektu 7 życzeń oraz informacją o współfinansowaniu projektu przez UE. Dokument ten zawierał będzie:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia (w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość),
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
Wykonawca załączy do oferty wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia. Prawidłowy wzór logowania dokumentu stanowi załącznik nr 12 do SIWZ i jest dostępny w wersji czarno - białej lub kolorowej - do wyboru Wykonawcy. Nie oznakowanie zaświadczenia załączonego do oferty, zgodnie z wytycznymi stanowić będzie powód do odrzucenia oferty.
D. miejsce realizacji szkolenia znajdować się będzie w mieście Krakowie, w miejscu dogodnym pod względem dojazdu dla osób dojeżdżających z terenu Powiatu Krakowskiego.
E. Na podstawie art. 41 ust.7 i ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. W razie zaistnienia wypadku Wykonawca zobowiązany będzie do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku. Koszt ubezpieczenia NNW należy wyszczególnić w preliminarzu oraz uwzględnić go w całkowitym koszcie szkolenia ujmowanym w formularzu ofertowym. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
F. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdego uczestnika szkolenia w niezbędnie materiały dydaktyczne zgodne z zakresem tematycznym szkolenia, jak również do przekazania jednego kompletu do Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego (jeżeli zachodzi taka konieczność, Wykonawca wlicza w cenę szkolenia koszt przeznaczonego dla UPPK zestawu materiałów dydaktycznych). Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia. Dodatkowo, Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne. Odbiór materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
G. na zakończenie kursu, w ramach wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji szkolenia, Wykonawca wypłaci uczestnikom szkolenia zwrot kosztów przejazdu w wysokości 10,00 PLN (słownie: dziesięć złotych 00/100) za każdy dzień obecności na zajęciach. Na etapie sporządzania oferty i wyliczania całkowitego zwrotu kosztów przejazdu ujmowanych w preliminarzu należy przyjąć założenie o pełnej, tj 100 %, frekwencji uczestników, która - na etapie realizacji umowy - zweryfikowana będzie na podstawie listy obecności uczestników zajęć. Zamawiający pokryje Wykonawcy nakłady poniesione z tytułu zwrotu kosztów przejazdu uczestników zajęć na podstawie list obecności. Kwotę zwrotu kosztów przejazdu należy wliczyć w cenę szkolenia wskazaną w formularzu ofertowym.
H. wykonawca zapewni nadzór wewnętrzny przebiegu szkolenia służący podnoszeniu jakości kształcenia a także wskaże personalnie osobę za nadzór odpowiedzialną. Do oferty należy załączyć informację o sprawowaniu nadzoru z podaniem osoby za niego odpowiedzialnej.
I. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne powinny być wyposażone stosownie do potrzeb co najmniej 12-osobowej grupy słuchaczy. Do oferty należy załączyć informację dotyczącą lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych oraz opisem rodzaju i ilości urządzeń niezbędnych do zrealizowania zajęć praktycznych.
J. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej przebiegu szkolenia, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej - stanowiącej załącznik nr 09 do SIWZ, jak również do przedstawienia jej wyników Zamawiającemu.
K. Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.
8. Źródło finansowania - Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu
7 życzeń POKL Poddziałanie 6.1.3. W związku z powyższym, Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji szkoleniowej informacji o udziale Unii Europejskiej a także oznakowania miejsca realizacji kursu, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację przedmiotowego szkolenia, a w szczególności: programu szkolenia, harmonogramu, dokumentów związanych z kosztami kursu, kosztorys, listy obecności uczestników, do dnia 31 grudnia 2020 roku.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.) przy gromadzeniu oraz przetwarzaniu danych osobowych osób skierowanych na szkolenie.
11. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji przebiegu szkolenia, na którą składać się będą:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, listę obecności zawierającą imię i nazwisko oraz podpis uczestnika szkolenia,
b) arkusz organizacji kształcenia na odległość zawierający sposób kontaktowania się
z konsultantem, terminy konsultacji indywidualnych i zbiorowych, terminy ćwiczeń wykonywanych pod nadzorem konsultanta (w przypadku zajęć prowadzonych w formule kształcenia na odległość),
c) rejestr odbytych konsultacji i zrealizowanych ćwiczeń pod nadzorem konsultanta
(w przypadku zajęć prowadzonych w formule kształcenia na odległość),
d) protokół i kartę ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego (o ile zostały przeprowadzone),
e) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, nazwę szkolenia oraz datę wydania zaświadczenia).
12. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) Nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) Przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) Innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia. i umowy.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) Oryginału ankiet oceniających przeprowadzonych wśród uczestników szkolenia;
b) Oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) Oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) Kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) Kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) Kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) Kserokopii protokołów z egzaminów poświadczonych za zgodność z oryginałem;
h) Oryginału kosztorysu powykonawczego;
i) Kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) Oryginału oświadczeń uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych, ciepłych posiłków;
k) Oryginału imiennej listy, na której uczestnicy potwierdzą otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu;
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
14. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia będzie miał dostęp do niezależnego stanowiska wyposażonego w niezbędne materiały do ćwiczeń.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Informacja na temat wadium: nie wymaga się wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 1a) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca złoży wraz z ofertą stosowne oświadczenie o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej stanowiące załącznik nr 4 SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
1) Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 2a) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych usług stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował co najmniej 2 szkolenia z zakresu kosmetyki; 2) Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 2b) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych usług stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przeszkolił co najmniej 12 osób z zakresu kosmetyki;

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 3. a) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie narzędzi i urządzeń stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ, że dysponuje lub będzie dysponował urządzeniami, narzędziami, fotelami kosmetycznymi oraz innymi akcesoriami niezbędnymi do wykonania zamówienia;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1)Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III.3.b) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą wykonującą zawód lekarza dermatologa, która zrealizuje zajęcia z zakresu podstaw dermatologii; 2) Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III.3.c) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą z tytułem technika usług kosmetycznych, która posiada co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe związane z usługami kosmetycznymi i która zrealizuje zajęcia z zakresu kosmetyki; 3) Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III.3.d) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą posiadającą wykształcenie wyższe w kierunku psychologia, która zrealizuje zajęcia z zakresu treningu interpersonalnego;

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz ofertowy - załącznik nr 1do SIWZ;
2. Oświadczenie o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej - załącznik nr 4 do SIWZ;
3. Szczegółowy program szkolenia opracowany na podstawie wytycznych opisanych SIWZ z uwzględnieniem zagadnień tematycznych składających się na całość programu kursu;
4. Harmonogram zajęć rozpisany na poszczególne dni trwania szkolenia z określeniem konkretnych dat realizacji szkolenia, z podaniem zakresów tematycznych, zajęć teoretycznych i praktycznych a także ich wymiaru godzinowego.
5. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych osób na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, jeżeli w Wykazie, o którym mowa w punkcie IV. 8 SIWZ, Wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował. Dotyczy sytuacji, w której Wykonawca polega na osobach innych podmiotów.
6. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, jeżeli w Wykazie, o którym mowa w punkcie IV. 10 SIWZ, Wykonawca wskazał zasoby, którymi będzie dysponował. Dotyczy sytuacji, w której Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów.
7. Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę lub inny dokument, z którego wynikać będzie jej umocowanie do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniach przetargowych, w tym podpisywania dokumentów przetargowych;
8. Formularz dotyczący podwykonawców z określeniem ich udziału w wykonywaniu zamówienia - załącznik nr 8 do SIWZ;
9. Preliminarz kosztów - załącznik nr 11 do SIWZ;
10. Certyfikat jakości usług potwierdzający wysoki standard świadczonych usług szkoleniowych (np. akredytacja kuratora oświaty, certyfikat systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia wydany na podstawie międzynarodowych norm ISO, itp.), jeżeli Wykonawca takim dysponuje;
11. Projekt zaświadczenia, o którym mowa w punkcie I. 7.C) SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Wprowadzone zmiany dotyczyć mogą terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Zamawiającego lub Wykonawcy, ograniczenia zakresu przedmiotu zamówienia, w szczególności w przypadku powstania okoliczności powodujących, że wykonanie tego zakresu nie leży w interesie publicznym oraz okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany wprowadzone zostaną po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy, faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
liczba przeprowadzonych szkoleń z zakresu kosmetyki w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3:
liczba osób przeszkolonych z zakresu kosmetyki w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamów

Znaczenie kryterium 3: 15

Nazwa kryterium 4:
posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług, który potwierdzałby wysoki standard świadczonych usług

Znaczenie kryterium 4: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uppk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO
KRAKÓW, ul. Mazowiecka 21, IX piętro

Data składania wniosków, ofert: 16/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO
KRAKÓW, ul. Mazowiecka 21, IX piętro, stanowisko dziennika podawczego

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską
w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

107264 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla bezrobotnych pn.: ABC przedsiębiorczości

87955 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łabowej - Łabowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa z zakresu Aktywizacja edukacyjna w ramach projektu Uwierz w siebie współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

58517 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia z prawa zamówień publicznych realizowanego w ramach projektu pn.: Wyższa jakość i wzrost kompetencji urzędniczych = sprawny samorząd Powiatu Limanowskiego.

101397 / 2014-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pod nazwą Manicure, pedicure, stylizacja i przedłużanie paznokci, znak sprawy: ZP.271.16.2014

202613 / 2014-09-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług polegających na przeprowadzaniu wykładów, ćwiczeń, seminariów i zajęć stażowych dla uczestników szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego realizowanego w ramach projektu: Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej współfinansowanego ze środków MF EOG i NMF 2009-2014 w ramach programu PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno - epidemiologicznych

203287 / 2011-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro na usługę szkoleniową w zakresie pracownika administracyjno - biurowego z uwzględnieniem kadr, płac, obsługi programów komputerowych oraz praktyką u pracodawcy znak sprawy: ZP- 271/10/2011

369044 / 2010-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bochni - Bochnia (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bochni i innych uprawnionych w ramach środków Funduszu Pracy

139404 / 2013-04-09 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu SEP dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach w ramach Realizacji Projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

36544 / 2011-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi organizacji i przeprowadzenia szkolenia pn. Zmiany do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz akty wykonawcze, ze szczególnym uwzględnieniem rozporządzenia w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy.

389500 / 2013-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Gródek nad Dunajcem (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa realizacja usług szkoleniowych III w ramach projektu systemowego p.t. Czas na zmiany !

168493 / 2010-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro na usługę szkoleniową pod nazwą Operator koparki jednonaczyniowej do 08 m3 klasa III znak sprawy: ZP- 271/19/2010

331916 / 2011-10-12 - Uczelnia publiczna

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń, kursów i zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach w ramach Realizacji Projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

516026 / 2013-12-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie w zakresie zabezpieczania technicznego II stopnia projektowanie systemów zabezpieczeń technicznych stopni 1-4 klasy SA4 NO

303032 / 2015-11-10 - Inny: jednostka organizacyjna nieposiadajaca osobowości prawnej

Areszt Śledczy - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zamówienie na usługę zorganizaowania i przeprowadzenia szkolenia kursowego dla osadzonych odbywajacych karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Krakowie