Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

79257 / 2010-04-08 - Administracja samorządowa / Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego (Kraków)

postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pod nazwą Vademecum przedsiębiorczości, znak sprawy: ZP- 271/14/2010

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursu pod nazwą Vademecum przedsiębiorczości dla 180 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego, którego celem jest przygotowanie uczestników do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

I. 1. Program szkolenia
1. Program szkolenia składać się powinien z 75 godzin lekcyjnych, przy czym należy przyjąć, że 1 godzina = 45 minut, uwzględniających zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz indywidualne konsultacje dla uczestników kursu, podczas których będą oni mogli omawiać z prowadzącymi problemy związane z opracowywanym przez nich planem przedsięwzięcia gospodarczego;
2. Zajęcia praktyczne, w których mieszczą się indywidualne konsultacje, stanowić będą 53 godziny, natomiast zajęcia teoretyczne stanowić będą 22 godziny.
3. Program kursu musi zostać opracowany zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dn. 03 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 31, poz. 216) oraz wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez MPiPS na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl a także zawierać następujące moduły tematyczne:
a) Procedura zakładania działalności gospodarczej z omówieniem zagadnień formalnych związanych z rejestracją firmy w Urzędzie Gminy, ZUS, Urzędzie Skarbowym i Statystycznym;
b) Metodologia tworzenia biznesplanu polegająca na szczegółowym omówieniu etapów tworzenia biznesplanu z jednoczesną obiektywną oceną możliwości powodzenia planowanego przedsięwzięcia. Na tym etapie szkolenia uczestnicy posiądą umiejętność rozpoznawania otoczenia konkurencyjnego a także przewidywania efektów finansowych planowanej działalności gospodarczej. Osoba prowadząca zajęcia dokona rzetelnej oceny potencjału zamierzenia gospodarczego, uwzględniającej sytuację na lokalnym rynku pracy w danej branży;
c) Podstawy i procedury prawne z zakresu zakładania i funkcjonowania firmy:
Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej
Procedury prawno - administracyjne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
Umowy cywilno - prawne
Zatrudnianie pracowników - informacje ogólne
Prawo pracy
d) Zobowiązania podatkowe i formy ewidencji podatkowej oraz rozliczania z tytułu ubezpieczeń, w tym ZUS - ogólne omówienie zagadnień dotyczących form opodatkowania oraz zagadnień dotyczących rozliczeń z tytułu ubezpieczeń. Szczególny nacisk należy położyć na zapoznanie uczestników szkolenia z terminami dokonywania rozliczeń;
e) Szkolenie z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej z omówieniem obowiązków wynikających w tym zakresie z Prawa Pracy;
f) Omówienie wybranych zagadnień z zakresu ekonomii, marketingu i analizy rynku, form promocji w zakresie dotyczącym jednoosobowych firm.

Zamawiający oczekuje, że Wykonawca wykaże się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika szkolenia a także dokona rzetelnej oceny biznesplanów w kontekście możliwości danego kursanta, jego przedsięwzięcia gospodarczego i sytuacji na lokalnym rynku.

I. 2. Wymogi organizacyjne
A. Zamawiający skieruje na szkolenie 180 osób bezrobotnych. Zamawiający jednak zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby osób kierowanych na szkolenie o 5 osób.
B. Szkolenie realizowane będzie sukcesywnie, harmonogram realizacji zamówienia przedstawia się następująco:
1 edycja, termin: 10-24 maja 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
2 edycja, termin: 11-25 czerwca 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
3 edycja, termin: 06-20 września 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
4 edycja, termin: 08-22 października 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
5 edycja, termin: 15-29 listopada 2010, liczba osób: 20 realizacja w ramach 1 grupy 20-osobowej
C. W każdej edycji, poza piątą, Wykonawca przeszkoli po dwie grupy uczestników, przy czym zajęcia dla obu grup realizowane będą równolegle. Ilość osób kierowanych na kurs w obrębie poszczególnych miesięcy jest założeniem Zamawiającego i z różnych przyczyn, może ulec niewielkim lecz bilansującym się wahaniom. Zamawiający zastrzega, że w przypadku, gdy procedura wyłonienia najkorzystniejszej oferty przedłuży się koniecznym może okazać się przesunięcie terminu realizacji szkolenia w ramach pierwszej edycji.
D. Każda grupa szkoleniowa odbędzie, trwające w sumie 75 godzin (1 godzina = 45 minut), zajęcia, które rozpoczną się i zakończą w obrębie jednego i tego samego miesiąca, trwać będą przez 15 dni kalendarzowych, zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od godziny 8.00 do max 18.00, z uwzględnieniem przynajmniej dwóch kilkuminutowych przerw.
E. Wykonawca zapewni uczestnikom zajęć:
dostęp do serwisu kawowego w postaci kawy, herbaty, wody mineralnej, drożdżówek lub ciasteczek;
jeden ciepły, jednodaniowy posiłek dziennie;
materiały dydaktyczne i biurowe konieczne do przeprowadzenia zajęć.

Odbiór materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
Odbiór ciepłych posiłków każdy uczestnik potwierdzi podpisaniem stosownego oświadczenia.

I. 3. Pozostałe wymogi

A. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia.
B. Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację kursu, dotyczy to przede wszystkim: programu kursu, harmonogramu, dokumentów związanych z poniesionymi kosztami kursu (kosztorys), kserokopii zaświadczeń ukończonego kursu, listy obecności uczestników kursu.
C. Na zakończenie kursu, w ramach wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji szkolenia, Wykonawca wypłaci uczestnikom szkolenia zwrot kosztów przejazdu w wysokości 10,00 PLN (słownie: dziesięć złotych 00/100) za każdy dzień obecności na zajęciach. Podstawą do naliczenia wysokości zwrotu będą listy obecności. Kwotę zwrotu kosztów przejazdu należy wliczyć w cenę szkolenia wskazaną w formularzu ofertowym.
D. Na podstawie art. 41 ust.7 i ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia uczestników kursu do następstw nieszczęśliwych wypadków z wyłączeniem osób posiadających prawo do stypendium szkoleniowego. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Wykonawca dokona ubezpieczenia kursantów na podstawie imiennej listy sporządzonej przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
E. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
a) dziennika zajęć zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
b) dziennej listy obecności;
c) oświadczenia uczestników szkolenia dotyczącego skorzystania z ciepłych posiłków;
d) imiennej listy, na której uczestnicy szkolenia będą potwierdzać otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu na szkolenie;
e) rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia;
f) protokołu z egzaminu, jeżeli zostanie przeprowadzony.
I. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego na piśmie, pod rygorem odmowy zapłaty za przedmiot umowy, o:
a) niezgłoszeniu się na rozpoczęcie kursu osób skierowanych,
b) nieobecnościach na kursie osób skierowanych wraz z posiadanymi dokumentami dotyczącymi absencji na zajęciach kursu,
c) rezygnacji z uczestnictwa w kursie osób skierowanych,
d) nieprzystąpieniu do egzaminu osób skierowanych.
J. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zakończenia kursu biznesplanów wraz z oceną punktową i opisową, oraz w terminie do 5 dni po zakończeniu kursu następujących dokumentów:
a) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły kurs;
b) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły kursu, nie sporządziły i nie przedłożyły biznesplanu;
c) oryginału rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji;
d) oryginału listy potwierdzającej odbiór kosztów przejazdu;
e) oryginałów oświadczeń uczestników, dotyczących odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych;
f) oryginału oświadczenia uczestników, dotyczącego skorzystania z ciepłych posiłków;
g) oryginału kosztorysu podwykonawczego;
h) kserokopii listy obecności;
i) kserokopii polisy ubezpieczeniowej;
j) kserokopii protokołu z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony;
k) kserokopii dziennika zajęć;
l) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
Wszystkie kserokopie winny zostać potwierdzone za zgodność z oryginałem.
K. Miejsce realizacji zajęć musi być usytuowane w mieście Krakowie.
L. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne powinny być wyposażone stosownie do potrzeb jednoczesnej realizacji zajęć dydaktycznych dla dwóch 20-osobowych grup słuchaczy, tj. w miejsca siedzące, ławki/stoliki, sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne.
Do oferty należy załączyć informację dotyczącą lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych.
M. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzania niezapowiedzianych wizyt monitorujących, w trakcie których przeprowadzana będzie kontrola przebiegu szkolenia pod względem poprawności realizacji Umowy. W związku z powyższym, Wykonawca zapewni wgląd w dokumentację szkolenia na każdym etapie jego realizacji
N. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej przebiegu szkolenia na podstawie formularza ankiety oceniającej - stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ, jak również do przedstawienia jej wyników Zamawiającemu.
O. Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do przekazania uczestnikom harmonogramu realizowanych zajęć.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 79257

Data publikacji: 2010-04-08

Nazwa: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego

Ulica: ul. Mazowiecka 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-019

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 2997425, 012 6237480

Numer faxu: 012 6325215

Adres strony internetowej: www.uppk.pl

Regon: 35711718000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pod nazwą Vademecum przedsiębiorczości, znak sprawy: ZP- 271/14/2010

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursu pod nazwą Vademecum przedsiębiorczości dla 180 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego, którego celem jest przygotowanie uczestników do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

I. 1. Program szkolenia
1. Program szkolenia składać się powinien z 75 godzin lekcyjnych, przy czym należy przyjąć, że 1 godzina = 45 minut, uwzględniających zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz indywidualne konsultacje dla uczestników kursu, podczas których będą oni mogli omawiać z prowadzącymi problemy związane z opracowywanym przez nich planem przedsięwzięcia gospodarczego;
2. Zajęcia praktyczne, w których mieszczą się indywidualne konsultacje, stanowić będą 53 godziny, natomiast zajęcia teoretyczne stanowić będą 22 godziny.
3. Program kursu musi zostać opracowany zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dn. 03 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 31, poz. 216) oraz wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez MPiPS na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl a także zawierać następujące moduły tematyczne:
a) Procedura zakładania działalności gospodarczej z omówieniem zagadnień formalnych związanych z rejestracją firmy w Urzędzie Gminy, ZUS, Urzędzie Skarbowym i Statystycznym;
b) Metodologia tworzenia biznesplanu polegająca na szczegółowym omówieniu etapów tworzenia biznesplanu z jednoczesną obiektywną oceną możliwości powodzenia planowanego przedsięwzięcia. Na tym etapie szkolenia uczestnicy posiądą umiejętność rozpoznawania otoczenia konkurencyjnego a także przewidywania efektów finansowych planowanej działalności gospodarczej. Osoba prowadząca zajęcia dokona rzetelnej oceny potencjału zamierzenia gospodarczego, uwzględniającej sytuację na lokalnym rynku pracy w danej branży;
c) Podstawy i procedury prawne z zakresu zakładania i funkcjonowania firmy:
Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej
Procedury prawno - administracyjne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
Umowy cywilno - prawne
Zatrudnianie pracowników - informacje ogólne
Prawo pracy
d) Zobowiązania podatkowe i formy ewidencji podatkowej oraz rozliczania z tytułu ubezpieczeń, w tym ZUS - ogólne omówienie zagadnień dotyczących form opodatkowania oraz zagadnień dotyczących rozliczeń z tytułu ubezpieczeń. Szczególny nacisk należy położyć na zapoznanie uczestników szkolenia z terminami dokonywania rozliczeń;
e) Szkolenie z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej z omówieniem obowiązków wynikających w tym zakresie z Prawa Pracy;
f) Omówienie wybranych zagadnień z zakresu ekonomii, marketingu i analizy rynku, form promocji w zakresie dotyczącym jednoosobowych firm.

Zamawiający oczekuje, że Wykonawca wykaże się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika szkolenia a także dokona rzetelnej oceny biznesplanów w kontekście możliwości danego kursanta, jego przedsięwzięcia gospodarczego i sytuacji na lokalnym rynku.

I. 2. Wymogi organizacyjne
A. Zamawiający skieruje na szkolenie 180 osób bezrobotnych. Zamawiający jednak zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby osób kierowanych na szkolenie o 5 osób.
B. Szkolenie realizowane będzie sukcesywnie, harmonogram realizacji zamówienia przedstawia się następująco:
1 edycja, termin: 10-24 maja 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
2 edycja, termin: 11-25 czerwca 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
3 edycja, termin: 06-20 września 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
4 edycja, termin: 08-22 października 2010, liczba osób: 40 podzielonych na 2 grupy po 20 osób
5 edycja, termin: 15-29 listopada 2010, liczba osób: 20 realizacja w ramach 1 grupy 20-osobowej
C. W każdej edycji, poza piątą, Wykonawca przeszkoli po dwie grupy uczestników, przy czym zajęcia dla obu grup realizowane będą równolegle. Ilość osób kierowanych na kurs w obrębie poszczególnych miesięcy jest założeniem Zamawiającego i z różnych przyczyn, może ulec niewielkim lecz bilansującym się wahaniom. Zamawiający zastrzega, że w przypadku, gdy procedura wyłonienia najkorzystniejszej oferty przedłuży się koniecznym może okazać się przesunięcie terminu realizacji szkolenia w ramach pierwszej edycji.
D. Każda grupa szkoleniowa odbędzie, trwające w sumie 75 godzin (1 godzina = 45 minut), zajęcia, które rozpoczną się i zakończą w obrębie jednego i tego samego miesiąca, trwać będą przez 15 dni kalendarzowych, zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od godziny 8.00 do max 18.00, z uwzględnieniem przynajmniej dwóch kilkuminutowych przerw.
E. Wykonawca zapewni uczestnikom zajęć:
dostęp do serwisu kawowego w postaci kawy, herbaty, wody mineralnej, drożdżówek lub ciasteczek;
jeden ciepły, jednodaniowy posiłek dziennie;
materiały dydaktyczne i biurowe konieczne do przeprowadzenia zajęć.

Odbiór materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
Odbiór ciepłych posiłków każdy uczestnik potwierdzi podpisaniem stosownego oświadczenia.

I. 3. Pozostałe wymogi

A. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia.
B. Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację kursu, dotyczy to przede wszystkim: programu kursu, harmonogramu, dokumentów związanych z poniesionymi kosztami kursu (kosztorys), kserokopii zaświadczeń ukończonego kursu, listy obecności uczestników kursu.
C. Na zakończenie kursu, w ramach wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji szkolenia, Wykonawca wypłaci uczestnikom szkolenia zwrot kosztów przejazdu w wysokości 10,00 PLN (słownie: dziesięć złotych 00/100) za każdy dzień obecności na zajęciach. Podstawą do naliczenia wysokości zwrotu będą listy obecności. Kwotę zwrotu kosztów przejazdu należy wliczyć w cenę szkolenia wskazaną w formularzu ofertowym.
D. Na podstawie art. 41 ust.7 i ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia uczestników kursu do następstw nieszczęśliwych wypadków z wyłączeniem osób posiadających prawo do stypendium szkoleniowego. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Wykonawca dokona ubezpieczenia kursantów na podstawie imiennej listy sporządzonej przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
E. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
a) dziennika zajęć zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
b) dziennej listy obecności;
c) oświadczenia uczestników szkolenia dotyczącego skorzystania z ciepłych posiłków;
d) imiennej listy, na której uczestnicy szkolenia będą potwierdzać otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu na szkolenie;
e) rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia;
f) protokołu z egzaminu, jeżeli zostanie przeprowadzony.
I. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego na piśmie, pod rygorem odmowy zapłaty za przedmiot umowy, o:
a) niezgłoszeniu się na rozpoczęcie kursu osób skierowanych,
b) nieobecnościach na kursie osób skierowanych wraz z posiadanymi dokumentami dotyczącymi absencji na zajęciach kursu,
c) rezygnacji z uczestnictwa w kursie osób skierowanych,
d) nieprzystąpieniu do egzaminu osób skierowanych.
J. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zakończenia kursu biznesplanów wraz z oceną punktową i opisową, oraz w terminie do 5 dni po zakończeniu kursu następujących dokumentów:
a) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły kurs;
b) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły kursu, nie sporządziły i nie przedłożyły biznesplanu;
c) oryginału rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji;
d) oryginału listy potwierdzającej odbiór kosztów przejazdu;
e) oryginałów oświadczeń uczestników, dotyczących odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych;
f) oryginału oświadczenia uczestników, dotyczącego skorzystania z ciepłych posiłków;
g) oryginału kosztorysu podwykonawczego;
h) kserokopii listy obecności;
i) kserokopii polisy ubezpieczeniowej;
j) kserokopii protokołu z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony;
k) kserokopii dziennika zajęć;
l) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
Wszystkie kserokopie winny zostać potwierdzone za zgodność z oryginałem.
K. Miejsce realizacji zajęć musi być usytuowane w mieście Krakowie.
L. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne powinny być wyposażone stosownie do potrzeb jednoczesnej realizacji zajęć dydaktycznych dla dwóch 20-osobowych grup słuchaczy, tj. w miejsca siedzące, ławki/stoliki, sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne.
Do oferty należy załączyć informację dotyczącą lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych.
M. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzania niezapowiedzianych wizyt monitorujących, w trakcie których przeprowadzana będzie kontrola przebiegu szkolenia pod względem poprawności realizacji Umowy. W związku z powyższym, Wykonawca zapewni wgląd w dokumentację szkolenia na każdym etapie jego realizacji
N. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej przebiegu szkolenia na podstawie formularza ankiety oceniającej - stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ, jak również do przedstawienia jej wyników Zamawiającemu.
O. Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do przekazania uczestnikom harmonogramu realizowanych zajęć.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Informacja na temat wadium: nie wymaga się wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie 3. 1 został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże, że uzyskał wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej poprzez załączenie do oferty wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej;

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiając uzna, że warunek określony w punkcie 3. 2 został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych usług, w kolumnie pn. Przedmiot usług, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia przez Wykonawcę działalności jest krótszy - w tym okresie, że zrealizował co najmniej trzy szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i/lub konstruowania biznesplanu, z czego w każdym szkoleniu uczestniczyło co najmniej 20 słuchaczy;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie 3. 4 został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże w Wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej dwiema osobami uczestniczącymi w wykonaniu zamówienia, które - co należy wykazać w kolumnie pn. Doświadczenie i wykształcenie - posiadają doświadczenie w realizacji lub współrealizacji co najmniej trzech szkoleń z zakresu przedsiębiorczości i/lub konstruowania biznesplanu;

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
1. Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej;
2. Szczegółowy program szkolenia opracowany na podstawie wytycznych zawartych w punkcie I. 1. SIWZ;
3. Harmonogram zajęć rozpisany na poszczególne grupy, dni i godziny trwania szkolenia z podaniem tematyki i rodzaju zajęć, czasu ich trwania oraz nazwiska osoby prowadzącej.
4. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie osób uczetniczących w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował. Dotyczy sytuacji, w której Wykonawca będzie polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów.
5. Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę lub inny dokument, z którego wynikać będzie jej umocowanie do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniach przetargowych, w tym podpisywania dokumentów przetargowych;
6. Formularz dotyczący podwykonawców z określeniem ich udziału w wykonywaniu zamówienia - załącznik nr 7 do SIWZ;
7. Preliminarz kosztów - załącznik nr 6 do SIWZ.
8. Informacja dotycząca lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych.
9. Formularz ofertowy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Wprowadzone zmiany dotyczyć mogą terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od zamawiającego lub wykonawcy, ograniczenia zakresu przedmiotu zamówienia, w szczególności w przypadku powstania okoliczności powodujących, że wykonanie tego zakresu nie leży w interesie publicznym oraz okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany wprowadzone zostaną po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy, faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
liczba przeprowadzonych szkoleń z zakresu przedsiębiorczości i/lub konstruowania biznesplanu w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu skł

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
liczba osób przeszkolonych z zakresu przedsiębiorczości i/lub konstruowania biznesplanu w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składani

Znaczenie kryterium 3: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uppk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO
KRAKÓW, ul. Mazowiecka 21, IX piętro, stanowisko dziennika podawczego

Data składania wniosków, ofert: 16/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO
KRAKÓW, ul. Mazowiecka 21, IX piętro, stanowisko dziennika podawczego

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

392996 / 2009-11-13 - Podmiot prawa publicznego

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej w ramach czwartej edycji projektu Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą

262828 / 2010-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro na usługę szkoleniową pn. Uprawnienia SEP w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do napięcia do 1 KV lub do 15 KV znak sprawy: ZP- 271/31/2010

295936 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
świadczenie usługi szkoleniowej - Kurs florystyczny dla uczestników projektu W stronę samodzielności współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

69670 / 2011-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Trzebinia (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia komputerowego organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebini w ramach projektu systemowego pt. Zielone Światło dla aktywności w Gminie Trzebinia współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1. 1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

149884 / 2014-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń jednodniowych - w ramach projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej - przetarg nr 2

255196 / 2014-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługę zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu aktywizacji edukacyjnej dla osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, w wieku aktywności zawodowej, które są osobami nieaktywnymi zawodowo, bezrobotnymi lub pracującymi - rolnicy - zagrożeni wykluczeniem społecznym

351673 / 2010-12-08 - Inny: jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Areszt Śledczy - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia kursowego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej zamówienia poniżej progów ustalonych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy prawo zamówień publicznych

204095 / 2009-11-10 - Podmiot prawa publicznego

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej w ramach czwartej edycji projektu Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą

105082 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów-kursów z zakresu przygotowania zawodowego osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo z terenu Gminy Gorlice w ramach Projektu pn. Szansa pracy - nadzieją na lepsze jutro, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

141385 / 2012-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pod nazwą Kosmetyka praktyczna z elementami wizażu znak sprawy: ZP.271.15.2012

72408 / 2009-03-23 - Podmiot prawa publicznego

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usługi szkoleniowej w ramach szkoleń Zarządzanie Małą Firmą organizowanych w ramach projektu Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą

307852 / 2010-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia: Część I Nowoczesny sprzedawca dla 10 osób bezrobotnych Część II Operator wózków jezdniowych dla 20 osób bezrobotnych

212890 / 2010-07-16 - Inny: Pomoc Społeczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dębno (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu WIEDZA = SZANSA Program aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Dębno.

164862 / 2014-05-15 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie i organizacja szkoleń w projekcie Aktywizacja - Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób i rodzin z gminy Miechów.

453436 / 2012-11-15 - Inny: SamorzÄ…dowa jednostka organizacyjna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

Ośrodek Pomocy Społecznej - Muszyna (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu informatyki, doradztwo zawodowe oraz warsztaty z psychologiem w ramach projektu pn. Aktywna integracja osób bezrobotnych Nie bój się zmian

428796 / 2013-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zs. w Grojcu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla mieszkańców Gminy Oświęcim w wieku aktywności zawodowej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Poznaję siebie rozumiem innych. Integracja społeczna i zawodowa mieszkańców Gminy Oświęcim. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

267567 / 2011-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie kursów edukacyjnych dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.