Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

81834 / 2016-04-08 - / Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (Katowice)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2016-04-01 pod pozycją 33571. Zobacz ogłoszenie 33571 / 2016-04-01 - Inny: Instytut badawczy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 81834

Data publikacji: 2016-04-08

Nazwa: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Ulica: ul. Kossutha 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-844

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2546031 w. 249, 2504164

Numer faxu: 032 2541717

Regon: 27159080400000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 33571

Data wydania biuletynu: 2016-04-01

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa (sprzedaż i dostarczanie) w miarę bieżących potrzeb zamawiającego, odczynników chemicznych - wzorców. Zamawiający przewiduje podział zamówienia na części, zgodnie ze Specyfikacją techniczno-cenową zawierającą szczegółowy wykaz produktów które będą podlegały dostawie, stanowiącą załącznik Nr 1.1. do SIWZ. Wykonawca może złożyć oferty na dowolną ilość części. Oferta musi być kompletna w zakresie poszczególnych części tj. obejmować wszystkie pozycje w ramach poszczególnej części, które zamawiający umieścił w SIWZ, zgodnie z załącznikiem Nr 1.1.
Część I - Wzorce organiczne;
Część II - Wzorce pojedynczych pierwiastków oraz wzorce wielopierwiastkowe do oznaczania pierwiastków metodami ICP-OES, ASA, ETAAS;
Część III - Wzorce pojedynczych pierwiastków do oznaczania pierwiastków metodami ASA;
Część IV - Wzorce pH i przewodnictwa;
Część V - Wzorce nieorganiczne do chromatografii jonowej;
Część VI - Wzorce.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej Załącznik Nr 1.1. do SIWZ.
Wykonawca zobowiązany jest wypełnić formularz Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiący załącznik Nr 1.1.do SIWZ w zakresie części, na którą składa ofertę, potwierdzając oferowanie odczynników chemicznych - wzorców, spełniających parametry jakościowe wskazane przez zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić kolumny 3-5 podając nazwę producenta, nr katalogowy oraz parametry jakościowe oferowanego produktu.
Zamawiający oświadcza, że Centralne Laboratorium Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych posiada akredytację PCA na badane cechy i metody badawcze zgodnie z normą PN-EN ISO IEC 17025:2005. Wymagania w odniesieniu do stosowanych metod badawczych w tym obszarze regulują odpowiednie przepisy prawne, które stawiają konkretne wymagania, co do używanych materiałów pomocniczych, gdyż do uzyskania wiarygodnego wyniku wskazane jest stosowanie materiałów laboratoryjnych sprawdzonych, o powtarzalnych parametrach poświadczonych stosownymi świadectwami lub certyfikatami.
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia spełniał wymagania wynikające z normy PN EN ISO IEC 17025:2005 w zakresie zakupu usług i dostaw dla laboratoriów posiadających certyfikat akredytacji.
Nazwy własne, nazwy producentów lub numery katalogowe podane zostały wyłącznie w celu określenia wymaganych parametrów jakościowych, jakim powinny odpowiadać zamawiane produkty. Zamawiający dopuszcza wszelkie odpowiedniki rynkowe nie gorsze, niż wskazane w SIWZ. Wskazanie przez zamawiającego w SIWZ marki, numeru katalogowego lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustalaniu standardów, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych w odczynnikach, przy których zostały podane numery katalogowe, pod warunkiem, że zaproponowane przez wykonawcę odczynniki będą odpowiadały wszystkim cechom jakościowym ujętym w specyfikacji jakościowej określonej w katalogu producenta danego odczynnika. Wszelkie ryzyko (w tym koszty ewentualnych ekspertyz) związane z udowodnieniem równoważności spoczywa na wykonawcy.
W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego produkt równoważny spełnia wymagania określone przez zamawiającego, tj.:
- załączyć do oferty stosowny dokument tj. specyfikację jakościową, świadectwo kontroli jakości, lub inny równoważy dokument, z którego w sposób nie budzący wątpliwości winno wynikać, iż oferowany przedmiot zamówienia (każdy z osobna) jest o takich samych parametrach jakościowych jak ujęto w specyfikacji jakościowej określonej w katalogu producenta danego produktu wskazanego przez zamawiającego w SIWZ. Dokument ten powinien być przedłożony w języku polskim lub tłumaczony na język polski i określać m.in. nazwę producenta, nr katalogowy, parametry produktu, itp. Załączony dokument należy oznaczyć wskazując, której części i której pozycji dotyczy. załączyć do oferty stosowny dokument tj. specyfikację jakościową, świadectwo kontroli jakości, certyfikat analizy lub inny równoważy dokument, z którego w sposób nie budzący wątpliwości winno wynikać, iż oferowany przedmiot zamówienia (każdy z osobna) jest o takich samych parametrach jakościowych jak ujęto w specyfikacji jakościowej określonej w katalogu producenta danego odczynnika. Dokument ten powinien być przedłożony w języku polskim lub tłumaczony na język polski i określać m.in. nazwę producenta, nr katalogowy, skład, okres trwałości, czystość itp. Załączony dokument należy oznaczyć wskazując, której części i której pozycji dotyczy;
- załączyć do oferty oświadczenie wykonawcy o spełnianiu przez oferowane produkty równoważne wszystkich wymagań zamawiającego zawartych w niniejszej SIWZ - o treści zgodnej z wzorem określonym w załączniku Nr 6 do SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany dołączyć po jednym oświadczeniu do każdego oferowanego produktu równoważnego.
Zamawiający zastrzega, że oferowane produkty równoważne nie mogą spowodować zwiększenia kosztów (zakupu dodatkowych odczynników lub materiałów zużywalnych) ani też wykonywania dodatkowych czynności (procedur), jak np. powtórnej rewalidacji metod badawczych lub ich sprawdzenia.
Dodatkowe wymagania:
- wzorce winny pochodzić z bieżącej produkcji i posiadać wszelkie wymagane prawem atesty i świadectwa dopuszczające je do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
- do każdej dostawy danego wzorca wykonawca zobowiązany jest dołączyć certyfikat z określoną zawartością, terminem ważności, numerem serii produktu, niepewnością;
- dokumenty, o których mowa w pkt. 14.9.2. powinny zawierać odniesienie do NIST i lub do innych równoważnych krajowych lub europejskich organizacji, potwierdzających, że producent wzorca spełnia wymagania normy ISO 17025 lub potwierdzenie, że producent wzorca spełnia wymagania normy ISO 17025 w połączeniu z ISO Guide 34.
Zaproponowanie produktu o innych cechach niż określone w SIWZ będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy jako sprzecznej z SIWZ.
Zamawiający zastrzega sobie dostarczanie odczynników w oryginalnych opakowaniach producenta.
W przypadku zaoferowania preparatów/substancji chemicznych będących środkami niebezpiecznymi Wykonawca jest obowiązany do odbioru odpadów opakowaniowych po tych środkach na własny koszt. Fakt odbioru odpadów opakowaniowych, potwierdzony zostanie kartą przekazania odpadu.
Zamawiający wymaga, aby termin ważności (przydatności) zaoferowanych produktów określony przez producenta wynosił co najmniej:
- dla I części zamówienia - 12 miesięcy;
- dla II - VI części zamówienia - 24 miesiące.
Wszystkie zaoferowane przez wykonawcę produkty muszą posiadać w dacie dostawy termin ważności (przydatności) nie krótszy niż 75% okresu określonego przez producenta, z zastrzeżeniem pkt. 14.15.
W przypadku, gdy producent nie umieścił na opakowaniu daty produkcji danego odczynnika, produkty będące przedmiotem umowy muszą w dacie dostawy posiadać termin ważności nie krótszy niż:
- dla I części zamówienia - 9 miesięcy do daty ważności określonej przez producenta na opakowaniu;
- dla II - VI części zamówienia - 18 miesięcy do daty ważności określonej przez producenta na opakowaniu.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia opisane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik Nr 3 do SIWZ, będącym integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Z uwagi na specyfikę prowadzonych badań naukowo-badawczych zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmian ilościowych przedmiotu zamówienia, a także ograniczenia przedmiotu zamówienia za względu na potrzeby, których nie jest w stanie ściśle przewidzieć na etapie prowadzonego postępowania. Podane w załączniku Nr 1.1 ilości odczynników są wielkościami orientacyjnymi, oszacowanymi na podstawie zużycia w roku poprzednim oraz przewidywanego zapotrzebowania, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający w zależności od swoich potrzeb może w okresie obowiązywania umowy zamówić mniejsze ilości, co nie będzie stanowiło podstawy do zmiany cen jednostkowych. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie służy żadne roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa (sprzedaż i dostarczanie) w miarę bieżących potrzeb zamawiającego, odczynników chemicznych - wzorców. Zamawiający przewiduje podział zamówienia na części, zgodnie ze Specyfikacją techniczno-cenową zawierającą szczegółowy wykaz produktów które będą podlegały dostawie, stanowiącą załącznik Nr 1.1. do SIWZ. Wykonawca może złożyć oferty na dowolną ilość części. Oferta musi być kompletna w zakresie poszczególnych części tj. obejmować wszystkie pozycje w ramach poszczególnej części, które zamawiający umieścił w SIWZ, zgodnie z załącznikiem Nr 1.1.
Część I - Wzorce organiczne;
Część II - Wzorce pojedynczych pierwiastków oraz wzorce wielopierwiastkowe do oznaczania pierwiastków metodami ICP-OES, ASA, ETAAS;
Część III - Wzorce pojedynczych pierwiastków do oznaczania pierwiastków metodami ASA;
Część IV - Wzorce pH i przewodnictwa;
Część V - Wzorce nieorganiczne do chromatografii jonowej;
Część VI - Wzorce.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej Załącznik Nr 1.1. do SIWZ.
Wykonawca zobowiązany jest wypełnić formularz Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiący załącznik Nr 1.1.do SIWZ w zakresie części, na którą składa ofertę, potwierdzając oferowanie odczynników chemicznych - wzorców, spełniających parametry jakościowe wskazane przez zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić kolumny 3-5 podając nazwę producenta, nr katalogowy oraz parametry jakościowe oferowanego produktu.
Zamawiający oświadcza, że Centralne Laboratorium Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych posiada akredytację PCA na badane cechy i metody badawcze zgodnie z normą PN-EN ISO IEC 17025:2005. Wymagania w odniesieniu do stosowanych metod badawczych w tym obszarze regulują odpowiednie przepisy prawne, które stawiają konkretne wymagania, co do używanych materiałów pomocniczych, gdyż do uzyskania wiarygodnego wyniku wskazane jest stosowanie materiałów laboratoryjnych sprawdzonych, o powtarzalnych parametrach poświadczonych stosownymi świadectwami lub certyfikatami.
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia spełniał wymagania wynikające z normy PN EN ISO IEC 17025:2005 w zakresie zakupu usług i dostaw dla laboratoriów posiadających certyfikat akredytacji.
Nazwy własne, nazwy producentów lub numery katalogowe podane zostały wyłącznie w celu określenia wymaganych parametrów jakościowych, jakim powinny odpowiadać zamawiane produkty. Zamawiający dopuszcza wszelkie odpowiedniki rynkowe nie gorsze, niż wskazane w SIWZ. Wskazanie przez zamawiającego w SIWZ marki, numeru katalogowego lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustalaniu standardów, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych w odczynnikach, przy których zostały podane numery katalogowe, pod warunkiem, że zaproponowane przez wykonawcę odczynniki będą odpowiadały wszystkim cechom jakościowym ujętym w specyfikacji jakościowej określonej w katalogu producenta danego odczynnika. Wszelkie ryzyko (w tym koszty ewentualnych ekspertyz) związane z udowodnieniem równoważności spoczywa na wykonawcy.
W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego produkt równoważny spełnia wymagania określone przez zamawiającego, tj.:
- załączyć do oferty stosowny dokument tj. specyfikację jakościową, świadectwo kontroli jakości, lub inny równoważy dokument, z którego w sposób nie budzący wątpliwości winno wynikać, iż oferowany przedmiot zamówienia (każdy z osobna) jest o takich samych parametrach jakościowych jak ujęto w specyfikacji jakościowej określonej w katalogu producenta danego produktu wskazanego przez zamawiającego w SIWZ. Dokument ten powinien być przedłożony w języku polskim lub angielskim i określać m.in. nazwę producenta, nr katalogowy, parametry produktu, itp. Załączony dokument należy oznaczyć wskazując, której części i której pozycji dotyczy.
- załączyć do oferty oświadczenie wykonawcy o spełnianiu przez oferowane produkty równoważne wszystkich wymagań zamawiającego zawartych w niniejszej SIWZ - o treści zgodnej z wzorem określonym w załączniku Nr 6 do SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany dołączyć po jednym oświadczeniu do każdego oferowanego produktu równoważnego.
Zamawiający zastrzega, że oferowane produkty równoważne nie mogą spowodować zwiększenia kosztów (zakupu dodatkowych odczynników lub materiałów zużywalnych) ani też wykonywania dodatkowych czynności (procedur), jak np. powtórnej rewalidacji metod badawczych lub ich sprawdzenia.
Dodatkowe wymagania:
- wzorce winny pochodzić z bieżącej produkcji i posiadać wszelkie wymagane prawem atesty i świadectwa dopuszczające je do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
- do każdej dostawy danego wzorca wykonawca zobowiązany jest dołączyć certyfikat z określoną zawartością, terminem ważności, numerem serii produktu, niepewnością;
- dokumenty, o których mowa w pkt. 14.9.2. powinny zawierać odniesienie do NIST i lub do innych równoważnych krajowych lub europejskich organizacji, potwierdzających, że producent wzorca spełnia wymagania normy ISO 17025 lub potwierdzenie, że producent wzorca spełnia wymagania normy ISO 17025 w połączeniu z ISO Guide 34.
Zaproponowanie produktu o innych cechach niż określone w SIWZ będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy jako sprzecznej z SIWZ.
Zamawiający zastrzega sobie dostarczanie odczynników w oryginalnych opakowaniach producenta.
W przypadku zaoferowania preparatów/substancji chemicznych będących środkami niebezpiecznymi Wykonawca jest obowiązany do odbioru odpadów opakowaniowych po tych środkach na własny koszt. Fakt odbioru odpadów opakowaniowych, potwierdzony zostanie kartą przekazania odpadu.
Zamawiający wymaga, aby termin ważności (przydatności) zaoferowanych produktów określony przez producenta wynosił co najmniej:
- dla I i III części zamówienia - 12 miesięcy;
- dla II, IV - VI części zamówienia - 24 miesiące.
Wszystkie zaoferowane przez wykonawcę produkty muszą posiadać w dacie dostawy termin ważności (przydatności) nie krótszy niż 75% okresu określonego przez producenta, z zastrzeżeniem pkt. 14.15.
W przypadku, gdy producent nie umieścił na opakowaniu daty produkcji danego odczynnika, produkty będące przedmiotem umowy muszą w dacie dostawy posiadać termin ważności nie krótszy niż:
- dla I i III części zamówienia - 9 miesięcy do daty ważności określonej przez producenta na opakowaniu;
- dla II, IV - VI części zamówienia - 18 miesięcy do daty ważności określonej przez producenta na opakowaniu.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia opisane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik Nr 3 do SIWZ, będącym integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Z uwagi na specyfikę prowadzonych badań naukowo-badawczych zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmian ilościowych przedmiotu zamówienia, a także ograniczenia przedmiotu zamówienia za względu na potrzeby, których nie jest w stanie ściśle przewidzieć na etapie prowadzonego postępowania. Podane w załączniku Nr 1.1 ilości odczynników są wielkościami orientacyjnymi, oszacowanymi na podstawie zużycia w roku poprzednim oraz przewidywanego zapotrzebowania, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający w zależności od swoich potrzeb może w okresie obowiązywania umowy zamówić mniejsze ilości, co nie będzie stanowiło podstawy do zmiany cen jednostkowych. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie służy żadne roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 11.04.2016 godzina 10:00, miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice.

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 18.04.2016 godzina 10:00, miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice.

Podobne przetargi