Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

190694 / 2010-07-01 - / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Tuchola)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-06-21 pod pozycją 175392. Zobacz ogłoszenie 175392 / 2010-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 190694

Data publikacji: 2010-07-01

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: pl. Wolności 23

Numer domu: 23

Miejscowość: Tuchola

Kod pocztowy: 89-500

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-52 559 08 00

Numer faxu: 0-52 559 08 01

Regon: 09250659300000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 175392

Data wydania biuletynu: 2010-06-21

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia pn. Brukarz dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi oraz skierowanych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu badań lekarskich.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania mniejszej liczby uczestników szkolenia z powodu przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. braku osób bezrobotnych zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu). Szkolenie przeznaczone jest dla osób bezrobotnych posiadających co najmniej wykształcenie gimnazjalne /podstawowe.
Wymagana liczba godzin szkolenia to 145 h łącznie z egzaminem. Jedną godzinę należy rozumieć jako 60 minut, na co składa się 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny.
Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do piątku, maksymalnie po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika w godzinach od 8.00 do 16.00. W każdym dniu trwania szkolenia Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć teoretycznych i praktycznych zgodny z Rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 Nr 31, poz. 216), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia części teoretycznej szkolenia na terenie miasta Tucholi, a części praktycznej na terenie miasta Tucholi lub powiatu tucholskiego. Jeżeli zajęcia praktyczne będą odbywały się poza miastem Tuchola, Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu transport do miejsca odbywania tych zajęć oraz powrót do miasta Tuchola.
Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników kursu uprawnień do wykonywania zawodu brukarza. Zakres i jakość szkolenia powinny być oparte na bazie standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programach szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl i powinien obejmować następujące zagadnienia teoretyczne i praktyczne:
- podstawowe zasady bhp,
- maszyny, sprzęt i narzędzia do robót ziemnych,
- nabycie uprawnień do obsługi:
zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, narzędzi udarowych ręcznych, przecinarek
do nawierzchni dróg,
- wykonanie wykopów, skarp i nasypów,
- wykonanie nawierzchni brukowych z kamieni,
- wykonanie nawierzchni z kostek i płytek betonowych.

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, zapewnienia stanowisk szkoleniowych wyposażonych w niezbędny sprzęt (max. 2 słuchaczy na jedno urządzenie) oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych związanych z przeprowadzeniem kursu (podręczników, zeszytów, długopisów, itp.). Zapewnienie każdego dnia, w czasie trwania przerw, cateringu w postaci: kawa, herbata, zimne napoje oraz jednego ciepłego posiłku dziennie typu zupa.
Szkolenie musi zakończyć się egzaminem i uzyskaniem przez uczestników zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r. oraz dokumentu potwierdzającego uzyskanie uprawnień do obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, narzędzi udarowych ręcznych oraz przecinarek do nawierzchni dróg.
Szkolenie finansowane będzie ze środków Funduszu Pracy lub środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia w zawodzie Brukarz z obsługą specjalistycznego sprzętu do robót ziemnych, tj. zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, narzędzi udarowych ręcznych, przecinarek do nawierzchni dróg dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi oraz skierowanych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu badań lekarskich.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania mniejszej liczby uczestników szkolenia z powodu przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. braku osób bezrobotnych zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu). Szkolenie przeznaczone jest dla osób bezrobotnych posiadających co najmniej wykształcenie gimnazjalne /podstawowe.
Wymagana liczba godzin szkolenia to 152 h łącznie z egzaminem. Egzamin końcowy z obsługi sprzętu należy przeprowadzić bezpośrednio po zakończeniu szkolenia. Jedną godzinę należy rozumieć jako 60 minut, na co składa się 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny.
Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do soboty. W każdym dniu trwania szkolenia Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć teoretycznych i praktycznych zgodny z Rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 Nr 31, poz. 216), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora.
Miejsce realizacji szkolenia: baza szkoleniowa wskazana przez Wykonawcę. Wykonawca musi pokryć koszty zakwaterowania i całodziennego wyżywienia, jeżeli szkolenie będzie odbywało się w innej miejscowości niż siedziba Zamawiającego. W koszcie szkolenia należy uwzględnić koszty przejazdu kursantów w przypadku odbywania zajęć praktycznych poza miejscem siedziby jednostki szkoleniowej.
Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników kursu uprawnień do wykonywania zawodu brukarza i obsługi specjalistycznego sprzętu do robót ziemnych. Zakres i jakość szkolenia powinny być oparte na bazie standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programach szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl z uwzględnieniem następujących zagadnień teoretycznych i praktycznych:
- podstawowe zasady bhp,
- maszyny, sprzęt i narzędzia do robót ziemnych,
- nabycie uprawnień do obsługi:
zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, narzędzi udarowych ręcznych, przecinarek
do nawierzchni dróg,
- wykonanie wykopów, skarp i nasypów,
- wykonanie nawierzchni brukowych z kamieni,
- wykonanie nawierzchni z kostek i płytek betonowych.

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, zapewnienia stanowisk szkoleniowych wyposażonych w niezbędny sprzęt oraz zapewnienie materiałów dydaktycznych związanych z przeprowadzeniem kursu (podręczników, zeszytów, długopisów, itp.). Szkolenie musi zakończyć się egzaminem i uzyskaniem przez uczestników zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 3 lutego 2006 r. oraz dokumentu potwierdzającego uzyskanie uprawnień do obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, narzędzi udarowych ręcznych oraz przecinarek do nawierzchni dróg.
Szkolenie finansowane będzie ze środków Funduszu Pracy lub środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Miejsce składania: IV.4.4

Przed wprowadzeniem zmainy: 06.07.2010

Po wprowadzeniu zmiany: 08.07.2010

Podobne przetargi