Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

287800 / 2013-07-22 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski (Aleksandrów Kujawski)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie technolog robót wykończeniowych dla 10 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Opis zamówienia

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie technolog robót wykończeniowych dla 10 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
1. Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień - kod CPV 80530000-8.
2. Zamówienie dotyczy zorganizowania i przeprowadzenia kursu w zakresie technolog robót wykończeniowych. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych i/lub poszukujących pracy o odpowiednich predyspozycjach do wykonywania tego rodzaju prac. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do podjęcia pracy w zawodzie Technolog robót wykończeniowych lub do uruchomienia własnej działalności gospodarczej.
3. Kursem będą objęte osoby bezrobotne i/lub poszukujące pracy, zamieszkujące na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski i zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, które zostaną skierowane na kurs po przeprowadzeniu naboru i kwalifikacji.
4. Miejscem przeprowadzenia kursu jest teren gminy/miasta Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie. W ramach zajęć praktycznych zostaną przeprowadzone prace budowlane w miejscu siedziby GOPS tj. na terenie miasta Aleksandrów Kujawski. Zajęcia praktyczne obejmowały będą prace budowlane związane z wykańczaniem wnętrz. Materiały do wykonania prac budowlanych zabezpiecza Wykonawca w uzgodnieniu z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kujawski. Wykaz materiałów zawarty jest w załączniku nr 11 do wniosku - materiał ten należy uwzględnić kalkulacji w kosztów.
5. Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia teoretyczne powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia kursu będącego przedmiotem zamówienia. Zajęcia powinny być prowadzone w salach dydaktycznych wyposażonych w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne, w tym: biurka lub ławki oraz krzesła.
6. Kurs powinien mieć opiekuna z ramienia Wykonawcy czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
7. Kurs powinien być przeprowadzony przez doświadczoną kadrę dydaktyczną posiadającą uprawnienia do prowadzenia zajęć oraz praktykę w tym zakresie.
8. Kurs winien być przeprowadzony zgodnie z programem kursu oraz przedstawionym harmonogramem.
9. Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych (teoria, praktyka, ćwiczenia) powinny być szczegółowo rozpisane w programie kursu.
10. Kurs prowadzony będzie w jednej grupie 10 osobowej. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie lub wycofania uczestnika z nauczania, jeżeli nie upłynęło więcej niż 20% godzin lekcyjnych objętych kursem, w wolne miejsce Zamawiający wprowadza kolejnego uczestnika z listy rezerwowej.
11. Przed terminem rozpoczęcia szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz 10 osób oraz trzech osób rezerwowych skierowanych do odbycia kursu.
12. Wymagana liczba godzin zegarowych kursu dla każdego uczestnika: 250, w tym 50 godzin zajęć teoretycznych i 200 godzin zajęć praktycznych/ćwiczeń + egzamin. Przez 1 godzinę zajęć teoretycznych należy rozumieć 45 minut. Przez 1 godzinę zajęć praktycznych należy rozumieć 60 minut.
13. Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w kolejno następujących po sobie dniach powszednich tj. od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach od 800 do 2000. Obowiązek przeprowadzania kursu w dni powszednie oznacza, że niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Wymaga się aby szkolenie trwało w tygodniu przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz. U. z 2013, poz. 674 ze zm.).
14. Kurs powinien obejmować w części teoretycznej umieszczone poniżej zagadnienia:
- BHP w pracy budowlańca i ochrona zdrowia w pracach budowlanych,
- materiałoznawstwo - rodzaje materiałów, maszyn i urządzeń do wykonywania prac budowlanych,
- planowanie szczegółowe przebiegu i właściwej kolejności czynności technologicznych w pracach budowlanych,
- planowanie robót budowlanych - szacowanie zapotrzebowania na materiały i zagospodarowanie przestrzeni,
- ocena ilościowa i jakościowa materiałów używanych w pracach budowlanych,
- rysunek zawodowy z podstawami kosztorysowania i wymiarowania w pracach budowlanych,
- technologia z maszynoznawstwem (agregaty tynkarskie),
- nowoczesne technologie i wybrane zagadnienia z zakresu prac murarskich,
- nowoczesne techniki tynkarskie,
- naprawianie uszkodzonych tynków,
- wykonywanie powłok malarskich,
- tapetowanie powierzchni ścian i sufitów,
- osadzanie i tynkowanie stolarki budowlanej - otworowej,
- wykonywanie posadzek z różnych materiałów,
- wykonywanie okładzin ściennych przy wykończeniowych robotach posadzkarskich,
- wykonywanie warstw ochronnych podłóg i posadzek,
- rodzaje zapraw oraz klejów do prac ogólnobudowlanych i montażowych,
- prawo pracy obejmujące zagadnienia z zakresu praw i obowiązków pracowniczych wg K.P.
Zajęcia praktyczne powinny obejmować:
- tynkowanie powierzchni gładkich i nieregularnych,
- układanie kamienia dekoracyjnego na ścianach i paneli podłogowych na podłogach,
- montaż paneli i płyt kartonowo-gipsowych
- malowanie ścian.
15. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu materiały dydaktyczne, tematycznie związane
z prezentowanym na zajęciach materiałem teoretycznym (podręczniki, skrypty, materiały kancelaryjne przybory do pisania itp.). Każdy uczestnik kursu musi otrzymać na własność: program kursu i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze (zeszyt z trwale zespolonymi kartkami) oraz długopis.
16. Wykonawca na swój koszt zapewnia uczestnikom kursu obuwie, odzież ochronną, niezbędne urządzenia, narzędzia, sprzęt oraz materiały do przeprowadzenia prac w ramach odbycia zajęć praktycznych. Obuwie i odzież ochronna po zakończeniu kursu przechodzą na własność uczestnika.
17. Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi kursu muszą być adekwatne do treści kursu oraz dobre jakościowo. Materiały wykorzystywane podczas realizacji kursu powinny być przekazane każdemu uczestnikowi kursu za pokwitowaniem na początku kursu bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
18. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu.
19. Każdego dnia trwania kursu musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych/ćwiczeń zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestników szkolenia.
20. Wykonawca po zakończeniu szkolenia przeprowadza egzamin sprawdzający wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu. W harmonogramie kursu należy wskazać termin zorganizowania egzaminu, bez określania wymiaru godzin jego trwania. Czasu trwania egzaminu nie wlicza się do czasu trwania kursu. Egzaminy sprawdzające przeprowadzi komisja powołana przez Wykonawcę. Do składu komisji Wykonawca powoła jednego przedstawiciela Zamawiającego. Koszty egzaminów dla uczestników kursu ponosi Wykonawca.
21. Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym:
zaświadczenie o ukończeniu kursu według wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186) lub inne zaświadczenie właściwe ze względu na specyfikę szkolenia, określone odrębnymi przepisami. Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie potwierdza obecność uczestnika, w co najmniej 80% godzin lekcyjnych objętych kursem.
22. Wykonawca oświadcza, że prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer pesel uczestnika szkolenia oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
23. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej.
24. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu listy obecności, listę potwierdzającą odbiór kompletu materiałów dydaktycznych, listę zaświadczeń i kserokopii tych zaświadczeń, listę i oryginały ankiet ewaluacyjnych, listę uczestników ubezpieczonych od NNW.
25. Wykonawca zobowiązany jest do fotograficznego udokumentowania przebiegu kursu i przekazania Zamawiającemu niezwłocznie po zakończeniu kursu co najmniej 15 zdjęć w tym zakresie na nośniku CD.
26. Uczestnikom szkolenia, każdego dnia należy zapewnić:
- przerwy kawowe w tym gorąca kawa, herbata, ciasto, soki, woda mineralna gazowana i niegazowana,
- serwis gastronomiczny (przygotowanie, nakrycie stołów, zastawa np. naczynia jednorazowego użytku oraz sprzątanie),
- gorący obiad (zupa - jedna porcja w ilości min 200 ml + danie mięsne (mięso min. 80 g) + ziemniaki lub frytki min. 200 g, surówka lub gotowane warzywa min. 60 g).
27. Wykonawca jest zobowiązany do wyeksponowania logotypów POKL, EFS oraz emblematów Unii Europejskiej i zamieszczenia informacji o współfinansowaniu zadania ze środków EFS na materiałach dydaktycznych oraz w miejscach realizacji kursu.
28. Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z kursem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem - na podstawie listy osób przekazanej przez Zamawiającego. Koszty ubezpieczenia ponosi Wykonawca a Zamawiający refunduje je na podstawie przedłożonych dokumentów. Koszty ubezpieczenia nie są uwzględnione w preliminarzu kosztów stanowiącym załącznik nr 10 do siwz.
29. Przed przystąpieniem do zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursu, uzyskanie orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonania pracy na stanowisku technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Koszty uzyskania orzeczenia ponosi Wykonawca a Zamawiający refunduje je na podstawie przedłożonych dokumentów. Koszty orzeczenia leksarskiego nie są uwzględnione w preliminarzu kosztów stanowiącym załącznik nr 10 do siwz.
30. Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 Nr 101, poz. 926 ze zm.).
31. Wykonawca zobowiązany jest przed zawarciem umowy z podwykonawcą przedłożyć Zamawiającemu projekt umowy z podwykonawcą wraz z zakresem usług podlegających zleceniu i uzyskać zgodę zamawiającego. (jeżeli wykonawca przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców).
32. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 287800

Data publikacji: 2013-07-22

Nazwa: Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski

Ulica: ul. Słowackiego 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

Kod pocztowy: 87-700

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2822031, 2822059 w. 37

Numer faxu: 054 2822031, 2822059

Adres strony internetowej: www.bip.gmina-aleksandrowkujawski.pl

Regon: 00054496400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie technolog robót wykończeniowych dla 10 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie technolog robót wykończeniowych dla 10 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
1. Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień - kod CPV 80530000-8.
2. Zamówienie dotyczy zorganizowania i przeprowadzenia kursu w zakresie technolog robót wykończeniowych. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych i/lub poszukujących pracy o odpowiednich predyspozycjach do wykonywania tego rodzaju prac. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do podjęcia pracy w zawodzie Technolog robót wykończeniowych lub do uruchomienia własnej działalności gospodarczej.
3. Kursem będą objęte osoby bezrobotne i/lub poszukujące pracy, zamieszkujące na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski i zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, które zostaną skierowane na kurs po przeprowadzeniu naboru i kwalifikacji.
4. Miejscem przeprowadzenia kursu jest teren gminy/miasta Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie. W ramach zajęć praktycznych zostaną przeprowadzone prace budowlane w miejscu siedziby GOPS tj. na terenie miasta Aleksandrów Kujawski. Zajęcia praktyczne obejmowały będą prace budowlane związane z wykańczaniem wnętrz. Materiały do wykonania prac budowlanych zabezpiecza Wykonawca w uzgodnieniu z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kujawski. Wykaz materiałów zawarty jest w załączniku nr 11 do wniosku - materiał ten należy uwzględnić kalkulacji w kosztów.
5. Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia teoretyczne powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia kursu będącego przedmiotem zamówienia. Zajęcia powinny być prowadzone w salach dydaktycznych wyposażonych w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne, w tym: biurka lub ławki oraz krzesła.
6. Kurs powinien mieć opiekuna z ramienia Wykonawcy czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
7. Kurs powinien być przeprowadzony przez doświadczoną kadrę dydaktyczną posiadającą uprawnienia do prowadzenia zajęć oraz praktykę w tym zakresie.
8. Kurs winien być przeprowadzony zgodnie z programem kursu oraz przedstawionym harmonogramem.
9. Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych (teoria, praktyka, ćwiczenia) powinny być szczegółowo rozpisane w programie kursu.
10. Kurs prowadzony będzie w jednej grupie 10 osobowej. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie lub wycofania uczestnika z nauczania, jeżeli nie upłynęło więcej niż 20% godzin lekcyjnych objętych kursem, w wolne miejsce Zamawiający wprowadza kolejnego uczestnika z listy rezerwowej.
11. Przed terminem rozpoczęcia szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz 10 osób oraz trzech osób rezerwowych skierowanych do odbycia kursu.
12. Wymagana liczba godzin zegarowych kursu dla każdego uczestnika: 250, w tym 50 godzin zajęć teoretycznych i 200 godzin zajęć praktycznych/ćwiczeń + egzamin. Przez 1 godzinę zajęć teoretycznych należy rozumieć 45 minut. Przez 1 godzinę zajęć praktycznych należy rozumieć 60 minut.
13. Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się w kolejno następujących po sobie dniach powszednich tj. od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach od 800 do 2000. Obowiązek przeprowadzania kursu w dni powszednie oznacza, że niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Wymaga się aby szkolenie trwało w tygodniu przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz. U. z 2013, poz. 674 ze zm.).
14. Kurs powinien obejmować w części teoretycznej umieszczone poniżej zagadnienia:
- BHP w pracy budowlańca i ochrona zdrowia w pracach budowlanych,
- materiałoznawstwo - rodzaje materiałów, maszyn i urządzeń do wykonywania prac budowlanych,
- planowanie szczegółowe przebiegu i właściwej kolejności czynności technologicznych w pracach budowlanych,
- planowanie robót budowlanych - szacowanie zapotrzebowania na materiały i zagospodarowanie przestrzeni,
- ocena ilościowa i jakościowa materiałów używanych w pracach budowlanych,
- rysunek zawodowy z podstawami kosztorysowania i wymiarowania w pracach budowlanych,
- technologia z maszynoznawstwem (agregaty tynkarskie),
- nowoczesne technologie i wybrane zagadnienia z zakresu prac murarskich,
- nowoczesne techniki tynkarskie,
- naprawianie uszkodzonych tynków,
- wykonywanie powłok malarskich,
- tapetowanie powierzchni ścian i sufitów,
- osadzanie i tynkowanie stolarki budowlanej - otworowej,
- wykonywanie posadzek z różnych materiałów,
- wykonywanie okładzin ściennych przy wykończeniowych robotach posadzkarskich,
- wykonywanie warstw ochronnych podłóg i posadzek,
- rodzaje zapraw oraz klejów do prac ogólnobudowlanych i montażowych,
- prawo pracy obejmujące zagadnienia z zakresu praw i obowiązków pracowniczych wg K.P.
Zajęcia praktyczne powinny obejmować:
- tynkowanie powierzchni gładkich i nieregularnych,
- układanie kamienia dekoracyjnego na ścianach i paneli podłogowych na podłogach,
- montaż paneli i płyt kartonowo-gipsowych
- malowanie ścian.
15. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu materiały dydaktyczne, tematycznie związane
z prezentowanym na zajęciach materiałem teoretycznym (podręczniki, skrypty, materiały kancelaryjne przybory do pisania itp.). Każdy uczestnik kursu musi otrzymać na własność: program kursu i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze (zeszyt z trwale zespolonymi kartkami) oraz długopis.
16. Wykonawca na swój koszt zapewnia uczestnikom kursu obuwie, odzież ochronną, niezbędne urządzenia, narzędzia, sprzęt oraz materiały do przeprowadzenia prac w ramach odbycia zajęć praktycznych. Obuwie i odzież ochronna po zakończeniu kursu przechodzą na własność uczestnika.
17. Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi kursu muszą być adekwatne do treści kursu oraz dobre jakościowo. Materiały wykorzystywane podczas realizacji kursu powinny być przekazane każdemu uczestnikowi kursu za pokwitowaniem na początku kursu bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
18. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu.
19. Każdego dnia trwania kursu musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych/ćwiczeń zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestników szkolenia.
20. Wykonawca po zakończeniu szkolenia przeprowadza egzamin sprawdzający wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu. W harmonogramie kursu należy wskazać termin zorganizowania egzaminu, bez określania wymiaru godzin jego trwania. Czasu trwania egzaminu nie wlicza się do czasu trwania kursu. Egzaminy sprawdzające przeprowadzi komisja powołana przez Wykonawcę. Do składu komisji Wykonawca powoła jednego przedstawiciela Zamawiającego. Koszty egzaminów dla uczestników kursu ponosi Wykonawca.
21. Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym:
zaświadczenie o ukończeniu kursu według wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186) lub inne zaświadczenie właściwe ze względu na specyfikę szkolenia, określone odrębnymi przepisami. Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie potwierdza obecność uczestnika, w co najmniej 80% godzin lekcyjnych objętych kursem.
22. Wykonawca oświadcza, że prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer pesel uczestnika szkolenia oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
23. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej.
24. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu listy obecności, listę potwierdzającą odbiór kompletu materiałów dydaktycznych, listę zaświadczeń i kserokopii tych zaświadczeń, listę i oryginały ankiet ewaluacyjnych, listę uczestników ubezpieczonych od NNW.
25. Wykonawca zobowiązany jest do fotograficznego udokumentowania przebiegu kursu i przekazania Zamawiającemu niezwłocznie po zakończeniu kursu co najmniej 15 zdjęć w tym zakresie na nośniku CD.
26. Uczestnikom szkolenia, każdego dnia należy zapewnić:
- przerwy kawowe w tym gorąca kawa, herbata, ciasto, soki, woda mineralna gazowana i niegazowana,
- serwis gastronomiczny (przygotowanie, nakrycie stołów, zastawa np. naczynia jednorazowego użytku oraz sprzątanie),
- gorący obiad (zupa - jedna porcja w ilości min 200 ml + danie mięsne (mięso min. 80 g) + ziemniaki lub frytki min. 200 g, surówka lub gotowane warzywa min. 60 g).
27. Wykonawca jest zobowiązany do wyeksponowania logotypów POKL, EFS oraz emblematów Unii Europejskiej i zamieszczenia informacji o współfinansowaniu zadania ze środków EFS na materiałach dydaktycznych oraz w miejscach realizacji kursu.
28. Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z kursem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem - na podstawie listy osób przekazanej przez Zamawiającego. Koszty ubezpieczenia ponosi Wykonawca a Zamawiający refunduje je na podstawie przedłożonych dokumentów. Koszty ubezpieczenia nie są uwzględnione w preliminarzu kosztów stanowiącym załącznik nr 10 do siwz.
29. Przed przystąpieniem do zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursu, uzyskanie orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonania pracy na stanowisku technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Koszty uzyskania orzeczenia ponosi Wykonawca a Zamawiający refunduje je na podstawie przedłożonych dokumentów. Koszty orzeczenia leksarskiego nie są uwzględnione w preliminarzu kosztów stanowiącym załącznik nr 10 do siwz.
30. Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 Nr 101, poz. 926 ze zm.).
31. Wykonawca zobowiązany jest przed zawarciem umowy z podwykonawcą przedłożyć Zamawiającemu projekt umowy z podwykonawcą wraz z zakresem usług podlegających zleceniu i uzyskać zgodę zamawiającego. (jeżeli wykonawca przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców).
32. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Za spełniających ten warunek udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz.415 ze zm.).
Oceny spełniania tego warunku udziału w postępowaniu Zamawiający dokona na podstawie złożonego wraz z ofertą wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz.415 z późn. zm.), stosując zasadę: Wykonawca SPEŁNIA bądź NIE SPEŁNIA warunek udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Za spełnienie warunku uważane będzie przeprowadzenie minimum 1 szkolenia grupowego z zakresu objętego zamówieniem, wykonanego w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie wykazu wykonanych usług załączonego przez Wykonawcę do oferty - załącznik nr 5 do SIWZ (wykaz usług odpowiadających swoim rodzajem pracom, stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem miejsca wykonania wraz z dowodami, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie) metodą warunku: SPEŁNIA bądź NIE SPEŁNIA.

Potencjał techniczny:
Za spełniających ten warunek udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy dysponują lub będą dysponować podczas kursu wykazem narzędzi, wyposażeniem zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie wykazu bazy techniczno-dydaktycznej niezbędnej do wykonania kursu wraz z informacją o podstawie do dysponowania jej zasobami - załącznik nr 7 do SIWZ metodą warunku: SPEŁNIA bądź NIE SPEŁNIA.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował osobami posiadającymi kwalifikacje i co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie robót wykończeniowych w budownictwie.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie metodą warunku: spełnia lub nie spełnia w oparciu o dokumenty - wykaz osób, przewidzianych do realizacji zamówienia w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, bezpośrednio zatrudnionych jako wykładowcy/instruktorzy wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także z zakresu wykonywanych czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami oraz oświadczenie podpisane przez każdą z osób wskazanych w powyższym wykazie załącznik nr 6 i 6a.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy załączonego przez Wykonawcę do oferty - załącznik nr 4 do SIWZ metodą warunku: SPEŁNIA bądź NIE SPEŁNIA.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
przeprowadzenie minimum 1 szkolenia grupowego z zakresu objętego zamówieniem.

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ.
2. Aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
3. Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest zarejestrowany w Internetowej Bazie Ofert Szkoleniowych (www.inwestycjawkadry.pl).
4. Wypełniony program kursu - załącznik nr 9.
5. Wypełniony preliminarz kosztów - załącznik nr 10.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Postanowienia umowy Zamawiający zawarł w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 7 do siwz.
2. Umowa może być zmieniona w stosunku do złożonej oferty na niżej wymienionych warunkach:
a. w stosunku do zmiany osób reprezentujących w przypadku zmian organizacyjnych,
b. w przypadku urzędowej zmiany stawki podatku VAT,
c. w innych sytuacjach gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np. gdy obniży to koszty realizacja zadania albo skróci czas realizacji).

3. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych:
a. zmiany miejsca prowadzenia kursu pod warunkiem, że nowa lokalizacja będzie spełniała wymagania określone w SIWZ,
b. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana numeru rachunku bankowego, zmiana dokumentów potwierdzających uregulowanie płatności wobec podwykonawców),
c. zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy stronami.

4. Wszelkie zmiany do niniejszej umowy wymagają zgody Zamawiającego oraz pod rygorem
nieważności zachowania formy pisemnej w postaci aneksu i będą dopuszczalne w granicach normowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. z 2010 r. Dz. U. nr 113, poz. 759 z późn. zm.).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Miejsce realizacji zamwienia

Znaczenie kryterium 2: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.gmina-aleksandrowkujawski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski, ul. Słowackiego 12, 87-700 Aleksandrów Kujawski.

Data składania wniosków, ofert: 30/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski, ul. Słowackiego 12, 87-700 Aleksandrów Kujawski.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Program operacyjny kapitał ludzki współfinansowany ze środków EFS priorytet VII działanie 7.1 poddziałanie 7.1.1.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

56329 / 2013-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kruszwica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie: -kursów i warsztatów w ramach projektu systemowego pn.: Program aktywizacji społeczno-zawodowej bezrobotnych w gminie Kruszwica -szkolenia w ramach podnoszenia kluczowych kompetencji zawodowych osób zobowiązanych do realizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

81901 / 2011-03-14 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Koronowie - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursu glazurnik, malarz-szpachlarz, brukarz i zajęć aktywizacji zawodowej

135813 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasinie - Łasin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wykonanie usługi w zakresie szkoleń dla osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Pomysł na aktywność

2603 / 2009-01-05 - Inny: jednostka sektora finansów publicznych

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia szkolenia zawodowego dla uczestników projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój we Włocławku współfinansowanego ze środków EFS

98907 / 2014-05-08 - Inny: Państwowa Jednostka Budżetowa

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi, materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 10 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Inowrocławiu.

2675 / 2009-01-05 - Inny: jednostka sektora finansów publicznych

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia szkoleń zawodowych dla uczestników projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój we Włocławku współfinansowanego z EFS

340658 / 2012-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia o nazwie Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

81179 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Aleksandrowie Kujawskim - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów obejmujących specjalistyczne zajęcia zawodowe poszerzające lub umożliwiające nabycie kwalifikacji zawodowych w ramach projektu systemowego pn. Moja szansa na niezależność w 2013r. Projekt realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Aleksandrowie Kujawskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

377194 / 2012-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kcynia (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE KURSÓW I SZKOLEŃ ZAWODOWYCH W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWEGO TERAZ WY! - PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ W GMINIE KCYNIA, REALIZOWANEGO PRZEM MIEJSKO - GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI

143619 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijewie Królewskim - Kijewo Królewskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie : 1. Kursów zawodowych, 2. Treningu kompetencji i umiejętności społecznych, 3. Doradztwa zawodowego, 4. Programu Aktywności Lokalnej - dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i osób niepełnosprawnych

216068 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie kucharz, kelner, barman dla 20 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

135718 / 2009-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług szkoleniowych i kursów kwalifikacyjne dla nauczycieli z byłego województwa bydgoskiego

262615 / 2011-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kcynia (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZWOANIE I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWEGO >TERAZ WY! - PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ W GMINIE KCYNIA< WPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EFZ W RAMACH POKL