Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

93582 / 2016-04-15 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Wojewódzkich (Bydgoszcz)

opracowanie dokumentacji projektowych

Część nr 1 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 589 polegająca na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Chełmża, ul. Toruńska w km 4+090, województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński

Część nr 2 Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Opis zamówienia

3. Przedmiot zamówienia:
3.1. Nazwa zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowych na:
Część nr 1 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 589 polegająca na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Chełmża, ul. Toruńska w km 4+090, województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129) ,. Zatokę autobusową należy zaprojektować z zachowaniem warunków zawartych w §119 rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (tj. z dnia 23 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 124).

Część nr 2 Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID
(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129). Rozbudowę skrzyżowania należy zaprojektować z zachowaniem warunków zawartych w rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (tj. z dnia 23 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 124).
3.2. Opis przedmiotu zamówienia

3.2.1. Dla części nr 1:

Opis przedmiotu zamówienia:
a) Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych w skali 1 : 500) dla wszystkich wymaganych branż (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy (również w wersji edytowalnej .xls), specyfikacja techniczna wraz ze skutecznym zgłoszeniem właściwemu organowi administracji budowlanej/uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach lub pisemne stanowisko organu władnego do jej wydania o braku konieczności jej uzyskania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia dla projektów stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem pozytywnej decyzji z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) dla geometrii projektowanej zatoki przy drodze wojewódzkiej i zakresu jej dostępu do tej drogi, uzyskać opinie organu zarządzającego ruchem.
Podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opisaną wyżej dokumentację projektową będzie pełniony nadzór autorski.
b) Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do prezentacji postępów prac, w tym do niezwłocznego zgłaszania ewentualnych problemów niezbędnych do rozstrzygnięcia przez Zamawiającego, co najmniej raz na miesiąc w okresie realizacji umowy (w formie zestawienia postępu prac i uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków), przy czym przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do zapoznania się z przebiegiem i postępem prac na każdym etapie realizacji zadania.
- Wykonawca będzie przesyłał do Zamawiającego kopie uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków w dniu kolejnym po ich uzyskaniu.
- Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu notatki z przeprowadzonej, przed rozpoczęciem właściwych prac projektowych, wizji w terenie z przedstawicielem właściwego Rejonu Dróg Wojewódzkich.
- Dokumentacja projektowa nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Należy dążyć do opisu elementu minimalnymi parametrami i cechami, jakie ma posiadać i które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności elementu. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku powinien zostać zawarty dopisek o dopuszczeniu rozwiązań równoważnych.
- W przypadku zmiany przepisów w trakcie przygotowywania dokumentacji, ale przed jej odbiorem, należy treść i zakres projektu dostosować do obowiązujących przepisów.
- Uaktualnienia kosztorysów (ważność 6 miesięcy od dnia sporządzenia), aktualizacji wszelkich decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków (w przypadku, gdy tracą ważność w okresie udzielonej gwarancji) na wezwanie Zamawiającego. Czas realizacji aktualizacji - dla kosztorysów 14 dni kalendarzowych od dnia wezwania oraz 40 dni kalendarzowych dla decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
- Uaktualnienia projektów stałej i tymczasowej na czas realizacji robót organizacji ruchu w momencie realizacji dokumentacji przez Zamawiającego wykonawca zobowiązuje się do jego aktualizacji w ciągu 14 dni kalendarzowych (w okresie udzielonej gwarancji) od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
Dokumentację projektową należy odpowiednio skompletować w oddzielnych teczkach kartonowych z rączką z wykazem zawartości na każdej z teczek. Do kompletowania dokumentacji projektowej nie należy stosować kartonów archiwizacyjnych. Całość opracować w pięciu egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Wersja papierowa winna być skorelowana z wersją elektroniczną.
W przypadku niekompletności dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji uzupełniającej lub pokrycia w całości kosztów jej wykonania.
Przy opracowywaniu dokumentacji należy wprowadzić do dokumentacji obowiązujący kilometraż drogi wojewódzkiej uzyskany od Zamawiającego po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o jego udzielenie.
W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, Wykonawca będzie przygotowywał pisemne odpowiedzi na pytania i ewentualne zmiany dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikała z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przekazania pytania Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
Po przekazaniu kompletnej dokumentacji zostanie ona zweryfikowana przez Zamawiającego w ciągu 14 dni roboczych, a następnie po stwierdzeniu, że dokumentacja została prawidłowo wykonana oraz złożona w ilości przewidzianej w opisie przedmiotu zamówienia, zostanie sporządzony protokół odbioru podpisany przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie. Kopia protokołu zostanie przekazana Wykonawcy.
Protokół odbioru, podpisany przez upoważnionego przedstawiciela/przedstawicieli wskazanych w umowie, jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną dokumentację projektową.
W przypadku stwierdzenia niezgodności wykonanej dokumentacji projektowej z założonymi wymaganiami oraz opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa zostanie zwrócona Wykonawcy, celem jej poprawienia, z wyznaczeniem terminu naniesienia poprawek. Koszty transportu dokumentacji ponosi jej Wykonawca.
Za błędy projektowe w dokumentacji projektowej, której zakres jest określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. Poz. 1129) odpowiada Wykonawca.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu błędów projektowych skutkujących zwiększeniem kosztów robót budowlanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia roszczeń z tego tytułu do wysokości 100% wartości poniesionych dodatkowych kosztów na etapie realizacji zadania.


3.2.2. Dla części nr 2:

Opis przedmiotu zamówienia:

a) Przedmiot zamówienia obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID oraz uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID. Dokumentacja ma obejmować przygotowanie wszystkich materiałów niezbędnych do wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem dokumentacji geodezyjnej, która ma umożliwić regulację prawną nieruchomości zajętych istniejącym pasem drogowym (w tym wykonanie wymaganych projektów podziałów nieruchomości).

b) Uzyskać sprawdzenie (potwierdzone pisemnie przez uprawnionego geodetę) dla przygotowanej dokumentacji geodezyjnej, która ma umożliwić regulację prawną nieruchomości zajętych istniejącym i projektowanym pasem drogowym w tym projekty podziałów.

c) Dla skrzyżowania DW nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski został wykonany Audyt BRD (Wykonawca - KFG s.k., 10.2015 r.). Zgodnie z zaleceniami audytu BDR Zamawiający wybrał do realizacji wariant 2B, tj. koncepcję opartą na założeniu rozbudowy skrzyżowania z wprowadzeniem sygnalizacji świetlnej i dodatkowym pasem ruchu na wlocie od strony przejazdu kolejowego (pas dla skręcających w prawo). Należy uwzględnić w dokumentacji wszelkie zalecenia audytu BRD dla wariantu 2B.

Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych w skali 1: 500) dla wszystkich wymaganych branż (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy (również w wersji edytowalnej .xls), specyfikacja techniczna wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID oraz uzyskanie ostatecznej decyzji ZRID. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach lub pisemne stanowisko organu władnego do jej wydania o braku konieczności jej uzyskania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia dla projektów stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z opinią właściwego organu w zakresie szczegółowych rozwiązań geometrycznych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) dla przyjętej geometrii uzyskać opinie organu zarządzającego ruchem. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy również wynieść punkty graniczne w terenie wraz ze stabilizacją trwałą i otrzymaniem zaświadczenia o przyjęciu operatu do zasobów geodezyjnych PODGiK .
Podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opisaną wyżej dokumentację projektową będzie pełniony nadzór autorski.
d) Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do prezentacji postępów prac, w tym do niezwłocznego zgłaszania ewentualnych problemów niezbędnych do rozstrzygnięcia przez Zamawiającego, co najmniej raz na miesiąc w okresie realizacji umowy (w formie zestawienia postępu prac i uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków), przy czym przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do zapoznania się z przebiegiem i postępem prac na każdym etapie realizacji zadania.

e) Wykonawca będzie przesyłał do Zamawiającego kopie uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków w dniu kolejnym po ich uzyskaniu.

f) Wszystkie decyzje/uzgodnienia/opinie, winny być w oryginałach załączone do egz. Nr1 PB. Na okładce tego egzemplarza należy umieścić napis w kolorze czerwonym Egzemplarz zawiera oryginały uzgodnień.

g) Wszystkie oryginalne dokumenty, które nie zostały zamieszczone w PB, winny być przekazane w oddzielnej teczce. W tej samej teczce powinny znaleźć się kserokopie dokumentów załączonych do PB potwierdzone za zgodność i opisem, iż oryginały znajdują się w PB. Dotyczy to zarówno samych pism jak i załączników graficznych. Teczka powinna zawierać tabelaryczny spis wszystkich dokumentów oraz daty ich ważności.

h) Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu protokołu z przeprowadzonej, przed rozpoczęciem właściwych prac projektowych, wizji w terenie z przedstawicielem właściwego Rejonu Dróg Wojewódzkich. Nadto, należy wykonać inwentaryzację wszystkich nieruchomości (działek) bezpośrednio przylegających do granicy pasa drogowego wraz z dokumentacją zdjęciową. Protokół (indywidualny
dla każdej nieruchomości) dla nieruchomości jw. o istniejącym skomunikowaniu (posiadającym decyzję zarządcy drogi zezwalającą na lokalizację zjazdu, pozwolenie na budowę/zgłoszenie, inne dokumenty potwierdzające fakt legalnego zlokalizowania zjazdu) lub informację o braku skomunikowania z drogą publiczną. Inwentaryzacja ma zawierać dokładną lokalizację istniejących zjazdów opisaną w sposób szczegółowy, poprzez wykonanie rejestracji video, dokumentacji zdjęciowej oraz jednoznaczne wskazanie lokalizacji zjazdu, np. współrzędne GPS. Zestawienie zjazdów ma być wykonane w formie wydruków i plików PDF. Materiały (oryginały podpisanych, dla każdej działki protokołów, wydruki zdjęć z podaniem współrzędnych, np. GPS) mają zostać przekazane Zamawiającemu skompletowane w oddzielnych skoroszytach, dla każdej działki, opisane w sposób jednoznaczny - komplet skoroszytów umieścić w jednej teczce kartonowej z rączką, opatrzonej wykazem zawartości teczki. Archiwizacja wyżej opisanych materiałów na płytach CD powinna być wykonana w sposób łatwy do jednoznacznego zidentyfikowania dla każdej nieruchomości.

i) Dokumentacja projektowa nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Należy dążyć do opisu elementu minimalnymi parametrami i cechami, jakie ma posiadać i które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności elementu. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku powinien zostać zawarty dopisek o dopuszczeniu rozwiązań równoważnych.

j) W przypadku zmiany przepisów w trakcie przygotowywania dokumentacji, ale przed jej odbiorem, należy treść i zakres projektu dostosować do obowiązujących przepisów na dzień przekazania Zamawiającemu.
k) Uaktualnienia kosztorysów (ważność 6 miesięcy od dnia sporządzenia), aktualizacji wszelkich decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków. (w przypadku, gdy tracą ważność) na wezwanie Zamawiającego. Czas realizacji aktualizacji - dla kosztorysów 14 dni kalendarzowych od dnia wezwania oraz 40 dni kalendarzowych dla decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
l) Uaktualnienia projektów stałej i tymczasowej na czas realizacji robót organizacji ruchu w momencie realizacji dokumentacji przez Zamawiającego wykonawca zobowiązuje się do jego aktualizacji w ciągu 14 dni kalendarzowych (w okresie udzielonej gwarancji) od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
m) Dokumentację projektową należy odpowiednio skompletować w oddzielnych teczkach kartonowych z rączką
z wykazem zawartości na każdej z teczek. Do kompletowania dokumentacji projektowej nie należy stosować kartonów archiwizacyjnych. Całość opracować w pięciu egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Wersja papierowa winna być skorelowana z wersją elektroniczną..

n) W przypadku niekompletności dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji uzupełniającej lub pokrycia w całości kosztów jej wykonania.

o) Przy opracowywaniu dokumentacji należy wprowadzić do dokumentacji obowiązujący kilometraż drogi wojewódzkiej uzyskany od Zamawiającego po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o jego udzielenie.

p) W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, Wykonawca będzie przygotowywał pisemne odpowiedzi na pytania i ewentualne zmiany dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikała z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przekazania pytania Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania..

q) Po przekazaniu dokumentacji zostanie ona zweryfikowana przez Zamawiającego w ciągu 14 dni roboczych,
a następnie po stwierdzeniu, że dokumentacja została prawidłowo wykonana oraz złożona w ilości przewidzianej w opisie przedmiotu zamówienia, zostanie sporządzony protokół odbioru podpisany przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie. Kopia protokołu zostanie przekazana Wykonawcy.

r) Protokół odbioru, podpisany przez upoważnionego przedstawiciela/przedstawicieli wskazanych w umowie, jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną dokumentację projektową.

s) W przypadku stwierdzenia niezgodności wykonanej dokumentacji projektowej z założonymi wymaganiami oraz opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa zostanie zwrócona Wykonawcy, celem jej poprawienia, z wyznaczeniem terminu naniesienia poprawek. Koszty transportu dokumentacji ponosi jej Wykonawca.

t) Za błędy projektowe w dokumentacji projektowej, której zakres jest określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129) odpowiada Wykonawca.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu błędów projektowych skutkujących zwiększeniem kosztów robót budowlanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia roszczeń z tego tytułu do wysokości 100% wartości poniesionych dodatkowych kosztów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 93582

Data publikacji: 2016-04-15

Nazwa: Zarząd Dróg Wojewódzkich

Ulica: ul. Fordońska 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Bydgoszcz

Kod pocztowy: 85-085

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: (52) 370-57-17

Numer faxu: (52) 370-57-16

Adres strony internetowej: www.zdw-bydgoszcz.pl

Regon: 09236416000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
opracowanie dokumentacji projektowych

Część nr 1 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 589 polegająca na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Chełmża, ul. Toruńska w km 4+090, województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński

Część nr 2 Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3. Przedmiot zamówienia:
3.1. Nazwa zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowych na:
Część nr 1 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 589 polegająca na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Chełmża, ul. Toruńska w km 4+090, województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129) ,. Zatokę autobusową należy zaprojektować z zachowaniem warunków zawartych w §119 rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (tj. z dnia 23 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 124).

Część nr 2 Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID
(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129). Rozbudowę skrzyżowania należy zaprojektować z zachowaniem warunków zawartych w rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (tj. z dnia 23 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 124).
3.2. Opis przedmiotu zamówienia

3.2.1. Dla części nr 1:

Opis przedmiotu zamówienia:
a) Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych w skali 1 : 500) dla wszystkich wymaganych branż (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy (również w wersji edytowalnej .xls), specyfikacja techniczna wraz ze skutecznym zgłoszeniem właściwemu organowi administracji budowlanej/uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach lub pisemne stanowisko organu władnego do jej wydania o braku konieczności jej uzyskania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia dla projektów stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem pozytywnej decyzji z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) dla geometrii projektowanej zatoki przy drodze wojewódzkiej i zakresu jej dostępu do tej drogi, uzyskać opinie organu zarządzającego ruchem.
Podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opisaną wyżej dokumentację projektową będzie pełniony nadzór autorski.
b) Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do prezentacji postępów prac, w tym do niezwłocznego zgłaszania ewentualnych problemów niezbędnych do rozstrzygnięcia przez Zamawiającego, co najmniej raz na miesiąc w okresie realizacji umowy (w formie zestawienia postępu prac i uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków), przy czym przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do zapoznania się z przebiegiem i postępem prac na każdym etapie realizacji zadania.
- Wykonawca będzie przesyłał do Zamawiającego kopie uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków w dniu kolejnym po ich uzyskaniu.
- Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu notatki z przeprowadzonej, przed rozpoczęciem właściwych prac projektowych, wizji w terenie z przedstawicielem właściwego Rejonu Dróg Wojewódzkich.
- Dokumentacja projektowa nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Należy dążyć do opisu elementu minimalnymi parametrami i cechami, jakie ma posiadać i które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności elementu. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku powinien zostać zawarty dopisek o dopuszczeniu rozwiązań równoważnych.
- W przypadku zmiany przepisów w trakcie przygotowywania dokumentacji, ale przed jej odbiorem, należy treść i zakres projektu dostosować do obowiązujących przepisów.
- Uaktualnienia kosztorysów (ważność 6 miesięcy od dnia sporządzenia), aktualizacji wszelkich decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków (w przypadku, gdy tracą ważność w okresie udzielonej gwarancji) na wezwanie Zamawiającego. Czas realizacji aktualizacji - dla kosztorysów 14 dni kalendarzowych od dnia wezwania oraz 40 dni kalendarzowych dla decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
- Uaktualnienia projektów stałej i tymczasowej na czas realizacji robót organizacji ruchu w momencie realizacji dokumentacji przez Zamawiającego wykonawca zobowiązuje się do jego aktualizacji w ciągu 14 dni kalendarzowych (w okresie udzielonej gwarancji) od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
Dokumentację projektową należy odpowiednio skompletować w oddzielnych teczkach kartonowych z rączką z wykazem zawartości na każdej z teczek. Do kompletowania dokumentacji projektowej nie należy stosować kartonów archiwizacyjnych. Całość opracować w pięciu egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Wersja papierowa winna być skorelowana z wersją elektroniczną.
W przypadku niekompletności dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji uzupełniającej lub pokrycia w całości kosztów jej wykonania.
Przy opracowywaniu dokumentacji należy wprowadzić do dokumentacji obowiązujący kilometraż drogi wojewódzkiej uzyskany od Zamawiającego po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o jego udzielenie.
W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, Wykonawca będzie przygotowywał pisemne odpowiedzi na pytania i ewentualne zmiany dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikała z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przekazania pytania Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
Po przekazaniu kompletnej dokumentacji zostanie ona zweryfikowana przez Zamawiającego w ciągu 14 dni roboczych, a następnie po stwierdzeniu, że dokumentacja została prawidłowo wykonana oraz złożona w ilości przewidzianej w opisie przedmiotu zamówienia, zostanie sporządzony protokół odbioru podpisany przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie. Kopia protokołu zostanie przekazana Wykonawcy.
Protokół odbioru, podpisany przez upoważnionego przedstawiciela/przedstawicieli wskazanych w umowie, jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną dokumentację projektową.
W przypadku stwierdzenia niezgodności wykonanej dokumentacji projektowej z założonymi wymaganiami oraz opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa zostanie zwrócona Wykonawcy, celem jej poprawienia, z wyznaczeniem terminu naniesienia poprawek. Koszty transportu dokumentacji ponosi jej Wykonawca.
Za błędy projektowe w dokumentacji projektowej, której zakres jest określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. Poz. 1129) odpowiada Wykonawca.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu błędów projektowych skutkujących zwiększeniem kosztów robót budowlanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia roszczeń z tego tytułu do wysokości 100% wartości poniesionych dodatkowych kosztów na etapie realizacji zadania.


3.2.2. Dla części nr 2:

Opis przedmiotu zamówienia:

a) Przedmiot zamówienia obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID oraz uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID. Dokumentacja ma obejmować przygotowanie wszystkich materiałów niezbędnych do wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem dokumentacji geodezyjnej, która ma umożliwić regulację prawną nieruchomości zajętych istniejącym pasem drogowym (w tym wykonanie wymaganych projektów podziałów nieruchomości).

b) Uzyskać sprawdzenie (potwierdzone pisemnie przez uprawnionego geodetę) dla przygotowanej dokumentacji geodezyjnej, która ma umożliwić regulację prawną nieruchomości zajętych istniejącym i projektowanym pasem drogowym w tym projekty podziałów.

c) Dla skrzyżowania DW nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski został wykonany Audyt BRD (Wykonawca - KFG s.k., 10.2015 r.). Zgodnie z zaleceniami audytu BDR Zamawiający wybrał do realizacji wariant 2B, tj. koncepcję opartą na założeniu rozbudowy skrzyżowania z wprowadzeniem sygnalizacji świetlnej i dodatkowym pasem ruchu na wlocie od strony przejazdu kolejowego (pas dla skręcających w prawo). Należy uwzględnić w dokumentacji wszelkie zalecenia audytu BRD dla wariantu 2B.

Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych w skali 1: 500) dla wszystkich wymaganych branż (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy (również w wersji edytowalnej .xls), specyfikacja techniczna wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID oraz uzyskanie ostatecznej decyzji ZRID. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach lub pisemne stanowisko organu władnego do jej wydania o braku konieczności jej uzyskania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia dla projektów stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z opinią właściwego organu w zakresie szczegółowych rozwiązań geometrycznych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) dla przyjętej geometrii uzyskać opinie organu zarządzającego ruchem. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy również wynieść punkty graniczne w terenie wraz ze stabilizacją trwałą i otrzymaniem zaświadczenia o przyjęciu operatu do zasobów geodezyjnych PODGiK .
Podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opisaną wyżej dokumentację projektową będzie pełniony nadzór autorski.
d) Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do prezentacji postępów prac, w tym do niezwłocznego zgłaszania ewentualnych problemów niezbędnych do rozstrzygnięcia przez Zamawiającego, co najmniej raz na miesiąc w okresie realizacji umowy (w formie zestawienia postępu prac i uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków), przy czym przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do zapoznania się z przebiegiem i postępem prac na każdym etapie realizacji zadania.

e) Wykonawca będzie przesyłał do Zamawiającego kopie uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków w dniu kolejnym po ich uzyskaniu.

f) Wszystkie decyzje/uzgodnienia/opinie, winny być w oryginałach załączone do egz. Nr1 PB. Na okładce tego egzemplarza należy umieścić napis w kolorze czerwonym Egzemplarz zawiera oryginały uzgodnień.

g) Wszystkie oryginalne dokumenty, które nie zostały zamieszczone w PB, winny być przekazane w oddzielnej teczce. W tej samej teczce powinny znaleźć się kserokopie dokumentów załączonych do PB potwierdzone za zgodność i opisem, iż oryginały znajdują się w PB. Dotyczy to zarówno samych pism jak i załączników graficznych. Teczka powinna zawierać tabelaryczny spis wszystkich dokumentów oraz daty ich ważności.

h) Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu protokołu z przeprowadzonej, przed rozpoczęciem właściwych prac projektowych, wizji w terenie z przedstawicielem właściwego Rejonu Dróg Wojewódzkich. Nadto, należy wykonać inwentaryzację wszystkich nieruchomości (działek) bezpośrednio przylegających do granicy pasa drogowego wraz z dokumentacją zdjęciową. Protokół (indywidualny
dla każdej nieruchomości) dla nieruchomości jw. o istniejącym skomunikowaniu (posiadającym decyzję zarządcy drogi zezwalającą na lokalizację zjazdu, pozwolenie na budowę/zgłoszenie, inne dokumenty potwierdzające fakt legalnego zlokalizowania zjazdu) lub informację o braku skomunikowania z drogą publiczną. Inwentaryzacja ma zawierać dokładną lokalizację istniejących zjazdów opisaną w sposób szczegółowy, poprzez wykonanie rejestracji video, dokumentacji zdjęciowej oraz jednoznaczne wskazanie lokalizacji zjazdu, np. współrzędne GPS. Zestawienie zjazdów ma być wykonane w formie wydruków i plików PDF. Materiały (oryginały podpisanych, dla każdej działki protokołów, wydruki zdjęć z podaniem współrzędnych, np. GPS) mają zostać przekazane Zamawiającemu skompletowane w oddzielnych skoroszytach, dla każdej działki, opisane w sposób jednoznaczny - komplet skoroszytów umieścić w jednej teczce kartonowej z rączką, opatrzonej wykazem zawartości teczki. Archiwizacja wyżej opisanych materiałów na płytach CD powinna być wykonana w sposób łatwy do jednoznacznego zidentyfikowania dla każdej nieruchomości.

i) Dokumentacja projektowa nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Należy dążyć do opisu elementu minimalnymi parametrami i cechami, jakie ma posiadać i które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności elementu. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku powinien zostać zawarty dopisek o dopuszczeniu rozwiązań równoważnych.

j) W przypadku zmiany przepisów w trakcie przygotowywania dokumentacji, ale przed jej odbiorem, należy treść i zakres projektu dostosować do obowiązujących przepisów na dzień przekazania Zamawiającemu.
k) Uaktualnienia kosztorysów (ważność 6 miesięcy od dnia sporządzenia), aktualizacji wszelkich decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków. (w przypadku, gdy tracą ważność) na wezwanie Zamawiającego. Czas realizacji aktualizacji - dla kosztorysów 14 dni kalendarzowych od dnia wezwania oraz 40 dni kalendarzowych dla decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
l) Uaktualnienia projektów stałej i tymczasowej na czas realizacji robót organizacji ruchu w momencie realizacji dokumentacji przez Zamawiającego wykonawca zobowiązuje się do jego aktualizacji w ciągu 14 dni kalendarzowych (w okresie udzielonej gwarancji) od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
m) Dokumentację projektową należy odpowiednio skompletować w oddzielnych teczkach kartonowych z rączką
z wykazem zawartości na każdej z teczek. Do kompletowania dokumentacji projektowej nie należy stosować kartonów archiwizacyjnych. Całość opracować w pięciu egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Wersja papierowa winna być skorelowana z wersją elektroniczną..

n) W przypadku niekompletności dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji uzupełniającej lub pokrycia w całości kosztów jej wykonania.

o) Przy opracowywaniu dokumentacji należy wprowadzić do dokumentacji obowiązujący kilometraż drogi wojewódzkiej uzyskany od Zamawiającego po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o jego udzielenie.

p) W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, Wykonawca będzie przygotowywał pisemne odpowiedzi na pytania i ewentualne zmiany dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikała z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przekazania pytania Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania..

q) Po przekazaniu dokumentacji zostanie ona zweryfikowana przez Zamawiającego w ciągu 14 dni roboczych,
a następnie po stwierdzeniu, że dokumentacja została prawidłowo wykonana oraz złożona w ilości przewidzianej w opisie przedmiotu zamówienia, zostanie sporządzony protokół odbioru podpisany przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie. Kopia protokołu zostanie przekazana Wykonawcy.

r) Protokół odbioru, podpisany przez upoważnionego przedstawiciela/przedstawicieli wskazanych w umowie, jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną dokumentację projektową.

s) W przypadku stwierdzenia niezgodności wykonanej dokumentacji projektowej z założonymi wymaganiami oraz opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa zostanie zwrócona Wykonawcy, celem jej poprawienia, z wyznaczeniem terminu naniesienia poprawek. Koszty transportu dokumentacji ponosi jej Wykonawca.

t) Za błędy projektowe w dokumentacji projektowej, której zakres jest określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129) odpowiada Wykonawca.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu błędów projektowych skutkujących zwiększeniem kosztów robót budowlanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia roszczeń z tego tytułu do wysokości 100% wartości poniesionych dodatkowych kosztów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego, o którym mowa w art. 67 ust 1 pkt 6 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych stanowiącego nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego.

Zamówienie uzupełniające polega na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy. Zamawiający udzieli zamówień uzupełniających tylko wtedy, gdy będzie posiadał środki finansowe na ich wykonanie. Na okoliczność wystąpienia zamówień uzupełniających, zostanie zawarta umowa w trybie zamówienia z wolnej ręki na takich samych warunkach i zasadach jak określone w umowie podstawowej.

Czas: D

Data zakończenia: 29/07/2016

Informacja na temat wadium:
7. Wadium.
7.1. Wykonawca zapewni wadium w wysokości:, dla części nr 1 - 450,00 zł brutto, dla części nr 2 -700,00 zł brutto
Termin ważności wadium określa się na 30 dni. Termin liczony jest od terminu składania ofert.
7. 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu wpłacone przelewem w rozumieniu prawa bankowego na konto zamawiającego na rachunek wadiów prowadzony przez PKO BP S.A. nr rachunku 16 1020 1475 0000 8302 0093 7482,
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
- gwarancjach bankowych /bezwarunkowo/,
- gwarancjach ubezpieczeniowych /bezwarunkowo/,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2014 poz.1804).
7. 3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
- w przypadku przelewu na rachunek zamawiającego, ksero dowód wniesienia wadium należy załączyć do oferty.
- w przypadku wniesienia wadium w pozostałych formach należy dokument załączyć do oferty w formie oryginału.
7. 4. Zamawiający dokona zwrotu wadium niezwłocznie po:
- wyborze oferty najkorzystniejszej z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wówczas Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- unieważnieniu postępowania,
- na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7. 5. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania oferta wykonawcy została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

7. 6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
- w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP , nie złożył dokumentów lub oświadczeń, których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
- dla części nr 1 - wykonał co najmniej 2 projekty budowlano - wykonawcze z zakresu budownictwa drogowego, których przedmiotem była budowa, rozbudowa, przebudowa lub remont drogi klasy Z lub wyższej o wartości każdej z dokumentacji projektowej nie mniejszej niż 15 000 zł brutto każda.
- dla części nr 2 - wykonał co najmniej 2 projekty budowlano - wykonawcze z zakresu budownictwa drogowego, których przedmiotem była budowa, rozbudowa, przebudowa lub remont drogi wraz z sygnalizacją świetlną lub skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną na drogach klasy Z lub wyższej o wartości każdej z dokumentacji projektowej nie mniejszej niż 25 000 zł brutto każda.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia dla części nr 1:
Projektant branży drogowej - 1 osoba
Uprawnienia budowlane do projektowania dróg i ulic,
Wykształcanie - wyższe, średnie zawodowe budowlane.
Doświadczenie - wykonanie co najmniej dwóch projektów budowlano-wykonawczych z zakresu budownictwa drogowego, których przedmiotem była budowa lub przebudowa drogi klasy Z lub wyższej o wartości każdej dokumentacji projektowej nie mniejszej niż 15 000 PLN brutto.

Sprawdzający /weryfikator/ branży drogowej - 1 osoba:
Uprawnienia - budowlane do projektowania dróg i ulic.
Wykształcanie - wyższe, średnie zawodowe budowlane.
Doświadczenie - wykonanie co najmniej dwóch projektów budowlano-wykonawczych z zakresu budownictwa drogowego,
których przedmiotem była budowa lub przebudowa drogi klasy Z lub wyższej.

Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia dla części nr 2:
Projektant branży drogowej - 1 osoba
Uprawnienia budowlane do projektowania dróg i ulic,
Wykształcanie - wyższe, średnie zawodowe budowlane.
Doświadczenie - wykonanie co najmniej dwóch projektów budowlano-wykonawczych z zakresu budownictwa drogowego, których przedmiotem była budowa, rozbudowa, przebudowa lub remont drogi klasy Z lub wyższej wraz z sygnalizacją świetlną lub skrzyżowania z sygnalizacją świetlną o wartości każdej dokumentacji projektowej nie mniejszej niż 25 000 PLN brutto.

Sprawdzający /weryfikator/ branży drogowej - 1 osoba:
Uprawnienia - budowlane do projektowania dróg i ulic.
Wykształcanie - wyższe, średnie zawodowe budowlane.
Doświadczenie - wykonanie co najmniej dwóch projektów budowlano-wykonawczych z zakresu budownictwa drogowego,
których przedmiotem była budowa lub przebudowa drogi klasy Z lub wyższej.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany FORMULARZ OFERTY wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1a, nr 1b do SIWZ, odpowiednio dla danej części;
2. Wypełniona i podpisana Tabela opracowań projektowych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4a, 4b do SIWZ odpowiednio dla danej części;
3. Wypełnione i podpisane OŚWIADCZENIE o spełnieniu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ;
4. W przypadku ustanowienia pełnomocnika do podpisywania oferty winno być dołączone pełnomocnictwo (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) o ile nie wynika ono z innych dokumentów dołączonych do oferty.
5. Do oferty wspólnej winien być dołączony dokument wskazujący pełnomocnika do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu i podpisania umowy. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez pozostałych wykonawców.
6. Dowód wniesienia wadium. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć w oryginalnym egzemplarzu bezpośrednio do oferty. Zaleca się zamieścić dokument wadialny w taki sposób aby jego zwrot przez Zamawiającego nie naruszył integralności oferty i dołączonych oświadczeń wraz z dokumentami (np. umieszczony w oprawie foliowej), co pozwoli na swobodne oddzielenie wadium od reszty dokumentów.

5.5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (oryginał lub kopia poświadczona notarialnie), lub inny dokument w dowolnej formie, który potwierdzi udział tego podmiotu w realizacji zamówienia (np. umowa przedwstępna, umowa o współpracy, umowa o podwykonawstwo, zobowiązanie podmiotu trzeciego itp.). Dokument ten winien zawierać w szczególności następujące informacje:
- zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę przy wykonaniu zamówienia,
- charakter stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, nie przedkłada dokumentów dotyczące tego podmiotu określone w pkt 5.4. pozycja B

5.6. Dokumenty należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (osobę upełnomocnioną do reprezentowania Wykonawcy). Wszystkie oświadczenia i formularze powinny być sporządzone ściśle wg wzorów zamieszczonych przez Zamawiającego w SIWZ. W przypadku gdy złożona kopia jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów trzecich, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio: wykonawcy lub podmiotów trzecich muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub przez te podmioty. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. W razie rozbieżności decydujący jest tekst tłumaczenia polskiego

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
25. Istotne postanowienia umowy
25.1. Zamawiający wymaga zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
we wzorze umowy - załącznik nr 9a lub 9b do SIWZ.
25.2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy p.z.p. przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w przypadku zmian nieistotnych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy lub zmian istotnych w wypadku powstania okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy a w szczególności:
25.2.1 Zmiana terminu realizacji zamówienia w przypadku:
a) przerw w realizacji opracowania dokumentacji projektowej powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, przedłużającej się procedury przetargowej, z powodu uwarunkowań społecznych (protesty, listy, petycje itp.) których nie można było przewidzieć w chwili sporządzenia niniejszej specyfikacji i w chwili zawarcia umowy;
b) wystąpiła niezgodność pomiędzy częścią opisową a kartograficzną ewidencji gruntów lub w przypadku braku map w zasobach geodezyjnych, wykonania w całości nowej mapy cyfrowej do celów projektowych.
c) przedłużeniu uległy procedury administracyjne na etapie wydawania opinii, uzgodnień, postanowień i decyzji administracyjnych z przyczyn nie wynikających z winy Wykonawcy,
d) nastąpił sprzeciw właścicieli terenu na prowadzenie prac przygotowawczych (pomiary geodezyjne, odkrywki geologiczne itp.) niezbędnych do prac projektowych.
e) zlecanie przez Zamawiającego prac dodatkowych, zamiennych lub uzupełniających jeżeli terminy ich zlecenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji umowy, a których konieczności zlecenia Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili sporządzenia niniejszej specyfikacji i w chwili zawarcia umowy;
f) zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy,
g) o czas opóźnienia, jeśli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego i jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w zakresie przekazania odpowiednich dokumentów przez zamawiającego,
25.2.2 Zmiany wynagrodzenia w przypadku:
a) zmiany obowiązującej stawki podatku od towarów i usług (VAT);
b) możliwa jest zmiana wynagrodzenia w związku z rezygnacją z części prac
25.3.Zmiana podwykonawcy - na pisemny wniosek Wykonawcy, dopuszcza się zmianę podwykonawcy, wprowadzenie nowego podwykonawcy lub rezygnację z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia oraz o braku roszczeń wobec Wykonawcy z tytułu realizacji robót. Jeżeli zmiana dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dopuści zmianę pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia przez dotychczasowego podwykonawcę;
25.4. Zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy, których nie można było przewidzieć w chwili sporządzenia niniejszej specyfikacji i w chwili zawarcia umowy, a których zmiana ma bezpośredni wpływ na wykonanie umowy np. gdyby wskutek wydarzeń losowych osoby wskazane w umowie nie mogły pełnić swoich czynności w okresie obowiązywania umowy;
W przypadku osób sprawujących nadzór nad realizacją umowy ze strony Wykonawcy zmiana którejkolwiek z osób musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i zaakceptowana pisemnie przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje zmianę wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia osób wskazanych w SIWZ, a dokonana zmiana nie spowoduje wydłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy.
25.5.Zmiany prowadzące do likwidacji oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy.
26. Nie jest dopuszczalna zmiana Wykonawcy, z wyjątkiem sukcesji generalnej, przekształcenia, dziedziczenia spółek handlowych zgodnie z KSH, sukcesji z mocy prawa,
27. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią zamknięty katalog zmian, na które zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
Wykonawca nie wprowadzi żadnej zmiany o której mowa w ust.1 bez polecenia Zamawiającego. Wprowadzenie tych zmian bez polecenia Zamawiającego stanowi podstawę do odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z winy Wykonawcy.
28 Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu podpisanego przez obie strony dotyczących w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych powyżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
29. Natomiast nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy PZP:
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np, zmiana rachunku bankowego);
b) zmiana danych teleadresowych.
30. Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy, protokół konieczności, itp.). Protokół konieczności wymaga zatwierdzenia Zamawiającego.
31. W rezultacie zaakceptowania możliwości zmiany postanowień umowy może dojść do podpisania przez strony aneksu do umowy. Projekt aneksu przygotowuje Zamawiający.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Czas realizacji umowy

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy
ul. Fordońska 6
85 - 085 Bydgoszcz
pok. nr 5

Data składania wniosków, ofert: 25/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy
ul. Fordońska 6
85 - 085 Bydgoszcz
pok. nr 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Część nr 1 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 589 polegająca na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Chełmża, ul. Toruńska w km 4+090, województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński

Opis:
3.2. Opis przedmiotu zamówienia

3.2.1. Dla części nr 1:

Opis przedmiotu zamówienia:
a) Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych w skali 1 : 500) dla wszystkich wymaganych branż (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy (również w wersji edytowalnej .xls), specyfikacja techniczna wraz ze skutecznym zgłoszeniem właściwemu organowi administracji budowlanej/uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach lub pisemne stanowisko organu władnego do jej wydania o braku konieczności jej uzyskania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia dla projektów stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem pozytywnej decyzji z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) dla geometrii projektowanej zatoki przy drodze wojewódzkiej i zakresu jej dostępu do tej drogi, uzyskać opinie organu zarządzającego ruchem.
Podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opisaną wyżej dokumentację projektową będzie pełniony nadzór autorski.
b) Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do prezentacji postępów prac, w tym do niezwłocznego zgłaszania ewentualnych problemów niezbędnych do rozstrzygnięcia przez Zamawiającego, co najmniej raz na miesiąc w okresie realizacji umowy (w formie zestawienia postępu prac i uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków), przy czym przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do zapoznania się z przebiegiem i postępem prac na każdym etapie realizacji zadania.
- Wykonawca będzie przesyłał do Zamawiającego kopie uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków w dniu kolejnym po ich uzyskaniu.
- Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu notatki z przeprowadzonej, przed rozpoczęciem właściwych prac projektowych, wizji w terenie z przedstawicielem właściwego Rejonu Dróg Wojewódzkich.
- Dokumentacja projektowa nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Należy dążyć do opisu elementu minimalnymi parametrami i cechami, jakie ma posiadać i które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności elementu. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku powinien zostać zawarty dopisek o dopuszczeniu rozwiązań równoważnych.
- W przypadku zmiany przepisów w trakcie przygotowywania dokumentacji, ale przed jej odbiorem, należy treść i zakres projektu dostosować do obowiązujących przepisów.
- Uaktualnienia kosztorysów (ważność 6 miesięcy od dnia sporządzenia), aktualizacji wszelkich decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków (w przypadku, gdy tracą ważność w okresie udzielonej gwarancji) na wezwanie Zamawiającego. Czas realizacji aktualizacji - dla kosztorysów 14 dni kalendarzowych od dnia wezwania oraz 40 dni kalendarzowych dla decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
- Uaktualnienia projektów stałej i tymczasowej na czas realizacji robót organizacji ruchu w momencie realizacji dokumentacji przez Zamawiającego wykonawca zobowiązuje się do jego aktualizacji w ciągu 14 dni kalendarzowych (w okresie udzielonej gwarancji) od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
Dokumentację projektową należy odpowiednio skompletować w oddzielnych teczkach kartonowych z rączką z wykazem zawartości na każdej z teczek. Do kompletowania dokumentacji projektowej nie należy stosować kartonów archiwizacyjnych. Całość opracować w pięciu egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Wersja papierowa winna być skorelowana z wersją elektroniczną.
W przypadku niekompletności dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji uzupełniającej lub pokrycia w całości kosztów jej wykonania.
Przy opracowywaniu dokumentacji należy wprowadzić do dokumentacji obowiązujący kilometraż drogi wojewódzkiej uzyskany od Zamawiającego po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o jego udzielenie.
W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, Wykonawca będzie przygotowywał pisemne odpowiedzi na pytania i ewentualne zmiany dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikała z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przekazania pytania Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
Po przekazaniu kompletnej dokumentacji zostanie ona zweryfikowana przez Zamawiającego w ciągu 14 dni roboczych, a następnie po stwierdzeniu, że dokumentacja została prawidłowo wykonana oraz złożona w ilości przewidzianej w opisie przedmiotu zamówienia, zostanie sporządzony protokół odbioru podpisany przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie. Kopia protokołu zostanie przekazana Wykonawcy.
Protokół odbioru, podpisany przez upoważnionego przedstawiciela/przedstawicieli wskazanych w umowie, jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną dokumentację projektową.
W przypadku stwierdzenia niezgodności wykonanej dokumentacji projektowej z założonymi wymaganiami oraz opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa zostanie zwrócona Wykonawcy, celem jej poprawienia, z wyznaczeniem terminu naniesienia poprawek. Koszty transportu dokumentacji ponosi jej Wykonawca.
Za błędy projektowe w dokumentacji projektowej, której zakres jest określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. Poz. 1129) odpowiada Wykonawca.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu błędów projektowych skutkujących zwiększeniem kosztów robót budowlanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia roszczeń z tego tytułu do wysokości 100% wartości poniesionych dodatkowych kosztów na etapie realizacji zadania.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 29/07/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Czas realizacji umowy

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Część nr 2 Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Opis:
3.2.2. Dla części nr 2:

Opis przedmiotu zamówienia:

a) Przedmiot zamówienia obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID oraz uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID. Dokumentacja ma obejmować przygotowanie wszystkich materiałów niezbędnych do wystąpienia z wnioskiem o wydanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem dokumentacji geodezyjnej, która ma umożliwić regulację prawną nieruchomości zajętych istniejącym pasem drogowym (w tym wykonanie wymaganych projektów podziałów nieruchomości).

b) Uzyskać sprawdzenie (potwierdzone pisemnie przez uprawnionego geodetę) dla przygotowanej dokumentacji geodezyjnej, która ma umożliwić regulację prawną nieruchomości zajętych istniejącym i projektowanym pasem drogowym w tym projekty podziałów.

c) Dla skrzyżowania DW nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski został wykonany Audyt BRD (Wykonawca - KFG s.k., 10.2015 r.). Zgodnie z zaleceniami audytu BDR Zamawiający wybrał do realizacji wariant 2B, tj. koncepcję opartą na założeniu rozbudowy skrzyżowania z wprowadzeniem sygnalizacji świetlnej i dodatkowym pasem ruchu na wlocie od strony przejazdu kolejowego (pas dla skręcających w prawo). Należy uwzględnić w dokumentacji wszelkie zalecenia audytu BRD dla wariantu 2B.

Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych w skali 1: 500) dla wszystkich wymaganych branż (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy (również w wersji edytowalnej .xls), specyfikacja techniczna wraz ze skutecznym złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID oraz uzyskanie ostatecznej decyzji ZRID. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach lub pisemne stanowisko organu władnego do jej wydania o braku konieczności jej uzyskania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia dla projektów stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z opinią właściwego organu w zakresie szczegółowych rozwiązań geometrycznych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729 z późn. zm.) dla przyjętej geometrii uzyskać opinie organu zarządzającego ruchem. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy również wynieść punkty graniczne w terenie wraz ze stabilizacją trwałą i otrzymaniem zaświadczenia o przyjęciu operatu do zasobów geodezyjnych PODGiK .
Podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opisaną wyżej dokumentację projektową będzie pełniony nadzór autorski.
d) Przyjmujący zamówienie zobowiązany jest do prezentacji postępów prac, w tym do niezwłocznego zgłaszania ewentualnych problemów niezbędnych do rozstrzygnięcia przez Zamawiającego, co najmniej raz na miesiąc w okresie realizacji umowy (w formie zestawienia postępu prac i uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków), przy czym przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do zapoznania się z przebiegiem i postępem prac na każdym etapie realizacji zadania.

e) Wykonawca będzie przesyłał do Zamawiającego kopie uzyskanych decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków w dniu kolejnym po ich uzyskaniu.

f) Wszystkie decyzje uzgodnienia opinie, winny być w oryginałach załączone do egz. Nr1 PB. Na okładce tego egzemplarza należy umieścić napis w kolorze czerwonym Egzemplarz zawiera oryginały uzgodnień.

g) Wszystkie oryginalne dokumenty, które nie zostały zamieszczone w PB, winny być przekazane w oddzielnej teczce. W tej samej teczce powinny znaleźć się kserokopie dokumentów załączonych do PB potwierdzone za zgodność i opisem, iż oryginały znajdują się w PB. Dotyczy to zarówno samych pism jak i załączników graficznych. Teczka powinna zawierać tabelaryczny spis wszystkich dokumentów oraz daty ich ważności.

h) Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu protokołu z przeprowadzonej, przed rozpoczęciem właściwych prac projektowych, wizji w terenie z przedstawicielem właściwego Rejonu Dróg Wojewódzkich. Nadto, należy wykonać inwentaryzację wszystkich nieruchomości (działek) bezpośrednio przylegających do granicy pasa drogowego wraz z dokumentacją zdjęciową. Protokół (indywidualny
dla każdej nieruchomości) dla nieruchomości jw. o istniejącym skomunikowaniu (posiadającym decyzję zarządcy drogi zezwalającą na lokalizację zjazdu, pozwolenie na budowę/zgłoszenie, inne dokumenty potwierdzające fakt legalnego zlokalizowania zjazdu) lub informację o braku skomunikowania z drogą publiczną. Inwentaryzacja ma zawierać dokładną lokalizację istniejących zjazdów opisaną w sposób szczegółowy, poprzez wykonanie rejestracji video, dokumentacji zdjęciowej oraz jednoznaczne wskazanie lokalizacji zjazdu, np. współrzędne GPS. Zestawienie zjazdów ma być wykonane w formie wydruków i plików PDF. Materiały (oryginały podpisanych, dla każdej działki protokołów, wydruki zdjęć z podaniem współrzędnych, np. GPS) mają zostać przekazane Zamawiającemu skompletowane w oddzielnych skoroszytach, dla każdej działki, opisane w sposób jednoznaczny - komplet skoroszytów umieścić w jednej teczce kartonowej z rączką, opatrzonej wykazem zawartości teczki. Archiwizacja wyżej opisanych materiałów na płytach CD powinna być wykonana w sposób łatwy do jednoznacznego zidentyfikowania dla każdej nieruchomości.

i) Dokumentacja projektowa nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Należy dążyć do opisu elementu minimalnymi parametrami i cechami, jakie ma posiadać i które są istotne z punktu widzenia funkcjonalności elementu. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych, organizacyjnych, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku powinien zostać zawarty dopisek o dopuszczeniu rozwiązań równoważnych.

j) W przypadku zmiany przepisów w trakcie przygotowywania dokumentacji, ale przed jej odbiorem, należy treść i zakres projektu dostosować do obowiązujących przepisów na dzień przekazania Zamawiającemu.
k) Uaktualnienia kosztorysów (ważność 6 miesięcy od dnia sporządzenia), aktualizacji wszelkich decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków. (w przypadku, gdy tracą ważność) na wezwanie Zamawiającego. Czas realizacji aktualizacji - dla kosztorysów 14 dni kalendarzowych od dnia wezwania oraz 40 dni kalendarzowych dla decyzji, pozwoleń, postanowień, uzgodnień, opinii i warunków od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
l) Uaktualnienia projektów stałej i tymczasowej na czas realizacji robót organizacji ruchu w momencie realizacji dokumentacji przez Zamawiającego wykonawca zobowiązuje się do jego aktualizacji w ciągu 14 dni kalendarzowych (w okresie udzielonej gwarancji) od powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania.
m) Dokumentację projektową należy odpowiednio skompletować w oddzielnych teczkach kartonowych z rączką
z wykazem zawartości na każdej z teczek. Do kompletowania dokumentacji projektowej nie należy stosować kartonów archiwizacyjnych. Całość opracować w pięciu egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej. Wersja papierowa winna być skorelowana z wersją elektroniczną..

n) W przypadku niekompletności dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji uzupełniającej lub pokrycia w całości kosztów jej wykonania.

o) Przy opracowywaniu dokumentacji należy wprowadzić do dokumentacji obowiązujący kilometraż drogi wojewódzkiej uzyskany od Zamawiającego po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o jego udzielenie.

p) W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, Wykonawca będzie przygotowywał pisemne odpowiedzi na pytania i ewentualne zmiany dokumentacji projektowej, których konieczność będzie wynikała z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni kalendarzowe od dnia przekazania pytania Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej lub faxem również z potwierdzeniem odbioru otrzymania..

q) Po przekazaniu dokumentacji zostanie ona zweryfikowana przez Zamawiającego w ciągu 14 dni roboczych,
a następnie po stwierdzeniu, że dokumentacja została prawidłowo wykonana oraz złożona w ilości przewidzianej w opisie przedmiotu zamówienia, zostanie sporządzony protokół odbioru podpisany przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego wskazanego w umowie. Kopia protokołu zostanie przekazana Wykonawcy.

r) Protokół odbioru, podpisany przez upoważnionego przedstawiciela/przedstawicieli wskazanych w umowie, jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną dokumentację projektową.

s) W przypadku stwierdzenia niezgodności wykonanej dokumentacji projektowej z założonymi wymaganiami oraz opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa zostanie zwrócona Wykonawcy, celem jej poprawienia, z wyznaczeniem terminu naniesienia poprawek. Koszty transportu dokumentacji ponosi jej Wykonawca.

t) Za błędy projektowe w dokumentacji projektowej, której zakres jest określony w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tj. z dnia 10 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1129) odpowiada Wykonawca.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu błędów projektowych skutkujących zwiększeniem kosztów robót budowlanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia roszczeń z tego tytułu do wysokości 100% wartości poniesionych dodatkowych kosztów.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Czas realizacji umowy

Znaczenie kryterium 2: 5

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Informacje dodatkowe:
14. Kryteria wyboru ofert i sposób oceny ofert - dotyczą części I, II, .
14.1. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert:
a) Cena - 95%
b) Czas realizacji umowy - 5%

Ocena ofert zostanie dokonana w następujący sposób:

14.1.1. Opis kryterium Cena (cena ofertowa brutto) (C).
Kryterium Cena będzie rozpatrywane na podstawie ceny ofertowej brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia wpisanej przez Wykonawcę w pkt. 1. Formularza Oferty.
W tym kryterium można uzyskać maksymalnie 95 punktów. Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
Liczba punktów w kryterium Cena (C) zostanie obliczona według następującego wzoru:


C = C min x 95 pkt
C o
gdzie: C min - cena (cena ofertowa brutto) oferty najtańszej
C o - cena (cena ofertowa brutto) oferty ocenianej

W tym kryterium można uzyskać maksymalnie 95 punktów

14.1.2. Opis kryterium Czas realizacji umowy (T)

Kryterium czas realizacji umowy będzie rozpatrywane na podstawie zadeklarowanego terminu wykonania robót podanego przez Wykonawcę w formularzu oferty. Liczba punktów w kryterium czas realizacji umowy zostanie przyznana zgodnie z poniższym:

Dla części nr 1
Wykonawca który zaoferuje dłuższy możliwy termin realizacji umowy do 29 lipca 2016r otrzyma 0 punktów.
Wykonawca który zaoferuje krótszy możliwy termin realizacji umowy do 15 lipca 2016r otrzyma 5 punktów.
W tym kryterium można uzyskać 5 punktów lub 0 punktów.
Jeśli Wykonawca zaproponuje w formularzu oferty termin realizacji umowy dłuższy niż
do 29 lipca 2016r lub krótszy od 15 lipca 2016 lub pośredni lub nie zostanie podany termin realizacji umowy i z innych dokumentów nie będzie wynikało, że nastąpiła omyłka, oferta zostanie odrzucona, zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt.2) ustawy Pzp.

Dla części nr 2
Wykonawca który zaoferuje dłuższy możliwy termin realizacji umowy do 31 października 2016r otrzyma 0 punktów.
Wykonawca który zaoferuje krótszy możliwy termin realizacji umowy do 30 września 2016r otrzyma 5 punktów.
W tym kryterium można uzyskać 5 punktów lub 0 punktów.
Jeśli Wykonawca zaproponuje w formularzu oferty termin realizacji umowy dłuższy niż
do 31 października 2016r lub krótszy od 30 września 2016r lub pośredni lub nie zostanie podany termin realizacji umowy i z innych dokumentów nie będzie wynikało, że nastąpiła omyłka, oferta zostanie odrzucona, zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt.2) ustawy Pzp.

14.2. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która spełni wszystkie postawione w SIWZ warunki, nie będzie podlegać odrzuceniu i uzyska łącznie największą liczbę punktów (P) wyliczoną zgodnie z poniższym wzorem:
P = C + T
Gdzie:
P - łączna liczba punktów oferty ocenianej.
C - liczba punktów uzyskanych w kryterium Cena
T - liczba punktów uzyskanych w kryterium Czas realizacji umowy.

14.3. Zmawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który spełni wszystkie postawione w SIWZ warunki oraz otrzyma największą liczbę punktów spośród rozpatrywanych ofert za realizację przedmiotu zamówienia.

14.4. Jeżeli nie będzie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawi taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną.

Podobne przetargi

16987 / 2009-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla ścieżki rowerowej Tuchola - Świt - Tuchola w ramach projektu Bory Tucholskie w Labiryntach Natury

290756 / 2014-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Aktualizacjadokumentacji projektowej na przebudowe drogi wojewódzkiej nr 251 kaliska - inowrocław od km 46+800 do km 51+800 na terenie gminy Barcin

300168 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubicz - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla budowy kanalizacji sanitarnej w dwóch etapach dla miejscowości Grębocin Gm. Lubicz

253438 / 2011-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ujęcia wodnego w Zadusznikach.

336640 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Sprawowanie nadzoru autorskiego / projektowego dla dokumentacji w oparciu, o którą realizowane są roboty budowlano-montażowe w ramach projektu pn. Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej Golubia-Dobrzynia

179937 / 2014-08-21 - Podmiot prawa publicznego

OPEC-SYSTEM Sp. z o.o. - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego Budowa i przebudowa sieci cieplnej rozdzielczej z przyłączami na O/M Kopernika oraz Modernizacja istniejących indywidualnych węzłów cieplnych oraz budowa indywidualnych węzłów cieplnych w zastępstwie grupowych O/M Kopernika

41005 / 2016-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rogowo - Rogowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego pn. Rozbudowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości 600 m3/d w Rogowie

197681 / 2009-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Fabianki - Fabianki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zamierzenia pn. Adaptacja istniejącej kotłowni węglowej w Szkole podstawowej w Cypriance pod potrzeby nowobudowanej hali widowisko - sportowej wraz z przyłączeniem co , wod -kan i modernizacją instalacji elektrycznej

65028 / 2009-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Lublin (lubelskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego na zadanie: Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 Biała Podlaska - Wisznice - Włodawa - Chełm - Rejowiec - Krasnystaw na odcinku od km 76+525 do km 82+195 tj. od m. Włodawa do m. Okuninka