23765 / 2010-02-03 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy (Warszawa)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-12-21 pod pozycją 249903. Zobacz ogłoszenie 249903 / 2009-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 23765
Data publikacji: 2010-02-03
Nazwa:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Ulica: ul. Irysowa 19
Numer domu: 19
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 02-660
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 022 5493727, 5493737
Numer faxu: 022 5493737
Adres strony internetowej: www.zgnmokotow.waw.pl
Regon: 01085840700000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 249903
Data wydania biuletynu: 2009-12-21
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak
Rok ogłoszenia: 2009
Pozycja ogłoszenia: 249903
Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług w zakresie kontroli okresowych (Art.62. ust. 1 pkt.1c i pkt.2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane z póź. zm.) instalacji i urządzeń gazowych w budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy położonych na terenie DOM Służewiec, DOM Madalińskiego, DOM Konduktorska, DOM Wierzbno, DOM Polkowska, DOM Wiśniowa.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji i gwarancji. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dwóch zadań, wg harmonogramów, które zawarte są w Rozdziale IV SIWZ t.j. wykazie budynków: 3.1. zadanie pierwsze. Przedmiotem pierwszego zadania jest przeprowadzenie okresowej 5 -letniej kontroli, (w myśl art.62 ust. 1 pkt.2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane z póź. zm. i Wytycznych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego z dnia 6 maja 1995r.), instalacji i urządzeń gazowych , będących elementem obiektu budowlanego.
W ramach kontroli, którą objęta jest instalacja i urządzenia gazowe (od kurka głównego gazu poprzez poziomy, piony i lokalówki), należy w szczególności dokonać: 3.1.1. przeglądu piwnic i lokali, w których zlokalizowane są instalacje i urządzenia gazowe, 3.1.2. przeglądu dostępu do zaworów i kurków,3.1.3. sprawdzenia przejść przewodów przez zewnętrzne ściany budynków, 3.1.4. sprawdzenia stężenia gazu w piwnicach, 3.1.5. kontroli szczelności połączeń gwintowanych i kurków, 3.1.6. sprawdzenia stężenia gazu przy pomocy eksplozymetru, na górnych piętrach w budynkach wyposażonych w sanitarne kanały zbiorcze,3.1.7. sprawdzenia pomalowania przewodów instalacji gazowej w piwnicach na kolor żółty, 3.1.8. sprawdzenia stanu technicznego instalacji gazowej, w tym wpływu korozji, 3.1.9. kontroli pomieszczenia kurka głównego w budynku lub szafki z kurkiem głównym, 3.1.10. sprawdzenia szczelności kurka głównego, 3.1.11. uproszczoną próbę szczelności instalacji gazowej przy udziale dostawcy gazu, 3.1.12. sprawdzenia stężenia gazu we wnękach gazomierzowych, szczelności połączeń i stanu gazomierza, 3.1.13. usunięcia drobnych nieszczelności instalacji gazowej w zakresie nie wymagającym rozkręcania i ponownego skręcania części elementów instalacji gazowej, 3.1.14. sprawdzenia stanu przewodów spalinowych (od aparatu do kanału spalinowego), 3.1.15. sprawdzenia czy pomieszczenia z urządzeniami gazowymi mają zapewnioną wentylację poprzez otwory wentylacyjne - bez pomiarów wydajności, 3.1.16. oznaczenia kolorem czerwonym miejsca uchodzenia gazu, 3.1.17. sprawdzenia czy nie zostały naruszone przepisy w zakresie kubatury pomieszczeń, w których zainstalowane zostały aparaty gazowe z otwartą komorą spalania, 3.1.18. sprawdzenia, czy drzwi łazienkowe posiadają otwory nawiewne i czy otwierają się na zewnątrz łazienki, 3.1.19. sprawdzenia, czy w pomieszczeniach gdzie zainstalowane swą piece gazowe z otwartą komorą spalania nie ma zamontowanych wentylatorów wywiewnych na kanałach wentylacji grawitacyjnej, 3.1.20. sprawdzenia, czy w lokalach nie występują termy gazowe, od których spaliny nie są prowadzone do kanałów spalinowych.
3.1.21. sprawdzenia stanu aparatów gazowych w lokalach, prawidłowości ich działania i procesu spalania, 3.1.22. sprawdzenia stanu elastycznych podłączeń przyborów pod kątem zgodności z wymaganymi atestami, 3.1.23. sprawdzenia, czy w lokalach, znajdujących się w budynkach przyłączonych do miejskiej sieci gazowej, nie występują przypadki poboru gazu z indywidualnych butli gazowych, Z przeprowadzonej w każdym lokalu kontroli instalacji i urządzeń gazowych należy, sporządzić protokół, w którym należy umieścić: adres budynku, numer lokalu, imię i nazwisko najemcy lub właściciela lokalu, datę i skład zespołu przeprowadzającego kontrolę, podpis najemcy lub właściciela lokalu
potwierdzający przeprowadzoną kontrolę.
Z przeprowadzonej kontroli dla całego budynku należy sporządzić protokół, w którym zostaną zawarte następujące dane:
Nazwa i adres obiektu
Nazwa i adres właściciela obiektu
Ilość wlotów gazu do budynku
Ilość urządzeń redukcyjnych
Ilość lokali mieszkalnych; ilość lokali użytkowych
Rodzaj gazu
Data ostatniego przeglądu pięcioletniego
Skład zespołu przeprowadzającego kontrolę
Okres trwania kontroli
Stan techniczny pomieszczenia na kurek główny (z opisem stanu technicznego kurka, wentylacji pomieszczenia i jego zamknięcia)
Stan techniczny poziomów gazowych (z opisem: materiałów, rodzaju połączeń rur i
zaworów, stanu technicznego izolacji antykorozyjnej i zabezpieczeń przejść przez ściany)
Stan techniczny pionów i przewodów od pionu do urządzeń gazowych w lokalach
(z opisem: lokalizacji pionów, gazomierzy i zaworów odcinających gazowych, ilości pionów, rodzaju połączeń rur i zaworów, stanu technicznego izolacji antykorozyjnej)
Numery lokali w których nie stwierdzono nieszczelności i nieprawidłowości w działaniu
instalacji i urządzeń gazowych
Numery lokali w których stwierdzono nieszczelności i nieprawidłowości w działaniu
instalacji i urządzeń gazowych i usunięto usterki
Wykaz lokali w których należy wykonać naprawy nie zrealizowane w czasie przeglądu
Wykaz lokali w których odłączono aparaty gazowe lub dopływ gazu
Wykaz numerów lokali nie udostępnionych podczas przeglądu
Ustalenia dotyczące dopuszczenia instalacji do dalszej eksploatacji
Wynik uproszczonej próby szczelności i sprawdzenia stężenia gazu w kanałach zbiorczych
i wnękach gazomierzowych (należy podać typ i datę legalizacji aparatu użytego do sprawdzenia
stężenia gazu) Wnioski i zalecenia w sprawie zakresu przeprowadzenia niezbędnych prac, przeróbek lub inwestycji Podpisy osób wykonujących kontrolę Podpis właściciela - zarządcy potwierdzający przeprowadzoną kontrolę Do protokółu należy dołączyć:
1. protokół z przeprowadzonej uproszczonej próby szczelności instalacji gazowej z
podpisem i pieczęcią przedstawiciela dostawcy gazu, przy udziale którego odbyła się
próba oraz Inspektora DOM
2. protokóły z kontroli instalacji i urządzeń gazowych w lokalach
Protokół należy przekazać do DOM w terminie 10 dni, - z wyłączeniem dni wolnych od pracy i świąt, od daty wykonania uproszczonej próby szczelności.
3.2. Zadanie drugie: Przedmiotem drugiego zadania jest przeprowadzenie okresowej corocznej kontroli (w myśl art.62 ust.1 pkt.1c ustawy z dnia 7 lipca 1994r.Prawo budowlane z póź. zm. i Wytycznych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego z dnia 6 maja 1995r.) instalacji i urządzeń gazowych (od zaworu głównego gazu poprzez poziomy i piony z lokalówkami włącznie) polegających w szczególności na dokonaniu: 3.2.1. przeglądu piwnic i lokali, w których zlokalizowane są instalacje i urządzenia gazowe,3.2.2. przeglądu dostępu do zaworów i kurków,3.2.3. sprawdzenia przejść przewodów przez zewnętrzne ściany budynków,3.2.4. sprawdzenie stężenia gazu w piwnicach,3.2.5. kontroli szczelności połączeń gwintowanych i kurków,3.2.6. sprawdzenia stężenia gazu przy pomocy eksplozymetru, na górnych piętrach w budynkach wyposażonych w sanitarne kanały zbiorcze,3.2.7 sprawdzenia pomalowania przewodów instalacji gazowej w piwnicach na kolor żółty, 3.2.8. sprawdzenia stanu technicznego instalacji gazowej, w tym wpływu korozji, 3.2.9. kontrola pomieszczenia kurka głównego w budynku lub szafki z kurkiem głównym,3.2.10.sprawdzenia szczelności kurka głównego,3.2.11.sprawdzenia stężenia gazu we wnękach gazomierzowych, szczelności połączeń i stanu gazomierza, 3.2.12.usunięcia drobnych nieszczelności instalacji gazowej w zakresie nie wymagającym rozkręcania i ponownego skręcania części elementów instalacji gazowej, 3.2.13.sprawdzenia stanu przewodów spalinowych (od aparatu do kanału spalinowego),3.2.14.sprawdzenia czy pomieszczenia z urządzeniami gazowymi mają zapewnioną wentylację poprzez otwory wentylacyjne - bez pomiarów wydajności, 3.2.15.oznaczenia kolorem czerwonym miejsca uchodzenia gazu, 3.2.16.sprawdzenia czy nie zostały naruszone przepisy w zakresie kubatury pomieszczeń, w których zainstalowane zostały aparaty gazowe z otwartą komorą spalania, 3.2.17.sprawdzenia, czy drzwi łazienkowe posiadają otwory nawiewne i czy otwierają się na zewnątrz łazienki, 3.2.18.sprawdzenia czy w pomieszczeniach gdzie zainstalowane swą piece gazowe z otwartą komorą spalania nie ma zamontowanych wentylatorów wywiewnych na kanałach wentylacji grawitacyjnej, 3.2.19.sprawdzenia czy w lokalach nie występują termy gazowe, od których spaliny nie są prowadzone do kanałów spalinowych. 3.2.20.sprawdzenia stanu aparatów gazowych w lokalach, prawidłowości ich działania i procesu spalania, 3.2.21.sprawdzenia stanu elastycznych podłączeń przyborów pod kątem zgodności z wymaganymi atestami, 3.2.22.sprawdzenia, czy w lokalach, znajdujących się w budynkach przyłączonych do miejskiej sieci gazowej, nie występują przypadki poboru gazu z indywidualnych butli gazowych, Z przeprowadzonej w każdym lokalu kontroli instalacji i urządzeń gazowych należy, sporządzić protokół, w którym należy umieścić: adres budynku, numer lokalu, imię i nazwisko najemcy lub właściciela lokalu, datę i skład zespołu przeprowadzającego kontrolę, podpis najemcy lub właściciela lokalu potwierdzający przeprowadzoną kontrolę. Dla budynków mieszkalnych, w których instalacja gazowa eksploatowana jest 15 lat i dłużej, należy oprócz wyżej wymienionych czynności wykonać uproszczoną próbę szczelności przy udziale dostawcy gazu. Z przeprowadzonej kontroli dla całego budynku należy sporządzić protokół, w którym zostaną zawarte następujące dane: Nazwa i adres obiektu , Nazwa i adres właściciela obiektu , Ilość wlotów gazu do budynku, Ilość urządzeń redukcyjnych, Ilość lokali mieszkalnych , - ilość lokali użytkowych, Rodzaj gazu, Data ostatniego przeglądu dwunastomiesięcznego, Skład zespołu przeprowadzającego kontrolę, Okres trwania kontroli
Stan techniczny pomieszczenia na kurek główny (z opisem stanu technicznego kurka, wentylacji
pomieszczenia i jego zamknięcia )
Stan techniczny poziomów gazowych (z opisem: materiału, rodzaju połączeń rur i zaworów, stanu
Technicznego, izolacji antykorozyjnej i zabezpieczeń przejść przez ściany)
Stan techniczny pionów i przewodów od pionu do urządzeń gazowych w lokalach
(z opisem: lokalizacji pionów, gazomierzy i zaworów odcinających gazowych, ilości pionów, rodzaju
połączeń rur i zaworów, stanu technicznego izolacji antykorozyjnej)
Numery lokali w których nie stwierdzono nieszczelności i nieprawidłowości w działaniu
instalacji i urządzeń gazowych
Numery lokali w których stwierdzono nieszczelności i nieprawidłowości w działaniu
instalacji i urządzeń gazowych i usunięto usterki
Wykaz lokali w których należy wykonać naprawy nie zrealizowane w czasie przeglądu
Wykaz lokali w których odłączono aparaty gazowe lub dopływ gazu
Wykaz numerów lokali nie udostępnionych podczas przeglądu
Ustalenia dotyczące dopuszczenia instalacji do dalszej eksploatacji
Wynik uproszczonej próby szczelności (dot. instalacji użytkowanych 15 lat i powyżej)
i sprawdzenia stężenia gazu w kanałach zbiorczych i wnękach gazomierzowych (należy
podać typ i datę ważności legalizacji aparatu użytego do sprawdzenia stężenia gazu)
Wnioski i zalecenia w sprawie zakresu przeprowadzenia niezbędnych prac lub przeróbek
Podpisy osób wykonujących kontrolę
Podpis właściciela - zarządcy potwierdzający przeprowadzoną kontrolę
Do protokółu należy dołączyć:
1. protokół z przeprowadzonej uproszczonej próby szczelności instalacji gazowej z
podpisem i pieczątką przedstawiciela dostawcy gazu, przy udziale którego odbyła się
próba oraz inspektora DOM, (dot. instalacji użytkowanych 15 lat więcej)
2. protokóły z kontroli instalacji i urządzeń w lokalach
Protokół należy przekazać do DOM w terminie 10 dni od daty wykonania kontroli, z wyłączeniem dni wolnych od pracy i świąt.
Kontrole, przeprowadzane co 5 lat i co rocznie, należy wykonywać w oparciu o Wytyczne wykonywania przeglądów instalacji gazowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego z dnia 6.05.1995 r. - załącznik nr 1 do Rozdziału III istotne postanowienia umowy, oraz w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 24.07.1995 r. - załącznik nr 2 do Rozdziału III istotne postanowienia umowy,
W przypadku stwierdzenia nieszczelności instalacji gazowej (braku sprawności w rozumieniu pkt. 5 lit. c) załącznika 2 do Istotnych postanowień umowy należy wyłączyć ją z ruchu w porozumieniu z odpowiednimi służbami dostawcy gazu - Mazowiecka Spółka gazowa lub Pogotowiem Gazowym, powiadamiając jednocześnie Kierownika DOM. Ponadto należy zlokalizować i oznaczyć miejsca uchodzenia gazu. Dalsze prace wykonują służby techniczne DOM.
W przypadku stwierdzenia obniżonej sprawności instalacji gazowej (w rozumieniu pkt. 5 lit.b) załącznika 2 do Istotnych postanowień umowy ustalonej w czasie próby szczelności należy zlokalizować i oznaczyć miejsca uchodzenia gazu, dokonać odpowiednich działań zabezpieczających i powiadomić Kierownika DOM. Dalsze prace prowadzą służby techniczne DOM.
3.3. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 1 istotnych postanowień umowy, które stanowią III Rozdział niniejszej specyfikacji.
3.4. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, po cenach z oferty.
3.5. Wykazy budynków gminnych wraz z harmonogramem dokonywania kontroli w poszczególnych budynkach odrębne dla każdego DOM, w których będzie realizowane zamówienie stanowi Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykaz budynków, o których mowa wyżej może ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
3.5.1. Podane w ww. wykazach budynków daty wykonania kontroli są nieprzekraczalnymi datami ich wykonania.
3.6. W przypadku, gdy Wykonawca nie dokona w danym budynku kontroli w lokalach z
powodu nieobecności najemcy lub właściciela, zobowiązany będzie do ich dokonania w
terminie 2 miesięcy po zakończeniu kontroli w pozostałych lokalach danego budynku,
pod warunkiem zapewnienia dostępu do tych lokali przez Zamawiającego.
3.7. Do obowiązków Wykonawcy w zakresie określonym w pkt. 3.1. i 3.2. siwz oraz w § 1 Rozdziału III istotne postanowienia umowy należy dodatkowo wykonywanie doraźnych kontroli:
3.7.1. Doraźne tj. ponowne dokonanie kontroli realizowane będzie na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez kierownika odpowiedniego DOM. W każdym zleceniu zostanie określony adres budynku, zakres i ilość prac oraz ich szacunkowa wartość obliczona na podstawie kwot podanych w Formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do istotnych postanowień umowy oraz termin ich rozpoczęcia i zakończenia.
3.7.2. Z prac, o których mowa w ust. 1 Wykonawca zobowiązany jest sporządzić protokół.
3.8. Zamawiający zastrzega sobie, że na wykonywanie doraźnych kontroli, o których mowa w pkt. 3.7. siwz przeznacza kwotę z podatkiem VAT nie większą niż: 15.176,00 zł.(słownie: piętnaście tysięcy sto siedemdziesiąt sześć złotych z VAT).
3.9. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było
przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiany, o których mowa w zdaniu pierwszym wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. 10. Wykonawca musi udzielić gwarancji na wykonane prace na czas 12 miesięcy od daty
odbioru końcowego tych prac.
Kody CPV: 507099992
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
505312008 (Usługi w zakresie konserwacji aparatury gazowej)
Kod trybu postepowania: PN
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie
Nazwa wykonawcy: GASSAN Wiesław Olesiński
Adres pocztowy wykonawcy: ul.Kaliskiego 47/73
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 01-478
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Nazwa: teren ZGN w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
Nr częsci: 1
Data udzielenie zamówienia: 27/01/2010
Liczba ofert: 2
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 45545
Cena wybranej oferty: 22231
Cena minimalna: 22231
Cena maksymalna: 29757
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN