Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

200574 / 2009-06-19 - Inny spośród podmiotów określonych w art.3 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie / Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. (Będzin)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 200574

Data publikacji: 2009-06-19

Nazwa:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o.

Ulica: ul. Kościuszki 140

Numer domu: 140

Miejscowość: Będzin

Kod pocztowy: 42-500

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2674218/19

Numer faxu: 032 2675227

Adres strony internetowej: www.mpwik.bedzin.pl

Regon: 27367086100000

Typ ogłoszenia: ZP-407

captcha_sec_code: SGxwX

Rodzaj zamawiającego:
Inny spośród podmiotów określonych w art.3 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie

Inny rodzaj zamawiającego:
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie

Rodzaj zamówienia: U

Kod trybu postepowania: KU

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Koncesja na prowadzenie działalności zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta Będzina.

Przedmiot zamówienia:
Działając na podstawie uchwały Rady Miejskiej Nr XLI 716 2009 z dnia 9 czerwca 2009 roku w sprawie przeprowadzenia postępowania w celu wyłonienia podmiotu do realizacji zadania własnego gminy pn. świadczenie usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, za pośrednictwem modelu operatorskiego - Prezydent Miasta Będzina udzielił pełnomocnictwa Zarządowi MPWiK sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie do przeprowadzenia postępowania o zawarcie umowy koncesji zgodnie z przedmiotem uchwały.
Przedmiotem koncesji jest świadczenie przez koncesjonariusza usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta w wykonaniu zadania własnego jednostki samorządu terytorialnego, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. nr 123 z 2006 roku, poz. 858 z późn. zm.), w oparciu o instalacje wodociągowe i kanalizacyjne wraz z uzbrojeniem i urządzeniami, którymi jest dostarczana woda lub są odprowadzane ścieki, dzierżawione od spółki MPWiK sp. z o.o. z siedzibą w Będzinie. Istotne postanowienia dotyczące przedmiotu koncesji zawiera załączony do niniejszego ogłoszenia projekt umowy koncesji na usługi (bez załączników do umowy).
Wartość koncesji szacowana przez Koncesjodawcę zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 roku o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. nr 19 z 2009 roku, poz. 101), wynosi 325.000.000 złotych (słownie: trzysta dwadzieścia pięć milionów złotych).

Opis potrzeb dla DK:
Koncesjodawca wymaga zapewnienia przez koncesjonariusza świadczenia usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w zakresie odpowiadającym obowiązkom Miasta wynikającym z zadania własnego, o którym mowa w art. 3 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
Koncesjodawca oczekuje od koncesjonariusza w szczególności :
- zapewniania ciągłości i niezawodności świadczonych na terenie Miasta usług,
- zapewnienia jakości dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków wymaganej obowiązującymi przepisami,
- systematycznej optymalizacji kosztów eksploatacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie Miasta,
- ponoszenia bieżących nakładów na eksploatowane urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne na terenie Miasta,
- opracowywania projektu wieloletniego programu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych,
- wykonywania obowiązków przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego określonych w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

termin_wyk:
Koncesjonariusz będzie obowiązany rozpocząć wykonywanie koncesji nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy koncesji na usługi i przez okres co najmniej 15 lat od dnia zawarcia tej umowy.

opis_war:
O zawarcie umowy koncesji mogą ubiegać się oferenci, którzy spełniają niżej wymienione warunki:
1.Posiadają kwalifikacje techniczne lub zawodowe w tym:
a) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie:
oferent musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania (a jeżeli okres prowadzenia przez zainteresowany podmiot działalności jest krótszy - przez cały okres prowadzenia działalności) świadczył usługi zarządzania i eksploatacji systemu wodociągowo-kanalizacyjnego (w tym w zakresie obsługi klienta, rozliczania i ściągania opłat) spełniające następujące warunki :
- usługi świadczone były przynajmniej w 3 miastach/gminach lub związkach miast/gmin o liczbie mieszkańców nie mniejszej niż 40 tys. każde lub całkowita liczba obsługiwanych mieszkańców przekraczała 240 tys. mieszkańców (usługi te obejmowały łącznie zarządzanie i eksploatację sieci wodociągowej, przynajmniej jedną stacją uzdatniania wody, siecią kanalizacyjną oraz przynajmniej jedną oczyszczalnią ścieków),
b)   dysponują potencjałem technicznym,
c)dysponują osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu koncesji;
2. Posiadają zdolność ekonomiczną i finansową, w tym:
- posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 10.000.000 złotych lub jej równowartość wg kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego na dzień, w którym zamieszczono ogłoszenie o koncesji w Biuletynie Zamówień Publicznych,
- posiadają zdolność kredytową lub posiadają środki finansowe w kwocie nie mniejszej niż 20.000.000 złotych lub jej równowartość wg kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego na dzień, w którym zamieszczono ogłoszenie o koncesji w Biuletynie Zamówień Publicznych,
3.  Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
(jeżeli wniosek o zawarcie umowy koncesji składany jest przez grupę podmiotów, każdy z tych podmiotów musi wykazać spełnienie tego warunku),

4.  O niekaralności zainteresowanego podmiotu albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu zainteresowanego podmiotu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego
(jeżeli wniosek o zawarcie umowy koncesji składany
jest przez grupę podmiotów, każdy z tych podmiotów
musi wykazać spełnienie tego warunku).
Jeżeli wniosek o zawarcie umowy koncesji będzie złożony przez grupę podmiotów, poza warunkiem o którym mowa w punkcie 3 i 4 (powyżej), spełnienie pozostałych warunków udziału w postępowaniu będzie ocenione wspólnie dla całej grupy podmiotów.
W zakresie warunków, o których mowa w punktach 1 i 2 powyżej zainteresowany podmiot może polegać na zdolności innych podmiotów, zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Warunki udziału w postępowaniu po złożeniu wniosku o zawarcie umowy koncesji oceniane będą na podstawie oświadczenia złożonego przez zainteresowany podmiot. Ostateczna ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie na podstawie dokumentów, o których mowa w pkt (III) poniżej, z tym zastrzeżeniem, że dokumenty te będą składane jedynie przez oferenta, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą lub oferenta, o którym mowa w art. 21 ust. 3 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.
Warunki udziału w postępowaniu oceniane będą przez Koncesjodawcę na dzień upływu terminu do składania wniosków o zawarcie umowy koncesji.

Pozostałe informacje niezbędne do sporządzenia wniosku o zawarcie umowy koncesji i załączniki nr 1, 2, 3 i 4 dostępne są w siedzibie MPWiK sp. z o.o. - Będzin, ul. Kościuszki 140 - tylko w postaci elektronicznej  lub na nośniku CD - oraz na stronie internetowej przedsiębiorstwa: informacje ogólne - www.mpwik.bedzin.pl
załączniki nr 1,2,3,4,www.mpwik.bedzin.pl/index.php?id=przetargi
Informacje w formie drukowanej dostępne są do przeglądu bezpłatnie w siedzibie MPWiK sp. z o.o. w terminie uprzednio pisemnie uzgodnionym w Biurze Obsługi Zarządu, lub do przekazania za odpłatnością w cenie 1,00 zł netto + VAT 22 % za 1 str. A4 również po uprzednim pisemnym uzgodnieniu terminu.

Informacji telefonicznych dotyczących ogólnych warunków postępowania udziela Biuro Obsługi Zarządu: 0048-32-267 42 18 w.320

Wszystkie informacje przekazywane w ramach prowadzonego postępowania przez jego uczestników wymagają dla swej ważności formy pisemnej (dopuszcza się przekazywanie z wykorzystaniem faxu wraz z niezwłocznym potwierdzeniem pisemnym).

inf_osw:
Składając wniosek o zawarcie umowy koncesji (na lub wg druku stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia), zainteresowany podmiot składa oświadczenie, o spełnieniu przez niego lub przez inne podmioty, o których mowa w art. 18 ust. 3 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi, warunków wskazanych w punktach (I) 1 - 4 powyżej (na lub wg druku stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia).

Do wniosku o zawarcie umowy koncesji zainteresowany podmiot załącza oświadczenie o wykonywanych usługach zarządzania i eksploatacji systemów wodociągowo-kanalizacyjnych zawierający informacje, o których mowa w punkcie (I) . 1 lit. a) powyżej, wraz z oznaczeniem miast, w których te usługi były lub nadal są wykonywane oraz z danymi kontaktowymi (łącznie z osobą kontaktową) do danych Partnerów Publicznych
(na lub wg druku stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia).
Do wniosku o zawarcie umowy koncesji należy dołączyć także dokumenty potwierdzające uprawnienia do złożenia danego wniosków (np. dokumenty rejestracyjne wykazujące umocowanie przedstawicieli danego podmiotu, pełnomocnictwa, dalsze pełnomocnictwa, w tym pełnomocnictwa od wszystkich zainteresowanych podmiotów wchodzących w skład grupy składającej wniosek). Brak dokumentów wykazujących należyte umocowanie do złożenia wniosku o zawarcie umowy koncesji spowoduje jego nieprzyjęcie. Dokumenty te powinny być złożone w formie pisemnej w oryginale lub czytelnej kserokopii poświadczonej notarialnie.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniami na język polski, poświadczonymi przez zainteresowany podmiot oferenta.

inf_dok:
Oferent, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą lub oferent, o którym mowa w art. 21 ust. 3 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi, w terminie określonym przez Koncesjodawcę, następujące dokumenty:
a)aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
Jeżeli oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa wyżej składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
Dokumenty, o których wyżej mowa, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, którym oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego
odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym oferent ma siedzib lub miejsce zamieszkania. Zapis odnoszący się do aktualności dokumentów, stosuje się odpowiednio.

b) wykaz wykonywanych usług zarządzania i eksploatacji systemów wodociągowo-kanalizacyjnych zawierający informacje, o których mowa w Sekcji III, punkt I . 1 lit. a) powyżej,
c) dokumenty ( np. referencje, zaswiadczenia) wydane przez odpowiednie organy władzy samorządowej lub rządowej potwierdzające wykonywanie albo wykonanie usług wskazanych w wykazie, o którym mowa w punkcie b) powyżej,
d) polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że oferent jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 10.000.000 złotych lub jej równowartość wg kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego na dzień, w którym zamieszczono ogłoszenie o koncesji w Biuletynie Zamówień Publicznych,
e) zaświadczenie banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w którym oferent posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową oferenta w kwocie nie mniejszej niż 20.000.000 złotych lub jej równowartość wg kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego na dzień, w którym ukazało się ogłoszenie o koncesji w Biuletynie Zamówień Publicznych, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
f) aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 13 ust. 1 pkt 4 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o zawarcie umowy koncesji
g) oświadczenie o dysponowaniu potencjałem technicznym
oraz osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu
koncesji.

Jeżeli oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt f) powyżej, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 13 ust. 1 pkt 4 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz dokument potwierdzający, że wobec zainteresowanego podmiotu nie orzeczono zakazu ubiegania się o zamówienie. Dokumenty, o których mowa powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o zawarcie umowy koncesji.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt f) powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

Jeżeli z jakiejkolwiek uzasadnionej przyczyny oferent nie może przedstawić dokumentów wymaganych przez Koncesjodawcę, może udowodnić swą sytuację ekonomiczną i finansową za pomocą każdego innego dokumentu, który Koncesjodawca uzna za odpowiedni.
W przypadku gdy oferent w zakresie spełniania warunków opisanych w pkt od III (I) lit. 1 -2 polegać będzie na zdolności innych podmiotów musi on w takim przypadku złożyć dokumenty wystawione dla tych podmiotów, a opisane w pkt a) - e) powyżej, wraz z zobowiązaniami tych podmiotów w zakresie realizacji koncesji.
Wszystkie dokumenty ( nie dotyczy dokumentów oferenta mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ) powinny być złożone w formie pisemnej w oryginale lub czytelnej kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez oferenta.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniami na język polski, poświadczonymi przez zainteresowany podmiot oferenta.

Informacja na temat wadium:
Każdy oferent, który został zaproszony przez Koncesjodawcę do złożenia oferty jest zobowiązany do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 1.000.000 zł (słownie: jeden milion złotych).
Wadium może być wniesione w:
- formie pieniężnej w PLN na rachunek bankowy
koncesjodawcy prowadzony w PLN (za datę wniesienia
wadium w tej formie uważa się datę wpływu środków
pieniężnych na konto Koncesjodwacy), lub
- formie poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, lub
- formie gwarancji bankowej, lub
- formie gwarancji ubezpieczeniowej.
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Dokument potwierdzający wniesienie wadium przez oferenta tzn. oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię polecenia przelewu na konto Koncesjodawcy bądź oryginał dokumentu będącego każdą inną formą wadium, należy dostarczyć przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku wnoszenia przez oferenta wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być, co najmniej gwarancją bezwarunkową, nieodwołalną, niepodlegającą przeniesieniu na rzecz osób trzecich i płatną na pierwsze pisemne żądanie Koncesjodawcy.
Gwarancje i poręczenia powinny zawierać (oprócz elementów właściwych dla każdej formy, określonych przepisami prawa): nazwę i adres Koncesjodawcy, oznaczenie (numer referencyjny i nazwę postępowania), termin ważności wadium odpowiadający terminowi ważności oferty oraz przesłanki utraty wadium przez oferenta tj.:
- odmówił podpisania umowy koncesji na usługi,
- zawarcie umowy koncesji na usługi stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta, w szczególności gdy przedstawione dokumenty lub ich brak nie pozwalają na potwierdzenie oświadczeń oferenta, które zawiera złożony przez niego wniosek o zawarcie umowy koncesji.
W przypadku wniesienia wadium w formach niepieniężnych, oryginał wadium należy złożyć w siedzibie MPWiK sp. z o.o. - Będzin, ul. Kościuszki 140 pok. Nr 227

Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy przelać na następujący rachunek Koncesjodawcy prowadzony w PLN:
MPWiK sp. z o.o., ul. Kościuszki 140, 42-500 Będzin w CITIBANK HANDLOWY 65 1030 1159 0000 0000 0258 9000.
W przypadku oferty wspólnej dopuszcza się podział wadium pomiędzy oferentów składających ofertę, przy czym suma wszystkich części wadium nie może być niższa od wymienionej powyżej wysokości wadium.
Koncesjodawca zwraca niezwłocznie wadium:
- jeżeli upłynął termin związania ofertą,
- jeżeli Koncesjodawca unieważnił postępowanie o udzielenie koncesji na usługi,
- jeżeli zawarto umowę koncesji.
Koncesjodawca zwraca niezwłocznie wadium na wniosek oferenta:
- który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
- który został wykluczony z postępowania,
- którego oferta została odrzucona.
Jeżeli wadium wniesiono w formie pieniężnej, Koncesjodawca zwraca je niezwłocznie wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez oferenta.
Koncesjodawca zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli oferent, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy koncesji na usługi,
- zawarcie umowy koncesji na usługi stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta, w szczególności gdy przedstawione dokumenty lub ich brak nie pozwalają na potwierdzenie przez oferenta spełnienia warunków udziału w postępowaniu, które zawiera złożony przez niego wniosek o zawarcie umowy koncesji.

Nazwa kryterium 1: Warunki finansowe...

Nazwa kryterium 2: Organizacja i warunki realizacji kontraktu...

Nazwa kryterium 3:
Ocena potencjału technicznego oraz ekonomicznego oferenta w aspekcie przedstawianej oferty

warunki:
Koncesjodawca nie dopuści do oceny i porównania następujących ofert:
- których treść jest sprzeczna z treścią opisu warunków koncesji,
- niezabezpieczonych wadium,
- złożonych przez nieumocowane osoby,
- których złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji,
- sprzecznych z przepisami prawa,
- złożonych przez podmioty niedopuszczone do postępowania,
- złożonych po upływie wyznaczonego terminu składania ofert lub ofert nie uzupełnionych w wyznaczonym przez Koncesjodawcę terminie.

odwolanie:
Koncesjodawca będzie uprawniony do odwołania postępowania w następujących przypadkach:
- gdy nie zostanie złożony żaden wniosek o zawarcie umowy koncesji,
- gdy żaden wniosek o zawarcie umowy koncesji nie będzie podlegać przyjęciu,
- gdy nie zostanie złożona żadna oferta,
- gdy żadna oferta nie zostanie dopuszczona do oceny i porównania.
- gdy wystąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym lub w interesie Koncesjodawcy, w tym w szczególności gdy zawarcie umowy koncesji może spowodować utratę części lub całości dotacji ze środków Funduszu Spójności na realizację zadania Gospodarka wodno-ściekowa w Będzinie (projekt 2004 - PL - 16 - C - PE - 001).

Data składania wniosków, ofert: 20/08/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Sekretariat Zarządu MPWiK p.227
ul. Kościuszki 140, 42-500 Będzin

Podobne przetargi