352800 / 2012-09-18 - Podmiot prawa publicznego / Zakład Karny (Chełm)
Na podstawie art. 40 ust. 1 Prawa zamówień publicznych ( Dz. U. z 2006 r. Nr 163, poz. 1164 z późn. zm.) Zakład Karny w Chełmie ogłasza przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu PN/18/P/2012 Hydraulika Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające (kod CPV 80530000-8) w ramach Projektu nr IV: Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art.209 §1 i art. 207 § 1 Kodeksu karnego.
Opis zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2012 szkolenia zawodowego dla skazanych w związku z realizacją projektu Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § 1 i art. 207 § 1 Kodeksu Karnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, jako kurs przyuczający do zawodu Hydraulika wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3) Ilość kursów: 1.
4) Ilość osób do przeszkolenia: 6.
5) Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku Hydraulik oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
6) Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
7) Szkolenie trwa 120 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych: 24 godzin.
8) Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
9) Przed rozpoczęciem kursu wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na hydraulika, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
10) Zagadnienia dotyczące szkolenia:
a) Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach hydraulicznych;
b) Materiałoznawstwo;
c) Maszynoznawstwo;
d) Technologia instalacji wodociągowych;
e) Technologia instalacji kanalizacyjnych;
f) Rysunek zawodowy i dokumentacja;
g) Zajęcie praktyczne ( nabycie umiejętności do pracy w zawodzie hydraulika).
12) Zamawiający zapewnia;
- dostęp do miejsca zajęć teoretycznych-salę wykładową dla uczestników kursu;
- dostęp do miejsca, w którym przeprowadzone będą zajęcia praktyczne;
- dostęp do następującego rodzaju sprzętu, którego zakup był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego;
- zestaw młotów kująco wiercących- 2 elementowy;
- elektryczna maszyna do czyszczenia rur - REMS Cobra 22;
- elektryczna gwintownica ręczna REMS Amigo;
- zestaw tnąco - gwintujący REMS;
- urządzenie spawalnicze Origomag - 200.
13) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
14) Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
15) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia ma stanowić do 40% wartości szkolenia).
16) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
17) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
18) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
19) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
20) Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
21) Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
22) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
23) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49 2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
24) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
25) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
26) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
27) Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
28) Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
1) Ilość kursów: 1.
2) Ilość osób do przeszkolenia: 6.
3) Celem szkolenia jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
4) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
5) Szkolenie trwa 24 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
6) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
7) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
8) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
9) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia.
10) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
11) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
12) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
13) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
14) Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
15) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
16) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
17) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
18) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
19) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
20) Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
21) Zamawiający zapewnia salę komputerową.
22) Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
23) Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu;
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 352800
Data publikacji: 2012-09-18
Nazwa: Zakład Karny
Ulica: ul. Kolejowa 112
Numer domu: 112
Miejscowość: Chełm
Kod pocztowy: 22-100
Województwo / kraj: lubelskie
Numer telefonu: 082 5653485
Numer faxu: 082 5653557
Adres strony internetowej: www.sw.gov.pl
Regon: 00032004100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Na podstawie art. 40 ust. 1 Prawa zamówień publicznych ( Dz. U. z 2006 r. Nr 163, poz. 1164 z późn. zm.) Zakład Karny w Chełmie ogłasza przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu PN/18/P/2012 Hydraulika Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające (kod CPV 80530000-8) w ramach Projektu nr IV: Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art.209 §1 i art. 207 § 1 Kodeksu karnego.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2012 szkolenia zawodowego dla skazanych w związku z realizacją projektu Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § 1 i art. 207 § 1 Kodeksu Karnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, jako kurs przyuczający do zawodu Hydraulika wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3) Ilość kursów: 1.
4) Ilość osób do przeszkolenia: 6.
5) Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku Hydraulik oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
6) Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
7) Szkolenie trwa 120 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych: 24 godzin.
8) Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
9) Przed rozpoczęciem kursu wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na hydraulika, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
10) Zagadnienia dotyczące szkolenia:
a) Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach hydraulicznych;
b) Materiałoznawstwo;
c) Maszynoznawstwo;
d) Technologia instalacji wodociągowych;
e) Technologia instalacji kanalizacyjnych;
f) Rysunek zawodowy i dokumentacja;
g) Zajęcie praktyczne ( nabycie umiejętności do pracy w zawodzie hydraulika).
12) Zamawiający zapewnia;
- dostęp do miejsca zajęć teoretycznych-salę wykładową dla uczestników kursu;
- dostęp do miejsca, w którym przeprowadzone będą zajęcia praktyczne;
- dostęp do następującego rodzaju sprzętu, którego zakup był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego;
- zestaw młotów kująco wiercących- 2 elementowy;
- elektryczna maszyna do czyszczenia rur - REMS Cobra 22;
- elektryczna gwintownica ręczna REMS Amigo;
- zestaw tnąco - gwintujący REMS;
- urządzenie spawalnicze Origomag - 200.
13) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
14) Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
15) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia ma stanowić do 40% wartości szkolenia).
16) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
17) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
18) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
19) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
20) Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
21) Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
22) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
23) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49 2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
24) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
25) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
26) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
27) Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
28) Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
1) Ilość kursów: 1.
2) Ilość osób do przeszkolenia: 6.
3) Celem szkolenia jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
4) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
5) Szkolenie trwa 24 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
6) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
7) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
8) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
9) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia.
10) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
11) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
12) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
13) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
14) Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
15) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
16) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
17) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
18) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
19) Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
20) Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
21) Zamawiający zapewnia salę komputerową.
22) Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
23) Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu;
Kody CPV: 805000008
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2012
Informacja na temat wadium: zamawiający nie rząda wnoszenia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Opis sposobu przygotowania oferty.
1. Wykonawcy zobowiązani są zapoznać się dokładnie z informacjami zawartymi w siwz i przygotować ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w tym dokumencie. Przedstawienie propozycji rozwiązań alternatywnych lub wariantowych nie będą brane pod uwagę i spowodują odrzucenie oferty.
2. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
3. Oferta ma być napisana czytelnie, w języku polskim, a wszystkie wymagane dokumenty i załączniki wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa. Jeżeli oferta i załączniki zostaną podpisane przez upoważnionego przedstawiciela wykonawcy, należy dołączyć właściwe umocowanie prawne, np. pełnomocnictwo podpisane przez osobę(y) uprawnioną do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa.
Jeżeli wykonawca przedłoży kserokopię pełnomocnictwa, to osoba(y) udzielająca pełnomocnictwa potwierdza i podpisuje je, z dopiskiem za zgodność z oryginałem lub kserokopia dokumentu ma być notarialnie potwierdzona.
4. Zaleca się, aby wszystkie strony oferty były spięte (zszyte) w sposób zapobiegający dekompletacji zawartości oferty oraz opatrzone kolejnym numerem. W treści oferty winna znajdować się informacja o ilości stron.
5. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być czytelne oraz parafowane własnoręcznie przez osobę(y) podpisującą ofertę.
6. Wykonawca może złożyć w niniejszym przetargu tylko jedną ofertę. Kilka podmiotów może złożyć ofertę wspólną, w tym przypadku podmioty te ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania. W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów, wraz z ofertą należy dołączyć pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp.
7. Ofertę należy złożyć w zamkniętej, nieprzejrzystej kopercie, zapieczętowanej w sposób gwarantujący zachowanie w poufności jej treści oraz zabezpieczającej jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert.
Koperta ma być zaadresowana według wzoru:
ZAKŁAD KARNY
UL. Kolejowa 112 22-100 Chełm
OFERTA NA USŁUGI SZKOLENIOWE
ZNAK SPRAWY: PN18 P2011
W przypadku braku powyższego opisu na kopercie, zamawiający będzie traktował taką ofertę jako zwykłą korespondencję i nie ponosi odpowiedzialności za jej otwarcie przed terminem otwarcia ofert.
Ofertę składaną do zamawiającego za pośrednictwem np. Poczty Polskiej, przesyłki kurierskiej należy przygotować i zaadresować w sposób określony wyżej.
Koperta poza oznakowaniem jak wyżej ma być opisana nazwą i adresem wykonawcy, by umożliwić zwrot nieotwartej oferty (po upływie terminu do wniesienia protestu) w przypadku dostarczenia jej Zamawiającemu po terminie.
8. Jeżeli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003r. Nr 153, poz. 1503), wykonawca winien w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, które spośród zawartych w ofercie informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje te mają być umieszczone w osobnej wewnętrznej kopercie, odrębnie od pozostałych informacji zawartych w ofercie i oznaczone klauzulą tajne. Zgodnie z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których wykonawca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
9. Oferta składana jest przez wykonawcę wyłącznie w formie pisemnej, zamawiający odrzuci ofertę złożoną w innej formie, np. za pomocą faksu lub w formie elektronicznej.
10. Jeżeli wykonawca zostanie wezwany w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych do uzupełnienia dokumentów, dostarcza je w formie pisemnej, do siedziby zamawiającego najpóźniej w terminie określonym przez zamawiającego, do godz. 1600.
11. Na ofertę składają się następujące dokumenty:
1) poprawnie wypełniony i podpisany przez wykonawcę formularz cenowy (załącznik nr 1 do siwz),;
2) podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 2 do siwz);
3) aktualna akredytacja wystawiona przez właściwego Kuratora Oświaty, na podstawie art. 68 b ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) - dotyczy grupy 1 i 2;
4) aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy;
5) podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, określonych art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 3 do siwz);
6) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz)W przypadku, kiedy ofertę składa wspólnie kilka podmiotów (np. konsorcjum), do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp.
12. Wyjaśnienie:
1) W formularzu cenowym (załącznik nr 1 do siwz) wykonawca wpisuje wszystkie informację, jakich żąda w nim zamawiający.
2) Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna, do oferty załącza oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz), w miejsce aktualnego odpisu z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 11 ppkt 6.
3) W przypadku, kiedy oferta złożona wspólnie przez kilka podmiotów (np. konsorcjum) zostanie wybrana, zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego będzie żądać umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
Opis sposobu obliczania ceny
1. Cena oferty uwzględnia wszystkie zobowiązania, musi być podana w zł (PLN) słownie i liczbą, z wyodrębnieniem należnego podatku VAT, jeżeli występuje. Cena podana w ofercie powinna obejmować wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia.
2. Wykonawca określa i wpisuje w formularzu cenowym stawkę podatku VAT zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.). Jeżeli przedmiot zamówienia jest zwolniony z naliczania stawki podatku VAT, wykonawca w sposób niebudzący wątpliwości informuję o tym zamawiającego w formularzu cenowym (załącznik nr 1 do siwz).
3. Jeżeli zamawiającemu zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w ofercie ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4. W formularzu cenowym wykonawca wpisuje cenę netto za 1 osobę oraz stawkę podatku VAT (w %) dla każdego przedmiotu zamówienia.
5. Cenę netto za 1 osobę oraz wartość netto i brutto wykonawca zaokrągla do dwóch miejsc po przecinku.
6. Wartość netto stanowi iloczyn ilości osób oraz ceny netto za 1 osobę.
7. Wartość brutto za całość zamówienia w grupie 1-2 jest wynikiem powiększenia wartości netto o stawkę podatku VAT.
8. Wykonawca w formularzu cenowym wpisuje koszt osobogodziny, który obliczany jest wg wzoru: ko = (wartość brutto za całość zamówienia w grupie / Ilość osób) / ilość godzin lekcyjnych.
9. Jeżeli w ofercie będą znajdowały się omyłki, zamawiający zgodnie z art. 87 ust. 2 poprawia:
1) oczywiste omyłki pisarskie, którymi są w szczególności: widoczne, wbrew zamierzeniu niewłaściwe użycie wyrazu, widocznie mylną pisownię albo widoczne, niezamierzone opuszczenie wyrazu;
2) oczywiste omyłki rachunkowe, którymi są w szczególności: omyłki w obliczeniu ceny, które polegają na uzyskaniu nieprawidłowego wyniku działania arytmetycznego, przy założeniu, że składniki działania są prawidłowe i które można jednoznacznie poprawić, znając reguły arytmetyczne. Dotyczy to w szczególności wyniku sumowania, mnożenia oraz powiększania wartości netto o stawkę podatku VAT. Zamawiający poprawiając oczywiste omyłki rachunkowe, poprawie je uwzględniając konsekwencje rachunkowe dokonanych poprawek;
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z siwz, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty.
Waluta, w jakiej prowadzone będą rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawcą.
Polski złoty (PLN).
Kryteria oraz sposób oceny oferty.
1. Wybór ofert, odbędzie się w oparciu o następujące kryterium:
1) nazwa kryterium: CENA (najniższa wartość brutto za całość zamówienia w grupie),
2) waga kryterium: 100%,
3) sposób oceny: minimalizacja.
2. Sposób oceny wg wzoru:
3. Oferta, która przedstawia najlepszy bilans punktowy - otrzyma największą liczbę punktów, w oparciu o ustalone kryterium: CENA (najniższa wartość brutto za całość zamówienia w grupie), a także odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszej specyfikacji oraz nie zostanie odrzucona, zostanie uznana za najkorzystniejszą. Pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów. Maksymalna ilość punktów, jaką może osiągnąć oferta wynosi 100.
4. Punkty zostaną obliczone wg wzoru, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.
6. Zamawiający powiadomi o wynikach postępowania wszystkich wykonawców, którzy złożyli oferty.
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
inne_dokumenty:
1. załącznik nr 1 - formularz cenowy (4 egz.);
2. załącznik nr 2 - druk oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych art. 22 ust. 1 ustawy Pzp;
3. załącznik nr 3 - druk oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, określonych art. 24 ust. 1 ustawy Pzp;
4. załącznik nr 4 - druk oświadczenia w stosunku do osób fizycznych w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp;
5. załącznik nr 5 - wzór umowy (4 egz.).
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.sw.gov.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.sw.gov.pl 22-100 Chełm ul. Kolejowa 112
Data składania wniosków, ofert: 26/09/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
ZAKŁAD KARNY
UL. Kolejowa 112 22-100 Chełm
OFERTA NA USŁUGI SZKOLENIOWE
ZNAK SPRAWY: PN/18/P/2011
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
W ramach Projektu nr IV: W ramach projektu aktywizacji społeczno zawodowej skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § i art. 207 § 1 Kodeksu karnego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
122939 / 2010-05-13 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Glazurnik w Zakładzie Karnym w Chełmie.
251528 / 2011-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Operator wózka widłowego
145098 / 2012-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Realizacja usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych i innych uprawnionych i innych osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach
138324 / 2013-04-09 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
szkolenie o specjalności Nowoczesne wykańczanie wnętrz + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające dla osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym w Chełmie. (CPV 80500000-8)
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie Projekt nr III: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
155798 / 2013-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Przetarg nieograniczony na organizację szkolenia: Operator wózka widłowego
26734 / 2012-01-27 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Zakład Karny - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805000008 ()
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursu technolog robót wykończeniowych w budownictwie zwanego dalej kursem dla grupy 12 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczących w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs jest współfinansowany przez Unię Europejską
25333 / 2011-01-21 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Zakład Karny - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805000008 ()
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursu technolog robót wykończeniowych w budownictwie zwanego dalej kursem jako zadanie I i szkolenia grupowego zajęcia aktywizacyjne zwanego dalej szkoleniem jako zadania II, dla grupy 14 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczących w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.
174071 / 2013-08-30 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Brukarz z modułem aktywizacji zawodowej (dwie edycje).
110630 / 2013-03-20 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
szkolenie o specjalności Nowoczesne wykańczanie wnętrz + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające dla osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym w Chełmie. (CPV 80500000-8)
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie Projekt nr III: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
449040 / 2012-11-14 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie w ramach projektu nr. 3 : Cykl szkoleniowo- aktywizacyjnym służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
172002 / 2013-04-30 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
szkolenie o specjalności Nowoczesne wykańczanie wnętrz + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające dla osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym w Chełmie. (CPV 80500000-8)
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie Projekt nr III: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
195651 / 2013-09-25 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Przeprowadzenie szkolenia o specjalności Brukarz z modułem aktywizacja zawodowa (dwie edycje) dla osób pozbawionych wolności w Zakładzie Karnym w Zamościu.
208257 / 2009-11-13 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE TRZECH KURSÓW
367598 / 2011-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
szkolenie: Rusztowanie budowlano-montażowe metalowe
141966 / 2013-04-11 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
szkolenie o specjalności Nowoczesne wykańczanie wnętrz + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające dla osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym w Chełmie. (CPV 80500000-8)
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie Projekt nr III: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbycia kary pozbawienia wolności.
89610 / 2012-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
przetarg nieograniczony na organizację szkolenie :Operator wózka widłowego dla grupy 40 osób
142822 / 2012-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000008 ()
Realizacja usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych i innych uprawnionych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach