Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

390750 / 2009-11-10 - Administracja samorządowa / Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach (Siemiatycze)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-09-30 pod pozycją 338970. Zobacz ogłoszenie 338970 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 390750

Data publikacji: 2009-11-10

Nazwa: Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach

Ulica: ul. 11 Listopada 253

Numer domu: 253

Miejscowość: Siemiatycze

Kod pocztowy: 17-300

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 085 6552680

Numer faxu: 085 6552668

Regon: 05066741000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 338970

Data wydania biuletynu: 2009-09-30

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2009

Pozycja ogłoszenia: 338970

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę mostu żelbetowego przez rzekę Pełchówkę w m. Pełch w ciągu drogi powiatowej Nr 1728B droga 62 - Minczewo - Kobyla - Pełch.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę mostu żelbetowego przez rzekę Pełchówkę w m. Pełch w ciągu drogi powiatowej Nr 1728B droga 62 - Minczewo - Kobyla - Pełch.
I. Stan istniejący :
Most o ustroju niosącym 1-przęsłowym, żelbetowy, płytowy, swobodnie podparty. Wybudowany w 1969r. Dokumentacja archiwalna nie zachowała się. Długość mostu: 12,60 m, szerokość całkowita 7,40 m. Przyczółki żelbetowe pełnościenne. Fundamenty posadowione bezpośrednio. Stan techniczny ustroju niosącego - korozja betonu i ubytki betonu belek podporęczowych, stan techniczny podpór - dostateczny.
II. Dane wyjściowe do projektowania : Opracować projekt remontu kapitalnego mostu z zastosowaniem warstwy wyrównawczo spadkowej na płycie mostu, odbudowę belek podporęczowych z betonu B-30. Przewidzieć zastosowanie izolacji z papy termozgrzewalnej, nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej z betonu asfaltowego jak dla KR 2 z drenażem podłużnym. Przewidzieć wyposażenie mostu w barieroporęcze. Opracować projekt wzmocnienia mostu do klasy B obciążeń wg PN-85/S-10030 na podstawie oceny aktualnego stanu technicznego mostu. Zamawiający nie zakłada wyłączenia obiektu z ruchu na czas remontu.
III. Zakres opracowania :
Części składowe dokumentacji projektowej.
A. CZĘŚĆ OPISOWA - powinna zawierać m.in.:
1.Strona tytułowa projektu.
2.Spis części składowych dokumentacji projektowej trwale umieszczony na okładkach projektu. 3.Opis techniczny stanu istniejącego.
4.Opis techniczny projektowanych rozwiązań.
5.Informację n.t. przyjętej organizacji ruchu w czasie prowadzenia robót.
6.Informację n.t. urządzeń obcych.
7.Stwierdzenie o zakresie terenu niezbędnego do realizacji robót - informacja o istniejącym pasie drogowym.
8.Niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów.
9.Specyfikacje Techniczne dostosowane do konkretnego obiektu opracowane wg aktualnych norm. ST powinny posiadać spis treści, wszystkie strony ponumerowane, z podpisem autora przy każdej ST. W każdej ST zamieścić uwagę o wykonywaniu i odbiorze robót zgodnie z Instrukcją DP-T 14 z późniejszymi zmianami wydaną przez GDDKiA Warszawa.
10.Dokładny przedmiar robót pogrupowany na elementy zgodne z ST i tabelą elementów rozliczeniowych (ślepym kosztorysem).
11.Ślepy kosztorys (Tabela elementów rozliczeniowych) opracowany wg wytycznych GDDKiA.
12.Wszystkie części dokumentacji powinny posiadać opisy sporządzone pismem maszynowym (komputer, maszyna do pisania) i podpisane z imienną pieczątką autora.
B. CZĘŚĆ RYSUNKOWA.
Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki z wymiarami i rzędnymi, a w szczególności:
1.Plan orientacyjny, plan sytuacyjny z zaznaczeniem granic pasa drogowego oraz pasa drogowego wg planu zagospodarowania przestrzennego. 2.Profile podłużne i przekroje normalne. 3.Przekroje poprzeczne. 4.W przypadku adaptacji projektu typowego należy uwidocznić nr i rok zatwierdzenia tegoż projektu. W przypadku stosowania typowych prefabrykatów należy załączyć kserokopie rysunków technicznych. 5.Rysunki nie mogą być sklejane z arkuszy mniejszych formatów i każdy powinien być podpisany przez uprawnionego projektanta i sprawdzającego z podaniem numerów uprawnień.
C. POZOSTAŁE WYMAGANIA.
1.Dokumentacja projektowa powinna być poprawna pod względem technicznym z uwzględnieniem ekonomicznych aspektów stosowania rozwiązań technicznych.
2.Dokumentację należy przekazać:
a) wtórnik geodezyjny do celów projektowych w skali 1:500 w terenie zabudowanym;
b) materiały do wydania decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego - 5egz.;
c) materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowym uwarunkowaniu zgody na realizacje przedsięwzięcia (karta informacyjna przedsięwzięcia), załączniki graficzne na mapach ewidencyjnych, mapa orientacyjna - 5 egz.;
d) wszystkie niezbędne pozwolenia związane z wykonaniem robót przygotowawczych i branżowych (pozwolenia wodno - prawne) - 4 egz.;
e) projekt techniczny wykonawczy (przedmiary z ewentualnym podziałem na odcinki robocze w terenie zabudowanym i niezabudowanym) - 5 egz.;
f) projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami - 4 egz. ;
g) szczegółowe specyfikacje techniczne - 2 egz.
h) kosztorys inwestorski ( sporządzony wg obowiązującego prawa w tym zakresie ) - tabela elementów rozliczeniowych, formularz kosztorysu ofertowego - 2 egz. ;
i) projekt stałej organizacji ruchu zatwierdzony przez organ zarządzający ruchem - w przypadku wprowadzenia zmian w istniejącej organizacji ruchu - 4 egz.
Dokumentację projektową należy sporządzić w oparciu o zastabilizowane punkty główne osi trasy. Dokumentacja powinna zawierać opis, szkic punktów głównych, oraz opisy topograficzne punktów poligonowych rzędnej reperu ze szkicem lokalizacji.
IV.Przedmiotowe zadanie należy opracować zgodnie z zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i rozporządzeniem MTiGM z dnia 02-03-1999 r. w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 43 z 14-05-1999 r. z późn. zmianami) .
V. Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymagania określone ustawą (Prawo Budowlane) z dnia 07.07.1994 r. wraz z późniejszymi zmianami oraz : Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. Miejsce publikacji: Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z dnia 16 września 2004 r. z późn. zm. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 kwietnia 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. Miejsce publikacji: Dz. U. Nr 75, poz. 2075 z dnia 29 kwietnia 2005 r. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. Miejsce publikacji: Dz. U. z dnia 8 czerwca 2004 r. Nr 130, poz. 1389.
VI. Wykonawca zobowiązany jest przekazać opracowaną dokumentację projektową Zamawiającemu w formie papierowej zgodnie z ppkt 2 oraz 1 egzemplarz w formie elektronicznej ( SST, opis techniczny, przedmiar, kosztorysy oraz rysunki w formie pliku TIFF lub JPG ) .
Przedmiar robót, kosztorysy inwestorski i ofertowy należy wykonać w ogólnie dostępnych edytorach tekstów . Natomiast tabele objętości robót ziemnych, objętości wyrównań podbudowy, plantowania terenu itp. należy wykonać w ogólnie dostępnym arkuszu kalkulacyjnym .
a) wszystkie części dokumentacji powinny posiadać opisy sporządzone pismem maszynowym ( komputer , maszyna do pisania) lub ręcznie długopisem lub nieścieralnym atramentem i podpisane z imienną pieczątką autora i numerem uprawnień ,
b) w przypadku adaptacji projektu typowego należy uwidocznić nr i rok zatwierdzenia tegoż projektu , c) w przypadku stosowania typowych prefabrykatów należy załączyć kserokopie rysunków technicznych ,
d) wszystkie rysunki powinny być w jednym arkuszu ( nie mogą być sklejane ) i muszą być podpisane przez projektanta ,
e) propozycje zastosowania materiałów o nazwie własnej ( tj. konkretnej firmy ) powinny być zamieszczone tylko w specyfikacjach technicznych w ilości minimum dwa rodzaje ,
f) zaproponowane materiały powinny posiadać aktualne aprobaty techniczne lub świadectwo dopuszczenia do stosowania wydane przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów , numer należy podać w SST ,
g) jednostka projektująca powinna dołączyć oświadczenie, że projekt jest wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi , normami i wytycznymi i że został wykonany w stanie kompletnym ,
h) zamawiający zastrzega sobie prawo do używania i sporządzania kopii elementów dokumentacji dla celów procedury przetargowej , bez uzyskiwania zezwolenia Jednostki Projektującej na sporządzenie kopii do takiego użytku, przy zachowaniu praw autorskich do opracowanego przez siebie projektu ,
i) w przypadku stwierdzenia w czasie realizacji robót , że elementy opracowanej dokumentacji są niezgodne ze stanem faktycznym lub nie dają się zrealizować wg tej dokumentacji oraz wymaga to przyjazdu Projektanta i dokonania korekty projektu , czynności te zostaną wykonane przez Projektanta w ciągu 3 dni od powiadomienia i na koszt Jednostki Projektującej .
VII. Zgłoszenie do odbioru dokumentacji powinno być uzgodnione między stronami na 3 dni przed jego terminem . W cenie ofertowej należy również uwzględnić pełnienie nadzoru autorskiego.

Kody CPV: 742200006

Szacunkowa wartość zamówienia: 53500.00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa:
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę mostu żelbetowego przez rzekę Pełchówkę w m. Pełch w ciągu drogi powiatowej Nr 1728B droga 62 - Minczewo - Kobyla - Pełch.

Nr częsci: 1

Data udzielenie zamówienia: 10/11/2009

Liczba ofert: 2

Nazwa wykonawcy:
Biuro Inżynierskie BIALMOST Aleksander Wawrusiewicz

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kręta 18/42

Miejscowość: Białystok

Kod pocztowy: 15-345

ID województwa: 9

Województwo / kraj: podlaskie

Cena wybranej oferty: 53500,00

Cena minimalna: 53500,00

Cena maksymalna: 62000,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

279006 / 2009-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach - Siemiatycze (podlaskie)
CPV: 742200006 ()
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę drogi powiatowej Nr 1720B drogi 690 - Kułygi - Krasewice , odc. długości 1,790 km

338970 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach - Siemiatycze (podlaskie)
CPV: 742200006 ()
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę mostu żelbetowego przez rzekę Pełchówkę w m. Pełch w ciągu drogi powiatowej Nr 1728B droga 62 - Minczewo - Kobyla - Pełch

326638 / 2009-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach - Siemiatycze (podlaskie)
CPV: 742200006 ()
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę drogi powiatowej Nr 1732B Siemiatycze - Klekotowo - Ogrodniki - Wólka Nadbużna - Turna Mała, odc. Ogrodniki - Wólka Nadbużna długości 4,000 km

326758 / 2009-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach - Siemiatycze (podlaskie)
CPV: 742200006 ()
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę drogi powiatowej Nr 1720B droga 690 - Kułygi - Krasewice , odc. długości 1,790 km

278924 / 2009-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach - Siemiatycze (podlaskie)
CPV: 742200006 ()
Wykonanie dokumentacji budowlanej na przebudowę drogi powiatowej Nr 1732B Siemiatycze - Klekotowo - Ogrodniki - Wólka Nadbużna - Turna Mała, odc. Ogrodniki - Wólka Nadbużna długości 4,000 km