Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

257262 / 2010-08-19 - Administracja samorządowa / Zarząd Nieruchomości Miejskich (Brzeg)

Wykonanie dokumentacji odtworzeniowej w formie inwentaryzacji technicznej budynków mieszkalnych

Opis zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie dokumentacji odtworzeniowej w formie inwentaryzacji technicznej budynków mieszkalnych według wykazu stanowiącego załącznik nr 1 do umowy wraz z wyszczególnieniem i podziałem na poszczególne nieruchomości. Inwentaryzacje należy opracować w języku polskim, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133). stosując zasady wymiarowania oraz oznaczenia graficzne i literowe określone w Polskich Normach.
1. Wymagania dotyczące zawartości inwentaryzacji:
1) Rzut działki skali 1: 500 z naniesionym budynkiem wraz ze schodami, tarasami, chodnikiem, śmietnikiem, ogrodzeniem, z zaznaczonymi w kolorze i opisanymi przyłączami wod - kan, gaz, c.o., energii elektrycznej i sąsiednią zabudową.
2) Opis techniczny uwzględniający lokalizację obiektu, rodzaj i charakter, liczbę kondygnacji, jego wysokość oraz powierzchnię zabudowy, powierzchnię użytkową całkowitą, kubaturę budynku, zestawienie lokali i ich powierzchni użytkowej oraz powierzchni użytkowej pomieszczeń przynależnych.
3) Elementy budynku wraz z rozwiązaniami techniczno - materiałowymi :
o fundamenty i ściany konstrukcyjne ,
o stropy ,
o konstrukcja i pokrycie dachu ,
o schody , klatka schodowa ,
o posadzki , podłogi ,
o balkony , loggie , wykusze ,
o rynny , rury spustowe , inne obróbki ,
o stolarka okienna i drzwiowa ,
o kominy ,
o elewacje : architektura i kolorystyka ,
o tynki i okładziny wewnętrzne ,
o wentylacja ,
o instalacje .

3) Zwymiarowane rzuty wszystkich kondygnacji zarówno naziemnych jak i podziemnych z zaznaczonymi instalacjami (piony, poziomy wodno - kanalizacyjne , c.o., tablice główne i liczniki instalacji elektrycznej) i urządzeniami sanitarnymi i grzewczymi w skali 1:50 oraz przewodami kominowymi wraz z podłączeniami (wentylacyjne, dymowe, spalinowe) .
4) Pełna inwentaryzacja instalacji wykonana na osobnym rysunku branżowym :
- gazowej ( rzuty kondygnacji z naniesionymi pionami i poziomami i urządzeniami
gazowymi ) ,
- wodno- kanalizacyjnej ( rzuty kondygnacji z naniesionymi pionami i poziomami i
urządzeniami sanitarnymi , na rzucie piwnic naniesione średnice przewodów i
wodomierz ) ,
- centralnego ogrzewania ( rzuty kondygnacji z naniesionymi pionami i poziomami
i urządzeniami grzewczymi ) ,
- elektrycznej ( rzuty kondygnacji z naniesionymi tablicami głównymi , licznikami
instalacji ,wyłącznikami , gniazdkami , lampami oraz schemat jednokreskowy
instalacji ) .
5) Oznaczenie i zwymiarowanie powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych użytkowych ,
piwnic, komórek, pomieszczeń ogólnodostępnych (pralnie, wózkownie itp.) na
poszczególnych kondygnacjach wraz z opisem pomieszczeń (funkcja, powierzchnia)
wchodzących w skład lokalu, oznaczenie wejść do lokali wraz z numeracją oraz
wskazanie pomieszczeń przynależnych do poszczególnych lokali. Wykaz lokali z
ilością pomieszczeń i ich powierzchnią na każdym rzucie kondygnacji.
6) Określenie rodzajów systemów grzewczych w poszczególnych lokalach ze wskazaniem podłączeń urządzeń do przewodów kominowych: wentylacyjnych, dymowych, spalinowych w skali 1:50 - wykonanych na podstawie inwentaryzacji kominiarskiej .
7) Rzut dachu w skali 1:50 z naniesionymi elementami więźby, przewodami kominowymi, dymowymi wentylacyjnymi, spalinowymi oraz sposobem odwodnienia dachu.
8) Przekroje przez wszystkie kondygnacje ( co najmniej jeden przekrój poprzeczny przez klatkę schodową ) z zaznaczonymi wysokościami charakterystycznych punktów (rzędnych posadzek, podestów klatek schodowych, tarasów, dachu, kominów, gzymsów, studzienek, murków i poziomu terenu, oznaczenie wysokości piwnic).
9) Rysunki elewacji wszystkich ścian .
10) W uzgodnieniu z Zarządcami nieruchomości inwentaryzacje należy wykonać na poszczególne nieruchomości, a w przypadku występowania w obrębie budynku wspólnych elementów dla kilku wspólnot (przewody kominowe, instalacje, itp.) w inwentaryzacji należy umieścić rysunki obrazujące te części wspólne.
11) Określenie powierzchni użytkowej lokali winno być dokonane zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego tj:
a) Powierzchnia użytkowa lokali jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów.
b) Powierzchnia pomieszczeń przynależnych jest to powierzchnia piwnic, komórek itp. przynależnych do lokalu.
c) Obmiar powierzchni użytkowej lokali i pomieszczeń przynależnych, należy dokonywać w świetle wyprawionych ścian. Powierzchnię pomieszczeń lub ich części o wysokości w świetle równej lub większej od 2,20m należy zaliczać do obliczeń w 100%, o wysokości równej lub większej od 1,40m, lecz mniejszej od 2,20m - w 50%, o wysokości mniejszej od 1,40m pomija się całkowicie. Pozostałe zasady obliczania powierzchni użytkowej, całkowitej, kubatury itp. Należy przyjmować zgodnie z Polską Normą odpowiednią do określania i obliczania wskaźników powierzchniowych i kubaturowych w budownictwie .
12) Kopię decyzji o posiadanych uprawnieniach budowlanych i zaświadczeniach z Okręgowej Izby Inżynierów wykonawców inwentaryzacji według branż .
Inwentaryzacje dla każdej nieruchomości należy wykonać wg wymagań określonych w §2 ust.2 umowy w dwóch egzemplarzach wersji papierowej i w dwóch egzemplarzach zapisanych na płycie CD w formacie PDF.
Wykonawca zapewni opracowanie inwentaryzacji z należytą starannością, wymaganiami ustaw, przepisami, obowiązującymi polskimi normami oraz zasadami wiedzy technicznej.
Wykonawca zobowiązany jest do udziału w naradach technicznych, jeżeli wynikać to będzie z uzasadnionych potrzeb określonych każdorazowo przez Zamawiającego.
Wykonawca opatrzy dokumentację inwentaryzacyjną o pisemne oświadczenie, że dostarczona dokumentacja jest zgodna z umową, obowiązującymi przepisami oraz normami i że jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej, stanowią integralną część przekazywanej dokumentacji.
Ustala się terminy częściowe opracowania i dostarczenia inwentaryzacji dla budynków/ nieruchomości wg grup określonych w załączniku nr 1 :
1) Grupa I - do dnia 30.10.2010r.
2) Grupa II - do dnia 15.11.2010r.
3) Grupa III - do dnia 15.12.2010r.

Miejscem odbioru przedmiotu umowy jest siedziba Zamawiającego.
Dokumentem potwierdzającym dokonanie odbioru przedmiotu umowy jest protokół zdawczo-odbiorczy sporządzony oddzielnie na każdą Grupy zamówienia przygotowany przez Wykonawcę, podpisany przez obie strony umowy.
Protokół zdawczo - odbiorczy zostanie podpisany przez Zamawiającego po przedłożeniu przedmiotu umowy i po konsultacji merytorycznej z Zarządcą budynku .

2) Kary umowne:

1. Wykonawca zobowiązuje się zapłacić Zamawiającemu następujące kary umowne:
1) za odstąpienie od umowy wskutek okoliczności, za które odpowiada Wykonawca - w wysokości 10% całkowitej wartości umowy brutto, określonej w §7 ust. 2 umowy.
2) za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 i § 2 dla budynków wg poszczególnych grup po upływie terminu określonego w § 5 ust. 2 pkt. 1,2,3 w wysokości 0,5% wartości umowy brutto, odpowiednio dla każdej grupy robót określonej w §7 ust.1 pkt . 1,2,3 umowy , za każdy dzień zwłoki ,
3) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie odpowiedzialności za wady w wysokości 0,5% całkowitej wartości umowy brutto, określonej w §7 ust. 2 umowy, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia wyznaczonego przez Zamawiającego na usunięcie wad.
2. Zamawiający ma prawo do potrącenia kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy.
3. Jeżeli kara umowna z któregokolwiek wymienionego w umowie tytułu nie pokrywa poniesionej szkody, strona, która poniosła szkodę, może dochodzić odszkodowania uzupełniającego, dokumentując swoje roszczenie wyliczeniem rzeczywiście poniesionych szkód oraz ich ścisłym związkiem z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem danego zobowiązania umowy przez stronę drugą.
4. Naliczona kara umowna powinna być zapłacona przez stronę, która naruszyła postanowienia umowy, w terminie 14 dni od daty wystąpienia przez stronę drugą z żądaniem zapłaty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 257262

Data publikacji: 2010-08-19

Nazwa: Zarząd Nieruchomości Miejskich

Ulica: ul. B. Chrobrego 32

Numer domu: 32

Miejscowość: Brzeg

Kod pocztowy: 49-300

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 077 4168745

Numer faxu: 077 4045059

Adres strony internetowej: www.znmbrzeg.pl

Regon: 16001116900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji odtworzeniowej w formie inwentaryzacji technicznej budynków mieszkalnych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie dokumentacji odtworzeniowej w formie inwentaryzacji technicznej budynków mieszkalnych według wykazu stanowiącego załącznik nr 1 do umowy wraz z wyszczególnieniem i podziałem na poszczególne nieruchomości. Inwentaryzacje należy opracować w języku polskim, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133). stosując zasady wymiarowania oraz oznaczenia graficzne i literowe określone w Polskich Normach.
1. Wymagania dotyczące zawartości inwentaryzacji:
1) Rzut działki skali 1: 500 z naniesionym budynkiem wraz ze schodami, tarasami, chodnikiem, śmietnikiem, ogrodzeniem, z zaznaczonymi w kolorze i opisanymi przyłączami wod - kan, gaz, c.o., energii elektrycznej i sąsiednią zabudową.
2) Opis techniczny uwzględniający lokalizację obiektu, rodzaj i charakter, liczbę kondygnacji, jego wysokość oraz powierzchnię zabudowy, powierzchnię użytkową całkowitą, kubaturę budynku, zestawienie lokali i ich powierzchni użytkowej oraz powierzchni użytkowej pomieszczeń przynależnych.
3) Elementy budynku wraz z rozwiązaniami techniczno - materiałowymi :
o fundamenty i ściany konstrukcyjne ,
o stropy ,
o konstrukcja i pokrycie dachu ,
o schody , klatka schodowa ,
o posadzki , podłogi ,
o balkony , loggie , wykusze ,
o rynny , rury spustowe , inne obróbki ,
o stolarka okienna i drzwiowa ,
o kominy ,
o elewacje : architektura i kolorystyka ,
o tynki i okładziny wewnętrzne ,
o wentylacja ,
o instalacje .

3) Zwymiarowane rzuty wszystkich kondygnacji zarówno naziemnych jak i podziemnych z zaznaczonymi instalacjami (piony, poziomy wodno - kanalizacyjne , c.o., tablice główne i liczniki instalacji elektrycznej) i urządzeniami sanitarnymi i grzewczymi w skali 1:50 oraz przewodami kominowymi wraz z podłączeniami (wentylacyjne, dymowe, spalinowe) .
4) Pełna inwentaryzacja instalacji wykonana na osobnym rysunku branżowym :
- gazowej ( rzuty kondygnacji z naniesionymi pionami i poziomami i urządzeniami
gazowymi ) ,
- wodno- kanalizacyjnej ( rzuty kondygnacji z naniesionymi pionami i poziomami i
urządzeniami sanitarnymi , na rzucie piwnic naniesione średnice przewodów i
wodomierz ) ,
- centralnego ogrzewania ( rzuty kondygnacji z naniesionymi pionami i poziomami
i urządzeniami grzewczymi ) ,
- elektrycznej ( rzuty kondygnacji z naniesionymi tablicami głównymi , licznikami
instalacji ,wyłącznikami , gniazdkami , lampami oraz schemat jednokreskowy
instalacji ) .
5) Oznaczenie i zwymiarowanie powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych użytkowych ,
piwnic, komórek, pomieszczeń ogólnodostępnych (pralnie, wózkownie itp.) na
poszczególnych kondygnacjach wraz z opisem pomieszczeń (funkcja, powierzchnia)
wchodzących w skład lokalu, oznaczenie wejść do lokali wraz z numeracją oraz
wskazanie pomieszczeń przynależnych do poszczególnych lokali. Wykaz lokali z
ilością pomieszczeń i ich powierzchnią na każdym rzucie kondygnacji.
6) Określenie rodzajów systemów grzewczych w poszczególnych lokalach ze wskazaniem podłączeń urządzeń do przewodów kominowych: wentylacyjnych, dymowych, spalinowych w skali 1:50 - wykonanych na podstawie inwentaryzacji kominiarskiej .
7) Rzut dachu w skali 1:50 z naniesionymi elementami więźby, przewodami kominowymi, dymowymi wentylacyjnymi, spalinowymi oraz sposobem odwodnienia dachu.
8) Przekroje przez wszystkie kondygnacje ( co najmniej jeden przekrój poprzeczny przez klatkę schodową ) z zaznaczonymi wysokościami charakterystycznych punktów (rzędnych posadzek, podestów klatek schodowych, tarasów, dachu, kominów, gzymsów, studzienek, murków i poziomu terenu, oznaczenie wysokości piwnic).
9) Rysunki elewacji wszystkich ścian .
10) W uzgodnieniu z Zarządcami nieruchomości inwentaryzacje należy wykonać na poszczególne nieruchomości, a w przypadku występowania w obrębie budynku wspólnych elementów dla kilku wspólnot (przewody kominowe, instalacje, itp.) w inwentaryzacji należy umieścić rysunki obrazujące te części wspólne.
11) Określenie powierzchni użytkowej lokali winno być dokonane zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego tj:
a) Powierzchnia użytkowa lokali jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów.
b) Powierzchnia pomieszczeń przynależnych jest to powierzchnia piwnic, komórek itp. przynależnych do lokalu.
c) Obmiar powierzchni użytkowej lokali i pomieszczeń przynależnych, należy dokonywać w świetle wyprawionych ścian. Powierzchnię pomieszczeń lub ich części o wysokości w świetle równej lub większej od 2,20m należy zaliczać do obliczeń w 100%, o wysokości równej lub większej od 1,40m, lecz mniejszej od 2,20m - w 50%, o wysokości mniejszej od 1,40m pomija się całkowicie. Pozostałe zasady obliczania powierzchni użytkowej, całkowitej, kubatury itp. Należy przyjmować zgodnie z Polską Normą odpowiednią do określania i obliczania wskaźników powierzchniowych i kubaturowych w budownictwie .
12) Kopię decyzji o posiadanych uprawnieniach budowlanych i zaświadczeniach z Okręgowej Izby Inżynierów wykonawców inwentaryzacji według branż .
Inwentaryzacje dla każdej nieruchomości należy wykonać wg wymagań określonych w §2 ust.2 umowy w dwóch egzemplarzach wersji papierowej i w dwóch egzemplarzach zapisanych na płycie CD w formacie PDF.
Wykonawca zapewni opracowanie inwentaryzacji z należytą starannością, wymaganiami ustaw, przepisami, obowiązującymi polskimi normami oraz zasadami wiedzy technicznej.
Wykonawca zobowiązany jest do udziału w naradach technicznych, jeżeli wynikać to będzie z uzasadnionych potrzeb określonych każdorazowo przez Zamawiającego.
Wykonawca opatrzy dokumentację inwentaryzacyjną o pisemne oświadczenie, że dostarczona dokumentacja jest zgodna z umową, obowiązującymi przepisami oraz normami i że jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej, stanowią integralną część przekazywanej dokumentacji.
Ustala się terminy częściowe opracowania i dostarczenia inwentaryzacji dla budynków/ nieruchomości wg grup określonych w załączniku nr 1 :
1) Grupa I - do dnia 30.10.2010r.
2) Grupa II - do dnia 15.11.2010r.
3) Grupa III - do dnia 15.12.2010r.

Miejscem odbioru przedmiotu umowy jest siedziba Zamawiającego.
Dokumentem potwierdzającym dokonanie odbioru przedmiotu umowy jest protokół zdawczo-odbiorczy sporządzony oddzielnie na każdą Grupy zamówienia przygotowany przez Wykonawcę, podpisany przez obie strony umowy.
Protokół zdawczo - odbiorczy zostanie podpisany przez Zamawiającego po przedłożeniu przedmiotu umowy i po konsultacji merytorycznej z Zarządcą budynku .

2) Kary umowne:

1. Wykonawca zobowiązuje się zapłacić Zamawiającemu następujące kary umowne:
1) za odstąpienie od umowy wskutek okoliczności, za które odpowiada Wykonawca - w wysokości 10% całkowitej wartości umowy brutto, określonej w §7 ust. 2 umowy.
2) za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 i § 2 dla budynków wg poszczególnych grup po upływie terminu określonego w § 5 ust. 2 pkt. 1,2,3 w wysokości 0,5% wartości umowy brutto, odpowiednio dla każdej grupy robót określonej w §7 ust.1 pkt . 1,2,3 umowy , za każdy dzień zwłoki ,
3) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie odpowiedzialności za wady w wysokości 0,5% całkowitej wartości umowy brutto, określonej w §7 ust. 2 umowy, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia wyznaczonego przez Zamawiającego na usunięcie wad.
2. Zamawiający ma prawo do potrącenia kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy.
3. Jeżeli kara umowna z któregokolwiek wymienionego w umowie tytułu nie pokrywa poniesionej szkody, strona, która poniosła szkodę, może dochodzić odszkodowania uzupełniającego, dokumentując swoje roszczenie wyliczeniem rzeczywiście poniesionych szkód oraz ich ścisłym związkiem z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem danego zobowiązania umowy przez stronę drugą.
4. Naliczona kara umowna powinna być zapłacona przez stronę, która naruszyła postanowienia umowy, w terminie 14 dni od daty wystąpienia przez stronę drugą z żądaniem zapłaty.

Kody CPV: 742251003

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2010

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jesli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, wykonał min. 1 zadanie o wartości min. 80.000,00 zł brutto - polegające na wykonaniu usług opracowania inwentaryzacji

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalnościach:
konstrukcyjno budowlanej- min 1 osoba;
instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych wodociągowych i kanalizacyjnych- min 1 osoba;
instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - min 1 osoba

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, (niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków) zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - wzór zobowiązania stanowi zał. nr 5 do oferty,
k) pełnomocnictwo do reprezentowania, o ile ofertę składa pełnomocnik.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
1) wydłużenia okresu gwarancji lub rękojmi o dowolny okres,
2) zmiany danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, zmiany danych teleadresowych oraz osób wskazanych do kontaktów między Stronami,
3) konieczności zmiany w przedmiocie zamówienia, o ile zmiana ta nie powoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy,
4) przedłużenia terminu wykonania umowy, w przypadku gdy:
a) wystąpi konieczność wykonania prac dodatkowych, których zakres i termin realizacji ma wpływ na termin wykonania umowy,
b) zmiana terminu wykonania umowy wynikła z przyczyn nie przewidzianych przy zawarciu umowy,
5) pozostałych postanowień umowy nie stanowiących treści oferty Wykonawcy,
6) gdy zmiana umowy jest korzystna lub obojętna z punktu widzenia Zamawiającego.
Zmiana umowy może nastąpić na pisemny umotywowany wniosek jednej ze Stron, za zgodą drugiej Strony umowy, na podstawie aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.znmbrzeg.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Nieruchomosci Miejskich , 49-300 Brzeg, ul. B. Chrobrego 32, pok. nr 116

Data składania wniosków, ofert: 27/08/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Zarząd Nieruchomosci Miejskich , 49-300 Brzeg, ul. B. Chrobrego 32, pok. nr 102-sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

247881 / 2008-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Nieruchomości Miejskich - Brzeg (opolskie)
CPV: 742251003 ()
Wykonanie dokumentacji odtworzeniowej w formie inwentaryzacji technicznej budynków mieszkalnych według wykazu stanowiącego załącznik nr 1 do umowy