Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

38071 / 2015-03-18 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)

WYKONANIE AUDYTÓW ENERGETYCZNYCH I DOKUMENTACJI PROJEKTOWYCH TERMOMODERNIZACJI OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POWIATU LĘBORSKIEGO

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytów energetycznych i kompletów dokumentacji projektowych (projekt budowlany, projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót), wykonanych wg założeń wynikających z opracowanych audytów energetycznych termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej Powiatu Lęborskiego oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w okresie nie krótszym niż 36 miesięcy:
1.1.1. Budynki Starostwa Powiatowego w Lęborku, 84-300 Lębork, ul. Czołgistów 5 (działki: 115/2 obręb 2, 115/4 obręb 2):
nr ewidencyjny 1 i 2 - powierzchnia zabudowy 1.529,11 m2, kubatura 21.408,09 m3, pow. ogólna 4.771,99 m2, pow. użytkowa 2.131,51 m2 (3 kondygnacje nadziemne, 1 podziemna) nr ewidencyjny 4 - powierzchnia zabudowy 201,25 m2, kubatura1.616,83 m3, pow. ogólna 312,05 m2, pow. użytkowa 269,88 m2 (2 kondygnacje nadziemne)
Opis techniczny: Ściany konstrukcyjne z cegły pełnej ceramicznej na zaprawie cementowo-wapiennej. Grubość ścian w piwnicy od 33 cm do 100 cm. Na kondygnacjach od 20 cm do 70 cm. Nad piwnicami oraz pierwszą i drugą kondygnacją stropy ceramiczne typu Kleina wysokości 30 cm, strop nad trzecią kondygnacją drewniany ze ślepym pułapem wysokości 20 cm. Dach o konstrukcji drewnianej, wieszarowej - symetryczny. Pokrycie dachówką na łatach. Zamawiający posiada inwentaryzację architektoniczno-budowlaną z 1993 roku zawierającą rzuty poziome i elewację budynku.
Uwaga: budynki znajdują się w rejestrze zabytków województwa pomorskiego pod nr 1715.

1.1.2. Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Lęborku, 84-300 Lębork, ul. Dygasińskiego 14 (działka 194 obręb Lębork 7), nr ewidencyjny 340, powierzchnia zabudowy 1.747 m2, Powierzchnia użytkowa 3.996 m2, kubatura 29.410 m3 (4 kondygnacje nadziemne, 1 podziemna).
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej, na zaprawie cementowo - wapiennej. Stropy ceramiczno - betonowe Ackermana. Schody betonowe, wejście na poddasze drewniane. Dach - konstrukcja drewniana, impregnowana, kryta dachówką ceramiczną z włazem dachowym.
Uwaga: budynek znajduje się w rejestrze zabytków województwa pomorskiego pod nr 1716.

2. Zakres zamówienia obejmuje:
a) inwentaryzacja architektoniczna budynków wraz z instalacjami - w ilości 3 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - zawierająca część opisową i rysunkową wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane.
b) inwentaryzacja przyrodniczo-ornitologiczna w zakresie występowania ptaków gatunków chronionych z ewentualnymi zaleceniami wykonania budek lęgowych w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - jeżeli dotyczy.
c) audyt energetyczny - w ilości 3 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. z 2009 r. Nr 43, poz. 346);
d) projekt budowlany - w ilości 5 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonany zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623) oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 ze zmianami);
e) projekt wykonawczy - w ilości 5 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072) oraz wymaganiami jak w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1133);
f) kosztorys inwestorski - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych, (dla każdych budynków oddzielnie) - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389);
g) przedmiar robót - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych, (dla każdego budynku oddzielnie) w formacie pdf - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072);
h) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonana zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
3. Sugerowany przez Zamawiającego zakres przedsięwzięć termomodernizacyjnych i prac projektowych obejmuje m.in.: inwentaryzację stanu istniejącego, wymiana instalacji elektrycznej, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie ścian w gruncie z hydroizolacją pionową, wykonanie opaski wokół budynku, wymiana starych drzwi zewnętrznych, wymiana starych okien, wymiany instalacji CO, roboty odtworzeniowe po wykonanych pracach. Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć i uzgodnić z Zamawiającym wstępne koncepcje dokumentacji projektowych.
4. Dokumentacja projektowa musi być zgodna co do zawartości, treści i formy z wymogami wynikającymi z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
5. Rozwiązania projektowe zawarte w dokumentacji projektowej muszą być zgodne z warunkami technicznymi wynikającymi z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U z 2002 r. Nr 75, poz. 690 ze zm.).
6. Wykonawca zobowiązany jest podczas wykonywania opracowań składających się na przedmiot zamówienia kierować się zasadami rzetelności, zachować należytą staranność i korzystać z aktualnych zasad wiedzy i sztuki technicznej oraz z zachowaniem przepisów (w szczególności) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.) oraz Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r., poz. 712).
7. Obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie wszelkich niezbędnych materiałów wyjściowych do projektowania, w tym aktualnej mapy do celów projektowych oraz wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z właściwych przepisów, w szczególności uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie skutecznego zgłoszenia do właściwego organu w zależności od wymogów prawa dla możliwości formalnego przystąpienia do wykonania robót budowlanych oraz w przypadku obiektów wpisanych do rejestru zabytków uzyskanie pozwolenia na przeprowadzenie robót od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jeżeli zakres opracowania projektowego będzie powodował konieczność uzyskania pozwoleń lub dokonania zgłoszeń w innej formie niż wskazana powyżej, obowiązkiem projektanta będzie zastosowanie odpowiedniej procedury zgłoszeniowej.
8. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do występowania w jego imieniu w sprawie uzyskania niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień z pozwoleniem na budowę włącznie. W tym celu Wykonawca wskaże Zamawiającemu osoby działające na rzecz Wykonawcy w ramach realizacji umowy, z podaniem ich danych osobowych, niezbędnych do identyfikacji powyższych osób.
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zamówionych dokumentacji projektowych w trakcie ich sporządzania.
10. W projektach należy uwzględnić usunięcia kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym, jeśli zajdzie taka potrzeba.
11. W cenie oferty należy uwzględnić wykonanie badań gruntu, jeżeli zajdzie potrzeba ich wykonania.
12. Autorzy projektów przenoszą na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w całości, automatycznie z chwilą wypłacenia przez Zamawiającego wynagrodzenia za opracowania.
13. Zamawiający uzyskuje prawa do eksploatacji projektów na następujących polach:
1) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
2) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
3) w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony w pkt. 2 - publiczne wystawienie oraz udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym (publikacja na stronie internetowej zamawiającego).
14. W dokumentacjach projektowych nie należy odnosić się do konkretnej marki ani źródła, znaku handlowego, patentu, typu, pochodzenia lub produkcji. W przypadku gdy jest to niezbędne dla dostarczenia precyzyjnego i zrozumiałego opisu, należy wskazać dopuszczalne rozwiązania równoważne opisywanym wraz z podaniem parametrów równoważności.
15. W przypadku konieczności lub zamiaru dokonania nieistotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę w trakcie realizacji robót budowlanych, Wykonawca, w ramach zamówienia, zobowiązuje się nieodpłatnie dokonywać kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia.
16. Wykonawca zapewnienia sporządzenie dokumentacji projektowej przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, potwierdzonymi posiadaniem odpowiednich uprawnień budowlanych, wymaganych przepisami prawa.
17. Za termin wykonania umowy, przyjęty dla określenia uprawnień Zamawiającego z tytułu naliczenia kar umownych z tytułu zwłoki w wykonaniu umowy, przyjmuje się datę zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot umowy, pod warunkiem, że weryfikacja dokumentacji przez Zamawiającego, dokonana w odpowiedzi na powyższe zgłoszenie, zakończy się podpisaniem protokołu końcowego przekazania dokumentacji.
18. Podpisanie przez strony bez zastrzeżeń protokołu końcowego przekazania dokumentacji uważa się za termin odbioru przedmiotu zamówienia.
19. Jeżeli w trakcie weryfikacji dokumentacji przez Zamawiającego zostaną ujawnione istotne wady przedmiotu zamówienia lub jego niekompletność, Zamawiający powiadomi o tym fakcie Wykonawcę i wyznaczy termin do usunięcia nieprawidłowości lub braków. W takiej sytuacji podpisanie protokołu końcowego dokumentacji możliwe będzie po usunięciu wad dokumentacji lub jej niekompletności.
20. Zamawiający ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej, jeżeli znane mu będą fakty, świadczące o tym, że w dniu zgłoszenia przedmiot umowy posiada istotne wady lub jest niekompletny. Termin zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej, wobec którego Zamawiający wniósł uzasadniony sprzeciw, nie stanowi terminu zakończenia robót.
21. Za istotną wadę przedmiotu umowy zamawiający uzna w szczególności fakt, że w dniu zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej przez wykonawcę, decyzja o pozwoleniu na budowę nie była ostateczna lub nie upłynął okres 30 dni od dnia zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia w drodze decyzji, który przysługuje właściwemu organowi na wniesienie sprzeciwu wobec takiego zgłoszenia.
22. Ustalenia dodatkowe:
1) Zamawiający posiada Projekt budowlany przebudowy instalacji centralnego ogrzewania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Lęborku wraz z pozwoleniem na wykonanie robót budowlanych (Decyzja nr 429/14 z dnia 12.08.2014 roku).
2) Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokładnie przeanalizować opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia. Wartość ryczałtowa zamówienia uwzględniać musi wszystkie punkty opisu przedmiotu zamówienia.
3) Możliwy jest podział prac na etapy (wzór harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowi załącznik nr 3 do SIWZ). Obowiązkiem Wykonawcy będzie, bezpośrednio przed podpisaniem umowy, uzgodnienie z Zamawiającym podziału przedmiotu zamówienia na elementy rozliczeniowe, a następnie określenie kosztów i terminów. wykonania poszczególnych elementów. Wzór tabeli elementów rozliczeniowych stanowi załącznik nr 3, którego nie należy wypełniać przy składaniu oferty.
4) Ustalona tabela elementów rozliczeniowych, jako harmonogram rzeczowo-finansowy będzie stanowiła Załącznik nr 1 do umowy.
5) Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedstawienie wykonanych prac do odbioru zgodnie z ww. harmonogramem rzeczowo-finansowym co będzie podstawą do wystawienia faktur.
23. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści SIWZ. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano niniejszą SIWZ, zostanie zamieszczona również na stronie internetowej Zamawiającego.
24. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do dwukrotnego zaktualizowania opracowanej dokumentacji kosztorysowej w okresie trwania rękojmi, na wezwanie Zamawiającego wystosowane w formie pisemnej (pocztą lub e-mailem).
25. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do udzielania odpowiedzi na ewentualne zapytania do opracowanej dokumentacji projektowej na etapie przetargu na wykonanie robót budowlanych w terminie do 4 dni roboczych od ich otrzymania (pocztą lub e-mailem).
26. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do oceny rozwiązań równoważnych zastosowanych przez wykonawców robót budowlanych w stosunku do rozwiązań zaprojektowanych w dokumentacji stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia w terminie do 7 dni roboczych od ich otrzymania (pocztą lub e-mailem).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 38071

Data publikacji: 2015-03-18

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Ulica: ul. Czołgistów 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8632810

Numer faxu: 059 8632850

Adres strony internetowej: powiat-lebork.com

Regon: 84115175650000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE AUDYTÓW ENERGETYCZNYCH I DOKUMENTACJI PROJEKTOWYCH TERMOMODERNIZACJI OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POWIATU LĘBORSKIEGO

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytów energetycznych i kompletów dokumentacji projektowych (projekt budowlany, projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót), wykonanych wg założeń wynikających z opracowanych audytów energetycznych termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej Powiatu Lęborskiego oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w okresie nie krótszym niż 36 miesięcy:
1.1.1. Budynki Starostwa Powiatowego w Lęborku, 84-300 Lębork, ul. Czołgistów 5 (działki: 115/2 obręb 2, 115/4 obręb 2):
nr ewidencyjny 1 i 2 - powierzchnia zabudowy 1.529,11 m2, kubatura 21.408,09 m3, pow. ogólna 4.771,99 m2, pow. użytkowa 2.131,51 m2 (3 kondygnacje nadziemne, 1 podziemna) nr ewidencyjny 4 - powierzchnia zabudowy 201,25 m2, kubatura1.616,83 m3, pow. ogólna 312,05 m2, pow. użytkowa 269,88 m2 (2 kondygnacje nadziemne)
Opis techniczny: Ściany konstrukcyjne z cegły pełnej ceramicznej na zaprawie cementowo-wapiennej. Grubość ścian w piwnicy od 33 cm do 100 cm. Na kondygnacjach od 20 cm do 70 cm. Nad piwnicami oraz pierwszą i drugą kondygnacją stropy ceramiczne typu Kleina wysokości 30 cm, strop nad trzecią kondygnacją drewniany ze ślepym pułapem wysokości 20 cm. Dach o konstrukcji drewnianej, wieszarowej - symetryczny. Pokrycie dachówką na łatach. Zamawiający posiada inwentaryzację architektoniczno-budowlaną z 1993 roku zawierającą rzuty poziome i elewację budynku.
Uwaga: budynki znajdują się w rejestrze zabytków województwa pomorskiego pod nr 1715.

1.1.2. Budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Lęborku, 84-300 Lębork, ul. Dygasińskiego 14 (działka 194 obręb Lębork 7), nr ewidencyjny 340, powierzchnia zabudowy 1.747 m2, Powierzchnia użytkowa 3.996 m2, kubatura 29.410 m3 (4 kondygnacje nadziemne, 1 podziemna).
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej, na zaprawie cementowo - wapiennej. Stropy ceramiczno - betonowe Ackermana. Schody betonowe, wejście na poddasze drewniane. Dach - konstrukcja drewniana, impregnowana, kryta dachówką ceramiczną z włazem dachowym.
Uwaga: budynek znajduje się w rejestrze zabytków województwa pomorskiego pod nr 1716.

2. Zakres zamówienia obejmuje:
a) inwentaryzacja architektoniczna budynków wraz z instalacjami - w ilości 3 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - zawierająca część opisową i rysunkową wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane.
b) inwentaryzacja przyrodniczo-ornitologiczna w zakresie występowania ptaków gatunków chronionych z ewentualnymi zaleceniami wykonania budek lęgowych w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - jeżeli dotyczy.
c) audyt energetyczny - w ilości 3 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. z 2009 r. Nr 43, poz. 346);
d) projekt budowlany - w ilości 5 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonany zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623) oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 ze zmianami);
e) projekt wykonawczy - w ilości 5 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072) oraz wymaganiami jak w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1133);
f) kosztorys inwestorski - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych, (dla każdych budynków oddzielnie) - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389);
g) przedmiar robót - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych, (dla każdego budynku oddzielnie) w formacie pdf - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072);
h) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału i wersji elektronicznej w formacie pdf, na płycie CD/DVD lub innym powszechnie spotykanym nośniku danych elektronicznych - wykonana zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
3. Sugerowany przez Zamawiającego zakres przedsięwzięć termomodernizacyjnych i prac projektowych obejmuje m.in.: inwentaryzację stanu istniejącego, wymiana instalacji elektrycznej, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie ścian w gruncie z hydroizolacją pionową, wykonanie opaski wokół budynku, wymiana starych drzwi zewnętrznych, wymiana starych okien, wymiany instalacji CO, roboty odtworzeniowe po wykonanych pracach. Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć i uzgodnić z Zamawiającym wstępne koncepcje dokumentacji projektowych.
4. Dokumentacja projektowa musi być zgodna co do zawartości, treści i formy z wymogami wynikającymi z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
5. Rozwiązania projektowe zawarte w dokumentacji projektowej muszą być zgodne z warunkami technicznymi wynikającymi z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U z 2002 r. Nr 75, poz. 690 ze zm.).
6. Wykonawca zobowiązany jest podczas wykonywania opracowań składających się na przedmiot zamówienia kierować się zasadami rzetelności, zachować należytą staranność i korzystać z aktualnych zasad wiedzy i sztuki technicznej oraz z zachowaniem przepisów (w szczególności) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.) oraz Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r., poz. 712).
7. Obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie wszelkich niezbędnych materiałów wyjściowych do projektowania, w tym aktualnej mapy do celów projektowych oraz wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z właściwych przepisów, w szczególności uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie skutecznego zgłoszenia do właściwego organu w zależności od wymogów prawa dla możliwości formalnego przystąpienia do wykonania robót budowlanych oraz w przypadku obiektów wpisanych do rejestru zabytków uzyskanie pozwolenia na przeprowadzenie robót od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jeżeli zakres opracowania projektowego będzie powodował konieczność uzyskania pozwoleń lub dokonania zgłoszeń w innej formie niż wskazana powyżej, obowiązkiem projektanta będzie zastosowanie odpowiedniej procedury zgłoszeniowej.
8. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do występowania w jego imieniu w sprawie uzyskania niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień z pozwoleniem na budowę włącznie. W tym celu Wykonawca wskaże Zamawiającemu osoby działające na rzecz Wykonawcy w ramach realizacji umowy, z podaniem ich danych osobowych, niezbędnych do identyfikacji powyższych osób.
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zamówionych dokumentacji projektowych w trakcie ich sporządzania.
10. W projektach należy uwzględnić usunięcia kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym, jeśli zajdzie taka potrzeba.
11. W cenie oferty należy uwzględnić wykonanie badań gruntu, jeżeli zajdzie potrzeba ich wykonania.
12. Autorzy projektów przenoszą na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w całości, automatycznie z chwilą wypłacenia przez Zamawiającego wynagrodzenia za opracowania.
13. Zamawiający uzyskuje prawa do eksploatacji projektów na następujących polach:
1) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
2) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
3) w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony w pkt. 2 - publiczne wystawienie oraz udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym (publikacja na stronie internetowej zamawiającego).
14. W dokumentacjach projektowych nie należy odnosić się do konkretnej marki ani źródła, znaku handlowego, patentu, typu, pochodzenia lub produkcji. W przypadku gdy jest to niezbędne dla dostarczenia precyzyjnego i zrozumiałego opisu, należy wskazać dopuszczalne rozwiązania równoważne opisywanym wraz z podaniem parametrów równoważności.
15. W przypadku konieczności lub zamiaru dokonania nieistotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę w trakcie realizacji robót budowlanych, Wykonawca, w ramach zamówienia, zobowiązuje się nieodpłatnie dokonywać kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia.
16. Wykonawca zapewnienia sporządzenie dokumentacji projektowej przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, potwierdzonymi posiadaniem odpowiednich uprawnień budowlanych, wymaganych przepisami prawa.
17. Za termin wykonania umowy, przyjęty dla określenia uprawnień Zamawiającego z tytułu naliczenia kar umownych z tytułu zwłoki w wykonaniu umowy, przyjmuje się datę zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot umowy, pod warunkiem, że weryfikacja dokumentacji przez Zamawiającego, dokonana w odpowiedzi na powyższe zgłoszenie, zakończy się podpisaniem protokołu końcowego przekazania dokumentacji.
18. Podpisanie przez strony bez zastrzeżeń protokołu końcowego przekazania dokumentacji uważa się za termin odbioru przedmiotu zamówienia.
19. Jeżeli w trakcie weryfikacji dokumentacji przez Zamawiającego zostaną ujawnione istotne wady przedmiotu zamówienia lub jego niekompletność, Zamawiający powiadomi o tym fakcie Wykonawcę i wyznaczy termin do usunięcia nieprawidłowości lub braków. W takiej sytuacji podpisanie protokołu końcowego dokumentacji możliwe będzie po usunięciu wad dokumentacji lub jej niekompletności.
20. Zamawiający ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej, jeżeli znane mu będą fakty, świadczące o tym, że w dniu zgłoszenia przedmiot umowy posiada istotne wady lub jest niekompletny. Termin zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej, wobec którego Zamawiający wniósł uzasadniony sprzeciw, nie stanowi terminu zakończenia robót.
21. Za istotną wadę przedmiotu umowy zamawiający uzna w szczególności fakt, że w dniu zgłoszenia gotowości do przekazania kompletniej dokumentacji projektowej przez wykonawcę, decyzja o pozwoleniu na budowę nie była ostateczna lub nie upłynął okres 30 dni od dnia zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia w drodze decyzji, który przysługuje właściwemu organowi na wniesienie sprzeciwu wobec takiego zgłoszenia.
22. Ustalenia dodatkowe:
1) Zamawiający posiada Projekt budowlany przebudowy instalacji centralnego ogrzewania w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Lęborku wraz z pozwoleniem na wykonanie robót budowlanych (Decyzja nr 429/14 z dnia 12.08.2014 roku).
2) Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokładnie przeanalizować opis przedmiotu zamówienia. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia. Wartość ryczałtowa zamówienia uwzględniać musi wszystkie punkty opisu przedmiotu zamówienia.
3) Możliwy jest podział prac na etapy (wzór harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowi załącznik nr 3 do SIWZ). Obowiązkiem Wykonawcy będzie, bezpośrednio przed podpisaniem umowy, uzgodnienie z Zamawiającym podziału przedmiotu zamówienia na elementy rozliczeniowe, a następnie określenie kosztów i terminów. wykonania poszczególnych elementów. Wzór tabeli elementów rozliczeniowych stanowi załącznik nr 3, którego nie należy wypełniać przy składaniu oferty.
4) Ustalona tabela elementów rozliczeniowych, jako harmonogram rzeczowo-finansowy będzie stanowiła Załącznik nr 1 do umowy.
5) Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedstawienie wykonanych prac do odbioru zgodnie z ww. harmonogramem rzeczowo-finansowym co będzie podstawą do wystawienia faktur.
23. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści SIWZ. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano niniejszą SIWZ, zostanie zamieszczona również na stronie internetowej Zamawiającego.
24. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do dwukrotnego zaktualizowania opracowanej dokumentacji kosztorysowej w okresie trwania rękojmi, na wezwanie Zamawiającego wystosowane w formie pisemnej (pocztą lub e-mailem).
25. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do udzielania odpowiedzi na ewentualne zapytania do opracowanej dokumentacji projektowej na etapie przetargu na wykonanie robót budowlanych w terminie do 4 dni roboczych od ich otrzymania (pocztą lub e-mailem).
26. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do oceny rozwiązań równoważnych zastosowanych przez wykonawców robót budowlanych w stosunku do rozwiązań zaprojektowanych w dokumentacji stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia w terminie do 7 dni roboczych od ich otrzymania (pocztą lub e-mailem).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2015

Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 2.000,00zł (słownie: dwa tysiące zł 00/100), przed upływem terminu składania ofert na cały okres związania ofertą.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie. Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 2 usługi polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej zawierającej co najmniej projekt budowlany i projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski dla przedsięwzięć związanych z termomodernizacją obiektu kubaturowego nie mniejszego niż 500 m3. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie treści złożonych oświadczeń i dokumentów.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie. Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie. Spełnienie warunku ocenianie będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznika Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w tym zakresie. Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą następujące oświadczenia i dokumenty, potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wypełniony Załącznik nr 2 do SIWZ
1.2. Wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie - wypełniony Załącznik nr 6 do SIWZ.
2. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą następujące oświadczenia i dokumenty, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych (Dz. U. 2013 poz. 907 ze zm.):
2.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp - wypełniony Załącznik nr 4 do SIWZ.
2.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą również następujące oświadczenia i dokumenty
3.1. Ewentualne pełnomocnictwo do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.
3.2. Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej albo informacja o tym że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej - wypełniony Załącznik nr 5 do SIWZ.
4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w Dziale VI pkt. 2.2. składa:
4.1. dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
4.1.1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
5 5.1 Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wymienionych w pkt. 4 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
5.2. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
6. 6.1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Zobowiązanie należy złożyć w formie oryginału.
6.2. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w dziale VI pkt. 2, 4, 5.1.
6.3. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z pkt. 6.1., odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstała wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
7. 7.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokumenty wymienione w punktach 2, 3.3., 4, 5.1 każdy z Wykonawców składa indywidualnie; dokumenty wymienione w punkcie 1 i 3.1. składa Pełnomocnik w imieniu wszystkich Wykonawców.
8 8.1 Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Załączona do oferty kopia wymaganego dokumentu musi być poświadczona za zgodność z oryginałem podpisem, pieczęcią imienną przez uprawnionego(-ych) przedstawiciela(-i) wykonawcy (podpisujących ofertę).
8.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
8.3. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
8.4. Dołączenie nie poświadczonej kopii Zamawiający traktuje jako brak danego dokumentu.
9. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Zgodnie z art. 144 Prawa zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy zawartej w wyniku postępowania w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy. Poniższe postanowienia stanowią dopuszczalny katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
Strony dopuszczają możliwość wprowadzenia zmiany treści umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności w zakresie:
1) Zmiany terminu końcowego w przypadku:
a) wystąpienia siły wyższej, rozumianej jako zdarzenie niemożliwe do przewidzenia, na które Strony nie mają wpływu i są przez Strony niemożliwe do pokonania, a w szczególności: klęski żywiołowe, wojny, zamknięcie granic uniemożliwiające wykonanie umowy w całości lub w części, pod warunkiem dostarczenia w terminie 5 dni od dnia zaistnienia siły wyższej, przez Stronę dotkniętą wystąpienie siły wyższej, dokumentu potwierdzającego zaistnienie siły wyższej wystawionego przez właściwy organ administracji publicznej oraz wskazania wpływu zdarzenia na wykonanie umowy, termin zostanie przedłużony o czas jej trwania.
b) konieczności wykonania prac nie przewidzianych w przetargu, a polegających na podniesieniu warunków użytkowych obiektu, zmianie funkcji, podniesienia jakości, wprowadzeniu zmian polegających na obniżeniu kosztów dokumentacji,
c) w związku z okolicznościami nie mającymi związku z prowadzonymi pracami projektowymi, a wynikającymi z prowadzonej przez inwestora działalności,
d) przedłużenia procedury udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego poprzez środki ochrony prawnej wykorzystywane przez wykonawców lub inne podmioty przed zawarciem umowy, gdy termin realizacji zamówienia określony został datą,
e) zmian zakresu prac projektowych wprowadzonych decyzjami administracyjnymi wydanymi, lub które uzyskały walor ostateczności po dniu rozstrzygnięcia postępowania skutkującego podpisaniem niniejszej umowy i dotyczącymi stron umowy, projektowanego obiektu, lub innych okoliczności mających związek z przedmiotem umowy,
f) zmiany sposobu wykonania przedmiotu umowy na skutek wystąpienia okoliczności przewidzianych w ppkt 2).
- pod warunkiem podpisania przez Strony aneksu w sprawie zmiany terminu.
2) Zakresu przedmiotu umowy w przypadku:
a) podjęcia przez osoby trzecie działań uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie przedmiotu umowy, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze Stron umowy,
b) rezygnacji przez Zamawiającego z wykonania części przedmiotu umowy w razie uznania ich wykonania za zbędne, czego nie można było wcześniej przewidzieć,
c) wykonania nieprzewidzianych prac niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2:
1.2. Długość okresu nadzoru autorskiego (nie mniej jak 36 miesięcy, jednak nie więcej jak 60 miesięcy)

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

Data składania wniosków, ofert: 27/03/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 07:45

Miejsce składania:
w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713143005 (Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej)

Podobne przetargi

84879 / 2009-06-02 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt wykonawczy wymiany instalacji centralnego ogrzewania w Gmachu B Politechniki Gdańskiej wraz z dokumentacją uzupełniającą

289819 / 2011-11-07 - Inny: państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na remont 3 pomieszczeń mieszkalnych w budynku w miejscowości Skarszewy, ul. Starogardzka 11

34034 / 2009-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdańska zastąpiona przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadań: Zadanie 3.7 Przebudowa torowisk w ul. Krasickiego na odcinku od pętli Brzeźno do ul. Przemysłowej. Zadanie 3.9 Przebudowa torowisk w ul. Rybołowców na odcinku od ul. Oliwskiej do ul. Wolności;Przebudowa torowisk w ul. Wolności na odcinku od ul. Rybołowców do ul. Marynarki Polskiej;Przebudowa torowisk w ul. Strajku Dokerów na odcinku od ul. Władysława IV do ul. Góreckiego. Zadanie 4.4 Budowa układów sterowania zwrotnicami tramwajowymi -zwrotnica nr 2401 Nowy Port przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Władysława IV.

104539 / 2015-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy odcinka kanalizacji deszczowej od ul. Ogrodowej do wylotu do rowu za zjazdem z dk 6 na ul. Orzeszkowej w Wejherowie, w ramach zamówienia dodatkowego do zadania opracowanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnego powiązania drogowego łączącego północną i południową część miasta Wejherowa z drogą krajową nr 6 wraz z obiektami mostowymi.

29495 / 2010-02-11 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie inwentaryzacji, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, kosztorysu inwestorskiego, orzeczenia technicznego na remont budynku mieszkalnego w miejscowości Kaczynos nr 20, Gm. Stare Pole

97145 / 2013-06-03 - Inny: państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji na wykonanie remontu części budynków położonych w m. Lipinka, gm. Nowy Staw oraz w m. Lubiszynek I, gm. Ostaszewo

117297 / 2011-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej remontu ulicy Topolowej w Lęborku (odcinek od ulicy Pomorskiej do ul. Lubelskiej)

121061 / 2014-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie pełnej dokumentacji analitycznej i technicznej w celu instalacji ogniw fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Czersk

78207 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Chojnicach - Chojnice (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
PZD-11/341 /P-3/2010 OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANEGO I WYKONAWCZEGO NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWEJ - PRZEBUDOWA CIĄGU ULIC ŚWIĘTOPEŁKA, DWORCOWA WRAZ Z PRZEBUDOWĄ SKRZYŻOWANIA ULIC: PIŁSUDSKIEGO, DWORCOWA, ŚWIĘTOPEŁKA, WARSZAWSKA

215329 / 2014-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Rozbudowa sieci światłowodowej monitoringu miejskiego - odcinek od ul. Judyckiego do ul. Kochanowskiego w Wejherowie w formie zaprojektuj i wybuduj

449034 / 2012-11-14 - Inny: Jednoosobowa Spółka Gminy

Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie układu pomiarowego na potrzeby uzyskania koncesji oraz świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w wysokosprawnej kogeneracji Sygn. akt 25/PN/2012

61127 / 2016-05-31 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Część I: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla modernizacji budynku nr 33 wraz rozbiórką jego części garażowej, Gdynia Babie Doły - zadanie nr 13530. Część II: Pełnienie obowiązku nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie ww. dokumentacji

292350 / 2015-10-30 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
1.Wykonanie ekspertyzy technicznej przeciwpożarowej, dotyczącej budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Gdyni oraz terenu tego kompleksu wraz z uzyskaniem akceptacji Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Gdyni dla zaproponowanych w ekspertyzie odstępstw

275492 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie koncepcji projektowej infrastruktury technicznej w zakresie ulic i ich odwodnienia na osiedlu Harcerzy w Lęborku

53518 / 2009-03-06 - Inny: administracja samorzÄ…dowa gminna

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
sygn. akt 24/B/UT/2009 Wykonanie dokumentacji projektowych dla nowych lokalizacji wiat przystankowych komunikacji miejskiej na terenie Miasta Gdańska wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysami inwestorskimi.

263858 / 2008-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Gniewino - Gniewino (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania polegającego na budowie ścieżek pieszo - rowerowych na terenie gminy Gniewino

201762 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA BUDOWY ULIC: GRYFA POMORSKIEGO, ORLĄT LWOWSKICH I POWSTAŃCÓW WARSZAWY W LĘBORKU

420172 / 2013-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlanej przebudowy ul. Sprzymierzeńców w Ustce

57682 / 2009-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Zadanie 3.12 Przebudowa torowisk w ul. Nowe Ogrody i ul. Kartuskiej na odcinku od ul. 3 Maja do Pętli Siedlce.

82629 / 2015-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy połączenia drogowego łączącego ulicę Sucharskiego z ulicą Strzelecką w Wejherowie wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) z opcją

139149 / 2015-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy odcinka sieci gazowej w obrębie projektowanego obiektu mostowego wzdłuż drogi krajowej nr 6 w Wejherowie, w ramach zamówienia dodatkowego do zadania opracowanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnego powiązania drogowego łączącego północną i południową część miasta Wejherowa z drogą krajową nr 6 wraz z obiektami mostowymi.

30745 / 2012-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Potęgowo - Potęgowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
opracowanie dokumentacji projektowej zadania pn.: Budowa sieci instalacji ciepłowniczej w miejscowości Potęgowo

239788 / 2015-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Karczma - Nowa Karczma (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA DLA BUDOWY 3 ODCINKÓW SIECI WODOCIĄGOWEJ W LUBANIU O ŁĄCZNEJ DŁUGOŚCI OK. 5 KM