Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

204658 / 2013-05-27 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Tczew)

Usługę szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu zawodowego z przeszkoleniem z BHP i kursem pierwszej pomocy przedmedycznej dla

1. obsługi kas fiskalnych z gospodarką magazynową i fakturowaniem, obsługą terminala płatniczeg
2. pracownika gospodarczego
3. gospodarki magazynowej
4. operatora wózka widłowego
5. opieki nad dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi ze szkoleniem z zakresu pomocy domowej
6. pomocy kuchennej ze szkoleniem z zakresu organizacji usług cateringowych
7. operatora koparko-ładowarki
8. szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

Opis zamówienia

1. Usługa polega na przeprowadzeniu kursu zawodowego z przeszkoleniem z BHP i kursem pierwszej pomocy przedmedycznej na rzecz uczestników-czek projektu pn. Akademia Aktywnych - rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach instrumentu aktywnej integracji edukacyjnej.
2. Wykonawca przeprowadzi następujące szkolenia:
2.1. obsługi kas fiskalnych z gospodarką magazynową i fakturowaniem, obsługą terminala płatniczego dla 25 osób
Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 150 godz., w tym:
a. szkolenie z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym w łącznym wymiarze
min. 20 godz. ,jedna osoba uczestnicząca przy 1 komputerze,.
b. szkolenie z zakresu gospodarki magazynowej w łącznym wymiarze min. 60 godz., w tym m.in.: praktyczne ćwiczenia obsługi dziedzinowych programów komputerowych powszechnie obowiązujących w pracy na stanowisku magazyniera w wymiarze co najmniej 20 godz.-1 osoba uczestnicząca przy 1 komputerze oraz elementy towaroznawstwa, zasady przyjmowania i wydawania zapasów, towarów, narzędzi etc., zasady inwentaryzacji, gospodarkę opakowaniami, odpowiedzialność materialną w gospodarce magazynowej, obowiązujące zasady ochrony środowiska, wyposażenie techniczne magazynów.
c. szkolenie praktycznej obsługi kas fiskalnych ,wykonawca zapewni min. 1 kasę fiskalną na 2 osoby, zawierające także szkolenie obsługi terminala kart płatniczych oraz wystawianie faktur w łącznym wymiarze min. 30 godz.
d. szkolenie z zakresu dobrych praktyk higienicznych, elementów obsługi klienta, przyjmowania reklamacji, technik sprzedaży w łącznym wymiarze min. 30 godz.
e. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
f. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
g. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

2.1.1. Szkolenie z zakresu obsługi komputera, 20 godzin, oraz szkolenie z zakresu praktycznej obsługi kas fiskalnych, 30 godzin, zawierające także szkolenie obsługi terminala kart płatniczych oraz fakturowania muszą zostać przeprowadzone w podziale na dwie grupy o podobnej liczbie osób. Podział powinien uwzględniać poziom wiedzy i umiejętności uczestników-czek.
Tym samym szkolenie każdej grupy z zakresu obsługi komputera będzie trwało 20 godz., szkolenie każdej grupy z zakresu praktycznej obsługi kas fiskalnych zawierające także szkolenie obsługi terminala kart płatniczych oraz fakturowania będzie trwało 30 godzin.
2.1.2. Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.1.3. Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.1.4. Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.2 Pracownik gospodarczy dla 4 osób
2.2.1. Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 110 godzin, w tym:
a. szkolenie z zakresu prac gospodarczych w łącznym wymiarze min. 100 godzin, w tym min. 70 godz. zajęć praktycznych, w zakresie kształcenia umiejętności prowadzenia prac porządkowych i konserwacyjnych w zakładzie pracy, w tym napraw,, obsługi urządzeń używanych przy pracach gospodarczych - porządkowych i konserwacyjnych, postępowania w sytuacji zagrożeń, postawy psychofizycznej pracownika, odpowiedzialności materialnej pracownika, realizacji obowiązków zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych, realizacji obowiązków zgodnie z zasadami ochrony środowiska i ekologii.
b. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
c. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
d. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

2.2.2. Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.2.3. Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.2.4. Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną i środki czystości.
2.2.5. Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.3 gospodarka magazynowa dla 8 osób
2.3.1. Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 130 godz. w tym:
a. szkolenie z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym, jedna osoba uczestnicząca przy 1 komputerze, w łącznym wymiarze min. 20 godzin,
b. szkolenie z zakresu gospodarki magazynowej w łącznym wymiarze min. 100 godzin, w tym m.in.: praktyczne ćwiczenia obsługi dziedzinowych programów komputerowych powszechnie obowiązujących w pracy na stanowisku magazyniera w wymiarze co najmniej 30 godz.,, 1 osoba uczestnicząca przy 1 komputerze, oraz elementy towaroznawstwa, zasady przyjmowania i wydawania zapasów, towarów, narzędzi etc., zasady inwentaryzacji, gospodarkę opakowaniami, odpowiedzialność materialną w gospodarce magazynowej, obowiązujące zasady ochrony środowiska, wyposażenie techniczne magazynów.
c. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
d. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
e. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

2.3.2. Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.3.3. Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.3.4. Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.4 Operator wózka widłowego dla 9 osób, uczestników-czek kursów: pracownik gospodarczy oraz gospodarka magazynowa,
2.4.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 67 godz. szkolenia oraz czas przewidziany na egzamin. Szkolenie z zakresu z obsługi wózków widłowych, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, realizowane będzie w wymiarze łącznie min. 67 godz. zajęć w tym min. 52 godz. zajęć teoretycznych i min. 15 godz. zajęć praktycznych, zajęcia praktyczne w grupach maksymalnie 3 osobowych, w tym:
a. szkolenie z zakresu z obsługi wózków widłowych, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, w wymiarze łącznie min. 67 godz. zajęć w tym min. 52 godz. zajęć teoretycznych i min. 15 godz. zajęć praktycznych, zajęcia praktyczne w grupach maksymalnie 3 osobowych,
2.4.2 Szkolenie musi przygotować osobę uczestniczącą do egzaminu na operatora wózków
Widłowych, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, przed Urzędem Dozoru Technicznego. Szkolenie musi być przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym , Dz. U. Nr. 70 poz. 650 z ze zm.,
oraz rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych, Dz.U. Nr 79, poz. 849 ze zm.
Pogram musi być opracowany lub zatwierdzony przez jednostkę organizacyjną wyznaczoną przez ministra właściwego do spraw gospodarki. Wykonawca wyda zaświadczenie potwierdzające uprawnienia do obsługi wózków widłowych i ponadto opłaci i skieruje do pierwszego egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. Egzamin powinien odbyć się najpóźniej w ostatnim dniu szkolenia.
2.4.3 Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w/w stanowisku.
2.4.4 Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.4.5 Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną i środki czystości.
2.4.6 Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
2.4.7 W szkoleniu wezmą udział uczestnicy-czki kursów: pracownik gospodarczy oraz gospodarka magazynowa z poświadczonym brakiem przeciwwskazań, na podstawie zaświadczenia lekarskiego,

2.5 Opieka nad dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi ze szkoleniem z zakresu pomocy domowej dla 17 osób
2.5.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min.190 godz., a w tym:
a. szkolenie z zakresu opieki nad dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi w łącznym wymiarze min. 180 godz. nauczania, w tym co najmniej 80 godzin zajęć praktycznych obejmujące co najmniej zagadnienia:
- zapoznanie uczestników-czek z ogólnymi przepisami w zakresie opieki i zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas opieki
- sylwetka i obowiązki opiekunki-opiekuna, w tym praktyki higieniczne
- podstawy psychologii rozwojowej do celów poznania sposobów komunikowania się z dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi fizycznie lub umysłowo, aktywizacji dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych oraz komunikacji z podopiecznym oraz jego rodziną
- lokalne formy aktywizacji i wsparcia dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, z uwzględnieniem form animacji, aktywizacji psychoruchowej, społecznej, kulturalnej itp.
- zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, osoby starszej i niepełnosprawnej, w tym zasady wykonywania zabiegów higienicznych dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, w tym leżących
- zasady racjonalnego żywienia dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych zgodnie z zaleceniami dietetycznymi
- higiena i estetyka otoczenia podopiecznych
oraz z zakresu pomocy domowej obejmujący co najmniej zagadnienia:
- podstawowe zasady ochrony środowiska;
- stosowanie norm profesjonalnego zachowania, stosowanie norm grzecznościowych;
- wyposażenie techniczne domu;
- techniki czyszczenia i stosowanie środków czyszczących;
- przygotowywanie posiłków;
- załatwianie spraw podopiecznych związanych z gospodarstwem domowym;
- opieka nad zwierzętami i ogrodem;
b. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
c. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
d. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.
2.5.2 Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.5.3 Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.5.4 Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.6 Pomoc kuchenna ze szkoleniem z zakresu organizacji usług cateringowych dla 6 osób
2.6.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min.190 godzin w tym:
a. szkolenie z zakresu pomocy kuchennej i organizacji usług cateringowych w łącznym wymiarze min. 180 godz. nauczania, w tym min. 100 godzin zajęć praktycznych, obejmujące:
- program kształcący z zakresu pomocy kuchennej obejmujący co najmniej zagadnienia:
(a) obowiązki i sylwetka pomocy kuchennej, w tym praktyki higieniczne
(b) elementy etyki zawodowej
(c) wymagania higieniczne w produkcji i dystrybucji żywności
(d) podstawy żywienia człowieka
(e) obróbka artykułów spożywczych
(f) przygotowywanie półproduktów
(g) zabezpieczenie surowców, półproduktów i wyrobów gotowych przed zepsuciem,
(h) czynności porządkowe
(i) utrzymywanie czystości naczyń, narzędzi oraz zmechanizowanego sprzętu
ii) gospodarstwa domowego, mebli ,stołów, blatów, oraz pomieszczeń kuchennych i zaplecza gastronomicznego
(a) wykonywanie pod nadzorem kucharza różnymi technikami i metodami zgodnie
iii) z normami surowcowymi asortymentów różnych potraw,
iv) posługiwanie się narzędziami, maszynami i urządzeniami przy przygotowywaniu potraw i napojów,
(a) wykonywanie bieżącej konserwacji maszyn i urządzeń kuchennych,
(b) wykończenie, porcjowanie, dekorowanie i estetyczne wydawanie wyrobów
v) kulinarnych pod ścisłym nadzorem kucharza,
- program kształcący z zakresu organizacji usług cateringowych obejmujący co najmniej zagadnienia:
a) Przygotowanie stanowiska pracy;
b) Przygotowanie sali na przyjęcie, bankiet itp.;
c) Niezbędne wyposażenie techniczne;
d) Zaopatrzenie i magazynowanie w gastronomii;
e) Przyjmowanie zleceń i dobieranie menu w zależności od rodzaju przyjęcia i
i) uzgodnienie go ze zleceniodawcą;
f) Obsługa i organizacja imprez okolicznościowych, konferencji, kongresów,
i) zjazdów, szkoleń, spotkań, prezentacji itp.;
g) Obsługa klienta zgodnie z zasadami savoir-vivre;
h) Serwowanie posiłków i napojów
i) Etyka zawodowa;

b. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
c. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
d. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów (w tym spożywczych do realizacji zajęć praktycznych)
i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną
i środki czystości.
Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne
o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i/lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w/w stanowisku
2.7 Operator koparko-ładowarki dla 4 osób
2.7.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 207 godzin szkolenia oraz czas przewidziany na egzamin końcowy, a w tym:
b. program kształcący z zakresu operatora w wymiarze 116 godz. koparko-ładowarki obejmujący co najmniej zagadnienia:
- użytkowanie eksploatacyjne
- dokumentacja techniczna
- podstawy elektrotechniki
- silniki spalinowe
- elementy hydrauliki
- budowa maszyn
- technologia robót
- przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 8 godz. (będzie dodane)
c. zajęcia praktyczne min. 86 godzin, w tym wstępny instruktaż - 26 godzin
d. formy zatrudnienia operatora koparko-ładowarki z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej - 5 godzin
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Osoba, która uzyskała pozytywny wynik sprawdzianu, otrzymuje świadectwo oraz uzyskuje wpis do książeczki operatora (wzór książeczki operatora zawiera załącznik Nr 2 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz. U Nr 118 poz. 1263).
Program szkolenia powinien być zgodny z programem szkolenia Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, z § 75 ust. 4 Rozporządzenia MPiPS z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy, Dz. U. z 2010r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm., oraz z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, Dz. U. z 2001 r., Nr 118 poz. 1263. Podmiot prowadzący szkolenie powinien posiadać potwierdzenie wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie do prowadzenia szkolenia w danym zakresie. Egzamin powinien się odbyć najpóźniej w ostatnim dniu szkolenia. Ponadto wykonawca wyda osobom uczestniczącym zaświadczenie o udziale w kursie.
2.7.2 Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć oraz pierwszego egzaminu przeprowadzonego przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną
i środki czystości.
2.7.3 Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i/lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
2.7.4 Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w/w stanowisku

2.8 Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla 64 osób biorących udział kursach zawodowych wg powyższej specyfikacji w podziale na 6 grup (4 grupy 11- osobowych i 2 grupy 10-osobowe)
Dopuszczalne jest prowadzenie zajęć dla więcej niż jednej grupy w tym samym terminie, jednakże w różnych pomieszczeniach przez różne osoby prowadzące.
Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 14 godzin w tym:
a. szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej 12 godz. - obejmujące postępowanie w stanach zagrożenia życia oraz nabycie manualnych umiejętności z zakresu ratownictwa przedmedycznego, między innymi przygotowując w sposób praktyczny osobę uczestniczącą w szkoleniu do wykonywania zadań w zakresie udzielania pierwszej pomocy na podstawie art. 2091§1 pkt. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. - Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 1998r. Nr 21 poz. 94 z późn. zm.)
Program musi zawierać między innymi następujące zagadnienia:
1) znaczenie pomocy przedmedycznej,
2) wyposażenie apteczki pierwszej pomocy,
3) ogólne wiadomości o budowie ciała człowieka,
4) łańcuch pomocy,
5) wstępna ocena stanu poszkodowanego,
6) wezwanie służb ratowniczych,
7) pierwsza pomoc (wykład, pokaz, ćwiczenia na fantomach) - u nieprzytomnych (omdlenia, epilepsja, śpiączka cukrzycowa)
8) nagłe zatrzymanie krążenia,
9) złamania, skręcenia, zwichnięcia,
10) oparzenia, odmrożenia,
11) zatrucia pokarmowe,
12) zadławienia i zakrztuszenia.
b. egzamin - 2 godziny.
Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
Wykonawca zapewni wszystkim osobom uczestniczącym w szkoleniu materiały szkoleniowe. Każda osoba ma otrzymywać na własność wydawnictwo zwarte wspomagające tematykę zajęć w formie drukowanej m.in.- drukowany instruktaż pierwszej pomocy oraz płyta DVD o pierwszej pomocy,
a także materiały do robienia notatek, m. innymi zeszyt co najmniej 32 kartkowy i długopis oraz materiały umożliwiające zajęcia praktyczne, w tym apteczkę w sztywnym opakowaniu z wyposażeniem zgodnym z normą DIN 13157.
Liczba godzin zajęć przypadających na jedną osobę uczestniczącą w szkoleniu (12 godzin) na osobę uczestniczącą) powinna obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 204658

Data publikacji: 2013-05-27

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Armii Krajowej 39

Numer domu: 39

Miejscowość: Tczew

Kod pocztowy: 83-110

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 7770020

Numer faxu: 058 5326003

Regon: 00283872400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługę szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu zawodowego z przeszkoleniem z BHP i kursem pierwszej pomocy przedmedycznej dla

1. obsługi kas fiskalnych z gospodarką magazynową i fakturowaniem, obsługą terminala płatniczeg
2. pracownika gospodarczego
3. gospodarki magazynowej
4. operatora wózka widłowego
5. opieki nad dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi ze szkoleniem z zakresu pomocy domowej
6. pomocy kuchennej ze szkoleniem z zakresu organizacji usług cateringowych
7. operatora koparko-ładowarki
8. szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Usługa polega na przeprowadzeniu kursu zawodowego z przeszkoleniem z BHP i kursem pierwszej pomocy przedmedycznej na rzecz uczestników-czek projektu pn. Akademia Aktywnych - rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach instrumentu aktywnej integracji edukacyjnej.
2. Wykonawca przeprowadzi następujące szkolenia:
2.1. obsługi kas fiskalnych z gospodarką magazynową i fakturowaniem, obsługą terminala płatniczego dla 25 osób
Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 150 godz., w tym:
a. szkolenie z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym w łącznym wymiarze
min. 20 godz. ,jedna osoba uczestnicząca przy 1 komputerze,.
b. szkolenie z zakresu gospodarki magazynowej w łącznym wymiarze min. 60 godz., w tym m.in.: praktyczne ćwiczenia obsługi dziedzinowych programów komputerowych powszechnie obowiązujących w pracy na stanowisku magazyniera w wymiarze co najmniej 20 godz.-1 osoba uczestnicząca przy 1 komputerze oraz elementy towaroznawstwa, zasady przyjmowania i wydawania zapasów, towarów, narzędzi etc., zasady inwentaryzacji, gospodarkę opakowaniami, odpowiedzialność materialną w gospodarce magazynowej, obowiązujące zasady ochrony środowiska, wyposażenie techniczne magazynów.
c. szkolenie praktycznej obsługi kas fiskalnych ,wykonawca zapewni min. 1 kasę fiskalną na 2 osoby, zawierające także szkolenie obsługi terminala kart płatniczych oraz wystawianie faktur w łącznym wymiarze min. 30 godz.
d. szkolenie z zakresu dobrych praktyk higienicznych, elementów obsługi klienta, przyjmowania reklamacji, technik sprzedaży w łącznym wymiarze min. 30 godz.
e. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
f. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
g. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

2.1.1. Szkolenie z zakresu obsługi komputera, 20 godzin, oraz szkolenie z zakresu praktycznej obsługi kas fiskalnych, 30 godzin, zawierające także szkolenie obsługi terminala kart płatniczych oraz fakturowania muszą zostać przeprowadzone w podziale na dwie grupy o podobnej liczbie osób. Podział powinien uwzględniać poziom wiedzy i umiejętności uczestników-czek.
Tym samym szkolenie każdej grupy z zakresu obsługi komputera będzie trwało 20 godz., szkolenie każdej grupy z zakresu praktycznej obsługi kas fiskalnych zawierające także szkolenie obsługi terminala kart płatniczych oraz fakturowania będzie trwało 30 godzin.
2.1.2. Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.1.3. Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.1.4. Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.2 Pracownik gospodarczy dla 4 osób
2.2.1. Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 110 godzin, w tym:
a. szkolenie z zakresu prac gospodarczych w łącznym wymiarze min. 100 godzin, w tym min. 70 godz. zajęć praktycznych, w zakresie kształcenia umiejętności prowadzenia prac porządkowych i konserwacyjnych w zakładzie pracy, w tym napraw,, obsługi urządzeń używanych przy pracach gospodarczych - porządkowych i konserwacyjnych, postępowania w sytuacji zagrożeń, postawy psychofizycznej pracownika, odpowiedzialności materialnej pracownika, realizacji obowiązków zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych, realizacji obowiązków zgodnie z zasadami ochrony środowiska i ekologii.
b. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
c. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
d. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

2.2.2. Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.2.3. Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.2.4. Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną i środki czystości.
2.2.5. Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.3 gospodarka magazynowa dla 8 osób
2.3.1. Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 130 godz. w tym:
a. szkolenie z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym, jedna osoba uczestnicząca przy 1 komputerze, w łącznym wymiarze min. 20 godzin,
b. szkolenie z zakresu gospodarki magazynowej w łącznym wymiarze min. 100 godzin, w tym m.in.: praktyczne ćwiczenia obsługi dziedzinowych programów komputerowych powszechnie obowiązujących w pracy na stanowisku magazyniera w wymiarze co najmniej 30 godz.,, 1 osoba uczestnicząca przy 1 komputerze, oraz elementy towaroznawstwa, zasady przyjmowania i wydawania zapasów, towarów, narzędzi etc., zasady inwentaryzacji, gospodarkę opakowaniami, odpowiedzialność materialną w gospodarce magazynowej, obowiązujące zasady ochrony środowiska, wyposażenie techniczne magazynów.
c. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
d. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
e. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

2.3.2. Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.3.3. Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.3.4. Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.4 Operator wózka widłowego dla 9 osób, uczestników-czek kursów: pracownik gospodarczy oraz gospodarka magazynowa,
2.4.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 67 godz. szkolenia oraz czas przewidziany na egzamin. Szkolenie z zakresu z obsługi wózków widłowych, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, realizowane będzie w wymiarze łącznie min. 67 godz. zajęć w tym min. 52 godz. zajęć teoretycznych i min. 15 godz. zajęć praktycznych, zajęcia praktyczne w grupach maksymalnie 3 osobowych, w tym:
a. szkolenie z zakresu z obsługi wózków widłowych, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, w wymiarze łącznie min. 67 godz. zajęć w tym min. 52 godz. zajęć teoretycznych i min. 15 godz. zajęć praktycznych, zajęcia praktyczne w grupach maksymalnie 3 osobowych,
2.4.2 Szkolenie musi przygotować osobę uczestniczącą do egzaminu na operatora wózków
Widłowych, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, przed Urzędem Dozoru Technicznego. Szkolenie musi być przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym , Dz. U. Nr. 70 poz. 650 z ze zm.,
oraz rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych, Dz.U. Nr 79, poz. 849 ze zm.
Pogram musi być opracowany lub zatwierdzony przez jednostkę organizacyjną wyznaczoną przez ministra właściwego do spraw gospodarki. Wykonawca wyda zaświadczenie potwierdzające uprawnienia do obsługi wózków widłowych i ponadto opłaci i skieruje do pierwszego egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. Egzamin powinien odbyć się najpóźniej w ostatnim dniu szkolenia.
2.4.3 Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w/w stanowisku.
2.4.4 Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.4.5 Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną i środki czystości.
2.4.6 Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
2.4.7 W szkoleniu wezmą udział uczestnicy-czki kursów: pracownik gospodarczy oraz gospodarka magazynowa z poświadczonym brakiem przeciwwskazań, na podstawie zaświadczenia lekarskiego,

2.5 Opieka nad dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi ze szkoleniem z zakresu pomocy domowej dla 17 osób
2.5.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min.190 godz., a w tym:
a. szkolenie z zakresu opieki nad dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi w łącznym wymiarze min. 180 godz. nauczania, w tym co najmniej 80 godzin zajęć praktycznych obejmujące co najmniej zagadnienia:
- zapoznanie uczestników-czek z ogólnymi przepisami w zakresie opieki i zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas opieki
- sylwetka i obowiązki opiekunki-opiekuna, w tym praktyki higieniczne
- podstawy psychologii rozwojowej do celów poznania sposobów komunikowania się z dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi fizycznie lub umysłowo, aktywizacji dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych oraz komunikacji z podopiecznym oraz jego rodziną
- lokalne formy aktywizacji i wsparcia dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, z uwzględnieniem form animacji, aktywizacji psychoruchowej, społecznej, kulturalnej itp.
- zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, osoby starszej i niepełnosprawnej, w tym zasady wykonywania zabiegów higienicznych dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, w tym leżących
- zasady racjonalnego żywienia dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych zgodnie z zaleceniami dietetycznymi
- higiena i estetyka otoczenia podopiecznych
oraz z zakresu pomocy domowej obejmujący co najmniej zagadnienia:
- podstawowe zasady ochrony środowiska;
- stosowanie norm profesjonalnego zachowania, stosowanie norm grzecznościowych;
- wyposażenie techniczne domu;
- techniki czyszczenia i stosowanie środków czyszczących;
- przygotowywanie posiłków;
- załatwianie spraw podopiecznych związanych z gospodarstwem domowym;
- opieka nad zwierzętami i ogrodem;
b. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
c. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
d. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.
2.5.2 Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w.w stanowisku.
2.5.3 Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
2.5.4 Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i-lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.

2.6 Pomoc kuchenna ze szkoleniem z zakresu organizacji usług cateringowych dla 6 osób
2.6.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min.190 godzin w tym:
a. szkolenie z zakresu pomocy kuchennej i organizacji usług cateringowych w łącznym wymiarze min. 180 godz. nauczania, w tym min. 100 godzin zajęć praktycznych, obejmujące:
- program kształcący z zakresu pomocy kuchennej obejmujący co najmniej zagadnienia:
(a) obowiązki i sylwetka pomocy kuchennej, w tym praktyki higieniczne
(b) elementy etyki zawodowej
(c) wymagania higieniczne w produkcji i dystrybucji żywności
(d) podstawy żywienia człowieka
(e) obróbka artykułów spożywczych
(f) przygotowywanie półproduktów
(g) zabezpieczenie surowców, półproduktów i wyrobów gotowych przed zepsuciem,
(h) czynności porządkowe
(i) utrzymywanie czystości naczyń, narzędzi oraz zmechanizowanego sprzętu
ii) gospodarstwa domowego, mebli ,stołów, blatów, oraz pomieszczeń kuchennych i zaplecza gastronomicznego
(a) wykonywanie pod nadzorem kucharza różnymi technikami i metodami zgodnie
iii) z normami surowcowymi asortymentów różnych potraw,
iv) posługiwanie się narzędziami, maszynami i urządzeniami przy przygotowywaniu potraw i napojów,
(a) wykonywanie bieżącej konserwacji maszyn i urządzeń kuchennych,
(b) wykończenie, porcjowanie, dekorowanie i estetyczne wydawanie wyrobów
v) kulinarnych pod ścisłym nadzorem kucharza,
- program kształcący z zakresu organizacji usług cateringowych obejmujący co najmniej zagadnienia:
a) Przygotowanie stanowiska pracy;
b) Przygotowanie sali na przyjęcie, bankiet itp.;
c) Niezbędne wyposażenie techniczne;
d) Zaopatrzenie i magazynowanie w gastronomii;
e) Przyjmowanie zleceń i dobieranie menu w zależności od rodzaju przyjęcia i
i) uzgodnienie go ze zleceniodawcą;
f) Obsługa i organizacja imprez okolicznościowych, konferencji, kongresów,
i) zjazdów, szkoleń, spotkań, prezentacji itp.;
g) Obsługa klienta zgodnie z zasadami savoir-vivre;
h) Serwowanie posiłków i napojów
i) Etyka zawodowa;

b. przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 3 godz.
c. szkolenie z zakresu form zatrudnienia z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej w łącznym wymiarze 5 godz.
d. egzamin końcowy w łącznym wymiarze 2 godz.

Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów (w tym spożywczych do realizacji zajęć praktycznych)
i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną
i środki czystości.
Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne
o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i/lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w/w stanowisku
2.7 Operator koparko-ładowarki dla 4 osób
2.7.1 Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 207 godzin szkolenia oraz czas przewidziany na egzamin końcowy, a w tym:
b. program kształcący z zakresu operatora w wymiarze 116 godz. koparko-ładowarki obejmujący co najmniej zagadnienia:
- użytkowanie eksploatacyjne
- dokumentacja techniczna
- podstawy elektrotechniki
- silniki spalinowe
- elementy hydrauliki
- budowa maszyn
- technologia robót
- przeszkolenie z zakresu BHP w łącznym wymiarze min. 8 godz. (będzie dodane)
c. zajęcia praktyczne min. 86 godzin, w tym wstępny instruktaż - 26 godzin
d. formy zatrudnienia operatora koparko-ładowarki z uwzględnieniem prowadzenia działalności gospodarczej - 5 godzin
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Osoba, która uzyskała pozytywny wynik sprawdzianu, otrzymuje świadectwo oraz uzyskuje wpis do książeczki operatora (wzór książeczki operatora zawiera załącznik Nr 2 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz. U Nr 118 poz. 1263).
Program szkolenia powinien być zgodny z programem szkolenia Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, z § 75 ust. 4 Rozporządzenia MPiPS z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy, Dz. U. z 2010r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm., oraz z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, Dz. U. z 2001 r., Nr 118 poz. 1263. Podmiot prowadzący szkolenie powinien posiadać potwierdzenie wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie do prowadzenia szkolenia w danym zakresie. Egzamin powinien się odbyć najpóźniej w ostatnim dniu szkolenia. Ponadto wykonawca wyda osobom uczestniczącym zaświadczenie o udziale w kursie.
2.7.2 Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć oraz pierwszego egzaminu przeprowadzonego przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Wykonawca wyposaży każdą osobę uczestniczącą w szkoleniu w odzież ochronną
i środki czystości.
2.7.3 Materiały szkoleniowe muszą zawierać wydawnictwa zwarte oraz inne materiały edukacyjne o tematyce szkolenia. Każda osoba ma otrzymać na własność co najmniej jedną sztukę wydawnictwa zwartego i/lub multimedialnego wspomagającą obszar tematyczny kursu zawodowego, a także materiały do robienia notatek, co najmniej blok 32-kartkowy w formacie A5 i długopis oraz materiały do zajęć praktycznych. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania oznakowania projektu, logotypów i informacji o współfinansowaniu na materiałach dydaktycznych zgodnie ze wzorem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
2.7.4 Szkolenie musi zawierać teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania pracy na w/w stanowisku

2.8 Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla 64 osób biorących udział kursach zawodowych wg powyższej specyfikacji w podziale na 6 grup (4 grupy 11- osobowych i 2 grupy 10-osobowe)
Dopuszczalne jest prowadzenie zajęć dla więcej niż jednej grupy w tym samym terminie, jednakże w różnych pomieszczeniach przez różne osoby prowadzące.
Liczba godzin prowadzonego szkolenia na 1 osobę wyniesie min. 14 godzin w tym:
a. szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej 12 godz. - obejmujące postępowanie w stanach zagrożenia życia oraz nabycie manualnych umiejętności z zakresu ratownictwa przedmedycznego, między innymi przygotowując w sposób praktyczny osobę uczestniczącą w szkoleniu do wykonywania zadań w zakresie udzielania pierwszej pomocy na podstawie art. 2091§1 pkt. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. - Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 1998r. Nr 21 poz. 94 z późn. zm.)
Program musi zawierać między innymi następujące zagadnienia:
1) znaczenie pomocy przedmedycznej,
2) wyposażenie apteczki pierwszej pomocy,
3) ogólne wiadomości o budowie ciała człowieka,
4) łańcuch pomocy,
5) wstępna ocena stanu poszkodowanego,
6) wezwanie służb ratowniczych,
7) pierwsza pomoc (wykład, pokaz, ćwiczenia na fantomach) - u nieprzytomnych (omdlenia, epilepsja, śpiączka cukrzycowa)
8) nagłe zatrzymanie krążenia,
9) złamania, skręcenia, zwichnięcia,
10) oparzenia, odmrożenia,
11) zatrucia pokarmowe,
12) zadławienia i zakrztuszenia.
b. egzamin - 2 godziny.
Wykonawca ponosi koszty zakupu produktów i narzędzi niezbędnych do realizacji zajęć.
Wykonawca zapewni wszystkim osobom uczestniczącym w szkoleniu materiały szkoleniowe. Każda osoba ma otrzymywać na własność wydawnictwo zwarte wspomagające tematykę zajęć w formie drukowanej m.in.- drukowany instruktaż pierwszej pomocy oraz płyta DVD o pierwszej pomocy,
a także materiały do robienia notatek, m. innymi zeszyt co najmniej 32 kartkowy i długopis oraz materiały umożliwiające zajęcia praktyczne, w tym apteczkę w sztywnym opakowaniu z wyposażeniem zgodnym z normą DIN 13157.
Liczba godzin zajęć przypadających na jedną osobę uczestniczącą w szkoleniu (12 godzin) na osobę uczestniczącą) powinna obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 16/09/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oświadczenia, złożonego przez Wykonawcę zgodnie z treścią załącznika nr 3

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże,
wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwa zamówienia wraz z dowodem potwierdzającym, że zamówienia te zostały wykonane lub są wykonywane należycie, odpowiadające swoim rodzajem i wartościom usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, tj. usługi przygotowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego dla co najmniej 33 uczestników; w szkoleniu brało udział co najmniej 2 wykładowców; uczestnicy szkolenia otrzymali drukowane materiały szkoleniowe, zapewniono posiłki i napoje dla uczestników, o wartości min. 20.000,00 zł brutto każde, zgodnie z treścią załącznika nr 7. Zamawiający nie wymaga informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie,

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co
najmniej dwoma osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia a które
posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe jako wykładowcy szkolenia polegające na
wykonywaniu funkcji wykładowcy w co najmniej dwóch zamówieniach z zakresu pkt.
7.1.2. przez każdą osobę, zgodnie z treścią załącznika nr 6

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co
najmniej dwoma osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia a które
posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe jako wykładowcy szkolenia polegające na
wykonywaniu funkcji wykładowcy w co najmniej dwóch zamówieniach z zakresu pkt.
7.1.2. przez każdą osobę, zgodnie z treścią załącznika nr 6

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 20 000,00-zł. słownie:dwadzieścia tysięcy złotych.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5: program szkolenia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
805500004 (Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa)

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
83 - 110 Tczew
ul. Armii Krajowej 39
fax: (58) 532 - 60 -03

Data składania wniosków, ofert: 04/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie przy ul. Armii Krajowej 39

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie kierowane jest do kobiet i mężczyzn, w tym osób niepełnosprawnych uczestniczących w projekcie pn. Akademia Aktywnych - rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

207773 / 2013-10-08 - Uczelnia publiczna

Akademia Pomorska - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wybór ekspertów do przeprowadzenia szkolenia kadry biorącej udział w testowaniu wstępnej wersji akademickiego modelu kształcenia ustawicznego osób 50+

54914 / 2016-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługa szkoleniowa pn: Spawanie metodą MAG 135/138, 136 + uprawnienia do ręcznego cięcia plazmą powietrzną

457716 / 2013-11-08 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów zawodowych w celu aktywnej integracji beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach pod nazwą AKADEMIA AKTYWNOŚCI

140255 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Techniki aktywnego poszukiwania pracy oraz nabywanie kompetencji kluczowych

242606 / 2014-07-21 - Inny: Pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług o charakterze kursów ponoszących umożliwiających uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych dla grupy łącznie 110 uczestników projektu Od bierności do aktywności w ramach działania pn. Aktywizacja edukacyjna

268269 / 2012-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu savoir - vivre oraz wizażu dla uczestników projektu Idę do pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Działanie 7.1. Poddziałanie 7,1,1, Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

123849 / 2014-06-09 - Uczelnia publiczna

Akademia Pomorska - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursu rozszerzającego umiejętności informatyczne wraz z przeprowadzeniem egzaminu oraz wystawieniem certyfikatu

199238 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu Tczewskiego - Tczew (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie 17 godzin zajęć w ramach zadania 4 warsztatach z przygotowania do egzaminu zawodowego w zawodzie Operator obrabiarek skrawających i Ślusarz, związanych z realizacją projektu pn. Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć - zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe z Powiatu Tczewskiego

16835 / 2012-01-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja programu reintegracji zawodowej i społecznej przez Centrum Integracji Społecznej dla uczestników biorących udział w realizowanym przez Zamawiającego projekcie /Daj szansę- pomóż sobie i innym/ (zwanego dalej Projektem), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1.