Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

51317 / 2015-04-13 - Administracja samorządowa / Wójt Gminy Nawojowa (Nawojowa)

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej we wsi Popardowa w Gminie Nawojowa

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni ścieków z zasilaniem nn w miejscowości Popardowa w gminie Nawojowa w zakresie:
- sieć kanalizacji sanitarnej
rurociąg grawitacyjny PVC /S/ lite Ø 160x4,7 długości 91,0 m;
rurociąg grawitacyjny PVC /S/ lite Ø 200x5,9 długości 242,0 m;
rurociąg tłoczny PE100 SDR17 Ø 90 długości 163,0 m;

- sieć wodociągowa
rurociąg z rur PE100 RC SDR11 PN16 Ø 90 długości 375,50 m;
rurociąg z rur PE100 RC SDR11 PN16 Ø 63 długości 17,50 m;

3. Do Wykonawcy należeć będzie również w szczególności:
A) pełna obsługa geodezyjna wraz ze sporządzeniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanej sieci wg zaprojektowanych tras sporządzonej w trzech kompletach w skali 1:500 na mapach sekcyjnych z naniesionymi numerami działek, oznaczeniami studzienek, wysokościami dna studzienki i góry studzienki, długościami rurociągów, skrzyżowaniami wraz z informacją o sposobie zabezpieczenia skrzyżowania z istniejącą infrastrukturą techniczną, przekroczeń przez rzekę Kamienica Nawojowska i potok Margoń wraz z potwierdzeniem złożenia w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Nowym Sączu do zaklauzulowania,
Wykonawca zobowiązany jest opracować i przedłożyć Inspektorowi nadzoru, przed odbiorem robót, dokumentację powykonawczą przedstawiającą sieć wraz z uzbrojeniem, z zaznaczeniem lokalizacji, wymiarów i detali wykonanych robót obejmującą mapy, szkice i operaty obsługi realizacyjnej ze sprawozdaniem technicznym z podaniem stosownych dokładności. Dokumentacja musi być przygotowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w Polsce i wymogami Wydziału Geodezji i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Inwentaryzacja powykonawcza musi zostać sporządzona w wersji papierowej min. w 3 egzemplarzach, oraz całość w 3 egzemplarzach w wersji elektronicznej. Wymaga się sporządzenia inwentaryzacji powykonawczej wykonanych obiektów i sieci w wersji numerycznej, w formacie uzgodnionym z Inspektorem Nadzoru, na aktualnych mapach cyfrowych w postaci wektorowej w skali 1:500. Zakres inwentaryzacji powinien obejmować teren działek, na których wykonano prace. W ramach inwentaryzacji wymagane jest również od Wykonawców przekazanie wykazu współrzędnych pomierzonych charakterystycznych punktów wykonanych sieci (załamań i węzłów) oraz charakterystycznych punktów wykonanych obiektów w pliku tekstowym i w wersji papierowej wraz z powykonawczymi geodezyjnymi szkicami pomiarowymi w wersji elektronicznej i papierowej.
Odpowiednią ilość w/w dokumentacji geodezyjnej powykonawczej (w tym zawierającą inwentaryzację powykonawczą na w/w cyfrowej mapie wektorowej) ze sprawozdaniem technicznym, z podaniem stosownych dokładności, należy przekazać do właściwego terenowo ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej, pozostałe egzemplarze należy przedłożyć Zamawiającemu

B) Inwentaryzacja stanu istniejącego, poprzedzająca rozpoczęcie robót budowlanych.
Po protokolarnym przekazaniu Terenu Budowy, a przed rozpoczęciem robót budowlanych w danym miejscu (na danym obszarze), Wykonawca robót dokona szczegółowej inwentaryzacji pasa prowadzonych robót oraz terenu i obiektów sąsiadujących (t.j. między innymi ogrodzenia, budynki, obiekty małej architektury, zieleń chroniona, pozostałe elementy zagospodarowania terenu) mogących zostać naruszonymi w wyniku prowadzonych robót. Warunek ten dotyczy również kładki dla pieszych, nawierzchni drogowych, (dróg publicznych i prywatnych) podlegających rozbiórce w wyniku prowadzonych robót, a także dróg, po których odbywać się będzie przejazd pojazdów i maszyn budowlanych. Inwentaryzację tę należy sporządzić w postaci szczegółowej i jednoznacznie opisanej dokumentacji fotograficznej i/lub wideo. Wykonawca zobowiązany jest także do dokonania inwentaryzacji geodezyjnej charakterystycznych punktów trasy i rzędnych wysokościowych wszystkich elementów zagospodarowania terenu, które zostaną rozebrane lub mogących ulec uszkodzeniu w wyniku prowadzenia robót budowlanych przewidzianych umową, a których późniejsze odtworzenie (przywrócenie do stanu poprzedniego) będzie wymagać geodezyjnego wytyczenia ich charakterystycznych punktów w terenie. Niedotrzymanie przez Wykonawcę wymogu geodezyjnej inwentaryzacji wszelkich elementów zagospodarowania terenu, wymagających przedmiotowej inwentaryzacji, niezbędnej do właściwego ich odtworzenia i wszelkie konsekwencje będące następstwem takiego zaniechania obciążać będą Wykonawcę robót. Wymagania ujęte w niniejszym punkcie Wykonawca wykona w ramach ceny kontraktowej. Materiały, będące wynikiem wypełniania przez Wykonawcę w/w zobowiązań, zostaną przekazane Inspektorowi Nadzoru przed planowanym rozpoczęciem robót w danym miejscu, w wersji papierowej (dokumentacja fotograficzna, geodezyjna i oceny stanu technicznego) oraz dodatkowo w wersji elektronicznej na nośniku CD/DVD zawierającym również ewentualną dokumentacją wideo. Inspektor Nadzoru, jeśli uzna to za konieczne, ma prawo żądać od Wykonawcy uszczegółowienia dokumentacji inwentaryzacyjnej stanu istniejącego.
C) dopełnienia wszelkich formalności niezbędnych do przejęcia do administrowania przez Spółkę Sądeckie Wodociągi,
D) odpowiedzialność za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. Całość robót należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową załączoną do siwz.
E) dopełnienie formalności dotyczących budowy wymienionych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
F) wykonanie i umieszczenie tablicy informacyjnej o dofinansowaniu operacji ze środków PROW 2007 - 2013.

G) Dokumenty do odbioru końcowego.

Do odbioru końcowego Wykonawca jest zobowiązany przygotować następujące dokumenty:
1. Dokumentację powykonawczą, tj. dokumentację budowy z naniesionymi ewentualnymi zmianami nieistotnymi dokonanymi w toku wykonania robót oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi.
2. Protokoły odbiorów robót ulegających zakryciu i zanikających.
3. Protokoły z prób szczelności, protokoły odbioru robót elektrycznych wraz przyłączem kablowym elektroenergetycznym.
4. Dzienniki budowy (oryginały).
5. Deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów, certyfikaty na znak bezpieczeństwa.
6. Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą robót, obiektów i sieci uzbrojenia terenu. Wymaga się sporządzenia inwentaryzacji powykonawczej wykonanych obiektów i sieci w formacie uzgodnionym z Inspektorem Nadzoru na aktualnych mapach cyfrowych w postaci wektorowej w skali 1:500. W ramach inwentaryzacji wymagane jest również od Wykonawców przekazanie wykazu współrzędnych pomierzonych charakterystycznych punktów wykonanych sieci (załamań i węzłów) oraz charakterystycznych punktów wykonanych obiektów w pliku tekstowym i w wersji papierowej wraz z powykonawczymi geodezyjnymi szkicami pomiarowymi w wersji elektronicznej i papierowej.
7. Protokoły przekazania terenu, w tym protokół odbioru robót wykonanych w pasie drogi publicznej przez zarządcę drogi oraz protokoły odbioru przejść sieciami przez rzekę Kamienica Nawojowska i potok Margoń przez ich zarządców.
8. Dokumenty dotyczące jakości wbudowanych materiałów,
9. Protokoły i zaświadczenia z dokonanych prób montażowych,
10. Świadectwa jakości wydane przez dostawców urządzeń i materiałów,
11. Oświadczenie kierownika budowy o:
a) wykonaniu całego zadania zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót,
b) doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także - w razie korzystania z drogi i sąsiadujących nieruchomości, potwierdzone pisemne przez właściciela posesji
W przypadku, gdy według komisji, roboty pod względem przygotowania formalnego i dokumentacyjnego nie będą gotowe do odbioru końcowego, komisja w porozumieniu z Wykonawcą wyznaczy ponowny termin odbioru końcowego robót. Termin wykonania robót poprawkowych i robót uzupełniających wyznaczy komisja, która w wyznaczonym terminie stwierdzi ich wykonanie.
Jeżeli w trakcie odbioru okaże się, że jakieś wymagania nie zostały spełnione lub też ujawniły się jakieś usterki, należy uwzględnić je w protokole, podając jednocześnie termin ich usunięcia lub uzupełnienia. Odbiór jest potwierdzeniem wykonania robót zgodnie z postanowieniami Kontraktu oraz obowiązującymi normami (PN, EN-PN).


Uwaga:
Zamawiający zaleca zapoznanie się z miejscem i warunkami realizacji zamówienia przed przystąpieniem do składania ofert.

Użyte w Przedmiarze robót oraz dokumentacji projektowej nazwy handlowe lub symbole stosowane przez producentów są danymi przykładowymi. Zamawiający wymaga, aby wykonawcy uczestniczący w postępowaniu kierowali się tymi danymi jedynie, jako wskazówkami, co do parametrów technicznych i jakościowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 51317

Data publikacji: 2015-04-13

Nazwa: Wójt Gminy Nawojowa

Ulica: 313 313

Numer domu: 313

Miejscowość: Nawojowa

Kod pocztowy: 33-335

Województwo / kraj: małopolskie

Adres strony internetowej: www.nawojowa.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej we wsi Popardowa w Gminie Nawojowa

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni ścieków z zasilaniem nn w miejscowości Popardowa w gminie Nawojowa w zakresie:
- sieć kanalizacji sanitarnej
rurociąg grawitacyjny PVC /S/ lite Ø 160x4,7 długości 91,0 m;
rurociąg grawitacyjny PVC /S/ lite Ø 200x5,9 długości 242,0 m;
rurociąg tłoczny PE100 SDR17 Ø 90 długości 163,0 m;

- sieć wodociągowa
rurociąg z rur PE100 RC SDR11 PN16 Ø 90 długości 375,50 m;
rurociąg z rur PE100 RC SDR11 PN16 Ø 63 długości 17,50 m;

3. Do Wykonawcy należeć będzie również w szczególności:
A) pełna obsługa geodezyjna wraz ze sporządzeniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanej sieci wg zaprojektowanych tras sporządzonej w trzech kompletach w skali 1:500 na mapach sekcyjnych z naniesionymi numerami działek, oznaczeniami studzienek, wysokościami dna studzienki i góry studzienki, długościami rurociągów, skrzyżowaniami wraz z informacją o sposobie zabezpieczenia skrzyżowania z istniejącą infrastrukturą techniczną, przekroczeń przez rzekę Kamienica Nawojowska i potok Margoń wraz z potwierdzeniem złożenia w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Nowym Sączu do zaklauzulowania,
Wykonawca zobowiązany jest opracować i przedłożyć Inspektorowi nadzoru, przed odbiorem robót, dokumentację powykonawczą przedstawiającą sieć wraz z uzbrojeniem, z zaznaczeniem lokalizacji, wymiarów i detali wykonanych robót obejmującą mapy, szkice i operaty obsługi realizacyjnej ze sprawozdaniem technicznym z podaniem stosownych dokładności. Dokumentacja musi być przygotowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w Polsce i wymogami Wydziału Geodezji i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Inwentaryzacja powykonawcza musi zostać sporządzona w wersji papierowej min. w 3 egzemplarzach, oraz całość w 3 egzemplarzach w wersji elektronicznej. Wymaga się sporządzenia inwentaryzacji powykonawczej wykonanych obiektów i sieci w wersji numerycznej, w formacie uzgodnionym z Inspektorem Nadzoru, na aktualnych mapach cyfrowych w postaci wektorowej w skali 1:500. Zakres inwentaryzacji powinien obejmować teren działek, na których wykonano prace. W ramach inwentaryzacji wymagane jest również od Wykonawców przekazanie wykazu współrzędnych pomierzonych charakterystycznych punktów wykonanych sieci (załamań i węzłów) oraz charakterystycznych punktów wykonanych obiektów w pliku tekstowym i w wersji papierowej wraz z powykonawczymi geodezyjnymi szkicami pomiarowymi w wersji elektronicznej i papierowej.
Odpowiednią ilość w/w dokumentacji geodezyjnej powykonawczej (w tym zawierającą inwentaryzację powykonawczą na w/w cyfrowej mapie wektorowej) ze sprawozdaniem technicznym, z podaniem stosownych dokładności, należy przekazać do właściwego terenowo ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej, pozostałe egzemplarze należy przedłożyć Zamawiającemu

B) Inwentaryzacja stanu istniejącego, poprzedzająca rozpoczęcie robót budowlanych.
Po protokolarnym przekazaniu Terenu Budowy, a przed rozpoczęciem robót budowlanych w danym miejscu (na danym obszarze), Wykonawca robót dokona szczegółowej inwentaryzacji pasa prowadzonych robót oraz terenu i obiektów sąsiadujących (t.j. między innymi ogrodzenia, budynki, obiekty małej architektury, zieleń chroniona, pozostałe elementy zagospodarowania terenu) mogących zostać naruszonymi w wyniku prowadzonych robót. Warunek ten dotyczy również kładki dla pieszych, nawierzchni drogowych, (dróg publicznych i prywatnych) podlegających rozbiórce w wyniku prowadzonych robót, a także dróg, po których odbywać się będzie przejazd pojazdów i maszyn budowlanych. Inwentaryzację tę należy sporządzić w postaci szczegółowej i jednoznacznie opisanej dokumentacji fotograficznej i/lub wideo. Wykonawca zobowiązany jest także do dokonania inwentaryzacji geodezyjnej charakterystycznych punktów trasy i rzędnych wysokościowych wszystkich elementów zagospodarowania terenu, które zostaną rozebrane lub mogących ulec uszkodzeniu w wyniku prowadzenia robót budowlanych przewidzianych umową, a których późniejsze odtworzenie (przywrócenie do stanu poprzedniego) będzie wymagać geodezyjnego wytyczenia ich charakterystycznych punktów w terenie. Niedotrzymanie przez Wykonawcę wymogu geodezyjnej inwentaryzacji wszelkich elementów zagospodarowania terenu, wymagających przedmiotowej inwentaryzacji, niezbędnej do właściwego ich odtworzenia i wszelkie konsekwencje będące następstwem takiego zaniechania obciążać będą Wykonawcę robót. Wymagania ujęte w niniejszym punkcie Wykonawca wykona w ramach ceny kontraktowej. Materiały, będące wynikiem wypełniania przez Wykonawcę w/w zobowiązań, zostaną przekazane Inspektorowi Nadzoru przed planowanym rozpoczęciem robót w danym miejscu, w wersji papierowej (dokumentacja fotograficzna, geodezyjna i oceny stanu technicznego) oraz dodatkowo w wersji elektronicznej na nośniku CD/DVD zawierającym również ewentualną dokumentacją wideo. Inspektor Nadzoru, jeśli uzna to za konieczne, ma prawo żądać od Wykonawcy uszczegółowienia dokumentacji inwentaryzacyjnej stanu istniejącego.
C) dopełnienia wszelkich formalności niezbędnych do przejęcia do administrowania przez Spółkę Sądeckie Wodociągi,
D) odpowiedzialność za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. Całość robót należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową załączoną do siwz.
E) dopełnienie formalności dotyczących budowy wymienionych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
F) wykonanie i umieszczenie tablicy informacyjnej o dofinansowaniu operacji ze środków PROW 2007 - 2013.

G) Dokumenty do odbioru końcowego.

Do odbioru końcowego Wykonawca jest zobowiązany przygotować następujące dokumenty:
1. Dokumentację powykonawczą, tj. dokumentację budowy z naniesionymi ewentualnymi zmianami nieistotnymi dokonanymi w toku wykonania robót oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi.
2. Protokoły odbiorów robót ulegających zakryciu i zanikających.
3. Protokoły z prób szczelności, protokoły odbioru robót elektrycznych wraz przyłączem kablowym elektroenergetycznym.
4. Dzienniki budowy (oryginały).
5. Deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów, certyfikaty na znak bezpieczeństwa.
6. Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą robót, obiektów i sieci uzbrojenia terenu. Wymaga się sporządzenia inwentaryzacji powykonawczej wykonanych obiektów i sieci w formacie uzgodnionym z Inspektorem Nadzoru na aktualnych mapach cyfrowych w postaci wektorowej w skali 1:500. W ramach inwentaryzacji wymagane jest również od Wykonawców przekazanie wykazu współrzędnych pomierzonych charakterystycznych punktów wykonanych sieci (załamań i węzłów) oraz charakterystycznych punktów wykonanych obiektów w pliku tekstowym i w wersji papierowej wraz z powykonawczymi geodezyjnymi szkicami pomiarowymi w wersji elektronicznej i papierowej.
7. Protokoły przekazania terenu, w tym protokół odbioru robót wykonanych w pasie drogi publicznej przez zarządcę drogi oraz protokoły odbioru przejść sieciami przez rzekę Kamienica Nawojowska i potok Margoń przez ich zarządców.
8. Dokumenty dotyczące jakości wbudowanych materiałów,
9. Protokoły i zaświadczenia z dokonanych prób montażowych,
10. Świadectwa jakości wydane przez dostawców urządzeń i materiałów,
11. Oświadczenie kierownika budowy o:
a) wykonaniu całego zadania zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót,
b) doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także - w razie korzystania z drogi i sąsiadujących nieruchomości, potwierdzone pisemne przez właściciela posesji
W przypadku, gdy według komisji, roboty pod względem przygotowania formalnego i dokumentacyjnego nie będą gotowe do odbioru końcowego, komisja w porozumieniu z Wykonawcą wyznaczy ponowny termin odbioru końcowego robót. Termin wykonania robót poprawkowych i robót uzupełniających wyznaczy komisja, która w wyznaczonym terminie stwierdzi ich wykonanie.
Jeżeli w trakcie odbioru okaże się, że jakieś wymagania nie zostały spełnione lub też ujawniły się jakieś usterki, należy uwzględnić je w protokole, podając jednocześnie termin ich usunięcia lub uzupełnienia. Odbiór jest potwierdzeniem wykonania robót zgodnie z postanowieniami Kontraktu oraz obowiązującymi normami (PN, EN-PN).


Uwaga:
Zamawiający zaleca zapoznanie się z miejscem i warunkami realizacji zamówienia przed przystąpieniem do składania ofert.

Użyte w Przedmiarze robót oraz dokumentacji projektowej nazwy handlowe lub symbole stosowane przez producentów są danymi przykładowymi. Zamawiający wymaga, aby wykonawcy uczestniczący w postępowaniu kierowali się tymi danymi jedynie, jako wskazówkami, co do parametrów technicznych i jakościowych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających zgodnie z Ustawą Pzp.

Czas: D

Data zakończenia: 12/06/2015

Informacja na temat wadium:
Wymagane wadium w wysokości 11 000,00 zł (słownie; jedenaście tysięcy zł 00/100) do dnia 28.04.2015 r. do godz. 09:00
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) w pieniądzu
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu Oddział w Nawojowej nr konta: 88 8811 0006 0022 0200 0013 0200. Potwierdzenie wniesienia wadium należy dołączyć do oferty.
O uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data wpływu środków na rachunek Zamawiającego.
W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniężna oryginał dokumentu poręczenia lub gwarancji (wadium) należy złożyć: na dzienniku podawczym pokój nr 33 najpóźniej w terminie do 28.04.2015 r. do godz. 09:00 w oddzielnym opakowaniu i oznaczyć wadium do przetargu nr IRB.271.4.2015.

Wadium (złożenie, zwrot, zatrzymanie) realizowane będzie wg zasad określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.

Dokument w formie poręczenia lub gwarancji winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
spełnienie warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności Zamawiający oceni na podstawie złożonych dokumentów, o których mowa w pkt VI.1. a siwz

Wiedza i doświadczenie:
za spełnienie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna udokumentowanie w okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonania minimum 1 zamówienia o charakterze i złożoności porównywalnej z zakresem niniejszego zamówienia.
Na potwierdzenie warunku Wykonawca złoży dokumenty wymienione w pkt VI.1 b siwz

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
spełnienie warunku dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia Zamawiający ocenia na podstawie złożonych dokumentów, o których mowa w pkt VI.1 c-d siwz.
Wykonawca ma dysponować osobą/osobami, które posiadają uprawnienia budowlane: a) w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz konstrukcyjno-budowlanej (specjalizacja budowle hydrotechniczne),
b) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
c) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
Ponadto osoby te muszą posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego

Sytuacja ekonomiczna:
spełnienie warunku znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej, zapewniającej wykonanie zamówienia, Zamawiający uzna na podstawie złożonych dokumentów o których mowa w pkt VI 1.1 e - f siwz, przy czym Wykonawca musi wykazać że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 550 000 zł oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 550 000 zł

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- wypełniony formularz oferty, zgodny z treści ze wzorem stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej siwz,
- pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w tym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - w przypadku Wykonawców występujących wspólnie.
- wraz z ofertą winny być złożone oświadczenia lub dokumenty wymienione w pkt VI siwz.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany
a) terminu wykonania zamówienia w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych warunków pogodowych uniemożliwiających wykonywanie robót.
b) z uwagi na niezależne od stron umowy zmiany dotyczące osób kluczowych dla realizacji umowy, np. kierownika budowy, (w szczególności choroba, wypadki losowe)

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 97

Nazwa kryterium 2: Gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 3

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.nawojowa.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Urząd Gminy Nawojowa 33-335 Nawojowa 313

Data składania wniosków, ofert: 28/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania: Urząd Gminy Nawojowa 33-335 Nawojowa 313

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Działanie 321 ,,Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452321508 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452311006 (Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Podobne przetargi

213998 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kęty - Kęty (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Odwodnienie rejonu ul. M. Konopnickiej i St. Wyspiańskiego w Nowej Wsi

92770 / 2011-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Ryglic - Ryglice (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Udrażnianie odwodnienia przy drogach gminnych na terenie Gminy Ryglice

130494 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Ryglic - Ryglice (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Udrażnianie odwodnienia przy drogach gminnych na terenie Gminy Ryglice

101078 / 2014-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pleśna - Pleśna (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rzuchowa (koło szkoły)- obręb Rzuchowa Gmina Pleśna

225875 / 2013-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Zadaszenie części koszarowej Fortu nr 52 Borek przy ul. Fortecznej w Krakowie- II etap.

299470 / 2009-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Pleśnej - Pleśna (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
budowa wodociągu w miejscowości Lichwin etap I zadanie A - Realizowana w ramach operacji Poprawa zaopatrzenia gminy Pleśna w wodę w miejscowościach Lichwin, Szczepanowice, Świebodzin i Woźniczna.

295344 / 2013-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Zadaszenie części koszarowej Fortu nr 52 Borek przy ul. Fortecznej w Krakowie- I etap.

138416 / 2009-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach - Zgłobice (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Pogłębienie rowów wraz z profilowaniem poboczy w ciągach dróg powiatowych z podziałem na trzy zadania.

291631 / 2010-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Grybów - Grybów (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Rozbudowę sieci wodociągowej Siołkowa przysiółki Zofinów i Molówka - sieci rozdzielcze grawitacyjne

188998 / 2009-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach - Zgłobice (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Pogłębienie rowów wraz z profilowaniem poboczy w ciągach dróg powiatowych z podziałem na trzy zadania.

116135 / 2014-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Andrychów reprezentowana przez Burmistrza - Andrychów (małopolskie)
CPV: 451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)
Konserwacja rowów, przepustów i skarp wzdłuż dróg i ulic na terenie Gminy Andrychów