Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

130427 / 2013-07-02 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku (Giżycko)

Przeprowadzenie szkolenia |Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135 oraz MIG-131|

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia: wg. wspólnego słownika zamówień CPV - 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego.
Zamówienie obejmuje przeprowadzenie szkolenia Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135 oraz MIG 131:
Dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Giżycku oraz skierowanych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu kwalifikacji na kurs (zgodnie z kryteriami dostępu określonymi na rok 2013 w Poddziałaniu 6.1.3 PO KL) oraz badań lekarskich (określonych przez Wykonawcę). Szkolenie realizowane będzie w ramach projektu Praca - najlepszy wybór współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007 - 2013). Badania lekarskie dla kursantów (określone przez Wykonawcę) Zamawiający zrealizuje we własnym zakresie przed wydaniem skierowań na szkolenie.
Szkolenie prowadzone będzie w jednej grupie. Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się
w kolejno następujących po sobie dniach powszednich, max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach miedzy 8:00 a 18:00. Obowiązek przeprowadzania szkolenia w dni powszednie oznacza, że niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Wymaga się, aby szkolenie odbywało się w formie kursu, realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z 20 kwietnia 2004r. (Dz. U. z 2013, poz. 674 z późn. zm.). Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
Całkowity zakres szkolenia na jednego uczestnika obejmuje minimum 240 godzin (dopuszcza się rozszerzenie programu szkolenia max. do 10 godzin) w formie zajęć teoretycznych
i praktycznych, w tym 8 godzin w zakresie metod aktywnego poszukiwania pracy. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozszerzenia lub skrócenia czasu trwania modułu dotyczącego metod aktywnego poszukiwania pracy, musi on wynosić 8 godzin. Program kursu musi być zgodny
z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i musi zawierać: zajęcia praktyczne - metoda MAG(135) - 100 godzin, zajęcia praktyczne - metoda MIG (131) - 100 godzin.
Termin realizacji zamówienia: wrzesień 2013 - listopad 2013.
Przed terminem rozpoczęcia szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz osób skierowanych do odbycia kursu.
Każdego dnia trwania szkolenia musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, liczba godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora oraz listę obecności zawierająca: imię, nazwisko
i podpis uczestników szkolenia.
Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych (teoria, praktyka) powinny być szczegółowo rozpisane w programie szkolenia.
Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze: zeszyt z trwale zespolonymi kartkami, długopis oraz skrypt lub podręcznik związany z tematem szkolenia. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność odzież ochronną (spodnie, bluza, buty, rękawice spawalnicze, fartuch ochronny) do odbywania zajęć praktycznych.
Zamawiający wymaga aby podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia dysponował własnym (nie dzielonym z drugą osobą) stanowiskiem spawalniczym. Dopuszcza się podział uczestników na zajęciach praktycznych na grupy.
Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia muszą być adekwatne do treści szkolenia, dobre jakościowo oraz oznaczone znakiem PO KL w zestawieniu
z logo UE i pełną nazwą funduszu oraz informacją o współfinansowaniu projektu Praca - najlepszy wybór|przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007 - 2013). Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie
z realizowanym tematem zajęć.
Szkolenie powinno mieć opiekuna z ramienia Instytucji Szkoleniowej, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru wewnętrznego nad szkoleniem służącego podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
Pomieszczenia, w których będzie odbywało się szkolenie musi być oznaczone poprzez plakaty, ulotki przekazane przez Zamawiającego, promujące projekt Praca - najlepszy wybór, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007-2013).
Miejscem wykonania zamówienia jest miasto Giżycko - województwo warmińsko-mazurskie. Dopuszcza się możliwość innego miejsca przeprowadzenia szkolenia niż miasto Giżycko. Miejsce odbywania zajęć może się znajdować w odległości nie większej niż 80 km od Giżycka. W takim przypadku koszty dowozu uczestników szkolenia z miejscowości Giżycko do miejsca odbywania szkolenia ponosi w całości Wykonawca. Powyższe koszty należy uwzględnić
w preliminarzu kosztów szkolenia (załącznik nr 8 do SIWZ). Wykonawca zobowiązany jest udokumentować fakt dowozu uczestników na szkolenie odbywające się poza terenem Giżycka, poprzez przedłożenie dokumentu potwierdzającego to zdarzenie, po zakończonym szkoleniu.
Szkolenie winno być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia oraz przedstawionym harmonogramem uwzględniającym godzinowy podział zajęć w ujęciu tygodniowym.
Uczestnikom szkolenia, każdego dnia, w czasie trwania przerw należy zapewnić catering,
w postaci: kawa, herbata z dodatkami cukru, mleka|mietanki oraz ciastka deserowe.
Wykonawca po zakończeniu szkolenia przeprowadza egzamin końcowy. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem kwalifikacyjnym zorganizowanym według aktualnych wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. W harmonogramie szkolenia należy wskazać termin zorganizowania egzaminu, bez określania wymiaru godzin jego trwania. Zamawiający wymaga aby całkowity wymiar godzin szkolenia przypadający na jednego uczestnika, wynoszący min. 240 godz.- stanowiły zajęcia teoretyczne i praktyka.
Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym:
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wg. wzoru Rozporządzenia Ministra Edukacji
Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186). Do ww. zaświadczenia należy dołączyć suplement zawierający następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej.
Certyfikat o ukończeniu szkolenia na druku stanowiącym załącznik nr 11 do SIWZ.
Książeczką spawacza wydaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz Europejskie Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza - dotyczy osób, które uzyskają wynik pozytywny z egzaminu.
Wykonawca prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć uczestników szkolenia, którzy nie posiadają prawa do stypendium w tym okresie lub którzy w trakcie kursu podjęli zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem - na podstawie listy osób bezrobotnych przekazanej przez Zamawiającego. Koszty ubezpieczenia ponosi Wykonawca,
a Zamawiający refunduje je na podstawie przedłożonych dokumentów. Kosztów ubezpieczenia nie należy uwzględniać w preliminarzu kosztów, stanowiącym załącznik nr 8.
W przypadku zamieszkania uczestników szkolenia poza miastem Giżycko Wykonawca ma obowiązek dokonania zwrotu kosztów dojazdów osobom ubiegającym się o ich zwrot - dotyczy sytuacji, kiedy:
- Wykonawca nie dowozi uczestników na szkolenie, gdyż jest realizowane w Giżycku, a osoby skierowane do jego odbycia zamieszkują poza Giżyckiem; lub
- dowozi uczestników na szkolenie zorganizowane poza Giżyckiem, lecz osoby skierowane na szkolenie muszą dojechać do Giżycka, ze względu na inne miejsce zamieszkania.
Zamawiający zrefunduje je po przedłożeniu odrębnej faktury. Wykonawca zobowiązany jest do dokumentowania wydatków związanych ze zwrotem kosztów dojazdów na szkolenie (wniosek bezrobotnego wraz z załączonymi biletami - co najmniej dwa za każdy miesiąc), zgodnie z Regulaminem finansowania kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania i powrotu do pracy lub na inne formy aktywizacji w związku ze skierowaniem osoby bezrobotnej przez PUP w Giżycku. Kosztów ww. dojazdów nie należy uwzględniać w preliminarzu kosztów, stanowiącym załącznik nr 8.
Grupę szkoleniową 10 osób uznaje się za zamkniętą. Nie dopuszcza się udziału innych osób
w szkoleniu lub łączenia więcej grup o tej samej tematyce szkolenia. Dopuszcza się dołączenie pojedynczych osób wyłącznie za zgoda Zamawiającego. Minimum programowe szkolenia obejmuje:
Zastosowanie elektryczności do spawania łukowego
Urządzenia spawalnicze
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Bezpieczna praca na hali produkcyjnej
Materiały dodatkowe do spawania
Spawanie w praktyce
Oczyszczanie i wymiarowanie spoin
Metody przygotowywania złączy do spawania
Kwalifikowanie spawaczy
Budowa i używanie urządzeń do spawania, charakterystyka spawania (135), (131), oraz typowe parametry
Podstawowe wiadomości o stalach nierdzewnych. Metody spawania, ochrona zdrowia, złącza spawane i odkształcenia złączy nierdzewnych, materiały dodatkowe do spawania stali nierdzewnej, korozja i obróbka stali nierdzewnej
Zajęcia praktyczne dla specjalności metodą MAG (135)
Zajęcia praktyczne dla specjalności metodą MIG (131)
Metody aktywnego poszukiwania pracy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 130427

Data publikacji: 2013-07-02

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Ulica: ul. Gdańska 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Giżycko

Kod pocztowy: 11-500

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 087 429 64 40

Numer faxu: 087 429 64 75

Adres strony internetowej: www.gizycko.pup.gov.pl

Regon: 51094186000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia |Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135 oraz MIG-131|

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia: wg. wspólnego słownika zamówień CPV - 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego.
Zamówienie obejmuje przeprowadzenie szkolenia Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135 oraz MIG 131:
Dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Giżycku oraz skierowanych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu kwalifikacji na kurs (zgodnie z kryteriami dostępu określonymi na rok 2013 w Poddziałaniu 6.1.3 PO KL) oraz badań lekarskich (określonych przez Wykonawcę). Szkolenie realizowane będzie w ramach projektu Praca - najlepszy wybór współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007 - 2013). Badania lekarskie dla kursantów (określone przez Wykonawcę) Zamawiający zrealizuje we własnym zakresie przed wydaniem skierowań na szkolenie.
Szkolenie prowadzone będzie w jednej grupie. Zamawiający wymaga, aby szkolenie odbywało się
w kolejno następujących po sobie dniach powszednich, max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach miedzy 8:00 a 18:00. Obowiązek przeprowadzania szkolenia w dni powszednie oznacza, że niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Wymaga się, aby szkolenie odbywało się w formie kursu, realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z 20 kwietnia 2004r. (Dz. U. z 2013, poz. 674 z późn. zm.). Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
Całkowity zakres szkolenia na jednego uczestnika obejmuje minimum 240 godzin (dopuszcza się rozszerzenie programu szkolenia max. do 10 godzin) w formie zajęć teoretycznych
i praktycznych, w tym 8 godzin w zakresie metod aktywnego poszukiwania pracy. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozszerzenia lub skrócenia czasu trwania modułu dotyczącego metod aktywnego poszukiwania pracy, musi on wynosić 8 godzin. Program kursu musi być zgodny
z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i musi zawierać: zajęcia praktyczne - metoda MAG(135) - 100 godzin, zajęcia praktyczne - metoda MIG (131) - 100 godzin.
Termin realizacji zamówienia: wrzesień 2013 - listopad 2013.
Przed terminem rozpoczęcia szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz osób skierowanych do odbycia kursu.
Każdego dnia trwania szkolenia musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, liczba godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora oraz listę obecności zawierająca: imię, nazwisko
i podpis uczestników szkolenia.
Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych (teoria, praktyka) powinny być szczegółowo rozpisane w programie szkolenia.
Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze: zeszyt z trwale zespolonymi kartkami, długopis oraz skrypt lub podręcznik związany z tematem szkolenia. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność odzież ochronną (spodnie, bluza, buty, rękawice spawalnicze, fartuch ochronny) do odbywania zajęć praktycznych.
Zamawiający wymaga aby podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia dysponował własnym (nie dzielonym z drugą osobą) stanowiskiem spawalniczym. Dopuszcza się podział uczestników na zajęciach praktycznych na grupy.
Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia muszą być adekwatne do treści szkolenia, dobre jakościowo oraz oznaczone znakiem PO KL w zestawieniu
z logo UE i pełną nazwą funduszu oraz informacją o współfinansowaniu projektu Praca - najlepszy wybór|przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007 - 2013). Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie
z realizowanym tematem zajęć.
Szkolenie powinno mieć opiekuna z ramienia Instytucji Szkoleniowej, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru wewnętrznego nad szkoleniem służącego podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
Pomieszczenia, w których będzie odbywało się szkolenie musi być oznaczone poprzez plakaty, ulotki przekazane przez Zamawiającego, promujące projekt Praca - najlepszy wybór, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007-2013).
Miejscem wykonania zamówienia jest miasto Giżycko - województwo warmińsko-mazurskie. Dopuszcza się możliwość innego miejsca przeprowadzenia szkolenia niż miasto Giżycko. Miejsce odbywania zajęć może się znajdować w odległości nie większej niż 80 km od Giżycka. W takim przypadku koszty dowozu uczestników szkolenia z miejscowości Giżycko do miejsca odbywania szkolenia ponosi w całości Wykonawca. Powyższe koszty należy uwzględnić
w preliminarzu kosztów szkolenia (załącznik nr 8 do SIWZ). Wykonawca zobowiązany jest udokumentować fakt dowozu uczestników na szkolenie odbywające się poza terenem Giżycka, poprzez przedłożenie dokumentu potwierdzającego to zdarzenie, po zakończonym szkoleniu.
Szkolenie winno być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia oraz przedstawionym harmonogramem uwzględniającym godzinowy podział zajęć w ujęciu tygodniowym.
Uczestnikom szkolenia, każdego dnia, w czasie trwania przerw należy zapewnić catering,
w postaci: kawa, herbata z dodatkami cukru, mleka|mietanki oraz ciastka deserowe.
Wykonawca po zakończeniu szkolenia przeprowadza egzamin końcowy. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem kwalifikacyjnym zorganizowanym według aktualnych wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. W harmonogramie szkolenia należy wskazać termin zorganizowania egzaminu, bez określania wymiaru godzin jego trwania. Zamawiający wymaga aby całkowity wymiar godzin szkolenia przypadający na jednego uczestnika, wynoszący min. 240 godz.- stanowiły zajęcia teoretyczne i praktyka.
Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym:
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wg. wzoru Rozporządzenia Ministra Edukacji
Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U., poz. 186). Do ww. zaświadczenia należy dołączyć suplement zawierający następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej.
Certyfikat o ukończeniu szkolenia na druku stanowiącym załącznik nr 11 do SIWZ.
Książeczką spawacza wydaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz Europejskie Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza - dotyczy osób, które uzyskają wynik pozytywny z egzaminu.
Wykonawca prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć uczestników szkolenia, którzy nie posiadają prawa do stypendium w tym okresie lub którzy w trakcie kursu podjęli zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem - na podstawie listy osób bezrobotnych przekazanej przez Zamawiającego. Koszty ubezpieczenia ponosi Wykonawca,
a Zamawiający refunduje je na podstawie przedłożonych dokumentów. Kosztów ubezpieczenia nie należy uwzględniać w preliminarzu kosztów, stanowiącym załącznik nr 8.
W przypadku zamieszkania uczestników szkolenia poza miastem Giżycko Wykonawca ma obowiązek dokonania zwrotu kosztów dojazdów osobom ubiegającym się o ich zwrot - dotyczy sytuacji, kiedy:
- Wykonawca nie dowozi uczestników na szkolenie, gdyż jest realizowane w Giżycku, a osoby skierowane do jego odbycia zamieszkują poza Giżyckiem; lub
- dowozi uczestników na szkolenie zorganizowane poza Giżyckiem, lecz osoby skierowane na szkolenie muszą dojechać do Giżycka, ze względu na inne miejsce zamieszkania.
Zamawiający zrefunduje je po przedłożeniu odrębnej faktury. Wykonawca zobowiązany jest do dokumentowania wydatków związanych ze zwrotem kosztów dojazdów na szkolenie (wniosek bezrobotnego wraz z załączonymi biletami - co najmniej dwa za każdy miesiąc), zgodnie z Regulaminem finansowania kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania i powrotu do pracy lub na inne formy aktywizacji w związku ze skierowaniem osoby bezrobotnej przez PUP w Giżycku. Kosztów ww. dojazdów nie należy uwzględniać w preliminarzu kosztów, stanowiącym załącznik nr 8.
Grupę szkoleniową 10 osób uznaje się za zamkniętą. Nie dopuszcza się udziału innych osób
w szkoleniu lub łączenia więcej grup o tej samej tematyce szkolenia. Dopuszcza się dołączenie pojedynczych osób wyłącznie za zgoda Zamawiającego. Minimum programowe szkolenia obejmuje:
Zastosowanie elektryczności do spawania łukowego
Urządzenia spawalnicze
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Bezpieczna praca na hali produkcyjnej
Materiały dodatkowe do spawania
Spawanie w praktyce
Oczyszczanie i wymiarowanie spoin
Metody przygotowywania złączy do spawania
Kwalifikowanie spawaczy
Budowa i używanie urządzeń do spawania, charakterystyka spawania (135), (131), oraz typowe parametry
Podstawowe wiadomości o stalach nierdzewnych. Metody spawania, ochrona zdrowia, złącza spawane i odkształcenia złączy nierdzewnych, materiały dodatkowe do spawania stali nierdzewnej, korozja i obróbka stali nierdzewnej
Zajęcia praktyczne dla specjalności metodą MAG (135)
Zajęcia praktyczne dla specjalności metodą MIG (131)
Metody aktywnego poszukiwania pracy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 3

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca winien wskazać, że posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania poprzez wskazanie, że jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy, właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (zgodnie z atr. 20 ustawy
z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).
Wykonawca winien wskazać, że posiada aktualny ATEST do prowadzenia szkoleń
i egzaminowania w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wystawiony przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach nadzorowany przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien wskazać posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie 3 usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w zakresie powyższego przedmiotu zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -
w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania
i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Potencjał techniczny:
Na podsatwie wykazu bazy techniczno-dydaktycznej niezbędnej do wykonania szkolenia wraz z informacją
o podstawie do dysponowania jej zasobami- załącznik nr 3 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca winien wykazać, iż dysponuje osobami do realizacji zamówienia, zdolnymi do wykonania usługi szkoleniowej objętej niniejszym postępowaniem, czyli dysponują: do prowadzenia zajęć teoretycznych osobami, które muszą legitymować się wykształceniem minimum średnim i co najmniej 2 letnim doświadczeniem zawodowym tożsamym lub podobnym pod względem zawartości merytorycznej do przedmiotu zamówienia. Do prowadzenia zajęć praktycznych wymagana jest osoba, która posiada co najmniej ukończony kurs spawacza w zakresie prowadzonego szkolenia oraz aktualne Świadectwo Egzaminu Spawacza w procesie spawania odpowiadającego zakresowi prowadzonego szkolenia. Osoba prowadząca moduł aktywnego poszukiwania pracy musi być doradcą zawodowym oraz posiadać co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe tożsame lub podobne pod względem zawartości merytorycznej do przedmiotu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony FORMULARZ OFERTOWY (załącznik nr 6),
Wypełniony PROGRAM SZKOLENIA (załącznik nr 7),
PRELIMINARZ KOSZTÓW (załącznik nr 8)
Zaparafowany WZÓR UMOWY (załącznik nr 9).
Potwierdzenie wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej w oparciu
o Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2004 r., Nr 236, poz. 2365 ). Wykonawca musi figurować
w Centralnym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych jako instytucja aktywna w roku 2013.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Program szkolenia

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Posiadanie akredytacji kuratora oświaty na oceniany kierunek szkolenia

Znaczenie kryterium 3: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gizycko.pup.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, ul. Gdańska 11, 11-500 Giżycko pokój nr 5

Data składania wniosków, ofert: 10/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, ul. Gdańska 11, 11-500 Giżycko pokój nr 15, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie współfinansowane będzie w ramach projektu Praca - najlepszy wybór współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2007 - 2013).

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

160625 / 2010-06-21 - Podmiot prawa publicznego

Areszt Śledczy - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
W postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową w części 1 malarz-szpachlarz, w części 2 glazurnik

229752 / 2014-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa szkolenia zawodowego pod nazwą Magazynier-sprzedawca z obsługą wózków jezdniowych

254454 / 2008-12-03 - Inny: Instytucja rynku pracy

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, stanowiącego element projektu, realizowanego w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie.

369968 / 2010-11-16 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Barczewie - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja kursu przygotowania do zawodu PRACOWNIK MAŁEJ GASTRONOMII w zakresie readaptacji społecznej i edukacji skazanych w ramach Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej

441992 / 2012-11-09 - Inny: Jednostka samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Nowoczesny sprzedawca dla 4 osób w ramach realizacji projektu Zmienić siebie..

316179 / 2011-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy - Nidzica (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
szkolenie operator koparki jednonaczyniowej kl. III dla 1 osoby bezrobotnej NR DPI.5520-15/KM/11

533518 / 2013-12-23 - Inny: szkoła ponadgimnazjalna

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego - Braniewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg na przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów - uczestników projektu pn. ZSZ-kuźnia dobrych praktyk współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

71660 / 2015-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gołdapi - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu pilota wycieczek dla 10 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi w ramach projektu Dobrze mieć zawód realizowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

196208 / 2014-06-10 - Inny: Jednostka samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Kurs na operatora wózka widłowego dla 4 osób w ramach realizacji projektu Zmienić siebie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

131100 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Urząd Pracy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem postępowania jest przeprowadzenie usług szkoleniowych na rzecz Zamawiającego przeznaczonych dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy w Olsztynie. Usługi stanowią część całości zamówienia, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Część I Kurs Nowoczesne technologie wykańczania wnętrz z uprawnieniami operatora agregatów tynkarskich. Część II Kurs Księgowość z elementami kadr i płac. Usługi szkoleniowe finansowane są ze środków Funduszu Pracy.

83379 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia ABC przedsiębiorczości - zarządzanie małą firmą; dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie ubiegających się o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu Od dziś - do pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

250754 / 2013-06-28 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzicznie - Grodziczno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów i warsztatów w ramach usługi Praca socjalna formą przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu poprzez aktywną integrację osób bezrobotnych i ich rodzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej; Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji; Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.