221936 / 2012-06-26 - / Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami sp. z o.o. (Brzeźnica)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-06-01 pod pozycją 122093. Zobacz ogłoszenie 122093 / 2012-06-01 - Inny: Podmiot prawa publicznego.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 221936
Data publikacji: 2012-06-26
Nazwa:
Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami sp. z o.o.
Ulica: Paszczyna 62B
Numer domu: 62B
Miejscowość: Brzeźnica
Kod pocztowy: 39-207
Województwo / kraj: podkarpackie
Numer telefonu: 14 6817912
Numer faxu: 14 6823391
Adres strony internetowej: www.pgo.net.pl
Regon: 18040293100000
Typ ogłoszenia: ZP-406
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 122093
Data wydania biuletynu: 2012-06-01
Ogłoszenie dotyczy: 0
Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miejsce składania: IV.4.4)
Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 18.06.2012 godzina 12:00, miejsce: Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. - Sekretariat , Paszczyna 62 b , 39-207 Brzeźnica.
Po wprowadzeniu zmiany:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 02.07.2012 godzina 15:00, miejsce: Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. - Sekretariat , Paszczyna 62 b , 39-207 Brzeźnica.
Miejsce składania: IV.3)
Przed wprowadzeniem zmainy:
ZMIANY W UMOWIE 1. Wszelkie zmiany, jakie strony chciałyby wprowadzić do ustaleń wynikających z niniejszej umowy, wymagają formy pisemnej i zgody obu stron pod rygorem nieważności takich zmian. 2. Możliwa jest zmiana umowy dotycząca : 1) terminu realizacji przedmiotu zamówienia w następujących przypadkach: a) wstrzymania robót przez inspektora nadzoru INWESTORSKIEGO potwierdzonego wpisem w Dzienniku budowy, b) wstrzymania robót przez właściwy organ z przyczyn nie zawinionych przez WYKONAWCĘ, np. dokonanie odkrywki archeologicznej, odkrycie niewybuchu, itp. c) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających dochowanie wymogów technicznych i technologicznych tj. : - temperatury otoczenia poniżej - 10 ° C utrzymującej się przez minimum 7 dni, - ciągłych opadów, trwających minimum 3 dni ,przekraczających średnie opady na danym terenie, d) strona powołująca się na okoliczności powodujące przedłużenie terminu winna powiadomić drugą stronę, na piśmie, w terminie do 3 dni od dnia ustania tych przyczyn pod rygorem utraty powoływania się na te okoliczności. e) w przypadkach określonych w § 14 niniejszej umowy 2) zakresu i sposobu wykonania przedmiotu zamówienia w przypadku: a) zaistnienia istotnych okoliczności powodujących, że wykonanie umowy w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej nie jest możliwe, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; b) zmiany przepisów powodujących konieczność przyjęcia innych rozwiązań technicznych poszczególnych elementów obiektu niż przewidzianych w dokumentacji projektowej; c) zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, 3) Innych postanowień umowy w przypadku zmiany nazwy zadania, 3. Warunkiem dokonania zmian określonych w ust.2 pkt.1 jest wpływ ich przyczyn, na dochowanie terminu wykonania robót. 4. Możliwa jest zmiana umowy dotycząca powołania kierownika robót budowlanych (§ 7 ust.3 umowy) z zastrzeżeniem posiadania doświadczenia i uprawnień na poziomie nie gorszym niż wymagane przez Zamawiającego w SIWZ .
Po wprowadzeniu zmiany:
§ 18 ZMIANY W UMOWIE
1. Wszelkie zmiany, jakie strony wprowadzają do ustaleń wynikających z niniejszej umowy, wymagają formy pisemnej i zgody obu stron pod rygorem nieważności takich zmian.
2. Możliwa jest zmiana umowy dotycząca :
1) terminu realizacji przedmiotu zamówienia w następujących przypadkach:
a) wstrzymania robót przez inspektora nadzoru INWESTORSKIEGO potwierdzonego wpisem w Dzienniku budowy,
b) wstrzymania robót przez właściwy organ z przyczyn nie zawinionych przez WYKONAWCĘ, np. dokonanie odkrywki archeologicznej, odkrycie niewybuchu, itp.
c) zawieszenia wykonania robót przez Zamawiającego,
d) wystąpienia siły wyższej określonej w § 17 umowy,
e) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających dochowanie wymogów technicznych i technologicznych tj. :
- temperatury otoczenia poniżej - 10 ° C utrzymującej się przez minimum 7 dni,
- ciągłych opadów, trwających minimum 3 dni, przekraczających średnie opady na danym terenie,
f) wystąpienia osuwisk gruntu nie ustalonych w oparciu o dokonane badania geologiczne lub występujące
ponad normy, dotyczy to również wystąpienia innych nie dających się przewidzieć zjawisk
geologicznych i hydrologicznych pojawiających się w trakcie budowy;
g) w przypadkach określonych w § 3 ust.2 i § 15 niniejszej umowy,
h) strona powołująca się na okoliczności powodujące przedłużenie terminu winna powiadomić drugą
stronę, na piśmie, w terminie do 3 dni od dnia ustania tych przyczyn pod rygorem utraty powoływania się
na te okoliczności,
i) zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia będzie proporcjonalna do okresu trwania w-w przypadków.
2) zakresu i sposobu wykonania przedmiotu zamówienia w przypadku:
a) zaistnienia istotnych okoliczności powodujących, że wykonanie umowy w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej nie jest możliwe, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
b) zmiany przepisów powodujących konieczność przyjęcia innych rozwiązań technicznych poszczególnych elementów obiektu niż przewidzianych w dokumentacji projektowej;
c) zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
d) zmian w dokumentacji projektowej, oraz w ilościach i rodzajach robót z zachowaniem jednak zasady nie wykraczania poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Osobą upoważnioną i obowiązaną do dokonania kwalifikacji planowanego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego i wykonawczego jest projektant. Zmiana taka musi być zaakceptowana przez Zamawiającego.
3) wynagrodzenia wykonawcy :
a) w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT - kwota wynagrodzenia netto pozostanie niezmienna, a zmiana dotyczyć będzie naliczonej stawki podatku VAT i w konsekwencji kwoty wynagrodzenia brutto. Zmiana dotyczyć będzie wyłącznie niezafakturowanych robót.
4) innych postanowień umowy w przypadku zmiany nazwy zadania,
3. Warunkiem dokonania zmian określonych w ust.2 pkt.1 jest wpływ ich przyczyn, na dochowanie terminu wykonania robót.
4. Możliwa jest zmiana umowy dotycząca powołania kierownika robót budowlanych (§ 7 ust.3 umowy) z zastrzeżeniem posiadania doświadczenia i uprawnień na poziomie nie gorszym niż wymagane przez Zamawiającego w SIWZ .
Miejsce składania: II.1.3)
dodac:
Zamawiający uzupełnia projekt wykonawczy poprzez zamieszczenie na stronie internetowej:
1) W projekcie wykonawczym, tom II, branża architektoniczna, na rysunkach:
Bud. nr 1 -rys. nr A1 - PW oraz Bud. nr 1 -rys. nr A2 - PW skreśla się oznaczenie -4a- (na elewacjach) i w jego miejsce wstawia oznaczenie -3a- .
2) W projekcie wykonawczym, tom II, branża architektoniczna, na rysunkach:-Bud. nr 1 -rys. nr A08 - PW- i -Bud. nr 1 -rys. nr A09- PW- oraz w projekcie budowlanym, tom III, branża architektoniczna, na rysunkach: -Bud. I - rys. nr A6 - PB- i -Bud. I - rys. nr A7 - PB- wprowadza się następujący opis warstwy przekrojowej C: -sufit podwieszany z płyt gipsowo - kartonowych zwykłych gr. 1 x 12,5 mm, w sanitariatach zastosować płyty wodoodporne-.
3) W projekcie wykonawczym, tom II, branża architektoniczna, na rysunkach:-Bud. nr 1 -rys. nr A08 - PW- i -Bud. nr 1 -rys. nr A09- PW- oraz w projekcie budowlanym, tom III, branża architektoniczna, na rysunkach: Bud. I - rys. nr A6 - PB- i -Bud. I - rys. nr A7 - PB- skreśla się grubość 2 cm w opisie warstwy przekrojowej E dotyczącym płyt karton-gips niepalnych i wpisuje się: gr. 2 x 12,5 mm .
4) W projekcie wykonawczym, tom II, branża architektoniczna, na rysunkach:
Bud. nr 1 -rys. nr A08 - PW i Bud. nr 1 -rys. nr A09- PW oraz w projekcie budowlanym, tom III, branża architektoniczna, na rysunkach: Bud. I - rys. nr A6 - PB i Bud. I - rys. nr A7 - PB skreśla się istniejący opis warstwy przekrojowej ŚW3 - ściana wewnętrzna działowa i wprowadza następujący: płyta G-K niepalna gr. 2 x 12,5 mm; wełna mineralna gr. 10 cm , gęstość 60 kg/m3; płyta G-K niepalna gr. 2 x 12,5 mm.
5) W projekcie wykonawczym, tom II (projekt budowlany tom III) w opisie technicznym, na str. 6 w pkt. 2.7.1. - strop nad parterem wprowadza się opis: sufit podwieszany 1 x płyta gipsowo - kartonowa gr. 12,5 mm na ruszcie systemowym, w sanitariatach zastosować płyty wodoodporne .
6) W projekcie wykonawczym, tom II (projekt budowlany tom III) w opisie technicznym, na str. 7 w pkt. 2.7.1.- strop na poddaszu wprowadza się opis: płyta gipsowo - kartonowa niepalna
gr. 2 x 12,5 mm, wełna mineralna gr. 25 cm , gęstości 60 kg na m3, układana w dwóch warstwach .
7) W projekcie wykonawczym, tom II (projekt budowlany tom III) w opisie technicznym, na str. 8 w pkt. 2.7.2. - ścianki działowe poddasze wprowadza się opis: płyty gipsowo - kartonowe niepalne
gr. 2 x 12,5 mm, wełna mineralna gr. 10 cm, gęstość 60 kg na m3
8) Zamieszcza się rysunek: Bud nr 6 rys. nr K-02 - PW - Projekt wykonawczy Tom VII, branża konstrukcyjna, cz. VII.2 .
7. Zamawiający uzupełnia projekt wykonawczy - technologia .
Zamiatarka ręczna:
- wspomagana akumulatorowo
- wydajność nie mniejsza niż 2800 m2 na h
- szerokość całkowita nie większa niż 85 cm
- szerokość zamiatana nie mniejsza niż 65 cm
- pojemność całkowita pojemnika-pojemników na śmieci nie mniejsza niż 40 l
- moc elektryczna nie mniejsza niż 0,75 kW
Urządzenie do mycia posadzki w hali:
- podgrzewanie wody do temp. min. 75 stopni Celsjusza,
- maksymalna moc elektryczna urządzenie nie większa niż 4 kW,
- ciśnienie robocze nie niższe niż 130 bar,
- wydajność min. 450 dm3 na h
- pojemność zbiornika środka czyszczącego min. 5
- lanca spryskująca ze stali nierdzewnej o długości min. 5 m.
Dodatkowo Zamawiający uzupełnia opis techniczny dla Zamiatarki kompaktowej (poz. 1.14 Przedmiaru- Technologia ) :
Wymagania dotyczące zamiatarki kompaktowej:
- zamiatarka samojezdna,
- silnik o mocy nie mniejszej niż 35 kW,
- maksymalna masa całkowita - nie więcej niż 2,5 tony
- napęd na wszystkie koła , przekładnia hydrauliczna,
- blokada dyferencjału,
- kabina zamknięta, izolowana szyba przednia,
- klimatyzacja,
- wyposażenie: szczotki tarczowe co najmniej 2 szt., pług śnieżny, układ do rozprowadzania solanki, myjka wysokociśnieniowa, przystawka czołowa - zamiatarka walcowa przednia i pług wirnikowy; kosiarka trawnikowa,
- wymiary : maksymalna szerokość nie większa niż 1,20 m, maksymalny rozstaw osi nie większy niż 1,50 m , maksymalny rozstaw kół nie wiekszy niż 1,00 m
Ładowarka kołowa samobieżna:
Wymagania dotyczące ładowarki:
- ładowarka teleskopowa o wysokości podnoszenia nie mniejszej niż 6,5 m
- udźwig maksymalny nie mniejszy niż 3,00 Mg
- pojemność łyżki nie mniejsza niż 3,5 m3
- moc silnika nie mniejsza niż 80 KM chłodzony cieczą,
- udźwig przy maksymalnym wysięgu nie mnie niż 1,50 Mg ,
- maksymalny - zewnętrzny promień skrętu 3,7 m,
- prześwit pod kołami nie mniejszy niż 45 cm,
- napęd na 4 koła,
- wyposażenie dodatkowe - szczypce do beli, widły paletowe,
- decyzja UDT o dopuszczeniu do użytkowania(jeżeli jest wymagana),
- kserokopia wszystkich dokumentów przekazanych do UDT
- instrukcja obsługi
- katalog części zamiennych
- certyfikat zgodności z normami UE
Samochód hakowy trzyosiowy z możliwością podnoszenia kontenerów :
Wymagania dotyczące samochodu:
1. Samochód spełniający wszelkie wymagania producenta zamontowanego urządzenia hakowego, przystosowany do przewozu kontenerów o pojemności do 36,2m3 zgodnych z normą DIN 30 722
2. Dopuszczalna masa całkowita nie mniejsza niż 24 Mg
3. Moc silnika nie mniejsza niż 350 KM
4. Napęd 6x2 - 3 osie, ostatnia podnoszona
5. Skrzynia biegów - manualna
6. Układ wspomagania ruszania pod górę.
7. Hamulec górski
8. Wszystkie hamulce tarczowe
9. Układ kierowniczy wspomagany hydraulicznie,
10. Układ kontroli emisji spalin spełniający normę nie niższą niż EURO 4.
11. ABS, ESP
12. Osuszacz układu hamulcowego
13. Kabina krótka z zainstalowanym światłem ostrzegawczym pomarańczowym tzw. -kogutem-
14. Podgrzewany filtr paliwa
15. Lusterka boczne sterowane elektrycznie i podgrzewane
16. Fotel kierowcy regulowany w trzech płaszczyznach
17. Poduszka powietrzna
18. Centralny zamek
19. Zagłówki siedzeń
20. Pasy bezpieczeństwa
21. Klimatyzacja
22. Tempomat
23. Tachograf cyfrowy
24. CB radio
25. Instalacja radiowa z głośnikami
26. Gaśnica
27. Kliny pod koła
28. Przekładniowy klucz do kół
29. Koło zapasowe
30. Chlapacze przednie i tylne
31. Sprzęg do przyczepy o DMC 18 t wraz z instalacją pneumatyczną i elektryczną.
32. Gniazda do podłączenia przyczepy z ABS
Wymagania dotyczące urządzenia hakowego:
1. Urządzenie dostosowane do podnoszenia kontenerów o pojemności do 36,2 m3 zgodnie z normą DIN 30 722
2. Robocza moc załadunkowa nie mniejsza niż 20 Mg
3. Sterowanie urządzenia z kabiny oraz zewnętrzne
4. Układ centralnego smarowania
5. Układ zabezpieczający zawieszenie podczas pracy urządzenia hakowego
6. Zabezpieczenie kontenera - hydrauliczne
7. Zabezpieczenie haka
8. Światła obrysowe
9. Urządzenie posiadające aktualną decyzję UDT dopuszczającą je do użytkowania.
10. Kserokopie kompletu dokumentów przekazanych do UDT.
Dokumentacja niezbędna dla samochodu wraz z urządzeniem hakowym oraz przyczepy:
1. Dokumenty niezbędne do zarejestrowania samochodu i przyczepy.
2. Instrukcję obsługi pojazdu, przyczepy i urządzenia hakowego
3. Książkę gwarancyjną pojazdu, przyczepy i urządzenia hakowego
4. Deklaracja zgodności z normami UE samochodu, przyczepy i urządzenia hakowego
5. Katalog części zamiennych samochodu, przyczepy i urządzenia hakowego
Wózek wieloczynnościowy widłowy samobieżny:
Wózek widłowy przeznaczony do pracy w hali zamkniętej nieogrzewanej jak i na zewnątrz po betonowych płytach drogowych.
1. Wózek zasilany gazem LPG.
2. Nośność robocza nie mniejsza niż 1,5 Mg.
3. Wysokość podnoszenia nie mniejsza niż 3,3 m.
4. Zamknięta kabina operatora z ogrzewaniem.
5. Pasy bezpieczeństwa dla operatora.
6. Akustyczna sygnalizacja cofania.
7. Skrzynia biegów - hydrokinetyczna.
8. Wspomaganie kierownicy.
9. Zewnętrzny promień skrętu nie większy niż 2,5 m.
10. Wysokość maksymalna wózka z opuszczonym masztem nie większa niż 2,7 m.
11. Moc silnika nie mniejsza niż 35 kW - silnik musi spełniać europejskie normy emisji spalin.
12. Koła pneumatyczne.
13. Instrukcja obsługi wózka widłowego dla operatora (w języku polskim).
14. Instrukcja obsługi wózka widłowego dla konserwatora (w języku polskim).
15. Deklaracja zgodności z Wspólnota Europejską.
16. Kopia kompletu dokumentów które zostały przedstawione w Urzędzie Dozoru Technicznego i zostały przez Urząd Dozoru Technicznego zatwierdzone.
17. Ważna decyzja UDT zezwalająca na eksploatację wózka.
18. Sprzęt dodatkowy - szczypce do beli.
Przyczepa do transportu kontenerów:
Wymagania dotyczące przyczepy:
1. Dopuszczalna masa całkowita 18t
2. Przyczepa przystosowana do przewozu kontenerów o pojemności 36,2 m3 zgodnych z normą DIN 30 722
3. Przyczepa wyposażona w system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania
4. Dostosowana pod względem technicznym do dostarczanego pojazdu
Dokumentacja niezbędna dla samochodu wraz z urządzeniem hakowym oraz przyczepy:
1. Dokumenty niezbędne do zarejestrowania samochodu i przyczepy.
2. Instrukcję obsługi pojazdu, przyczepy i urządzenia hakowego
3. Książkę gwarancyjną pojazdu, przyczepy i urządzenia hakowego
4. Deklaracja zgodności z normami UE samochodu, przyczepy i urządzenia hakowego
5. Katalog części zamiennych samochodu, przyczepy i urządzenia hakowego
Waga samochodowa :
- nośność - 60 Mg
- długość pomostu - 24 m
- szerokość pomostu nie mniejsza niż 3 m,
- temperatura pracy w zakresie nie gorszym niż od -40 do +40 st.Celsjusza,
- świadectwo legalizacji do celów handlowych,
- możliwość automatycznej rejestracji bez konieczności zatrzymywania samochodów,
- wyposażona w specjalistyczne oprogramowanie wagowe gwarantujące ewidencję operacji ważenia,
- komputer wraz z systemem operacyjnym do obsługi wagi spełniający wymagania oprogramowania
wagowego, z drukarką laserową,
- stopień ochrony IP 68.
8. Wszelkie wyjaśnienia i opisy zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego, w dniu 26.06.2012 r., w dokumencie pt. -Wyjaśnienia treści SIWZ - Wszyscy Wykonawcy- są również objęte zmianą treści SIWZ.
Podobne przetargi
48724 / 2011-03-18 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Nadleśnictwo Oleszyce - Oleszyce (podkarpackie)
CPV: -
43692 / 2009-02-27 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Jodłowa - Jodłowa (podkarpackie)
CPV: -
488120 / 2012-12-04 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Powiat Niżański - Nisko (podkarpackie)
CPV: -
166429 / 2014-07-31 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: -
56210 / 2011-03-28 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II - Krosno (podkarpackie)
CPV: -
24269 / 2014-02-06 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: -
182262 / 2014-05-29 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie. Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. Bronisława Markiewicza - Brzozów (podkarpackie)
CPV: -
270808 / 2015-10-13 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: -
78170 / 2010-03-19 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zakład Obsługi Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w Likwidacji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: -
80822 / 2010-03-23 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Åukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: -
181644 / 2010-06-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zespół Opieki Zdrowotnej - Strzyżów (podkarpackie)
CPV: -
320192 / 2009-09-16 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Olszanica - Olszanica (podkarpackie)
CPV: -
245895 / 2014-11-27 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój - Iwonicz-Zdrój (podkarpackie)
CPV: -