Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

97895 / 2010-04-26 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Sąd Okręgowy w Ostrołęce I Wydział Cywilny (Ostrołęka)

USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA SĄDU OKRĘGOWEGO
W OSTROŁĘCE

Opis zamówienia

I. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest wykonywanie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiekcie Zamawiającego, zlokalizowanym w Ostrołęce, przy ul. Gomulickiego 5 na nieruchomości zabudowanej, w skład której wchodzą działki oznaczone numerami geodezyjnymi: 20794, 20795-7 i 20795-8.
Sąd Okręgowy w Ostrołęce posiada obiekt budowlany składający się z trzech budynków, funkcyjnie trwale ze sobą połączonych tworząc jedną zwartą bryłę w kształcie litery U.
Budynki wykonane są w technologii tradycyjnej.
Budynek A całkowicie podpiwniczony o trzech kondygnacjach nadziemnych i dachu wielospadowym, kopertowym.
Budynek B częściowo podpiwniczony, o dwóch kondygnacjach nadziemnych i dachu wielospadowym, kopertowym.
Budynek C parterowy, niepodpiwniczony, ze stropodachem.
Obiekt i nieruchomość stanowią własność Skarbu Państwa, będące w trwałym zarządzie Sądu Okręgowego w Ostrołęce.
Kubatura obiektu wynosi: 7 197,00 m³;
Powierzchnia zabudowy: 1 336,80 m²;
Powierzchnia użytkowa: 2 503,40 m².


II. WYMIAR SPRAWOWANIA OCHRONY


1. Ochrona będzie realizowana zgodnie z ustawą z 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia
(j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 z późniejszymi zmianami) w obiekcie sądu,
w formie bezpośredniej ochrony fizycznej:
1) stałej lub doraźnej;
2) polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych
i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych;
3) polegającej na konwojowaniu wartości pieniężnych oraz innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych.
2. Bezpośrednia ochrona fizyczna w formie wskazanej w ust. 1 pkt. 1 i 2 będzie sprawowana:
1) w dni robocze w okresie obowiązywania umowy, (tj. łącznie 16 420 godzin):
a) w godzinach 0800 ÷ 2000 - jeden pracownik (12 godzin);
b) w godzinach 0700 ÷ 1500 - jeden pracownik (8 godzin).
2) dodatkowo w ilości (400 x 3) godzin w okresie trwania umowy, (tj. 1200 godzin):
a) w dniach i godzinach określonych przez Zamawiającego - 1 pracownik
b) według zgłoszenia Zamawiającego złożonego na piśmie lub telefonicznie najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień dodatkowej ochrony
Ochrona w czasie wskazanym w ust.2 będzie realizowana poprzez Posterunek Stały (PS) utworzony w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3. W czasie poza godzinami realizowania ochrony za pośrednictwem PS - ochrona ta będzie wykonywana za pośrednictwem załóg patrolowo - interwencyjnych (ZPI), centrum dyspozycyjnego (CD), poprzez stałe dozorowanie w obiekcie sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych.
4. Bezpośrednia ochrona fizyczna w formie wskazanej w ust. 1 pkt. 3 sprawowana będzie co najmniej 1 raz w miesiącu dla wartości pieniężnych poniżej 1 jednostki obliczeniowej i innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych przewożonych na odległość do 5 km oraz dodatkowo w ilości (8 x 3) konwoje w okresie trwania umowy, w dni i czasie według zgłoszenia telefonicznego Zamawiającego dokonanego na zasadach określonych w rozdz. V ust. 2.


III. SPOSÓB SPRAWOWANIA OCHRONY ORAZ WYMAGANIA W ZAKRESIE UPRAWNIEŃ I WYPOSAŻENIA PRACOWNIKÓW SPRAWUJĄCYCH OCHRONĘ


1. Z uwagi na charakter wykonywanej przez Zamawiającego działalności i konieczność współpracy z policją, strażą miejską i CBŚ Zamawiający nie dopuszcza wykonywania ochrony określonej w rozdz. II ust. 2 przez podwykonawców.
2. Z uwagi na złożoność powierzanych zadań - współpraca z policją, obsługa spraw karnych o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa, wymaga się by zadania określone
w rozdz. II w ust. 2 wykonywane były przez osoby w pełni sprawne.
3. Osoby sprawujące bezpośrednią ochronę fizyczną muszą posiadać, co najmniej licencję
I stopnia.
4. Załoga patrolowo - interwencyjna (ZPI) działa na wezwanie: pracownika ochrony
z Posterunku Stałego, koordynatora usług ochrony lub po odebraniu sygnału alarmowego z urządzeń monitorujących.
5. Obiekt będzie otwierany i zamykany przy obecności załogi patrolowo - interwencyjnej (ZPI), która dostarczy (przy otwarciu) i odbierze (przy zamknięciu) klucze i przekaże do depozytu w firmie.
6. Wykonawca ma obowiązek zapewnić jednolite umundurowanie osób wykonujących bezpośrednią ochronę fizyczną, wyposażyć je w imienne identyfikatory oraz
w bezprzewodowe środki łączności i przymusu bezpośredniego lub inny odpowiedni sprzęt i urządzenia (posiadające stosowne atesty) umożliwiające realizację zamówienia, w tym:
1) pałki obronne wielofunkcyjne;
2) kajdanki;
3) broń gazową;
4) latarki.
7. Wykonawca wskaże koordynatora do organizowania i kierowania osobami realizującymi na rzecz Zamawiającego usługi bezpośredniej ochrony osób i mienia, do którego będzie należało kontrolowanie osób wykonujących usługi ochrony w formie określonej
w rozdz. II, nie rzadziej niż raz w miesiącu, co zostanie odnotowane w księdze raportów dziennych. Do obowiązków koordynatora będzie należało organizowanie i kierowanie pracownikami sprawującymi fizyczną ochronę oraz współpraca z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie całokształtu działań związanych z wykonaniem umowy.
8. Wykonawca na 7 dni przed rozpoczęciem wykonywania usług przekaże Zamawiającemu imienną listę pracowników Posterunków Stałych w tym koordynatora.
9. Wykonawca zapewni gotowość i interwencję załóg patrolowo - interwencyjnych, które podejmą czynne działania ochronne, natychmiast po uzyskaniu sygnału o alarmie, pożarze lub innym zagrożeniu. Czas ich dotarcia do siedziby chronionej jednostki od momentu zgłoszenia wynosi nie dłużej niż 5 min.
10. Wykonawca zapewni utrzymywanie łączności pomiędzy: pracownikami ochrony, centrum dyspozycyjnym, grupami interwencyjnymi.
11. Pracownicy Wykonawcy z Posterunku Stałego w razie potrzeby będą wykonywać zadania pomocnicze zlecone przez Zamawiającego, np.: prace porządkowe wokół obiektu sądu, posypanie piaskiem lub solą zewnętrznych ciągów komunikacji pieszej, odśnieżanie i usuwanie oblodzeń bramy, szlabanu, placu i drogi wewnętrznej.
12. Wykonawca i osoby realizujące ochronę zobowiązani są do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa Zamawiającego.


IV. ZADANIA OCHRONY


1. Stały dozór sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych z obiektu chronionego.
2. Ochrona obiektu wraz z wyposażeniem przed zniszczeniem, dewastacją i kradzieżą.
w tym włamaniem; kontrola zagrożenia pożarowego, zapobieganie czynom chuligańskim i innym czynom sprzecznym z porządkiem prawnym.
3. Prowadzenie stałej kontroli terenu i obiektów pod względem możliwości wystąpienia ewentualnych zagrożeń: pożar, zalanie, włamanie oraz penetracja miejsc o szczególnym zagrożeniu itp.
4. Legitymowanie osób wchodzących na teren obiektu.
5. Kierowanie ruchem interesantów oraz udzielanie im niezbędnej pomocy i informacji.
6. Prowadzenie ewidencji kluczy oraz ich przyjmowanie i wydawanie.
7. Prowadzenie księgi raportów dziennych i innej niezbędnej dokumentacji wymaganej przez Zamawiającego, wpisywanie informacji o objęciu dyżuru oraz wszelkich zdarzeniach zaistniałych w trakcie pełnienia służby.
8. Prowadzenie rejestru osób pozostających po godzinach pracy w chronionym obiekcie.
9. Systematyczny obchód ciągów komunikacyjnych po godzinach urzędowania jednostki chronionej celem wykluczenia obecności osób trzecich w obiekcie i sprawdzanie stanu zamknięć i plomb, patrolowanie terenu w niejednolitych odstępach czasowych. Odnotowanie w księdze raportów godzin obchodu.
10. Obserwacja obiektu za pośrednictwem systemu monitorowania telewizji przemysłowej.
11. Pracownik Posterunku Stałego nie może dokonywać najmniejszych napraw i przeróbek instalacji i urządzeń systemów ochronnych obiektu. O zauważonych wadach i usterkach systemu bezzwłocznie zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego.
12. W pomieszczeniu Posterunku Stałego ochrony:
1) może przebywać jedynie tylko jeden pracownik dokonujący obserwacji obiektu
za pośrednictwem systemu monitorowania;
2) nie mogą przebywać osoby postronne za wyjątkiem przedstawiciela policji lub CBŚ w sytuacji prowadzenia przez sąd sprawy karnej o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa;
3) nie mogą znajdować się urządzenia i sprzęty, które nie są powierzone przez sąd jako wyposażenie posterunku lub nie są wymienione w rozdz. III w ust. 6.
13. Sprawdzanie i zamykanie wszystkich wejść i okien w obiektach Zamawiającego
po zakończeniu pracy przez pracowników Zamawiającego.
14. Zapalanie i gaszenie świateł nocnych zewnętrznych i wewnątrz obiektu w zależności
od pory roku.
15. Otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej i szlabanu prowadzących na teren obiektu oraz otwieranie drzwi wejściowych głównych do obiektu o godzinie 700 w dniach roboczych jednostki.
16. Monitorowanie pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z obiektu chronionego.
17. Nadzorowanie i kontrola pracy urządzeń stanowiących wyposażenie obiektu oraz nadzorowanie pracy urządzeń w pomieszczeniach technicznych.
18. Pełna znajomość topografii chronionego obiektu - rozkładu pomieszczeń, dróg ewakuacyjnych itp. znajomość rozmieszczenia i umiejętność obsługi głównych wyłączników prądu, instalacji ppoż., zaworów wodnych.
19. Niedopuszczenie do wnoszenia na teren ochranianych obiektów materiałów niebezpiecznych, materiałów i towarów przeznaczonych do sprzedaży lub rozpowszechniania.
20. Zakaz wpuszczania na teren obiektu chronionego osób znajdujących się pod wpływem alkoholu albo środków odurzających.
21. Interwencja wobec osób zakłócających porządek wewnątrz obiektu chronionego oraz znajdujących się pod wpływem alkoholu albo środków odurzających.
22. Sprawowanie kontroli nad legalnością wynoszenia z obiektu sprzętu elektronicznego, informatycznego i innych składników majątku sądu.
23. W razie konieczności ścisła współpraca z policją i strażą miejską, a także z innymi służbami.
24. W przypadku zaistnienia zagrożenia, usiłowania lub dokonania przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu w chronionym obiekcie zabezpieczenie miejsca zdarzenia przed zatarciem dowodów pozostawionych przez sprawców i powiadomienie policji.
25. W przypadkach zdarzeń nadzwyczajnych, w sytuacjach nie cierpiących zwłoki powiadamianie - na zlecenie Zamawiającego lub samoistnie odpowiednich służb miejskich oraz zabezpieczenie miejsca ich działalności.
26. Udzielanie pomocy pracownikom chronionej jednostki na ich prośbę lub w przypadkach zagrożenia.
27. Bieżące informowanie upoważnionych pracowników Zamawiającego o każdej podjętej interwencji, o stwierdzeniu nieprawidłowości, awarii, o przyjeździe załóg patrolowo
- interwencyjnych oraz niesprawności istniejących w jednostce systemów monitoringu, antywłamaniowego, ppoż.
28. Wykonywanie innych czynności z zakresu ochrony a zleconych przez przedstawicieli stron uprawnionych do wydawania poleceń.
29. Uniemożliwienie wstępu osobom nieupoważnionym po godzinach pracy.
30. Udostępnianie pomieszczeń sądu, w czasie nie dłuższym niż 10 min. od zgłoszenia, w dni wolne od pracy osobie upoważnionej na podstawie zezwolenia udzielonego przez Prezesa Sądu Okręgowego lub Dyrektora Sądu Okręgowego.
31. Wykonawca zobowiązuje się do informowania Zamawiającego na piśmie z 7 - dniowym wyprzedzeniem o zmianie pracownika wchodzącego w skład PS sprawującego ochronę
w jednostce, z wyjątkiem ochrony wskazanej w rozdz. II ust. 2 pkt. 2. Zmiana pracownika PS nie może mieć miejsca częściej niż 1 raz na 6 miesięcy. Do pisma Wykonawca załączy kserokopię poświadczoną za zgodność z oryginałem uprawnień nowego pracownika.
32. Pracownicy ochrony Wykonawcy zobowiązani są do uczestniczenia w szkoleniach
i zebraniach organizacyjnych wyznaczanych przez Zamawiającego.
33. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić szkolenie z zakresu BHP oraz specjalistyczne
z zakresu ochrony przeciwpożarowej.


V. KONWOJOWANIE WARTOŚCI PIENIĘŻNYCH I INNYCH PRZEDMIOTÓW WARTOŚCIOWYCH LUB NIEBEZPIECZNYCH


1. Transport wartości pieniężnych poniżej 1 jednostki obliczeniowej oraz innych przedmiotów wartościowych samochodem Wykonawcy na odległość do 5 km.
2. Zamawiający będzie zgłaszał swoje potrzeby w zakresie konwoju telefonicznie
na 0,5 godz. przed wyjazdem.
3. Konwój odbywać się będzie przy udziale pracownika Sądu.
4. Zamawiający nie dopuszcza dłuższej formy awizowania wykonywania usługi konwoju
z uwagi na brak możliwości przewidywania potrzeb w tym zakresie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 97895

Data publikacji: 2010-04-26

Nazwa: Sąd Okręgowy w Ostrołęce I Wydział Cywilny

Ulica: ul. Gomulickiego 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Ostrołęka

Kod pocztowy: 07-410

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 029 7650137, 7650134

Numer faxu: 029 7650187

Regon: 00057064800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA SĄDU OKRĘGOWEGO
W OSTROŁĘCE

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest wykonywanie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiekcie Zamawiającego, zlokalizowanym w Ostrołęce, przy ul. Gomulickiego 5 na nieruchomości zabudowanej, w skład której wchodzą działki oznaczone numerami geodezyjnymi: 20794, 20795-7 i 20795-8.
Sąd Okręgowy w Ostrołęce posiada obiekt budowlany składający się z trzech budynków, funkcyjnie trwale ze sobą połączonych tworząc jedną zwartą bryłę w kształcie litery U.
Budynki wykonane są w technologii tradycyjnej.
Budynek A całkowicie podpiwniczony o trzech kondygnacjach nadziemnych i dachu wielospadowym, kopertowym.
Budynek B częściowo podpiwniczony, o dwóch kondygnacjach nadziemnych i dachu wielospadowym, kopertowym.
Budynek C parterowy, niepodpiwniczony, ze stropodachem.
Obiekt i nieruchomość stanowią własność Skarbu Państwa, będące w trwałym zarządzie Sądu Okręgowego w Ostrołęce.
Kubatura obiektu wynosi: 7 197,00 m³;
Powierzchnia zabudowy: 1 336,80 m²;
Powierzchnia użytkowa: 2 503,40 m².


II. WYMIAR SPRAWOWANIA OCHRONY


1. Ochrona będzie realizowana zgodnie z ustawą z 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia
(j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 z późniejszymi zmianami) w obiekcie sądu,
w formie bezpośredniej ochrony fizycznej:
1) stałej lub doraźnej;
2) polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych
i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych;
3) polegającej na konwojowaniu wartości pieniężnych oraz innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych.
2. Bezpośrednia ochrona fizyczna w formie wskazanej w ust. 1 pkt. 1 i 2 będzie sprawowana:
1) w dni robocze w okresie obowiązywania umowy, (tj. łącznie 16 420 godzin):
a) w godzinach 0800 ÷ 2000 - jeden pracownik (12 godzin);
b) w godzinach 0700 ÷ 1500 - jeden pracownik (8 godzin).
2) dodatkowo w ilości (400 x 3) godzin w okresie trwania umowy, (tj. 1200 godzin):
a) w dniach i godzinach określonych przez Zamawiającego - 1 pracownik
b) według zgłoszenia Zamawiającego złożonego na piśmie lub telefonicznie najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień dodatkowej ochrony
Ochrona w czasie wskazanym w ust.2 będzie realizowana poprzez Posterunek Stały (PS) utworzony w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3. W czasie poza godzinami realizowania ochrony za pośrednictwem PS - ochrona ta będzie wykonywana za pośrednictwem załóg patrolowo - interwencyjnych (ZPI), centrum dyspozycyjnego (CD), poprzez stałe dozorowanie w obiekcie sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych.
4. Bezpośrednia ochrona fizyczna w formie wskazanej w ust. 1 pkt. 3 sprawowana będzie co najmniej 1 raz w miesiącu dla wartości pieniężnych poniżej 1 jednostki obliczeniowej i innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych przewożonych na odległość do 5 km oraz dodatkowo w ilości (8 x 3) konwoje w okresie trwania umowy, w dni i czasie według zgłoszenia telefonicznego Zamawiającego dokonanego na zasadach określonych w rozdz. V ust. 2.


III. SPOSÓB SPRAWOWANIA OCHRONY ORAZ WYMAGANIA W ZAKRESIE UPRAWNIEŃ I WYPOSAŻENIA PRACOWNIKÓW SPRAWUJĄCYCH OCHRONĘ


1. Z uwagi na charakter wykonywanej przez Zamawiającego działalności i konieczność współpracy z policją, strażą miejską i CBŚ Zamawiający nie dopuszcza wykonywania ochrony określonej w rozdz. II ust. 2 przez podwykonawców.
2. Z uwagi na złożoność powierzanych zadań - współpraca z policją, obsługa spraw karnych o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa, wymaga się by zadania określone
w rozdz. II w ust. 2 wykonywane były przez osoby w pełni sprawne.
3. Osoby sprawujące bezpośrednią ochronę fizyczną muszą posiadać, co najmniej licencję
I stopnia.
4. Załoga patrolowo - interwencyjna (ZPI) działa na wezwanie: pracownika ochrony
z Posterunku Stałego, koordynatora usług ochrony lub po odebraniu sygnału alarmowego z urządzeń monitorujących.
5. Obiekt będzie otwierany i zamykany przy obecności załogi patrolowo - interwencyjnej (ZPI), która dostarczy (przy otwarciu) i odbierze (przy zamknięciu) klucze i przekaże do depozytu w firmie.
6. Wykonawca ma obowiązek zapewnić jednolite umundurowanie osób wykonujących bezpośrednią ochronę fizyczną, wyposażyć je w imienne identyfikatory oraz
w bezprzewodowe środki łączności i przymusu bezpośredniego lub inny odpowiedni sprzęt i urządzenia (posiadające stosowne atesty) umożliwiające realizację zamówienia, w tym:
1) pałki obronne wielofunkcyjne;
2) kajdanki;
3) broń gazową;
4) latarki.
7. Wykonawca wskaże koordynatora do organizowania i kierowania osobami realizującymi na rzecz Zamawiającego usługi bezpośredniej ochrony osób i mienia, do którego będzie należało kontrolowanie osób wykonujących usługi ochrony w formie określonej
w rozdz. II, nie rzadziej niż raz w miesiącu, co zostanie odnotowane w księdze raportów dziennych. Do obowiązków koordynatora będzie należało organizowanie i kierowanie pracownikami sprawującymi fizyczną ochronę oraz współpraca z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie całokształtu działań związanych z wykonaniem umowy.
8. Wykonawca na 7 dni przed rozpoczęciem wykonywania usług przekaże Zamawiającemu imienną listę pracowników Posterunków Stałych w tym koordynatora.
9. Wykonawca zapewni gotowość i interwencję załóg patrolowo - interwencyjnych, które podejmą czynne działania ochronne, natychmiast po uzyskaniu sygnału o alarmie, pożarze lub innym zagrożeniu. Czas ich dotarcia do siedziby chronionej jednostki od momentu zgłoszenia wynosi nie dłużej niż 5 min.
10. Wykonawca zapewni utrzymywanie łączności pomiędzy: pracownikami ochrony, centrum dyspozycyjnym, grupami interwencyjnymi.
11. Pracownicy Wykonawcy z Posterunku Stałego w razie potrzeby będą wykonywać zadania pomocnicze zlecone przez Zamawiającego, np.: prace porządkowe wokół obiektu sądu, posypanie piaskiem lub solą zewnętrznych ciągów komunikacji pieszej, odśnieżanie i usuwanie oblodzeń bramy, szlabanu, placu i drogi wewnętrznej.
12. Wykonawca i osoby realizujące ochronę zobowiązani są do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa Zamawiającego.


IV. ZADANIA OCHRONY


1. Stały dozór sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych z obiektu chronionego.
2. Ochrona obiektu wraz z wyposażeniem przed zniszczeniem, dewastacją i kradzieżą.
w tym włamaniem; kontrola zagrożenia pożarowego, zapobieganie czynom chuligańskim i innym czynom sprzecznym z porządkiem prawnym.
3. Prowadzenie stałej kontroli terenu i obiektów pod względem możliwości wystąpienia ewentualnych zagrożeń: pożar, zalanie, włamanie oraz penetracja miejsc o szczególnym zagrożeniu itp.
4. Legitymowanie osób wchodzących na teren obiektu.
5. Kierowanie ruchem interesantów oraz udzielanie im niezbędnej pomocy i informacji.
6. Prowadzenie ewidencji kluczy oraz ich przyjmowanie i wydawanie.
7. Prowadzenie księgi raportów dziennych i innej niezbędnej dokumentacji wymaganej przez Zamawiającego, wpisywanie informacji o objęciu dyżuru oraz wszelkich zdarzeniach zaistniałych w trakcie pełnienia służby.
8. Prowadzenie rejestru osób pozostających po godzinach pracy w chronionym obiekcie.
9. Systematyczny obchód ciągów komunikacyjnych po godzinach urzędowania jednostki chronionej celem wykluczenia obecności osób trzecich w obiekcie i sprawdzanie stanu zamknięć i plomb, patrolowanie terenu w niejednolitych odstępach czasowych. Odnotowanie w księdze raportów godzin obchodu.
10. Obserwacja obiektu za pośrednictwem systemu monitorowania telewizji przemysłowej.
11. Pracownik Posterunku Stałego nie może dokonywać najmniejszych napraw i przeróbek instalacji i urządzeń systemów ochronnych obiektu. O zauważonych wadach i usterkach systemu bezzwłocznie zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego.
12. W pomieszczeniu Posterunku Stałego ochrony:
1) może przebywać jedynie tylko jeden pracownik dokonujący obserwacji obiektu
za pośrednictwem systemu monitorowania;
2) nie mogą przebywać osoby postronne za wyjątkiem przedstawiciela policji lub CBŚ w sytuacji prowadzenia przez sąd sprawy karnej o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa;
3) nie mogą znajdować się urządzenia i sprzęty, które nie są powierzone przez sąd jako wyposażenie posterunku lub nie są wymienione w rozdz. III w ust. 6.
13. Sprawdzanie i zamykanie wszystkich wejść i okien w obiektach Zamawiającego
po zakończeniu pracy przez pracowników Zamawiającego.
14. Zapalanie i gaszenie świateł nocnych zewnętrznych i wewnątrz obiektu w zależności
od pory roku.
15. Otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej i szlabanu prowadzących na teren obiektu oraz otwieranie drzwi wejściowych głównych do obiektu o godzinie 700 w dniach roboczych jednostki.
16. Monitorowanie pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z obiektu chronionego.
17. Nadzorowanie i kontrola pracy urządzeń stanowiących wyposażenie obiektu oraz nadzorowanie pracy urządzeń w pomieszczeniach technicznych.
18. Pełna znajomość topografii chronionego obiektu - rozkładu pomieszczeń, dróg ewakuacyjnych itp. znajomość rozmieszczenia i umiejętność obsługi głównych wyłączników prądu, instalacji ppoż., zaworów wodnych.
19. Niedopuszczenie do wnoszenia na teren ochranianych obiektów materiałów niebezpiecznych, materiałów i towarów przeznaczonych do sprzedaży lub rozpowszechniania.
20. Zakaz wpuszczania na teren obiektu chronionego osób znajdujących się pod wpływem alkoholu albo środków odurzających.
21. Interwencja wobec osób zakłócających porządek wewnątrz obiektu chronionego oraz znajdujących się pod wpływem alkoholu albo środków odurzających.
22. Sprawowanie kontroli nad legalnością wynoszenia z obiektu sprzętu elektronicznego, informatycznego i innych składników majątku sądu.
23. W razie konieczności ścisła współpraca z policją i strażą miejską, a także z innymi służbami.
24. W przypadku zaistnienia zagrożenia, usiłowania lub dokonania przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu w chronionym obiekcie zabezpieczenie miejsca zdarzenia przed zatarciem dowodów pozostawionych przez sprawców i powiadomienie policji.
25. W przypadkach zdarzeń nadzwyczajnych, w sytuacjach nie cierpiących zwłoki powiadamianie - na zlecenie Zamawiającego lub samoistnie odpowiednich służb miejskich oraz zabezpieczenie miejsca ich działalności.
26. Udzielanie pomocy pracownikom chronionej jednostki na ich prośbę lub w przypadkach zagrożenia.
27. Bieżące informowanie upoważnionych pracowników Zamawiającego o każdej podjętej interwencji, o stwierdzeniu nieprawidłowości, awarii, o przyjeździe załóg patrolowo
- interwencyjnych oraz niesprawności istniejących w jednostce systemów monitoringu, antywłamaniowego, ppoż.
28. Wykonywanie innych czynności z zakresu ochrony a zleconych przez przedstawicieli stron uprawnionych do wydawania poleceń.
29. Uniemożliwienie wstępu osobom nieupoważnionym po godzinach pracy.
30. Udostępnianie pomieszczeń sądu, w czasie nie dłuższym niż 10 min. od zgłoszenia, w dni wolne od pracy osobie upoważnionej na podstawie zezwolenia udzielonego przez Prezesa Sądu Okręgowego lub Dyrektora Sądu Okręgowego.
31. Wykonawca zobowiązuje się do informowania Zamawiającego na piśmie z 7 - dniowym wyprzedzeniem o zmianie pracownika wchodzącego w skład PS sprawującego ochronę
w jednostce, z wyjątkiem ochrony wskazanej w rozdz. II ust. 2 pkt. 2. Zmiana pracownika PS nie może mieć miejsca częściej niż 1 raz na 6 miesięcy. Do pisma Wykonawca załączy kserokopię poświadczoną za zgodność z oryginałem uprawnień nowego pracownika.
32. Pracownicy ochrony Wykonawcy zobowiązani są do uczestniczenia w szkoleniach
i zebraniach organizacyjnych wyznaczanych przez Zamawiającego.
33. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić szkolenie z zakresu BHP oraz specjalistyczne
z zakresu ochrony przeciwpożarowej.


V. KONWOJOWANIE WARTOŚCI PIENIĘŻNYCH I INNYCH PRZEDMIOTÓW WARTOŚCIOWYCH LUB NIEBEZPIECZNYCH


1. Transport wartości pieniężnych poniżej 1 jednostki obliczeniowej oraz innych przedmiotów wartościowych samochodem Wykonawcy na odległość do 5 km.
2. Zamawiający będzie zgłaszał swoje potrzeby w zakresie konwoju telefonicznie
na 0,5 godz. przed wyjazdem.
3. Konwój odbywać się będzie przy udziale pracownika Sądu.
4. Zamawiający nie dopuszcza dłuższej formy awizowania wykonywania usługi konwoju
z uwagi na brak możliwości przewidywania potrzeb w tym zakresie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Informacja na temat wadium:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 5 000 zł

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, wyszczególnionych w SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, wyszczególnionych w SIWZ.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Tak

III.7 czy należy przedłożyć oświadczenie: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie i przygotowanie fachowe

Znaczenie kryterium 2: 40

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ostroleka.so.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: ul. Gomulickiego 5, 07-410 Ostrołęka, pok. C36

Data składania wniosków, ofert: 11/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Sąd Okręgowy w Ostrołęce, ul. Gomulickiego 5, 07-410 Ostrołęka, pok. C36

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
797100004 (Usługi ochroniarskie)

Podobne przetargi

375731 / 2008-12-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie negocjacji bez ogłoszenia, którego przedmiotem jest ochrona obiektów i mienia siedziby Wojewódzkeigo Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie i jego Delegatur.

8 / 2016-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ogród Zoologiczny - Płock (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Dozorowanie i ochrona terenu, obiektów, osób i mienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku w roku 2016

541712 / 2013-12-31 - Inny: SAMORZÄ„DOWA OSOBA PRAWNA

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług całodobowej ochrony fizycznej obiektu i mienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

2184 / 2012-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Wykonanie usługi ochrony mienia znajdującego się na terenie przy ul. Nakielskiej 4 w 2012 r.

24582 / 2016-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Dom Kultury - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Całodobowa ochrona osób, mienia i monitoring obiektów Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim na 1 osobowym posterunku oraz usługa ochrony imprez w budynku i na terenie przyległym do budynku MDK jak również imprez organizowanych poza siedzibą

522910 / 2013-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
usługi ochrony mienia w zakresie ochrony siedzib Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Bema 70 w 2014 roku

356511 / 2010-12-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
USŁUGA DOZORU I OCHRONA MIENIA, MONITORING SYSTEMU ALARMOWEGO WRAZ Z INTERWENCJĄ ORAZ OBSŁUGĄ SYSTEMU PRZECIWPOŻAROWEGO.

380824 / 2011-11-16 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

SÄ…d Rejonowy w Legionowie - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia z obsługą monitoringu budynku Sądu Rejonowego w Legionowie położonego przy ul. Sobieskiego 47 oraz ochrona mienia w postaci lokali Sądu Rejonowego w Legionowie znajdujących się w Legionowie przy ul. Husarskiej 15 (Archiwum Zakładowe) i przy ul. AL. 3 Maja 24 (Ośrodek Kuratorski Nr 1) polegająca na reakcji patrolu - grupy interwencyjnej na alarm

511264 / 2012-12-14 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

SÄ…d Rejonowy w Przysusze - Przysucha (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Kompleksowe świadczenie usług bezpośredniej ochrony fizycznej w Sądzie Rejonowym w Przysusze

368076 / 2011-11-07 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Pałac Młodzieży - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług w zakresie ochrony na terenie Pałacu Młodzieży w Warszawie

21436 / 2016-02-01 - Inny: Jednostka budżetowa m.st. Warszawy

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługi w zakresie ochrony fizycznej targowisk przy ul. Trockiej 8, Rembielińskiej 7A i Krasnobrodzkiej 9/11 należących do ZGN przy ul. Gościeradowskiej 5 w Warszawie.