Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

116333 / 2012-05-25 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Żninie (Żnin)

Organizacja praktyk zawodowych u pracodawców, dla uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie. Praktyki realizowane będą w ramach projektu Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w celu zastosowania i pogłębiania zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy oraz w przyszłej pracy zawodowej.

Opis zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 odrębne części zamówienia.
2. Część I przedmiotu zamówienia obejmuje:
1)Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla maksymalnie 17 uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej (z akcentem na obsługę recepcji), wg programu praktyk stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ.
2)Praktyki powinny odbywać się u pracodawców działających w branży hotelarskiej lub wypoczynkowej(np. hotele, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, ośrodki konferencyjne itp.)
3. Część II przedmiotu zamówienia obejmuje:
1)Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla maksymalnie 11 uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie ślusarz, wg programu praktyk stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ.
2)Praktyki powinny odbywać się u pracodawców działających w branży mechanicznej, dysponujących odpowiednim wyposażeniem technicznym wymaganym na stanowisku ślusarskim.
4. Założenia organizacyjne obu części zamówienia.
1)Praktyki zawodowe winny być prowadzone pod kierunkiem opiekunów praktyk zawodowych, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. Nr 244, poz. 1626).
2)Opiekunowie praktyk powinni posiadać doświadczenie w zawodzie będącym przedmiotem praktyk w stopniu wystarczającym do prawidłowego ich prowadzenia.
3)Jeden opiekun praktyk może prowadzić praktyki dla maksymalnie 6 uczestników, tzn. że dla I części zamówienia wymaganych jest minimum 3 opiekunów praktyk a dla II części zamówienia minimum 2 opiekunów praktyk.
4)Pracodawcy przyjmujący na praktyki powinni zagwarantować lokalizację praktyk na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
5)W przypadku, gdy lokalizacja praktyk odbywać się będzie poza miastem Żnin, Wykonawca zorganizuje dowóz i odwóz uczestników na swój koszt z uzgodnionego z uczestnikiem miejsca w Żninie bądź zapewni zakwaterowanie na czas odbywania praktyk. W ww. przypadkach w czasie przejazdu oraz zakwaterowania Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczniom opiekę osoby dorosłej.
6)Czas trwania praktyki zawodowej dla 1 uczestnika praktyk wynosi 30 godzin zegarowych w okresie 30 czerwca - 12 sierpnia 2012r. (maksymalnie po 6 godzin zegarowych dziennie). Zamawiający zaleca realizację praktyk dla uczestnika w toku nieprzerwanym tj. w ciągu jednego tygodnia, jednakże w uzasadnionych przypadkach dopuszcza podział praktyki na części, w uzgodnieniu z uczestnikiem praktyk i Szkolnym Koordynatorem Praktyk. Praktyki odbywać się będą w dni robocze od poniedziałku do piątku. Praktyki nie mogą odbywać się w dni ustawowo wolne od pracy.
7)Praktyki muszą odbywać się w przedziale czasowym od 7.00 do 17.00.
8)Przedstawicielem Zamawiającego do koordynacji praktyk będzie Szkolny Koordynator Praktyk, którego zadaniem będzie nadzorowanie przebiegu i wizytowanie miejsc praktyk, pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych oraz kontrolowanie systematyczności poprawności prowadzenia dzienniczków praktyk.
9)Opiekun praktyk zawodowych uzgodni ze Szkolnym Koordynatorem Praktyk harmonogram praktyk, z zastrzeżeniem, iż musi on być dostosowany do obowiązkowego czasu pracy uczniów jako młodocianych pracowników.
10)Ewentualna zmiana harmonogramu jest możliwa jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu ze Szkolnym Koordynatorem Praktyk.
11)Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji zamówienia w mniejszym zakresie. W przypadku rezygnacji uczestnika/ów Zamawiający zobowiązuje się poinformować Wykonawcę o tym fakcie najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia danej praktyki.
12)Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną liczbę uczestników praktyki zawodowej. W przypadku rezygnacji uczestnika w trakcie praktyki Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie pomniejszone proporcjonalnie do ilości niezrealizowanych przez tego ucznia godzin.
13)Wykonawca zamówienia nie może pobierać żadnych opłat od uczestników praktyk.
14)Zaliczenie praktyki powinno być potwierdzone przez opiekuna praktyk w dzienniczku praktyk, które zapewni Zamawiający.
15)Wykonawca ma obowiązek niezwłocznego informowania Zamawiającego i Szkolnego Koordynatora praktyk o wszelkich niepokojących przypadkach/zjawiskach dotyczących zachowania uczestników praktyk, w tym o przypadkach nieusprawiedliwionej nieobecności na praktykach.
5. Wykonawca zapewni:
1)realizację praktyki zgodnie z programem praktyki określonym w niniejszej specyfikacji,
2)warunki materialne do realizacji praktycznej nauki zawodu w zakładzie określone w programie praktyki, a w szczególności:
- stanowiska szkoleniowe wyposażone w niezbędne urządzenia, sprzęt i materiały, uwzględniające wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy,
- środki higieny osobistej przysługujące na danym stanowisku pracy pracownikom, zgodnie z odrębnymi przepisami,
- ubrania robocze dla uczestników praktyk,
- pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej,
- dostęp do urządzeń higieniczno-sanitarnych oraz pomieszczeń socjalno-bytowych;
3)codzienne wyżywienie uczestników na czas trwania praktyk:
- w przypadku realizacji praktyk w Żninie lub zapewnienia dojazdu uczestników do miejsca praktyk - obiad składający się z drugiego dania;
- w przypadku zapewnienia zakwaterowania na czas praktyk - śniadanie i obiadokolacja. Wszystkie posiłki powinny być przygotowane zgodnie z normami i zaleceniami prawidłowego żywienia.
4)zapoznanie uczestników praktyk z zakresem powierzonych im obowiązków, organizacją pracy, regulaminem pracy, w szczególności w zakresie przestrzegania porządku i dyscypliny pracy, oraz z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy,
5)nadzorowanie przebiegu praktycznej nauki zawodu,
6)sporządzanie, w razie wypadku podczas praktycznej nauki zawodu, dokumentacji powypadkowej,
7)współpracę ze Szkolnymi Koordynatorami Praktyk
8)potwierdzenie w formie ewidencji czasu pracy obecności uczniów w dzienniczkach praktyk, prowadzenie ewentualnej dokumentacji dydaktycznej przebiegu zajęć oraz innej dokumentacji w zależności od potrzeb Zamawiającego.
9)wystawienie uczestnikom zaświadczenia o odbyciu praktyki zawodowej. Wzór zaświadczenia o odbyciu praktyk Wykonawca uzgodni z Zamawiającym.
10)ubezpieczenie NNW na czas przejazdów i odbywania praktyki dla każdego uczestnika, obejmujące ochroną co najmniej koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków na kwotę minimum 5 000,00 zł na osobę.
6. Wykonawca bierze na siebie ryzyko ewentualnych strat materialnych powstałych w wyniku odbywania praktyk przez uczestników.
7. Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją przedmiotu zamówienia do dnia 31 grudnia 2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia musi przestrzegać przepisów zawartych w Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - w części dotyczącej zasad zatrudniania personelu projektu oraz Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z zawartą umową.
9. Zamawiający przekaże Wykonawcy informacje i plakaty dotyczące realizacji zajęć współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o tym, że zajęcia są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, powinna znaleźć się w miejscu odbywania zajęć. Analogicznie powinny zostać oznakowane materiały edukacyjne i zaświadczenia potwierdzające odbycie praktyk.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu i kontroli Wykonawcy na każdym etapie realizacji umowy, w tym do oceny jakości prowadzonych działań przez Wykonawcę, wglądu i kontroli dokumentacji projektowej, w tym finansowej. Kontroli może dokonywać osoba wyznaczona przez Zamawiającego oraz inne podmioty upoważnione do kontroli projektu.
11. Zamawiający żąda wskazania w ofercie przez Wykonawcę czy daną część zamówienia wykonawca powierzy podwykonawcy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 116333

Data publikacji: 2012-05-25

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Żninie

Ulica: ul. Potockiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Żnin

Kod pocztowy: 88-400

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3031100

Numer faxu: 052 3031302

Adres strony internetowej: www.bip.powiat.znin.pl

Regon: 09236143300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja praktyk zawodowych u pracodawców, dla uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie. Praktyki realizowane będą w ramach projektu Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w celu zastosowania i pogłębiania zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy oraz w przyszłej pracy zawodowej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 odrębne części zamówienia.
2. Część I przedmiotu zamówienia obejmuje:
1)Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla maksymalnie 17 uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej (z akcentem na obsługę recepcji), wg programu praktyk stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ.
2)Praktyki powinny odbywać się u pracodawców działających w branży hotelarskiej lub wypoczynkowej(np. hotele, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, ośrodki konferencyjne itp.)
3. Część II przedmiotu zamówienia obejmuje:
1)Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla maksymalnie 11 uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie ślusarz, wg programu praktyk stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ.
2)Praktyki powinny odbywać się u pracodawców działających w branży mechanicznej, dysponujących odpowiednim wyposażeniem technicznym wymaganym na stanowisku ślusarskim.
4. Założenia organizacyjne obu części zamówienia.
1)Praktyki zawodowe winny być prowadzone pod kierunkiem opiekunów praktyk zawodowych, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. Nr 244, poz. 1626).
2)Opiekunowie praktyk powinni posiadać doświadczenie w zawodzie będącym przedmiotem praktyk w stopniu wystarczającym do prawidłowego ich prowadzenia.
3)Jeden opiekun praktyk może prowadzić praktyki dla maksymalnie 6 uczestników, tzn. że dla I części zamówienia wymaganych jest minimum 3 opiekunów praktyk a dla II części zamówienia minimum 2 opiekunów praktyk.
4)Pracodawcy przyjmujący na praktyki powinni zagwarantować lokalizację praktyk na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
5)W przypadku, gdy lokalizacja praktyk odbywać się będzie poza miastem Żnin, Wykonawca zorganizuje dowóz i odwóz uczestników na swój koszt z uzgodnionego z uczestnikiem miejsca w Żninie bądź zapewni zakwaterowanie na czas odbywania praktyk. W ww. przypadkach w czasie przejazdu oraz zakwaterowania Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczniom opiekę osoby dorosłej.
6)Czas trwania praktyki zawodowej dla 1 uczestnika praktyk wynosi 30 godzin zegarowych w okresie 30 czerwca - 12 sierpnia 2012r. (maksymalnie po 6 godzin zegarowych dziennie). Zamawiający zaleca realizację praktyk dla uczestnika w toku nieprzerwanym tj. w ciągu jednego tygodnia, jednakże w uzasadnionych przypadkach dopuszcza podział praktyki na części, w uzgodnieniu z uczestnikiem praktyk i Szkolnym Koordynatorem Praktyk. Praktyki odbywać się będą w dni robocze od poniedziałku do piątku. Praktyki nie mogą odbywać się w dni ustawowo wolne od pracy.
7)Praktyki muszą odbywać się w przedziale czasowym od 7.00 do 17.00.
8)Przedstawicielem Zamawiającego do koordynacji praktyk będzie Szkolny Koordynator Praktyk, którego zadaniem będzie nadzorowanie przebiegu i wizytowanie miejsc praktyk, pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych oraz kontrolowanie systematyczności poprawności prowadzenia dzienniczków praktyk.
9)Opiekun praktyk zawodowych uzgodni ze Szkolnym Koordynatorem Praktyk harmonogram praktyk, z zastrzeżeniem, iż musi on być dostosowany do obowiązkowego czasu pracy uczniów jako młodocianych pracowników.
10)Ewentualna zmiana harmonogramu jest możliwa jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu ze Szkolnym Koordynatorem Praktyk.
11)Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji zamówienia w mniejszym zakresie. W przypadku rezygnacji uczestnika/ów Zamawiający zobowiązuje się poinformować Wykonawcę o tym fakcie najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia danej praktyki.
12)Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną liczbę uczestników praktyki zawodowej. W przypadku rezygnacji uczestnika w trakcie praktyki Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie pomniejszone proporcjonalnie do ilości niezrealizowanych przez tego ucznia godzin.
13)Wykonawca zamówienia nie może pobierać żadnych opłat od uczestników praktyk.
14)Zaliczenie praktyki powinno być potwierdzone przez opiekuna praktyk w dzienniczku praktyk, które zapewni Zamawiający.
15)Wykonawca ma obowiązek niezwłocznego informowania Zamawiającego i Szkolnego Koordynatora praktyk o wszelkich niepokojących przypadkach/zjawiskach dotyczących zachowania uczestników praktyk, w tym o przypadkach nieusprawiedliwionej nieobecności na praktykach.
5. Wykonawca zapewni:
1)realizację praktyki zgodnie z programem praktyki określonym w niniejszej specyfikacji,
2)warunki materialne do realizacji praktycznej nauki zawodu w zakładzie określone w programie praktyki, a w szczególności:
- stanowiska szkoleniowe wyposażone w niezbędne urządzenia, sprzęt i materiały, uwzględniające wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy,
- środki higieny osobistej przysługujące na danym stanowisku pracy pracownikom, zgodnie z odrębnymi przepisami,
- ubrania robocze dla uczestników praktyk,
- pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej,
- dostęp do urządzeń higieniczno-sanitarnych oraz pomieszczeń socjalno-bytowych;
3)codzienne wyżywienie uczestników na czas trwania praktyk:
- w przypadku realizacji praktyk w Żninie lub zapewnienia dojazdu uczestników do miejsca praktyk - obiad składający się z drugiego dania;
- w przypadku zapewnienia zakwaterowania na czas praktyk - śniadanie i obiadokolacja. Wszystkie posiłki powinny być przygotowane zgodnie z normami i zaleceniami prawidłowego żywienia.
4)zapoznanie uczestników praktyk z zakresem powierzonych im obowiązków, organizacją pracy, regulaminem pracy, w szczególności w zakresie przestrzegania porządku i dyscypliny pracy, oraz z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy,
5)nadzorowanie przebiegu praktycznej nauki zawodu,
6)sporządzanie, w razie wypadku podczas praktycznej nauki zawodu, dokumentacji powypadkowej,
7)współpracę ze Szkolnymi Koordynatorami Praktyk
8)potwierdzenie w formie ewidencji czasu pracy obecności uczniów w dzienniczkach praktyk, prowadzenie ewentualnej dokumentacji dydaktycznej przebiegu zajęć oraz innej dokumentacji w zależności od potrzeb Zamawiającego.
9)wystawienie uczestnikom zaświadczenia o odbyciu praktyki zawodowej. Wzór zaświadczenia o odbyciu praktyk Wykonawca uzgodni z Zamawiającym.
10)ubezpieczenie NNW na czas przejazdów i odbywania praktyki dla każdego uczestnika, obejmujące ochroną co najmniej koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków na kwotę minimum 5 000,00 zł na osobę.
6. Wykonawca bierze na siebie ryzyko ewentualnych strat materialnych powstałych w wyniku odbywania praktyk przez uczestników.
7. Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją przedmiotu zamówienia do dnia 31 grudnia 2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia musi przestrzegać przepisów zawartych w Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - w części dotyczącej zasad zatrudniania personelu projektu oraz Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z zawartą umową.
9. Zamawiający przekaże Wykonawcy informacje i plakaty dotyczące realizacji zajęć współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o tym, że zajęcia są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, powinna znaleźć się w miejscu odbywania zajęć. Analogicznie powinny zostać oznakowane materiały edukacyjne i zaświadczenia potwierdzające odbycie praktyk.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu i kontroli Wykonawcy na każdym etapie realizacji umowy, w tym do oceny jakości prowadzonych działań przez Wykonawcę, wglądu i kontroli dokumentacji projektowej, w tym finansowej. Kontroli może dokonywać osoba wyznaczona przez Zamawiającego oraz inne podmioty upoważnione do kontroli projektu.
11. Zamawiający żąda wskazania w ofercie przez Wykonawcę czy daną część zamówienia wykonawca powierzy podwykonawcy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 12/08/2012

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wnoszenia od wykonawców wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy

Wiedza i doświadczenie:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy

Potencjał techniczny:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy

Sytuacja ekonomiczna:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego z uwzględnieniem istotnych dla stron postanowień, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy, określonej we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ
2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy za wyjątkiem sytuacji określonych w ust. 3 niniejszego rozdziału.
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zajdzie którykolwiek z niżej wymienionych warunków:
a)powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez stron,
b)zaistnieje niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy, w szczególności termin realizacji zamówienia.
c)wystąpienia w trakcie realizacji zamówienia zmian przepisów prawa Unii Europejskiej lub prawa krajowego, co wpłynie na realizację zamówienia i spowoduje konieczność dostosowania opracowania do zmian przepisów
4. W przypadku wystąpienia okoliczności stanowiących podstawę do zmian postanowień umowy Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie zmian w przedmiotowej umowie
5. Wykonawca nie może dokonywać żadnych zmian w projekcie umowy i zobowiązuje się do jej podpisania, gdy zostanie wybrany na wykonawcę niniejszego zamówienia.
6. Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Zmawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny chyba, że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1.
8. Zmiana umowy musi być zgodna z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
9. Odstąpienie od umowy przez Zamawiającego może nastąpić:
1) W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewiedzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach,
2) W przypadku o którym mowa w niniejszym ustępie pkt 1, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należytego z tytułu wykonania części umowy.
10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.bip.powiat.znin.pl w katalogu Zamówienia Publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Żninie
ul. Potockiego 1
88-400 Żnin

Data składania wniosków, ofert: 04/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1 Sekretariat Starosty Żnińskiego pokój nr 19 I piętro.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Opis:
1)Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla maksymalnie 17 uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej (z akcentem na obsługę recepcji), wg programu praktyk stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ.
2)Praktyki powinny odbywać się u pracodawców działających w branży hotelarskiej lub wypoczynkowej(np. hotele, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, ośrodki konferencyjne itp.)

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 12/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie ślusarz

Opis:
1)Przeprowadzenie praktyk zawodowych nauki zawodu dla maksymalnie 11 uczniów Zawodowej Szkoły Specjalnej w Żninie kształcących się w zawodzie ślusarz, wg programu praktyk stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ.
2)Praktyki powinny odbywać się u pracodawców działających w branży mechanicznej, dysponujących odpowiednim wyposażeniem technicznym wymaganym na stanowisku ślusarskim.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 12/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

264630 / 2015-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Fakturowanie z obsługą kas fiskalnych, terminalem kart płatniczych oraz systemem HACCP, Księgowość dla początkujących.

98488 / 2016-04-20 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej.

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi, materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 30 uczestników szkolenia we Włocławku

149123 / 2012-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie - Gąsawa (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w zakresie przygotowania zawodowego oraz kursu prawa jazdy dla beneficjentów projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie pn. Aktywna integracja w Gminie Gąsawa realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

264118 / 2012-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuchowie - Tłuchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń, kursów i pogadanki dla osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo i zatrudnionych - uczestników projektu systemowego pt. Razem z EFS inwestujemy w naszą przyszłość, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

401410 / 2012-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wagańcu - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu systemowego Aktywizacja osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej

56823 / 2011-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nakielskiego - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH W RAMACH ZADANIA >PROGRAM ROZWOJU ZAWODOWEGO< W PROJEKCIE >KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI< WSPÓŁFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH POKL PRIORYTET IX ROZWÓJ WYKSZTAŁCENIA I KOMPETENCJI W REGIONACH; DZIAŁANIE 9.2. PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI I JAKOŚCI SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO