Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

135761 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu (Åšwiecie)

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania szkolenia zawodowego pn. Kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na I stopień licencji fizycznej pracownika ochrony osób i mienia dla grupy 5 osób bezrobotnych

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania szkolenia zawodowego Kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na I stopień licencji fizycznej pracownika ochrony osób i mienia. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 5 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a.Nazwa szkolenia: Kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na I stopień licencji fizycznej pracownika ochrony osób i mienia.
b.Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.) oraz ustawie o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku (Dz.U. z 1997 r. Nr 114, poz 740 z późn. zmian.).
c.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 247 godzin zajęć edukacyjnych, w tym:
165 godzin teoretycznych,
80 godzin praktycznych,
2 godziny egzaminu wewnętrznego teoretycznego.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania
Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem niedziel i świąt. Zamawiający dopuszcza możliwość prowadzenia zajęć w soboty.
Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 18.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji
i przeciwdziałania nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych w innym miejscu lub miejscowości niż Świecie odległość między tymi miejscami lub miejscowościami nie może przekroczyć 60 km.
d.Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia, długopis i zeszyt A4.
Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać bezzwrotnie powyższe materiały szkoleniowe w pierwszym dniu szkolenia, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym i ekranem.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym zgodnie z blokami tematycznymi wskazanymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły
i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.)
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami
w tym zakresie.
e.Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby po zakończonym szkoleniu przeprowadził egzamin wewnętrzny zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej
i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.).
2.Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
a.Zajęcia z zakresu zasad udzielania pomocy przedlekarskiej muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
b.Zajęcia z zakresu wybranych elementów z psychologii muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
c.Zajęcia z zakresu wybranych elementów prawa muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne
z tematyką prowadzonych zajęć.
d.Zajęcia z zakresu ochrony osób, ochrony mienia, samoobrony i technik interwencyjnych muszą prowadzić osoby posiadające doświadczenie zawodowe zgodnie z tematyka prowadzonych zajęć (pracownik ochrony osób i mienia, osoba prowadząca działalność gospodarczą z zakresu ochrony osób i mienia jednocześnie posiadająca licencję pracownika ochrony osób i mienia, żołnierz zawodowy, policjant).
e.Zajęcia z zakresu wyszkolenia strzeleckiego muszą prowadzić osoby spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.)
3.Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
4.Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu wewnętrznego otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity
z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Dopuszcza się wydanie zaświadczeń zgodnie ze wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych pod warunkiem dołączenia do nich suplementów zawierających:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie,
oraz dokument potwierdzający uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie fizycznej ochrony osób i mienia.

5.Miejsce szkolenia
Świecie - zajęcia teoretyczne,
Zajęcia praktyczne mogą odbyć się w miejscowościach oddalonych od Świecia do 60 km.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych poza miejscowością Świecie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia transport ze Świecia do miejsca odbywania zajęć oraz z miejsca odbywania zajęć do Świecia niezwłocznie przed rozpoczęciem zajęć oraz po ich zakończeniu.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych
i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

6.Koszty szkolenia
a.Przerwa kawowa:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier oraz wodę w ilości minimum 0,5 l na osobę dziennie.

b.Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.

Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.

Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.

c.Badania lekarskie:
Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.

7.W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 135761

Data publikacji: 2013-07-05

Nazwa:
Powiat Świecki - Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 195a

Numer domu: 195a

Miejscowość: Świecie

Kod pocztowy: 86-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 33 32 210

Numer faxu: 52 33 32 253

Adres strony internetowej: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Regon: 09250651200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania szkolenia zawodowego pn. Kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na I stopień licencji fizycznej pracownika ochrony osób i mienia dla grupy 5 osób bezrobotnych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania szkolenia zawodowego Kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na I stopień licencji fizycznej pracownika ochrony osób i mienia. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 5 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a.Nazwa szkolenia: Kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na I stopień licencji fizycznej pracownika ochrony osób i mienia.
b.Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.) oraz ustawie o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku (Dz.U. z 1997 r. Nr 114, poz 740 z późn. zmian.).
c.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 247 godzin zajęć edukacyjnych, w tym:
165 godzin teoretycznych,
80 godzin praktycznych,
2 godziny egzaminu wewnętrznego teoretycznego.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania
Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem niedziel i świąt. Zamawiający dopuszcza możliwość prowadzenia zajęć w soboty.
Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 18.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji
i przeciwdziałania nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych w innym miejscu lub miejscowości niż Świecie odległość między tymi miejscami lub miejscowościami nie może przekroczyć 60 km.
d.Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia, długopis i zeszyt A4.
Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać bezzwrotnie powyższe materiały szkoleniowe w pierwszym dniu szkolenia, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym i ekranem.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym zgodnie z blokami tematycznymi wskazanymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły
i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.)
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami
w tym zakresie.
e.Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby po zakończonym szkoleniu przeprowadził egzamin wewnętrzny zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej
i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.).
2.Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
a.Zajęcia z zakresu zasad udzielania pomocy przedlekarskiej muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
b.Zajęcia z zakresu wybranych elementów z psychologii muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
c.Zajęcia z zakresu wybranych elementów prawa muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne
z tematyką prowadzonych zajęć.
d.Zajęcia z zakresu ochrony osób, ochrony mienia, samoobrony i technik interwencyjnych muszą prowadzić osoby posiadające doświadczenie zawodowe zgodnie z tematyka prowadzonych zajęć (pracownik ochrony osób i mienia, osoba prowadząca działalność gospodarczą z zakresu ochrony osób i mienia jednocześnie posiadająca licencję pracownika ochrony osób i mienia, żołnierz zawodowy, policjant).
e.Zajęcia z zakresu wyszkolenia strzeleckiego muszą prowadzić osoby spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.)
3.Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
4.Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu wewnętrznego otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity
z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Dopuszcza się wydanie zaświadczeń zgodnie ze wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych pod warunkiem dołączenia do nich suplementów zawierających:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie,
oraz dokument potwierdzający uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie fizycznej ochrony osób i mienia.

5.Miejsce szkolenia
Świecie - zajęcia teoretyczne,
Zajęcia praktyczne mogą odbyć się w miejscowościach oddalonych od Świecia do 60 km.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych poza miejscowością Świecie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia transport ze Świecia do miejsca odbywania zajęć oraz z miejsca odbywania zajęć do Świecia niezwłocznie przed rozpoczęciem zajęć oraz po ich zakończeniu.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych
i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

6.Koszty szkolenia
a.Przerwa kawowa:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier oraz wodę w ilości minimum 0,5 l na osobę dziennie.

b.Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.

Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.

Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.

c.Badania lekarskie:
Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.

7.W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: zamawiający nie wymaga wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku. Jednakże, ze względu na art. 20 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) Zamawiający podpisze umowę o udzielenie zamówienia publicznego jedynie z Wykonawcą, który posiada aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Posiadanie przez instytucję szkoleniową aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych Zamawiający sprawdzi w centralnym rejestrze instytucji szkoleniowych, dostępnym na stronie internetowej www.ris.praca.gov.pl

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę tego warunku, jeżeli ten wykaże, że posiada doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będzie ich łączne doświadczenie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę tego warunku jeżeli ten wykaże, że będzie dysponował potencjałem technicznym niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, tj.: minimum jednym rzutnikiem multimedialnym, ekranem.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę tego warunku jeżeli ten wykaże, że:
- będzie dysponował odpowiednim potencjałem kadrowym - osobami zdolnymi do prawidłowego wykonania zamówienia, tj.:
Zajęcia z zakresu zasad udzielania pomocy przedlekarskiej muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
Zajęcia z zakresu wybranych elementów z psychologii muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
Zajęcia z zakresu wybranych elementów prawa muszą prowadzić osoby posiadające wykształcenie zgodne z tematyką prowadzonych zajęć.
Zajęcia z zakresu ochrony osób, ochrony mienia, samoobrony i technik interwencyjnych muszą prowadzić osoby posiadające doświadczenie zawodowe zgodnie z tematyka prowadzonych zajęć (pracownik ochrony osób i mienia, osoba prowadząca działalność gospodarczą z zakresu ochrony osób i mienia jednocześnie posiadająca licencję pracownika ochrony osób i mienia, żołnierz zawodowy, policjant).
Zajęcia z zakresu wyszkolenia strzeleckiego muszą prowadzić osoby spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 sierpnia 1998 r. w sprawie rodzajów dyplomów i świadectw wydawanych przez szkoły i inne placówki oświatowe, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznych kwalifikacji w zakresie ochrony osób i mienia, minimalnego zakresu programów kursów pracowników ochrony fizycznej pierwszego i drugiego stopnia oraz zakresu obowiązujących tematów egzaminów i trybu ich składania, składu komisji egzaminacyjnej i sposobu przeprowadzania egzaminu (Dz.U. z 1998 r. Nr 113, poz. 731 z późn. zmian.)
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny warunku znajdowania się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej i wymaga od wykonawcy złożenia oświadczenia o spełnianiu tego warunku.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a.Podpisany i wypełniony formularz oferty,
b.Pełnomocnictwo - w przypadku podpisywania oferty lub innych dokumentów załączonych do oferty przez pełnomocnika, to Wykonawca ma obowiązek dołączyć do oferty oryginał lub kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osoby do tego upoważnione stosownego pełnomocnictwa.
c.W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w treści umowy.
1.Umowa może ulec zmianie w wyniku zmiany ilości osób pierwotnie skierowanych na szkolenie. Zmniejszenie liczby uczestników może nastąpić w szczególności:
a.niepodjęcia szkolenia przez uczestnika(-ów) szkolenia,
b.nieusprawiedliwionych nieobecności uczestnika(-ów) na szkoleniu.
3. Umowa może ulec zmianie w wyniku następujących okoliczności ze strony Wykonawcy:
a.zmiana kadry realizującej szkolenie w wyniku zdarzeń: choroby wykładowcy potwierdzonej zaświadczeniem na druku ZUS ZLA, śmierci wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej ze strony wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę przez Wykonawcę w trybie art. 52 KP, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji nowego Planu nauczania uwzględniającego zmiany wykładowcy niezwłocznie ale nie później niż w terminie 5 dni roboczych od ich zaistnienia. Przy czym kwalifikacje kadry muszą być takie same lub wyższe od deklarowanego w ofercie,
b.zmiana siedziby Wykonawcy. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego i przedstawienia nowego adresu niezwłocznie ale nie później niż w terminie 5 dni roboczych,
c.zmiana miejsc prowadzenia szkolenia w wyniku awarii uniemożliwiającej prowadzenie zajęć. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji nowego adresu prowadzenia szkolenia niezwłocznie jednak nie później niż w terminie 5 dni roboczych od zaistnienia tej zmiany. Przy czym warunki lokalowe muszą być takie same lub wyższe od deklarowanych w ofercie.
4. Zmiany do umowy zostaną wprowadzane przez zawarcie aneksu pisemnego pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86 -100 Świecie

Data składania wniosków, ofert: 15/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86 -100 Świecie
pok. 11 - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

156366 / 2011-06-14 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fabiankach - Fabianki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu systemowego Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym inwestycją w nowe życie

110460 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia zawodowego Prawo jazdy kategorii C+E

319622 / 2010-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sępólno Krajeńskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla osób bezrobotnych w zakresie: Nowoczesne wykańczanie wnętrz połączone z warsztatami psychologiczno-doradczymi.

172328 / 2009-05-28 - Inny: Jednostka budżetowa nieposiadajaca osobowosci prawnej

Areszt Åšledczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia zawodowego osadzonych w zawodzie malarz - szpachlarz i instalator wodno - kanalizacyjny

435092 / 2012-11-06 - Inny: pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkoleń zawodowych o profilach: kurs kroju i szycia (krawcowa), malarz-szpachlarz-tapeciarz, programowanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie cnc, ochroniarz + palacz c.o., operator wiertnicy horyzontalnej, uprawnienia energetyczne - urządzenia elektryczne, gazowe, cieplne dla beneficjentów projektu systemowego Krok do przodu realizowanego przez MOPS w Bydgoszczy

426910 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń w zakresie Podstawy obsługi komputera oraz sprzedawca z obsługa kas fiskalnych.

120110 / 2014-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu obsługi wózków jezdniowych dla uczennic i uczniów szkół biorących udział w Projekcie pn.: Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy V

345385 / 2010-12-02 - Inny: Jednostka budżetowa

Areszt Śledczy Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
POKL/4/2010 Szkolenia zawodowe dla skazanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

380166 / 2014-11-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja specjalistycznego kursu/szkolenia dla kadry dydaktycznej pn. Język C dla ARM/Cortex

396064 / 2013-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kcynia (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE KURSÓW I SZKOLEŃ ZAWODOWYCH W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWEGO TERAZ WY! - PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ W GMINIE KCYNIA

432432 / 2012-11-05 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Koronowie - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursu malarz-szpachlarz i zajęć aktywizacji zawodowej

146700 / 2010-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sępólno Krajeńskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie dwumodułowego szkolenia w zakresie: Warsztaty psychologiczno - doradcze + brukarz