Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

287308 / 2010-09-10 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie (Miechów)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w specjalności Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III - 3 osoby, - Kurs gastronomiczny - kucharz - 3 osoby, Kurs prawa jazdy kat. B - 4 osoby, Kurs komputerowy - 1 osoba w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych gdzie część stanowi każdy rodzaj kursu oddzielnie.

REALIZACJA KURSÓW ZAWODOWYCH - WYMAGANIA OGÓLNE:

1. Określone kursy zawodowe należy przeprowadzić w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu, jaki obejmuje kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz w ilości godzin umożliwiający przystąpienie do egzaminu oraz uzyskaniu pełnych uprawnień po ukończeniu danego kursu.
2. Pożądane jest aby zajęcia były przeprowadzane w Miechowie z każdą grupą odrębnie stosownie do rodzaju kursu. W przypadku braku takiej możliwości dojazd do miejsca gdzie prowadzone będą zajęcia nie może przekraczać 100km wliczając tym samym w cenę oferty koszty dojazdu z Miechowa.
3. Zajęcia na szkoleniach powinny odbywać się w godzinach od 8 do 20, maksymalnie 8 godzin dziennie, w systemie tygodniowym od poniedziałku do piątku, w uzasadnionych przypadkach również w soboty.
4. Wykonawca powinien dostosować ilość i jakość pomieszczeń do zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych.
5. Wykonawca powinien wyposażyć uczestników kursu w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia danego szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
6. Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego kursu zawodowego, w ramach ilości godzin przeznaczonych na naukę w danym kursie, zgodnie z wiedzą, doświadczeniem i obowiązującym prawem dotyczącym organizacji kursów zawodowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy.
7. Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne/szkoleniowe, które z chwilą przekazania będą stanowiły jego własność:
podręcznik/skrypt - literaturę wspomagającą przygotowanie do egzaminu końcowego
zeszyt (notatnik)
zestaw piśmienniczy (ołówek oraz długopis)
8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
koszt wynagrodzenia wykładowcy - instruktora,
koszt wynajmu sali,
koszt materiałów dydaktycznych, szkoleniowych,
koszt badań lekarskich - wykonanych minimum na 1 tydzień przed pierwszymi zajęciami,
koszt odzieży ochronnej - roboczej,
koszt egzaminów teoretycznych i praktycznych, po zaliczeniu których uczestnik otrzyma wymagane certyfikaty lub uprawnienia, w cenę oferty nie należy wliczać egzaminów powtórkowych jeśli uczestnik nie zda egzaminu w pierwszym terminie.
opłat za dojazd uczestników szkoleń do miejsca, w którym przeprowadzone będą kursy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na zajęcia z Miechowa
opłat za dojazd uczestników szkoleń do miejsca, w którym przeprowadzone będą egzaminy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na zajęcia z Miechowa
materiały dydaktyczne/szkoleniowe przekazane uczestnikom
9. Wykonawca ma obowiązek prowadzić ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji.
10. Wykonawca powinien prowadzić dzienniki zajęć oraz przeprowadzić ankiety ewaluacyjne na początku i na końcu kursu.
11. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dzienniki zajęć oznaczone (zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), w których powinny zostać wpisane:
a) Nazwa i termin kursu
b) Ewidencja obecności
c) Dane uczestników kursu w formie listy obecności
d) Wpisywana na bieżąco tematyka kursów oraz ilość godzin
e) Informacje o odbytych kontrolach itp.
f) Jeżeli kurs zakończy się egzaminem to również wyniki egzaminu
12. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników projektu, Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość osób, która przystąpi do realizacji kursu, tj. weźmie udział w minimum 1 dniu szkoleniowym.
13. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczestników (odbiorców usług) w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. choroba uczestnika itp. O zaistniałej sytuacji Zamawiający pisemnie zawiadomi niezwłocznie wykonawcę.
14. Ponadto zamawiający zastrzega, że jeśli którykolwiek z uczestników projektu z różnych przyczyn nie będzie mógł wziąć udziału kursie zawodowym w terminie ustalonym z zamawiającym wówczas Kurs zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie, po uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
15. Wszelkie rozliczenia końcowe miedzy zamawiającym a wykonawcą zrealizowanych usług a szczególności w rozliczenia w sytuacjach powodujących zmiany liczby uczestników zajęć dokonane zostaną na podstawie cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym przez wykonawcę.
16. W przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w danym kursie zawodowym, Zamawiający zastrzega sobie możliwość:
a. wykreślenia uczestnika z listy uczestników w przedmiotowym kursie, a Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia.
b. zmiany kursu dla danego uczestnika. Zamiana kursu może dotyczyć tylko zmiany kursu na inny przedstawiony w SIWZ. Zamiana taka nie może spowodować zwiększenia ogólnej kwoty zamówienia.
Przy realizacji zamówienia brana pod uwagę będzie cena jednostkowa za dany kurs przedstawiony w ofercie przetargowej.
17. Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie kursów.
18. Termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego i uzgodniony z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
19. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu w uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego.
20. Wykonawca wyznaczy osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej współpracy z koordynatorami lokalnym w GOPS Miechów.
21. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu.

Rozliczenie i termin płatności nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy zgodnie z projektem umowy. Do faktury Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem uczestników kursów
terminy realizacji zajęć i ilość godzin (harmonogramy)
kserokopie dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej jednostki, w której przeprowadzane są kursy)
kserokopie zaświadczeń o udziale w kursach, wraz z zakresem tematycznym i godzinowym
imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych
kopia dokumentów poświadczających zdanie egzaminu,
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
22. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z Europejskiego Funduszu Społecznego, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania środków do dyspozycji Zamawiającego.
23. Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Wyszczególnienie rodzajów kursów - zadań częściowych.

1. zadanie częściowe nr 1 - Kurs operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III - 3 osoby

Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie osób do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III
Zakres tematyczny zajęć:

L.p. Przedmiot nauczania Liczba godzin nauczania
Ogółem 176
1. Użytkowanie eksploatacyjne 8
2. Dokumentacja techniczna 8
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy 8
4. Podstawy elektrotechniki 8
5. Silniki spalinowe 16
6. Elementy hydrauliki 16
7. Budowa koparko-ładowarki 32
8. Technologia robót 20
9. Zajęcia praktyczne 60

Liczba godzin szkoleniowych - minimum 176 godzin + egzamin
Kurs musi zakończyć się egzaminem państwowym przed komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz uzyskaniem uprawnień przez uczestnika do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki


2. zadanie częściowe nr 2 - Kurs gastronomiczny - Kucharz - 3 osoby

Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie uczestników kursu do pracy w kuchni na stanowisku kucharza w szczególności poznanie zasad żywienia, organizacji produkcji, przepisów kulinarnych.

Zakres tematyczny zajęć:
Zasady BHP i minimum sanitarne
Ekonomia organizacyjna
Obsługa konsumenta
Technologie gastronomiczne z towaroznawstwa
Maszyny i sprzęty (wyposażenie techniczne): budowa, obsługa, zastosowanie
Kuchnia i jej zagadnienia:
Podstawy żywienia człowieka
Obróbka termiczna mięsa
Sporządzanie potraw z mięsa, zwierząt rzeźnych i dziczyzny
Sporządzanie potraw z ryb
Sporządzanie potraw półmięsnych i jarskich
Przygotowanie sosów gorących
Przygotowanie deserów oraz napojów zimnych i gorących
Przygotowanie zakąsek
Sporządzanie potraw dietetycznych
Sporządzanie potraw kuchni staropolskiej oraz kuchni innych narodów
Sporządzanie potraw na przyjęcia okolicznościowe i inne imprezy specjalne
Warsztaty ogólnorozwojowe z treningiem interpersonalnym
zajęcia praktyczne ( Restauracje, Puby, Stołówki)

Liczba godzin szkoleniowych: minimum 50 godz. teoretycznych 130 praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Wykonawca zapewni warunki szkolenia zgodne z przepisami BHP.
Wykonawca wyposaży kursantów w ubrania robocze (fartuch, okrycia głowy, rękawice, obuwie).
Wykonawca zapewnia wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe i dydaktyczne związane z przeprowadzeniem kursu tj. produkty żywnościowe na warsztaty symulacyjne, podręczniki, zeszyty, długopisy, teczki na materiały szkoleniowe

Szkolenie winno zakończyć się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006, Nr 31 poz.216).
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty szkolenia między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.

3. zadanie częściowe nr 3 - Kurs prawa jazdy kat. B - 4 osoby
Cel: nabycie uprawnień przez uczestnika kursu do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t
Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 27 października 2005 roku z późniejszymi zmianami (Dz.U. Nr 217 z dnia 31 października 2005r.) w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

Liczba godzin szkoleniowych - min. 30 godzin teoretycznych, min. 30 godzin praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Kurs winien zakończyć się egzaminem oraz uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (kat. B)
4. zadanie częściowe nr 4 - Kurs komputerowy - 1 osoba
Cel: nabycie przez uczestników kursu specjalistycznych umiejętności w zakresie samodzielnego administrowania sieciami komputerowymi.
Zakres przedmiotowy szkolenia winien zawierać teoretyczne zagadnienia dotyczące architektury, technologii i bezpieczeństwa sieci komputerowych, praktyczne umiejętności w zakresie administrowania sieciami takich systemów jak: Windows, NetWare, Linux.

Zakres tematyczny zajęć:

I. Wiadomości ogólne
1. Rodzaje sieci komputerowych
2. Zadania administratora
3. Urządzenia sieciowe
4. Rodzaje kabli
5. Model OSI
6. Protokoły sieciowe
7. Adresowanie IP
8. Sieci peer-to-peer
9. Zarządzanie serwerem
10. Bezpieczeństwo

II. Sieci z serwerem Windows
1. Grupy robocze i domeny
2. Użytkownicy i grupy
3. Uprawnienia do plików i folderów
4. Drukowanie w sieci
5. Praca z dyskami
6. Logowanie do serwera
7. DHCP, WINS

III. Sieci z systemem Novell NetWare
1. Wiadomości ogólne
2. Użytkownicy i grupy
3. Uprawnienia do plików i folderów
4. Prawa obiektowe
5. Logowanie do serwera
6. Praca z dyskami
7. Skrypty logowania

IV. Podstawy systemu Linux
1. Wprowadzenie do systemu
2. Użytkownicy i ich prawa
3. Praca z dyskami i plikami
V. Serwer z systemem Linux
1. Logowanie do serwera
2. Zarządzanie obiektami
3. Serwer plików Samba
4. Drukowanie (Samba, CUPS)
5. Zarządzanie serwerem Apache

Szkolenie winno zakończyć się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006, Nr 31 poz.216).
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty szkolenia między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.

Liczba godzin szkoleniowych (lekcyjnych) - min. 30 godzin teoretycznych, min. 90 godzin praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.

Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych (CPV)
- Usługi szkolenia zawodowego: CPV 80530000 - 8,
- Kursy komputerowe: CPV 80533200-1
- Usługi szkolenia komputerowego : CPV 80.53.31.00 - 0

IV. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
1. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych gdzie część stanowi każdy rodzaj kursu opisany w opisie przedmiotu zamówienia jako:
zadanie częściowe nr 1 - kurs operatora koparko-ładowarki,
zadanie częściowe nr 2 - kurs gastronomiczny - kucharz,
zadanie częściowe nr 3 - kurs prawa jazdy kat. B,
zadanie częściowe nr 4 - kurs komputerowy
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
1. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
2. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 287308

Data publikacji: 2010-09-10

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie

Ulica: ul. Szpitalna 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Miechów

Kod pocztowy: 32-200

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 41 38 211 60

Numer faxu: 41 38 211 63

Adres strony internetowej: www.gopsmiechow.eu

Regon: 35701150100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w specjalności Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III - 3 osoby, - Kurs gastronomiczny - kucharz - 3 osoby, Kurs prawa jazdy kat. B - 4 osoby, Kurs komputerowy - 1 osoba w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych gdzie część stanowi każdy rodzaj kursu oddzielnie.

REALIZACJA KURSÓW ZAWODOWYCH - WYMAGANIA OGÓLNE:

1. Określone kursy zawodowe należy przeprowadzić w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu, jaki obejmuje kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz w ilości godzin umożliwiający przystąpienie do egzaminu oraz uzyskaniu pełnych uprawnień po ukończeniu danego kursu.
2. Pożądane jest aby zajęcia były przeprowadzane w Miechowie z każdą grupą odrębnie stosownie do rodzaju kursu. W przypadku braku takiej możliwości dojazd do miejsca gdzie prowadzone będą zajęcia nie może przekraczać 100km wliczając tym samym w cenę oferty koszty dojazdu z Miechowa.
3. Zajęcia na szkoleniach powinny odbywać się w godzinach od 8 do 20, maksymalnie 8 godzin dziennie, w systemie tygodniowym od poniedziałku do piątku, w uzasadnionych przypadkach również w soboty.
4. Wykonawca powinien dostosować ilość i jakość pomieszczeń do zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych.
5. Wykonawca powinien wyposażyć uczestników kursu w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia danego szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
6. Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ofertę, przedstawi przy zawieraniu umowy konspekt godzinowy dla realizacji programu nauczania odpowiedniego kursu zawodowego, w ramach ilości godzin przeznaczonych na naukę w danym kursie, zgodnie z wiedzą, doświadczeniem i obowiązującym prawem dotyczącym organizacji kursów zawodowych. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy.
7. Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne/szkoleniowe, które z chwilą przekazania będą stanowiły jego własność:
podręcznik/skrypt - literaturę wspomagającą przygotowanie do egzaminu końcowego
zeszyt (notatnik)
zestaw piśmienniczy (ołówek oraz długopis)
8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
koszt wynagrodzenia wykładowcy - instruktora,
koszt wynajmu sali,
koszt materiałów dydaktycznych, szkoleniowych,
koszt badań lekarskich - wykonanych minimum na 1 tydzień przed pierwszymi zajęciami,
koszt odzieży ochronnej - roboczej,
koszt egzaminów teoretycznych i praktycznych, po zaliczeniu których uczestnik otrzyma wymagane certyfikaty lub uprawnienia, w cenę oferty nie należy wliczać egzaminów powtórkowych jeśli uczestnik nie zda egzaminu w pierwszym terminie.
opłat za dojazd uczestników szkoleń do miejsca, w którym przeprowadzone będą kursy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na zajęcia z Miechowa
opłat za dojazd uczestników szkoleń do miejsca, w którym przeprowadzone będą egzaminy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na zajęcia z Miechowa
materiały dydaktyczne/szkoleniowe przekazane uczestnikom
9. Wykonawca ma obowiązek prowadzić ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji.
10. Wykonawca powinien prowadzić dzienniki zajęć oraz przeprowadzić ankiety ewaluacyjne na początku i na końcu kursu.
11. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dzienniki zajęć oznaczone (zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), w których powinny zostać wpisane:
a) Nazwa i termin kursu
b) Ewidencja obecności
c) Dane uczestników kursu w formie listy obecności
d) Wpisywana na bieżąco tematyka kursów oraz ilość godzin
e) Informacje o odbytych kontrolach itp.
f) Jeżeli kurs zakończy się egzaminem to również wyniki egzaminu
12. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników projektu, Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość osób, która przystąpi do realizacji kursu, tj. weźmie udział w minimum 1 dniu szkoleniowym.
13. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczestników (odbiorców usług) w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. choroba uczestnika itp. O zaistniałej sytuacji Zamawiający pisemnie zawiadomi niezwłocznie wykonawcę.
14. Ponadto zamawiający zastrzega, że jeśli którykolwiek z uczestników projektu z różnych przyczyn nie będzie mógł wziąć udziału kursie zawodowym w terminie ustalonym z zamawiającym wówczas Kurs zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie, po uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
15. Wszelkie rozliczenia końcowe miedzy zamawiającym a wykonawcą zrealizowanych usług a szczególności w rozliczenia w sytuacjach powodujących zmiany liczby uczestników zajęć dokonane zostaną na podstawie cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym przez wykonawcę.
16. W przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w danym kursie zawodowym, Zamawiający zastrzega sobie możliwość:
a. wykreślenia uczestnika z listy uczestników w przedmiotowym kursie, a Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia.
b. zmiany kursu dla danego uczestnika. Zamiana kursu może dotyczyć tylko zmiany kursu na inny przedstawiony w SIWZ. Zamiana taka nie może spowodować zwiększenia ogólnej kwoty zamówienia.
Przy realizacji zamówienia brana pod uwagę będzie cena jednostkowa za dany kurs przedstawiony w ofercie przetargowej.
17. Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie kursów.
18. Termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego i uzgodniony z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
19. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu w uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego.
20. Wykonawca wyznaczy osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej współpracy z koordynatorami lokalnym w GOPS Miechów.
21. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu.

Rozliczenie i termin płatności nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy zgodnie z projektem umowy. Do faktury Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem uczestników kursów
terminy realizacji zajęć i ilość godzin (harmonogramy)
kserokopie dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej jednostki, w której przeprowadzane są kursy)
kserokopie zaświadczeń o udziale w kursach, wraz z zakresem tematycznym i godzinowym
imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych
kopia dokumentów poświadczających zdanie egzaminu,
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
22. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z Europejskiego Funduszu Społecznego, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania środków do dyspozycji Zamawiającego.
23. Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Wyszczególnienie rodzajów kursów - zadań częściowych.

1. zadanie częściowe nr 1 - Kurs operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III - 3 osoby

Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie osób do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III
Zakres tematyczny zajęć:

L.p. Przedmiot nauczania Liczba godzin nauczania
Ogółem 176
1. Użytkowanie eksploatacyjne 8
2. Dokumentacja techniczna 8
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy 8
4. Podstawy elektrotechniki 8
5. Silniki spalinowe 16
6. Elementy hydrauliki 16
7. Budowa koparko-ładowarki 32
8. Technologia robót 20
9. Zajęcia praktyczne 60

Liczba godzin szkoleniowych - minimum 176 godzin + egzamin
Kurs musi zakończyć się egzaminem państwowym przed komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz uzyskaniem uprawnień przez uczestnika do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki


2. zadanie częściowe nr 2 - Kurs gastronomiczny - Kucharz - 3 osoby

Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie uczestników kursu do pracy w kuchni na stanowisku kucharza w szczególności poznanie zasad żywienia, organizacji produkcji, przepisów kulinarnych.

Zakres tematyczny zajęć:
Zasady BHP i minimum sanitarne
Ekonomia organizacyjna
Obsługa konsumenta
Technologie gastronomiczne z towaroznawstwa
Maszyny i sprzęty (wyposażenie techniczne): budowa, obsługa, zastosowanie
Kuchnia i jej zagadnienia:
Podstawy żywienia człowieka
Obróbka termiczna mięsa
Sporządzanie potraw z mięsa, zwierząt rzeźnych i dziczyzny
Sporządzanie potraw z ryb
Sporządzanie potraw półmięsnych i jarskich
Przygotowanie sosów gorących
Przygotowanie deserów oraz napojów zimnych i gorących
Przygotowanie zakąsek
Sporządzanie potraw dietetycznych
Sporządzanie potraw kuchni staropolskiej oraz kuchni innych narodów
Sporządzanie potraw na przyjęcia okolicznościowe i inne imprezy specjalne
Warsztaty ogólnorozwojowe z treningiem interpersonalnym
zajęcia praktyczne ( Restauracje, Puby, Stołówki)

Liczba godzin szkoleniowych: minimum 50 godz. teoretycznych 130 praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Wykonawca zapewni warunki szkolenia zgodne z przepisami BHP.
Wykonawca wyposaży kursantów w ubrania robocze (fartuch, okrycia głowy, rękawice, obuwie).
Wykonawca zapewnia wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe i dydaktyczne związane z przeprowadzeniem kursu tj. produkty żywnościowe na warsztaty symulacyjne, podręczniki, zeszyty, długopisy, teczki na materiały szkoleniowe

Szkolenie winno zakończyć się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006, Nr 31 poz.216).
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty szkolenia między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.

3. zadanie częściowe nr 3 - Kurs prawa jazdy kat. B - 4 osoby
Cel: nabycie uprawnień przez uczestnika kursu do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t
Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 27 października 2005 roku z późniejszymi zmianami (Dz.U. Nr 217 z dnia 31 października 2005r.) w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

Liczba godzin szkoleniowych - min. 30 godzin teoretycznych, min. 30 godzin praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Kurs winien zakończyć się egzaminem oraz uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (kat. B)
4. zadanie częściowe nr 4 - Kurs komputerowy - 1 osoba
Cel: nabycie przez uczestników kursu specjalistycznych umiejętności w zakresie samodzielnego administrowania sieciami komputerowymi.
Zakres przedmiotowy szkolenia winien zawierać teoretyczne zagadnienia dotyczące architektury, technologii i bezpieczeństwa sieci komputerowych, praktyczne umiejętności w zakresie administrowania sieciami takich systemów jak: Windows, NetWare, Linux.

Zakres tematyczny zajęć:

I. Wiadomości ogólne
1. Rodzaje sieci komputerowych
2. Zadania administratora
3. Urządzenia sieciowe
4. Rodzaje kabli
5. Model OSI
6. Protokoły sieciowe
7. Adresowanie IP
8. Sieci peer-to-peer
9. Zarządzanie serwerem
10. Bezpieczeństwo

II. Sieci z serwerem Windows
1. Grupy robocze i domeny
2. Użytkownicy i grupy
3. Uprawnienia do plików i folderów
4. Drukowanie w sieci
5. Praca z dyskami
6. Logowanie do serwera
7. DHCP, WINS

III. Sieci z systemem Novell NetWare
1. Wiadomości ogólne
2. Użytkownicy i grupy
3. Uprawnienia do plików i folderów
4. Prawa obiektowe
5. Logowanie do serwera
6. Praca z dyskami
7. Skrypty logowania

IV. Podstawy systemu Linux
1. Wprowadzenie do systemu
2. Użytkownicy i ich prawa
3. Praca z dyskami i plikami
V. Serwer z systemem Linux
1. Logowanie do serwera
2. Zarządzanie obiektami
3. Serwer plików Samba
4. Drukowanie (Samba, CUPS)
5. Zarządzanie serwerem Apache

Szkolenie winno zakończyć się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006, Nr 31 poz.216).
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty szkolenia między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.

Liczba godzin szkoleniowych (lekcyjnych) - min. 30 godzin teoretycznych, min. 90 godzin praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.

Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych (CPV)
- Usługi szkolenia zawodowego: CPV 80530000 - 8,
- Kursy komputerowe: CPV 80533200-1
- Usługi szkolenia komputerowego : CPV 80.53.31.00 - 0

IV. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
1. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych gdzie część stanowi każdy rodzaj kursu opisany w opisie przedmiotu zamówienia jako:
zadanie częściowe nr 1 - kurs operatora koparko-ładowarki,
zadanie częściowe nr 2 - kurs gastronomiczny - kucharz,
zadanie częściowe nr 3 - kurs prawa jazdy kat. B,
zadanie częściowe nr 4 - kurs komputerowy
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
1. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
2. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805332001 (Kursy komputerowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wmaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia do organizowania i przeprowadzania kursów/szkoleń objętych niniejszym zamówieniem, Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, że: jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), tj. posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje:
a. co najmniej 1 usługę polegającą na zorganizowaniu kursu - szkolenia odpowiednio do rodzaju kursu - szkolenia na które składa ofertę.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- Zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz. 415 ze zm.)

-kosztorys ofertowy (zał. nr 1a do SIWZ).

- pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik
- Certyfikaty jakości usług posiadane przez instytucję szkoleniową (np. akredytacje, certyfikaty systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia ISO lub inny znak jakości itp.),

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Wszelkie istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia publicznego zawarto w jej wzorze, który stanowi załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.
Zamawiający na podstawie art.144 ust.1 ustawy Pzp- zastrzega sobie prawo do zmiany treści istotnych postanowień umowy:
1) na wskutek powstałych zmian wynikłych z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
2) w zakresie terminów realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
3) w zakresie zmian liczby uczestników (odbiorców usług) w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. choroba uczestnika itp.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: CERTYFIKATY JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 2: 10

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gopsmiechow.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Szpitalna 1, 32-200 Miechów, pok. Nr 1

Data składania wniosków, ofert: 21/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 14:00

Miejsce składania:
Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Szpitalna 1, 32-200 Miechów, pok. Nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Kurs operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III - 3 osoby

Opis:
Kurs operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III - 3 osoby

Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie osób do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III
Zakres tematyczny zajęć:

L.p. Przedmiot nauczania Liczba godzin nauczania
Ogółem 176
1. Użytkowanie eksploatacyjne 8
2. Dokumentacja techniczna 8
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy 8
4. Podstawy elektrotechniki 8
5. Silniki spalinowe 16
6. Elementy hydrauliki 16
7. Budowa koparko-ładowarki 32
8. Technologia robót 20
9. Zajęcia praktyczne 60

Liczba godzin szkoleniowych - minimum 176 godzin + egzamin
Kurs musi zakończyć się egzaminem państwowym przed komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz uzyskaniem uprawnień przez uczestnika do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: CERTYFIKATY JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 2: 10

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Kurs gastronomiczny - Kucharz - 3 osoby

Opis:
Kurs gastronomiczny - Kucharz - 3 osoby

Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie uczestników kursu do pracy w kuchni na stanowisku kucharza w szczególności poznanie zasad żywienia, organizacji produkcji, przepisów kulinarnych.

Zakres tematyczny zajęć:
Zasady BHP i minimum sanitarne
Ekonomia organizacyjna
Obsługa konsumenta
Technologie gastronomiczne z towaroznawstwa
Maszyny i sprzęty (wyposażenie techniczne): budowa, obsługa, zastosowanie
Kuchnia i jej zagadnienia:
Podstawy żywienia człowieka
Obróbka termiczna mięsa
Sporządzanie potraw z mięsa, zwierząt rzeźnych i dziczyzny
Sporządzanie potraw z ryb
Sporządzanie potraw półmięsnych i jarskich
Przygotowanie sosów gorących
Przygotowanie deserów oraz napojów zimnych i gorących
Przygotowanie zakąsek
Sporządzanie potraw dietetycznych
Sporządzanie potraw kuchni staropolskiej oraz kuchni innych narodów
Sporządzanie potraw na przyjęcia okolicznościowe i inne imprezy specjalne
Warsztaty ogólnorozwojowe z treningiem interpersonalnym
zajęcia praktyczne ( Restauracje, Puby, Stołówki)

Liczba godzin szkoleniowych: minimum 50 godz. teoretycznych 130 praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Wykonawca zapewni warunki szkolenia zgodne z przepisami BHP.
Wykonawca wyposaży kursantów w ubrania robocze (fartuch, okrycia głowy, rękawice, obuwie).
Wykonawca zapewnia wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe i dydaktyczne związane z przeprowadzeniem kursu tj. produkty żywnościowe na warsztaty symulacyjne, podręczniki, zeszyty, długopisy, teczki na materiały szkoleniowe

Szkolenie winno zakończyć się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006, Nr 31 poz.216).
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty szkolenia między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: CERTYFIKATY JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 2: 10

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: Kurs prawa jazdy kat. B - 4 osoby

Opis:
Kurs prawa jazdy kat. B - 4 osoby
Cel: nabycie uprawnień przez uczestnika kursu do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t
Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 27 października 2005 roku z późniejszymi zmianami (Dz.U. Nr 217 z dnia 31 października 2005r.) w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

Liczba godzin szkoleniowych - min. 30 godzin teoretycznych, min. 30 godzin praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
Kurs winien zakończyć się egzaminem oraz uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (kat. B)

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: CERTYFIKATY JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 2: 10

Numer części zamówienia: 4

Nazwa: Kurs komputerowy - 1 osoba

Opis:
Kurs komputerowy - 1 osoba
Cel: nabycie przez uczestników kursu specjalistycznych umiejętności w zakresie samodzielnego administrowania sieciami komputerowymi.
Zakres przedmiotowy szkolenia winien zawierać teoretyczne zagadnienia dotyczące architektury, technologii i bezpieczeństwa sieci komputerowych, praktyczne umiejętności w zakresie administrowania sieciami takich systemów jak: Windows, NetWare, Linux.

Zakres tematyczny zajęć:

I. Wiadomości ogólne
1. Rodzaje sieci komputerowych
2. Zadania administratora
3. Urządzenia sieciowe
4. Rodzaje kabli
5. Model OSI
6. Protokoły sieciowe
7. Adresowanie IP
8. Sieci peer-to-peer
9. Zarządzanie serwerem
10. Bezpieczeństwo

II. Sieci z serwerem Windows
1. Grupy robocze i domeny
2. Użytkownicy i grupy
3. Uprawnienia do plików i folderów
4. Drukowanie w sieci
5. Praca z dyskami
6. Logowanie do serwera
7. DHCP, WINS

III. Sieci z systemem Novell NetWare
1. Wiadomości ogólne
2. Użytkownicy i grupy
3. Uprawnienia do plików i folderów
4. Prawa obiektowe
5. Logowanie do serwera
6. Praca z dyskami
7. Skrypty logowania

IV. Podstawy systemu Linux
1. Wprowadzenie do systemu
2. Użytkownicy i ich prawa
3. Praca z dyskami i plikami
V. Serwer z systemem Linux
1. Logowanie do serwera
2. Zarządzanie obiektami
3. Serwer plików Samba
4. Drukowanie (Samba, CUPS)
5. Zarządzanie serwerem Apache

Szkolenie winno zakończyć się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006, Nr 31 poz.216).
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty szkolenia między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.

Liczba godzin szkoleniowych (lekcyjnych) - min. 30 godzin teoretycznych, min. 90 godzin praktycznych + egzamin. Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805332001 (Kursy komputerowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: CERTYFIKATY JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 2: 10

Podobne przetargi

302841 / 2011-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu grafiki komputerowej dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

262865 / 2011-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych: kursu obsługi maszyn budowlanych w zakresie operatora koparko-ładowarki III klasy uprawnień i kursu operatora wózków widłowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 2 zadań

224927 / 2012-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW ZAWODOWYCH I ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH OFEROWANYCH UCZNIOM ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W CHRZANOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

69634 / 2013-02-19 - Inny: jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej - zakład karny

Zakład Karny w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz zajęć aktywizacyjnych

13199 / 2012-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW ZAWODOWYCH DLA UCZNIÓW POWIATOWEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO W CHRZANOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

307203 / 2008-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zakopanem - Zakopane (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Profesjonala obsługa sekretariatu z językiem angielskim dla 10 osób bezrobotnych.

194946 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu baristycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce (dalej: projekt MKZ) współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

136704 / 2011-05-31 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów projektowania w budownictwie dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach w ramach Realizacji Projektu /Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce/ Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

127592 / 2016-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pn. Uprawnienia kwalifikacyjne SEP w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych znak sprawy: ZP.2711.26.2016

51838 / 2012-02-21 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa przyuczająca do zawodu technologa robót wykończeniowych dla osób pozbawionych wolności wraz z cyklem zajęć aktywizacyjnych w ilościach i zgodnie z wymaganiami określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, realizowana w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

123370 / 2015-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Edycja i tworzenie grafiki wektorowej i rastrowej na potrzeby reklamy dla jednej grupy uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu.

94967 / 2010-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czorsztynie z siedzibą w Maniowach - Maniowy (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie szkoleń dla 13 osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Aktywni na maksa

333008 / 2012-09-05 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie wykładów na kursie przygotowawczym do egzaminu na uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym wg programu opracowanego na podstawie 1 części załącznika I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21.10.2009 r.

276238 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczniów szkół zawodowych z terenu powiatu limanowskiego w ramach projektu systemowego Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

8682 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu pn. Nowoczesne techniki wykańczania wnętrz dla uczniów Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

183616 / 2015-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie obsługi logistycznej stażu zawodowego dla jednej 8-osobowej grupy uczniów kształcących się w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.

209495 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w zakresie przygotowania kadry zarządzającej szkołami zawodowymi w Małopolsce w ramach realizacji projektu: Modernizacja sytemu doskonalenia kadr szkół zawodowych w Małopolsce

456778 / 2012-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Projektowanie i wykonanie form reklamowych technikami włókienniczymi

238572 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizację i przeprowadzenie zajęć doradczo - edukacyjnych pn. Doradztwo edukacyjne i zawodowe w zakresie planowania kariery edukacyjno - zawodowej i funkcjonowania na rynku pracy dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

127128 / 2011-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Bochni - Bochnia (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs - Diagnostyka pojazdów samochodowych dla uczniów z Zespołu Szkół w Łapanowie, stanowiącego element reralizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, realizaowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jkości szkolnictwa zawodowego, w latach 2010-2014.