Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

71796 / 2015-03-31 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Lidzbark Warmiński)

DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Opis zamówienia

I. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia są usługi przygotowywania, dostarczania i wydawania gorących posiłków następującym osobom:
- uczniom szkół podstawowych,
- uczniom gimnazjów,
- dzieciom w przedszkolach,
wskazanym przez MOPS w Lidzbarku Warmińskim.
Wyżej wymienione dzieci i uczniowie są dożywiane w ramach programu rządowego Pomoc państwa w zakresie dożywiania na lata 2014-2020.
- na podstawie uchwały Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania na lata 2014-2020 (M. P., poz. 1024), zwanego dalej programem dożywiania.

Wykonawca oprócz osób wskazanych powyżej będzie też miał bezwzględny obowiązek przygotowywania, dostarczania i wydawania gorących posiłków (I i II śniadania + pełnego obiadu) dzieciom przedszkolnym w Przedszkolu Nr 6 (wchodzącemu w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego) w Lidzbarku Warmińskim nie objętym programem dożywiania - na zasadach określonych w umowie, stanowiącej załącznik nr 6 do niniejszej siwz.

Gorące posiłki wydawane będą w stołówkach zlokalizowanych w budynku szkoły, do której uczęszczają uczniowie lub przedszkola, w którym przebywają dzieci.
Dzierżawa pomieszczeń będzie przedmiotem osobnej umowy z Dyrektorami placówek po uprzednich uzgodnieniach.
Jest również możliwość wydzierżawienia kuchni i gotowania tam obiadów w Zespole Szkolno-Przedszkolny (ZSP) przy ul Polnej. Warunki wynajmu i szczegóły umowy do ustalenia z Dyrektorem placówki.

Posiłki dla uczniów szkół nie są wydawane w okresie wakacyjnym, tj. od 24 czerwca (lub innego dnia, który rozpoczyna okres wakacyjny) do końca sierpnia, w czasie ferii zimowych i innych dniach, kiedy szkoły są nieczynne.
Nie wyklucza się możliwości wydawania posiłków w okresie ferii zimowych i w okresie wakacyjnym.
Posiłki dla dzieci przedszkolnych wydawane są w okresie całego roku z wyjątkiem części okresu wakacyjnego, co wynika z indywidualnego harmonogramu pracy przedszkola.

1.2. Szczegółowe godziny wydawania posiłków zostaną określone w odrębnych umowach użyczenia pomieszczeń stołówek (i ewentualnie kuchni) zawartych z poszczególnymi Dyrektorami Szkół i Przedszkoli.

2. Z posiłków korzystać będą osoby wskazane przez MOPS (objęte programem dożywiania).

3. Zamawiający określa wielkość przedmiotu zamówienia w okresie obowiązywania umowy (01.09.2015 - 30.06.2017 r.) na 52.600 posiłków (z tego: 50 000 pełnych obiadów dla uczniów szkół i 2.600 I i II śniadań oraz pełnych obiadów - tzw. całodzienne wyżywienie, wydawanych dla dzieci przedszkolnych).
Szacunkowa liczba posiłków w okresie od 01 września do 31 sierpnia danego roku szkolnego wynosi:
1) 25 000 - pełnych obiadów (wydawanych dla uczniów szkół),
2) 1 300 - I i II śniadań oraz pełnych obiadów - tzw. całodzienne wyżywienie (wydawanych dla dzieci przedszkolnych).


3.1. ILOŚĆ POSIŁKÓW MOŻE ULEC ZMNIEJSZENIU, W ZALEŻNOŚCI OD FAKTYCZNEJ LICZBY OSÓB OBJĘTYCH PROGRAMEM DOŻYWIANIA.

3.2. Z tytułu ewentualnego zmniejszenia wielkości zamówienia Zamawiający nie ponosi żadnych konsekwencji.

4. Informacja o aktualnych opłatach za posiłki.
Dzieci przedszkolne (opłata za pełen obiad + I i II śniadanie): Przedszkole Nr 6 w ZSP- 5.00 zł.
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (opłata za pełen obiad): - 7.02 zł.
5. Sporządzanie posiłków.
5.1. Posiłki dla dzieci w szkole są realizowane w formie pełnego gorącego obiadu, który składa się z: zupy, drugiego dania oraz kompotu lub deseru.

5.1.1. W okresie dekadowym (2 x poniedziałek - piątek) skład posiłków winien przedstawiać się następująco:
- 5 posiłków - zupa + ziemniaki, kasza lub ryż, mięso, surówka, jarzynka + kompot lub deser,
- 2 posiłki - zupa + ziemniaki, ryba, surówka, jarzynka + kompot lub deser,
- 3 posiłki - zupa + danie mączne, surówka, jarzynka lub owoce + kompot lub deser.

5.2. Posiłki dla dzieci w przedszkolu realizowane są w formie żywienia całodziennego tj.:
- pełny obiad (zupa, drugie danie, kompot lub deser),
- pierwsze śniadanie,
- drugie śniadanie.

5.2.1. W okresie dekadowym skład posiłków (dla dzieci przedszkolnych) winien przedstawiać się następująco:

Obiady:
- 5 posiłków - zupa + ziemniaki, kasz lub ryż, mięso, surówka, jarzynka + kompot lub deser;
- 2 posiłki - zupa + ziemniaki, ryba, surówka, jarzynka + kompot lub deser;
- 3 posiłki - zupa + danie mączne, surówka, jarzynka lub owoce+ kompot lub deser.

Pierwsze śniadania:
- 2 posiłki - zupa mleczna (makaron, płatki kukurydziane, płatki owsiane, płatki zbożowe, kluski lane, kasza manna, ryż) + kanapki + owoce lub warzywa;
- 8 posiłków - napoje mleczne + kanapki + owoce lub warzywa.

Drugie śniadania:
- 5 razy (zamiennie): kisiel, budyń, kasza manna z sokiem, ryż z owocami, jogurt + napój mleczny
- 5 razy owoce (sałatka owocowa) + mleko (250 ml).

5.3. Poszczególne składniki posiłków (uśrednione) powinny zawierać co najmniej następujące ilości, z zastrzeżeniem, że ilość składników musi być dostosowana do wieku osób korzystających z posiłków (im starsze dzieci i uczniowie tym ilość winna rosnąć):
- zupa - 350 ml
- ziemniaki - 200 g
- kasza - 200 g
- ryż - 200 g
- mięso, drób (bez kości) - 80 g
- ryba - 120 g
- danie mączne - 300 g
- surówka - 100 g
- jarzynka - 100 g
- kompot lub deser - 200 ml

Dodatkowo posiłki w przedszkolu:
- zupa mleczna - 250 ml
- napoje mleczne - po 250 ml (2 razy).

5.3.1. Podane gramatury dotyczą artykułów żywnościowych po obróbce termicznej.

5.3.2. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę.

5.4. Kaloryczność i inne parametry posiłków muszą być zgodne z odpowiednimi normami zalecanymi w żywieniu dzieci przedszkolnych i szkolnych (np. publikacja: Halina Turlejska, Urszula Pelzner, Lucjan Szponar, Eliza Konecka-Matyjek Zasady racjonalnego żywienia - zalecane racje pokarmowe dla wybranych grup ludności w zakładach żywienia zbiorowego . Wydawnictwo: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr Spółka z o.o. Gdańsk, wydanie II, 2006).

5.4.1. Przygotowywane posiłki powinny być dostosowane do wieku i stanu zdrowia (np. ewentualne diety: bezglutenowa, beztłuszczowa i bezmleczna; alergie) dzieci przedszkolnych i uczniów szkół.

5.5. Wykonawca zobowiązany jest:
- przygotowywać posiłki z naturalnych produktów metodą tradycyjną, nie używając produktów typu instant oraz gotowych produktów (np. mrożonych pierogów, klopsów, gołąbków, itp.),
- oferowane w jadłospisie wędliny powinny być dobrej jakości, mają nie zawierać dodatkowych skrobi, soi, mięso nie może być mechanicznie odkostnione (MMO),
- co najmniej 1 raz w tygodniu przekazać wykaz poszczególnych produktów (składników), z których zostały sporządzone poszczególne posiłki wraz z wykazem gramatury - Dyrektorom Szkół
- w momencie przekazania posiłków gorących na stołówkę odbywać się będzie pomiar temperatury, która powinna wynosić co najmniej 63oC.

6. Potrawy mleczne będą sporządzane na bazie mleka spożywczego - wykluczenie mleka w proszku.
Do przygotowywania potraw będą używane ziemniaki świeże - Zamawiający nie wyraża zgody na stosowanie płatków ziemniaczanych.
Do sporządzania zup oraz sosów warzywnych Wykonawca będzie używał warzyw świeżych lub mrożonych - wykluczenie warzyw suszonych. W jadłospisie należy uwzględnić w możliwie szerokim asortymencie produkty sezonowe - dotyczy to głównie warzyw.

7. Wykonawca musi przestrzegać zaplanowanego jadłospisu ze zwróceniem szczególnej uwagi podczas produkcji na dobór jakościowy i ilościowy surowców (posiłek zgodny z normami Instytutu Żywności i Żywienia), a kaloryczność posiłków musi być zgodna z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.

8. Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi zasadami GHP/GMP oraz normami HACCP w zakresie personelu, warunków produkcji oraz aktualnymi przepisami prawa. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ich przestrzeganie.

9. Posiłki muszą być bezwzględnie świeże i przyrządzane w dniu wydawania posiłku. Posiłki muszą być wydawane w zastawie stołowej, która jest na wyposażeniu stołówki, zakazuje się wydawania posiłków w plastykowych naczyniach,

10. Posiłki muszą być urozmaicone, wysokiej jakości zarówno co do wartości odżywczej, gramatury, jak i estetyki, oraz uwzględniać polską tradycję kulinarną.

11. Wykonawca, najpóźniej na 7 dni przed każdego kolejnego miesiąca świadczenia usługi przedstawi do zatwierdzenia Dyrektorowi Z S-P
propozycję jadłospisu na okres dekadowy, a na kolejny okres dekadowy w terminie do 7-go każdego miesiąca.
12. Wykonawca wyznaczy spośród własnego personelu koordynatora dostaw posiłków do stołówek, którego dane wraz z bezpośrednim nr telefonu zostaną udostępnione Zamawiającemu przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego.

13. Usługi objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonywane zgodnie z:
a) przepisami ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi,
b) zachowaniem przez podmioty zobowiązane zasad Systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP) objęte rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U. UE L139 z 29.04.2004 r.).
c) innymi odpowiednimi przepisami i normami.

14. Ewentualny transport posiłków winien być wykonywany środkami transportu spełniającymi wymagania sanitarne dotyczące środków transportu żywności.

14.1. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dokonywać wszystkich czynności związanych z przygotowywaniem, dostarczaniem i wydawaniem posiłków w szczególności: odebrać i zagospodarować odpady spożywcze (pokonsumpcyjne) powstałe w trakcie świadczenia przedmiotowych usług - niezależnie od ich ilości, przygotowywać i zmywać naczynia.

15. W przypadku awarii sprzętu lub innych nieprzewidzianych zdarzeń Wykonawca jest zobowiązany zapewnić posiłki, o nie gorszej jakości na swój koszt i ryzyko, z innych źródeł - bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego.

16. Wykonawca poda cenę brutto posiłku. Cena powinna uwzględniać wszystkie elementy cenotwórcze.

17. Posiłki będą wydawane w stołówkach wymienionych w punkcie 1.1. przez pracowników Wykonawcy.

18. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy na własny koszt ewentualnych szkód powstałych w trakcie wykonywania usług na terenie szkół i przedszkola, przy których znajdują się stołówki.

19. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli: jakości stosowanych surowców i sposobu ich przechowywania, przebiegu procesów technologicznych, norm żywieniowych, jakości i gramatury posiłków, oceny kaloryczności posiłków (badanie będzie wykonywane przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną), przestrzegania przepisów Sanepidu, BHP i P/Poż. i innych kwestii związanych z przedmiotem zamówienia.

19.1. Na Wykonawcy ciąży obowiązek przedstawienia pomieszczeń i próbek posiłków do kontroli Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

19.2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli przez Dyrektorów Szkół i Prezydium Rady Rodziców jakości serwowanych posiłków.

19.3. Wykonawca ma obowiązek umieszczenia wagi w dostępnym miejsc, aby umożliwić kontrolę gramatury przygotowywanych posiłków.

20. Rozliczenia finansowe Wykonawcy usługi z Zamawiającym odbywać się będą na podstawie ilości faktycznie dostarczonych posiłków i ich ceny jednostkowej.

21. Faktury Wykonawca będzie wystawiał w taki sposób, aby wydzielić każdą ze stołówek (szkół, przedszkoli) z podaniem ilości dostarczonych posiłków i ich ceny jednostkowej.

22. Wynagrodzenie za sukcesywne wykonywanie przedmiotu umowy będzie wypłacane Wykonawcy w terminie 14 dni od daty przyjęcia przez Zamawiającego poprawnie wystawionej faktury za każdy miesiąc świadczonej usługi.

22.1. Fakturę Wykonawca winien wystawić w terminie 7 dni od zakończenia miesiąca, którego faktura dotyczy.

23. Płatność za posiłki zrealizowane w okresie 01 - 23 grudnia: 2015, 2016 r. nastąpi na podstawie faktury wystawionej w dniu 23 grudnia odpowiednio 2015, 2016 r., dostarczonej do MOPS najpóźniej w dniu następnym. Płatność nastąpi do końca grudnia odpowiednio 2015, 2016

24. Płatność za posiłki zrealizowane w okresie 24 - 31 grudnia: 2015, 2016 r. roku nastąpi w styczniu odpowiednio 2016, 2017 roku.

25. Wykonawca zapewni swobodny dostęp organów kontrolujących.

26. Wykonawca, co najmniej raz na 3 miesiące na własny koszt podda się Terenowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lidzbarku Warmińskim badaniu sprawdzającemu ocenę kaloryczności, gramaturę, mikrobiologię posiłków, a protokół pokontrolny przedłoży Zamawiającemu. Stosowane przez Wykonawcę procedury muszą eliminować występowanie ogniw lub źródeł zakażeń.

26.1. Konsekwencje zastrzeżeń i decyzji wydanych przez Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne dotyczące przedmiotu świadczonych usług żywieniowych ponosi Wykonawca.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 71796

Data publikacji: 2015-03-31

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Góreckiego 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Lidzbark Warmiński

Kod pocztowy: 11-100

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 767 80 40

Numer faxu: 089 767 80 53

Regon: 00444509300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia są usługi przygotowywania, dostarczania i wydawania gorących posiłków następującym osobom:
- uczniom szkół podstawowych,
- uczniom gimnazjów,
- dzieciom w przedszkolach,
wskazanym przez MOPS w Lidzbarku Warmińskim.
Wyżej wymienione dzieci i uczniowie są dożywiane w ramach programu rządowego Pomoc państwa w zakresie dożywiania na lata 2014-2020.
- na podstawie uchwały Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania na lata 2014-2020 (M. P., poz. 1024), zwanego dalej programem dożywiania.

Wykonawca oprócz osób wskazanych powyżej będzie też miał bezwzględny obowiązek przygotowywania, dostarczania i wydawania gorących posiłków (I i II śniadania + pełnego obiadu) dzieciom przedszkolnym w Przedszkolu Nr 6 (wchodzącemu w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego) w Lidzbarku Warmińskim nie objętym programem dożywiania - na zasadach określonych w umowie, stanowiącej załącznik nr 6 do niniejszej siwz.

Gorące posiłki wydawane będą w stołówkach zlokalizowanych w budynku szkoły, do której uczęszczają uczniowie lub przedszkola, w którym przebywają dzieci.
Dzierżawa pomieszczeń będzie przedmiotem osobnej umowy z Dyrektorami placówek po uprzednich uzgodnieniach.
Jest również możliwość wydzierżawienia kuchni i gotowania tam obiadów w Zespole Szkolno-Przedszkolny (ZSP) przy ul Polnej. Warunki wynajmu i szczegóły umowy do ustalenia z Dyrektorem placówki.

Posiłki dla uczniów szkół nie są wydawane w okresie wakacyjnym, tj. od 24 czerwca (lub innego dnia, który rozpoczyna okres wakacyjny) do końca sierpnia, w czasie ferii zimowych i innych dniach, kiedy szkoły są nieczynne.
Nie wyklucza się możliwości wydawania posiłków w okresie ferii zimowych i w okresie wakacyjnym.
Posiłki dla dzieci przedszkolnych wydawane są w okresie całego roku z wyjątkiem części okresu wakacyjnego, co wynika z indywidualnego harmonogramu pracy przedszkola.

1.2. Szczegółowe godziny wydawania posiłków zostaną określone w odrębnych umowach użyczenia pomieszczeń stołówek (i ewentualnie kuchni) zawartych z poszczególnymi Dyrektorami Szkół i Przedszkoli.

2. Z posiłków korzystać będą osoby wskazane przez MOPS (objęte programem dożywiania).

3. Zamawiający określa wielkość przedmiotu zamówienia w okresie obowiązywania umowy (01.09.2015 - 30.06.2017 r.) na 52.600 posiłków (z tego: 50 000 pełnych obiadów dla uczniów szkół i 2.600 I i II śniadań oraz pełnych obiadów - tzw. całodzienne wyżywienie, wydawanych dla dzieci przedszkolnych).
Szacunkowa liczba posiłków w okresie od 01 września do 31 sierpnia danego roku szkolnego wynosi:
1) 25 000 - pełnych obiadów (wydawanych dla uczniów szkół),
2) 1 300 - I i II śniadań oraz pełnych obiadów - tzw. całodzienne wyżywienie (wydawanych dla dzieci przedszkolnych).


3.1. ILOŚĆ POSIŁKÓW MOŻE ULEC ZMNIEJSZENIU, W ZALEŻNOŚCI OD FAKTYCZNEJ LICZBY OSÓB OBJĘTYCH PROGRAMEM DOŻYWIANIA.

3.2. Z tytułu ewentualnego zmniejszenia wielkości zamówienia Zamawiający nie ponosi żadnych konsekwencji.

4. Informacja o aktualnych opłatach za posiłki.
Dzieci przedszkolne (opłata za pełen obiad + I i II śniadanie): Przedszkole Nr 6 w ZSP- 5.00 zł.
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (opłata za pełen obiad): - 7.02 zł.
5. Sporządzanie posiłków.
5.1. Posiłki dla dzieci w szkole są realizowane w formie pełnego gorącego obiadu, który składa się z: zupy, drugiego dania oraz kompotu lub deseru.

5.1.1. W okresie dekadowym (2 x poniedziałek - piątek) skład posiłków winien przedstawiać się następująco:
- 5 posiłków - zupa + ziemniaki, kasza lub ryż, mięso, surówka, jarzynka + kompot lub deser,
- 2 posiłki - zupa + ziemniaki, ryba, surówka, jarzynka + kompot lub deser,
- 3 posiłki - zupa + danie mączne, surówka, jarzynka lub owoce + kompot lub deser.

5.2. Posiłki dla dzieci w przedszkolu realizowane są w formie żywienia całodziennego tj.:
- pełny obiad (zupa, drugie danie, kompot lub deser),
- pierwsze śniadanie,
- drugie śniadanie.

5.2.1. W okresie dekadowym skład posiłków (dla dzieci przedszkolnych) winien przedstawiać się następująco:

Obiady:
- 5 posiłków - zupa + ziemniaki, kasz lub ryż, mięso, surówka, jarzynka + kompot lub deser;
- 2 posiłki - zupa + ziemniaki, ryba, surówka, jarzynka + kompot lub deser;
- 3 posiłki - zupa + danie mączne, surówka, jarzynka lub owoce+ kompot lub deser.

Pierwsze śniadania:
- 2 posiłki - zupa mleczna (makaron, płatki kukurydziane, płatki owsiane, płatki zbożowe, kluski lane, kasza manna, ryż) + kanapki + owoce lub warzywa;
- 8 posiłków - napoje mleczne + kanapki + owoce lub warzywa.

Drugie śniadania:
- 5 razy (zamiennie): kisiel, budyń, kasza manna z sokiem, ryż z owocami, jogurt + napój mleczny
- 5 razy owoce (sałatka owocowa) + mleko (250 ml).

5.3. Poszczególne składniki posiłków (uśrednione) powinny zawierać co najmniej następujące ilości, z zastrzeżeniem, że ilość składników musi być dostosowana do wieku osób korzystających z posiłków (im starsze dzieci i uczniowie tym ilość winna rosnąć):
- zupa - 350 ml
- ziemniaki - 200 g
- kasza - 200 g
- ryż - 200 g
- mięso, drób (bez kości) - 80 g
- ryba - 120 g
- danie mączne - 300 g
- surówka - 100 g
- jarzynka - 100 g
- kompot lub deser - 200 ml

Dodatkowo posiłki w przedszkolu:
- zupa mleczna - 250 ml
- napoje mleczne - po 250 ml (2 razy).

5.3.1. Podane gramatury dotyczą artykułów żywnościowych po obróbce termicznej.

5.3.2. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę.

5.4. Kaloryczność i inne parametry posiłków muszą być zgodne z odpowiednimi normami zalecanymi w żywieniu dzieci przedszkolnych i szkolnych (np. publikacja: Halina Turlejska, Urszula Pelzner, Lucjan Szponar, Eliza Konecka-Matyjek Zasady racjonalnego żywienia - zalecane racje pokarmowe dla wybranych grup ludności w zakładach żywienia zbiorowego . Wydawnictwo: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr Spółka z o.o. Gdańsk, wydanie II, 2006).

5.4.1. Przygotowywane posiłki powinny być dostosowane do wieku i stanu zdrowia (np. ewentualne diety: bezglutenowa, beztłuszczowa i bezmleczna; alergie) dzieci przedszkolnych i uczniów szkół.

5.5. Wykonawca zobowiązany jest:
- przygotowywać posiłki z naturalnych produktów metodą tradycyjną, nie używając produktów typu instant oraz gotowych produktów (np. mrożonych pierogów, klopsów, gołąbków, itp.),
- oferowane w jadłospisie wędliny powinny być dobrej jakości, mają nie zawierać dodatkowych skrobi, soi, mięso nie może być mechanicznie odkostnione (MMO),
- co najmniej 1 raz w tygodniu przekazać wykaz poszczególnych produktów (składników), z których zostały sporządzone poszczególne posiłki wraz z wykazem gramatury - Dyrektorom Szkół
- w momencie przekazania posiłków gorących na stołówkę odbywać się będzie pomiar temperatury, która powinna wynosić co najmniej 63oC.

6. Potrawy mleczne będą sporządzane na bazie mleka spożywczego - wykluczenie mleka w proszku.
Do przygotowywania potraw będą używane ziemniaki świeże - Zamawiający nie wyraża zgody na stosowanie płatków ziemniaczanych.
Do sporządzania zup oraz sosów warzywnych Wykonawca będzie używał warzyw świeżych lub mrożonych - wykluczenie warzyw suszonych. W jadłospisie należy uwzględnić w możliwie szerokim asortymencie produkty sezonowe - dotyczy to głównie warzyw.

7. Wykonawca musi przestrzegać zaplanowanego jadłospisu ze zwróceniem szczególnej uwagi podczas produkcji na dobór jakościowy i ilościowy surowców (posiłek zgodny z normami Instytutu Żywności i Żywienia), a kaloryczność posiłków musi być zgodna z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.

8. Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi zasadami GHP/GMP oraz normami HACCP w zakresie personelu, warunków produkcji oraz aktualnymi przepisami prawa. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ich przestrzeganie.

9. Posiłki muszą być bezwzględnie świeże i przyrządzane w dniu wydawania posiłku. Posiłki muszą być wydawane w zastawie stołowej, która jest na wyposażeniu stołówki, zakazuje się wydawania posiłków w plastykowych naczyniach,

10. Posiłki muszą być urozmaicone, wysokiej jakości zarówno co do wartości odżywczej, gramatury, jak i estetyki, oraz uwzględniać polską tradycję kulinarną.

11. Wykonawca, najpóźniej na 7 dni przed każdego kolejnego miesiąca świadczenia usługi przedstawi do zatwierdzenia Dyrektorowi Z S-P
propozycję jadłospisu na okres dekadowy, a na kolejny okres dekadowy w terminie do 7-go każdego miesiąca.
12. Wykonawca wyznaczy spośród własnego personelu koordynatora dostaw posiłków do stołówek, którego dane wraz z bezpośrednim nr telefonu zostaną udostępnione Zamawiającemu przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego.

13. Usługi objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonywane zgodnie z:
a) przepisami ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi,
b) zachowaniem przez podmioty zobowiązane zasad Systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP) objęte rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U. UE L139 z 29.04.2004 r.).
c) innymi odpowiednimi przepisami i normami.

14. Ewentualny transport posiłków winien być wykonywany środkami transportu spełniającymi wymagania sanitarne dotyczące środków transportu żywności.

14.1. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dokonywać wszystkich czynności związanych z przygotowywaniem, dostarczaniem i wydawaniem posiłków w szczególności: odebrać i zagospodarować odpady spożywcze (pokonsumpcyjne) powstałe w trakcie świadczenia przedmiotowych usług - niezależnie od ich ilości, przygotowywać i zmywać naczynia.

15. W przypadku awarii sprzętu lub innych nieprzewidzianych zdarzeń Wykonawca jest zobowiązany zapewnić posiłki, o nie gorszej jakości na swój koszt i ryzyko, z innych źródeł - bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego.

16. Wykonawca poda cenę brutto posiłku. Cena powinna uwzględniać wszystkie elementy cenotwórcze.

17. Posiłki będą wydawane w stołówkach wymienionych w punkcie 1.1. przez pracowników Wykonawcy.

18. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy na własny koszt ewentualnych szkód powstałych w trakcie wykonywania usług na terenie szkół i przedszkola, przy których znajdują się stołówki.

19. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli: jakości stosowanych surowców i sposobu ich przechowywania, przebiegu procesów technologicznych, norm żywieniowych, jakości i gramatury posiłków, oceny kaloryczności posiłków (badanie będzie wykonywane przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną), przestrzegania przepisów Sanepidu, BHP i P/Poż. i innych kwestii związanych z przedmiotem zamówienia.

19.1. Na Wykonawcy ciąży obowiązek przedstawienia pomieszczeń i próbek posiłków do kontroli Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

19.2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli przez Dyrektorów Szkół i Prezydium Rady Rodziców jakości serwowanych posiłków.

19.3. Wykonawca ma obowiązek umieszczenia wagi w dostępnym miejsc, aby umożliwić kontrolę gramatury przygotowywanych posiłków.

20. Rozliczenia finansowe Wykonawcy usługi z Zamawiającym odbywać się będą na podstawie ilości faktycznie dostarczonych posiłków i ich ceny jednostkowej.

21. Faktury Wykonawca będzie wystawiał w taki sposób, aby wydzielić każdą ze stołówek (szkół, przedszkoli) z podaniem ilości dostarczonych posiłków i ich ceny jednostkowej.

22. Wynagrodzenie za sukcesywne wykonywanie przedmiotu umowy będzie wypłacane Wykonawcy w terminie 14 dni od daty przyjęcia przez Zamawiającego poprawnie wystawionej faktury za każdy miesiąc świadczonej usługi.

22.1. Fakturę Wykonawca winien wystawić w terminie 7 dni od zakończenia miesiąca, którego faktura dotyczy.

23. Płatność za posiłki zrealizowane w okresie 01 - 23 grudnia: 2015, 2016 r. nastąpi na podstawie faktury wystawionej w dniu 23 grudnia odpowiednio 2015, 2016 r., dostarczonej do MOPS najpóźniej w dniu następnym. Płatność nastąpi do końca grudnia odpowiednio 2015, 2016

24. Płatność za posiłki zrealizowane w okresie 24 - 31 grudnia: 2015, 2016 r. roku nastąpi w styczniu odpowiednio 2016, 2017 roku.

25. Wykonawca zapewni swobodny dostęp organów kontrolujących.

26. Wykonawca, co najmniej raz na 3 miesiące na własny koszt podda się Terenowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lidzbarku Warmińskim badaniu sprawdzającemu ocenę kaloryczności, gramaturę, mikrobiologię posiłków, a protokół pokontrolny przedłoży Zamawiającemu. Stosowane przez Wykonawcę procedury muszą eliminować występowanie ogniw lub źródeł zakażeń.

26.1. Konsekwencje zastrzeżeń i decyzji wydanych przez Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne dotyczące przedmiotu świadczonych usług żywieniowych ponosi Wykonawca.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2017

Informacja na temat wadium: Nie jest wymagane wniesienie wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik Nr 2 do siwz).

Wiedza i doświadczenie:
Za Wykonawcę posiadającego niezbędną wiedzę i doświadczenie Zamawiający uzna takiego, który w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykaże się posiadanym doświadczeniem w wykonaniu minimum 2 usług żywienia lub dożywania dla minimum 150 osób dziennie każda, w okresie co najmniej 1 roku.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik Nr 2 do siwz).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik Nr 2 do siwz).

Sytuacja ekonomiczna:
Za Wykonawcę, znajdującego się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie zamówienia, Zamawiający uzna takiego, który:
-posiada aktualną polisę ubezpieczeniową lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 300 000 PLN

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
-zmniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy tj. zmniejszenia ceny jednostkowej za posiłek
- zmniejszenie ilości posiłków, w zależności od faktycznej liczby osób objętych programem dożywiania.Z tytułu ewentualnego zmniejszenia wielkości zamówienia Zamawiający nie ponosi żadnych konsekwencji.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim, ul. Góreckiego 7, sekretariat - I piętro

Data składania wniosków, ofert: 10/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim, ul. Góreckiego 7, sekretariat - I piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553200009 (Usługi podawania posiłków)

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.

Podobne przetargi

10490 / 2011-01-21 - Inny: Placówka Oświatowa Samorządu Terytorialnego

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy - Tolkmicko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa - Całodzienne wyżywienie wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim

375618 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół w Młynarach - Młynary (warmińsko-mazurskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i dostawa własnym środkiem transportu posiłków dla uczniów Zespołu Szkół w Młynarach w okresie od 09.09.2013r. do 26.06.2014r.

501936 / 2012-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
USŁUGA RESTAURACYJNA POLEGAJĄCA NA PRZYGOTOWANIU I DOSTAWIE GORĄCYCH POSIŁKÓW DO DOMU KLIENTA MOPS

337538 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozogach - Rozogi (warmińsko-mazurskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie, dowiezienie i wydawanie posiłków w placówkach oświatowych na terenie gminy Rozogi w roku szkolnym 2013/2014

172862 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
PRZYGOTOWYWANIE ZESTAWÓW OBIADOWYCH ORAZ ICH DOSTARCZANIE DO WSKAZANYCH PLACÓWEK W BEŁCHATOWIE

140590 / 2011-06-02 - Inny: państwowa jednotka organizacyjna nieposiadajaca osobowości prawnej

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa przygotowania , dowozu i podania ciepłych posiłków oraz poczęstunków dla 100 uczestników projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój IV współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego przez Warmińsko - Mazurską Wojewódzką Komendę OHP w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Młodzieży w Pasłęku, Środowiskowym Hufcu Pracy w Ostródzie, Środowiskowym Hufcu Pracy w Elblągu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Elblągu

5196 / 2013-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Mszczonów (mazowieckie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Wykonanie wraz z dostarczeniem do szkół i wydaniem: świeżych, gorących posiłków jednodaniowych

257269 / 2008-10-08 - Inny: podmiot prywatny

Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Obsługa cateringowa beneficjentów ostatecznych oraz wykładowców w ramach projektu pn. Uprawnienia TIG i MAG Twoją szansą na lepszą przyszłość. Postępowanie znak: 04/EFS-Spawacz/08

322104 / 2013-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Na wykonanie usługi w zakresie wydawanie posiłków - obiadów w Nowym Sączu na terenie osiedli Barskie, Chruślice, Gołąbkowice, Kochanowskiego, Piątkowa, Westerplatte dla osób dorosłych otrzymujących pomoc społeczną

348742 / 2013-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenia usług w zakresie posiłków - sporządzanie, dostarczanie i wydawanie pełnych obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej

337463 / 2011-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowywanie, dostarczenie i wydanie jednodaniowego gorącego posiłku dziennie osobom z terenu Miasta Ruda Śląska, które własnym staraniem nie mogą go sobie zapewnić