Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

139892 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Prezydent Miasta Piekary ÅšlÄ…skie (Piekary ÅšlÄ…skie)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów, zajęć dodatkowych i dydaktyczno-wyrównawczych i praktyk w ramach pakietu wsparcia oraz wizyt studyjnych w roku 2012 dla uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie w ramach Działania 9.2 PO KL - Podniesienie atrakcyjności jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

Zadanie 1:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu SEP - obsługa i eksploatacja urządzeń elektromagnetycznych do 1 kV przygotowującego do egzaminu państwowego.

Program kursu musi odpowiadać wymogom określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2003, nr 89 poz. 828; Dz. U. 2003, nr 129 poz. 1124 oraz Dz. U. 2005, nr 141 poz. 1189). Kurs powinien zawierać minimum 30 godzin lekcyjnych (45 minut), w tym minimum 12 godzin lekcyjnych (45 minut) praktycznej nauki dla każdego ucznia.

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śl. przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.
Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu państwowego.

Zadanie 2:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu komputerowego ECCC - Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych (poziom zawansowany) dla 11 uczniów.

Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:
1. Sprzęt i programowanie komputerowe: 15 godz.
2. Edycja dokumentów: 15 godz.
3. Obliczenia arkuszowe: 15 godz.
4. Baza danych: 35 godz.
5. Multimedia: 15 godz.
6. Technologie informacyjno-komunikacyjne: 15 godz.
7. Technologie mobilne: 15 godz.
8. Programowanie: 15 godz.
9. Tworzenie aplikacji internetowych: 15 godz.
Razem: 155 godz. lekcyjnych dla każdego ucznia

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie miasta Piekary Śl. w czasie pozalekcyjnym. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ, wskazać dokładny adres miejsca odbywania kursu. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu odpowiednich warunków lokalowych w miejscu kursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Sala musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników liczbę komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu.


Zadanie 3:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu pn.: Prowadzenie małej firmy dla 23 uczniów.

Program kursu musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w liczbie 40-stu godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

1. Formy działalności gospodarczej, prawne aspekty organizacji prowadzenia przedsiębiorstwa: formy organizacyjno prawne małych firm, bank - obowiązek posiadania kont bankowych i dokonywanie rozliczeń w obrocie bezgotówkowym, umowy w obrocie prawnym.
2. Zagadnienia podatkowe: formy opodatkowania działalności gospodarczej, wybór opodatkowania najbardziej korzystny dla uczestników kursu, deklaracje podatkowe.
3. Zasady rachunkowości i system finansowo-księgowy.
4. Komputerowa książka przychodów i rozchodów.
5. Podstawowe zagadnienia prawa pracy.
6. Zasady opracowania biznes planu.
7. Zarządzanie przedsiębiorstwem i prowadzenie firmy.
8. Źródła finansowania firmy: leasing i dzierżawa, franchising, kredyt bankowy i poza bankowy, kontrola finansów.
9. Podstawowe zagadnienia ubezpieczeń społecznych.

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).
Zadanie 4:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu rozszerzonej księgowości wraz z kadrami i płacami dla 8 uczniów.
Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych dla każdego ucznia:
1. Księga Przychodów i rozchodów: 12 godz.
2. Bilans i jego elementy: 12 godz.
3. Prowadzenie dokumentacji księgowej: 6 godz.
4. Rodzaje kont księgowych i ich funkcjonowanie: 18 godz.
5. Zasady prowadzenia ewidencji wynagrodzeń, rozrachunków i podatków: 30 godz.
6. Ewidencja obrotu towarowego: 12 godz.
7. Ewidencja środków pieniężnych: 12 godz.
8. Ewidencja przychodów, kosztów i wyniku finansowego: 10 godz.
9. Płace: 20 godz.
10. Kadry: 20 godz.
11. Rozliczenia z ZUS: 18 godz.
12. Obsługa komputera wraz z obsługą programu finansowo-księgowego: Insert i Płatnik: 70 godz.
Razem: 240 h

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie miasta Piekary Śląskie w czasie pozalekcyjnym. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ, wskazać dokładny adres miejsca odbywania kursu. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu odpowiednich warunków lokalowych w miejscu kursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Sala musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników liczbę komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

Zadanie 5:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu na kierowcę wózków jezdniowych dla 19 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Piekarach Śl.

Program kursu musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:
1. Typy stosowanych wózków jezdniowych: 4 godz. lekcyjne
2. Budowa wózka: 8 godz. lekcyjne
3. Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po obsłudze wózkami: 8 godz. lekcyjne
4. Czynności operatora w czasie pracy wózkami: 8 godz. lekcyjne
5. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa: 4 godz. lekcyjne
6. Wiadomości z zakresu BHP: 8 godz. lekcyjne
7. Cel i zakres działania dozoru technicznego: 4 godz. lekcyjne
8. Wymiana butli gazowej: 9 godz. lekcyjne
9. Razem: 53 godz. lekcyjne
10. Praktyczna nauka jazdy: 15 godz. zegarowych

Części teoretyczna kursu powinna zostać przeprowadzona w dwóch grupach na terenie miasta Piekary Śląskie, w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. Bytomskiej 207 w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko zajęcia kursu bez egzaminu oraz musi uwzględniać zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestniczenia w kursie na kierowcę wózków jezdniowych. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania wózkami jezdniowymi.

Zadanie 6:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu nauki jazdy kat. B dla 35 uczniów.

Do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy wpisani do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodki Szkolenia Kierowców.

Kurs powinien uwzględniać minimum 30 godz. zajęć teoretycznych (godzina zajęć - 45 minut) i minimum 30 godzin zajęć praktycznych (godzina zajęć - 60 minut) dla każdego ucznia. Czas trwania kursu dla jednego ucznia nie powinien być dłuższy niż 1 miesiąc Program kursu powinien obejmować również egzaminy wewnętrzne: teoretyczny i praktyczny, zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów od lekarza uprawnionego do badania kierowców. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Jeżeli uczeń nie uzyska orzeczenia nie będzie mógł przystąpić do kursu. Koszt przeprowadzenia badania lekarskiego nie będzie obciążać Wykonawcy. Na tym etapie Zamawiający nie może przewidzieć, czy wszyscy uczniowie otrzymają takie orzeczenie.

Kurs powinien przebiegać zgodnie z wymaganiami właściwych przepisów prawnych: Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108, poz.908 z późn. zm. tekst jednolity) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów ( Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.).

Część teoretyczna kursu powinna zostać przeprowadzona na terenie miasta Piekary Śl. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ, wskazać dokładny adres miejsca odbywania kursu. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu odpowiednich warunków lokalowych w miejscu kursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytku powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w pomoce dydaktyczne ułatwiające przekazywanie wiadomości uczestnikom kursu. Sala musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).

Część praktyczna kursu powinna zostać przeprowadzona tak, aby początek i koniec każdorazowych zajęć praktycznych miał miejsce na terenie Miasta Piekary Śl.

Wykonawca musi wykazać, że dysponuje odpowiednim potencjałem osobowym i technicznym zdolnym do wykonania zamówienia:
1) co najmniej 4 osobami posiadającymi uprawnienia instruktora nauki prawa jazdy
2) co najmniej 4 pojazdami przystosowanymi do prowadzenia nauki jazdy na kursach prawa jazdy kat. B.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością. Materiały dydaktyczne muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu.

Zadanie 7:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu spawania pn.: Kurs spawania w osłonie gazów aktywnych (MAG) - 135 dla 20 uczniów w dwóch grupach.

Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (1 godzina lekcyjna = 45 minut) w części teoretycznej oraz godzin (1 godzina = 55 minut) w części praktycznej dla każdego ucznia:

Szkolenie teoretyczne:
1. Procesy spajania i pokrewne spawaniu: 2 godz. lekcyjne
2. Rysunek techniczny w spawalnictwie: 2 godz. lekcyjne
3. Materiały podstawowe: 2 godz. lekcyjne
4. Materiały dodatkowe: 2 godz. lekcyjne
5. Podstawy elektrotechniki: 2 godz. lekcyjne
6. Urządzenia i sprzęt do spawania: 2 godz. lekcyjne
7. Technika i technologia spawania: 4 godz. lekcyjne
8. Niezgodności spawalnicze, kontrola i badania złączy spawanych: 2 godz. lekcyjne
9. Konstrukcje spawane i jakość w spawalnictwie: 1 godz. lekcyjna
10. Szkolenie, egzaminowanie, kwalifikowanie, certyfikowanie i uprawnienia spawaczy: 2 godz. lekcyjne
11. Przepisy, wytyczne i normy dotyczące spawalnictwa: 2 godz. lekcyjne
12. Bhp i ppoż. przy pracach spawalniczych: 3 godz. lekcyjne
Razem: 26 godz. lekcyjne

Szkolenie praktyczne:
Instruktaż wstępny - Ćwiczenia: 3 godz. (55 minut)
Ćwiczenia: 117 godz. (55 minut)
Razem: 120 godz.

Części teoretyczna kursu powinna zostać przeprowadzona w dwóch grupach na terenie miasta Piekary Śląskie, w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. Bytomskiej 207 w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko zajęcia kursu bez egzaminu oraz musi uwzględniać zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestniczenia w kursie spawania. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w kursie spawania.
W przypadku jeżeli przepisy prawa przewidują zezwolenia na prowadzenia działalności szkoleniowej objętej programem kursu Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia stosownych zezwoleń.

Zadanie 8:
Zorganizowanie i przeprowadzanie zajęć dodatkowych z języka angielskiego.

W ramach zadania przewiduje się realizację zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla 18 uczniów w dwóch grupach. Zakres przedmiotowy zajęć dodatkowych powinien obejmować poszerzony zakres języka angielskiego, nie pokrywającego się w programie nauczania w technikum i szkole zawodowej i obejmować słownictwo biznesowe z języka angielskiego.

Każda grupa będzie musiała zrealizować 24 godziny lekcyjne zajęć. Pod pojęciem godziny zajęć rozumie się 45 min. Zajęcia będą się odbywały na terenie miasta Piekary Śl. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. M. Curie - Skłodowskiej 49, w salach udostępnionych nieodpłatnie przez szkołę, poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 poz. 400).

Nauczyciel zobowiązany będzie prowadzić dziennik zajęć według wzoru dostarczonego przez Zamawiającego.

Zadanie 9:
Zorganizowanie i przeprowadzanie zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki.

W ramach zadania przewiduje się realizację zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki dla 19 uczniów w dwóch grupach. Zakres przedmiotowy zajęć z matematyki powinien odpowiadać zakresowi nauczania matematyki w klasie trzeciej technikum (1 grupa, licząca 7 osób) oraz klasie czwartej technikum (1 grupa, licząca 12 osób).

Każda grupa będzie musiała zrealizować 24 godziny lekcyjne zajęć. Pod pojęciem godziny zajęć rozumie się 45 min. Zajęcia będą się odbywały na terenie miasta Piekary Śl. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. M. Curie - Skłodowskiej 49, w salach udostępnionych nieodpłatnie przez szkołę, poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 poz. 400).


Zadanie 10:
Organizacja praktyk dla 43 uczniów.

W ramach zadania przewiduje się organizację praktyk w podziale na branże:

1. informatyczną - 31 osób x 20 h (za godzinę uznaje się 60 min.);
2. elektroniczną - 1 osoba x 20 h (za godzinę uznaje się 60 min.);
3. ekonomiczną - 11 osób x 20 h (za godzinę uznaje się 60 min.).

Liczba godzin praktyk przypadająca na jedną osobę, wynosi 20h. Praktyki powinny się odbywać jedynie w dni robocze poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Ostateczny harmonogram praktyk powinien zostać przekazany 5 dni przed rozpoczęciem pierwszej praktyki do Biura Projektu i zaakceptowany przez Koordynatora Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1.

Wykonawca otrzyma od Biura projektu listę uczniów, którzy będą uczestniczyć w praktykach. Praktyki zajęć muszą się odbywać według programu (dla każdej branży z osobna) przedstawionego przez Wykonawcę i zaakceptowanego przez Biuro Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1. Program praktyk nie może pokrywać się z programem praktyk szkolnych, który jest załącznikiem nr do SIWZ.

Wykonawca musi prowadzić indywidualną kartę praktyk dla każdego z uczniów. Każdy uczeń powinien mieć opiekuna praktyk. Do zakresu obowiązków opiekuna będzie należało: systematyczne prowadzenie dokumentacji w postaci list obecności i dzienników praktyk, utrzymanie stałego kontaktu z uczestnikiem praktyki. Wykonawca przygotuje i dostarczy Zamawiającemu zaświadczenia potwierdzające odbycie praktyk, potwierdzone przez przedsiębiorstwo, w której odbywały się praktyki.

Zadanie 11:
Zorganizowanie wizyt studyjnych u pracodawców dla 75 uczniów

Wizyty studyjne powinny się odbywać w 4 grupach z zapewnioną opieką (2 opiekunów dla jednej grupy) oraz zorganizowanym transportem dla uczestników wizyty studyjnej do miejsca wizyty studyjnej z miasta Piekary Śl. oraz z miejsca wizyty studyjnej do miasta Piekary Śl. Wizyty studyjne powinny odbywać się na terenie województwa śląskiego i trwać min. 5 godzin zegarowych. Organizator wizyt studyjnych powinien posiadać aktualne ubezpieczenie organizatora od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody powstałe przez uczniów w miejscu wizyty studyjnej.

Celem wizyt studyjnych jest m.in. zaznajomienie się uczniów ze specyfiką pracy w danym zawodzie oraz nawiązanie kontaktu uczniów z pracodawcą.

Wizyty studyjne powinny odbyć się u pracodawców w następujących branżach:
1. informatyczno-elektroniczna - 1 grupa (33 uczniów) w zakładzie zatrudniającym min. 20 osób.
2. ekonomiczna - 1 grupa (11 uczniów) w zakładzie zatrudniającym min. 20 osób.
3. gastronomiczna (piekarz, cukiernik, kucharz) - 1 grupa (11 uczniów) w hotelu zatrudniającym min. 20 osób, działającym od min. 3 lat w województwie śląskim.
4. mechaniczna (blacharz,lakiernik,mechanik samochodowy) - 1 grupa (20 osób) w zakładzie zatrudniającym min. 40 osób.

Wizyty studyjne muszą odbywać się według programu wizyty studyjnej (dla każdej branży z osobna) przedstawionego przez Wykonawcę i zaakceptowanego przez Biuro Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zadanie 12:
Program kursu musi obejmować określoną liczbą godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

Część teoretyczna - 2 godziny
Część praktyczna - 10 godzin

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śl. przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu państwowego.

W przypadku jeżeli przepisy prawa przewidują zezwolenia na prowadzenia działalności szkoleniowej objętej programem kursu, Wykonawca jest zobowiązany do posiadania stosownych zezwoleń.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 139892

Data publikacji: 2012-04-30

Nazwa: Prezydent Miasta Piekary Śląskie

Ulica: ul. Bytomska 84

Numer domu: 84

Miejscowość: Piekary Śląskie

Kod pocztowy: 41-940

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 3939337

Numer faxu: (032) 287 22 69

Adres strony internetowej: www.um.piekary.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów, zajęć dodatkowych i dydaktyczno-wyrównawczych i praktyk w ramach pakietu wsparcia oraz wizyt studyjnych w roku 2012 dla uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie w ramach Działania 9.2 PO KL - Podniesienie atrakcyjności jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zadanie 1:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu SEP - obsługa i eksploatacja urządzeń elektromagnetycznych do 1 kV przygotowującego do egzaminu państwowego.

Program kursu musi odpowiadać wymogom określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2003, nr 89 poz. 828; Dz. U. 2003, nr 129 poz. 1124 oraz Dz. U. 2005, nr 141 poz. 1189). Kurs powinien zawierać minimum 30 godzin lekcyjnych (45 minut), w tym minimum 12 godzin lekcyjnych (45 minut) praktycznej nauki dla każdego ucznia.

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śl. przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.
Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu państwowego.

Zadanie 2:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu komputerowego ECCC - Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych (poziom zawansowany) dla 11 uczniów.

Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:
1. Sprzęt i programowanie komputerowe: 15 godz.
2. Edycja dokumentów: 15 godz.
3. Obliczenia arkuszowe: 15 godz.
4. Baza danych: 35 godz.
5. Multimedia: 15 godz.
6. Technologie informacyjno-komunikacyjne: 15 godz.
7. Technologie mobilne: 15 godz.
8. Programowanie: 15 godz.
9. Tworzenie aplikacji internetowych: 15 godz.
Razem: 155 godz. lekcyjnych dla każdego ucznia

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie miasta Piekary Śl. w czasie pozalekcyjnym. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ, wskazać dokładny adres miejsca odbywania kursu. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu odpowiednich warunków lokalowych w miejscu kursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Sala musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników liczbę komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu.


Zadanie 3:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu pn.: Prowadzenie małej firmy dla 23 uczniów.

Program kursu musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w liczbie 40-stu godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

1. Formy działalności gospodarczej, prawne aspekty organizacji prowadzenia przedsiębiorstwa: formy organizacyjno prawne małych firm, bank - obowiązek posiadania kont bankowych i dokonywanie rozliczeń w obrocie bezgotówkowym, umowy w obrocie prawnym.
2. Zagadnienia podatkowe: formy opodatkowania działalności gospodarczej, wybór opodatkowania najbardziej korzystny dla uczestników kursu, deklaracje podatkowe.
3. Zasady rachunkowości i system finansowo-księgowy.
4. Komputerowa książka przychodów i rozchodów.
5. Podstawowe zagadnienia prawa pracy.
6. Zasady opracowania biznes planu.
7. Zarządzanie przedsiębiorstwem i prowadzenie firmy.
8. Źródła finansowania firmy: leasing i dzierżawa, franchising, kredyt bankowy i poza bankowy, kontrola finansów.
9. Podstawowe zagadnienia ubezpieczeń społecznych.

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).
Zadanie 4:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu rozszerzonej księgowości wraz z kadrami i płacami dla 8 uczniów.
Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych dla każdego ucznia:
1. Księga Przychodów i rozchodów: 12 godz.
2. Bilans i jego elementy: 12 godz.
3. Prowadzenie dokumentacji księgowej: 6 godz.
4. Rodzaje kont księgowych i ich funkcjonowanie: 18 godz.
5. Zasady prowadzenia ewidencji wynagrodzeń, rozrachunków i podatków: 30 godz.
6. Ewidencja obrotu towarowego: 12 godz.
7. Ewidencja środków pieniężnych: 12 godz.
8. Ewidencja przychodów, kosztów i wyniku finansowego: 10 godz.
9. Płace: 20 godz.
10. Kadry: 20 godz.
11. Rozliczenia z ZUS: 18 godz.
12. Obsługa komputera wraz z obsługą programu finansowo-księgowego: Insert i Płatnik: 70 godz.
Razem: 240 h

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie miasta Piekary Śląskie w czasie pozalekcyjnym. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ, wskazać dokładny adres miejsca odbywania kursu. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu odpowiednich warunków lokalowych w miejscu kursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Sala musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników liczbę komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

Zadanie 5:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu na kierowcę wózków jezdniowych dla 19 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Piekarach Śl.

Program kursu musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:
1. Typy stosowanych wózków jezdniowych: 4 godz. lekcyjne
2. Budowa wózka: 8 godz. lekcyjne
3. Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po obsłudze wózkami: 8 godz. lekcyjne
4. Czynności operatora w czasie pracy wózkami: 8 godz. lekcyjne
5. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa: 4 godz. lekcyjne
6. Wiadomości z zakresu BHP: 8 godz. lekcyjne
7. Cel i zakres działania dozoru technicznego: 4 godz. lekcyjne
8. Wymiana butli gazowej: 9 godz. lekcyjne
9. Razem: 53 godz. lekcyjne
10. Praktyczna nauka jazdy: 15 godz. zegarowych

Części teoretyczna kursu powinna zostać przeprowadzona w dwóch grupach na terenie miasta Piekary Śląskie, w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. Bytomskiej 207 w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko zajęcia kursu bez egzaminu oraz musi uwzględniać zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestniczenia w kursie na kierowcę wózków jezdniowych. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania wózkami jezdniowymi.

Zadanie 6:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu nauki jazdy kat. B dla 35 uczniów.

Do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy wpisani do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodki Szkolenia Kierowców.

Kurs powinien uwzględniać minimum 30 godz. zajęć teoretycznych (godzina zajęć - 45 minut) i minimum 30 godzin zajęć praktycznych (godzina zajęć - 60 minut) dla każdego ucznia. Czas trwania kursu dla jednego ucznia nie powinien być dłuższy niż 1 miesiąc Program kursu powinien obejmować również egzaminy wewnętrzne: teoretyczny i praktyczny, zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów od lekarza uprawnionego do badania kierowców. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Jeżeli uczeń nie uzyska orzeczenia nie będzie mógł przystąpić do kursu. Koszt przeprowadzenia badania lekarskiego nie będzie obciążać Wykonawcy. Na tym etapie Zamawiający nie może przewidzieć, czy wszyscy uczniowie otrzymają takie orzeczenie.

Kurs powinien przebiegać zgodnie z wymaganiami właściwych przepisów prawnych: Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108, poz.908 z późn. zm. tekst jednolity) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów ( Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.).

Część teoretyczna kursu powinna zostać przeprowadzona na terenie miasta Piekary Śl. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ, wskazać dokładny adres miejsca odbywania kursu. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu odpowiednich warunków lokalowych w miejscu kursu, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytku powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w pomoce dydaktyczne ułatwiające przekazywanie wiadomości uczestnikom kursu. Sala musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).

Część praktyczna kursu powinna zostać przeprowadzona tak, aby początek i koniec każdorazowych zajęć praktycznych miał miejsce na terenie Miasta Piekary Śl.

Wykonawca musi wykazać, że dysponuje odpowiednim potencjałem osobowym i technicznym zdolnym do wykonania zamówienia:
1) co najmniej 4 osobami posiadającymi uprawnienia instruktora nauki prawa jazdy
2) co najmniej 4 pojazdami przystosowanymi do prowadzenia nauki jazdy na kursach prawa jazdy kat. B.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością. Materiały dydaktyczne muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu.

Zadanie 7:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu spawania pn.: Kurs spawania w osłonie gazów aktywnych (MAG) - 135 dla 20 uczniów w dwóch grupach.

Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (1 godzina lekcyjna = 45 minut) w części teoretycznej oraz godzin (1 godzina = 55 minut) w części praktycznej dla każdego ucznia:

Szkolenie teoretyczne:
1. Procesy spajania i pokrewne spawaniu: 2 godz. lekcyjne
2. Rysunek techniczny w spawalnictwie: 2 godz. lekcyjne
3. Materiały podstawowe: 2 godz. lekcyjne
4. Materiały dodatkowe: 2 godz. lekcyjne
5. Podstawy elektrotechniki: 2 godz. lekcyjne
6. Urządzenia i sprzęt do spawania: 2 godz. lekcyjne
7. Technika i technologia spawania: 4 godz. lekcyjne
8. Niezgodności spawalnicze, kontrola i badania złączy spawanych: 2 godz. lekcyjne
9. Konstrukcje spawane i jakość w spawalnictwie: 1 godz. lekcyjna
10. Szkolenie, egzaminowanie, kwalifikowanie, certyfikowanie i uprawnienia spawaczy: 2 godz. lekcyjne
11. Przepisy, wytyczne i normy dotyczące spawalnictwa: 2 godz. lekcyjne
12. Bhp i ppoż. przy pracach spawalniczych: 3 godz. lekcyjne
Razem: 26 godz. lekcyjne

Szkolenie praktyczne:
Instruktaż wstępny - Ćwiczenia: 3 godz. (55 minut)
Ćwiczenia: 117 godz. (55 minut)
Razem: 120 godz.

Części teoretyczna kursu powinna zostać przeprowadzona w dwóch grupach na terenie miasta Piekary Śląskie, w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. Bytomskiej 207 w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko zajęcia kursu bez egzaminu oraz musi uwzględniać zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczestniczenia w kursie spawania. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w kursie spawania.
W przypadku jeżeli przepisy prawa przewidują zezwolenia na prowadzenia działalności szkoleniowej objętej programem kursu Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia stosownych zezwoleń.

Zadanie 8:
Zorganizowanie i przeprowadzanie zajęć dodatkowych z języka angielskiego.

W ramach zadania przewiduje się realizację zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla 18 uczniów w dwóch grupach. Zakres przedmiotowy zajęć dodatkowych powinien obejmować poszerzony zakres języka angielskiego, nie pokrywającego się w programie nauczania w technikum i szkole zawodowej i obejmować słownictwo biznesowe z języka angielskiego.

Każda grupa będzie musiała zrealizować 24 godziny lekcyjne zajęć. Pod pojęciem godziny zajęć rozumie się 45 min. Zajęcia będą się odbywały na terenie miasta Piekary Śl. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. M. Curie - Skłodowskiej 49, w salach udostępnionych nieodpłatnie przez szkołę, poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 poz. 400).

Nauczyciel zobowiązany będzie prowadzić dziennik zajęć według wzoru dostarczonego przez Zamawiającego.

Zadanie 9:
Zorganizowanie i przeprowadzanie zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki.

W ramach zadania przewiduje się realizację zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki dla 19 uczniów w dwóch grupach. Zakres przedmiotowy zajęć z matematyki powinien odpowiadać zakresowi nauczania matematyki w klasie trzeciej technikum (1 grupa, licząca 7 osób) oraz klasie czwartej technikum (1 grupa, licząca 12 osób).

Każda grupa będzie musiała zrealizować 24 godziny lekcyjne zajęć. Pod pojęciem godziny zajęć rozumie się 45 min. Zajęcia będą się odbywały na terenie miasta Piekary Śl. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. M. Curie - Skłodowskiej 49, w salach udostępnionych nieodpłatnie przez szkołę, poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 poz. 400).


Zadanie 10:
Organizacja praktyk dla 43 uczniów.

W ramach zadania przewiduje się organizację praktyk w podziale na branże:

1. informatyczną - 31 osób x 20 h (za godzinę uznaje się 60 min.);
2. elektroniczną - 1 osoba x 20 h (za godzinę uznaje się 60 min.);
3. ekonomiczną - 11 osób x 20 h (za godzinę uznaje się 60 min.).

Liczba godzin praktyk przypadająca na jedną osobę, wynosi 20h. Praktyki powinny się odbywać jedynie w dni robocze poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Ostateczny harmonogram praktyk powinien zostać przekazany 5 dni przed rozpoczęciem pierwszej praktyki do Biura Projektu i zaakceptowany przez Koordynatora Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1.

Wykonawca otrzyma od Biura projektu listę uczniów, którzy będą uczestniczyć w praktykach. Praktyki zajęć muszą się odbywać według programu (dla każdej branży z osobna) przedstawionego przez Wykonawcę i zaakceptowanego przez Biuro Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1. Program praktyk nie może pokrywać się z programem praktyk szkolnych, który jest załącznikiem nr do SIWZ.

Wykonawca musi prowadzić indywidualną kartę praktyk dla każdego z uczniów. Każdy uczeń powinien mieć opiekuna praktyk. Do zakresu obowiązków opiekuna będzie należało: systematyczne prowadzenie dokumentacji w postaci list obecności i dzienników praktyk, utrzymanie stałego kontaktu z uczestnikiem praktyki. Wykonawca przygotuje i dostarczy Zamawiającemu zaświadczenia potwierdzające odbycie praktyk, potwierdzone przez przedsiębiorstwo, w której odbywały się praktyki.

Zadanie 11:
Zorganizowanie wizyt studyjnych u pracodawców dla 75 uczniów

Wizyty studyjne powinny się odbywać w 4 grupach z zapewnioną opieką (2 opiekunów dla jednej grupy) oraz zorganizowanym transportem dla uczestników wizyty studyjnej do miejsca wizyty studyjnej z miasta Piekary Śl. oraz z miejsca wizyty studyjnej do miasta Piekary Śl. Wizyty studyjne powinny odbywać się na terenie województwa śląskiego i trwać min. 5 godzin zegarowych. Organizator wizyt studyjnych powinien posiadać aktualne ubezpieczenie organizatora od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody powstałe przez uczniów w miejscu wizyty studyjnej.

Celem wizyt studyjnych jest m.in. zaznajomienie się uczniów ze specyfiką pracy w danym zawodzie oraz nawiązanie kontaktu uczniów z pracodawcą.

Wizyty studyjne powinny odbyć się u pracodawców w następujących branżach:
1. informatyczno-elektroniczna - 1 grupa (33 uczniów) w zakładzie zatrudniającym min. 20 osób.
2. ekonomiczna - 1 grupa (11 uczniów) w zakładzie zatrudniającym min. 20 osób.
3. gastronomiczna (piekarz, cukiernik, kucharz) - 1 grupa (11 uczniów) w hotelu zatrudniającym min. 20 osób, działającym od min. 3 lat w województwie śląskim.
4. mechaniczna (blacharz,lakiernik,mechanik samochodowy) - 1 grupa (20 osób) w zakładzie zatrudniającym min. 40 osób.

Wizyty studyjne muszą odbywać się według programu wizyty studyjnej (dla każdej branży z osobna) przedstawionego przez Wykonawcę i zaakceptowanego przez Biuro Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zadanie 12:
Program kursu musi obejmować określoną liczbą godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

Część teoretyczna - 2 godziny
Część praktyczna - 10 godzin

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śl. przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne, zgodne z zakresem tematycznym kursu, które z chwilą przekazania uczestnikom staną się ich własnością oraz przygotuje i wyda uczestnikom, którzy ukończyli kurs zaświadczenie informujące o uczestnictwie w kursie. Zaświadczenie ma zawierać nazwę kursu, termin realizacji, wymiar godzin oraz program. Materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie muszą być opatrzone w informację o współfinansowaniu kursu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki). Oferowana cena kursu musi uwzględniać tylko przeprowadzenie zajęć bez ceny egzaminu państwowego.

W przypadku jeżeli przepisy prawa przewidują zezwolenia na prowadzenia działalności szkoleniowej objętej programem kursu, Wykonawca jest zobowiązany do posiadania stosownych zezwoleń.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 12

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Potencjał techniczny:
zadanie 6 - dysponowanie co najmniej 4 pojazdami przystosowanymi do prowadzenia nauki jazdy na kursach prawa jazdy kat. B

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zadanie 6 - dysponowanie co najmniej 4 osobami posiadającymi uprawnienia instruktora nauki prawa jazdy oraz co najmniej 4 pojazdami przystosowanymi do prowadzenia nauki jazdy na kursach prawa jazdy kat. B
Zadanie 8 - osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli
nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 50 poz. 400);
Zadanie 9 - osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji
wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli
nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 50 poz. 400);

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian do umowy w przypadkach gdy konieczność zmiany terminu realizacji wynika z:
- działaniem siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego;
- brakiem zainteresowania uczniów uczestnictwem w kursie;
- koniecznością wykonania zamówień dodatkowych.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.piekary.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84 pokój 218

Data składania wniosków, ofert: 10/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84 pokój 218

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu SEP - obsługa i eksploatacja urządzeń elektromagnetycznych do 1 kV przygotowującego do egzaminu państwowego dla 17 uczniów.

Opis:
Program kursu musi odpowiadać wymogom określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2003, nr 89 poz. 828; Dz. U. 2003, nr 129 poz. 1124 oraz Dz. U. 2005, nr 141 poz. 1189). Kurs powinien zawierać minimum 30 godzin lekcyjnych (45 minut), w tym minimum 12 godzin lekcyjnych (45 minut) praktycznej nauki dla każdego ucznia.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 22/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu komputerowego ECCC - Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych (poziom zawansowany) dla 11 uczniów.

Opis:
Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:
1. Sprzęt i programowanie komputerowe: 15 godz.
2. Edycja dokumentów: 15 godz.
3. Obliczenia arkuszowe: 15 godz.
4. Baza danych: 35 godz.
5. Multimedia: 15 godz.
6. Technologie informacyjno-komunikacyjne: 15 godz.
7. Technologie mobilne: 15 godz.
8. Programowanie: 15 godz.
9. Tworzenie aplikacji internetowych: 15 godz.
Razem: 155 godz. lekcyjnych dla każdego ucznia.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu pn. Prowadzenie małej firmy dla 23 uczniów

Opis:
Program kursu musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w liczbie 40-stu godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

1. Formy działalności gospodarczej, prawne aspekty organizacji prowadzenia przedsiębiorstwa: formy organizacyjno prawne małych firm, bank - obowiązek posiadania kont bankowych i dokonywanie rozliczeń w obrocie bezgotówkowym, umowy w obrocie prawnym.
2. Zagadnienia podatkowe: formy opodatkowania działalności gospodarczej, wybór opodatkowania najbardziej korzystny dla uczestników kursu, deklaracje podatkowe.
3. Zasady rachunkowości i system finansowo-księgowy.
4. Komputerowa książka przychodów i rozchodów.
5. Podstawowe zagadnienia prawa pracy.
6. Zasady opracowania biznes planu.
7. Zarządzanie przedsiębiorstwem i prowadzenie firmy.
8. Źródła finansowania firmy: leasing i dzierżawa, franchising, kredyt bankowy i poza bankowy, kontrola finansów.
9. Podstawowe zagadnienia ubezpieczeń społecznych.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu rozszerzonej księgowości wraz z kadrami i płacami dla 8 uczniów.

Opis:
Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych dla każdego ucznia:

1. Księga Przychodów i rozchodów: 12 godz.
2. Bilans i jego elementy: 12 godz.
3. Prowadzenie dokumentacji księgowej: 6 godz.
4. Rodzaje kont księgowych i ich funkcjonowanie: 18 godz.
5. Zasady prowadzenia ewidencji wynagrodzeń, rozrachunków i podatków: 30 godz.
6. Ewidencja obrotu towarowego: 12 godz.
7. Ewidencja środków pieniężnych: 12 godz.
8. Ewidencja przychodów, kosztów i wyniku finansowego: 10 godz.
9. Płace: 20 godz.
10. Kadry: 20 godz.
11. Rozliczenia z ZUS: 18 godz.
12. Obsługa komputera wraz z obsługą programu finansowo-księgowego: Insert i Płatnik: 70 godz.
Razem: 240 h

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu na kierowcę wózków jezdniowych dla 19 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Piekarach Śląskich

Opis:
Program kursu musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

1. Typy stosowanych wózków jezdniowych: 4 godz. lekcyjne
2. Budowa wózka: 8 godz. lekcyjne
3. Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po obsłudze wózkami: 8 godz. lekcyjne
4. Czynności operatora w czasie pracy wózkami: 8 godz. lekcyjne
5. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa: 4 godz. lekcyjne
6. Wiadomości z zakresu BHP: 8 godz. lekcyjne
7. Cel i zakres działania dozoru technicznego: 4 godz. lekcyjne
8. Wymiana butli gazowej: 9 godz. lekcyjne
9. Razem: 53 godz. lekcyjne

10. Praktyczna nauka jazdy: 15 godz. zegarowych

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu nauki jazdy kat. B dla 35 uczniów

Opis:
Do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy wpisani do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodki Szkolenia Kierowców.

Kurs powinien uwzględniać minimum 30 godz. zajęć teoretycznych (godzina zajęć - 45 minut) i minimum 30 godzin zajęć praktycznych (godzina zajęć - 60 minut) dla każdego ucznia. Czas trwania kursu dla jednego ucznia nie powinien być dłuższy niż 1 miesiąc Program kursu powinien obejmować również egzaminy wewnętrzne: teoretyczny i praktyczny, zorganizowanie odpowiednich badań lekarskich i wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów od lekarza uprawnionego do badania kierowców. Do kursu mogą przystąpić uczniowie, którzy uzyskają orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Jeżeli uczeń nie uzyska orzeczenia nie będzie mógł przystąpić do kursu. Koszt przeprowadzenia badania lekarskiego nie będzie obciążać Wykonawcy. Na tym etapie Zamawiający nie może przewidzieć, czy wszyscy uczniowie otrzymają takie orzeczenie.

Kurs powinien przebiegać zgodnie z wymaganiami właściwych przepisów prawnych: Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108, poz.908 z późn. zm. tekst jednolity) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów ( Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.)

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu spawania pn.: Kurs spawania w osłonie gazów aktywnych (MAG) - 135 dla 20 uczniów

Opis:
Program szkolenia musi obejmować następujący zakres przedmiotowy w określonej liczbie godzin lekcyjnych (1 godzina lekcyjna = 45 minut) w części teoretycznej oraz godzin (1 godzina = 55 minut) w części praktycznej dla każdego ucznia:

Szkolenie teoretyczne:
1. Procesy spajania i pokrewne spawaniu: 2 godz. lekcyjne
2. Rysunek techniczny w spawalnictwie: 2 godz. lekcyjne
3. Materiały podstawowe: 2 godz. lekcyjne
4. Materiały dodatkowe: 2 godz. lekcyjne
5. Podstawy elektrotechniki: 2 godz. lekcyjne
6. Urządzenia i sprzęt do spawania: 2 godz. lekcyjne
7. Technika i technologia spawania: 4 godz. lekcyjne
8. Niezgodności spawalnicze, kontrola i badania złączy spawanych: 2 godz. lekcyjne
9. Konstrukcje spawane i jakość w spawalnictwie: 1 godz. lekcyjna
10. Szkolenie, egzaminowanie, kwalifikowanie, certyfikowanie i uprawnienia spawaczy: 2 godz. lekcyjne
11. Przepisy, wytyczne i normy dotyczące spawalnictwa: 2 godz. lekcyjne
12. Bhp i ppoż. przy pracach spawalniczych: 3 godz. lekcyjne
Razem: 26 godz. lekcyjne

Szkolenie praktyczne:
Instruktaż wstępny - Ćwiczenia: 3 godz. (55 minut)
Ćwiczenia: 117 godz. (55 minut)
Razem: 120 godz.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla 18 uczniów

Opis:
W ramach zadania przewiduje się realizację zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla 18 uczniów w dwóch grupach. Zakres przedmiotowy zajęć dodatkowych powinien obejmować poszerzony zakres języka angielskiego, nie pokrywającego się w programie nauczania w technikum i szkole zawodowej i obejmować słownictwo biznesowe z języka angielskiego.

Każda grupa będzie musiała zrealizować 24 godziny lekcyjne zajęć. Pod pojęciem godziny zajęć rozumie się 45 min. Zajęcia będą się odbywały na terenie miasta Piekary Śląskie w Zespole Szkół nr 1 przy ul. M. Curie - Skłodowskiej 49, w salach udostępnionych nieodpłatnie przez szkołę, poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 poz. 400).

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 9

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki dla 19 uczniów

Opis:
W ramach zadania przewiduje się realizację zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z matematyki dla 19 uczniów w dwóch grupach. Zakres przedmiotowy zajęć z matematyki powinien odpowiadać zakresowi nauczania matematyki w klasie trzeciej technikum (1 grupa, licząca 7 osób) oraz klasie czwartej technikum (1 grupa, licząca 12 osób).

Każda grupa będzie musiała zrealizować 24 godziny lekcyjne zajęć. Pod pojęciem godziny zajęć rozumie się 45 min. Zajęcia będą się odbywały na terenie miasta Piekary Śląskie w Zespole Szkół nr 1 przy ul. M. Curie - Skłodowskiej 49, w salach udostępnionych nieodpłatnie przez szkołę, poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Osoby prowadzące zajęcia muszą spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 50 poz. 400).

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 10

Nazwa: Organizacja praktyk dla 43 uczniów

Opis:
W ramach zadania przewiduje się organizację praktyk dla 43 uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Piekar Śląskich w terminie od 01.06.2012 r do 31.08.2012 r. w podziale na branże:

1. informatyczną - 31 osób x 20 h (za godzinę uznaje się 60 minut);
2. elektroniczną - 1 osoba x 20 h (za godzinę uznaje się 60 minut);
3. ekonomiczną - 11 osób x 20 h (za godzinę uznaje się 60 minut).

Liczba godzin praktyk przypadająca na jedną osobę, wynosi 20h. Praktyki powinny się odbywać jedynie w dni robocze poza godzinami lekcyjnymi uczniów. Ostateczny harmonogram praktyk powinien zostać przekazany 5 dni przed rozpoczęciem pierwszej praktyki do Biura Projektu i zaakceptowany przez Koordynatora Projektu oraz Kierownika Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół nr 1.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 11

Nazwa:
Zorganizowanie wizyt studyjnych u pracodawców dla 75 uczniów

Opis:
Wizyty studyjne powinny się odbywać w 4 grupach z zapewnioną opieką (2 opiekunów dla jednej grupy) oraz zorganizowanym transportem dla uczestników wizyty studyjnej do miejsca wizyty studyjnej z miasta Piekary Śląskie oraz z miejsca wizyty studyjnej do miasta Piekary Śląskie. Wizyty studyjne powinny odbywać się na terenie województwa śląskiego i trwać min. 5 godzin zegarowych. Organizator wizyt studyjnych powinien posiadać aktualne ubezpieczenie organizatora od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody powstałe przez uczniów w miejscu wizyty studyjnej.

Celem wizyt studyjnych jest m.in. zaznajomienie się uczniów ze specyfiką pracy w danym zawodzie oraz nawiązanie kontaktu uczniów z pracodawcą.

Wizyty studyjne powinny odbyć się u pracodawców w następujących branżach:
1. informatyczno-elektroniczna - 1 grupa (33 uczniów) w zakładzie zatrudniającym min. 20 osób.
2. ekonomiczna - 1 grupa (11 uczniów) w zakładzie zatrudniającym min. 20 osób.
3. gastronomiczna (piekarz, cukiernik, kucharz) - 1 grupa (11 uczniów) w hotelu zatrudniającym min. 20 osób, działającym od min. 3 lat w województwie śląskim.
4. mechaniczna (blacharz,lakiernik,mechanik samochodowy) - 1 grupa (20 osób) w zakładzie zatrudniającym min. 40 osób.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 12

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzanie kursu obsługa kasy fiskalnej dla 8 uczniów

Opis:
Program kursu musi obejmować określoną liczbą godzin lekcyjnych (pod pojęciem godziny lekcyjnej rozumie się 45 minut) dla każdego ucznia:

Część teoretyczna - 2 godziny
Część praktyczna - 10 godzin

Kurs powinien zostać przeprowadzony na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 49, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Zamawiającego w czasie pozalekcyjnym.

Kody CPV:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Czas: D

Data zakończenia: 04/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

215034 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Buczkowicach - Buczkowice (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
Usługę opieki nad realizacją zajęć rekreacyjnych w ramach projektu N@uka to jest to! Większe szanse edukacyjne w Gminie Buczkowice współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

242516 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Buczkowicach - Buczkowice (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
Usługę opieki nad realizacją zajęć rekreacyjnych w ramach projektu N@uka to jest to! Większe szanse edukacyjne w Gminie Buczkowice współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

368368 / 2013-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
Usługa przeprowadzenia warsztatu tworzenia profesjonalnej strony internetowej w V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Częstochowie, na potrzeby projektu pn. Zaplanuj swoją karierę.

78307 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
Usługa przeprowadzenia zajęć specjalistycznych w ramach zajęć pozalekcyjnych w Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym Specjalnym (przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej), dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa - na potrzeby projektu Zaplanuj swoją karierę

60066 / 2012-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
PROWADZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, JĘZYKA NIEMIECKIEGO, MATEMATYKI, FIZYKI, JĘZYKA POLSKIEGO, ZAJĘĆ Z ORIENTACJI I PORADNICTWA ZAWODOWEGO ORAZ ZAJĘĆ RÓWNOŚCIOWYCH ZWALCZAJĄCYCH STEREOTYPY Z PODZIAŁEM NA PŁEĆ DLA PROJEKTU MUNDURÓWKA CAŁA NAPRZÓD. PROGRAM ROZWOJOWY XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO.

95944 / 2014-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych na potrzeby projektu pn. Praktyka czyni mistrza - 2 części. Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój Wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Część 1: Przeprowadzenie kursu aplikacji folii reklamowych Część 2: Przeprowadzenie kursu fotografii reklamowej

209335 / 2013-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)
Przeprowadzenie warsztatów profilowanych w ramach zajęć pozalekcyjnych w ośmiu liceach ogólnokształcących, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa na potrzeby projektu Zaplanuj swoją karierę - 14 części