Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

457440 / 2013-11-08 - Administracja samorządowa / Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie (Myszków)

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego, w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego, w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

1.1. Zadanie 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu spawania wg normy PN-EN ISO 4063 Spawanie elektrodą metalową w osłonie gazowej metodą MAG (135) wraz z egzaminem kwalifikacyjnym spawaczy przeprowadzonym zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dla maksymalnej liczby 26 uczniów.
1.2. Zadanie 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia zawodowego w zakresie kursu magazyniera z obsługą wózków jezdniowych i bezpieczną wymiana butli gazowej wraz z egzaminem przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego dla maksymalnej liczby 18 uczniów.
1.3 Zadanie 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu przygotowawczego oraz egzaminu kwalifikacyjnego SEP E G1 dla maksymalnej liczby 9 uczniów.
1.4 Zadanie 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa biura i sekretariatu dla maksymalnej liczby 4 uczniów.
1.5 Zadanie 5 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Profesjonalny sprzedawca dla maksymalnej liczby 12 uczniów.

1.6 Zadanie 6 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. ECDL Web Starter/Web Editing dla maksymalnej liczby 4 uczniów.
1.7 Zadanie 7 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Kurs gastronomiczny - organizacja przyjęć okolicznościowych - catering dla maksymalnej liczby 2 uczniów.
1.8 Zadanie 8 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Rachunkowość i finanse dla maksymalnej liczby 6 uczniów.
1.9 Zadanie 9 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Kurs kosmetyczny, stylizacja paznokci dla maksymalnej liczby 5 uczniów.
1.10 Zadanie 10 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. prawo jazdy kat B+E dla maksymalnej liczby 6 uczniów.
2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy każdej części zamówienia):

2.1Wykonawca, jeżeli nie będzie korzystał z nieodpłatnie udostępnionych przez Zamawiającego sal wykładowych lub innych sal, winien zapewnić i dostosować odpowiednią ilość i jakość pomieszczeń do przeprowadzenia oferowanego kursu lub kursów oraz wyposażyć je w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, w szczególności liczba stolików i krzeseł na zajęciach teoretycznych powinna być odpowiednia co do

liczby uczestników kursu (grupy) a uczestnicy powinni mieć swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych z zapewnioną ciepłą wodą, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i Ppoż., rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 ze zmianami).

2.2 Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia informacji adresowej o miejscu przeprowadzenia szkolenia teoretycznego i praktycznego w ramach oferowanego kursu lub kursów, rodzaju dysponowania lokalem lub pomieszczeniami szkoleniowymi (w tym placem manewrowym w przypadku kursu kierowcy/operatora wózków jezdniowych oraz w przypadku kursu prawa jazdy kategorii B+E), wraz z opisem ich funkcjonalności. Jeżeli wykonawca może, zgodnie z obowiązującymi go przepisami, realizować szkolenie teoretyczne lub/i praktyczne poza bazą szkoleniową, jaką dysponuje - Zamawiający udostępni wykonawcy nieodpłatnie sale wykładowe lub inne na terenie ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego i wskaże wykonawcy dokładną ich lokalizację przed podpisaniem umowy.

2.3 Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania badań lekarskich, w celu uzyskania przez uczestników oferowanego kursu lub kursów zawodowych orzeczenia wystawionego odpowiednio przez uprawnionego lekarza medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do badania kierowców o braku przeciwwskazań do wykonywania określonego zawodu lub kierowania pojazdem - jeżeli posiadanie pozytywnego orzeczenia lekarskiego jest warunkiem uczestnictwa w oferowanym kursie lub kursach Koszty badań należy uwzględnić w ofercie przetargowej. Koszt przeprowadzenia badania lekarskiego pokryje Zamawiający nawet w przypadku nie uzyskania pozytywnego orzeczenia lekarskiego przez ucznia i skreślenia go z listy uczestników kursu. Na tym etapie Zamawiający nie może przewidzieć, czy wszyscy uczniowie otrzymają pozytywne orzeczenie.

2.4 Wykonawca po podpisaniu umowy, w ramach oferowanych usług winien ubezpieczyć każdego z uczestników kursu lub kursów od następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 1 osoby - 5000,00 zł) na czas szkolenia (Uwaga - obowiązek ubezpieczenia w zakresie NNW dotyczy wszystkich uczestników będących absolwentami szkół ponadgimnazjalnych bez względu na miejsce realizacji szkolenia oraz w przypadku pozostałych uczestników, jeżeli kurs/kursy realizowane będą poza terenem szkoły, to jest w przypadku nie korzystania przez wykonawcę z udostępnionych przez Zamawiającego sal wykładowych lub innych) Polisę lub dokument potwierdzający ubezpieczenie uczestników kursu lub kursów wykonawca powinien przedłożyć Zamawiającemu przed rozpoczęciem zajęć.


2.5 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji szkolenia w postaci Dziennika zawierającego listy obecności (na wzorach zamawiającego); protokołów lub innych dokumentów potwierdzających wydanie i odbiór przez uczestników szkolenia wszelkich materiałów szkoleniowych i piśmienniczych. Ponadto Zamawiający wymaga wykonania przez wykonawcę dokumentacji szkolenia w postaci materiału fotograficznego (koniecznie z datą) z przeprowadzonych zajęć na kursie lub kursach (po 5 zdjęć z zajęć teoretycznych i praktycznych w każdym zakresie) i utrwalenia materiału fotograficznego na płycie CD/DVD.

2.6 W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże wykonawcy:
a) imienną listę osób, które będą uczestnikami kursu;
b) wzór dziennika i list obecności;
c) wzór protokołu odbioru usługi szkoleniowej;
d) oraz inne informacje niezbędne do ubezpieczenia uczestników oraz do sporządzenia harmonogramu i terminu rozpoczęcia szkolenia - kursu/kursów w oferowanym zakresie.

2.7 Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia ewaluacji szkolenia.
2.8 Wykonawca, zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
b) przerwaniu kursu lub rezygnacji z uczestnictwa;
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

2.9 Wszystkie prowadzone w trakcie realizacji szkolenia dokumenty, o których mowa w punkcie 2.5 oraz rejestr wydanych zaświadczeń lub zaświadczeń na wzorach MEN wydanych uczestnikom wraz z suplementami na potwierdzenie ukończenia kursu, wzory tych zaświadczeń, dokument potwierdzający zorganizowanie i opłacenie badań lekarskich, kserokopie wydanych orzeczeń lekarskich, kserokopie protokołów z przeprowadzonych egzaminów lub inne dokumenty potwierdzające przeprowadzenie egzaminu lub sprawdzianu wiedzy i umiejętności oraz wyniki uzyskane przez uczestników, wzory dokumentów, jakie uczestnicy otrzymają po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu zewnętrznego, oraz dokument potwierdzający wniesienie opłaty egzaminacyjnej w imieniu uczestników kursu zawierający co najmniej imię i nazwisko ucznia, PESEL oraz kwotę wniesionej opłaty - wykonawca przekaże Zamawiającemu w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia kursu. W dniu przekazania przez wykonawcę w/w dokumentacji zostanie sporządzony Protokół odbioru usługi szkolenia zawodowego.

2.10 Wszystkie pomieszczenia, materiały szkoleniowe i piśmiennicze wydane uczestnikom, wszystkie dokumenty prowadzone przez wykonawcę w trakcie realizacji szkolenia oraz zaświadczenia lub inne dokumenty wydane uczestnikom szkoleń powinny posiadać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) UWAGA - Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie może dokonać w/w oznaczenia na wydawanych uczestnikom zaświadczeniach lub innych dokumentach - zobowiązany jest wydać uczestnikom kursu/ kursów dodatkowe Certyfikaty ukończenia kursu zawierające wymagane oznaczenie EFS i POKL

2.11 Zamawiający informuje, że wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają wymagany standard zamawianych usług. W miejscu, w którym Zamawiający wskazał nazwy programów, Zamawiający dopuszcza, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, zastosowanie przez Wykonawcę programów równoważnych. Przez program równoważny Zamawiający rozumie nie tożsamy program o parametrach funkcjonalnych technicznych i jakościowych nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego programy.

2.12 Wynagrodzenie Wykonawcy wynikać będzie z liczby uczniów, którzy faktycznie odbędą poszczególny kurs według kosztu zorganizowania kursu dla jednego ucznia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 457440

Data publikacji: 2013-11-08

Nazwa:
Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie

Ulica: ul. Pułaskiego 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Myszków

Kod pocztowy: 42-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 034 3159100

Numer faxu: 034 3159160

Adres strony internetowej: www.powiatmyszkowski.pl

Regon: 15139907700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego, w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego, w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

1.1. Zadanie 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu spawania wg normy PN-EN ISO 4063 Spawanie elektrodą metalową w osłonie gazowej metodą MAG (135) wraz z egzaminem kwalifikacyjnym spawaczy przeprowadzonym zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dla maksymalnej liczby 26 uczniów.
1.2. Zadanie 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia zawodowego w zakresie kursu magazyniera z obsługą wózków jezdniowych i bezpieczną wymiana butli gazowej wraz z egzaminem przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego dla maksymalnej liczby 18 uczniów.
1.3 Zadanie 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu przygotowawczego oraz egzaminu kwalifikacyjnego SEP E G1 dla maksymalnej liczby 9 uczniów.
1.4 Zadanie 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa biura i sekretariatu dla maksymalnej liczby 4 uczniów.
1.5 Zadanie 5 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Profesjonalny sprzedawca dla maksymalnej liczby 12 uczniów.

1.6 Zadanie 6 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. ECDL Web Starter/Web Editing dla maksymalnej liczby 4 uczniów.
1.7 Zadanie 7 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Kurs gastronomiczny - organizacja przyjęć okolicznościowych - catering dla maksymalnej liczby 2 uczniów.
1.8 Zadanie 8 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Rachunkowość i finanse dla maksymalnej liczby 6 uczniów.
1.9 Zadanie 9 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Kurs kosmetyczny, stylizacja paznokci dla maksymalnej liczby 5 uczniów.
1.10 Zadanie 10 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. prawo jazdy kat B+E dla maksymalnej liczby 6 uczniów.
2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy każdej części zamówienia):

2.1Wykonawca, jeżeli nie będzie korzystał z nieodpłatnie udostępnionych przez Zamawiającego sal wykładowych lub innych sal, winien zapewnić i dostosować odpowiednią ilość i jakość pomieszczeń do przeprowadzenia oferowanego kursu lub kursów oraz wyposażyć je w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, w szczególności liczba stolików i krzeseł na zajęciach teoretycznych powinna być odpowiednia co do

liczby uczestników kursu (grupy) a uczestnicy powinni mieć swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych z zapewnioną ciepłą wodą, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i Ppoż., rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 ze zmianami).

2.2 Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia informacji adresowej o miejscu przeprowadzenia szkolenia teoretycznego i praktycznego w ramach oferowanego kursu lub kursów, rodzaju dysponowania lokalem lub pomieszczeniami szkoleniowymi (w tym placem manewrowym w przypadku kursu kierowcy/operatora wózków jezdniowych oraz w przypadku kursu prawa jazdy kategorii B+E), wraz z opisem ich funkcjonalności. Jeżeli wykonawca może, zgodnie z obowiązującymi go przepisami, realizować szkolenie teoretyczne lub/i praktyczne poza bazą szkoleniową, jaką dysponuje - Zamawiający udostępni wykonawcy nieodpłatnie sale wykładowe lub inne na terenie ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego i wskaże wykonawcy dokładną ich lokalizację przed podpisaniem umowy.

2.3 Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania badań lekarskich, w celu uzyskania przez uczestników oferowanego kursu lub kursów zawodowych orzeczenia wystawionego odpowiednio przez uprawnionego lekarza medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do badania kierowców o braku przeciwwskazań do wykonywania określonego zawodu lub kierowania pojazdem - jeżeli posiadanie pozytywnego orzeczenia lekarskiego jest warunkiem uczestnictwa w oferowanym kursie lub kursach Koszty badań należy uwzględnić w ofercie przetargowej. Koszt przeprowadzenia badania lekarskiego pokryje Zamawiający nawet w przypadku nie uzyskania pozytywnego orzeczenia lekarskiego przez ucznia i skreślenia go z listy uczestników kursu. Na tym etapie Zamawiający nie może przewidzieć, czy wszyscy uczniowie otrzymają pozytywne orzeczenie.

2.4 Wykonawca po podpisaniu umowy, w ramach oferowanych usług winien ubezpieczyć każdego z uczestników kursu lub kursów od następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 1 osoby - 5000,00 zł) na czas szkolenia (Uwaga - obowiązek ubezpieczenia w zakresie NNW dotyczy wszystkich uczestników będących absolwentami szkół ponadgimnazjalnych bez względu na miejsce realizacji szkolenia oraz w przypadku pozostałych uczestników, jeżeli kurs/kursy realizowane będą poza terenem szkoły, to jest w przypadku nie korzystania przez wykonawcę z udostępnionych przez Zamawiającego sal wykładowych lub innych) Polisę lub dokument potwierdzający ubezpieczenie uczestników kursu lub kursów wykonawca powinien przedłożyć Zamawiającemu przed rozpoczęciem zajęć.


2.5 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji szkolenia w postaci Dziennika zawierającego listy obecności (na wzorach zamawiającego); protokołów lub innych dokumentów potwierdzających wydanie i odbiór przez uczestników szkolenia wszelkich materiałów szkoleniowych i piśmienniczych. Ponadto Zamawiający wymaga wykonania przez wykonawcę dokumentacji szkolenia w postaci materiału fotograficznego (koniecznie z datą) z przeprowadzonych zajęć na kursie lub kursach (po 5 zdjęć z zajęć teoretycznych i praktycznych w każdym zakresie) i utrwalenia materiału fotograficznego na płycie CD/DVD.

2.6 W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże wykonawcy:
a) imienną listę osób, które będą uczestnikami kursu;
b) wzór dziennika i list obecności;
c) wzór protokołu odbioru usługi szkoleniowej;
d) oraz inne informacje niezbędne do ubezpieczenia uczestników oraz do sporządzenia harmonogramu i terminu rozpoczęcia szkolenia - kursu/kursów w oferowanym zakresie.

2.7 Zamawiający ma prawo do przeprowadzenia ewaluacji szkolenia.
2.8 Wykonawca, zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
b) przerwaniu kursu lub rezygnacji z uczestnictwa;
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

2.9 Wszystkie prowadzone w trakcie realizacji szkolenia dokumenty, o których mowa w punkcie 2.5 oraz rejestr wydanych zaświadczeń lub zaświadczeń na wzorach MEN wydanych uczestnikom wraz z suplementami na potwierdzenie ukończenia kursu, wzory tych zaświadczeń, dokument potwierdzający zorganizowanie i opłacenie badań lekarskich, kserokopie wydanych orzeczeń lekarskich, kserokopie protokołów z przeprowadzonych egzaminów lub inne dokumenty potwierdzające przeprowadzenie egzaminu lub sprawdzianu wiedzy i umiejętności oraz wyniki uzyskane przez uczestników, wzory dokumentów, jakie uczestnicy otrzymają po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu zewnętrznego, oraz dokument potwierdzający wniesienie opłaty egzaminacyjnej w imieniu uczestników kursu zawierający co najmniej imię i nazwisko ucznia, PESEL oraz kwotę wniesionej opłaty - wykonawca przekaże Zamawiającemu w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia kursu. W dniu przekazania przez wykonawcę w/w dokumentacji zostanie sporządzony Protokół odbioru usługi szkolenia zawodowego.

2.10 Wszystkie pomieszczenia, materiały szkoleniowe i piśmiennicze wydane uczestnikom, wszystkie dokumenty prowadzone przez wykonawcę w trakcie realizacji szkolenia oraz zaświadczenia lub inne dokumenty wydane uczestnikom szkoleń powinny posiadać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007-2013 podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i uwagami Zamawiającego (logotypy Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) UWAGA - Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie może dokonać w/w oznaczenia na wydawanych uczestnikom zaświadczeniach lub innych dokumentach - zobowiązany jest wydać uczestnikom kursu/ kursów dodatkowe Certyfikaty ukończenia kursu zawierające wymagane oznaczenie EFS i POKL

2.11 Zamawiający informuje, że wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają wymagany standard zamawianych usług. W miejscu, w którym Zamawiający wskazał nazwy programów, Zamawiający dopuszcza, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, zastosowanie przez Wykonawcę programów równoważnych. Przez program równoważny Zamawiający rozumie nie tożsamy program o parametrach funkcjonalnych technicznych i jakościowych nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego programy.

2.12 Wynagrodzenie Wykonawcy wynikać będzie z liczby uczniów, którzy faktycznie odbędą poszczególny kurs według kosztu zorganizowania kursu dla jednego ucznia.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 10

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Przedmiot zamówienia uzupełniającego będzie zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego i nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Informacja na temat wadium:
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Dla zadania nr 10: Wykonawca musi posiadać zaświadczenie, bądź inny dokument potwierdzający wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców kat. B + E uprawniające Wykonawcę do prowadzenia szkolenia kierowców na terenie Powiatu Myszkowskiego zgodnie z wymogami ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. 2011, nr 30, poz. 151 z późn. zm.).

Wiedza i doświadczenie:
a) Dla zadania nr 1: Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie trzy usługi (zakończone) grupowego szkolenia w zakresie kursu spawania metodą MAG 135 o łącznej liczbie uczestników nie mniejszej niż 20 osób.
b) Dla zadania nr 2: Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, trzy usługi (zakończone) grupowego szkolenia w zakresie kursu magazyniera o łącznej licznie uczestników co najmniej 15 osób, co najmniej trzy usługi (zakończone) grupowego szkolenia w zakresie kursu kierowcy operatora wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowych o łącznej licznie uczestników co najmniej 15 osób.
Uwaga: Zamawiający uzna powyższy Warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże zrealizowanie powyższych szkoleń oddzielnie lub w formie szkoleń wielomodułowych.
c) Dla zadania nr 3: Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie trzy usługi (zakończone) grupowego szkolenia w zakresie kursu przygotowawczego do egzaminu kwalifikacyjnego SEP E G1 o łącznej liczbie uczestników nie mniejszej niż 5 osób.
d) Dla zadania nr 6: Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługi szkolenia (zakończone) zgodnie z Syllabusem ECDL Web Starter/Web Editing i przygotowania do egzaminu ECDL dla co najmniej 2 osób.
e) Dla zadania nr 10: Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługi szkolenia (zakończone) w zakresie prawa jazdy kat. B + E dla co najmniej 3 osób.




Uwaga : Za szkolenie grupowe należy rozumieć szkolenie dla grupy co najmniej 3 osób.

Potencjał techniczny:
a) Dla zadania nr 1: Wymagane jest wykazanie, ze wykonawca dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 8 szkoleniowymi stanowiskami spawalniczymi przystosowanymi do spawania metodą MAG 135, wyposażonymi w odpowiednie urządzenia spawalnicze wraz z kompletnym oprzyrządowaniem i niezbędnymi materiałami spawalniczymi. Stanowiska szkoleniowe muszą spełniać warunki określone w Rozdziale 4, pkt. 4.3.4 Wytycznych Nr W-07/IS-41 Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach
b) Dla zadania nr 2: Zamawiający wymaga aby Wykonawca, wykazał iż dysponuje lub będzie dysponował odpowiednią liczbą wózków jezdniowych podnośnikowych dopuszczonych do eksploatacji przez UDT - co najmniej 1 wózek o napędzie gazowym, odpowiednią liczbą komputerowych stanowisk szkoleniowymi z licencjonowanym programem wspomagającym prowadzenie gospodarki magazynowej np. Insert lub programem równoważnym - zgodną z liczbą uczestników szkolenia (grupy), co najmniej 9 kas fiskalnych.
d) Dla zadania nr 4: Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował 4 komputerami z licencjonowanym oprogramowaniem biurowym (co najmniej oprogramowanie winno zawierać: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji oraz pocztę elektroniczną), aparatem telefonicznym z faksem, urządzeniem wielofunkcyjnym umożliwiającym naukę drukowania, powielania i skanowania dokumentów oraz dyktafonem
e) Dla zadania nr 5: Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednią co do uczestników liczbą stanowisk komputerowych z licencjonowanym oprogramowaniem wspomagającym sprzedaż (np. Subiekt lub równoważny) , odpowiednią liczbą kas fiskalnych - co najmniej 6 kas, odpowiednią liczbą metkownic - co najmniej 3 metkownice, odpowiednią liczbą czytników kodów kreskowych - co najmniej 3 czytniki oraz co najmniej jedną wagą elektroniczną.
f) Dla zadania nr 6: Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował w celu realizacji niniejszego zamówienia 4 komputerami z licencjonowanym oprogramowaniem, odpowiednim do prowadzenia kursu Web Starter/Web Editing.
g) Dla zadania nr 7: Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował 2 gastronomicznymi stanowiskami szkoleniowymi wyposażonymi w podstawowe naczynia, narzędzia i sprzęt kuchenny: co najmniej 1 kuchnia gazowa lub elektryczne z piekarnikami, 1 kuchenka mikrofalowa, kompletna zastawa i bielizna stołowa.
h) Dla zadania nr 8 :Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednią co do uczestników liczbą stanowisk komputerowych z licencjonowanym oprogramowaniem wspomagającym księgowość oraz rozliczanie się z ZUS i Urzędem Skarbowym - np. programy Symfonia i Płatnik lub programy równoważne.
i) Dla zadania nr 9: Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 stanowiskiem szkoleniowym do stylizacji paznokci i co najmniej 1 stanowiskiem szkoleniowym do przeprowadzania podstawowych zabiegów kosmetycznych.
j) Dla zadania nr 10: Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, ze dysponuje lub będzie dysponował 1 stanowiskiem komputerowymi z licencjonowanym oprogramowaniem do przeprowadzania egzaminu wewnętrznego na prawo jazdy w kategorii B +E, co najmniej 1 zestawem pojazdów w postaci pojazdu samochodowego i przyczepy - odpowiadającym wymaganiom dla kategorii B+E, spełniającym warunki określone Ustawą o kierujących pojazdami i posiadającym aktualny przegląd rejestracyjny.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
a) Dla zadania nr 1: Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał ,iż dysponuję lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną która winna spełniać warunki określone w Wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-07/IS-41, tj. co najmniej 1 osobą, która posiada

kwalifikacje inżyniera lub technologa spawalnika, co najmniej 2 instruktorów szkolenia praktycznego, którzy powinni posiadać uprawnienia instruktora spawalniczego oraz aktualne Świadectwo Egzaminu Spawacza wg Normy EN 2827-1 w procesie spawania MAG 135 i posiadających doświadczenie w realizacji minimum 2 kursów spawalniczych.
b) Dla zadania nr 2: Wykonawca wykaże iż dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje i co najmniej 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć teoretycznych na kursach kierowcy/operatora wózka jezdniowego, co najmniej 2 osobami posiadającymi uprawnienia do szkolenia praktycznego kierowcy/operatora wózka jezdniowego lub/i bezpiecznej wymiany butli gazowej, w tym co najmniej 1 osobą posiadającą aktualne uprawnienia UDT kierowcy/operatora wózka jezdniowego i co najmniej 1 osobą posiadającą aktualne uprawnienia UDT do bezpiecznej wymiany butli gazowej, 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe i co najmniej 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów magazyniera oraz 1 osobą posiadającą kwalifikacje i co najmniej 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w zakresie obsługi kasy fiskalnej.
c) Dla zadania nr 3: Zamawiający wymaga aby Wykonawca, wykazał iż dysponuje lub będzie dysponował minimum jedną osobą posiadającą kwalifikacje oraz doświadczenie w zakresie prowadzenia kursów/szkoleń w celu uzyskania uprawnień SEP tj. przeprowadziła minimum 2 kursy/szkolenia, których zakres obejmował przygotowanie uczestników do uzyskania uprawnień SEP i posiada aktualne uprawnienia dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci E G1.
d) Dla zadania nr 4: Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazała, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe w zakresie prowadzenia biura lub sekretariatu oraz przygotowanie pedagogiczne lub wyższe wykształcenie pedagogiczne i uprawnienia nauczyciela przedmiotów zawodowych z zakresie administracji lub funkcjonowania przedsiębiorstwa.
e) Dla zadania nr 5: Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe w zakresie prowadzenia działalności handlowej oraz przygotowanie pedagogiczne lub wyższe wykształcenie pedagogiczne i uprawnienia nauczyciela przedmiotów zawodowych z zakresie handlu lub dziedzin pokrewnych takich jak gospodarka magazynowa, przedsiębiorczość itp.
f) Dla zadania nr 6: Zamawiający wymaga aby Wykonawca, wykazał iż dysponuje lub będzie dysponował minimum 1 wykładowcą posiadającym kwalifikacje w zakresie technologii informatycznej, niezbędne do przeprowadzenia kursu objętego niniejszym zamówieniem oraz doświadczenie w przeszkoleniu minimum 2 osób wraz z informacją o uzyskaniu przez ww. osoby Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL.
g) Dla zadania nr 7: Wykonawca winien wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne lub posiadającą kwalifikacje nauczyciela przedmiotów zawodowych w zakresie gastronomii zdolną do prowadzenia zajęć teoretycznych oraz 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe kucharza lub pokrewne kwalifikacje gastronomiczne niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych.
h) Dla zadania nr 8 :Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazała, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz przygotowanie pedagogiczne lub wyższe wykształcenie pedagogiczne i uprawnienia nauczyciela przedmiotów zawodowych z zakresie rachunkowości, finansów, ekonomii lub prawa gospodarczego.
i) Dla zadania nr 9: Zamawiający wymaga aby wykonawca wykazał, że dysponuje 1 lub będzie dysponował osobą posiadającą kwalifikacje kosmetyczki i stylistki paznokci z przygotowaniem pedagogicznym i co najmniej 2 letnim doświadczeniem zawodowym.
j) Dla zadania nr 10: Zamawiający wymaga aby Wykonawca, wykazał iż dysponuje lub będzie dysponował minimum 1 instruktorem wpisanym do ewidencji instruktorów nauki jazdy kat. B+E zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2011 r. Nr 30, poz. 151 z późn. zm.) lub posiadającym odpowiadające wymienionym w ustawie ważne kwalifikacje i uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
5. W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym w niniejszej SIWZ do oferty należy dołączyć:
a) Dla zadania nr 1: Atest lub jednorazową zgodę Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach na przeprowadzenie kursu spawania określonego w niniejszej SIWZ.
b) Dla zadania nr 2: Dokument potwierdzający, ze Wykonawca posiada program szkolenia kierowcy operatora wózków jezdniowych i bezpiecznej wymiany butli gazowej, wydany lub/i zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego.

inne_dokumenty:
Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ. Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy PZP Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 6 do SIWZ)

W przypadku, gdy na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, Wykonawca przedstawi wartości wyrażone w walutach innych niż polski złoty, Zamawiający w celu przeprowadzenia oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu, dokona przeliczenia danych wartości posługując się średnim kursem waluty ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski i obowiązującym na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania tj. na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu dot. przedmiotowego postępowania w Biuletynie Zamówień Publicznych.
3. Jeżeli wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie (konsorcjum) mają obowiązek złożyć każdy z osobna dokumenty wymienione w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.1, ppkt 2.2, ppkt 2.3 SIWZ. Dokumenty wymienione w Rozdziale VII pkt 1 ppkt 1.1, ppkt 1.2, ppkt 1.3, ppkt. 1.4, ppkt. 1.5, ppkt. 1.6 SIWZ powinny potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu wspólnie przez Wykonawców składających ofertę, lub powinien je spełniać dowolny Wykonawca spośród Wykonawców składających wspólną ofertę. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu każdego z warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy Ci wykonawcy wspólnie.
Do ofert należy dołączyć:
a) Pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
b) W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną do oferty należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwo(a) udzielone przez wszystkich wspólników dla jednego ze wspólników lub dla osoby trzeciej, upoważniające osobę umocowaną do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli upoważnienie do złożenia oferty wspólnej wynika
np. z umowy spółki cywilnej, to do oferty zamiast pełnomocnictwa można załączyć tę umowę (oryginał) lub jej kopię poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem lub jej kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wszystkich wspólników. Dokumenty, o których mowa w rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.2, ppkt 2.3, ppkt 2.6, ppkt. 2.7 SIWZ powinny być wystawione na każdego ze wspólników spółki z osobna, natomiast dokumenty z ppkt 2.4 i ppkt 2.5 Rozdziału VII SIWZ na każdego ze wspólników spółki cywilnej i na spółkę cywilną. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

(załącznik Nr 2 do SIWZ) składają wspólnicy spółki cywilnej wspólnie. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (załącznik nr 3 do SIWZ) ma obowiązek złożyć każdy ze wspólników spółki cywilnej.

W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, wykonawcy tworzący konsorcjum zobowiązani będą najpóźniej przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do przedłożenia umowy konsorcjum.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem konsorcjum.

4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.3 SIWZ składa dokumenty o których mowa w § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013.231).
Ww. dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
4. Zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku:
a) wystąpienia siły wyższej, przy czym siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu
b) ustawowej zmiany przepisów prawa w zakresie dotyczącym wykonania umowy,
c) zmiany wynikającej z warunków narzuconych Zamawiającemu przez Instytucję Pośredniczącą,
d) przesunięcia terminu realizacji umowy z przyczyn techniczno organizacyjnych niezależnych od Wykonawcy
5. Zmiany w treści umowy mogą zostać wprowadzone po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.
6. Zmiany w treści umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu do umowy, podpisanego przez strony umowy, pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Myszkowie, ul. Pułaskiego 6, 42-300 Myszków

Data składania wniosków, ofert: 18/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Myszkowie, 42 - 300 Myszków, ul. Pułaskiego 6, Biuro Podawcze na Sali Obsługi Interesantów (parter) stanowisko nr 10

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Mam zawód -mam pracę w regionie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
1.1. Zadanie 1 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu spawania wg normy PN-EN ISO 4063 Spawanie elektrodą metalową w osłonie gazowej metodą MAG (135) wraz z egzaminem kwalifikacyjnym spawaczy przeprowadzonym zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dla maksymalnej liczby 26 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu - uzyskanie kwalifikacji zawodowych poprzez zdobycie umiejętności spawania spoin pachwinowych elektrodą metalową w osłonie gazowej metodą MAG (135), to jest wg procesów i numerów opisanych normą PN-EN ISO 4063, oraz po zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego uzyskanie uprawnień spawalniczych zgodnie z normą PN-EN 278-1:2007.

2. Zakres szkolenia - kurs powinien odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa oraz pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

3. Wymiar godzin szkolenia - 146 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa W-07/IS-02. Zajęcia teoretyczne powinny być realizowane w grupach o liczebności nie większej niż 13 osób.

4. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę kursu winien być opracowany zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach Nr W-07/IS-41.
Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Wykonawca zorganizuje uczestnikom kursów egzamin spawaczy spoin pachwinowych według Wytycznych Instytutu Spawalnictwa Nr W-07/IS-17. Koszty egzaminu wykonawca uwzględni w cenie ofertowej. Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników, wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

5. Materiały szkoleniowe - wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom odpowiednie dla spawaczy środki ochrony osobistej, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami BHP.

7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma odpowiednio zaświadczenie o ukończeniu kursu (zaświadczenie dla uczestników na wzorze MEN zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem oraz po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu kwalifikacyjnego, przeprowadzonego pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji spawacza - Książeczkę spawacza i odpowiednie Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza wg normy PN-EN 287-1:2007.

8. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs powinny zostać zrealizowany na terenie miasta Myszków w zatwierdzonej przez Instytut Spawalnictwa bazie szkoleniowej (Atest lub jednorazowa zgoda IS w Gliwicach na przeprowadzenie kuru) Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dni wolne od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świat zajęcia mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. w wymiarze nie przekraczającym 8 godzin dziennie. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
1.2. Zadanie 2 - Zorganizowanie i przeprowadzenie wielomodułowego szkolenia zawodowego w zakresie kursu magazyniera z obsługą wózków jezdniowych i bezpieczną wymiana butli gazowej wraz z egzaminem przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego dla maksymalnej liczby 18 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie wielomodułowego kursu magazyniera, kierowcy/operatora wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowej, a po zdaniu egzaminu zdobycie uprawnień kierowcy/operatora wózka jezdniowego i uprawnień do bezpiecznej wymiany butli gazowej, wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT).

2. Zakres szkolenia - szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa. Kurs kierowcy/operatora wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowych powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Wykonawca zorganizuje i opłaci uczestnikom szkolenia egzamin przed Komisją UDT a koszty egzaminu uwzględni w ofercie.

3. Wymiar godzin szkolenia - 97 godzin w tym 67 godzinny kurs kierowcy/operatora wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowych. (UWAGA - jeżeli wykonawca posiada zatwierdzony przez UDT inny niż 67 godzinny program szkolenia kierowców/operatorów wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowej - wówczas wymiar godzin przedmiotowego szkolenia winien być zgodny z posiadanym programem).

4. Plan realizacji szkolenia - Program szkolenia określający szczegółową tematykę w zakresie kursu kierowcy/operatora wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowej - wydany i/lub zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Zapis oznacza, że wykonawca może szkolić na podstawie zakupionego programu opracowanego przez UDT lub na podstawie własnego programu zatwierdzonego przez UDT. Program szkolenia w zakresie kursu magazyniera powinien być opracowany w oparciu o Krajowe Standardy Kwalifikacji Zawodowych MPiPS w obrębie zawodu Magazynier i powinien zawierać co najmniej zagadnienia z zakresu:
- Przepisów bhp i p .poż w magazynie (hurtowni),
- Odbioru towarów.
- Zasad poprawnego przechowywania towarów,
- Wydawania towarów,
- Obsługi programu komputerowego do prowadzenia gospodarki magazynowej np. programu Subiekt, Magazyn Multi lub inny program równoważny,
- Dokumentów magazynowych - sporządzania i obiegu dokumentów

Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy w charakterze magazyniera. Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników, wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu z uwzględnieniem poszczególnych modułów szkoleniowych. Kurs realizowany będzie zgodnie z przyjętym harmonogramem.

5. Materiały szkoleniowe - wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej ), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej kierowcy/operatora wózka jezdniowego, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami BHP.

7. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu magazyniera z obsługą wózka jezdniowego i bezpieczną wymianą butli gazowej (zaświadczenie na wzorze MEN zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem a po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu - zaświadczenie kwalifikacyjne o zdobytych uprawnieniach kierowcy/operatora wózka jezdniowego i zaświadczenie o uprawnieniach do bezpiecznej wymiany butli gazowej wydawane przez UDT.

8. Termin i miejsce przeprowadzenia szkolenia: Wymaga się aby zajęcia w zakresie kursu magazyniera zostały zrealizowane w nieodpłatnie udostępnionych przez Zamawiającego salach wykładowych znajdujących się na terenie Zespołu Szkół Nr 2. im. H. Kołłątaja w Myszkowie. Zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych, nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 8 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
1.3 Zadanie 3 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu przygotowawczego oraz egzaminu kwalifikacyjnego SEP E G1 dla maksymalnej liczby 9 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu - podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1 kV, przygotowującego do egzaminu kwalifikacyjnego i uzyskania uprawnień SEP E G1 .

2. Zakres szkolenia - szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Wykonawca zorganizuje i opłaci egzamin kwalifikacyjny przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki a koszty egzaminu uwzględni w ofercie.

3. Wymiar godzin szkolenia/kursu - 60 godzin.

4. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę musi obejmować:
- przepisy Ustawy z dnia 10.04.1997 r. Prawo Energetyczne (Dz. U. 1997 nr 54 poz. 348 ze zmianami) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003 r., Nr 89, poz. 828) oraz:
- zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych,
-zasady eksploatacji oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych,
- ogólne zasady racjonalnej gospodarki energetycznej, wykonywanie prac kontrolno-pomiarowych i montażowych,
- zasady i wymagania bezpieczeństwa pracy i bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
- instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi lub otoczenia.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1 kV.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

5. Materiały szkoleniowe - wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książki lub skryptu (w




formie drukowanej) i materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1 kV wraz z suplementem oraz po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1 kV (E G1) - na obowiązującym wzorze (Zał. nr 2 do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci - Dz. U. z 2003 r., Nr 89, poz. 828).

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Wymaga się aby kurs został zrealizowany w nieodpłatnie udostępnionej przez Zamawiającego sali wykładowej na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
1.4 Zadanie 4 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa biura i sekretariatu dla maksymalnej liczby 4 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników szkolenia do prowadzenia biura i sekretariatu.

2. Zakres szkolenia: kurs powinien obejmować podstawowe aspekty pracy w biurze i sekretariacie i winien zakończyć się sprawdzianem wiedzy i umiejętności.

3. Wymiar godzin szkolenia/kursu - 80 godzin.

4. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę
powinien obejmować co najmniej niżej wymienione bloki tematyczne:
a. Organizacja pracy sekretariatu/biura:
-organizacja stanowiska pracy;
-techniki przepływu informacji w zarządzaniu biurem;
-efektywne zarządzanie czasem;
-standardowe procedury biurowe a specyfika działalności firmy;
-nowoczesna technika i technologia biurowa;
-korespondencja - tworzenie dokumentów biurowych;
-tradycyjne i nowoczesne sposoby utrwalania i przechowywania informacji.


b. Obsługa komputera:
-adaptacja bezwzrokowej metody pisania do klawiatury komputera;
-ćwiczenie biegłości i jakości pisania;
-rozmieszczanie tekstów w różnych układach
-technika sporządzania dłuższych opracowań tekstowych;
-korespondencja- pisma zaadresowane i zatytułowane, korespondencja seryjna;
-komputerowe wspomaganie prac biurowych;
-przygotowanie prezentacji.
-Usługi w sieci Internet
c. Operacje fakturowania komputerowego:
-faktura VAT
-zasady dokumentowania i ewidencjonowania, wystawiania i przechowywania faktur oraz not korygujących;
-stawka VAT, a symbole PKWiU;
-duplikaty;
-podpisy i upoważnienie;
-ewidencjonowanie faktur;
-błędy formalne faktur.
d. Obsługa technicznych środków biurowych:
-zasady działania urządzeń biurowych;
-posługiwanie się min. telefonem, faksem, kserokopiarką, niszczarką, dyktafonem
e. Aspekty psychologiczne
-komunikacja
-asertywność
-współpraca w grupie i z przełożonymi

Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania pracy w charakterze obsługi biura i sekretariatu.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem

5. Materiały szkoleniowe - wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej) i materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników .

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty - Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie obsługi biura i sekretariatu na wzorze MEN (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem.

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Wymaga się aby kurs został zrealizowany w nieodpłatnie udostępnionej przez Zamawiającego sali wykładowej na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
1.5 Zadanie 5 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Profesjonalny sprzedawca dla maksymalnej liczby 12 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: uzyskanie przez uczestników umiejętności i kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy w charakterze sprzedawcy.

2. Zakres szkolenia: kurs powinien obejmować podstawowe aspekty pracy sprzedawcy i winien zakończyć się sprawdzianem wiedzy i umiejętności.

3. Wymiar godzin szkolenia/kursu: 80 godzin.

4. Plan realizacji szkolenia/kursu: program szkolenia określający szczegółową tematykę powinien obejmować co najmniej niżej wymienione bloki tematyczne:
a. przepisy BHP na stanowisku sprzedawcy
b. podstawowe przepisy prawne obowiązujące w sprzedaży
c. profesjonalna obsługa klienta w tym: zasady prowadzenia rozmów handlowych, etapy obsługi klienta (jak wykorzystać efekt pierwszego kontaktu, jak skutecznie przekonać klienta), jak radzić sobie z trudnym klientem, prowadzenie rozmów telefonicznych (część zajęć powinna być prowadzona w formie warsztatowej)
d. gwarancje i reklamacje
e. zasady prowadzenia rozliczeń sprzedażowych, fakturowanie
f. praktyczne aspekty realizacji zasad GHP/GMP oraz wdrażanie systemu HACCP.
g. obsługa kas fiskalnych: programowanie, sprzedaż, raporty, faktury i rachunki
h. weryfikacja środków płatniczych
i. obsługa programów wspomagających sprzedaż
j. budowanie pozytywnego wizerunku: promocja produktu, dekorowanie wnętrza sklepu i okien wystawowych, ekspozycja towaru.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu sprzedawcy.

Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

5. Materiały szkoleniowe: wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej lub elektronicznej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt formatu A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty: Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu Profesjonalny sprzedawca na wzorze MEN (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem.

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Wymaga się aby kurs został zrealizowany w nieodpłatnie udostępnionej przez Zamawiającego sali wykładowej na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa:
1.6 Zadanie 6 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. ECDL Web Starter/Web Editing dla maksymalnej liczby 4 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: Program szkolenia musi przygotować ucznia do zrozumienia koncepcji kodu opublikowanych stron i do samodzielnego stworzenia strony internetowej w szczególności do opanowania podstawowych umiejętności wykorzystania narzędzi języka HTML do tworzenia stron i serwisów internetowych oraz przygotować ucznia do zdania egzaminu ECDL Web Starter / Web Editing zgodnego z wymaganiami międzynarodowego Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL).

2. Zakres szkolenia: szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa oraz standardami ECL. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca zorganizuje i opłaci uczestnikom egzamin EDCL Web Starter / Web Editing.

3. Wymiar godzin szkolenia/kursu: 60 godzin.

4. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę winien być opracowany zgodnie z Syllabusem EDCL Web Starter / Web Editing dostępnym na oficjalnej stronie internetowej EDCL Polska. Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

5. Materiały szkoleniowe: wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej lub elektronicznej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt formatu A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty: Każdy uczestnik kursu otrzyma odpowiednio zaświadczenie o ukończeniu kursu wraz z suplementem oraz po zdanym egzaminie Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych projektowania stron internetowych WWW - ECDL WebStarter/Web Editing.

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Zamawiający udostępni nieodpłatnie wykonawcy salę wykładową na terenie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2013 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa:
1.7 Zadanie 7 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Kurs gastronomiczny - organizacja przyjęć okolicznościowych - catering dla maksymalnej liczby 2 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: uzyskanie przez uczestników umiejętności i kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy w branży gastronomicznej oraz przy organizacji przyjęć okolicznościowych.

Zakres szkolenia: szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności

2. Wymiar godzin szkolenia/kursu: 80 godzin.

3. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę winien co najmniej zawierać następujące zagadnienia:
a) podstawy prawne: przepisy sanitarno - epidemiologiczne, prawo pracy, przepisy BHP i P.POŻ., przepisy unijne w gastronomii
b) zasady GHP/GMP oraz system HACCP
c) organizacja pracy zgodnie z zasadami i przepisami BHP, bezpieczeństwa żywności, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska
d) sztuka dekorowania potraw
e) profesjonalny catering
f) zasady żywienia
g) planowanie posiłków i układanie prostego menu w małej gastronomii
h) sporządzanie różnymi technikami i metodami podstawowego asortymentu potraw i napojów w małej - gastronomii - zajęcia praktyczne
i) obsługa klienta: mowa ciała, budowanie pozytywnego wizerunku w oczach klienta
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do podjęcia pracy w branży gastronomicznej oraz przy organizacji przyjęć okolicznościowych.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

4. Materiały szkoleniowe: wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej lub elektronicznej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt formatu A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

5. Środki ochrony osobistej - wykonawca na czas szkolenia praktycznego zapewni uczestnikom środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty: Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu (zaświadczenie na wzorze MEN zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem.

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Zamawiający może udostępnić nieodpłatnie wykonawcy salę wykładową na terenie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa:
1.8 Zadanie 8 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Rachunkowość i finanse dla maksymalnej liczby 6 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: uzyskanie przez uczestników umiejętności i kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy związanej z rachunkowością i finansami.

2. Zakres szkolenia: szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności.

3. Wymiar godzin szkolenia/kursu: 60 godzin.

4. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę winien zawierać zagadnienia obejmujące:
a. Podmiot, przedmiot i zasady rachunkowości,
b. Zasoby majątkowe przedsiębiorstwa i źródła ich pochodzenia,
c. Przychody i koszty w przedsiębiorstwie,
d. Rozrachunki,
e. Obrót towarowy i materiałowy w przedsiębiorstwie,,
f. Lista płac, rozrachunki z ZUS,
g. Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
h. Sprawozdanie finansowe przedsiębiorstwa,.
i. Rachunkowość jednostek w szczególnych sytuacjach:
a) rozpoczęcie działalności,
b) przekształcenie,
c) likwidacja.
j. Elementy prawa podatkowego,.
Oraz zajęcia komputerowe w zakresie obsługi programu księgowego np. programu SYMFONIA i Płatnik lub programu równoważnego.
Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do podjęcia pracy w zakresie rachunkowości i finansów.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

5. Materiały szkoleniowe: wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów

(w formie drukowanej lub elektronicznej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt formatu A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty: Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu (zaświadczenie na wzorze MEN zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem.

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Wymaga się aby kurs został zrealizowany w nieodpłatnie udostępnionej przez Zamawiającego sali wykładowej na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 9

Nazwa:
1.9 Zadanie 9 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Kurs kosmetyczny, stylizacja paznokci dla maksymalnej liczby 5 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: wzmocnienie umiejętności i kompetencji zawodowych z zakresu kosmetyki i stylizacji paznokci oraz przygotowanie uczestniczek kursu do podjęcia pracy w zawodzie kosmetyczki i stylistki paznokci.

Zakres szkolenia: szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa. Kurs powinien zakończyć się sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności.
2. Wymiar godzin szkolenia/kursu: 60 godzin.

3. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program szkolenia określający szczegółową tematykę winien zawierać co najmniej zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, wyposażenie stanowiska pracy kosmetyczki w tym obowiązujące przepisy Bhp, oraz obejmować praktyczną naukę wykonywania:
-masek kosmetycznych,
-manicure,
-pedicure,
-depilacji,
-parafinowania,
-różnego rodzaju makijaży,
-stylizacji paznokci
oraz profesjonalnej obsługi klienta w salonie lub gabinecie kosmetycznym.


Program może być uzupełniony lub poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do podjęcia pracy w charakterze kosmetyczki i stylistki paznokci.
Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

4. Materiały szkoleniowe: wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej lub elektronicznej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt formatu A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

5. Środki ochrony osobistej - wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestniczkom szkolenia na każde zajęcia praktyczne odpowiednią ilość jednorazowych rękawiczek ochronnych oraz zapewnić odpowiednie środki do mycia i dezynfekcji rąk przed i po przeprowadzonych zajęciach.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty: Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu (zaświadczenie na wzorach MEN zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych - Dz. U. z 2012r, Nr 34, poz. 186 ze zmianami) wraz z suplementem.

7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Zamawiający może udostępnić nieodpłatnie wykonawcy salę wykładową na terenie Zespołu Szkół Nr. 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 10

Nazwa:
1.10 Zadanie 10 - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. prawo jazdy kat B+E dla maksymalnej liczby 6 uczniów.

Opis:
1. Cel szkolenia/kursu: Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii E do B (pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t. o ile masa całkowita zespołu tych pojazdów przekracza 7 t.)

2. Zakres szkolenia - szkolenie powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa, w szczególności zgodnie z Ustawą o kierujących pojazdami. Kurs Prawa jazdy kat. B+E zgodnie z obowiązującymi przepisami musi zakończyć się egzaminem wewnętrznym. Wykonawca zorganizuje i opłaci uczestnikom kursu egzamin państwowy w Ośrodku egzaminacyjnym, a koszty egzaminu uwzględni w ofercie.

3. Plan realizacji szkolenia/kursu - Program kursu zostanie przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. nr 217, poz. 1834 z późn. zm.).Po podpisaniu umowy i otrzymaniu imiennego wykazu uczestników wykonawca zobowiązany jest w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć Zamawiającemu do Biura Projektu harmonogram kursu. Kurs będzie realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem.

4. Wymiar godzin szkolenia/kursu: zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r.

5. Materiały szkoleniowe: wykonawca zapewni każdemu z uczestników materiały szkoleniowe związane bezpośrednio z zakresem szkolenia w postaci książek lub skryptów (w formie drukowanej lub elektronicznej), materiały piśmiennicze (co najmniej 1 zeszyt formatu A-4 w twardej oprawie, długopis oraz teczka wiązana). Po zakończeniu szkolenia w/w materiały przejdą na własność uczestników.

6. Uzyskane uprawnienia i dokumenty: Każdy uczestnik kursu otrzyma odpowiednio zaświadczenie o uczestnictwie lub ukończeniu kursu i pozytywnym wyniku egzaminu wewnętrznego.
7. Termin i miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs powinien zostać zrealizowany na terenie miasta Myszkowa. Zamawiający udostępni nieodpłatnie wykonawcy salę wykładową na terenie Zespołu Szkół Nr. 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zajęcia praktyczne winny rozpoczynać się i kończyć na terenie miasta Myszkowa. Zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 4 godzin dziennie winny odbywać się po zajęciach szkolnych i trwać nie dłużej niż do godziny 20:00. W dniach wolnych od nauki szkolnej z pominięciem niedziel i świąt zajęcia w wymiarze nie przekraczającym 6 godzin dziennie mogą odbywać się w godzinach od 8:00 do 18:00. Termin realizacji - w okresie od dnia zawarcia umowy do 28 lutego 2014 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2014

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

211372 / 2012-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
organizacja i przeprowadzenie szkoleń realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze..

319541 / 2008-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla uczestników projektu INTEGRA - Program integracji zawodowej i społecznej osób w Dąbrowie Górniczej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Priorytet integracji społecznej, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej w zakresie: Kurs operatora koparko - ładowarki

72292 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bieruńsko-Lędziński - Bieruń (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie certyfikowanych kursów zawodowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu bieruńsko-lędzińskiego realizowanych w ramach projektu Mam zawód-mam pracę w regionie w roku szkolnym 2013/2014

77244 / 2010-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie - Będzin (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usługi organizacji szkolenia w zakresie specjalności zawodowej FRYZJER DAMSKO - MĘSKI dla uprawnionych osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie.

416892 / 2011-12-08 - Inny: Samorządowa jednostka organizacyjna m. Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu ręcznego cięcia tlenowego dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej w ramach projektu pn.: W dorosłe życie bez lęku

266202 / 2014-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Mysłowice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia zawodowe oraz kurs nauki jazdy kat. B dla uczestników projektu Mysłowickie lepsze jutro

127768 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie - Myszków (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu prawo jazdy kat B+E dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół Powiatu Myszkowskiego, w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

63330 / 2010-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
świadczenie usługi przeprowadzenia szkolenia PROFESJONALNA OBSŁUGA FIRMY dla uprawnionych osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej

100874 / 2014-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bieruńsko-Lędziński - Bieruń (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów kadrowo- księgowych dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych powiatu bieruńsko-lędzińskiego realizowanych w ramach projektu Mam zawód-mam pracę w regionie w roku szkolnym 2013/2014

274072 / 2013-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zabrze - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów doskonalenia zawodowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Zabrzu

76763 / 2010-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu o tematyce: kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym oraz wymiana butli gazowych.

177056 / 2009-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach - Czerwionka-Leszczyny (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego pod nazwą OPS i Twoja aktywność ku integracji w roku 2009

300134 / 2009-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeporwadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych pn. Kurs podstawowy w zakresie przewozu grogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas + Kurs specjalistyczny w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach

96914 / 2010-04-07 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.

Zakład Karny - Herby (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i zrealizowanie: 2 edycji kursu Brukarz 2 edycji kursu Malarz wraz z blokiem zajęć aktywizacyjnych do każdego z kursów

243266 / 2010-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu - Lubliniec (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie szkoleń, warsztatów, treningów, kursów, konsultacji dla uczestników projektu Stawiam na siebie - efektywna integracja społeczno - zawodowa wobec wyzwań rynku pracy w Gminie Lubliniec współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

106395 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia szkoleń dla nauczycieli w 48 placówkach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne) z terenu Powiatu Rybnickiego, uczestników projektu Wspomaganie szkół i przedszkoli w Powiecie Rybnickim poprzez wprowadzenie systemu doskonalenia nauczycieli

403322 / 2014-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa przeprowadzenia szkoleń dla nauczycieli w 48 placówkach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne) z terenu Powiatu Rybnickiego, uczestników projektu Wspomaganie szkół i przedszkoli w Powiecie Rybnickim poprzez wprowadzenie systemu doskonalenia nauczycieli

365144 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa w zakresie przeprowadzenia szkoleń w mieście Bielsko-Biała dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej w ramach projektu systemowego Startuj, pracuj z poddziałania 6.1.3 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki CZĘŚĆ 1 ZAMÓWIENIA Szkolenie pn. Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym

283209 / 2013-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kłobucki - Kłobuck (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych w ramach projektu konkursowego pn. Dojrzały pracownik współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - 2 części.

73437 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia o tematyce: spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG oraz spawanie blach spoinami czołowymi metodą MAG

6283 / 2015-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa przeprowadzenia szkoleń dla nauczycieli w 48 placówkach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne) z terenu Powiatu Rybnickiego, uczestników projektu Wspomaganie szkół i przedszkoli w Powiecie Rybnickim poprzez wprowadzenie systemu doskonalenia nauczycieli.

179382 / 2010-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Rybnik (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osó bezrobotnych i niepełnosprawnych intelektualnie- w ramach projektu Jesteśmy potrzebni-działajmy razem.

334145 / 2008-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach - Mysłowice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia - organizacja szkolenia Podstawy obsługi komputera dla jednej osoby poszukujacej pracy

106336 / 2013-03-18 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego. Powiatowy UrzÄ…d Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia osób bezrobotnych, w podziale na X części finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego