203519 / 2011-07-27 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów (Kędzierzyn-Koźle)
Dokumentacja projektowa przebudowy budynku przy ul.Dąbrowszczaków 9 na mieszkania socjalne
Opis zamówienia
1) Inwestycja ma być zrealizowana w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Dąbrowszczaków na działce nr 1123_12 i 1123_13 obręb Sławęcice (nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci).
2) Dostępność komunikacyjna: dojazd od ul. Dąbrowszczaków (droga gminna).
3) Istniejące uzbrojenie:
a) kanalizacja sanitarna grawitacyjna
b) sieć wodociągowa
c) linia energetyczna
d) sieć gazowa
1.2. Charakterystyczne parametry określające wielkość inwestycji
1) Istniejący budynek o kubaturze ok.3.756,87 m3 i powierzchni użytkowej ok.1.97,85 m2.
2) Zamawiający przewiduje następującą ilość lokali socjalnych:
a) 26 mieszkań jednopokojowych o pow. użytkowej mieszkania 19 m2 - pokój z aneksem kuchennym + łazienka + przedpokój
b) 4 mieszkania jednopokojowe o pow. użytkowej mieszkania 37 m2 - pokój + kuchnia + łazienka + przedpokój
c) 4 mieszkania dwupokojowe o pow. użytkowej mieszkania 42 i 57 m2 - 2 pokoje + kuchnia + łazienka + przedpokój
3) Teren wokół budynków należy zagospodarować, uwzględniając poniższy zakres:
a) chodniki
b) oświetlenie terenu
c) miejsca parkingowe (w ilości 1 miejsce na 1 lokal mieszkalny)
d) miejsce czasowego gromadzenia odpadów stałych
e) mała architektura: trzepak, kosze na śmieci i ławki, ogrodzenie
4) Przebudowa dojazdu do posesji od ul.Dąbrowszczaków długości ok. 240 m i paleta do zawracania o pow.ok.400 m2 wraz z oświetleniem i odwodnieniem.
1) Dane z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta
Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr XIII_147_2003 z dnia 25.09.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 90, poz. 1741 z dnia 13.11.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p.
Zgodnie z w.w planem nieruchomości położone przy ul. Dąbrowszczaków znajdują się na terenie oznaczonym w planie symbolem UN - tereny usług nieuciążliwych w jednostce planistycznej Sławięcice. W myśl zapisu § 59 ust. 2 m.p.z.p. dopuszcza się zabudowę mieszkaniową wraz z niezbędną infrastrukturą, przy czym stosuje się zapisy i ustalenia jak dla symbolu MNU lub MWNU, w tym również warunki zaspokojenia potrzeb parkingowych.
Teren nie znajduje w strefie ochrony konserwatorskiej .
1) Lokale socjalne mają spełniać minimalne wymogi metrażowe i wyposażeniowe. Przepisy prawa stanowią, że powierzchnia użytkowa lokalu socjalnego nie może być mniejsza niż 5 m2_osobę, a w rodzinie jednoosobowej - 10 m2.
2) Przepisy nie definiują innych wymagań co do lokali socjalnych, dlatego poza ograniczeniem powierzchniowym muszą one spełniać przepisy techniczno-budowlane wydane w oparciu o ustawę Prawo budowlane.
3) Na bazie doświadczeń innych Gmin w zakresie budownictwa socjalnego ustala się następujące podstawowe założenia dla budowy przedmiotowych lokali:
a) brak elementów architektonicznych i wyposażeniowych mogących podlegać dewastacji i kradzieży ,
b) minimalne metraże spełniające wymogi ustawowe,
c) możliwość indywidualnego rozliczania za media,
d) zastosowanie oszczędnego ogrzewania gazowego,
e) podwyższone min. o 10% w stosunku do określonych w przepisach techniczno-budowlanych wymagania dla przegród zewnętrznych, drzwi i okien w zakresie ochrony cieplnej w celu zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych, kosztów ogrzewania w okresie zimowym.
4) Budynek w maksymalnym stopniu pozbawiony części wspólnych, jak korytarze, klatki schodowe (dopuszczalne zewnętrzne).
Każdy lokal wyposażony ma być w następujące instalacje wewnętrzne (z urządzeniami, osprzętem, armaturą, itp.):
1) wody zimnej i ciepłej (z pojemnościowego podgrzewacza wody elektrycznego),
2) kanalizacji sanitarnej,
3) c.o. indywidualne dla każdego mieszkania,
4) elektryczna (kuchenka czteropłytowa z piekarnikiem, bojler elektryczny o poj.60 l, gniazd wtykowych, oświetlenia ogólnego, RTV, telefon, dzwonek, domofon).
Wszystkie media olicznikowane z możliwością ich odcięcia (lokalizacja na
zewnątrz lokalu mieszkalnego).
Standard wewnętrznego wykończenia ustala się na poziomie niskim.
Wymagania Zamawiającego w stosunku do przygotowania dokumentacji projektowej
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy i zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla, obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz z wymaganiami opisanymi w niniejszym programie; w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzony zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć: poza uzyskaniem decyzji w zakresie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę będzie stanowić podstawę do realizacji pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania obiektów zgodnie z przeznaczeniem.
3) Zamawiający informuje, że preferuje średni poziom w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych, ale najniższą cenę w stosunku do wykończenia wewnętrznego lokali pod warunkiem spełnienia wymagań funkcjonalno-użytkowych i programowych określonych przez Zamawiającego.
4) Dokumentacja powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia.
5) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
6) W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
Opracowania wstępne, na które składają się:
1) inwentaryzacja budowlano-instalacyjna
- dokonanie oględzin i pomiarów z natury (z wykonaniem ewentualnych pomocniczych zdjęć fotograficznych), sporządzenie rysunków w podstawowej skali 1:100 i opisu technicznego, przedstawiających aktualny stan inwentaryzowanego budynku w zakresie:
a) budowlanym, tj. architektoniczno-konstrukcyjnym, obejmującym rzuty, przekroje i elewacje,
b) instalacyjnym, obejmującym rozmieszczenie urządzeń i przewodów instalacyjnych z odpowiednim wymiarowaniem i opisaniem,
c) odkucia i odkrywki elementów konstrukcyjnych i instalacji;
2) ekspertyza techniczna
- ustalenie i ocena stanu technicznego budynku, wykonywanej w celu dalszego jego eksploatacji bez zmiany przeznaczenia lub ze zmianą przeznaczenia całego budynku lub jego części, obejmująca:
a) oględziny i badanie stanu obiektu, a w szczególności jego elementów konstrukcyjnych,
b) opis i analizę stanu technicznego poszczególnych elementów budynku oraz określenie rodzaju i stopnia ich zużycia, a także korozji biologicznej i mechanicznej, w tym m.in.:
-elementów konstrukcji, tj.: fundamentów, ścian nośnych z nadprożami, słupów, podciągów, belek, ścian osłonowych, stropów, stropodachów i dachów, schodów, trzonów wentylacyjnych,
-elementów pozostałych, tj.: ścian działowych, podłóg i posadzek, okien i drzwi, tynków,
c) obliczenia statyczne sprawdzające wytrzymałość i nośność elementów konstrukcji budynku,
d) wnioski końcowe i zalecenia dotyczące pozostawienia, naprawy lub wymiany poszczególnych elementów budynku;
e) ekspertyzę kominiarską
3) dokumentacja geotechniczna
- opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych Administracji w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych;
Koncepcja programowo-przestrzenna:
1) zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
-określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe, możliwości wariantowania lokalizacji z oceną wariantów,
ogólne omówienie programu użytkowego, z podaniem zakresu rzeczowego i wyszczególnieniem obiektów zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu, dyspozycje rozwiązania zieleni,
-powiązania komunikacyjne inwestycji - układ drogowy oraz jego powiązania zewnętrzne, komunikacja publiczna, parkingi, itp.,
-rozeznania branżowe infrastruktury technicznej ze wstępnymi bilansami potrzeb, takich jak: woda, ścieki, energia elektryczna, telekomunikacja, gaz, ciepło, itd.;
2) budowlano-instalacyjna
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe, możliwości wariantowania lokalizacji z oceną wariantów,
-program użytkowy inwestycji - charakterystyka programu, zakres rzeczowy z podziałem na inwestycje podstawowe i towarzyszące, podział na obiekty z zestawieniem programów poszczególnych obiektów, problematykę osób niepełnosprawnych, problematykę obrony cywilnej,
-wytyczne dotyczące zaopatrzenia w media oraz odprowadzenia ścieków,
-propozycje rozwiązań architektoniczno-budowlanych w zakresie inwestycji podstawowych i towarzyszących - rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne (ewentualnie również technologiczne), przewidywany standard wykończenia materiałowego i wyposażenia obiektów, wytyczne (przesłanki) dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych,
-oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne - rodzaj i ilość zanieczyszczeń i uciążliwości oraz ich zasięg, wpływ na otoczenie, przewidywane do zastosowania elementy ochrony środowiska i ich efektywność,
-wykaz Polskich Norm mających zastosowanie w projekcie, których spełnienie zapewni uzyskanie przewidywanych standardów.
3) Do części opisowej należy dołączyć następujące zestawienia:
-powierzchni pomieszczeń w poszczególnych obiektach,
-powierzchni charakterystycznych elementów zagospodarowania terenu.
4) Zawartość części graficznej koncepcji programowo-przestrzennej:
-koncepcja zagospodarowania terenu na podkładzie sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 lub 1:250 obejmująca:
-obrysy parteru projektowanych obiektów z oznaczeniem wszystkich wejść, wjazdów oraz pionów komunikacyjnych
-układ drogowy z uwzględnieniem rozwiązania miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych), dojazdów, ciągów pieszych
-oznaczenia elementów małej architektury oraz dyspozycje rozwiązania zieleni,
-rzuty wszystkich kondygnacji w skali 1:100 z opisem pomieszczeń i podaniem zasadniczych wymiarów oraz powierzchni, z proponowaną aranżacją wnętrz,
-charakterystyczne przekroje w skali 1:100 w ilości potrzebnej do wyjaśnienia koncepcji (jednak nie mniej niż 2),
-wszystkie elewacje w skali 1:100,
-ewentualnie potrzebne dla wyjaśnienia koncepcji detale i szczegóły, elementy małej architektury, elementy dodatkowe i inne (obrazujące np. zastosowane materiały), w dowolnej skali i sposobie podania,
-wizualizacje (perspektywy, aksonometrie) kontekstu przestrzennego i fragmentów wnętrza.
5) Koncepcja powinna zawierać co najmniej 2 warianty rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych z określeniem wstępnych kosztów wynikających z ich wyboru (w rozbiciu na poszczególne obiekty stanowiące pod względem użytkowym samodzielną całość).
C. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:
1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wodno-kanalizacyjnych, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) inwentaryzację zieleni,
c) inwentaryzację lub dokumentację obiektów budowlanych, znajdujących się na terenie działki, jeżeli podlegają one adaptacji, rozbiórkom, modernizacji lub remontom w zakresie: architektury, konstrukcji, instalacji i urządzeń technologicznych, a także wskazania Zamawiającego dotyczące zachowania urządzeń naziemnych i podziemnych oraz obiektów przewidzianych do rozbiórki i ewentualnie uwarunkowania tych rozbiórek,
d) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników itp.
e) przy modernizacji i przebudowie dodatkowo: opinie i ekspertyzy dotyczące stanu obiektu i jego elementów składowych oraz istniejących instalacji,
f) dodatkowe wytyczne inwestorskie i uwarunkowania realizacyjne związane z realizacją i jej przeprowadzeniem;
2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na działce, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, cieplnej, energetycznych, telekomunikacyjnych lub układu komunikacyjnego,
b) dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
c) ukształtowania terenu, w tym ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
d) szaty roślinnej,
e) ulic dojazdowych i lokalnych (osiedlowych), ciągów pieszojezdnych, placów i parkingów osiedlowych, ścieżek rowerowych i chodników,
f) stałej organizacji ruchu,
g) lokalnych sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, (sanitarnych, deszczowych) oraz przyłączy do tych sieci dla obiektu projektowanego w granicach lokalizacji tych inwestycji,
h) przyłączy do sieci wod-kan,
i) lokalnych linii i sieci oświetlenia ulic (dróg) i terenu (placów, parkingów,),
j) architektury,
k) konstrukcji, zawierający również projekt montażu lub warunki wykonania konstrukcji nietypowych, szczegółowe wytyczne zabezpieczeń elementów konstrukcji w zakresie ochrony antykorozyjnej, przeciwpożarowej, mykologicznej i in.,
l) instalacji rurowych, takich jak:
-wody ciepłej i zimnej
-kanalizacji sanitarnej, deszczowej
-centralnego ogrzewania,
y) instalacji elektrycznych, takich jak:
-oświetlenia ogólnego, (informacyjnego, przeszkodowego)
-gniazd wtyczkowych jednofazowych na napięcie 230 V
-połączeń wyrównawczych
-uziemiające
-ochrony: przepięciowej, od porażeń prądem,
-orurowania dla instalacji: antenowej,
-odgromowe
-zasilania podgrzewaczy wpustów dachowych
-odmrażania (odladzania) rynien,
w tym projektowanie rozdzielnic kondygnacyjnych odbiorczych (bezpiecznikowych) i licznikowych, zasilających bezpośrednio odbiorniki i gniazda (obwody z odbiornikami i gniazdami), jak również projektowanie kablowych wewnętrznych linii zasilających te rozdzielnice
z) instalacje pomiarów, automatyki, sterowania i sygnalizacji (zewnętrzne układy),
aa) instalacji telekomunikacyjnych, takich jak:
-dzwonkowa, domofon itp.
-telefoniczna standardową
-anten zbiorczych - radiowo-telewizyjnych,
w tym projektowanie centralek telekomunikacyjnych, jak również projektowanie kablowych wewnętrznych linii zasilających te centralki,
3) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;
4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C;
5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
D. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C.
E. Kosztorysy inwestorskie, opracowane na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
1) przygotowanie terenu
2) przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
3) budowa obiektów podstawowych
4) instalacje
5) wyposażenie
6) zagospodarowania terenu
7) budowy obiektów pomocniczych
8) ewentualnie szkolenia, rozruch.
7) Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie od jednostki geologicznej dokumentacji geotechnicznej (geologicznej),
3) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci oraz warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni (w 5 egz.) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie; dla drzew pod ochroną uzyskać decyzję na ich wycinkę; inwentaryzacja powinna obejmować:
- charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki
- plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi
powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki
5) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu (MZBK, Wydział Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia UM, Wydział Ochrony Środowiska i Infrastruktury UM - oświetlenie drogi, Wydział Zarządzania Drogami UM - dojazd do posesji),
6) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu,
7) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku (w 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a nie związanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją,
8) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie,
9) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego
8) Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) opracowania przedprojektowe, w tym:
a) inwentaryzacja - 3 egz.
b) ekspertyza techniczna - 5 egz.
c) dokumentacja geotechniczna - 5 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 3 egz.
3) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlany
a.3. zbioru uzyskanych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż - 3 egz.
d) przedmiarów robót - 3 egz.
4) specyfikacja tech. wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egz.
5) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem kosztów inwestycji - 2 egz.
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii, decyzji itp. oraz dodatkowych projektów budowlanych niezbędnych do złożenia stosownych wniosków we właściwych organach administracji architektoniczno-budowlanej.
9) Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) inwentaryzację, ekspertyzę oraz koncepcję przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice kolorowej, umożliwiającej reprodukcję,
2) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami graficznymi do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
3) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) oraz dodatkowych projektów budowlanych (egzemplarze dla w.w właściwych organów administracji architektoniczno-budowlanej) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt 2.a) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-
b) projekt zagospodarowania na kopii aktualnej mapy zasadniczej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
c) oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) bądź ich kopie potwierdzone urzędowo (przez Izbę lub notariusza) oraz kopie uprawnień poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
4) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny) przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis, komplet niezbędnych uzgodnień, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
5) dokumentację przedprojektową przekazać w osobno opakowanych kompletach z przyklejoną odpowiednią stroną tytułową,
6) dokumentację projektową przekazać w osobno opakowanych kompletach z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.C, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.
10)Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 1 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) ekspertyza techniczna - w formacie .pdf,
2) inwentaryzacja oraz koncepcja - w formacie .pdf
3) dla poszczególnej branży: projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekt wykonawczy umieszczony w drugim katalogu; wszystkie uzgodnienia i dokumenty dotyczącej danej branży (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczone w trzecim katalogu; specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót umieszczona w czwartym katalogu - w formacie .pdf,
4) przedmiar robót dla poszczególnej branży - w formacie .pdf,
5) kosztorys inwestorski dla poszczególnej branży - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, z możliwością jego wydruku w układzie szczegółowym, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w programie Excel.
11)Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić : rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.
12) Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-piwnica, A.2-parter, .. , A.7-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-piwnica, K.2-parter, .. , K.7-przekrój, itd.
4) instalacje sanitarne S.1-piwnica, S.2-parter, .. , S.7-rozwinięcie, itd.
5) instalacje elektryczne E.1-piwnica, E.2-parter, .. , E.7-schemat TG, itd.
6) technologia T.1-rzut, T.2-rozwinięcie, itd.
7) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania i rodzajach opracowań - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 203519
Data publikacji: 2011-07-27
Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów
Ulica: ul. Piramowicza 32
Numer domu: 32
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Kod pocztowy: 47-200
Województwo / kraj: opolskie
Numer telefonu: 77 4050380
Numer faxu: 77 4050379
Adres strony internetowej: www.kedzierzynkozle.pl
Regon: 00052450700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dokumentacja projektowa przebudowy budynku przy ul.Dąbrowszczaków 9 na mieszkania socjalne
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1) Inwestycja ma być zrealizowana w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Dąbrowszczaków na działce nr 1123_12 i 1123_13 obręb Sławęcice (nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci).
2) Dostępność komunikacyjna: dojazd od ul. Dąbrowszczaków (droga gminna).
3) Istniejące uzbrojenie:
a) kanalizacja sanitarna grawitacyjna
b) sieć wodociągowa
c) linia energetyczna
d) sieć gazowa
1.2. Charakterystyczne parametry określające wielkość inwestycji
1) Istniejący budynek o kubaturze ok.3.756,87 m3 i powierzchni użytkowej ok.1.97,85 m2.
2) Zamawiający przewiduje następującą ilość lokali socjalnych:
a) 26 mieszkań jednopokojowych o pow. użytkowej mieszkania 19 m2 - pokój z aneksem kuchennym + łazienka + przedpokój
b) 4 mieszkania jednopokojowe o pow. użytkowej mieszkania 37 m2 - pokój + kuchnia + łazienka + przedpokój
c) 4 mieszkania dwupokojowe o pow. użytkowej mieszkania 42 i 57 m2 - 2 pokoje + kuchnia + łazienka + przedpokój
3) Teren wokół budynków należy zagospodarować, uwzględniając poniższy zakres:
a) chodniki
b) oświetlenie terenu
c) miejsca parkingowe (w ilości 1 miejsce na 1 lokal mieszkalny)
d) miejsce czasowego gromadzenia odpadów stałych
e) mała architektura: trzepak, kosze na śmieci i ławki, ogrodzenie
4) Przebudowa dojazdu do posesji od ul.Dąbrowszczaków długości ok. 240 m i paleta do zawracania o pow.ok.400 m2 wraz z oświetleniem i odwodnieniem.
1) Dane z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta
Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr XIII_147_2003 z dnia 25.09.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 90, poz. 1741 z dnia 13.11.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p.
Zgodnie z w.w planem nieruchomości położone przy ul. Dąbrowszczaków znajdują się na terenie oznaczonym w planie symbolem UN - tereny usług nieuciążliwych w jednostce planistycznej Sławięcice. W myśl zapisu § 59 ust. 2 m.p.z.p. dopuszcza się zabudowę mieszkaniową wraz z niezbędną infrastrukturą, przy czym stosuje się zapisy i ustalenia jak dla symbolu MNU lub MWNU, w tym również warunki zaspokojenia potrzeb parkingowych.
Teren nie znajduje w strefie ochrony konserwatorskiej .
1) Lokale socjalne mają spełniać minimalne wymogi metrażowe i wyposażeniowe. Przepisy prawa stanowią, że powierzchnia użytkowa lokalu socjalnego nie może być mniejsza niż 5 m2_osobę, a w rodzinie jednoosobowej - 10 m2.
2) Przepisy nie definiują innych wymagań co do lokali socjalnych, dlatego poza ograniczeniem powierzchniowym muszą one spełniać przepisy techniczno-budowlane wydane w oparciu o ustawę Prawo budowlane.
3) Na bazie doświadczeń innych Gmin w zakresie budownictwa socjalnego ustala się następujące podstawowe założenia dla budowy przedmiotowych lokali:
a) brak elementów architektonicznych i wyposażeniowych mogących podlegać dewastacji i kradzieży ,
b) minimalne metraże spełniające wymogi ustawowe,
c) możliwość indywidualnego rozliczania za media,
d) zastosowanie oszczędnego ogrzewania gazowego,
e) podwyższone min. o 10% w stosunku do określonych w przepisach techniczno-budowlanych wymagania dla przegród zewnętrznych, drzwi i okien w zakresie ochrony cieplnej w celu zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych, kosztów ogrzewania w okresie zimowym.
4) Budynek w maksymalnym stopniu pozbawiony części wspólnych, jak korytarze, klatki schodowe (dopuszczalne zewnętrzne).
Każdy lokal wyposażony ma być w następujące instalacje wewnętrzne (z urządzeniami, osprzętem, armaturą, itp.):
1) wody zimnej i ciepłej (z pojemnościowego podgrzewacza wody elektrycznego),
2) kanalizacji sanitarnej,
3) c.o. indywidualne dla każdego mieszkania,
4) elektryczna (kuchenka czteropłytowa z piekarnikiem, bojler elektryczny o poj.60 l, gniazd wtykowych, oświetlenia ogólnego, RTV, telefon, dzwonek, domofon).
Wszystkie media olicznikowane z możliwością ich odcięcia (lokalizacja na
zewnątrz lokalu mieszkalnego).
Standard wewnętrznego wykończenia ustala się na poziomie niskim.
Wymagania Zamawiającego w stosunku do przygotowania dokumentacji projektowej
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy i zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla, obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz z wymaganiami opisanymi w niniejszym programie; w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzony zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć: poza uzyskaniem decyzji w zakresie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę będzie stanowić podstawę do realizacji pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania obiektów zgodnie z przeznaczeniem.
3) Zamawiający informuje, że preferuje średni poziom w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych, ale najniższą cenę w stosunku do wykończenia wewnętrznego lokali pod warunkiem spełnienia wymagań funkcjonalno-użytkowych i programowych określonych przez Zamawiającego.
4) Dokumentacja powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia.
5) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
6) W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
Opracowania wstępne, na które składają się:
1) inwentaryzacja budowlano-instalacyjna
- dokonanie oględzin i pomiarów z natury (z wykonaniem ewentualnych pomocniczych zdjęć fotograficznych), sporządzenie rysunków w podstawowej skali 1:100 i opisu technicznego, przedstawiających aktualny stan inwentaryzowanego budynku w zakresie:
a) budowlanym, tj. architektoniczno-konstrukcyjnym, obejmującym rzuty, przekroje i elewacje,
b) instalacyjnym, obejmującym rozmieszczenie urządzeń i przewodów instalacyjnych z odpowiednim wymiarowaniem i opisaniem,
c) odkucia i odkrywki elementów konstrukcyjnych i instalacji;
2) ekspertyza techniczna
- ustalenie i ocena stanu technicznego budynku, wykonywanej w celu dalszego jego eksploatacji bez zmiany przeznaczenia lub ze zmianą przeznaczenia całego budynku lub jego części, obejmująca:
a) oględziny i badanie stanu obiektu, a w szczególności jego elementów konstrukcyjnych,
b) opis i analizę stanu technicznego poszczególnych elementów budynku oraz określenie rodzaju i stopnia ich zużycia, a także korozji biologicznej i mechanicznej, w tym m.in.:
-elementów konstrukcji, tj.: fundamentów, ścian nośnych z nadprożami, słupów, podciągów, belek, ścian osłonowych, stropów, stropodachów i dachów, schodów, trzonów wentylacyjnych,
-elementów pozostałych, tj.: ścian działowych, podłóg i posadzek, okien i drzwi, tynków,
c) obliczenia statyczne sprawdzające wytrzymałość i nośność elementów konstrukcji budynku,
d) wnioski końcowe i zalecenia dotyczące pozostawienia, naprawy lub wymiany poszczególnych elementów budynku;
e) ekspertyzę kominiarską
3) dokumentacja geotechniczna
- opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych Administracji w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych;
Koncepcja programowo-przestrzenna:
1) zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
-określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe, możliwości wariantowania lokalizacji z oceną wariantów,
ogólne omówienie programu użytkowego, z podaniem zakresu rzeczowego i wyszczególnieniem obiektów zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu, dyspozycje rozwiązania zieleni,
-powiązania komunikacyjne inwestycji - układ drogowy oraz jego powiązania zewnętrzne, komunikacja publiczna, parkingi, itp.,
-rozeznania branżowe infrastruktury technicznej ze wstępnymi bilansami potrzeb, takich jak: woda, ścieki, energia elektryczna, telekomunikacja, gaz, ciepło, itd.;
2) budowlano-instalacyjna
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe, możliwości wariantowania lokalizacji z oceną wariantów,
-program użytkowy inwestycji - charakterystyka programu, zakres rzeczowy z podziałem na inwestycje podstawowe i towarzyszące, podział na obiekty z zestawieniem programów poszczególnych obiektów, problematykę osób niepełnosprawnych, problematykę obrony cywilnej,
-wytyczne dotyczące zaopatrzenia w media oraz odprowadzenia ścieków,
-propozycje rozwiązań architektoniczno-budowlanych w zakresie inwestycji podstawowych i towarzyszących - rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne (ewentualnie również technologiczne), przewidywany standard wykończenia materiałowego i wyposażenia obiektów, wytyczne (przesłanki) dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych,
-oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne - rodzaj i ilość zanieczyszczeń i uciążliwości oraz ich zasięg, wpływ na otoczenie, przewidywane do zastosowania elementy ochrony środowiska i ich efektywność,
-wykaz Polskich Norm mających zastosowanie w projekcie, których spełnienie zapewni uzyskanie przewidywanych standardów.
3) Do części opisowej należy dołączyć następujące zestawienia:
-powierzchni pomieszczeń w poszczególnych obiektach,
-powierzchni charakterystycznych elementów zagospodarowania terenu.
4) Zawartość części graficznej koncepcji programowo-przestrzennej:
-koncepcja zagospodarowania terenu na podkładzie sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 lub 1:250 obejmująca:
-obrysy parteru projektowanych obiektów z oznaczeniem wszystkich wejść, wjazdów oraz pionów komunikacyjnych
-układ drogowy z uwzględnieniem rozwiązania miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych), dojazdów, ciągów pieszych
-oznaczenia elementów małej architektury oraz dyspozycje rozwiązania zieleni,
-rzuty wszystkich kondygnacji w skali 1:100 z opisem pomieszczeń i podaniem zasadniczych wymiarów oraz powierzchni, z proponowaną aranżacją wnętrz,
-charakterystyczne przekroje w skali 1:100 w ilości potrzebnej do wyjaśnienia koncepcji (jednak nie mniej niż 2),
-wszystkie elewacje w skali 1:100,
-ewentualnie potrzebne dla wyjaśnienia koncepcji detale i szczegóły, elementy małej architektury, elementy dodatkowe i inne (obrazujące np. zastosowane materiały), w dowolnej skali i sposobie podania,
-wizualizacje (perspektywy, aksonometrie) kontekstu przestrzennego i fragmentów wnętrza.
5) Koncepcja powinna zawierać co najmniej 2 warianty rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych z określeniem wstępnych kosztów wynikających z ich wyboru (w rozbiciu na poszczególne obiekty stanowiące pod względem użytkowym samodzielną całość).
C. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:
1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wodno-kanalizacyjnych, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) inwentaryzację zieleni,
c) inwentaryzację lub dokumentację obiektów budowlanych, znajdujących się na terenie działki, jeżeli podlegają one adaptacji, rozbiórkom, modernizacji lub remontom w zakresie: architektury, konstrukcji, instalacji i urządzeń technologicznych, a także wskazania Zamawiającego dotyczące zachowania urządzeń naziemnych i podziemnych oraz obiektów przewidzianych do rozbiórki i ewentualnie uwarunkowania tych rozbiórek,
d) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników itp.
e) przy modernizacji i przebudowie dodatkowo: opinie i ekspertyzy dotyczące stanu obiektu i jego elementów składowych oraz istniejących instalacji,
f) dodatkowe wytyczne inwestorskie i uwarunkowania realizacyjne związane z realizacją i jej przeprowadzeniem;
2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na działce, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, cieplnej, energetycznych, telekomunikacyjnych lub układu komunikacyjnego,
b) dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
c) ukształtowania terenu, w tym ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
d) szaty roślinnej,
e) ulic dojazdowych i lokalnych (osiedlowych), ciągów pieszojezdnych, placów i parkingów osiedlowych, ścieżek rowerowych i chodników,
f) stałej organizacji ruchu,
g) lokalnych sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, (sanitarnych, deszczowych) oraz przyłączy do tych sieci dla obiektu projektowanego w granicach lokalizacji tych inwestycji,
h) przyłączy do sieci wod-kan,
i) lokalnych linii i sieci oświetlenia ulic (dróg) i terenu (placów, parkingów,),
j) architektury,
k) konstrukcji, zawierający również projekt montażu lub warunki wykonania konstrukcji nietypowych, szczegółowe wytyczne zabezpieczeń elementów konstrukcji w zakresie ochrony antykorozyjnej, przeciwpożarowej, mykologicznej i in.,
l) instalacji rurowych, takich jak:
-wody ciepłej i zimnej
-kanalizacji sanitarnej, deszczowej
-centralnego ogrzewania,
y) instalacji elektrycznych, takich jak:
-oświetlenia ogólnego, (informacyjnego, przeszkodowego)
-gniazd wtyczkowych jednofazowych na napięcie 230 V
-połączeń wyrównawczych
-uziemiające
-ochrony: przepięciowej, od porażeń prądem,
-orurowania dla instalacji: antenowej,
-odgromowe
-zasilania podgrzewaczy wpustów dachowych
-odmrażania (odladzania) rynien,
w tym projektowanie rozdzielnic kondygnacyjnych odbiorczych (bezpiecznikowych) i licznikowych, zasilających bezpośrednio odbiorniki i gniazda (obwody z odbiornikami i gniazdami), jak również projektowanie kablowych wewnętrznych linii zasilających te rozdzielnice
z) instalacje pomiarów, automatyki, sterowania i sygnalizacji (zewnętrzne układy),
aa) instalacji telekomunikacyjnych, takich jak:
-dzwonkowa, domofon itp.
-telefoniczna standardową
-anten zbiorczych - radiowo-telewizyjnych,
w tym projektowanie centralek telekomunikacyjnych, jak również projektowanie kablowych wewnętrznych linii zasilających te centralki,
3) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;
4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C;
5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
D. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C.
E. Kosztorysy inwestorskie, opracowane na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
1) przygotowanie terenu
2) przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
3) budowa obiektów podstawowych
4) instalacje
5) wyposażenie
6) zagospodarowania terenu
7) budowy obiektów pomocniczych
8) ewentualnie szkolenia, rozruch.
7) Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie od jednostki geologicznej dokumentacji geotechnicznej (geologicznej),
3) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci oraz warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni (w 5 egz.) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie; dla drzew pod ochroną uzyskać decyzję na ich wycinkę; inwentaryzacja powinna obejmować:
- charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki
- plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi
powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki
5) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu (MZBK, Wydział Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia UM, Wydział Ochrony Środowiska i Infrastruktury UM - oświetlenie drogi, Wydział Zarządzania Drogami UM - dojazd do posesji),
6) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu,
7) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku (w 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a nie związanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją,
8) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie,
9) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego
8) Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) opracowania przedprojektowe, w tym:
a) inwentaryzacja - 3 egz.
b) ekspertyza techniczna - 5 egz.
c) dokumentacja geotechniczna - 5 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 3 egz.
3) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlany
a.3. zbioru uzyskanych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż - 3 egz.
d) przedmiarów robót - 3 egz.
4) specyfikacja tech. wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egz.
5) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem kosztów inwestycji - 2 egz.
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii, decyzji itp. oraz dodatkowych projektów budowlanych niezbędnych do złożenia stosownych wniosków we właściwych organach administracji architektoniczno-budowlanej.
9) Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) inwentaryzację, ekspertyzę oraz koncepcję przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice kolorowej, umożliwiającej reprodukcję,
2) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami graficznymi do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
3) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) oraz dodatkowych projektów budowlanych (egzemplarze dla w.w właściwych organów administracji architektoniczno-budowlanej) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt 2.a) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-
b) projekt zagospodarowania na kopii aktualnej mapy zasadniczej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
c) oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) bądź ich kopie potwierdzone urzędowo (przez Izbę lub notariusza) oraz kopie uprawnień poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
4) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny) przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis, komplet niezbędnych uzgodnień, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
5) dokumentację przedprojektową przekazać w osobno opakowanych kompletach z przyklejoną odpowiednią stroną tytułową,
6) dokumentację projektową przekazać w osobno opakowanych kompletach z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.C, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.
10)Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 1 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) ekspertyza techniczna - w formacie .pdf,
2) inwentaryzacja oraz koncepcja - w formacie .pdf
3) dla poszczególnej branży: projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekt wykonawczy umieszczony w drugim katalogu; wszystkie uzgodnienia i dokumenty dotyczącej danej branży (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczone w trzecim katalogu; specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót umieszczona w czwartym katalogu - w formacie .pdf,
4) przedmiar robót dla poszczególnej branży - w formacie .pdf,
5) kosztorys inwestorski dla poszczególnej branży - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, z możliwością jego wydruku w układzie szczegółowym, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w programie Excel.
11)Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić : rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.
12) Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-piwnica, A.2-parter, .. , A.7-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-piwnica, K.2-parter, .. , K.7-przekrój, itd.
4) instalacje sanitarne S.1-piwnica, S.2-parter, .. , S.7-rozwinięcie, itd.
5) instalacje elektryczne E.1-piwnica, E.2-parter, .. , E.7-schemat TG, itd.
6) technologia T.1-rzut, T.2-rozwinięcie, itd.
7) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania i rodzajach opracowań - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 21/11/2011
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni jako spełniających warunki udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu w okresie ostatnich trzech lat przez upływem terminu składania ofert, bądź w okresie prowadzonej działalności, jeżeli jast on krótszy niż wskazany, nie mniej niż dwóch usług, której przedmiotem było zamówienie o podobnych charakterze jak w niniejszym zamówieniu.
Zamawiający za podobne w rozumieniu niniejszego zapisu uważać będzie zaprojektowanie budowy, rozbudowy lub przebudowy obiektu w zakresie budownictwa wielorodzinnego o kubaturze nie mniejszej niż 3500 m3 każdy.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oceniane będzie łączne spełnienie powyższego warunku udziału w postępowaniu przez wszystkich tych Wykonawców.
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Oświadczenie Wykonawcy w związku z art. 22 ust.1 PZP o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu;
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kedzierzynkozle.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego
Data składania wniosków, ofert: 05/08/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania: w siedzibie Zamawiającego pokój nr 311
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość istotnej zmiany zawartej umowy w sprwie zamówienia publicznego w następujących okolicznościach, których przed zawarciem umowy nie dało się przewidzieć, a mają one wpływ na termin wykonania zamówienia : 1) wystąpienie siły wyższej, 2) przedłużające się ponad 60 dni kalendarzowych procedury uzgadniania przedmiotu zamówienia, a które nie są spowodowane działaniem lub brakiem działania Wykonawcy, uniemożliwiającym kontynuowanie lub jego zakończenie, 3) wystąpienie usług dodatkowych - jeżeli konieczność rozszerzenia zakresu przedmiotu umowy następuje wskutek opinii, decyzji, zgód i uzgodnień oraz warunków technicznych wydanych przez inne organy i podmioty, 4) udzielenie zamówienia dodatkowego, powodującego wstrzymanie realizacji przedmiotu zamówienia podstawowego, 5) niedopełnienie przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z umowy, w tym zwlekanie ponad 30 dni kalendarzowych z zapłatą faktur częściowych, mimo dodatkowego wezwania ze strony Wykonawcy. W przypadku wystąpienia jednej z w.w okoliczności, udokumentowanych przez Wykonawcę, Zamawiający wydłuży termin wykonania zamówienia o liczbę dni, którą uzna za uzasadnioną. Jeżeli okaże się, że niektóre elementy przedmiotu zamówienia będą zbędne, z uwagi na wystąpienie okoliczności, których nie można było przewidzieć przed zawarciem umowy, zakres umowy zostanie ograniczony przy jednoczesnym odpowiednim zmniejszeniu wynagrodzenia i skróceniu terminu wykonania.
Podobne przetargi
110034 / 2013-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krapkowice - Krapkowice (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do ogrzewania hali widowiskowo-sportowej w Krapkowicach.
327511 / 2008-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
WYKONANIE PROJEKTU BUDOWLANO - WYKONAWCZEGO
PRZEBUDOWY LOKALU UŻYTKOWEGO
PRZY UL. PIOTRKOWSKIEJ 2 W OPOLU
64250 / 2011-04-04 - Uczelnia publiczna
Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przetarg nieograniczony na Projekt przebudowy budynku pokoszarowego nr 3 przy ul. Prószkowskiej dla potrzeb Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki
Nr sprawy ZP/B/19/2011
230899 / 2011-08-29 - Inny: zakład karny
Zakład Karny Nr 2 - Strzelce Opolskie (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego niezbędnej do wybudowania kuchni centralnej przy Zakładzie Karnym Nr 2 mającej przygotowywać 3 posiłki dziennie dla 1900 osób
144721 / 2010-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Opole UrzÄ…d Miasta Opola - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego z uzyskaniem pozwolenia na budowę ( lub przyjęcia zgłoszenia robót budowlanych ) oraz wybudowania i przekazania do użytku Zamawiającemu zagospodarowania terenu w otoczeniu zespołu boisk zrealizowanych przy ul. Bielskiej w ramach programu Moje boisko Orlik 2012
363761 / 2008-12-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
P/37/2008 WYKONANIE PROJEKTU KLIMATYZACJI
212785 / 2011-08-05 - Uczelnia publiczna
Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej dla realizacji inwestycji polegającej na budowie Innowacyjnego Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych Politechniki Opolskiej NEWTON w Opolu przy ul. Prószkowskiej 76, nr sprawy: ZP/D/57/2011.
120279 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Byczyna z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Byczynie - Byczyna (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Byczyński Inkubator Przedsiębiorczości w Polanowicach.
308892 / 2011-09-28 - Uczelnia publiczna
Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przetarg nieograniczony na PrzebudowÄ™ budynku nr 4 usytuowanego na terenie II Kampusu Politechniki Opolskiej nr sprawy ZP/B/55/2011.
241056 / 2008-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
WYKONANIE PROJEKTU BUDOWLANO - WYKONAWCZEGO
PRZEBUDOWY LOKALU UŻYTKOWEGO
PRZY UL. PIOTRKOWSKIEJ 2 W OPOLU
269311 / 2008-10-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
P/35/2008 WYKONANIE PROJEKTU PRZEBUDOWY APTEKI SZPITALNEJ ORAZ PROJEKTU KLIMATYZACJI
100164 / 2009-04-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej - Głuchołazy (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
PRZETARG NIEOGRANICZONY NA USÅUGĘ:
wykonania dokumentacji technicznej na budowę windy zewnętrznej, termomodernizacji budynku szpitala nr 1 w Głuchołazach przy ul. M. C. Skłodowskiej 16 oraz wymianę instalacji co. Znak: /01/04/2009
127180 / 2009-04-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej - Głuchołazy (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przetarg nieograniczony na usługę wykonania dokumentacji technicznej na budowę windy zewnętrznej, termomodernicacji budynku szpitala nr 1 w Głuchołazach przy ul. M. C. Skłodowskiej 16 oraz wymianę istalacji co.
169444 / 2009-05-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej - Głuchołazy (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
usługa wykonania dokumentacji projektowej na adaptację bloku operacyjnego
70956 / 2012-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Skoroszyce - Skoroszyce (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji technicznej, formalno-prawnej, kosztorysowej i eksploatacyjnej dla przedsięwzięcia pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsiach Sidzina i Giełczyce w gm. Skoroszyce
73037 / 2013-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Byczyna z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Byczynie - Byczyna (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Byczyński Inkubator Przedsiębiorczości w Polanowicach
178247 / 2012-08-17 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Nysa (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego na budowÄ™ sali gimnastycznej z zapleczem rehabilitacyjno-dydaktycznym
102990 / 2010-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Opole UrzÄ…d Miasta Opola - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego z uzyskaniem pozwolenia na budowę ( lub przyjęcia zgłoszenia robót budowlanych ) oraz wybudowania i przekazania do użytku Zamawiającemu zagospodarowania terenu w otoczeniu zespołu boisk zrealizowanych przy ul. Bielskiej w ramach programu Moje boisko Orlik 2012
82804 / 2016-04-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSW w Głuchołazach - Głuchołazy (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy pomieszczeń Oddziału Chorób Płuc
i Gruźlicy na terenie SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach
74520 / 2011-04-12 - Uczelnia publiczna
Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej Innowacyjnego Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych Politechniki Opolskiej NEWTON w Opolu ZP/D/24/2011 Konkurs
181399 / 2010-07-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu zamiennego do posiadanej dokumentacji technicznej rozbudowy szpitala SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu - PN / 27 / VII / 10
152880 / 2010-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Dokumentacja rozbudowy i przebudowy Przeszkola nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu
308598 / 2012-08-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSW w Głuchołazach - Głuchołazy (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Dokumentacja projektowa zabezpieczenia przeciwpożarowego SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach
248631 / 2011-09-19 - Inny: zakład karny
Zakład Karny Nr 2 - Strzelce Opolskie (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego niezbędnej do wybudowania kuchni centralnej przy Zakładzie Karnym Nr 2 mającej przygotowywać 3 posiłki dziennie dla 1900 osób
370814 / 2010-11-16 - Uczelnia publiczna
Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przetarg nieograniczony na Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Przebudowa budynku DS. ZYGZAK przy ul. Mikołajczyka 8-10 w Opolu Nr sprawy ZP/B/50/2010
209740 / 2012-06-19 - Inny: jednostka budżetowa
Publiczna SzkoÅ‚a Podstawowa im.Filipa Roboty - ÅÄ…cznik (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa placu zabaw w ramach rzÄ…dowego programu Radosna SzkoÅ‚a dla ZespoÅ‚u Szkolno - Przedszkolnego w ÅÄ…czniku, Publiczna SzkoÅ‚a Podstawowa im Filipa Roboty w ÅÄ…czniku
- utworzenie małego placu zabaw
197730 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krapkowice - Krapkowice (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do ogrzewania hali widowiskowo-sportowej w Krapkowicach
200978 / 2010-07-08 - Uczelnia publiczna
Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przetarg nieograniczony na: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Adaptacja budynku nr 1 przy ul. Prószkowskiej 76 w Opolu na potrzeby Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Nr sprawy ZP/B/39/2010