76808 / 2012-03-13 - Inny: PGL Lasy Państwowe / Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Daleszyce (Daleszyce)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-02-23 pod pozycją 55186. Zobacz ogłoszenie 55186 / 2012-02-23 - Inny: PGL Lasy PaÅ„stwowe.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 76808
Data publikacji: 2012-03-13
Nazwa: Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Daleszyce
Ulica: ul. Zakościele 7A
Numer domu: 7A
Miejscowość: Daleszyce
Kod pocztowy: 26-021
Województwo / kraj: świętokrayskie
Numer telefonu: 041 3171968
Numer faxu: 041 3171968
Regon: 26012400200000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 55186
Data wydania biuletynu: 2012-02-23
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak
Rok ogłoszenia: 2012
Pozycja ogłoszenia: 55186
Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: PGL Lasy Państwowe
Inny rodzaj zamawiającego: PGL Lasy Państwowe
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie dyżuru przeciwpożarowego w punkcie alarmowo - dyspozycyjnym,
w dostrzegalni p.poż. (wieża obserwacyjna) oraz jako kierowca - operator samochodu patrolowo - gaśniczego w Nadleśnictwie Daleszyce
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest Pełnienie dyżuru przeciwpożarowego jako kierowca - operator samochodu patrolowo - gaśniczego w Nadleśnictwie Daleszyce oraz w punkcie alarmowo - dyspozycyjnym i dostrzegalni p.poż. (wieża obserwacyjna)
3.2. Zakres czynności kierowcy - operatora samochodu patrolowo - gaśniczego obejmuje:
1. Na polecenie i zgodnie ze wskazówkami otrzymywanymi z PAD Nadleśnictwa wykonuje jazdy patrolowe w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa w celu lokalizacji potencjalnych pożarów. Na polecenie PAD wyjazdy do pożarów uprzednio zlokalizowanych w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa. Zamawiający przyjął iż średnio - miesięczna ilość przejeżdżanych kilometrów w celu realizowania przedmiotu zamówienia nie przekroczy 700 km.
2. Po zlokalizowaniu pożaru na gruncie Wykonawca określa jego dokładną lokalizację, rodzaj, wielkość, kierunek przesuwania się ognia. W przypadku pożarów wykrytych poza terenem lasów administrowanych przez Nadleśnictwo Daleszyce należy określić ich odległość od LP i wielkość zagrożenia jakie dla nich stwarzają. Informacje te należy możliwie jak najszybciej przekazać do PAD. W przypadku fałszywego alarmu stwierdzenie tego faktu i przekazanie informacji do PAD może nastąpić po wykonaniu czynności poszukiwawczych w sposób dający maksymalną pewność co do prawdziwości powyższego stwierdzenia.
3. Gaszenie zlokalizowanych pożarów lub ich zarzewi z wykorzystaniem sprzętu stanowiącego wyposażenie samochodu patrolowo-gaśniczego (motopompy oraz sprzętu ręcznego). Priorytetem przy podjęciu decyzji o rozpoczęciu akcji gaśniczej jest w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo Wykonawcy a następnie bezpieczeństwo powierzonego sprzętu. Podjęcie akcji gaśniczej może nastąpić jedynie po uzyskaniu zgody z PAD Nadleśnictwa (na podstawie opisu sytuacji przekazanego wcześniej przez Wykonawcę), bądź osoby upoważnionej przez Nadleśnictwo do kierowania akcją gaśniczą zgodnie z zapisem w obowiązującym w 2012 roku (wydawanym corocznie) Zarządzeniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Daleszyce w sprawie wprowadzenia dyżurów i innych działań ratowniczych związanych z ochroną p.poż. obszarów leśnych (o ile znajduje się ona na miejscu zdarzenia). Zgody takiej może udzielić również Nadleśniczy. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia drobnego sprzętu tj. szpadli, tłumic, siekier użytych w trakcie akcji gaszenia pożaru lub zabezpieczenia pożarzyska koszty związane z uzupełnieniem zniszczonego drobnego sprzętu ponosi Zamawiający, a za pozostałe wyposażenie w pełni odpowiada Wykonawca.
4. Zabezpieczanie pożarzysk oraz obszarów zagrożonych objęciem przez rozprzestrzeniający się pożar poprzez zraszanie wodą, wykonywanie pasów izolacyjnych z piany lub za pomocą narzędzi ręcznych. Podjęcie ww działań może nastąpić wyłącznie wg. procedury opisanej w pkt. 3.
5. Na polecenie PAD wykonawca zobowiązany jest oznaczyć dojazd do miejsca pożaru tabliczkami kierunkowymi, bądź osobiście doprowadzić na miejsce pożaru jednostki Straży Pożarnej.
6. Wykonawca ma obowiązek prowadzenia na bieżąco kontroli wyjazdów oraz godzin pracy modułu gaśniczego na druku przekazanym przez Zamawiającego.
7. Pełnienie dyżuru odbywać się będzie, w godzinach od 9.00 do 19.00. Czas pełnienia dyżuru może ulec skróceniu bądź wydłużeniu zgodnie z dyspozycją RPAD bądź decyzją kierownictwa Nadleśnictwa lub osoby przez nie upoważnionej. Dyspozycja dotycząca uruchomienia bądź odwołania oraz czasu trwania dyżuru każdorazowo przekazywana jest przez PAD Nadleśnictwa - po komunikatach z PAD RDLP około godziny 9 i 13. Miejscem pełnienia dyżuru
(w oczekiwaniu na dyspozycję wyjazdu) jest siedziba Nadleśnictwa Daleszyce.
8. Dyżury pełnione będą obligatoryjnie w obsadzie dwuosobowej przy 3 stopniu zagrożenia pożarowego. Przy 2 i niższym stopniu zagrożenia pożarowego dopuszcza się pełnienie dyżuru w obsadzie jednoosobowej. Informacja
o obowiązującym stopniu zagrożenia pożarowego przekazywana będzie Wykonawcy na bieżąco przez PAD Nadleśnictwa (po komunikatach z PAD RDLP około godziny
9 i 13).
9. Do realizacji zadań wynikających z powyższego zakresu obowiązków WYKONAWCA używał będzie sprzętu stanowiącego własność Zamawiającego według poniższego zestawienia:
1. samochód ciężarowy Nissan Navara - 1 szt.,
2. zabudowana skrzynia ładunkowa żaluzyjna - 1 szt.,
3. moduł gaśniczy - 1 szt.,
4. trójkąt ostrzegawczy - 1 szt.,
5. apteczka - 1 szt.,
6. gaśnica - 1 szt.,
7. podnośnik - 1 szt.,
8. tłumice do gaszenia pożaru - 4 szt.,
9. radiotelefon samochodowy - 1 szt.,
10. radiotelefon przenośny - 1 szt.,
11. antena do radiotelefonu - 1szt.,
12. telefon komórkowy - 1 szt.,
13. lampa błyskowa ostrzegawcza koloru pomarańczowego z podstawą na magnes - 1szt.,
14. siekiera - 2 szt.,
15. szpadel - 4szt.,
16. wyciągarka elektryczna - 1 szt.,
17. pilarka spalinowa - 1szt.,
18. GPS - 1 szt.,
19. hydronetki plecakowe - 4 szt.,
20. tabliczki kierunkowe - 6 szt.,
oraz wyposażenia stanowiące własność Zamawiającego według poniższego zestawienia:
1. Hełm ochronny - 2 szt.,
2. Buty strażaka - 2 pary,
3. Rękawice - 2 pary,
4. Kominiarka - 2 szt.,
5. Kurtka - 2 szt.,
6. Spodnie - 2 pary.
udostępnionego przez Nadleśnictwo Daleszyce na podstawie odrębnej umowy dzierżawy. Nadleśnictwo wynajmie WYKONAWCY garaż na terenie swojej siedziby, będący miejscem stacjonowania samochodu patrolowo-gaśniczego poza czasem dyżurów. Szacowane miesięczne koszty netto dzierżawy
i wynajmu sprzętu oraz pomieszczeń wyniosą 3000,00 zł.
Zapatrzenie w wodę i środki pianotwórcze do celów gaśniczych zapewnia Zamawiający
3.3. Zakres czynności w punkcie alarmowo - dyspozycyjnym obejmuje:
1. Prowadzenie nasłuchu radiowego kanałów Lasów Państwowych (regionalnego oraz lokalnego) oraz kanału Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej (MSK PSP)
2. Przyjmowanie i odnotowywanie prognoz (komunikatów o zagrożeniu) z RPAD (Regionalnego Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego)na godzinę 9.00 i 13.00, przekazywanie wynikających z nich dyspozycji dotyczących czasu pracy obserwatorowi na wieży oraz w miarę potrzeb pracownikom Nadleśnictwa
3. Przyjmowanie z RPAD, sąsiednich Nadleśnictw, MSK PSP, samolotów i osób trzecich meldunków o pożarach i innych miejscowych zagrożeniach (drogą radiową i telefoniczną).
4. Ustalenie lokalizacji pożaru lasu lub innego miejscowego zagrożenia.
5. Alarmowania sił własnych oraz RSK PSP właściwego terytorialnie dla miejsca pożaru lasu lub miejscowego zagrożenia.
6. Utrzymywania stałej łączności z miejscem akcji ratowniczej.
7. Współpracuje z RPAD w zakresie dysponowania samolotami gaśniczymi.
8. Prowadzenia stałej kontroli pracy własnych sił naziemnych.
9. Prowadzenia dokładnej ewidencji pożarów i innych miejscowych zagrożeń oraz odnotowywanie informacji związanych z pracą Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego, zgodnie z obowiązującymi wzorami i zasadami.
10. Bieżącego informowania Nadleśniczego, RPAD i osób wyznaczonych sytuacji na miejscu pożaru i przebiegu prowadzonej akcji ratowniczej.
11. Realizowania poleceń wydanych w czasie pełnienia dyżurów przez RPAD, kierownictwo Nadleśnictwa bądź osoby przez nie upoważnione.
12. Prowadzenie dyżuru w PAD odbywać się będzie, zgodnie z instrukcją prowadzenia dyżuru, w godzinach od 9.00 do 19.00 w dni wolne od pracy
i święta oraz od 15.00 do 19.00 w dni robocze w siedzibie Nadleśnictwa Daleszyce.
13. Czas pełnienia dyżuru może ulec skróceniu bądź wydłużeniu zgodnie z dyspozycją RPAD bądź decyzją kierownictwa Nadleśnictwa lub osoby przez nie upoważnionej.
14. Gotowość do pełnienia dyżurów w PAD obowiązuje od 1 marca do 31 października (8 miesięcy).
15. Termin rozpoczęcia i zakończenia dyżurów w PAD wynika z terminu rozpoczęcia i zakończenia akcji p-poż. określonego zarządzeniem wydawanym corocznie przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
16. Termin rozpoczęcia i zakończenia akcji p-poż. jest okresem realizacji wykonania usługi za który faktycznie Zamawiający zapłaci. W przypadku utrzymania się zagrożenia w miesiącu listopadzie, przewiduje się przedłużenie dyżurów
w PAD na ww zasadach, aż do odwołania. Możliwe jest również późniejsze rozpoczęcie dyżurów, a także wcześniejsze ich zakończenie.
17. Prace należy wykonywać w terminach określonych w protokołach przekazania prac do wykonania, sporządzanych przez pracownika Nadleśnictwa odpowiedzialnego za ochronę przeciwpożarową.
18. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie przebiegała sukcesywnie, okresem rozliczeniowym będzie okres jednego miesiąca.
19. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego
w przypadku zmniejszenia przedmiotu zamówienia.
20. Nadzór doraźny i stały nad osobami wykonującymi prace pełni Wykonawca. Wykonawca odpowiada za spełnienie wszelkich wymogów z zakresu BHP obowiązujących przy wykonywaniu pracy objętej zleceniem.
21. Wykonawca ponosi osobiście odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone Zamawiającemu oraz osobom trzecim, wskutek niewłaściwego działania Wykonawcy lub zatrudnionych przez niego pracowników i podwykonawców.
3.4. Zakres czynności na dostrzegalni obejmuje:
1. Dojazd do dostrzegalni;
2. Wejście na dostrzegalnię;
3. Przygotowanie miejsca pracy;
4. Obserwacja terenu widocznego z wieży;
5. Podawanie meldunków o sytuacji w terenie do PAD w Nadleśnictwie;
6. W przypadku zauważenia dymu:
a) ustalenie azymutu na którym widać dym;
b) określenie odległości widocznego dymu;
c) przekazywanie informacji o dymie wraz z jego opisem do PAD Nadleśnictwa;
d) rejestrację wszelkich spostrzeżeń w książce obserwatora
7. Prowadzenie obserwacji terenu i zgłaszanie wszelkich zagrożeń odbywać się będzie, zgodnie z instrukcją prowadzenia dyżuru, w godzinach od 9.00 do 19.00.
8. Czas pełnienia dyżuru może ulec skróceniu bądź wydłużeniu zgodnie
z dyspozycją RPAD bądź decyzją kierownictwa Nadleśnictwa lub osoby przez nie upoważnionej. Dyspozycja dotycząca czasu trwania dyżuru każdorazowo przekazywana jest przez PAD Nadleśnictwa.
9. Gotowość do obserwacji terenu z dostrzegalni obowiązuje od 1 marca do 31 października (8 miesięcy).
10. Termin rozpoczęcia i zakończenia dyżurów na wieży obserwacyjnej wynika
z terminu rozpoczęcia i zakończenia akcji p-poż. określonego zarządzeniem wydawanym corocznie przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
11. Termin rozpoczęcia i zakończenia akcji p-poż. jest okresem realizacji wykonania usługi za który faktycznie zamawiający zapłaci. W przypadku utrzymania się zagrożenia w miesiącu listopadzie, przewiduje się przedłużenie dyżurów na ww zasadach, aż do odwołania. Możliwe jest również późniejsze rozpoczęcie dyżurów, a także wcześniejsze ich zakończenie.
12. Prace należy wykonywać w terminach określonych w protokołach przekazania prac do wykonania, sporządzanych przez pracownika Nadleśnictwa odpowiedzialnego za ochronę przeciwpożarową. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie przebiegała sukcesywnie, okresem rozliczeniowym będzie okres jednego miesiąca.
13. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego
w przypadku zmniejszenia przedmiotu zamówienia.
14. Nadzór doraźny i stały nad osobami wykonującymi prace pełni Wykonawca. Wykonawca odpowiada za spełnienie wszelkich wymogów z zakresu BHP obowiązujących przy wykonywaniu pracy objętej zleceniem.
15. Wykonawca ponosi osobiście odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone Zamawiającemu oraz osobom trzecim, wskutek niewłaściwego działania Wykonawcy lub zatrudnionych przez niego pracowników
i podwykonawców.
Kod trybu postepowania: PN
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie
Nazwa wykonawcy: AKI Zakład Usługowy Andrzej Kita
Adres pocztowy wykonawcy: Hoża 8/3
Miejscowość: Kielce
Kod pocztowy: 25-612
ID województwa: 12
Województwo / kraj: świętokrzyskie
Nazwa:
Pełnienie dyżuru przeciwpożarowego w punkcie alarmowo - dyspozycyjnym, w dostrzegalni p.poż. (wieża obserwacyjna) oraz jako kierowca - operator samochodu patrolowo - gaśniczego
w Nadleśnictwie Daleszyce
Nr częsci: 1
Data udzielenie zamówienia: 09/03/2012
Liczba ofert: 1
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 112872,96
Cena wybranej oferty: 126576,00
Cena minimalna: 126576,00
Cena maksymalna: 126576,00
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Kody CPV:
752511207 (Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów)
Podobne przetargi
55186 / 2012-02-23 - Inny: PGL Lasy Państwowe
Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Daleszyce - Daleszyce (świętokrayskie)
CPV: 752511207 (Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów)
Pełnienie dyżuru przeciwpożarowego w punkcie alarmowo - dyspozycyjnym, w dostrzegalni p.poż. (wieża obserwacyjna) oraz jako kierowca - operator samochodu patrolowo - gaśniczego
w Nadleśnictwie Daleszyce