Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

278187 / 2010-10-07 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa) / Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Rzeszów)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 278187

Data publikacji: 2010-10-07

Nazwa:
Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Hetmańska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-959

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 8537 440

Numer faxu: 17 8536421

Adres strony internetowej: www.pzmiuw.pl

Typ ogłoszenia: ZP-403

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Inny rodzaj zamawiającego:
Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zabezpieczenie przed falą wezbraniową obiektów ochrony przeciwpowodziowej na rzece Trześniówka.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie pod nadzorem upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego prac polegających na tymczasowym zabezpieczeniu wyrw powstałych na prawym wale rzeki Trześniówka w km w km wału 4+855 ÷ 4+946 na dł. 61mb i w km wału 5+253 ÷ 5+429 na dł. 173mb za pomocą układania worków z piaskiem oraz usypywania dostarczonego uprzednio przez Wykonawcę materiału ziemnego.

Kody CPV:
713360002 (Dodatkowe usługi inżynieryjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
752000008 (Ogólne usługi personelu dla władz publicznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
432000005 (Maszyny do usuwania gleby i koparki oraz podobne części)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
433100009 (Maszyny inżynierii lądowej i wodnej)

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego i Mostowego ENERGOPOL S.A.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Siemianowicka 5A

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-301

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Data udzielenie zamówienia: 31/08/2010

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 648000,00

Cena wybranej oferty: 78324,00

Cena minimalna: 78324,00

Cena maksymalna: 78324,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

zal_pprawna_hid: g;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 3

Uzasadnienia wyboru trybu:
1) W związku ze znacznym przyborem wody na rzece Trześniówce, a także w oparciu
o prognozy uzyskane z Centrum Biura Prognoz Hydrologicznych IMIGW Kraków
i Centrum Zarządzania Kryzysowego Województwa Podkarpackiego stwierdza się, że istnieje niebezpieczeństwo przekroczenia stanów alarmowych na rzece Wiśle w Sandomierzu. (około 750 cm przy stanie alarmowy, 610 cm).
2) Należy natychmiast przystąpić do usypywania tymczasowego zabezpieczenia w osi zniszczonego wału przeciwpowodziowego, (częściowo została wykonana ścianka szczelna z grodzic stalowych G-62W) do wysokości do 3 m. Od strony odwodnej należy wał ten zabezpieczyć folią i obciążyć workami z piaskiem. Dotyczy to zabudowy wyrwy nr 1 w km wału 4+855 ÷ 4+946 na dł. 61mb i nr 2.w km wału 5+253 ÷ 5+429 na dł. 173mb prawego wału rzeki Trześniówki. Niezabezpieczenie tych wyrw spowoduje zalanie terenów, które ucierpiały w czasie pierwszej i drugiej powodzi (maj, czerwiec 2010 r.) wsi Trześń Sokolniki Orliska, Zalesie Gorzyckie oraz odremontowanej po pierwszej powodzi pompowni Gorzyce.
3) Potrzeba do tego celu odpowiedniego sprzętu maszynowego oraz siły roboczej. Wykonawca terminowo wykonywał zabezpieczenie powstałego wyboju i wyrwy, natomiast wyrwa nie została wciąż zabudowana prawidłowo zagęszczonym materiałem i do wysokości wału podstawowego. Wynika z tego konieczność szybkiego zabezpieczenia wyrwy na okres przejścia fali powodziowej - po ustaniu zagrożenia zabezpieczenie zostanie usunięte w celu umożliwienia wykonywania robót polegających na usuwaniu szkód powodziowych.
4) Zagrożenie powodziowe stanowi wyjątkową i nieprzewidywalną sytuację. W roku 2010 r. zaobserwowane wyjątkowe opady, które w krótkim okresie powodowały znaczne wezbrania wód, podtopienia i powodzie w powiatach mieleckim i tarnobrzeskim.

a) Ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia.
Zagrożenie powodziowe stanowi sytuację, na którą nie ma wpływu zamawiający. Jest to zjawisko nieprzewidywalne, którego przy zachowaniu należytej staranności przewidzieć nie można, zaś negatywnym skutkom powodzi można zapobiec jedynie poprzez natychmiastowe wykonanie zamówienia.
b) Konieczność ochrony życia i mienia wymaga niezwłocznego przystąpienia do wykonywania prac zabezpieczających. Tryby inne niż zamówienie z wolnej ręki wymagają prowadzenia postępowania przynajmniej kilka dni, by umożliwić wykonawcom przygotowanie oferty a następnie by zamawiający mógł ocenić i porównać złożone oferty.
Oprócz zamówienia z wolnej ręki najkrótszym trybem postępowania przewidzianym przez ustawę są negocjacje bez ogłoszenia. Prawo zamówień publicznych jako jedną z przesłanek zastosowania tego trybu przewiduje zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Wprawdzie ustawa nie oznacza terminów, jakie należy zachować oznaczając termin negocjacji a następnie termin składania ofert, jednakże zgodnie z art. 64 ust. 1 zamawiający jest zobowiązany wyznaczyć termin składania ofert z uwzględnieniem czasu niezbędnego na przygotowanie i złożenie oferty. Wydaje się, że termin taki musiałby wynosić przynajmniej cztery dni, to zaś uniemożliwiałoby wykonanie zamówienia przed przyjściem fali powodziowej. Ponadto negocjacje bez ogłoszenia są trybem konkurencyjnym, umożliwiającym złożenie oferty kilku wykonawcom, to zaś wiąże się z możliwością wnoszenia przez wykonawców środków odwoławczych, obowiązkiem wzywania do uzupełnienia dokumentów zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy itd. W konsekwencji postępowanie prowadzone w tym trybie mogłoby trwać nawet dwa tygodnie lub dłużej.
Inne, niż wyżej wymienione, tryby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wymagają zachowania przynajmniej 7-dniowego terminu na składanie ofert. (przetarg nieograniczony).

Podobne przetargi