Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

102055 / 2015-07-09 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)

Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie i adaptacji lokali w istniejącym budynku na potrzeby biurowe MOPS - os. Teatralne 24 w Krakowie - II etap.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie
i adaptacji lokali w istniejącym budynku na potrzeby biurowe MOPS - os. Teatralne 24 w Krakowie. Cały zakres prac podzielony został na dwa etapy. Zamówienie to dotyczy drugiego etapu m. in. w zakresie prac:
1)rozbiórkowych i wyburzeniowych,
2)murarskich i suchych tynków,
3)malarskich i okładzinowych
4)posadzkowych i wykładzinowych,
5) ślusarskich,
6) instalacji wod - kan. polegających na montażu urządzeń sanitarnych,
7) instalacji wentylacyjnej,
8) instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
9) modernizacji dźwigu,
10) wykonania elementów betonowych jak schody i pochylnia
11) montażu klapy oddymiającej,
12) wyposażeniu,
2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określono w projekcie budowlano - wykonawczym oraz przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, z uwagami zawartymi poniżej:
1) Pomieszczenia będące w dalszym ciągu w użytku, przekazane zostaną Wykonawcy do remontu w terminie późniejszym tj.:
a)pomieszczenia oznaczone na projekcie jako 2.11,2.12,2.1,2.14 po 01.09.2015r.,
b)pomieszczenia oznaczone na projekcie jako 1.9,1.10,1.11,1.12 po 21.09.2015r.,
2)W pomieszczeniach 1.9,1.10,1.11,1.12 oraz 2.11,2.12,2.1,2.14 które nie były objęte remontem w pierwszym etapie prac, po zerwaniu istniejących okładzin posadzkowych należy wyrównać podłoże pod nowe panele podłogowe za pomocą wylewki samopoziomującej. W pozostałych pomieszczeniach gdzie zostały w I etapie skute posadzki należy wykonać nowe wylewki cementowe zbrojone siatką stalową. 3)Zamówienie obejmuje okna oddzielenia pożarowego EI 60 (aluminiowe) O4, drzwi wejściowe Dz1 (aluminiowe), drzwi między klatką schodową a lokalem na I i II piętrze EI 30 (aluminiowe) D7, drzwi oddzielenia pożarowego EI 60 D3 na parterze, I i II piętrze oraz zamontowane zostaną drzwi D2 (EI30) na parterze. W piwnicy należy wymienić drzwi do pomieszczenia MPEC-u na drzwi o odporności ogniowej EI 60 D8. Zamontowane zostaną wszystkie drzwi wewnętrzne. Drzwi wewnętrzne oznaczone D5 należy zamontować o szerokości zgodnej z zestawieniem stolarki okiennej i drzwiowej rys. Z.2. Drzwi oznaczone jako Dz2 nie będą zmieniane - pozostają istniejące drzwi.
4)Wykonać należy przebicie między pomieszczeniami 2.12 i 2.2 gdzie wykonane zostaną schody, przebicie miedzy pom. 0.16 i klatką schodowa, miedzy pom. 0.14 i klatką schodową oraz na parterze między pom. 0.3 i klatką schodową w części nie objętej opracowaniem. W pom.0.16 należy zdemontować i zamurować drzwi zewnętrzne (zamurowane drzwi należy ocieplić od zewnątrz) oraz rozdzielić ścianką pom. 0.6 i 0.16.
5)Na I i II piętrze w pomieszczeniach (wymienionych w pkt.1) nie objętych remontem w I etapie należy wykonać wszystkie zmiany związane z przebiciami, montażem nadproży, postawieniem nowych ścianek
i wykonaniem instalacji wentylacyjnej.
6)W etapie tym są wszystkie prace wykańczające związane m. innymi z wykonaniem tynków, tapetowaniem i malowaniem ścian, wykonaniem posadzek, okładzin ściennych, montażem sufitów podwieszanych, obudową z płyt gipsowych, wyposażeniem i białym montażem.
7)Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie prace związane z modernizacją windy, w tym przebudowę szybu windowego. Do wykonania przebudowy należy wykazać się doświadczeniem w tego typu pracach lub posłużyć się podwykonawcą posiadającym takie doświadczenie.
Zamawiający informuje, że firma OTIS która opracowała projekt modernizacji przedmiotowego dźwigu konserwuje urządzenie.
Prace związane z windą należy prowadzić w końcowym etapie prac związanych z adaptacją lokali na os. Teatralnym 24 w szczególności po przebudowie układu komunikacyjnego przy windzie (termin bezwzględnie uzgodnić z zamawiającym).
8)Etap ten obejmuje pełny zakres prac elektrycznych i teletechnicznych.
9)Należy zamontować i podłączyć klapę oddymiającą.
10)Należy wykonać rampę dla osób niepełnosprawnych zgodnie z dokumentacją oraz podwyższyć balustradę na klatce schodowej.
11)Zakres prac nie obejmuje klejenia tapety oraz malowania na ścianach klatki schodowej na której zamontowana zostanie klapa oddymiająca i podwyższona barierka schodowa.
12)Kolorystykę oraz elementy wyposażenia należy zachować zgodnie z projektem po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym.
13)Platformę schodową zastąpiono schodołazem, którego dostarczenie objęte jest przedmiotem zamówienia,
14)Przebudowę dźwigu może wykonać wyłącznie wykonawca lub podwykonawca posiadający odpowiednie uprawnienia do modernizacji urządzeń dźwigowych,
15)Wykonawca zobowiązany jest uzyskać przed odbiorem robót - decyzję Urzędu dozoru Technicznego zezwalającą na eksploatację urządzenia dźwigowego.
3.Termin realizacji zamówienia:
1)Rozpoczęcie robót i przekazanie placu budowy nastąpi w terminie pomiędzy 03.08.2015 r., a 08.09.2015 r.
2)O terminie przekazania placu budowy zamawiający powiadomi pisemnie wykonawcę.
3)Zakończenie robót do 90 dni od dnia przekazania placu budowy. Wykonawca zobowiązany jest przejąć plac budowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
4.Wykonawca może powierzyć wykonywanie części zamówienia podwykonawcom, z uwzględnieniem następujących postanowień:
1)warunkiem podzlecenia wykonania usługi podwykonawcy będzie przedłożenie zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem jest zamawiana usługa;
2)wykonawca powierzający wykonywanie części zamówienia podwykonawcy zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą stosowne oświadczenie, wskazując przy tym zakres podzlecanej usługi;
3)pełna odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia przez podwykonawcę spoczywa na wykonawcy;
4)podwykonawca nie może powierzyć wykonania przedmiotu zamówienia kolejnemu podwykonawcy.
5. Zamawiający może udzielić wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.
6.Postanowienia dodatkowe:
1)Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
2)Jeżeli wykonawca uznaje, że wskazany zakres robót ma lub może mieć wpływ na nie zapewnienie należytej jakości robót, poprawne wykonanie prac lub zrealizowanie całego zamówienia zgodnie z wytycznymi określonymi w dokumentacji projektowej, zobowiązany jest powiadomić o tym Zamawiającego przed złożeniem oferty.
3)Zamawiający zaleca, by Wykonawca zapoznał się z miejscem realizacji przedmiotu zamówienia przed złożeniem oferty. Ustala się wizję lokalną w dniu 17 lipca 2015 r. o godz. 08.00.
4)W razie odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, wyrazi on zgodę i umożliwi kontynuację prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia przez osobę trzecią. W takiej sytuacji Wykonawca zabezpieczy teren budowy oraz wykonane przez niego prace i udzieli gwarancji na wykonane roboty, na zasadach takich, jak w umowie.
5)Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą oraz wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji.
6)Sposób rozliczenia wynagrodzenia: kosztorysowy, w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Rozliczenie do wysokości kwoty umowy na podstawie kosztorysów zamiennych i powykonawczych za faktycznie wykonany zakres i ilość robót z uwzględnieniem robót zaniechanych i zamiennych. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty kosztorys ofertowy uproszczony wraz z zestawieniem materiałów. Wykonawca w ciągu 7 dni od podpisania umowy zobowiązany jest dostarczyć kosztorys szczegółowy.
7)Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie wykonywania zamówienia robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do wykonania przedmiotu umowy. Wprowadzenie robót zamiennych jest możliwe tylko w przypadku uzyskania pisemnej akceptacji projektanta oraz jeśli:
a)są korzystne dla zamawiającego na etapie realizacji umowy lub przyniosą korzystne skutki w trakcie eksploatacji przedmiotu zamówienia,
b)stały się konieczne na skutek ujawnienia błędów w dokumentacji projektowej,
c)pozwolą osiągnąć obniżenie kosztów, lepsze parametry techniczne, użytkowe, estetyczne od przyjętych w dokumentacji,
d)wystąpiła niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w ofercie, dokumentacji projektowej,
e)pojawienie się na rynku, części, materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu zamówienia oraz kosztów eksploatacji wykonanego zamówienia,
f)wykonanie robót zamiennych nie ograniczy uprawnień zamawiającego z tytułu rękojmi i gwarancji.
8)Przewiduje się także możliwość rezygnacji z wykonania części (elementów) zamówienia przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu zamówienia. Zaniechanie robót jest możliwe jeśli:
a)są następstwem zleconych robót zamiennych lub zaniechanych,
b)nastąpiło ograniczenie zakresu prac objętych tym zamówieniem, w przypadku stwierdzenia braku konieczności wykonania części zamówienia lub gdy w trakcie realizacji okaże się, że nie ma możliwości ich wykonania,
9)Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w ofercie wszystkie pozycje kosztorysowe wskazane w przedmiarach Zamawiającego, w takich samych ilościach, z uwzględnieniem tych samych krotności. Oferty nie spełniające tego wymogu, bądź zawierające wycenę robót i materiałów niezgodnych z przedmiarem i specyfikacją Zamawiającego - będą odrzucane.
10)Jeżeli dokumentacja projektowa, lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 1 Ustawy Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz materiałów i sprzętów jakich użyje do wykonania przedmiotu zamówienia, poprzez uzupełnienie wykazu załączonego do siwz, jako załącznik nr 4. W przypadku gdy Wykonawca zamierza użyć materiałów i sprzętów innych niż wskazane przez Zamawiającego zobowiązany jest załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że oferowane przez wykonawcę materiały i sprzęty spełniają wymagania zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że będzie odrzucał oferty, w których Wykonawca wskaże materiały i sprzęty o parametrach gorszych niż wymagane przez Zmawiającego. Zestawienie materiałów z kosztorysu nie zastępuje wykazu materiałów z załącznika nr 4 do siwz - jest to element wymagany.
W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy zestawieniem materiałów z kosztorysu, a wykazem w załączniku nr 4, zamawiający przyjmuje, że poprawny jest załącznik nr 4 i taki zostanie przyjęty do wyceny oferty.
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest we wskazanych przypadkach podać model
i producenta materiału lub urządzenia oraz załączyć charakterystykę materiałów
i urządzeń w przypadku gdy stosuje inne materiały niż przykładowe wskazane w dokumentacji lub wykazie. Z charakterystyk mają wynikać parametry wskazane przez Zamawiającego.
11)W wypadku odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, przed zakończeniem wszystkich prac, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie jedynie za roboty prawidłowo wykonane do dnia odstąpienia.
12)Wykonawca zobowiązany jest prowadzić książkę obmiarów.
13)Okres rękojmi: minimum 36 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, bez wad.
14)Okres gwarancji na wbudowane materiały: zgodnie z danymi producenta, nie mniej niż 36 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych bez wad.
15)Wykonawca zobowiązany jest usuwać wady i usterki przedmiotu zamówienia wykryte w okresie rękojmi w terminie do 14 dni od ich stwierdzenia. Wady i usterki zagrażające bezpieczeństwu ludzi Wykonawca ma usuwać do 24 godz., po ich zgłoszeniu przez Zamawiającego. W przypadku nie wywiązania się z tego zobowiązania Wykonawca zwróci Zamawiającemu koszty usunięcia wad i usterek w terminie do 14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty.
16)Wykonawca ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za szkody wynikłe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia i usunie ich skutki i przyczyny, bądź zwróci Zamawiającemu koszty z tym związane w terminie do 14 dni od chwili wezwania przez Zamawiającego do naprawy szkód lub zwrotu kosztów.
17)Warunki płatności: płatność przelewem w terminie do 14 dni od daty przyjęcia przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury częściowej lub końcowej, po odbiorze wykonania przedmiotu zamówienia bez wad, na podstawie protokołu odbioru, z zastrzeżeniem, że termin płatności nie rozpoczyna biegu do czasu aż wykonawca nie doręczy zamawiającemu dokumentów, o których mowa w ust. 21.
Roboty zamienne będą rozliczane odrębnie, niezależnie od robót podstawowych w umowie, odbiór tych robót będzie dokonywany przy okazji odbioru częściowego lub końcowego określonych w umowie.
18)Zamawiający dopuszcza możliwość zapłaty wynagrodzenia w częściach, po wykonaniu części robót w następujący sposób:
1) po wykonaniu 50% wartości zamówienia ,
2) po wykonaniu całości zamówienia.
Do obliczenia wartości wykonanych prac służą kosztorysy (powykonawcze i zamienne) zatwierdzone przez inspektora nadzoru sporządzone na podstawie książki obmiarów i kosztorysu ofertowego, przy obliczaniu zaawansowania robót uwzględnia się również zmiany dotyczące zakresu robót (roboty zaniechane, dodatkowe i zamienne). Wysokość wynagrodzenia za dany etap zgodna z wartością kosztorysów powykonawczych i zamiennych zatwierdzonych przez inspektora nadzoru. Wartość kosztorysu za II etap nie może przekroczyć 60% wartości całego zamówienia.
19)W przypadku obliczania wartości robót zamiennych lub w razie wystąpienia robót dodatkowych, przy sporządzaniu kosztorysów należy stosować te same nośniki cenowe i ceny jednostkowe materiałów co w podstawowym kosztorysie ofertowym złożonym w zamówieniu. W przypadku robót lub materiałów lub sprzętów, które nie mają swojego odpowiednika w kosztorysie ofertowym złożonym na zamówienie podstawowe wartość takiej pozycji robót zostanie obliczona zgodnie z wzorem:
Co
Cz = ____________ x Cscb
Wszac.

Gdzie:
Cz - wynagrodzenie za roboty zamienne/zamówienie dodatkowe,
Co - cena oferty wykonawcy, złożona w zamówieniu podstawowym,
Wszac - wartość szacunkowa zamówienia określona w kosztorysach inwestorskich wraz z podatkiem od towarów i usług VAT,
Cscb - cena z sekocenbudu aktualna w okresie wykonania robót zamiennych
20) W przypadku robót zaniechanych wynagrodzenie należne wykonawcy zostanie pomniejszone o wartość tych robót wyliczonych na podstawie kosztorysu ofertowego.
21)Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu:
a)kosztorysy powykonawcze i zamienne zatwierdzone do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym przez inspektora nadzoru inwestorskiego - należy załączyć do faktury częściowej lub końcowej,
b)wymagane atesty i certyfikaty na zastosowane materiały - w trakcie odbioru końcowego,
c)dokument od podwykonawców potwierdzający, że wykonawca uregulował wszelkie należności z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia. Dokument ten ma mieć formę oświadczenia i winien być podpisany przez upoważnionego przedstawiciela podwykonawcy - należy załączyć dokument z umocowaniem przedstawiciela podwykonawcy - w trakcie odbioru końcowego,
d)decyzję Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającą na eksploatację urządzenia dźwigowego - w trakcie odbioru końcowego.
22)Wykonawca ma obowiązek spisać i przedłożyć zamawiającemu protokół konieczności na roboty, zaniechane i zamienne oraz zamówienia uzupełniające i dodatkowe uzasadniające konieczność ich wykonania z uwzględnieniem:
a)zapisów art. 67 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zamówień uzupełniających i dodatkowych,
b)okoliczności wskazanych w pkt. 7 lub 8, w przypadku robót, zamiennych lub zaniechanych,
Dostarczony zamawiającemu protokół konieczności ma być zatwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego oraz projektanta. Akceptacja inspektora nadzoru inwestorskiego i projektanta nie stanowi jednak potwierdzenia udzielenia zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego lub wyrażenia zgody na zaniechanie robót lub wykonanie robót zamiennych. Oprócz protokołu konieczności wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu kosztorysy ofertowe na te roboty sporządzone zgodnie z pkt. 19.
23)Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi ponosi Wykonawca w całym zakresie przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom.
24)Przedmiot zamówienia ma być wykonany zgodnie ze sztuką jego wykonania oraz obowiązującymi w zakresie jego wykonania standardami, normami i przepisami prawa w tym w szczególności ustawy Prawo Budowlane.
25)Dopuszcza się zlecanie części robót innym podmiotom, zobowiązując jednocześnie Wykonawcę do zgłaszania podwykonawców, przedstawiania projektów umów, kopi umów, rozliczenia za wykonanie przez nich roboty z godnie z przepisami art.143a ust.1; art. 143a ust.2 pkt1;art. 143b ustawy Prawo zamówień publicznych.
26)Wykonawca w trakcie prowadzenia prac ma obowiązek każdorazowo zgłaszać Zamawiającemu wszelkie problemy z realizacją przedmiotu zamówienia oraz współpracować w zakresie ich rozwiązywania.
27)Odbiór robót zanikających bądź ulegających zakryciu ma być zgłaszany przez Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej 1 dnia roboczego.
28)Wykonawca ma obowiązek na bieżąco usuwać gruz i śmieci i nie dopuszczać do powstania składowiska. W związku z tym, że klatka schodowa będzie użytkowana przez innych użytkowników należy na bieżąco ją sprzątać i nie wolno pozostawiać na klatce niczego co mogło by utrudniać poruszanie się po niej.
29)Wykonawca realizujący zamówienie może korzystać z dostępu do wody i energii elektrycznej tylko w lokalu należącym do MOPS. Na wykonawcę nałożona zostanie opłata ryczałtowa w wysokości:
a)energia elektryczna 419,40 brutto (praca elektronarzędzi ok. 200h x 2500W + oświetlenie 500W x 8h x90 dni+ potrzeby socjalne ok. 0.4h x 2000W x 90 dni Razem ok. 932 kWh x0.45gr),
b)woda 259,25 zł brutto (na cele budowlane ok. 15 m3 po 4,11 zł/m3 + na cele socjalne 20 m3 po 9,88 zł/m3).
Opłat, o których mowa w tym ustępie należy dokonać najpóźniej do 7 dni od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez wad. Nieuregulowanie wpłaty w tym terminie spowoduje potrącenie ww. kwoty z faktury końcowej wykonawcy.
30)Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu dokumenty kierownika budowy niezbędne do zawiadomienia PINB o przystąpieniu do robót budowlanych w terminie wskazanym przez zmawiającego,
31)Wykonawca zobowiązany jest w ofercie wskazać, jeżeli dotyczy podwykonawcę, który przeprowadzi modernizacji windy

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 102055

Data publikacji: 2015-07-09

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ulica: ul. Józefińska 14/002

Numer domu: 14

nr_miesz: 002

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-529

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 6165482, 6165469

Numer faxu: 12 6165428

Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl

Regon: 35150530800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie i adaptacji lokali w istniejącym budynku na potrzeby biurowe MOPS - os. Teatralne 24 w Krakowie - II etap.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie
i adaptacji lokali w istniejącym budynku na potrzeby biurowe MOPS - os. Teatralne 24 w Krakowie. Cały zakres prac podzielony został na dwa etapy. Zamówienie to dotyczy drugiego etapu m. in. w zakresie prac:
1)rozbiórkowych i wyburzeniowych,
2)murarskich i suchych tynków,
3)malarskich i okładzinowych
4)posadzkowych i wykładzinowych,
5) ślusarskich,
6) instalacji wod - kan. polegających na montażu urządzeń sanitarnych,
7) instalacji wentylacyjnej,
8) instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
9) modernizacji dźwigu,
10) wykonania elementów betonowych jak schody i pochylnia
11) montażu klapy oddymiającej,
12) wyposażeniu,
2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określono w projekcie budowlano - wykonawczym oraz przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, z uwagami zawartymi poniżej:
1) Pomieszczenia będące w dalszym ciągu w użytku, przekazane zostaną Wykonawcy do remontu w terminie późniejszym tj.:
a)pomieszczenia oznaczone na projekcie jako 2.11,2.12,2.1,2.14 po 01.09.2015r.,
b)pomieszczenia oznaczone na projekcie jako 1.9,1.10,1.11,1.12 po 21.09.2015r.,
2)W pomieszczeniach 1.9,1.10,1.11,1.12 oraz 2.11,2.12,2.1,2.14 które nie były objęte remontem w pierwszym etapie prac, po zerwaniu istniejących okładzin posadzkowych należy wyrównać podłoże pod nowe panele podłogowe za pomocą wylewki samopoziomującej. W pozostałych pomieszczeniach gdzie zostały w I etapie skute posadzki należy wykonać nowe wylewki cementowe zbrojone siatką stalową. 3)Zamówienie obejmuje okna oddzielenia pożarowego EI 60 (aluminiowe) O4, drzwi wejściowe Dz1 (aluminiowe), drzwi między klatką schodową a lokalem na I i II piętrze EI 30 (aluminiowe) D7, drzwi oddzielenia pożarowego EI 60 D3 na parterze, I i II piętrze oraz zamontowane zostaną drzwi D2 (EI30) na parterze. W piwnicy należy wymienić drzwi do pomieszczenia MPEC-u na drzwi o odporności ogniowej EI 60 D8. Zamontowane zostaną wszystkie drzwi wewnętrzne. Drzwi wewnętrzne oznaczone D5 należy zamontować o szerokości zgodnej z zestawieniem stolarki okiennej i drzwiowej rys. Z.2. Drzwi oznaczone jako Dz2 nie będą zmieniane - pozostają istniejące drzwi.
4)Wykonać należy przebicie między pomieszczeniami 2.12 i 2.2 gdzie wykonane zostaną schody, przebicie miedzy pom. 0.16 i klatką schodowa, miedzy pom. 0.14 i klatką schodową oraz na parterze między pom. 0.3 i klatką schodową w części nie objętej opracowaniem. W pom.0.16 należy zdemontować i zamurować drzwi zewnętrzne (zamurowane drzwi należy ocieplić od zewnątrz) oraz rozdzielić ścianką pom. 0.6 i 0.16.
5)Na I i II piętrze w pomieszczeniach (wymienionych w pkt.1) nie objętych remontem w I etapie należy wykonać wszystkie zmiany związane z przebiciami, montażem nadproży, postawieniem nowych ścianek
i wykonaniem instalacji wentylacyjnej.
6)W etapie tym są wszystkie prace wykańczające związane m. innymi z wykonaniem tynków, tapetowaniem i malowaniem ścian, wykonaniem posadzek, okładzin ściennych, montażem sufitów podwieszanych, obudową z płyt gipsowych, wyposażeniem i białym montażem.
7)Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie prace związane z modernizacją windy, w tym przebudowę szybu windowego. Do wykonania przebudowy należy wykazać się doświadczeniem w tego typu pracach lub posłużyć się podwykonawcą posiadającym takie doświadczenie.
Zamawiający informuje, że firma OTIS która opracowała projekt modernizacji przedmiotowego dźwigu konserwuje urządzenie.
Prace związane z windą należy prowadzić w końcowym etapie prac związanych z adaptacją lokali na os. Teatralnym 24 w szczególności po przebudowie układu komunikacyjnego przy windzie (termin bezwzględnie uzgodnić z zamawiającym).
8)Etap ten obejmuje pełny zakres prac elektrycznych i teletechnicznych.
9)Należy zamontować i podłączyć klapę oddymiającą.
10)Należy wykonać rampę dla osób niepełnosprawnych zgodnie z dokumentacją oraz podwyższyć balustradę na klatce schodowej.
11)Zakres prac nie obejmuje klejenia tapety oraz malowania na ścianach klatki schodowej na której zamontowana zostanie klapa oddymiająca i podwyższona barierka schodowa.
12)Kolorystykę oraz elementy wyposażenia należy zachować zgodnie z projektem po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym.
13)Platformę schodową zastąpiono schodołazem, którego dostarczenie objęte jest przedmiotem zamówienia,
14)Przebudowę dźwigu może wykonać wyłącznie wykonawca lub podwykonawca posiadający odpowiednie uprawnienia do modernizacji urządzeń dźwigowych,
15)Wykonawca zobowiązany jest uzyskać przed odbiorem robót - decyzję Urzędu dozoru Technicznego zezwalającą na eksploatację urządzenia dźwigowego.
3.Termin realizacji zamówienia:
1)Rozpoczęcie robót i przekazanie placu budowy nastąpi w terminie pomiędzy 03.08.2015 r., a 08.09.2015 r.
2)O terminie przekazania placu budowy zamawiający powiadomi pisemnie wykonawcę.
3)Zakończenie robót do 90 dni od dnia przekazania placu budowy. Wykonawca zobowiązany jest przejąć plac budowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
4.Wykonawca może powierzyć wykonywanie części zamówienia podwykonawcom, z uwzględnieniem następujących postanowień:
1)warunkiem podzlecenia wykonania usługi podwykonawcy będzie przedłożenie zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem jest zamawiana usługa;
2)wykonawca powierzający wykonywanie części zamówienia podwykonawcy zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą stosowne oświadczenie, wskazując przy tym zakres podzlecanej usługi;
3)pełna odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia przez podwykonawcę spoczywa na wykonawcy;
4)podwykonawca nie może powierzyć wykonania przedmiotu zamówienia kolejnemu podwykonawcy.
5. Zamawiający może udzielić wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.
6.Postanowienia dodatkowe:
1)Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
2)Jeżeli wykonawca uznaje, że wskazany zakres robót ma lub może mieć wpływ na nie zapewnienie należytej jakości robót, poprawne wykonanie prac lub zrealizowanie całego zamówienia zgodnie z wytycznymi określonymi w dokumentacji projektowej, zobowiązany jest powiadomić o tym Zamawiającego przed złożeniem oferty.
3)Zamawiający zaleca, by Wykonawca zapoznał się z miejscem realizacji przedmiotu zamówienia przed złożeniem oferty. Ustala się wizję lokalną w dniu 17 lipca 2015 r. o godz. 08.00.
4)W razie odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, wyrazi on zgodę i umożliwi kontynuację prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia przez osobę trzecią. W takiej sytuacji Wykonawca zabezpieczy teren budowy oraz wykonane przez niego prace i udzieli gwarancji na wykonane roboty, na zasadach takich, jak w umowie.
5)Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą oraz wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji.
6)Sposób rozliczenia wynagrodzenia: kosztorysowy, w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Rozliczenie do wysokości kwoty umowy na podstawie kosztorysów zamiennych i powykonawczych za faktycznie wykonany zakres i ilość robót z uwzględnieniem robót zaniechanych i zamiennych. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty kosztorys ofertowy uproszczony wraz z zestawieniem materiałów. Wykonawca w ciągu 7 dni od podpisania umowy zobowiązany jest dostarczyć kosztorys szczegółowy.
7)Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie wykonywania zamówienia robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do wykonania przedmiotu umowy. Wprowadzenie robót zamiennych jest możliwe tylko w przypadku uzyskania pisemnej akceptacji projektanta oraz jeśli:
a)są korzystne dla zamawiającego na etapie realizacji umowy lub przyniosą korzystne skutki w trakcie eksploatacji przedmiotu zamówienia,
b)stały się konieczne na skutek ujawnienia błędów w dokumentacji projektowej,
c)pozwolą osiągnąć obniżenie kosztów, lepsze parametry techniczne, użytkowe, estetyczne od przyjętych w dokumentacji,
d)wystąpiła niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w ofercie, dokumentacji projektowej,
e)pojawienie się na rynku, części, materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu zamówienia oraz kosztów eksploatacji wykonanego zamówienia,
f)wykonanie robót zamiennych nie ograniczy uprawnień zamawiającego z tytułu rękojmi i gwarancji.
8)Przewiduje się także możliwość rezygnacji z wykonania części (elementów) zamówienia przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu zamówienia. Zaniechanie robót jest możliwe jeśli:
a)są następstwem zleconych robót zamiennych lub zaniechanych,
b)nastąpiło ograniczenie zakresu prac objętych tym zamówieniem, w przypadku stwierdzenia braku konieczności wykonania części zamówienia lub gdy w trakcie realizacji okaże się, że nie ma możliwości ich wykonania,
9)Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w ofercie wszystkie pozycje kosztorysowe wskazane w przedmiarach Zamawiającego, w takich samych ilościach, z uwzględnieniem tych samych krotności. Oferty nie spełniające tego wymogu, bądź zawierające wycenę robót i materiałów niezgodnych z przedmiarem i specyfikacją Zamawiającego - będą odrzucane.
10)Jeżeli dokumentacja projektowa, lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 1 Ustawy Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz materiałów i sprzętów jakich użyje do wykonania przedmiotu zamówienia, poprzez uzupełnienie wykazu załączonego do siwz, jako załącznik nr 4. W przypadku gdy Wykonawca zamierza użyć materiałów i sprzętów innych niż wskazane przez Zamawiającego zobowiązany jest załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że oferowane przez wykonawcę materiały i sprzęty spełniają wymagania zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że będzie odrzucał oferty, w których Wykonawca wskaże materiały i sprzęty o parametrach gorszych niż wymagane przez Zmawiającego. Zestawienie materiałów z kosztorysu nie zastępuje wykazu materiałów z załącznika nr 4 do siwz - jest to element wymagany.
W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy zestawieniem materiałów z kosztorysu, a wykazem w załączniku nr 4, zamawiający przyjmuje, że poprawny jest załącznik nr 4 i taki zostanie przyjęty do wyceny oferty.
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest we wskazanych przypadkach podać model
i producenta materiału lub urządzenia oraz załączyć charakterystykę materiałów
i urządzeń w przypadku gdy stosuje inne materiały niż przykładowe wskazane w dokumentacji lub wykazie. Z charakterystyk mają wynikać parametry wskazane przez Zamawiającego.
11)W wypadku odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, przed zakończeniem wszystkich prac, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie jedynie za roboty prawidłowo wykonane do dnia odstąpienia.
12)Wykonawca zobowiązany jest prowadzić książkę obmiarów.
13)Okres rękojmi: minimum 36 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, bez wad.
14)Okres gwarancji na wbudowane materiały: zgodnie z danymi producenta, nie mniej niż 36 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych bez wad.
15)Wykonawca zobowiązany jest usuwać wady i usterki przedmiotu zamówienia wykryte w okresie rękojmi w terminie do 14 dni od ich stwierdzenia. Wady i usterki zagrażające bezpieczeństwu ludzi Wykonawca ma usuwać do 24 godz., po ich zgłoszeniu przez Zamawiającego. W przypadku nie wywiązania się z tego zobowiązania Wykonawca zwróci Zamawiającemu koszty usunięcia wad i usterek w terminie do 14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty.
16)Wykonawca ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za szkody wynikłe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia i usunie ich skutki i przyczyny, bądź zwróci Zamawiającemu koszty z tym związane w terminie do 14 dni od chwili wezwania przez Zamawiającego do naprawy szkód lub zwrotu kosztów.
17)Warunki płatności: płatność przelewem w terminie do 14 dni od daty przyjęcia przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury częściowej lub końcowej, po odbiorze wykonania przedmiotu zamówienia bez wad, na podstawie protokołu odbioru, z zastrzeżeniem, że termin płatności nie rozpoczyna biegu do czasu aż wykonawca nie doręczy zamawiającemu dokumentów, o których mowa w ust. 21.
Roboty zamienne będą rozliczane odrębnie, niezależnie od robót podstawowych w umowie, odbiór tych robót będzie dokonywany przy okazji odbioru częściowego lub końcowego określonych w umowie.
18)Zamawiający dopuszcza możliwość zapłaty wynagrodzenia w częściach, po wykonaniu części robót w następujący sposób:
1) po wykonaniu 50% wartości zamówienia ,
2) po wykonaniu całości zamówienia.
Do obliczenia wartości wykonanych prac służą kosztorysy (powykonawcze i zamienne) zatwierdzone przez inspektora nadzoru sporządzone na podstawie książki obmiarów i kosztorysu ofertowego, przy obliczaniu zaawansowania robót uwzględnia się również zmiany dotyczące zakresu robót (roboty zaniechane, dodatkowe i zamienne). Wysokość wynagrodzenia za dany etap zgodna z wartością kosztorysów powykonawczych i zamiennych zatwierdzonych przez inspektora nadzoru. Wartość kosztorysu za II etap nie może przekroczyć 60% wartości całego zamówienia.
19)W przypadku obliczania wartości robót zamiennych lub w razie wystąpienia robót dodatkowych, przy sporządzaniu kosztorysów należy stosować te same nośniki cenowe i ceny jednostkowe materiałów co w podstawowym kosztorysie ofertowym złożonym w zamówieniu. W przypadku robót lub materiałów lub sprzętów, które nie mają swojego odpowiednika w kosztorysie ofertowym złożonym na zamówienie podstawowe wartość takiej pozycji robót zostanie obliczona zgodnie z wzorem:
Co
Cz = ____________ x Cscb
Wszac.

Gdzie:
Cz - wynagrodzenie za roboty zamienne/zamówienie dodatkowe,
Co - cena oferty wykonawcy, złożona w zamówieniu podstawowym,
Wszac - wartość szacunkowa zamówienia określona w kosztorysach inwestorskich wraz z podatkiem od towarów i usług VAT,
Cscb - cena z sekocenbudu aktualna w okresie wykonania robót zamiennych
20) W przypadku robót zaniechanych wynagrodzenie należne wykonawcy zostanie pomniejszone o wartość tych robót wyliczonych na podstawie kosztorysu ofertowego.
21)Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu:
a)kosztorysy powykonawcze i zamienne zatwierdzone do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym przez inspektora nadzoru inwestorskiego - należy załączyć do faktury częściowej lub końcowej,
b)wymagane atesty i certyfikaty na zastosowane materiały - w trakcie odbioru końcowego,
c)dokument od podwykonawców potwierdzający, że wykonawca uregulował wszelkie należności z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia. Dokument ten ma mieć formę oświadczenia i winien być podpisany przez upoważnionego przedstawiciela podwykonawcy - należy załączyć dokument z umocowaniem przedstawiciela podwykonawcy - w trakcie odbioru końcowego,
d)decyzję Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającą na eksploatację urządzenia dźwigowego - w trakcie odbioru końcowego.
22)Wykonawca ma obowiązek spisać i przedłożyć zamawiającemu protokół konieczności na roboty, zaniechane i zamienne oraz zamówienia uzupełniające i dodatkowe uzasadniające konieczność ich wykonania z uwzględnieniem:
a)zapisów art. 67 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zamówień uzupełniających i dodatkowych,
b)okoliczności wskazanych w pkt. 7 lub 8, w przypadku robót, zamiennych lub zaniechanych,
Dostarczony zamawiającemu protokół konieczności ma być zatwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego oraz projektanta. Akceptacja inspektora nadzoru inwestorskiego i projektanta nie stanowi jednak potwierdzenia udzielenia zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego lub wyrażenia zgody na zaniechanie robót lub wykonanie robót zamiennych. Oprócz protokołu konieczności wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu kosztorysy ofertowe na te roboty sporządzone zgodnie z pkt. 19.
23)Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi ponosi Wykonawca w całym zakresie przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom.
24)Przedmiot zamówienia ma być wykonany zgodnie ze sztuką jego wykonania oraz obowiązującymi w zakresie jego wykonania standardami, normami i przepisami prawa w tym w szczególności ustawy Prawo Budowlane.
25)Dopuszcza się zlecanie części robót innym podmiotom, zobowiązując jednocześnie Wykonawcę do zgłaszania podwykonawców, przedstawiania projektów umów, kopi umów, rozliczenia za wykonanie przez nich roboty z godnie z przepisami art.143a ust.1; art. 143a ust.2 pkt1;art. 143b ustawy Prawo zamówień publicznych.
26)Wykonawca w trakcie prowadzenia prac ma obowiązek każdorazowo zgłaszać Zamawiającemu wszelkie problemy z realizacją przedmiotu zamówienia oraz współpracować w zakresie ich rozwiązywania.
27)Odbiór robót zanikających bądź ulegających zakryciu ma być zgłaszany przez Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej 1 dnia roboczego.
28)Wykonawca ma obowiązek na bieżąco usuwać gruz i śmieci i nie dopuszczać do powstania składowiska. W związku z tym, że klatka schodowa będzie użytkowana przez innych użytkowników należy na bieżąco ją sprzątać i nie wolno pozostawiać na klatce niczego co mogło by utrudniać poruszanie się po niej.
29)Wykonawca realizujący zamówienie może korzystać z dostępu do wody i energii elektrycznej tylko w lokalu należącym do MOPS. Na wykonawcę nałożona zostanie opłata ryczałtowa w wysokości:
a)energia elektryczna 419,40 brutto (praca elektronarzędzi ok. 200h x 2500W + oświetlenie 500W x 8h x90 dni+ potrzeby socjalne ok. 0.4h x 2000W x 90 dni Razem ok. 932 kWh x0.45gr),
b)woda 259,25 zł brutto (na cele budowlane ok. 15 m3 po 4,11 zł/m3 + na cele socjalne 20 m3 po 9,88 zł/m3).
Opłat, o których mowa w tym ustępie należy dokonać najpóźniej do 7 dni od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez wad. Nieuregulowanie wpłaty w tym terminie spowoduje potrącenie ww. kwoty z faktury końcowej wykonawcy.
30)Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu dokumenty kierownika budowy niezbędne do zawiadomienia PINB o przystąpieniu do robót budowlanych w terminie wskazanym przez zmawiającego,
31)Wykonawca zobowiązany jest w ofercie wskazać, jeżeli dotyczy podwykonawcę, który przeprowadzi modernizacji windy

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający może udzielić wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia

Czas: D

data_roz: 03/08/2015

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać się odpowiednim doświadczeniem, tzn. zrealizował w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną robotę budowlaną o zakresie prac odpowiadającym niniejszemu zamówieniu o wartości robót minimum 500 000,00 zł netto oraz jedną robotę polegającą na przebudowie urządzenia dźwigowego na kwotę co najmniej 40 000,00zł netto. Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku wykonawca powinien przedłożyć wykaz robót wykonanych wraz z dowodami potwierdzającymi należyte wykonanie robót

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy dysponującymi osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia tj.: osobą która będzie pełnić funkcję kierownika budowy z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanym, oraz kierowników robót posiadających uprawnienia do kierowania robotami o odpowiedniej specjalności. Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawca powinien przedłożyć wykaz osób zdolnych do wykonania przedmiotu zamówienia - zgodny z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zmiany postanowień umowy mogą dotyczyć takich kwestii jak:
1) zakres robót - gdy wykonanie części przedmiotu zamówienia nie leży w interesie publicznym, nastąpiły okoliczności których nie dało się przewidzieć na etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub, o których mowa w § 2 ust. 3 pkt. 5 lub 6 umowy odnośnie robót zamiennych i zaniechanych.
2) zmniejszenie wysokości wynagrodzenia w przypadkach o których mowa w ust.1.
3) podwykonawców oraz zakresu robót im powierzonych za zgodą Zamawiającego,
4) warunki płatności,
5) Zmiana terminu realizacji zamówienia w przypadku:
a) wystąpienia okoliczności, w tym działania siły wyższej których nie dało się przewidzieć w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia i nie są one zawinione przez wykonawcę
b) udzielenia zamówień dodatkowych i uzupełniających, które determinują termin wykonania zamówienia podstawowego,
c) wprowadzenia do realizacji robót zamiennych, których z przyczyn technologicznych lub terminy dostaw materiałów nie da się wykonać w terminie określonych w umowie,
d) konieczności podejmowania uzgodnień i pozwoleń z innymi użytkownikami budynku lub braku możliwości prowadzenia tych prac z uwagi na utrudnienia w dostępie -w takim przypadku wykonawca winien wykazać się pisemna odmowa od użytkownika

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 1

Nazwa kryterium 3: Okres rękojmi

Znaczenie kryterium 3: 1

Nazwa kryterium 4:
doświadczenie w wykonaniu co najmniej jednej roboty budowlanej o zakresie prac odpowiadającym niniejszemu zamówieniu

Znaczenie kryterium 4: 2

Nazwa kryterium 5:
doświadczenie w wykonywaniu modernizacji urządzenia dźwigowego

Znaczenie kryterium 5: 1

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
30-529 Kraków

Data składania wniosków, ofert: 24/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
30-529 Kraków
dziennik podawczy

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Informacja na temat wadium:
Przystępując do przetargu Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w kwocie 16 000,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy złotych 00/100) w terminie do dnia 23 lipca 2015 roku, do godz. 23:59.
2) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy.
3) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek depozytowy Zamawiającego, prowadzony w Banku Pekao S.A. Oddział w Krakowie o numerze następującym: 80 1240 4722 1111 0000 4860 8042.
4) Warunkiem uznania wpłaty wadium będzie załączone do oferty potwierdzenie bankowe wykonania przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego.
5) Wadium zostanie zwrócone w sytuacjach i na zasadach opisanych w art. 46 ust. 1, 1a, 2 i 4 ustawy.
6) Zamawiający zatrzyma wadium, gdy zajdą przesłanki, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy.
7) Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca będzie zobowiązany wnieść wadium w terminie określonym przez Zamawiającego

Podobne przetargi

260590 / 2014-08-05 - Uczelnia publiczna

Akademia Muzyczna w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
remont elewacji VI i VII piętra, tarasów oraz malowanie pomieszczeń 631 i 631 A w budynku Akademii Muzycznej w Krakowie przy ul. Św. Tomasza 43

291004 / 2014-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa chodnika wewnątrzosiedlowego zlokalizowanego przy budynku wielomieszkaniowym ozn. Dąbrowskiego 39 - 47 w Oświęcimiu. Etap I

131242 / 2010-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Wadowice - Wadowice (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Rozbiórka pawilonu handlowego przy ul. Lwowskiej 45a i remont ściany szczytowej budynku mieszkalnego ul. Lwowska 45 w Wadowicach

126460 / 2016-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie robót budowlanych w budynku Schroniska i Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn w Krakowie przy ul. Makuszyńskiego 19a

250762 / 2011-08-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Uniwersytecki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Bieżąca konserwacja pomieszczeń III piętra przeznaczonych dla Oddziału Klinicznego Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Kopernika 23

267035 / 2010-09-28 - Podmiot prawa publicznego

Poczta Polska S.A. Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont podestu rozładunkowo - załadowczego (II etap) w budynku Poczty Polskiej, w hali wagonowej WER Kraków w Krakowie, ul. Prokocimska 6

169384 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie robót budowlanych związanych z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu w obszarze działek 411/6 411/13 i 411/14 w Zabierzowie w formie przestrzeni publicznej wnętrza urbanistycznego wokół budynku Centrum Usług Obywatelskich

21866 / 2016-02-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Krzeszowicach - Krzeszowice (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa drogi łączącej ul. Parkową z ul. Chłopickiego w Krzeszowicach

19831 / 2015-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa chodnika wewnÄ…trzosiedlowego zlokalizowanego przy budynku wielomieszkaniowym ozn. DÄ…browskiego 99-113

43669 / 2013-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Osiek - Osiek (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont elewacji budynku komunalnego w Osieku ul. Główna 92

254222 / 2014-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Libiąż Urząd Miejski w Libiążu - Libiąż (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Rewitalizacja przestrzeni miejskiej w rejonie ulic Leśnej i Jaworowej w Libiążu - Adaptacja budynku przy ul. Leśnej nr 23 w Libiążu na cele mieszkaniowe

249659 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie robót budowlanych związanych z bieżącą konserwacją ciągów komunikacyjnych

141126 / 2014-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Liszki - Liszki (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
REMONT BUDYNKU OSP PIEKARY WRAZ Z PRZEBUDOWÄ„ PODDASZA NA CELE SZATNI SPORTOWEJ

200302 / 2009-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Wadowice - Wadowice (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Nadbudowa budynku Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej -wymiana instalacji c.o. wraz z modernizacją kotłowni

111273 / 2009-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łużna - Łużna (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Szlowej, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji gazowej, oraz przebudowa pomieszczeń Osrodka Zdrowia jako I etap termomodernizacji budynku Ośrodka Zdrowia w Szalowej.

302880 / 2014-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuchów - Tuchów (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń mieszkalnych i piwnic na przedszkole jednooddziałowe w budynku Szkoły Podstawowej w Łowczowie

168446 / 2015-07-07 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Instalacja klimatyzacji w salach dydaktycznych nr 54 i 56 w Pawilonie B Krakowskiej Szkoły Biznesu.

267323 / 2011-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Rozbiórka 3 wtórnych obiektów budowlanych na terenie fortu pancernego 52A Łapianka położonego przy ul. Fortecznej w Krakowie.

148341 / 2013-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni z siedzibą w Nowym Wiśniczu - Nowy Wiśnicz (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont drogi powiatowej nr 1428K Bochnia - Niedzieliska, w msc. Dąbrówka, Buczków w km 9+375 - 9+680, 10+820 - 11+440 wraz z remontem przepustu drogowego w km 10+840.

259992 / 2015-10-02 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Kontroli Skarbowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont budynku garażowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zlokalizowanego w Tarnowie przy Al. Solidarności 5-9A.

369426 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Miechów (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie robót polegających na -rozbiórce i wywiezieniu 500m3 brukowca nieregularnego 20x20cm z podbudowy ul. Kolejowej w Miechowie, -wykonaniu obejścia kanału deszczowego w km 0+133, w ulicy Kolejowej w Miechowie, w ciągu drogi powiatowej nr 1204K.

164640 / 2014-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Libiąż Urząd Miejski w Libiążu - Libiąż (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa budynku w zakresie przepisów bezpieczeństwa pożarowego w ramach zadania pn. Przebudowa zaplecza sanitarnego w budynku Przedszkola Samorzadowego Nr 4 w Libiążu - Etap II

12771 / 2012-01-12 - Inny: Górnictwo - Spółka Akcyjna

Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Rozbiórka Bazy podsadzkowej wraz z instalacjami i obiektami towarzyszącymi oraz obiektami elektrycznymi Kopalni Otworowej Barycz na polu Pagory