Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

248751 / 2014-12-01 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu (Opole)

Przeprowadzenie szkolenia zwiększającego zakres umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy dla osób pracujących z małymi dziećmi na potrzeby projektu Powrót do zatrudnienia realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom (dalej jako szkolenie) na potrzeby projektu Powrót do zatrudnienia realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. - Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy (dalej jako Projekt).

1. Informacje ogólne:
1) miejsce realizacji szkoleń: Opole,
2) termin realizacji szkoleń: od dnia zawarcia umowy do 31.03 2015 r.
3) uczestnicy: Beneficjenci Projektu wskazani przez Zamawiającego,
4) cel szkoleń: uzyskanie przez minimum 500 osób certyfikatu potwierdzającego umiejętności udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom,
5) forma kształcenia: Zamawiający nie dopuszcza innej formy kształcenia niż zajęcia prowadzone bezpośrednio przez wykładowców, w szczególności Zamawiający nie dopuszcza jakiejkolwiek formy kształcenia na odległość w tym formy e-learningowej.

2. Ilość osób objętych szkoleniem:
Zamawiający będzie kierował na szkolenia do momentu wydania uczestnikom przez Wykonawcę co najmniej 500 certyfikatów ukończenia szkolenia EFR Care For Children.
Zamawiający nie gwarantuje wykonania całości przedmiotu zamówienia i zastrzega sobie prawo rezygnacji z takiej części przedmiotu umowy, która okaże mu się niepotrzebna bez konieczności zapłaty za pozostałą część.
3. Liczebność grup:
Szkolenia będą organizowane w grupach, w których maksymalna liczba osób w trakcie zajęć praktycznych nie może przekroczyć 12 uczestników.
Szkolenia mogą być realizowane jednego dnia w kilku grupach jednocześnie.
Wykonawca ma obowiązek bieżącego informowania Zamawiającego o rezygnacji uczestników ze szkolenia w trakcie jego trwania lub o wszelkich innych okolicznościach związanych z udziałem uczestników w szkoleniu.

4. Ubezpieczenie NNW:
Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas szkolenia, a także w czasie dojazdu do miejsca szkolenia i powrotu z niego.
Wykonawca najpóźniej w dniu każdego szkolenia przekaże Zamawiającemu kopie polisy NNW dla uczestników z danej grupy szkoleniowej, potwierdzonej za zgodność z oryginałem wraz z dowodem jej opłacenia oraz imienną listą osób objętych ubezpieczeniem.

5. Termin i sposób realizacji szkoleń:
Szkolenia będą przeprowadzane w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.03.2015 r.
Nabór na szkolenia będzie odbywał się na bieżąco.
Szczegółowy harmonogram szkoleń będzie ustalany przez Zamawiającego z Wykonawcą w następujący sposób:
1) Wykonawca przedstawia Zamawiającemu w ciągu 7 dni od zawarcia Umowy planowane terminy szkoleń z uwzględnieniem podziału ich realizacji na dni robocze oraz weekend,
2) Zamawiający będzie na bieżąco umawiał uczestników na poszczególne terminy szkoleń wskazane przez Wykonawcę zgodnie z pkt 1,
3) Zamawiający potwierdzi termin szkolenia, a tym samym przekaże Wykonawcy imienne listy uczestników poszczególnych szkoleń w celu objęcia uczestników szkolenia obowiązkowemu ubezpieczeniu NNW najpóźniej na 2 dni przed realizacją szkolenia.
4) Wykonawca najpóźniej w dniu szkolenia przekaże Zamawiającemu godzinowy program szkolenia z zaznaczeniem elementów teoretycznych i praktycznych, przerw, opatrzony datą i informacją dot. instruktora/instruktorów prowadzących dane szkolenie.
Każde ze szkoleń wraz z przerwami ma trwać łącznie 7 godzin zegarowych.
Podczas zajęć mają odbyć się dwie obowiązkowe przerwy: kawowa - trwająca do 20 min. oraz obiadowa - trwająca do 30 min. Czas przerw wlicza się do zajęć.
Szkolenia mają zostać zorganizowane w godzinach pomiędzy 8:00 a 17:00.
Zamawiający dopuszcza organizacje szkoleń w dni robocze oraz weekendy.

6. Program szkolenia:
Program szkoleń powinien być zgodny z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji oraz wytycznymi EFR.
W programie szkolenia muszą znaleźć się w szczególności, następujące zagadnienia:
1) ocena miejsca zdarzenia i stosowania wyposażenia ochronnego,
2) ocena wstępna poszkodowanego,
3) zakrztuszenie,
4) resuscytacja krążeniowo-oddechowa niemowląt i dzieci,
5) postępowanie w przypadku wstrząsu, urazu kręgosłupa,
6) postępowanie w przypadku krwotoku i urazów oraz w przypadku choroby zagrażającej życiu,
7) użycie automatycznego defibrylatora AED,
8) postępowanie w przypadku zadławienia, porażenia prądem, ukąszeń i użądleń,
9) zespół nagłej śmierci łóżeczkowej,
10) postępowanie w przypadku zatrucia u dzieci.
Zamawiający wymaga aby co najmniej 4 godziny zajęć były przeznaczone na zajęcia praktyczne przy użyciu fantomów oraz defibrylatora AED.

7. Instruktorzy:
Każdy instruktor prowadzący szkolenie musi posiadać łącznie wymienione niżej kwalifikacje i doświadczenie:
1) kwalifikacje instruktora EFR,
2) co najmniej 1 rok doświadczenia w szkoleniu pracowników żłobków i/lub przedszkoli w zakresie udzielania pierwszej pomocy lub przeprowadził co najmniej 5 szkoleń EFR Care For Children w grupach minimum 7 osobowych w ciągu ostatniego roku,
3) kwalifikacje ratownika medycznego zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tekst jedn. Dz. U. z 3013 r. poz. 757 ze zm.) lub kwalifikacje do nauczania pierwszej pomocy w szkołach i placówkach oświatowych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r., w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 139, poz. 1132).
Zamawiający dopuszcza również prowadzenie szkolenia przez osobę posiadającą tytuł lekarza systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub pielęgniarki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego pod warunkiem, że spełnia warunki wskazane w pkt. 1-2.
8. Miejsce realizacji szkoleń:
Szkolenia odbywać będą się w Opolu, w budynku usytuowanym w centrum miasta. Przez centrum miasta Zamawiający rozumie budynek mieszczący się w promieniu do 5 km od Ratusza.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia odbywały się w salach usytuowanych w tym samym budynku.
Szkolenia muszą odbywać się w salach szkoleniowych, gdzie zapewnione są właściwe warunki BHP i ppoż. oraz zaplecze socjalne, w tym dostęp do WC zaopatrzony w środki higieny. Sale powinny być przestronne, odpowiednio oświetlone, w razie potrzeby ogrzewane lub klimatyzowane w celu zapewnienia optymalnej temperatury ok. 24ºC, wentylowane.
Sale szkoleniowe muszę być dostosowane do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych - wyposażone w minimum: krzesła, stoliki lub krzesła z blatem w liczbie odpowiadającej co najmniej liczbie uczestników szkolenia oraz komputer, flipchart i rzutnik.

9. Sprzęt i materiały potrzebne do realizacji szkoleń:
Do zajęć praktycznych Wykonawca musi zapewnić: fantom niemowlęcia do nauki RKO, fantom dziecka do nauki RKO, fantom osoby dorosłej do nauki RKO, fantom do nauki postępowania w zakrztuszeniu niemowląt, Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, maty ćwiczeniowe, jednorazowe rękawiczki dla każdego uczestnika, środki opatrunkowe, jednorazowe maseczki ćwiczeniowe do wykonywania oddechów ratowniczych dla każdego uczestnika.
Część teoretyczna powinna zawierać prezentacje multimedialne obrazujące treść wykładów. Prezentacja powinna zawierać kolorowe ilustracje, zdjęcia, itd. Wydruk prezentacji może być przekazany uczestnikom szkolenia. Materiały pomocnicze mogą stanowić kolorowe ilustracje, zdjęcia, filmy dydaktyczne, katalogi itp. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik szkolenia otrzyma od Wykonawcy program zajęć, notes, długopis.
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania każdemu uczestnikowi przed rozpoczęciem szkolenia, aktualnego wydania oryginalnego podręcznika EFR w języku polskim oznaczonego na okładce samoprzylepną, naklejką o wymiarach min. 10cm x 15cm, zawierającą następującą informację: Egzemplarz bezpłatny w ramach projektu Powrót do zatrudnienia, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, w ramach poddziałania 6.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (wraz z logotypami POKL i Unii Europejskiej).

10. Obowiązki Wykonawcy dotyczące oznaczenia dokumentacji, miejsca prowadzenia szkoleń i zamieszczenia informacji o Zamawiającym :
Wykonawca jest zobowiązany do:
1) oznaczenia miejsca prowadzenia szkolenia (sala, drzwi wejściowe do budynku) odpowiednimi informacjami - zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL oraz zawieszenia w salach szkoleniowych plakatów informacyjnych ww. projektu przekazanych przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest również do poinformowania uczestników, o tym że szkolenie zorganizowane jest w celu realizacji przez Wojewódzki Urząd Pracy projektu Powrót do zatrudnienia oraz że jest ono współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
2) poinformowania przed rozpoczęciem szkolenia uczestników, o tym, że szkolenie zorganizowane jest w celu realizacji przez Wojewódzki Urząd Pracy projektu Powrót do zatrudnienia oraz że jest ono współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
3) zamieszczenia informacji o Organizatorze - Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Opolu we wszystkich materiałach publikowanych, które dotyczą realizacji niniejszego zamówienia, a także do zamieszczenia na swojej stronie internetowej informacji o realizowanym na zlecenie WUP zamówieniu oraz do zamieszczenia na swojej stronie internetowej linku do strony projektu www.opiekun.wup.opole.pl,
4) zarejestrowania instytucji szkoleniowej w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnych na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach Projektu systemowego nie rzadziej niż raz w miesiącu,
5) oznaczenia wszystkich dokumentów związanych z wykonaniem przedmiotu umowy zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a także zamieszczenia na nich informacji o współfinansowaniu ze środków UE w ramach EFS.

11. Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia:
Wykonawca jest zobowiązany do wydania każdemu uczestnikowi bezpośrednio po zakończonym szkoleniu:
1) Certyfikatu zastępczego (Temporary Card), ważnego przez 90 dni, do czasu otrzymania z Bristolu certyfikatu w formie karty plastikowej,
2) zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską.
Zaświadczenie, o którym mowa w pkt 2 musi być oznaczone logotypami zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Na zaświadczeniu musi być umieszczona informacja o współfinansowaniu oraz nazwa projektu: Powrót do zatrudnienia Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Warunkiem wydania uczestnikowi zaświadczeń o których mowa w pkt. 11 jest jego aktywne uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych w pełnym wymiarze czasu szkolenia.
Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przekazania w ciągu 7 dni od zakończenia szkolenia aplikacji wszystkich uczestników, którzy ukończyli dane szkolenie do europejskiego biura EFR w Bristolu w celu wystawienia uczestnikom imiennego Certyfikatu EFR w formie plastikowej karty. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania następującego adresu: Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu ul. Oleska 127, 45-231 Opole, na który europejskie biuro EFR ma przesyłać imienne Certyfikaty EFR.
Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia wszelkich kosztów związanych z uzyskaniem przez uczestników szkolenia Certyfikatu EFR.

12. Dokumentacja szkolenia:
Wykonawca ma obowiązek prowadzenia odpowiedniej dokumentacji szkolenia:
1) listy obecności uczestników na szkoleniu,
2) listy odbioru materiałów dydaktycznych,
3) listy odbioru podręcznika EFR,
4) listy odbioru zaświadczeń,
5) listy odbioru cateringu,
6) ankiet oceniających zrealizowane szkolenie,
7) dokumentacji fotograficznej.
Zamawiający przekaże dokumenty o których mowa w ppkt. 1-6 Wykonawcy każdorazowo przed rozpoczęciem zajęć.

13. Dokumentacja przekazywana Zamawiającemu dot. poszczególnych grup szkoleniowych:
Wykonawca w ciągu 7 dni od przeszkolenia danej grupy, dostarczy Zamawiającemu następujące dokumenty wraz z pismem przewodnim (oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
1) oryginał listy obecności na szkoleniu, potwierdzonej własnoręcznym, czytelnym podpisem uczestników kursu,
2) oryginał imiennej listy osób z ich podpisami potwierdzającymi odbiór materiałów dydaktycznych,
3) oryginał imiennej listy osób z ich podpisami potwierdzającymi odbiór podręcznika EFR,
4) kserokopie wydanych zaświadczeń oraz certyfikatów zastępczych potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej ze stron,
5) oryginał listy dotyczącej odbioru zaświadczeń i certyfikatów, o których mowa w ppkt 4,
6) kserokopie aplikacji uczestników szkolenia przesyłanych do siedziby EFR wraz z potwierdzeniem nadania,
7) oryginały wypełnionych przez uczestników ankiet oceniających zrealizowane szkolenie,
8) dokumentację fotograficzną na nośniku elektronicznym z przeprowadzonych zajęć zawierającą minimum 5 zdjęć z części praktycznej zajęć z użyciem fantomów i/lub defibrylatora AED.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 248751

Data publikacji: 2014-12-01

Nazwa: Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu

Ulica: ul. Głogowska 25C

Numer domu: 25C

Miejscowość: Opole

Kod pocztowy: 45-315

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 0-77 4416701

Numer faxu: 0-77 4416702

Adres strony internetowej: www.wup.opole.pl

Regon: 53165550800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia zwiększającego zakres umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy dla osób pracujących z małymi dziećmi na potrzeby projektu Powrót do zatrudnienia realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom (dalej jako szkolenie) na potrzeby projektu Powrót do zatrudnienia realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. - Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy (dalej jako Projekt).

1. Informacje ogólne:
1) miejsce realizacji szkoleń: Opole,
2) termin realizacji szkoleń: od dnia zawarcia umowy do 31.03 2015 r.
3) uczestnicy: Beneficjenci Projektu wskazani przez Zamawiającego,
4) cel szkoleń: uzyskanie przez minimum 500 osób certyfikatu potwierdzającego umiejętności udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom,
5) forma kształcenia: Zamawiający nie dopuszcza innej formy kształcenia niż zajęcia prowadzone bezpośrednio przez wykładowców, w szczególności Zamawiający nie dopuszcza jakiejkolwiek formy kształcenia na odległość w tym formy e-learningowej.

2. Ilość osób objętych szkoleniem:
Zamawiający będzie kierował na szkolenia do momentu wydania uczestnikom przez Wykonawcę co najmniej 500 certyfikatów ukończenia szkolenia EFR Care For Children.
Zamawiający nie gwarantuje wykonania całości przedmiotu zamówienia i zastrzega sobie prawo rezygnacji z takiej części przedmiotu umowy, która okaże mu się niepotrzebna bez konieczności zapłaty za pozostałą część.
3. Liczebność grup:
Szkolenia będą organizowane w grupach, w których maksymalna liczba osób w trakcie zajęć praktycznych nie może przekroczyć 12 uczestników.
Szkolenia mogą być realizowane jednego dnia w kilku grupach jednocześnie.
Wykonawca ma obowiązek bieżącego informowania Zamawiającego o rezygnacji uczestników ze szkolenia w trakcie jego trwania lub o wszelkich innych okolicznościach związanych z udziałem uczestników w szkoleniu.

4. Ubezpieczenie NNW:
Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas szkolenia, a także w czasie dojazdu do miejsca szkolenia i powrotu z niego.
Wykonawca najpóźniej w dniu każdego szkolenia przekaże Zamawiającemu kopie polisy NNW dla uczestników z danej grupy szkoleniowej, potwierdzonej za zgodność z oryginałem wraz z dowodem jej opłacenia oraz imienną listą osób objętych ubezpieczeniem.

5. Termin i sposób realizacji szkoleń:
Szkolenia będą przeprowadzane w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.03.2015 r.
Nabór na szkolenia będzie odbywał się na bieżąco.
Szczegółowy harmonogram szkoleń będzie ustalany przez Zamawiającego z Wykonawcą w następujący sposób:
1) Wykonawca przedstawia Zamawiającemu w ciągu 7 dni od zawarcia Umowy planowane terminy szkoleń z uwzględnieniem podziału ich realizacji na dni robocze oraz weekend,
2) Zamawiający będzie na bieżąco umawiał uczestników na poszczególne terminy szkoleń wskazane przez Wykonawcę zgodnie z pkt 1,
3) Zamawiający potwierdzi termin szkolenia, a tym samym przekaże Wykonawcy imienne listy uczestników poszczególnych szkoleń w celu objęcia uczestników szkolenia obowiązkowemu ubezpieczeniu NNW najpóźniej na 2 dni przed realizacją szkolenia.
4) Wykonawca najpóźniej w dniu szkolenia przekaże Zamawiającemu godzinowy program szkolenia z zaznaczeniem elementów teoretycznych i praktycznych, przerw, opatrzony datą i informacją dot. instruktora/instruktorów prowadzących dane szkolenie.
Każde ze szkoleń wraz z przerwami ma trwać łącznie 7 godzin zegarowych.
Podczas zajęć mają odbyć się dwie obowiązkowe przerwy: kawowa - trwająca do 20 min. oraz obiadowa - trwająca do 30 min. Czas przerw wlicza się do zajęć.
Szkolenia mają zostać zorganizowane w godzinach pomiędzy 8:00 a 17:00.
Zamawiający dopuszcza organizacje szkoleń w dni robocze oraz weekendy.

6. Program szkolenia:
Program szkoleń powinien być zgodny z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji oraz wytycznymi EFR.
W programie szkolenia muszą znaleźć się w szczególności, następujące zagadnienia:
1) ocena miejsca zdarzenia i stosowania wyposażenia ochronnego,
2) ocena wstępna poszkodowanego,
3) zakrztuszenie,
4) resuscytacja krążeniowo-oddechowa niemowląt i dzieci,
5) postępowanie w przypadku wstrząsu, urazu kręgosłupa,
6) postępowanie w przypadku krwotoku i urazów oraz w przypadku choroby zagrażającej życiu,
7) użycie automatycznego defibrylatora AED,
8) postępowanie w przypadku zadławienia, porażenia prądem, ukąszeń i użądleń,
9) zespół nagłej śmierci łóżeczkowej,
10) postępowanie w przypadku zatrucia u dzieci.
Zamawiający wymaga aby co najmniej 4 godziny zajęć były przeznaczone na zajęcia praktyczne przy użyciu fantomów oraz defibrylatora AED.

7. Instruktorzy:
Każdy instruktor prowadzący szkolenie musi posiadać łącznie wymienione niżej kwalifikacje i doświadczenie:
1) kwalifikacje instruktora EFR,
2) co najmniej 1 rok doświadczenia w szkoleniu pracowników żłobków i/lub przedszkoli w zakresie udzielania pierwszej pomocy lub przeprowadził co najmniej 5 szkoleń EFR Care For Children w grupach minimum 7 osobowych w ciągu ostatniego roku,
3) kwalifikacje ratownika medycznego zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tekst jedn. Dz. U. z 3013 r. poz. 757 ze zm.) lub kwalifikacje do nauczania pierwszej pomocy w szkołach i placówkach oświatowych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r., w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 139, poz. 1132).
Zamawiający dopuszcza również prowadzenie szkolenia przez osobę posiadającą tytuł lekarza systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub pielęgniarki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego pod warunkiem, że spełnia warunki wskazane w pkt. 1-2.
8. Miejsce realizacji szkoleń:
Szkolenia odbywać będą się w Opolu, w budynku usytuowanym w centrum miasta. Przez centrum miasta Zamawiający rozumie budynek mieszczący się w promieniu do 5 km od Ratusza.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia odbywały się w salach usytuowanych w tym samym budynku.
Szkolenia muszą odbywać się w salach szkoleniowych, gdzie zapewnione są właściwe warunki BHP i ppoż. oraz zaplecze socjalne, w tym dostęp do WC zaopatrzony w środki higieny. Sale powinny być przestronne, odpowiednio oświetlone, w razie potrzeby ogrzewane lub klimatyzowane w celu zapewnienia optymalnej temperatury ok. 24ºC, wentylowane.
Sale szkoleniowe muszę być dostosowane do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych - wyposażone w minimum: krzesła, stoliki lub krzesła z blatem w liczbie odpowiadającej co najmniej liczbie uczestników szkolenia oraz komputer, flipchart i rzutnik.

9. Sprzęt i materiały potrzebne do realizacji szkoleń:
Do zajęć praktycznych Wykonawca musi zapewnić: fantom niemowlęcia do nauki RKO, fantom dziecka do nauki RKO, fantom osoby dorosłej do nauki RKO, fantom do nauki postępowania w zakrztuszeniu niemowląt, Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, maty ćwiczeniowe, jednorazowe rękawiczki dla każdego uczestnika, środki opatrunkowe, jednorazowe maseczki ćwiczeniowe do wykonywania oddechów ratowniczych dla każdego uczestnika.
Część teoretyczna powinna zawierać prezentacje multimedialne obrazujące treść wykładów. Prezentacja powinna zawierać kolorowe ilustracje, zdjęcia, itd. Wydruk prezentacji może być przekazany uczestnikom szkolenia. Materiały pomocnicze mogą stanowić kolorowe ilustracje, zdjęcia, filmy dydaktyczne, katalogi itp. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik szkolenia otrzyma od Wykonawcy program zajęć, notes, długopis.
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania każdemu uczestnikowi przed rozpoczęciem szkolenia, aktualnego wydania oryginalnego podręcznika EFR w języku polskim oznaczonego na okładce samoprzylepną, naklejką o wymiarach min. 10cm x 15cm, zawierającą następującą informację: Egzemplarz bezpłatny w ramach projektu Powrót do zatrudnienia, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, w ramach poddziałania 6.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (wraz z logotypami POKL i Unii Europejskiej).

10. Obowiązki Wykonawcy dotyczące oznaczenia dokumentacji, miejsca prowadzenia szkoleń i zamieszczenia informacji o Zamawiającym :
Wykonawca jest zobowiązany do:
1) oznaczenia miejsca prowadzenia szkolenia (sala, drzwi wejściowe do budynku) odpowiednimi informacjami - zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL oraz zawieszenia w salach szkoleniowych plakatów informacyjnych ww. projektu przekazanych przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest również do poinformowania uczestników, o tym że szkolenie zorganizowane jest w celu realizacji przez Wojewódzki Urząd Pracy projektu Powrót do zatrudnienia oraz że jest ono współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
2) poinformowania przed rozpoczęciem szkolenia uczestników, o tym, że szkolenie zorganizowane jest w celu realizacji przez Wojewódzki Urząd Pracy projektu Powrót do zatrudnienia oraz że jest ono współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
3) zamieszczenia informacji o Organizatorze - Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Opolu we wszystkich materiałach publikowanych, które dotyczą realizacji niniejszego zamówienia, a także do zamieszczenia na swojej stronie internetowej informacji o realizowanym na zlecenie WUP zamówieniu oraz do zamieszczenia na swojej stronie internetowej linku do strony projektu www.opiekun.wup.opole.pl,
4) zarejestrowania instytucji szkoleniowej w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnych na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach Projektu systemowego nie rzadziej niż raz w miesiącu,
5) oznaczenia wszystkich dokumentów związanych z wykonaniem przedmiotu umowy zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a także zamieszczenia na nich informacji o współfinansowaniu ze środków UE w ramach EFS.

11. Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia:
Wykonawca jest zobowiązany do wydania każdemu uczestnikowi bezpośrednio po zakończonym szkoleniu:
1) Certyfikatu zastępczego (Temporary Card), ważnego przez 90 dni, do czasu otrzymania z Bristolu certyfikatu w formie karty plastikowej,
2) zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską.
Zaświadczenie, o którym mowa w pkt 2 musi być oznaczone logotypami zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Na zaświadczeniu musi być umieszczona informacja o współfinansowaniu oraz nazwa projektu: Powrót do zatrudnienia Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Warunkiem wydania uczestnikowi zaświadczeń o których mowa w pkt. 11 jest jego aktywne uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych w pełnym wymiarze czasu szkolenia.
Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przekazania w ciągu 7 dni od zakończenia szkolenia aplikacji wszystkich uczestników, którzy ukończyli dane szkolenie do europejskiego biura EFR w Bristolu w celu wystawienia uczestnikom imiennego Certyfikatu EFR w formie plastikowej karty. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania następującego adresu: Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu ul. Oleska 127, 45-231 Opole, na który europejskie biuro EFR ma przesyłać imienne Certyfikaty EFR.
Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia wszelkich kosztów związanych z uzyskaniem przez uczestników szkolenia Certyfikatu EFR.

12. Dokumentacja szkolenia:
Wykonawca ma obowiązek prowadzenia odpowiedniej dokumentacji szkolenia:
1) listy obecności uczestników na szkoleniu,
2) listy odbioru materiałów dydaktycznych,
3) listy odbioru podręcznika EFR,
4) listy odbioru zaświadczeń,
5) listy odbioru cateringu,
6) ankiet oceniających zrealizowane szkolenie,
7) dokumentacji fotograficznej.
Zamawiający przekaże dokumenty o których mowa w ppkt. 1-6 Wykonawcy każdorazowo przed rozpoczęciem zajęć.

13. Dokumentacja przekazywana Zamawiającemu dot. poszczególnych grup szkoleniowych:
Wykonawca w ciągu 7 dni od przeszkolenia danej grupy, dostarczy Zamawiającemu następujące dokumenty wraz z pismem przewodnim (oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
1) oryginał listy obecności na szkoleniu, potwierdzonej własnoręcznym, czytelnym podpisem uczestników kursu,
2) oryginał imiennej listy osób z ich podpisami potwierdzającymi odbiór materiałów dydaktycznych,
3) oryginał imiennej listy osób z ich podpisami potwierdzającymi odbiór podręcznika EFR,
4) kserokopie wydanych zaświadczeń oraz certyfikatów zastępczych potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej ze stron,
5) oryginał listy dotyczącej odbioru zaświadczeń i certyfikatów, o których mowa w ppkt 4,
6) kserokopie aplikacji uczestników szkolenia przesyłanych do siedziby EFR wraz z potwierdzeniem nadania,
7) oryginały wypełnionych przez uczestników ankiet oceniających zrealizowane szkolenie,
8) dokumentację fotograficzną na nośniku elektronicznym z przeprowadzonych zajęć zawierającą minimum 5 zdjęć z części praktycznej zajęć z użyciem fantomów i/lub defibrylatora AED.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że posiada aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych,

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - zrealizował co najmniej 3 usługi szkoleniowe zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji oraz zgodnie z wytycznymi EFR o łącznej wartości brutto nie mniejszej niż 12 500 (dwanaście tysięcy pięćset złotych).

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 4 instruktorami, którzy będą spełniać łącznie następujące wymogi:

1. kwalifikacje instruktora EFR,
2. co najmniej 1 rok doświadczenia w szkoleniu pracowników żłobków i/lub przedszkoli w zakresie udzielania pierwszej pomocy lub przeprowadził co najmniej 5 szkoleń EFR Care For Children w grupach minimum 7 osobowych w ciągu ostatniego roku,
3. kwalifikacje ratownika medycznego zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tekst jedn. Dz. U. z 3013 r. poz. 757 ze zm.)lub kwalifikacje do nauczania pierwszej pomocy w szkołach i placówkach oświatowych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r., w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 139, poz. 1132). Zamawiający dopuszcza również prowadzenie szkolenia przez osobę posiadającą tytuł lekarza systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub pielęgniarki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego pod warunkiem, że spełnia warunki wskazane w pkt. 1-2.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Zamawiający żąda od Wykonawcy kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem, dokumentu potwierdzającego akredytację Emergency First Response z siedzibą w Bristolu do prowadzenia szkoleń w standardzie EFR.

inne_dokumenty:
- jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, (niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków) zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - wzór zobowiązania stanowi zał. nr 7 do formularza ofertowego,
- pełnomocnictwo do reprezentowania, o ile ofertę składa pełnomocnik.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Strony dopuszczają zamianę istotnych postanowień umowy w stosunku do oferty w następujących przypadkach:
1) zmianę terminu wykonania umowy w przypadku zmiany terminu realizacji Projektu,
2) zmianę miejsca wykonywania przedmiotu umowy w przypadku, na zasadach określonych w § 3 ust 6 i 7 wzoru umowy lub gdy zmiana taka będzie korzystna dla uczestników szkoleń,
3) zmianę instruktorów na zasadach określonych w § 5 ust. 3 i 5 wzoru umowy
4) zmianę terminów szkoleń określonych w harmonogramach, o których mowa w § 4 wzoru umowy, gdy z przyczyn organizacyjnych nie będzie możliwe ich dotrzymanie lub zmiana taka będzie korzystna dla uczestników szkoleń,
5) zmianę istotnych postanowień umowy określonych w pkt 1-4 w przypadku wystąpienia siły wyższej. Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć i których nie mogły przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidziana dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych,
6) zmianę rozbieżnych lub niejasnych postanowień umowy, o ile zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów,
7) poprawienie błędów i oczywistych omyłek słownych, literowych i liczbowych, zmiana układu graficznego umowy lub numeracji jednostek redakcyjnych, niepowodujące zmiany celu i istoty umowy,
8) uszczegółowienie, wykładnię lub doprecyzowanie poszczególnych zapisów umowy, niepowodujące zmiany celu i istoty umowy,
9) zmianę wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany stawki urzędowej podatku VAT. W takim wypadku zmiana stanowić będzie koszt Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: doswiadczenie wykonawcy

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wup.opole.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, ul. Głogowska 25c, pok. nr 6, parter

Data składania wniosków, ofert: 09/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, ul. Głogowska 25c, pok. nr 10 - kancelaria, parter

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Europejski Fundusz Społeczny, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, poddziałanie 6.1.1, projekt powrót do zatrudnienia

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)

Podobne przetargi

262919 / 2014-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)
Przeprowadzenie szkolenia zwiększającego zakres umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy dla osób pracujących z małymi dziećmi na potrzeby projektu Powrót do zatrudnienia realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.

164141 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nysa (opolskie)
CPV: 805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)
Organizacja i przeprowadzenie wyjazdowych szkoleń dla rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi

16197 / 2015-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)
Przeprowadzenie szkolenia zwiększającego zakres umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy dla osób pracujących z małymi dziećmi na potrzeby projektu Powrót do zatrudnienia realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.