Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

54590 / 2016-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mielcu (Mielec)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2016-02-11 pod pozycją 30892. Zobacz ogłoszenie 30892 / 2016-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 54590

Data publikacji: 2016-03-10

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu

Ulica: ul. F. Chopina 16A

Numer domu: 16A

Miejscowość: Mielec

Kod pocztowy: 39-300

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 017 7880065

Numer faxu: 017 7880069

Regon: 83046686500000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 30892

Data wydania biuletynu: 2016-02-11

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2016

Pozycja ogłoszenia: 30892

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia zawodowego Spawanie w osłonie CO2 metodą MAG (135) i w osłonie argonu metodą TIG (141)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa o charakterze niepriorytetowym wymieniona w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2010r. W sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym (Dz. U. z 2010r Nr 12, poz. 68) tj. usługa edukacyjna i szkoleniowa, kategoria wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV: 80530000-8 - usługi szkolenia zawodowego.
2.Przedmiot zamówienia stanowi usługa przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie w osłonie CO2 metodą MAG (135) i w osłonie argonu metodą TIG (141) dla 40 osób bezrobotnych podzielonych na:
2 grupy po 10 osób - szkolenie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (II) Osi priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych dla bezrobotnych do 30 roku życia, z wykształceniem minimum gimnazjalnym
2 grupy po 10 osób - szkolenie finansowane z Funduszu Pracy dla bezrobotnych z wykształceniem minimum podstawowym (8 klas) lub gimnazjalnym.
3.Na szkolenie zostaną skierowane osoby, które nie posiadają przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku zgodnym z kierunkiem szkolenia. Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy zostaną skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu na badania lekarskie. Koszty badań lekarskich pokryje Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu.
4.Termin realizacji szkolenia:
Szkolenie finansowane z Funduszu Pracy
grupa I - od 21.03.2016r. do 11.05.2016r.
grupa II - od 04.07.2016r. do 23.08.2016r.
Szkolenie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER
grupa I - od 09.05.2016r. do 28.06.2016r.
grupa II - od 09.09.2016r. do 28.10.2016r.
5.Wymagana liczba godzin szkolenia dla każdego uczestnika 250 godzin zegarowych, w tym: 35 godzin zajęć teoretycznych, 210 godzin zajęć praktycznych, 5 godzin egzaminu. Za godzinę zegarową zajęć uznaje się zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
6.Szkolenie powinno być zrealizowane w ciągu 36 dni szkoleniowych. Dzienny wymiar godzin szkolenia powinien wynosić 7 godzin zegarowych, z wyjątkiem ostatniego dnia szkolenia w którym należy przeprowadzić egzamin w wymiarze 5 godzin zegarowych. Zajęcia dla każdego uczestnika szkolenia powinny odbywać się w codziennie (bez sobót, niedziel i dni wolnych od pracy), przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
7.Program szkolenia powinien być realizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dotyczącymi szkolenia spawaczy metodą MAG (135) blach i rur ze stali ferrytycznych i nierdzewnych; szkolenia spawaczy metodą TIG (141) blach i rur ze stali ferrytycznych i nierdzewnych lub równoważnym.
Za równoważny Zamawiający uzna szkolenie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego lub TÜV Rheinland Polska.
8.Szkolenie powinno być prowadzone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. z 2000r. nr 40 poz. 470).
9.Uczestnicy szkolenia powinni nabyć wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne wymagane na stanowisku spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi w procesach spawania MAG (135) oraz TIG (141), a także zostać przygotowani do Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza zgodnie z normą PN-EN ISO 9606.
10.Wykonawca pokryje koszty i zapewni uczestnikom szkolenia możliwość przystąpienia do egzaminu na uzyskanie uprawnień spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi w procesach spawania MAG (135) oraz TIG (141) zgodnie z normą PN-EN ISO 9606.
11.Zamawiający nie dopuszcza bloków tematycznych nie związanych bezpośrednio z kierunkiem szkolenia w postaci np. warsztatów poszukiwania pracy.
12.Zamawiający wymaga aby każdy uczestnik szkolenia w trakcie zajęć praktycznych wykonał dziennie przeciętnie nie mniej niż 20 szkoleniowych próbek spawalniczych blach i rur spoinami pachwinowymi w procesach spawania MAG(135) oraz TIG(141). Zamawiający uznaje za szkoleniową próbkę spawalniczą wykonanie spoiny pachwinowej blach i/lub rur o długości nie mniejszej niż 15 centymetrów. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia indywidualnych kart zajęć praktycznych dla każdego uczestnika szkolenia potwierdzających wykonanie szkoleniowych próbek spawalniczych ze wskazaniem daty, liczby wykonanych próbek, metody spawania oraz podpisem uczestnika szkolenia i osoby prowadzącej szkolenie. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli i weryfikacji ilości wykonanych szkoleniowych próbek spawalniczych oraz prawidłowości prowadzenia indywidualnych kart zajęć praktycznych.
13.Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. poz. 667) zawierające:
numer z rejestru,
imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
formę i nazwę szkolenia,
okres trwania szkolenia,
miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji,
tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
14.Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi w procesach spawania MAG (135) oraz TIG (141) przed Komisją Egzaminacyjną właściwej jednostki uczestnicy szkolenia otrzymają świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza według PN-EN ISO 9606.
15.Wykonawca zapewnia każdemu uczestnikowi szkolenia:
materiały dydaktyczne niezbędne przy realizacji szkolenia: książka związana ze szkoleniem z zakresu - spawanie wiadomości podstawowe, spawanie w osłonie gazów metodą MAG, spawanie w osłonie gazów metodą TIG (dodatkowo jeden komplet materiałów dla zamawiającego doręczony zamawiającemu przed rozpoczęciem szkolenia),
materiały piśmiennicze: długopis, notatnik, teczka,
materiały ćwiczeniowe niezbędne przy realizacji szkolenia,
zaplecze dydaktyczne i kadrę dydaktyczną posiadające kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonego kształcenia,
odpowiednie pomieszczenia w tym salę do zajęć teoretycznych o powierzchni minimum 25 m2, z dostępem do światła dziennego, zapewniającą stanowisko do nauki i sporządzania notatek (stolik, krzesło) wyposażoną w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki, wraz z dostępem do węzła sanitarnego,
bazę i sprzęt do zajęć praktycznych (samodzielne stanowisko spawalnicze) umożliwiający nabycie umiejętności praktycznych i płynną realizację szkolenia, pozwalający zrealizować program szkolenia,
fabrycznie nową odzież roboczą (spodnie i bluzę lub kombinezon, rękawice, buty) oraz ochronną (okulary, maska) zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP,
nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego kształcenia,
przystąpienie do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną właściwej jednostki.
16.Miejsce realizacji szkolenia: na terenie miasta Mielca albo poza terenem miasta Mielca, w odległości nie większej niż 70km od siedziby Zamawiającego. W przypadku lokalizacji szkolenia poza terenem miasta Mielca, Wykonawca zobowiązuje się zapewnić uczestnikom szkolenia codzienny dowóz z Mielca (parking ul. Ks. Arczewskiego) na szkolenie i egzamin i z miejsca szkolenia i egzaminu do Mielca, odrębnym środkiem transportu przeznaczonym tylko dla uczestników szkolenia. Przewoźnik wykonujący przewóz musi spełniać wymogi określone w przepisach ustawy o transporcie drogowym.
17.Szkolenie powinno być przeprowadzone w miejscu i z wykorzystaniem bazy na które wykonawca posiada atest lub jednorazową zgodę na przeprowadzenie szkolenia.
18.Zamawiający nie dopuszcza dołączenia do szkolenia osób trzecich, ani dołączenia grupy skierowanej przez zamawiającego do innej grupy szkoleniowej.
19.Zamawiający zapewnia sobie oraz organom nadzoru i kontroli wobec Zamawiającego możliwość kontroli realizacji szkolenia w każdym czasie, a także prawo wglądu do dokumentów związanych z realizacją szkolenia, w tym dokumentów finansowych.
20.W przypadku zaistnienia obowiązku ubezpieczenia Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem wskazanych uczestników szkolenia. Obowiązek ubezpieczenia dotyczy uczestników którym nie przysługuje stypendium oraz którzy w trakcie szkolenia podjęli zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą (w przypadku kontynuowania szkolenia). Kosztu ubezpieczenia NNW nie należy wliczać do kosztu szkolenia, stanowi on wydatek wykonawcy. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wystąpieniu obowiązku ubezpieczenia i wskaże osoby do ubezpieczenia.
21.W przypadku wystąpienia na szkoleniu oraz w drodze do i z miejsca szkolenia wypadku z udziałem osoby skierowanej na szkolenie przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia postępowania z tytułu wypadku i sporządzenia dokumentacji powypadkowej.
22.Wykonawca zobowiązany jest do:
a.w przypadku grup finansowanych z Funduszu Pracy:
oznaczenia miejsca szkolenia teoretycznego i praktycznego informacją o realizowaniu szkolenia na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu;
opracowania programu szkolenia zgodnie z wymogami zamawiającego (część VII formularza ofertowego). W przypadku wybrania oferty wykonawcy program szkolenia wymaga akceptacji zamawiającego;
przekazania każdemu uczestnikowi w dniu rozpoczęcia szkolenia harmonogramu szkolenia, materiałów piśmienniczych i dydaktycznych oraz w dniu rozpoczęcia zajęć praktycznych odzieży roboczej i ochronnej;
b.w przypadku grup współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER:
oznaczania miejsca szkolenia oraz wszelkich dokumentów związanych z realizacją szkolenia, w tym materiałów dydaktycznych, ćwiczeniowych, list obecności, dziennika zajęć, programu i harmonogramu szkolenia, zaświadczeń, certyfikatów informacją o współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z dwoma podstawowymi logotypami: logotypem Funduszy Europejskich oraz logo Unii Europejskiej, z dwoma podpisami stosowanymi zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, które są zamieszczone na stronie internetowej www.power.gov.pl;
gromadzenia, przechowywania i archiwizacji dokumentacji (w tym finansowej) związanej z realizacją szkolenia w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz zapewnienia prawa wglądu do tych dokumentów przez cały czas ich przechowywania podmiotom do tego uprawnionym;
umieszczenia w widocznym miejscu plakatu formatu minimum A3 z informacjami na temat projektu tj: informacjami dotyczącymi wsparcia finansowego (współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego i Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych) wraz z logo Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i logo Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER);
opracowania programu szkolenia zgodnie z wymogami zamawiającego (część VII formularza ofertowego). W przypadku wybrania oferty wykonawcy program szkolenia wymaga akceptacji zamawiającego;
przekazania każdemu uczestnikowi w dniu rozpoczęcia szkolenia harmonogramu szkolenia, materiałów piśmienniczych i dydaktycznych. oraz w dniu rozpoczęcia zajęć praktycznych odzieży roboczej i ochronnej.
23.Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne, piśmiennicze oraz odzież robocza przechodzą na własność każdego uczestnika szkolenia.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Szkolenie 2 grup po 10 osób współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (II) Osi priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

Nazwa wykonawcy: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Adres pocztowy wykonawcy: Al. J. Piłsudskiego 2

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-959

ID województwa: 8

Województwo / kraj: podkarpackie

Data udzielenie zamówienia: 10/03/2016

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 124000,00

Cena wybranej oferty: 124000,00

Cena minimalna: 124000,00

Cena maksymalna: 130000,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

336230 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług szkoleniowych na terenie miasta Lubaczowa dla uczestników projektu Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Lubaczów realizowane w ramach priorytetu VII, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki tj. szkolenia i kursy zawodowe - Etap I

272422 / 2013-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia w formie warsztatów dla pracowników Starostwa Powiatowego w Krośnie pn. Zarządzanie ryzykiem jako element systemu kontroli zarządczej - aspekty prawne

362628 / 2011-11-03 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Medyka (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu pn. fakturzysta komputerowy z podstawami obsługi komputera, dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Medyce, w ramach projektu: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Poddziałania 1.3.4 PO KL

213275 / 2013-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czudcu - Czudec (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Czas na aktywność w Gminie Czudec współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

70369 / 2015-05-15 - Inny: Jednostka SamorzÄ…du Terytorialnego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurawicy - Żurawica (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Prowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Czas na aktywność w Gminie Żurawica w latach 2013-2015

394966 / 2011-11-24 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Medyka (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu pn. fakturzysta komputerowy z podstawami obsługi komputera, dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Medyce, w ramach projektu: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Poddziałania 1.3.4 PO KL

346862 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwilcza - Åšwilcza (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe stanowiące wydatek w ramach zadania 1 Aktywna integracja projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Świlcza realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świlczy, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przetarg nieograniczony w częściach; Część I; Doradztwo zawodowe, Część II; Trening kompetencji i umiejętności społecznych, Część III; Kurs pomoc kuchenna, Część IV; Systemowa terapia rodzin

36155 / 2013-03-08 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny w Łupkowie - Komańcza (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu technolog robót wykończeniowyych w budownictwie oraz zajęć aktywizacji zawodowej

289250 / 2014-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie - Krosno (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu masażu klasycznego i leczniczego w ramach projektu systemowego Program aktywizacji społecznej w Powiecie Krośnieńskim

47995 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Brzozowie - Brzozów (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usługi przeprowadzenia cyklicznych szkoleń ABC Przedsiębiorczości dla 130 osób